BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty7/5/2024, 16:59 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 28/11/2015, 02:33

    Zdravko Vučinić (citat):
    Breath (citat):
    Isus je puno veći od svih stvorenja ,ali i manji od samog Stvoritelja ,to je ono što ponavljaju Mansour i svi vodeći istraživači u adventizmu danas .Ako nemamo Jednog i samo Jednog Boga ,onda nemamo baš Biblijsku ,nego druge vjere ,jer u doba pisanja Biblije među Židovima nije bilo nikakvog ,nikakvog govora o Trojstvu .

    Biblija kaže da postoji Bog koji je Otac svih i da postoji Sin Božji koji je rođenjem od Oca naslijedio, između ostalog, Očevo ime, autoritet, karakter... Po Bibliji, Sin se poštuje kao i Otac. Dakle, ja ne volim da upotrebljavam riječi manji ili veći već onako kako jeste - Otac i Sin, iako je Sin proistekao od Oca a ne obrnuto ili nešto tajnovito kako zastupa nauka o trojstvu.
    Uskoro će na sajtu IRI biti objavljena analiza o trojstvu.
    Mensur kaže da se Hrist rodio kao novorođena osoba, a ne kao što se mi rađamo. Toliko o Mensuru i vodećim advenistističkim istraživačima. Slažem se sa Mensurovim stavovima o trojstvu.

    Da, to tvrdi, da je položio svoj božanski život pred Oca i prihvatio ljudski. Tako tumači dio da je Mesija položio svoj život. Meni se čini da on i Imad Awde malo previše srljaju, otvaraju teme vezane uz Krista i aspekte njegove službe i samog bića, ali s poprilično malo citata, a puno objašnjavanja i priče. Za sad su po meni u još nekim okvirima, možda ih je ponijelo samouzdizanje pa moraju uvijek objavljivati neke velike istine.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 28/11/2015, 09:10

    Potpuno se slažem. U rizičnoj su zoni, a Mensur već ima ispada.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Ep o gilgamesu

    Komentar  MiroslavB. 5/12/2015, 17:22

    Postovanje Pavle,gledao sam na tv-u neku emisiju o potrazi za Edemom...I onda dolazi trenutak kad ga preko Biblije ne mogu naci nego ukljuce i Ep o Gilgamesu...I onda su rekli jednu stvar a to je da su jevreji uzeli postanje od sumera(ljudi koji su pisali ep)...U epu postoje slicnosti kao npr postanje i potop,ali dosta paganskih delova,i gledam na wikipediji i kazu da je ep stariji...Naravno verujem samo Bibliji...Sad me interesuje sta Vi o tome mislite?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 5/12/2015, 17:37

    MiroslavB. (citat):Postovanje Pavle,gledao sam na tv-u neku emisiju o potrazi za Edemom...I onda dolazi trenutak kad ga preko Biblije ne mogu naci nego ukljuce i Ep o Gilgamesu...I onda su rekli jednu stvar a to je da su jevreji uzeli postanje od sumera(ljudi koji su pisali ep)...U epu postoje slicnosti kao npr postanje i potop,ali dosta paganskih delova,i gledam na wikipediji i kazu da je ep stariji...Naravno verujem samo Bibliji...Sad me interesuje sta Vi o tome mislite?
    Pa dobro, ne možeš očekivati da će na TV iznositi istinu. Takva televizija ne postoji, jer sve medijske kuće su pod kontrolom na ovaj ili onaj način.
    To su jeftini pokušaji kvazi naučnika da se iskompromituje Biblija. Svako ko uporedi biblijski izvještaj o Stvaranju i Potopu sa Epom o Gilgamešu, lako može zaključiti šta je od to dvoje relevantno.
    Ep o Gilgamešu je jednostavno paganska mitologija koja na izopačen način prikazuje biblijske događaje. Gilgameš je zapravo Nimrod, silnik i antički svestrani "junak", kojemu su pripisali preživljavanje Potopa, događaje vezane za stvaranje i sl. To je takođe evidentno iz mnoštva drugih mitova o paganskim bogovima starog svijeta.
    Osim toga, potpuno je irelevantno da li je neki spis vremenski stariji od drugoga, vjerodostojnost se određuje na osnovu duha koji je nadahnuo njegovo pisanje: Duh Božji pod čijem je vođstvom nastala Biblija služi se istinom, a demonski duhovi miješaju istinu sa lažima radi vlastite promocije ili promocije svojih ljudskih oruđa na zemlji. Na to se svodi svaka priča.
    avatar
    ZoranJ


    Broj komentara : 11
    Registration date : 2015-12-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ZoranJ 14/12/2015, 22:56

    Citao sam Sekveiru, Jevrejima poslanica, deo koji se odnosi na Sabat. Malo sam zbunjen posle citanja, pa mi na kraju nije jasno kako bi covek trebalo da se ponasa tokom trajanja Sabata u kontekstu svakodnevnih aktivnisti? Hvala
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 15/12/2015, 00:16

    ZoranJ (citat):Citao sam Sekveiru, Jevrejima poslanica, deo koji se odnosi na Sabat. Malo sam zbunjen posle citanja, pa mi na kraju nije jasno kako bi covek trebalo da se ponasa tokom trajanja Sabata u kontekstu svakodnevnih aktivnisti? Hvala
    Pa ako je ostalo nekih nedoumica od Sekveire, onda neće posle teksta u Isaija 58:13. Smile
    avatar
    ZoranJ


    Broj komentara : 11
    Registration date : 2015-12-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ZoranJ 15/12/2015, 09:15

    PavleS (citat):
    ZoranJ (citat):Citao sam Sekveiru, Jevrejima poslanica, deo koji se odnosi na Sabat. Malo sam zbunjen posle citanja, pa mi na kraju nije jasno kako bi covek trebalo da se ponasa tokom trajanja Sabata u kontekstu svakodnevnih aktivnisti? Hvala
    Pa ako je ostalo nekih nedoumica od Sekveire, onda neće posle teksta u Isaija 58:13. Smile
    Jasno mi je da treba odmoriti od posla kojim se bavimo, od spremanja kuce, kupovine prodaje itd. Ali u Bibliji pise da se ne sme ni kupovati ni peodavati na Sabat. Ali recimo seta covek gradom, npr Kalemegdanom i ogladni. Da li je ok ajo kupi nesto da jede i vodu da popije?

    Jos ne buni spremanje hrane na Sabat. Izraelcima je recrno u pustinji da na Sabat ne sakupljaju manu, pa me buni da li covek ako skuva spremi sebi hranu na Sabat i opere sudove recimo nakon toga, krsi Sabat?

    Mozda su pitanja legalisticka, ali ja nisam bas nacisto sa tim.





    avatar
    Be snake and dove


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2015-11-26

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Be snake and dove 15/12/2015, 09:50

    Iskreno ,grijeh ti je kuhati na Šabat ,također i kupiti ako ogladniš ,jer kako sam shvatio te situacije su nedaleko od tvoje kuće i mogao si planirati ,također glad ?Koliko dugo nisi jeo npr.? Par sati? Ako nisi jeo dan cijeli ,24 sata ,ako se to dogodilo jednom iz nekih nevjerovatnih okolnosti si se našao tamo ,neznam .
    To su dobra pitanja!Zašto? Svi smo se u početku to pitali i to je dobro !Ali dok nisam klekao na koljena i to ispovjedio ,nije mi bilo oprošteno .
    U početku je razumljivo da učiš ,ali sjeti se samo smrtnih kazni za kršenje Šabata .Šabat je zaista nešto jako uzvišeno u Bibliji i Isus nikada nije kršio Šabat .Isus je ozdravio bolesne i ubrao klasje i to drugo samo kad je bio gladan .Pazi nije išao kupiti ukusne kruhove ,a bilo ih je sigurno negdje u gradu ,nego je ubrao sirovu pšenicu i jeo .

    Pazi to što pričaš su osnovne stvari ,nisu to farizejske gluposti tipa da nesmiješ ništa na Šabat .Ali generalno na Šabat se mora poštovati par pravila kao npr. :
    Ne pričati o poslu i svojim užicima ,nego ići i raditi što Bog želi od tebe ,u molitvi ga dozivati i vršiti Njegovu volju .
    Ne prodavati ništa niti kupovati ,ali dakle ,niti pričati o poslu i novcu .
    Ne kuhati ništa ,čak i ako si gladan 24 sata 'gladi' je za 99,9 % ljudi samo zdravo i korisno ,današnji ljudi jedu jedan obrok dnevno -cijeli dan ne prestaju jesti .
    Gledati filmove ,slušati muziku i sl. ako je zabavnog karaktera ,a nije biblijskog i čistog ,općenito izbjegavati nečistoću .
    Ne voziti automobil ,nego se prošetati ,ali ne dugo ,nego da se poštivaju pravila tjelesnog odmora .Rekreacija tipa sport je zabranjena ,to vjerovatno neznaš ,to nas dosta u početku griješi .

    24 sata posvećenih Bogu ,jako bitna stvar i znaj da ti dosta u životu ovisi o tome i da je Sotona tu da te odvrati od štovanja Šabata .Ne samo to ,nego da pođe poslije i ruga se Bogu kako malo ljudi uopće drži Šabat među onima koji to ispovjedaju .Iz osobnog iskustva znam to ,od onih koji pričaju da ga drže ,drži ih samo 10 ak posto ,ako i toliko .
    avatar
    ZoranJ


    Broj komentara : 11
    Registration date : 2015-12-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ZoranJ 15/12/2015, 11:25

    Isaija 58:13

    Ako odvratiš nogu svoju da ne činiš ono što je tebi drago na Šabat, na moj sveti dan, i ako Šabat nazoveš radošću, Gospodnjim svetim danom, slavnim danom, i ako ga budeš slavio umesto da ideš svojim putevima, umesto da činiš ono što je tebi drago i da govoriš prazne reči,

    Da li je onda Bogu ugodna sledeca situacija:
    Covek sa zenom i malom decom pozeli da provede Sabat u prelepom ambijentu u prirodi, ali mu lokalitet nije blizu. Ako ne bi koristio kola, morao bi da gura kolica, nosi decu po rukama i da se klacka u 5 gradskih prevoza u kojima je guzva. Tu bi se cela porodica iscrpela 10 puta vise nego da putuje kolima i ne bi postojao telesni odmor. Ako taj covek ili njegova zena iz nekih razloga nisu stigli da spreme hranu u petak do zalaska sunca, onda bi crla porodica trebalo da gladuje na Sabat ili da jede oskudnu hranui. Jer ne bi smelo nista da se kupuje. Deca bi se unervozila zbog gladi ili oskudne hrane i mislim da bi takav dan preseo celoj porodici. Deci bi fokus vio na hrani a roditeljima na deci. Za Boga bi ostalo jako malo propusta. Da li bi takav dan porodica mogla da nazove radost, kao sto pise u Isaji?

    Ili ako covek skuva hranu u petak, ali u subotu mora da je podgreje, napravi salatu, servira sve, skloni posle jela itd. I to je neka vrsta rada vrlo slicna kuvanju?

    U 4. zapovesti pise da ne treba raditi nikakav posao, ali mislim da spremanje hrane kojom se organizam snabdeva hranjivim materijama nije posao?

    Ako bi covek gladovao na Sabat, mislim da bi to vise bilo mucenje tela i neka vrsta posta kao Jom Kipur?

    Na osnovu poznavanja plana spasenja, nekako mi je nepojmljivo da bi Bogu bilo drago da se covek muci gladju ili oskudnom i neukusnom i hladnom hranom tokom Sabtata koji bi trebalo za coveka da bude izuzetno radostan dan? Mozda gesim
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 15/12/2015, 11:56

    ZoranJ (citat):Isaija 58:13

    Ako odvratiš nogu svoju da ne  činiš ono što je tebi drago na Šabat, na  moj  sveti dan, i  ako Šabat nazoveš radošću, Gospodnjim svetim danom,  slavnim danom, i ako ga budeš slavio  umesto da ideš svojim putevima, umesto da  činiš ono  što je tebi drago i  da govoriš prazne reči,

    Da li je onda Bogu ugodna sledeca situacija:
    Covek sa zenom i malom decom pozeli da provede Sabat u prelepom ambijentu u prirodi, ali mu lokalitet nije blizu. Ako ne bi koristio kola, morao bi da gura kolica,  nosi decu po rukama i da se klacka u 5 gradskih prevoza u kojima je guzva. Tu bi se cela porodica  iscrpela 10 puta vise nego da putuje kolima i ne bi postojao telesni odmor. Ako taj covek ili njegova zena iz nekih razloga nisu stigli da spreme hranu u petak do zalaska sunca, onda bi crla porodica trebalo da gladuje na Sabat ili da jede oskudnu hranui. Jer ne bi smelo nista da se kupuje. Deca bi se unervozila zbog gladi ili oskudne hrane i mislim da bi takav dan preseo celoj porodici. Deci bi fokus vio na hrani a roditeljima na deci. Za Boga bi ostalo jako malo propusta. Da li bi takav dan porodica mogla da nazove radost, kao sto pise u Isaji?

    Ili ako covek skuva hranu u petak, ali u subotu mora da je podgreje, napravi salatu, servira sve, skloni posle jela itd. I to je neka vrsta rada vrlo slicna kuvanju?

    U 4. zapovesti pise da ne treba raditi nikakav posao, ali mislim da spremanje hrane kojom se organizam snabdeva hranjivim materijama nije posao?

    Ako bi covek gladovao na Sabat, mislim da bi to vise bilo mucenje tela i neka vrsta posta kao Jom Kipur?
    Na osnovu  poznavanja plana spasenja, nekako mi je nepojmljivo da bi Bogu bilo drago da se covek muci gladju ili oskudnom i neukusnom i hladnom hranom tokom Sabtata koji bi trebalo za coveka da bude izuzetno radostan dan? Mozda gesim
    Evo i ja cu dati neko moje skromno misljenje po ovom pitanju. U Bibliji takodje pise da je subota stvorena radi coveka, dakle, ako se covjek preokupira sa stvarima oce li sto skuvat, oce li upaliti auto, ne znam ni ja sto, na taj nacin skrnavi Sabat. Zasto ? Po meni to nije dobar odnos sa Gospodom, to mi je vise razmisljanje tipa nisi dobar-sjedi jedan, srednje dobar-trojka, odlican-petica. Ne znam... Ja ne dozivljavam da bi covjek trebao imati takav odnos sa Gospodom. Mislim ako si gladan jedi da ne budemo sad okorelog srca, ali interesantno dosta puta se desi da nam se bas nesto zalomi na Sabat pa makar napraviti rucak. Mislim da jedino molitva i istinska zelja srca dolazi do Boga i on nam uzvrace pravim poznavanjem Sabata i iskrenim drzanjem. Za mene je Sabat nesto uzviseno i jako znacajno ali trudeci se da ga ja sama od sebe drzim i dokucim jos uvijek mi nije poslo za rukom, jedino koliko mi Gospod da i otkrije toliko cu shvatiti. Sabat je mnogo vise od nekuvanja, nekoriscenja automobila, nekako me ljuti kad cujem kakve se gluposti rade ili me rade da bi se "drzao" Sabat. Iskreno, svaka misao treba da bude upucena ociscenju srca a ne formama ponasanja. Iz cistog srca ce izaci ciste namjere i cista djela. Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 15/12/2015, 12:01

    Imaš najbolji primjer kako se Isus ponašao za Šabat, nigdje se ne primjećuje nikakva presija ni glupe sitnice kojima fanatici obično robuju.
    Ako čovjek inače ima uredan odnos sa Bogom, pitanje držanja Zakona, uključujući Šabat, nije ni problem ni teret.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 15/12/2015, 12:04

    PavleS (citat):Imaš najbolji primjer kako se Isus ponašao za Šabat, nigdje se ne primjećuje nikakva presija ni glupe sitnice kojima fanatici obično robuju.
    Ako čovjek inače ima uredan odnos sa Bogom, pitanje držanja Zakona, uključujući Šabat, nije ni problem ni teret.
    Ukratko, ako ti je nesto teret i presija u toku Sabata odmah ces poznati drzis li ga iskreno, ako srecno i zadovoljno ispunjavas volju Gospodnju tog dana Sabat je uspio. Wink
    avatar
    kuzma


    Broj komentara : 38
    Registration date : 2014-11-07

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  kuzma 15/12/2015, 14:28

    Iskreno,ja vec dugo razmisljam o tome da postavim pitanje,"Kako provesti Sabat"?

    Mozda bi bilo najbolje zapocetak, da svatko od nas napise kako provodi svoj uobicajeniSabat?

    Ja koliko sam shvatio ne bi se trebalo baviti uobicajnim poslom,ali ne bi trebalo niti druge "tjerati",da rade,a opet ako koristis struju,vodu itd. tjeras nekoga da radi.Uglavnom dosta delikatno pitanje,ili ga ja tako shvacam
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 15/12/2015, 19:48

    kuzma (citat):Iskreno,ja vec dugo razmisljam o tome da postavim pitanje,"Kako provesti Sabat"?

    Mozda bi bilo najbolje zapocetak, da svatko od nas napise kako provodi svoj uobicajeniSabat?

    Ja koliko sam shvatio ne bi se trebalo baviti uobicajnim poslom,ali ne bi trebalo niti druge "tjerati",da rade,a opet ako koristis struju,vodu itd. tjeras nekoga da radi.Uglavnom dosta delikatno pitanje,ili ga ja tako shvacam
    Kao što nalaže zapovijest, subota nije dan za biznis i svjetovne poslove, ali nije ni bespotreban teret. Mi smo odgovorni pred Bogom u svom domenu, tako da gore navedeno o struji, vodi, autobusima, ili radom onih koji ne svetkuju subotu nema veze, ne zapošljavamo ih mi. Jednostavno, ne živimo u sistemu koji poštuje Božje zapovijesti, i to ostaje neka vrsta naše intime, porodične stvari, ili u najboljem slučaju (tamo gdje ima više vjernih) zajedničkih okupljanja u cilju proslavljanja Gospodnjeg dana (molitve i zahvaljivanja Bogu, dijeljenja iskustava, proučavanja, boravka u prirodi i na mirnim mjestima...). Naravno, kad se postavi pitanje rada subotom (za firmu, državu, privatnika i sl.), ukoliko ne može da se postigne kompromis da se taj posao odradi drugim danima, naše je da kažemo NE. Suština je u održavanju odnosa sa Bogom svaki dan i ponašanja u skladu sa Božjom voljom. U tom slučaju subota ne predstavlja apsolutno nikakav teret ni skup zabrana i dozvola.
    avatar
    Gresnik


    Broj komentara : 17
    Локација : Bijeljina
    Registration date : 2014-11-13

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Gresnik 16/12/2015, 09:39

    Pavle moze li nekoliko pitanja vezanih za ova danasnja desavanja na bliskom istoku sto je ocigledno priprema za 3 sv.rat.
    (izvini mozda si na ova pitanja ranije i odgovarao ne zamjeri mi molim te). To me interesuje sa Biblijskog stanovista.

    - Da li u Bibliji igdje imamo napisano nesto o 3 sv.ratu? Na sta se odnosi Car Sjeverni (da li to ima ikakve veze sa Rusijom) ? Na sta se tacno u Bibliji odnosi armagednon?

    - Da li ce se uznesenje Bozijeg naroda dogoditi pre velikih nevolja na zemlji ili ne?

    - Da li je William Marrion Branham bio boziji prorok? Sta tacno propovjeda pentekostna crkva? Kakve zablude postoje tamo koje nisu u skladu sa Biblijom?

    Ovo te pitam iz razloga jer je i po tv-u i po internetu puno raznih clanaka i priloga iza koje vjerovatno stoje dispezicijalisti koji sve projektuju na drzavu Izrael? Pojacava se izgleda pritisak da se ljudi jednostavno natjeraju da vjeruju u nesto sto ocigledno nema utemeljenje u Bozijoj rijeci.

    pozdrav!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 16/12/2015, 13:08

    Gresnik (citat):Pavle moze li nekoliko pitanja vezanih za ova danasnja desavanja na bliskom istoku sto je ocigledno priprema za 3 sv.rat.
    (izvini mozda si na ova pitanja ranije i odgovarao ne zamjeri mi molim te). To me interesuje sa Biblijskog stanovista.

    - Da li u Bibliji igdje imamo napisano nesto o 3 sv.ratu? Na sta se odnosi Car Sjeverni (da li to ima ikakve veze sa Rusijom) ? Na sta se tacno u Bibliji odnosi armagednon?
    O poslednjim događajima sa biblijskog stanovišta, imaš ukratko objašnjeno u knjizi OTKRIVENJE ŽIVOTA I APOKALIPSA SMRTI.
    Uz knjigu postoje i Grafičke ilustracije koje pomažu da se bolje shvate vremenski okviri.

    Biblija se prije svega bavi Božjim planom spasenja i onim što je tom kontektu, i u ključnim pozetima objašnjava svjetsku istoriju sa aspekta pobune. U tom smislu pokreti i sukobi među neznabošcima padaju u drugi plan, osim ako nijesu usmjereni direktno protiv Božjih namjera.
    Pošto sam posledan vremena odlikuje globalizam, cijeli svijet će biti uključen u završni sukob. U tom smislu može se posmatrati i uloga entiteta poznatog kao "Sjeverni car" iz knjige proroka Danila. Važno je zapaziti da ta sila ima kontinuitet, slično kao što važi za Vavilon, ali njeno djelovanje kroz istoriju je promjenljivo. Svrha Sjevernog cara je uvijek ista, te otuda i kontinuitet.
    Kako stvari stoje, vjerovatno je da planiraju još jedan svjetski rat, čije glavno žarište će biti Bliski Istok, ali vrlo teško je znati šta je sve u igri, i na koje će se poteze Sotona i njegovi duhovi savjetnici odlučiti, te konačno koliko od svega toga će dopustiti Bog da se realizuje. "Vrijeme velike nevolje" ili "žalosno vrijeme" koje se pominje u proročkim knjigama ne odnosi se nužno na rat, jer sa Božje tačke gledišta istinsko stradanje predstavlja gubitak spasenja odnosno nepopravljivo bezbožno ponašanje, baš kao što vidimo danas ili kakvo je bilo pred Potop. Zanimljivo je zapaziti da masoni i okultisti u svojoj literaturi projektuju veliki tehnološki sukob civilizacija zbog kojeg je navodno propao Stari svijet. S druge strane, Biblija nas obavještava da nikakva tehnologija nije bila kriva, već nešto sasvim drugo tj. nepopravljivi grijeh. Dakle, glavni aspekt poslednjeg sukoba je duhovna bitka, bez obzira šta se dešavalo na vojnom, ekonomskom ili nekom trećem planu.
    Kad počnu kišni i zimski dani, mi planiramo da uradimo sažetu studiju knjige proroka Danila, slično kao što je urađeno Otkrivenje. Tu će biti znatno više detalja. Dotle mogu preporučiti predavanja Valtera Fajta na ovu temu.

    Da li ce se uznesenje Bozijeg naroda dogoditi pre velikih nevolja na zemlji ili ne?
    Naravno da ne, imaš o tome u knjizi sa gornjeg linka, kao i u različitim člancima na sajtu IRI, posebno OVOM.

    Da li je William Marrion Branham bio boziji prorok?
    Vilijam Branham

    Sta tacno propovjeda pentekostna crkva? Kakve zablude postoje tamo koje nisu u skladu sa Biblijom?
    U nakraćem, Pentakostalnu crkvu odlikuju falsifikovani Božji darovi, ili teški oblici okultizma i opsjednutosti demonima, pod plaštom navodne sile duha. Naravno, svačija teologija se mjeri na osnovu otkrivenja Božje Riječi i praktičnih rezultata. Tako, na primjer, ako dođu predstavnici neki crkve i kažu "pa vidite, mi imamo istinu, mi imamo ispravnu teologiju", dok praksa otkriva nešto sasvim drugo, to je pokazatelj da ta organizacija ne stoji na istini, već se bavi duhovnom manipulacijom i nema žive sa Bogom.

    Ovo te pitam iz razloga jer je i po tv-u i po internetu puno raznih clanaka i priloga iza koje vjerovatno stoje dispezicijalisti koji sve projektuju na drzavu Izrael? Pojacava se izgleda pritisak da se ljudi jednostavno natjeraju da vjeruju u nesto sto ocigledno nema utemeljenje u Bozijoj rijeci.
    Dispenzacionalisti su uskoro povezani sa lažnim hrišćanstvom i lažnim protestantizmom. Praktično isti krugovi moći drže i jedne i druge. To je jednostavno i lako shvatiti ako znamo da je sadašnja država Izrael marionetska tvorevina "vladara svijeta", a navodni Jevreji najvećim dijelom konvertiti u judaizam koji nema faktičke veze sa Bogom. Zbog toga se i poklapaju ciljevi Vatikana, masona, cionista, međunarodnih bankara i dr.
    avatar
    Gresnik


    Broj komentara : 17
    Локација : Bijeljina
    Registration date : 2014-11-13

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Gresnik 16/12/2015, 15:05

    Hvala na odgovoru i vremenu. Pozdrav!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 16/12/2015, 22:32

    Snake Dove (citat):Ako se kraj približava jako brzo i dogodi se kako je prorečeno ,da će biti kraj svijeta i pravednici pođu u zrak i sve to ,što smo sigurni da će biti.
    Pitanje za Pavla :Kakve koristi imaju neprijatelji Božjeg naroda ?Zašto brzaju u smrt ,kraj svijeta .VJerovatno radi vjerovanja u besmrtnost duše i života ,da samo nastavljaju živjeti u Raju?Prvo neće biti krvoprolića ,jer poslije kraja neće biti smisla da žrtve donesu nove obraćenike ,kada je kraj i nema više života na Zemlji .Dakle ,pitanje je čime je Sotona potkupio svoje robove na visokim i niskim pozicijama ? Mislim da se i on čudi kako su naivni i lak plijen .Kraj je ,dakle poslije toga on nastavlja 1000 godina živjeti na pustoj i uništenoj Zemlji ,a ovi idu u prah ,što je još veći poraz .
    Samo sam prebacio ovo na Pitanja, da ne spamujemo temu o svjetskoj selebriti mega ličnosti.

    To ti je kao u ratu, kad vojnici moraju u bitku, nema nazad. Kad čovjek krene jednim pravcem, dalje ide po sili djela za koje se zauzima, a ako nema racionalne argumente da to pravda pred sobom i drugima, služiće se iracionalnim. Nada umire poslednja.
    avatar
    ro004


    Broj komentara : 8
    Registration date : 2013-06-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ro004 17/12/2015, 11:00

    Po čemu se zna, da su Duhovni darovi u Pentakostalnoj crkvi falsifikovani?

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 17/12/2015, 14:06

    ro004 (citat):Po čemu se zna, da su Duhovni darovi u Pentakostalnoj crkvi falsifikovani?

    Imate opširne odgovore na tu temu u niže postavljenom predavanju.

    avatar
    ZoranJ


    Broj komentara : 11
    Registration date : 2015-12-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ZoranJ 18/12/2015, 08:58

    Da li se pocetak Sabata racuna od trenutka kada sunca zadje, a jos nije potpuni mrak, iako se sunce na vidi ili od trenutka kada nastane potpuni mrak?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 18/12/2015, 12:55

    ZoranJ (citat):Da li se pocetak Sabata racuna od trenutka kada sunca zadje, a jos nije potpuni mrak, iako se sunce na vidi ili od trenutka kada nastane potpuni mrak?
    Od zalaska sunca. Kad čovjek nije siguran, onda ranije.
    Danas imamo astronomske proračune izlazaka i zalazaka, tako da to nije problem.
    avatar
    ZoranJ


    Broj komentara : 11
    Registration date : 2015-12-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ZoranJ 18/12/2015, 16:30

    Imam jednu nedoumicu. Posto su sve svadbe danas uglavnom subotom, kako se ponasati sobzirom da je na svadbama uglavnom razvrat pijancenje zabava itd, tj da libi covek morao da bira izmedju svetkovanja Sabata i svadbi veselja itd?
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 18/12/2015, 17:16

    ZoranJ (citat):Imam jednu nedoumicu. Posto su sve svadbe danas uglavnom subotom, kako se ponasati sobzirom da je na svadbama uglavnom razvrat pijancenje zabava itd, tj da libi covek morao da bira izmedju svetkovanja Sabata i svadbi veselja itd?

    Ne brini, Šabat završava kad sunce zađe. Nemaš izgovora za pijanke, makar to bila i svadba, a ako se želiš nalit, Šabat te sigurno neće zaustavit. Very Happy Very Happy
    avatar
    ZoranJ


    Broj komentara : 11
    Registration date : 2015-12-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ZoranJ 18/12/2015, 17:38

    Nisam mislio na konzumiranje alkohola, vec sam u nedoumici da li uopste odlaziti na svadbe i veselja koja se odrzavaju subotom, s obzirom da se na taj nacin ne moze odrzavati licni odnos sa Bogom, koji je po meni sustina Sabata? Sa druge strane ako se rodbini i prijateljima ne ode na svadbe ili neka njima bitna veselja koja se odrzavaju subotom, berovatno ce ta rodbina i prijatelji raskrstiti sa nama za sva vremena??

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 29 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 10/5/2024, 04:23