BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

»  DANILO I OTKRIVENJE
Yesterday at 23:11 by PavleS

» DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE
Yesterday at 17:10 by D.Kresac

» TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA
Yesterday at 10:29 by PavleS

» ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...
Yesterday at 09:59 by PavleS

» RECEPTI ZDRAVE HRANE
7/12/2016, 12:15 by Nina V

» VAKCINACIJA, VIRUSI...
7/12/2016, 10:25 by Zdravko Vučinić

» BRAČNI ODNOSI
6/12/2016, 19:38 by Nina V

» HRISTOVA LJUDSKA PRIRODA I NAŠA PRIRODA
6/12/2016, 01:16 by Zdravko Vučinić

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
5/12/2016, 20:32 by PavleS

December 2016

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

DANILO I OTKRIVENJE

Share

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2905
    Registration date : 2008-11-01

Re: DANILO I OTKRIVENJE

Komentar  PavleS on 5/2/2015, 16:56

Teološko pojašnjenje:
    BOŽJI GNJEV

Kika

Broj komentara : 14
    Registration date : 2014-04-01

Komentar  Kika on 6/2/2015, 11:58

Pavle, nesto ne razumijem vezani za otkrivenje. Isus je rekao da ce pred sam njegov drugi dolazak biti lazni mir. Ali ako ce biti nevolja i izljevanje sedam zala, na koji mir (lazni) Isus misli? Ili sam ja nesto krivo shvatila.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 6/2/2015, 12:54

Kika (citat):Pavle, nesto ne razumijem vezani za otkrivenje. Isus je rekao da ce pred sam njegov drugi dolazak biti lazni mir. Ali ako ce biti nevolja i izljevanje sedam zala, na koji mir (lazni) Isus misli? Ili sam ja nesto krivo shvatila.
    Odlično razmišljanje. Sedam zala su kraći period koji prethodi Drugom dolasku, tj. kad je već kasno za bilo kakve promjene što se tiče svrstavanja ljudi u jedan ili drugi tabor. Tada već počinje uništavanje ili bolje reći samouništenje zlih, uključujući i prirodne resurse. Oni koji prežive zla, biće uništeni slavom Hristovog dolaska, tako da će kompletna planeta ostati pusta i beživotna, osim Sotone i demona. Biće riječi o svemu tome kad dođemo do Otkrivenja 20. glava.

Lažni mir je razdoblje dok još traje vrijeme milosti, kad sile zla koriste mir koji obezbjeđuje Bog kako bi omogućio pečaćenje svog naroda, i što bi se narodski reklo, okreću vodu na svoj mlin, pripisujući sebi zasluge za to. Razložno je pretpostaviti da će ta priča biti posebno isticana neposredno pred prestanak vremena milosti. Isto kao što je pred Potop masama izgledalo "sve normalno", iako su dobili jasnu i nedvosmislenu poruku od Tvorca, takav je i lažni mir pred Hristov dolazak. Kad je naišla kataklizma, bilo je prekasno za ukrcavanje na brod.

Kika

Komentar  Kika on 6/2/2015, 12:57

Sad mi je sve jasnije, hvala. Smile

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 6/2/2015, 19:48

BLUDNICA NA ZVIJERI

Vremenski grafikon pravićemo na kraju.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 7/2/2015, 00:10

Evo i finalne verzije grafikona za 17. glavu.

Kika

Komentar  Kika on 7/2/2015, 11:37

Zivimo li sada u novom svjetskom poretku ili ce se tek uspostaviti?

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 7/2/2015, 14:40

Kika (citat):Zivimo li sada u novom svjetskom poretku ili ce se tek uspostaviti?
    Tek će se uspostaviti onako kako planiraju. Ali kad se uspostavi, to je "sedmi car" - neka vrsta prelazne svjetske vlade ili kako god se to zvalo, koji jako kratko traje, i predaje konačnu vlast nekom vrhovnom religijskom tijelu na čelu sa papstvom. Onda dolazi raspad koalicije i lažnog jedinstva i sedam zala. Ti događaji će se brzo smjenjivati.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 8/2/2015, 17:23

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 9/2/2015, 22:08

Gresnik

Broj komentara : 17
    Локација : Bijeljina
    Registration date : 2014-11-13

Komentar  Gresnik on 10/2/2015, 14:24

Pavle ja bih i ovde da pohvalim clanke na sajtu na naslovnoj stranici, vezane za Otkrovenje. Naucio sam dosta toga novog. Samo tako nastavite...

(mozda 1 predlog da se sve ovo sto ste pisali o Otkrovenju smjesti u jedan PDF dokument pa da se moze citati cjelina zajedno sa svim grafickim prikazima)

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 10/2/2015, 14:32

Gresnik (citat):Pavle ja bih i ovde da pohvalim clanke na sajtu na naslovnoj stranici, vezane za Otkrovenje. Naucio sam dosta toga novog. Samo tako nastavite...

(mozda 1 predlog da se sve ovo sto ste pisali o Otkrovenju smjesti u jedan PDF dokument pa da se moze citati cjelina zajedno sa svim grafickim prikazima)
    Kad se sve završi, a brzo će, sav materijal biće složen u formi knjige A5 formata koja će biti postavljena na sajtu u pdf-u, a vjerovatno ide i štampano izdanje.

U međuvremenu, evo novog članka LAŽNI MIR.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 11/2/2015, 22:52

Polako se bližimo kraju proučavanja Otkrivenja, ali teme koje slijede ne mogu se objašnjavati toliko sažeto kao što je do sad rađeno, tako da ćemo imati još nekoliko članaka.

MILENIJUM I REVIZIONI SUD

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 12/2/2015, 20:13

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 13/2/2015, 23:12

Privodimo kraju proučavanje Otkrivenja.

Obnovljena zemlja i Novi Jerusalim

Ostala je još jedna tema, gdje neće biti mnogo pisanije, jer nema potrebe, ali ćemo uraditi grafiku sa vremenskim odrednicama kojima smo se bavili tokom proučavanja.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 16/2/2015, 21:43

Zaključni u seriji članaka sažetog tumačenja Otkrivenja:

SKORI HRISTOV DOLAZAK

Ostali smo dužni još grafičku vremensku liniju koja će naknadno biti postavljena.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 18/2/2015, 03:11

Evo i vremenske linije Otkrivenja, sa integrisanim vremenskim odrednicama iz Danila.
    Nadamo se da je sve jasno kad se pažljivo pogleda, jer od ovoga teško da može bolja grafika da se napravi.

OTKRIVENJE - VREMENSKA LINIJA

Ova grafika ubačena je u zaključni članak iz Otkrivenja.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 18/2/2015, 11:24

Tumačenje Otkrivenja će ići u štampu kao knjiga.
    U međuvremenu, poneka mjesta će se malo doraditi, jer kad se sklopi kompletna slika i nacrta grafika, dobija se i dublji uvid.
    Tako na primjer za pečaćenje 144.000 postaje jasno da se radi o konačnom pečaćenju za spasenje koje se obavlja u toku Istražnog suda, tj. antitipskog Dana očišćenja. Punina spasenja uključuje i starozavjetni i novozavjetni Izrael, a oni koji žive u periodu vremena milosti, primaju taj pečat prije smrti ili će dočekati Hrista živi zapečaćeni.

Malo ćemo još doraditi i grafikon,

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 18/2/2015, 15:01

PavleS (citat):Evo i vremenske linije Otkrivenja, sa integrisanim vremenskim odrednicama iz Danila.
    Nadamo se da je sve jasno kad se pažljivo pogleda, jer od ovoga teško da može bolja grafika da se napravi.

OTKRIVENJE - VREMENSKA LINIJA

Ova grafika ubačena je u zaključni članak iz Otkrivenja.
    Ažurirana je vremenska linija za finalnu verziju. Osvježite stranicu ako je potrebno da vidite promjene.
    Novina u odnosu na neke proročke računice koje smo ranije radili je to što smo shvatili da se period od 1290 dana/godina (Dan. 12:11) računa od 508. godine, odakle počinje i period od 1335 dana/godina (Dan. 12:12).
    Objasnićemo detaljnije u članku na tu temu koji će takođe biti ažuriran.
    Sada su potpuno pokrivena sva vremenska proročanstva.

kainos

Broj komentara : 61
    Registration date : 2012-12-21

Komentar  kainos on 19/2/2015, 15:48

Malo prije sam čitao članak na religija.me o sedam careva. Npr. tamo se kaže da je sjeverni car papstvo a južni iluminati...i kao oni ratuju jedan protiv drugog...koji je smisao tog rata pogotovo sad kad je sjeverni car jedan od njih...jezuit - mason...i sami se sjećate one slike kad je umro papa Ivan Pavle II iza tamo kleče Bush - Clinton i ostali koji se klanjaju mrtvom papi....zar oni nisu zajedno....ispada da je papa car tim moćnim predsjednicima čim ovi kleće i klanjaju mu se....pa mi još više taj rat izgleda nesmislenim....ako možete malo više objasniti kakav je to rat i kako se vodi taj rat između sjevernog i južnog cara...štoviše oni će biti udruženi u posljednje vrijeme...Papstvo sjeverni car - Otpali protestantizam - zvijer iz bezdana - Iluminati - masoni - južni car....

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 19/2/2015, 17:53

kainos (citat):Malo prije sam čitao članak na religija.me o sedam careva. Npr. tamo se kaže da je sjeverni car papstvo a južni iluminati...i kao oni ratuju jedan protiv drugog...koji je smisao tog rata pogotovo sad kad je sjeverni car jedan od njih...jezuit - mason...i sami se sjećate one slike kad je umro papa Ivan Pavle II iza tamo kleče Bush - Clinton i ostali koji se klanjaju mrtvom papi....zar oni nisu zajedno....ispada da je papa car tim moćnim predsjednicima čim ovi kleće i klanjaju mu se....pa mi još više taj rat izgleda nesmislenim....ako možete malo više objasniti kakav je to rat i kako se vodi taj rat između sjevernog i južnog cara...štoviše oni će biti udruženi u posljednje vrijeme...Papstvo sjeverni car - Otpali protestantizam - zvijer iz bezdana - Iluminati - masoni - južni car....
    Ne sjećam se da smo se na sajtu IRI ozbiljnije bavili 11. glavom Danila, iako sam ja nešto pisao na forumu čini mi se... Vjerovatno si čitao OVAJ ČLANAK u pdf-u, ali to nije naše, pisao je neki adventista, ne znam tačno ko.

Kad završimo Otkrivenje u formi knjige, biće postavljena na sajt, a ovaj članak maknut.

Vjerovatno ćemo brzo ići i sa ozbiljnim sažetim tumačenjem Danila, što se može završiti mnogo prije nego Otkrivenje, jer sve bitno je već kako treba protumačeno, osim 11. glave. Po mojem mišljenju sve je istorija do 40. retka, a 44. i 45. redak se odnose na ono što smo već pominjali u tumačenju Otkrivenja, zbrka i sukob među silama zla pred sam Drugi dolazak.

kainos

Broj komentara : 61
    Registration date : 2012-12-21

Komentar  kainos on 20/2/2015, 01:04

Prevedena cijela serija od Veitha - Totalni napad

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2QRVnb1gXtkNvh6SOBORan0v2cZgH-28

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 20/2/2015, 09:44

kainos (citat):Prevedena cijela serija od Veitha - Totalni napad

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2QRVnb1gXtkNvh6SOBORan0v2cZgH-28
    Hm, mi smo odavno sve ovo već imali na sajtu prevedeno, ali nije od zgorega još neko da postavi.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 22/2/2015, 13:27

Kad je građena Vavilonska kula?

Ima ljudi koji se s pravom pitaju kad je rađena Vavilonska kula i koliko godina je prošlo od Potopa do Vavilonske kule. Ovo iz razloga što bi za takvu gradnju trebalo dosta radne snage i sredstava, sa pretpostavkom da se populacija na zemlji bila dovoljno namnožila za takav poduhvat i političko-religijske spletke Nimroda – graditelja.
    Dakle, tačnu godinu kad se dogodio Potop od Stvaranja možemo utvrditi, ali ne i za gradnju Vavilonske kule. Stoga se moramo baviti odrednicama.
    Nimrod je bio treća generacija od Noja (Postanje 10:8 ), a Vavilon je bio prvi među gradovima koje je sagradio (Post. 10:10). To je generacija Sale (Post. 11:10-15), koji je živio između 1693 – 2126. godine AM (AM = godina svijeta). Ali Nimrod je mogao biti rođen prije ili umrijeti posle Sale, tako da je ovaj vremenski okvir približan.
    Druga pretpostavka koju možemo izvući je da je Vavilonska kula građena prije nego što su se ljudi podijelili i napravili različite gradove. Međutim, Postanje 10:25 ukazuje da bi kula mogla biti rađena za vrijeme Pelega, jer se tada „zemlja razdijelila“. Da li se radi o razdvajanju kontinenata, ili o diobi zemlje, nije sasvim jasno. Peleg je živio između 1757 AM i 1996 AM tako da se kula mogla graditi negdje u tom periodu. Vjerovatno je to najbliži vremenski raspon koji možemo postaviti. U svakom slučaju, gradnja se nije mogla dogoditi kasnije od 2126. godine AM, što znači da je od Potopa do tog događaja moglo proteći najviše 470 godina.
    Ali nije realno postavljati krajnju granicu od 470 godina između ova dva događaja, zato što Nojev život možemo takođe uzeti kao referencu, jer se Potop dogodio 600-e godine Nojeva života, a on je živio još 350 godina. Prema jevrejskim izvorima, Vavilonska kula je građena kad je Noje imao 940. godina, što znači 339 godina nakon što su napustili Barku i izišli na kopno, ili 1996. godine od Stvaranja.
    U to vrijeme, populacija je još uvijek bila koncentrisana u jednom regionu, te je stoga i razumljivo da su govorili jednim jezikom. Potop je preživjelo 8 ljudi, i ako bismo uzeli prosječnu stopu priraštaja stanovništva od 3,5%, dolazimo do brojke od 920 hiljada.
    ((1 + .035) ^ 339) * 8
    Čak iako je ta stopa bila manja, još uvijek dolazimo do značajnog broja stanovnika.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 24/2/2015, 22:03

Ima ljudi kojima nijesu baš najjasnije funkcije "Ikone zvijerine" pa sam zato na kraju članka BLUDNICA NA ZVIJERI dodao još jedno pojašnjenje, sa povezivanjem ključnih igrača.
    Takođe treba dobro pogledati VREMENSKU LINIJU gdje su akteri i događaji koji se preklapaju dobro povezani.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content Today at 06:43

Danas je 9/12/2016, 06:43