BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 27 EmptyToday at 00:16 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/9/2015, 11:42

    Breath (citat):
    Breath (citat):https://www.youtube.com/watch?v=wn9-ON2-6eM

    Zanima me( i mnoge ljude ) što je to zaista crkva i jeli istina da jedna zajednica ako želi da se proglasi crkvom ,mora prihvatiti Trojstvo i učlaniti se u raznorazne mega zajednice koje nisu biblijske ?
    Pavle pošto mnogi u ovome griješe ,volio bi da objasniš ili ovdje preneseš neke linkove koje si već pisao ,jer ovo je jako ,jako bitna tema .Ako čovjek ovo ne shvati ,može lako doći u opasnosti nikolaitske tiranije .
    Znam da Stvoritelj upozorava da on mrzi nikolaitska djela i da je nikolaitska ideja bila da se pokoravaju vodstvu crkve .
    Imaš na sajtu IRI u kategoriji OSTALE TEME link pod nazivom Crkve gdje je sasvim dovoljno kazano o tome.

    Što se tiče tvoje primjedbe na tekst iz Otkrivenja koji pominje sektu "nikolinaca", to nema veze sa ustrojstvom ustanove zvane "crkva", a još manje sa pokoravanjem vođstvu "crkve", već se odnosi na grupe ljudi u Efesu i Pergamu u prvom vijeku koji su promovisali poligamiju i učestvovali u idolatrijskim gozbama, što odgovara današnjim slavama. "Nikolinci" u Efesu nijesu imali uspjeha u podrivanju zdravosti zajednice pozvanih vjernih, jer u tom gradu djelovao je apostol Jovan, dok je u Pergamu situacija bila lošija, jer su neki primili ta učenja kao "hrišćanska". Na drugim mjestima u NZ, kao u Pavlovim poslanicama, nalazimo da su je bilo kvazi vjernika koji su zloupotrebljavali pojam hrišćanske slobode koristeći to kao dozvolu za činjenjenje grijeha, što je i danas česta praksa.
    Uzgred, Biblija ne uči pokoravanju nikakvom crkvenom vođstvu, niti "crkva" kao pojam postoji u Bibliji, već Bogu, kroz TEST NJEGOVE RIJEČI, kojemu je podložno sve, pa i oni koji su nosioci djela ili imaju određenu istaknutu ulogu. Biblija uči organizaciji i redu, ali u Božjem sistemu vrijednosti to ima potpuno drugačije konotacije od onoga što pali ljudi rade u svojim ustanovama. Naravno sve dok je ovakvo stanje na zemlji, Bogu vjerne osobe treba da su pokorne i zemaljskim autoritetima kao dobri i primjerni građani (ukoliko građanske ili druge vlasti ne zahtijevaju nešto što se suproti Božjim zapovijestima).
    avatar
    natalis


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2015-09-10

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty ....

    Komentar  natalis 10/9/2015, 18:25

    Postovani ,nisam citala sva pitanja ,tako da ne znam da li ste pisali o ovome ,ali zanima me ,ako je krst kao paganski deo obicaja ubacen u hriscanstvo ,da li se sa tim(paganskim) obicajima povezuje i kada se prekstimo,tacnije koristimo tri prsta da bi napravili krst na grudima ? Smile Nigde ne mogu pronaći konkretno objasnjenje... Question
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 10/9/2015, 19:39

    natalis (citat):Postovani ,nisam citala sva pitanja ,tako da ne znam da li ste pisali o ovome ,ali zanima me ,ako je krst kao paganski deo obicaja ubacen u hriscanstvo ,da li se sa tim(paganskim) obicajima povezuje i kada se prekstimo,tacnije koristimo tri prsta da bi napravili krst na grudima ? Smile Nigde ne mogu pronaći konkretno objasnjenje... Question
    Sasvim sigurno da se radi o znaku osjenjivanja krstom sa TRI prsta, koji se koristio u različitim oblicima vavilonske misterijske religije, uključujući vračanje i gatanje. Pošto potičem iz sredine gdje su prakse vračanja još vrlo žive, imao sam prilike da gledam više puta kako vračara nakon mrmljanja magijskih riječi (na nepoznatom jeziku) "zakršta" okruglu konzervu sa vodom, da bi se zatim sva voda pokupila ispod te limenke koja se prethodno prevrne na metalnom tanjiriću ispod. Naravno, to je samo jedan mali primjer.

    Ono što nam daje pouzdane materijalne dokaze o tome su PRETHRIŠĆANSKI arheološki nalazi u raznim iskopinama i paganskim hramovima.

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 01_bud10
    Kip Bude sa paganskim znacima prstima

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 02_hin10
    Hinduističko božanstvo daje znake osjenjivanja krstom

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 03_zav10
    Prethrišćanska "zavjetna šaka"

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 04_nor10
    Kip šake jednog nordijskog plemena

    U pseudo hrišćanstvu nastalom u Rimskoj imperiji, svi paganski običaji iz vavilonske misterijske religije našli su svoje mjesto u objektima zvanim "crkve", raznim ritualima, kao i narodnim običajima.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 11/10/2015, 12:47

    Postoji li negdje na internetu ili da neko zna nekog ''pravoslavnog'' ''svestenika'' da je odbacio ''pravoslavlje'' i vratio se izvornoj Bozijoj rijeci-Bibliji ? Nalazila sam i katolika, i budista, i muslimana ali pravoslavaca nikako.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nathanael 11/10/2015, 13:54

    Kalina7 (citat):Postoji li negdje na internetu ili da neko zna nekog ''pravoslavnog'' ''svestenika'' da je odbacio ''pravoslavlje'' i vratio se izvornoj Bozijoj rijeci-Bibliji ? Nalazila sam i katolika, i budista, i muslimana ali pravoslavaca nikako.  

    Zanimljivo ,impresivna (vjerujem) činjenica ,dok se ne dokaže suprotno .
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 11/10/2015, 14:11

    E pa to, poznato mi je da su ljudi koji su u crkvi bili izasli iz nje (pravoslavne konkretno), ali "'svestena''' ili neka ''eminentnija'' lica nisam cula. Izgleda sto visi to nizi. Wink
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 11/10/2015, 21:52

    Kalina7 (citat):E pa to, poznato mi je da su ljudi koji su u crkvi bili izasli iz nje (pravoslavne konkretno), ali "'svestena''' ili neka ''eminentnija'' lica nisam cula. Izgleda sto visi to nizi. Wink  
    Ne znam da li je neki pravoslavni sveštenik javno iznio iskustvo obraćenja. Oni inače imaju snažan trip da su svi sekte osim njihove crkve.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 11/10/2015, 22:35

    Upravo tako. To bi bilo zaista divno cudo da se neko od pravoslavnih svestenika obrati jer, kazem vam, to jos nisam srela.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 11/10/2015, 23:06

    Kalina7 (citat):Upravo tako. To bi bilo zaista divno cudo da se neko od pravoslavnih svestenika obrati jer, kazem vam, to jos nisam srela. 
    Oni sami zatvaraju u startu takvu mogućnost. Čak ni veliki vojvoda Petrović dok je sarađivao s njima nije uspio u tome, iako je dijelom idolopoklonisao sa njima i podilazio im pričama o pravoslavlju i junačkim precima.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 11/10/2015, 23:19

    PavleS (citat):
    Kalina7 (citat):Upravo tako. To bi bilo zaista divno cudo da se neko od pravoslavnih svestenika obrati jer, kazem vam, to jos nisam srela. 
    Oni sami zatvaraju u startu takvu mogućnost. Čak ni veliki vojvoda Petrović dok je sarađivao s njima nije uspio u tome, iako je dijelom idolopoklonisao sa njima i podilazio im pričama o pravoslavlju i junačkim precima.

    To me mnogo rastuzuje, jer sam u takvom okruzenju ljudi, koji se savjesno u 90% situacija dobro ponasaju i tako bi im malo falilo za spasenje, ali crkvene dogme ubijaju zdrav razum kod ljudi. Sa nekoliko njih sam pokusala da razgovaram na tu temu, ali nazalost, sve sto sam uspjela je, da ispadnem ''sektas''. Tu samo Bog svojom miloscu moze da intervenise i to je to.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 12/10/2015, 00:22

    Kalina7 (citat):
    PavleS (citat):
    Kalina7 (citat):Upravo tako. To bi bilo zaista divno cudo da se neko od pravoslavnih svestenika obrati jer, kazem vam, to jos nisam srela. 
    Oni sami zatvaraju u startu takvu mogućnost. Čak ni veliki vojvoda Petrović dok je sarađivao s njima nije uspio u tome, iako je dijelom idolopoklonisao sa njima i podilazio im pričama o pravoslavlju i junačkim precima.

    To me mnogo rastuzuje, jer sam u takvom okruzenju ljudi, koji se savjesno u 90% situacija dobro ponasaju i tako bi im malo falilo za spasenje, ali crkvene dogme ubijaju zdrav razum kod ljudi. Sa nekoliko njih sam pokusala da razgovaram na tu temu, ali nazalost, sve sto sam uspjela je, da ispadnem ''sektas''. Tu samo Bog svojom miloscu moze da intervenise i to je to.
    Kod mene saosjećanje je veoma izraženo prema običnim ljudima koji imaju makar neku tendenciju prema dobru. Što se tiče crkvenih lica, posebno onih koji koriste Bibliju a i dalje se drže kao pijani plota dogmi i rituala svojih sekti suprotstavljenih Bogu i razumu, neka idu kud su krenuli, jer su svojim uticajem i monopolom sablazan za mnoge. Međutim, ako nas Bog uputi na neki način da se zalažemo za nekog takvog, najdjelotvornije što možemo učiniti je posrednička molitva, gdje se prvo treba moliti za oproštaj njihovih grijeha u ime zasluga Isusa Hrista, a zatim za djelovanje Božjeg Duha u njihovim životima, zaštitu od demona i drugo.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 12/10/2015, 00:53

    PavleS (citat):
    Kalina7 (citat):
    PavleS (citat):
    Kalina7 (citat):Upravo tako. To bi bilo zaista divno cudo da se neko od pravoslavnih svestenika obrati jer, kazem vam, to jos nisam srela. 
    Oni sami zatvaraju u startu takvu mogućnost. Čak ni veliki vojvoda Petrović dok je sarađivao s njima nije uspio u tome, iako je dijelom idolopoklonisao sa njima i podilazio im pričama o pravoslavlju i junačkim precima.

    To me mnogo rastuzuje, jer sam u takvom okruzenju ljudi, koji se savjesno u 90% situacija dobro ponasaju i tako bi im malo falilo za spasenje, ali crkvene dogme ubijaju zdrav razum kod ljudi. Sa nekoliko njih sam pokusala da razgovaram na tu temu, ali nazalost, sve sto sam uspjela je, da ispadnem ''sektas''. Tu samo Bog svojom miloscu moze da intervenise i to je to.
    Kod mene saosjećanje je veoma izraženo prema običnim ljudima koji imaju makar neku tendenciju prema dobru. Što se tiče crkvenih lica, posebno onih koji koriste Bibliju a i dalje se drže kao pijani plota dogmi i rituala svojih sekti suprotstavljenih Bogu i razumu, neka idu kud su krenuli, jer su svojim uticajem i monopolom sablazan za mnoge. Međutim, ako nas Bog uputi na neki način da se zalažemo za nekog takvog, najdjelotvornije što možemo učiniti je posrednička molitva, gdje se prvo treba moliti za oproštaj njihovih grijeha u ime zasluga Isusa Hrista, a zatim za djelovanje Božjeg Duha u njihovim životima, zaštitu od demona i drugo.

    Pa to sam i ja mislila na to moje okruzenje puno ''obicnih'' ljudi, da me to najvise rastuzuje, a za crkvena lica ne znam, Biblija im je svakodnevno pri ruci. Pod velikim su uticajem crkve, tradicije, obicaja, tj. demona i dosta toga necistog, sto vjerovatno predstavlja dodatni problem da neka iskra svjetlosti stigne do njihovog srca.
    avatar
    NinkovicM


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2015-03-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  NinkovicM 13/10/2015, 10:44

    Kada ste već započeli ovu temu, oko obraćenja pravoslavnih sveštenika, teologa... želeo bi da sa vama podjelim jednu istinitu anegdotu koja se dogodila u mom mjestu. Ta priča je istinita. Brzo se proširila po čitavom mjestu, a i šire, tako da je možda neko od članova foruma i čuo za ovu priču, ali ja ću je ipak podjeliti sa vama.
    Naime, mislim da je to bilo prije dvije godine. U mom mjestu proslavljao se jedan od mnogobrojnih „svetaca“, koje Pravoslavna crkva slavi.. Bilo je ljeto. Taj dan je bila baš velika vrućina. Crkva je bila puna, što bi rekli kao šibica. Čak je i napolju bilo dosta ljudi koji nisu mogli da uđu unutra. Na „službi“ je bilo nekoliko sveštenika. Negdje na polovini, ili pred kraj te „službe“, nije ni bitno, jedan od sveštenika je pokušavao nekako da dođe do izlaza iz crkve. Narod mu je pomalo oslobađao put, i kada je napokon izašao iz crkve, neko iz naroda koji je stajao vani, obratio mu se rekavši: „oče, baš je vruće i sparno danas?“ Sveštenik, brisavši znoj sa čela, na to mu odgovori: „Jeste, jeste, ali unutra je pakao...“ pokazivavši prstom na crkvu. Narod koji je to čuo, onako se samo pogledao i čudio..
    Stvarno, u potpunosti se slažem sa vama da je običan narod u tolikoj zabludi i neznanju po pitanju vjere. Sveštenici, bar ovde imaju toliki uticaj i uživaju poštovanje u narodu da je to nevjerovatno. Narod uopšte ne želi, a i nema vremena da razmišlja svojom glavom, tako da šta kaže sveštenik to mora da je 100% istina i ne smije niko ni da sumnja u to. Evo, gore u ovoj situaciji im je napokon dao jedan iskren savijet, iako je to rekao nenamjerno. Temelj religijske prevare je upravo udaljavanje čoveka od Hrista. Zato današnje, tradicionalno, formalno hrišćanstvo između čoveka i Hrista „uključuje“ mnoštvo posrednika, onemogućavajući grešnika da sam direktno pristupi Hristu. Današnje crkve su sebi namjenile ulogu posrednika između grešnika i Boga, ali Hristov život na zemlji pokazuje da je to nepotrebna uloga, slobodno da su grešnici mogli sami slobodno pristupiti Hristu. „Jer jedan je Bog i jedan je posrednik između Boga i ljudi, čovek, Hristos Isus, koji je sebe dao kao odgovarajuću otkupninu za sve, za svedočanstvo u svoje vreme.“ (1. Timoteju 2:5,6).
    Posrednik je samo Hristos. Takozvani „sveci, zaštitnici i blaženici“ ne mogu učini posredični napor da bi čovjeka približili Bogu jer su svi oni bili za svog života grešnici koji trebaju spasenje i Spasitelja, a sada su mrtvi. Pomoći nam može samo Hristos jedini posrednik između Boga i ljudi.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 13/10/2015, 16:25

    NinkovicM (citat):Kada ste već započeli ovu temu, oko obraćenja pravoslavnih sveštenika, teologa... želeo bi da sa vama podjelim jednu istinitu anegdotu koja se dogodila u mom mjestu. Ta priča je istinita. Brzo se proširila po čitavom mjestu, a i šire, tako da je možda neko od članova foruma i čuo za ovu priču, ali ja ću je ipak podjeliti sa vama.
    Naime, mislim da je to bilo prije dvije godine. U mom mjestu proslavljao se jedan od mnogobrojnih „svetaca“, koje Pravoslavna crkva slavi.. Bilo je ljeto. Taj dan je bila baš velika vrućina. Crkva je bila puna, što bi rekli kao šibica. Čak je i napolju bilo dosta ljudi koji nisu mogli da uđu unutra. Na „službi“ je bilo nekoliko sveštenika. Negdje na polovini, ili pred kraj te „službe“, nije ni bitno, jedan od sveštenika je pokušavao nekako da dođe do izlaza iz crkve. Narod mu je pomalo oslobađao put, i kada je napokon izašao iz crkve, neko iz naroda koji je stajao vani, obratio mu se rekavši: „oče, baš je vruće i sparno danas?“ Sveštenik, brisavši znoj sa čela, na to mu odgovori: „Jeste, jeste, ali unutra je pakao...“ pokazivavši prstom na crkvu. Narod koji je to čuo, onako se samo pogledao i čudio..
    Stvarno, u potpunosti se slažem sa vama da je običan narod u tolikoj zabludi i neznanju po pitanju vjere. Sveštenici, bar ovde imaju toliki uticaj i uživaju poštovanje u narodu da je to nevjerovatno. Narod uopšte ne želi, a i nema vremena da razmišlja svojom glavom, tako da šta kaže sveštenik to mora da je 100% istina i ne smije niko ni da sumnja u to. Evo, gore u ovoj situaciji im je napokon dao jedan iskren savijet, iako je to rekao nenamjerno. Temelj religijske prevare je upravo udaljavanje čoveka od Hrista. Zato današnje, tradicionalno, formalno hrišćanstvo između čoveka i Hrista „uključuje“ mnoštvo posrednika, onemogućavajući grešnika da sam direktno pristupi Hristu. Današnje crkve su sebi namjenile ulogu posrednika između grešnika i Boga, ali Hristov život na zemlji pokazuje da je to nepotrebna uloga, slobodno da su grešnici mogli sami slobodno pristupiti Hristu. „Jer jedan je Bog i jedan je posrednik između Boga i ljudi, čovek, Hristos Isus, koji je sebe dao kao odgovarajuću otkupninu za sve, za svedočanstvo u svoje vreme.“ (1. Timoteju 2:5,6).
    Posrednik je samo Hristos. Takozvani „sveci, zaštitnici i blaženici“ ne mogu učini posredični napor da bi čovjeka približili Bogu jer su svi oni bili za svog života grešnici koji trebaju spasenje i Spasitelja, a sada su mrtvi. Pomoći nam može samo Hristos jedini posrednik između Boga i ljudi.

    Znam za tu pricu, s tim sto ima raznih verzija, ja sam cula da je neki turista u Budvi ispred one crkve pitao nekog popa moze li se unutra a on mu je rekao: Ti kako oces, al' unutra ti je pakao Very Happy
    Ja vjerujem da Gospod nece ostaviti neke ljude koji su tako dobre duse, koji su pozrtvovani i koji su totalno predani svojoj porodici i cijeli zivot ispravno se ponasaju, nadam se da ce Gospod biti milostiv i uciniti sve da ih obrati od tradicionalnih paganstina i neznanja u koju su upali i da ce promijeniti njihovu prirodu. Naravno ukoliko oni ne pristanu on tu ne moze nista. Ne mozemo ispraviti nekoga ukoliko on tvrdi da on ne grijesi i da nema problem, dzabe mu pruzas ruku kad on nece.
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  SimaS 13/10/2015, 20:37

    Hteo bih da dodam samo da mi cesto mozemo doci u zabludu kada govorimo i procenjujemo ,,,dobre ljude....
    nekazem da nema ljudi koji iz dobrih pobuda cine dobra dela ali mi to tesko mozemo da procenjujemo ..pogotovo sto u razlicitim situacijama mozemo biti suoceni sa velikim iznenadjenjima u ocekivanjima --od dobrih ljudi--
    Rim. Glava 03
    ... 3:10 Kao što stoji napisano: Ni jednog nema pravednog; 3:11 Ni jednog nema razumnog, i ni jednog koji traži ...
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ljuba79 13/10/2015, 21:11

    Verujem da ce pozni dazd duhovne sile delovati i na takve ljude, koji su srcem u svojim denominacijama...Mozda je bas ineteresantno za poznavaoce dubljih biblijskih istina(posetioce ovog foruma smatram takvima) - da upravo njima posreduju sa otkrivenjima, i pozivaju na izlazak iz Vavilona...
    Bio je pre 2 godine jedan video - gde pravoslavni svestenik u obracanju nasem narodu povodom proslave Milanskog edikta - jasno govori, i argumentuje slikama - kako se u odredjenoj sali koja se pripremala za tu svecanost(mislim da je bilo u Viminacijumu) - neposredno pre toga - odrzavao neki skup masona, cak je pokazivao slike...Okultni simboli, uradjeni i mozaici...To je bilo postavljeno, mislim na youtube, onako privatno, e sad koliko je uzelo maha... Svestenik je to samo primetio, nevezano za shvatanje uopste problematike Pravoslavlja, i "pobunio se"...Verovatno su ga brzo ucutkali...
    Zao mi je tog naseg naroda, koliko voli autoritet, i da ide za nekim kolovodjom...A kada bi samo malo pogledali na svevidece oko i okultne simbole - kojih je bas mnogo sirom nasih prostora u mnogim pravosl. crkvama, na oltarima...
    Budimo orudje u Gospodnjim rukama...
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 26/10/2015, 23:29

    Pozdrav. Imam dva pitanja. Da li je vino koje se pominje u Bibliji, konkretno u Novom Zavjetu kad ga Isus dijeli narodu i apostolima i na poslednjoj veceri isto tj. u istom onom obliku u kojem ga poznajemo danas kao fermentisani sok od grozdja ili ne ? I drugo, kad Hristos kaze: ,,Nisam dosao na ovaj svijet da spasem gresnike nego pravednike", da li to podrazumijeva da je moguce da je vec postojao neki broj ljudi koji su bili ispravni u vjeri i vec ga prihvatili i oni drugi tj.gresnici ?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 26/10/2015, 23:42

    Kalina7 (citat):Pozdrav. Imam dva pitanja. Da li je vino koje se pominje u Bibliji, konkretno u Novom Zavjetu kad ga Isus dijeli narodu i apostolima i na poslednjoj veceri isto tj. u istom onom obliku u kojem ga poznajemo danas kao fermentisani sok od grozdja ili ne ? I drugo, kad Hristos kaze: ,,Nisam dosao na ovaj svijet da spasem gresnike nego pravednike", da li to podrazumijeva da je moguce da je vec postojao neki broj ljudi koji su bili ispravni u vjeri i vec ga prihvatili i oni drugi tj.gresnici ?    
    Nije alkoholno vino naravno.

    Ovaj citat si permutovala. Ta izjava ima dvostruko značenje. Oni koji umišljaju da su pravednici ne mogu se dozvati na pokajanje, jer ne prihvataju da treba da se pokaju. To je problem samopravednosti koji Bog u Bibliji osuđuje, jer od Pada ne postoji pravedan čovjek kojemu nije potrebno spasenje kroz Hrista.

    Drugi i manje bitni aspekt ove Isusove izjave je da oni koji su već opravdani vjerom nema potrebe da se pozivaju. Ali u konkretnom slučaju, poruka je bila upućena samopravednima, tj. farisejskom sveštenstvu.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 27/10/2015, 00:22

    Ovo drugo mi je jasno. Ali zasto kaze Hristos da paze koliko piju jer ako nije vino onda ih ne bi upozoravao na kolicinu tj. koliko ce popiti ?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 27/10/2015, 09:42

    Kalina7 (citat): Ovo drugo mi je jasno. Ali zasto kaze Hristos da paze koliko piju jer ako nije vino onda ih ne bi upozoravao na kolicinu tj. koliko ce popiti ?  
    Priče o alkoholnom vinu u vezi sa Isusom potenciraju popovi alkoholičari i drugi koji u Bibliji traže izgovor za svoje poroke. Povezivanje Isusa sa ohrabrivanjem poročnih navika je direktno negiranje Njegove misije spasenja. Kako je On mogao pozivati svjedoke da iznesu ako mu znaju bilo kakav grijeh, ako je i sam griješio? Ili kako je mogao izjaviti da nema ništa od Sotone u njemu?

    Nego, vjerujem da ovdje pitaš za događaj opisan u Jovanu 2. glava. U 9. retku ne stoji da se "napiju", nego da popiju u smislu sve što ima. U Bibliji NRP imaš korektan prevod.
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Noemi 27/10/2015, 16:47

    Kalina7 (citat):Pozdrav. Imam dva pitanja. Da li je vino koje se pominje u Bibliji, konkretno u Novom Zavjetu kad ga Isus dijeli narodu i apostolima i na poslednjoj veceri isto tj. u istom onom obliku u kojem ga poznajemo danas kao fermentisani sok od grozdja ili ne ? I drugo, kad Hristos kaze: ,,Nisam dosao na ovaj svijet da spasem gresnike nego pravednike", da li to podrazumijeva da je moguce da je vec postojao neki broj ljudi koji su bili ispravni u vjeri i vec ga prihvatili i oni drugi tj.gresnici ?    

    Ovo mi je osobno jako dobar tekst /članak, vezan uz tvoje pitanje, čitala sam ga davno možda pomogne :BIBLIJSKE ISTINE: VINO U BIBLIJI
    avatar
    Todorovic Slavko


    Broj komentara : 2
    Registration date : 2015-10-31

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Todorovic Slavko 1/11/2015, 00:04

    Pozdrav svima
    Novi sam clan foruma, citao sam malo od ranije ali jos uvijek nisam sve procitao, upucen sam dosta o vasem radu ali opet ne u detalje.
    Moja pitanja ce biti u vezi SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE.
    Nadam se da cete imate snage i razumijevanja da mi date odgovore ili da me uputite na clanke i tekstove u vezi pitanja koja me zanimaju, a gdje cu dobiti jasan odgovor ?

    Mozete li obijasniti sta je to vasa najveca zamijerka srpskoj pravoslavnoj crkvi, u cemu oni najvise grijese i sta je za vas nepojmljivo kada je u pitanju odnos  SPC prema vijeri koju propovijedaju odnosno Isusu ?

    Uzmimo u obzir monastvo koje je najcistija grana pravoslavlja (necemo spominjati popove koji su znamo svakavi i koji profitiraju na razun religije, za njih mi je jasno kako stvari stoje ).
    Monastvo (ono pravo, iskreno, svom dusom i tijelom) se vodi javandjeljem, poslanicama, oni takodje pricaju da je Isus ispunio zakon i praznike opisane u SZ, oni takodje insistiraju na opravdanju vijerom itd itd...
    Pravi iskreni monasi su tako smireni, prijatni, oci im blistaju i puni su duha blazenstva, tako da kada ih slusam i mene obuzima radost i mir u dusi jer zaista prenose i daju jake poruke, koje cine covjeku zivot ljepsim i laksim.
    To je iskustvo mnogih ljudi koji pripadaju SPC, i iskusvo onih koji imaju monahe kao svoje savijetnike ili ti duhovnike.
    Sta je onda njihova greska i mana, koja njihov rad i propovijedanje baca u prasinu ???

    Ako su na ova pitanja vec dati tacni i konkretni odgovori samo me uputite tamo.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 1/11/2015, 00:13

    Todorovic Slavko (citat):Pozdrav svima
    Novi sam clan foruma, citao sam malo od ranije ali jos uvijek nisam sve procitao, upucen sam dosta o vasem radu ali opet ne u detalje.
    Moja pitanja ce biti u vezi SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE.
    Nadam se da cete imate snage i razumijevanja da mi date odgovore ili da me uputite na clanke i tekstove u vezi pitanja koja me zanimaju, a gdje cu dobiti jasan odgovor ?

    Mozete li obijasniti sta je to vasa najveca zamijerka srpskoj pravoslavnoj crkvi, u cemu oni najvise grijese i sta je za vas nepojmljivo kada je u pitanju odnos  SPC prema vijeri koju propovijedaju odnosno Isusu ?

    Uzmimo u obzir monastvo koje je najcistija grana pravoslavlja (necemo spominjati popove koji su znamo svakavi i koji profitiraju na razun religije, za njih mi je jasno kako stvari stoje ).
    Monastvo (ono pravo, iskreno, svom dusom i tijelom) se vodi javandjeljem, poslanicama, oni takodje pricaju da je Isus ispunio zakon i praznike opisane u SZ, oni takodje insistiraju na opravdanju vijerom itd itd...
    Pravi iskreni monasi su tako smireni, prijatni, oci im blistaju i puni su duha blazenstva, tako da kada ih slusam i mene obuzima radost i mir u dusi jer zaista prenose i daju jake poruke, koje cine covjeku zivot ljepsim i laksim.
    To je iskustvo mnogih ljudi koji pripadaju SPC, i iskusvo onih koji imaju monahe kao svoje savijetnike ili ti duhovnike.
    Sta je onda njihova greska i mana, koja njihov rad i propovijedanje baca u prasinu ???

    Ako su na ova pitanja vec dati tacni i konkretni odgovori samo me uputite tamo.
    U najkraćem, tradicionalna crkva je proizvod pokrštenog paganizma, odnosno bezbrojnih kompromisa sa neznabožačkim praksama i vjerovanjima, koje sve imaju zajednički korjen u poslepotopnom Vavilonu, naravno uz određene modifikacije kod različitih naroda. Konkretno, u slučaju SPC, dominira slovenski paganizam.

    Procjenom ispravnosti ili neispravnosti religije možemo se baviti isključivo ako poznajemo original, tj. religiju koju iznosi Riječ Božja. Pošto ta ista Riječ ničim i ni na koji način ne podržava kompromise sa zlom u vidu svakojakih oblika satanizma i paganizma, to ono što rade današnje crkve potpada pod zajednički imenitelj duhovnog Vavilona. Da ne govorimo o lažiranoj službi, sveštenstvu i drugim stvarima, koje nemaju nikakve veze sa biblijskim hrišćanstvom.

    Što se tiče monaštva, više o tome može vidjeti u članku na OVOM LINKU.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ljuba79 1/11/2015, 10:52

    Pozdrav Slavko, sa moje strane imas pohvalu u traganju bez predrasuda! Ovo su vremena gde ce se mnogi iskreni ljudi, bilo kojoj verskoj dominaciji pripadali - okretati izvornom Hriscanstvu, koje se bazira na Bibliji, Reci Bozijoj. Bozija crkva je sacinjena od cigala u obliku ljudi, koji su svako ponaosob hramovi Svetog duha...Razumem u potpunosti tvoje pitanje jer sam slicnim putem isao, pomagao u sluzbama u pravoslavnim crkvama, odlazio po manastirima, post, visesatne molitve uz brojanicu...
    Moj savet ti je da zagrejes stolicu uz ovaj maticni sajt - IRI:

    http://www.religija.me/

    tu imas pored odlicnih clanaka i predavanja Valtera Fajta - koja su fantasticna - npr. serija - Sveopsti napad:

    http://www.religija.me/?p=2775

    a recimo za pocetak da procitas ovu "laganu" knjigu, koja je meni pomogla da potpunije shvatim sta je Bozic :

    http://www.scribd.com/doc/21427684/Vavilonska-misterijska-religija#scribd

    Tu mozes naci mnoge slicnosti u verovanjima izmedju rimskog i istocnog "hriscanstva", i shvatiti da one dve sedmice razlike u kalendaru u stvari nista ne znace...
    Ovakve istine seku do kosti, mada, znam da ces imati dvostruke osecaje - od zaljenja za nasim narodom, koji je ogrezao u religioznom-formalnom-pomodarstvu, do osecaja istine koja oslobadja...
    Svako dobro, neka te Gospod blagoslovi...
    avatar
    Todorovic Slavko


    Broj komentara : 2
    Registration date : 2015-10-31

    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Todorovic Slavko 1/11/2015, 22:28

    PavleS (citat):
    Todorovic Slavko (citat):Pozdrav svima
    Novi sam clan foruma, citao sam malo od ranije ali jos uvijek nisam sve procitao, upucen sam dosta o vasem radu ali opet ne u detalje.
    Moja pitanja ce biti u vezi SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE.
    Nadam se da cete imate snage i razumijevanja da mi date odgovore ili da me uputite na clanke i tekstove u vezi pitanja koja me zanimaju, a gdje cu dobiti jasan odgovor ?

    Mozete li obijasniti sta je to vasa najveca zamijerka srpskoj pravoslavnoj crkvi, u cemu oni najvise grijese i sta je za vas nepojmljivo kada je u pitanju odnos  SPC prema vijeri koju propovijedaju odnosno Isusu ?

    Uzmimo u obzir monastvo koje je najcistija grana pravoslavlja (necemo spominjati popove koji su znamo svakavi i koji profitiraju na razun religije, za njih mi je jasno kako stvari stoje ).
    Monastvo (ono pravo, iskreno, svom dusom i tijelom) se vodi javandjeljem, poslanicama, oni takodje pricaju da je Isus ispunio zakon i praznike opisane u SZ, oni takodje insistiraju na opravdanju vijerom itd itd...
    Pravi iskreni monasi su tako smireni, prijatni, oci im blistaju i puni su duha blazenstva, tako da kada ih slusam i mene obuzima radost i mir u dusi jer zaista prenose i daju jake poruke, koje cine covjeku zivot ljepsim i laksim.
    To je iskustvo mnogih ljudi koji pripadaju SPC, i iskusvo onih koji imaju monahe kao svoje savijetnike ili ti duhovnike.
    Sta je onda njihova greska i mana, koja njihov rad i propovijedanje baca u prasinu ???

    Ako su na ova pitanja vec dati tacni i konkretni odgovori samo me uputite tamo.
    U najkraćem, tradicionalna crkva je proizvod pokrštenog paganizma, odnosno bezbrojnih kompromisa sa neznabožačkim praksama i vjerovanjima, koje sve imaju zajednički korjen u poslepotopnom Vavilonu, naravno uz određene modifikacije kod različitih naroda. Konkretno, u slučaju SPC, dominira slovenski paganizam.

    Procjenom ispravnosti ili neispravnosti religije možemo se baviti isključivo ako poznajemo original, tj. religiju koju iznosi Riječ Božja. Pošto ta ista Riječ ničim i ni na koji način ne podržava kompromise sa zlom u vidu svakojakih oblika satanizma i paganizma, to ono što rade današnje crkve potpada pod zajednički imenitelj duhovnog Vavilona. Da ne govorimo o lažiranoj službi, sveštenstvu i drugim stvarima, koje nemaju nikakve veze sa biblijskim hrišćanstvom.

    Što se tiče monaštva, više o tome može vidjeti u članku na OVOM LINKU.

    Na osnovu ovoga clanka i linkova koje mi je preporucio ljuba79, dolazimo do zakljucka da ce SPC (zajedno sa onim divnim prijatnim monasima od kojih moze mnogo da se nauci o Bogu i njegovoj ljubavi, koji su umirili dusu mnogima i mnoge odvratili od zla, propasti, samoubistava, patnje) otici u propast vijecnu i da je njihov put VELIKA  zabluda koja vodi u vijecnu smrt njih i sve njihove pristalice.
    Da li je to po vama tacno i definitivno ?
    Moj razum to jos uvijek ne moze da pojmi.

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 27 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 27/4/2024, 01:20