BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 33 EmptyToday at 16:59 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 25/4/2016, 17:55

    Batret (citat):
    PavleS (citat):
    Batret (citat):Pozdrav, evo jedno pitanje za vas koji drzite ovaj sajt i naravno za sve clanove. Sta mislite o zemljotresu, da li je tamo gde je najveci nemoral ili da li se desava slucajno?
    To za najveći nemoral i zemljotrese mogao si čuti ili pročitati kod najvećeg internet viteza Smile
    Pošto mi ne dajemo lakonske odgovore na takva pitanja, evo ukratko:

    Pad u grijeh ili odvajanje od Božjeg zakona života i uredbi poremetio je ne samo duhovni već i materijalni svijet. Priroda je postala podložna kvarenju i različitim manifestacijama nepravilnosti koje dovode u opasnost živa stvorenja. Ti mehanizmi naročito su pogoršani od Potopa i usled Potopa.
    Svi stanovnici zemlje ispaštaju zbog posledica grijeha i poremećaja u prirodi, među kojima su i zemljotresi. Jednostavno postoje neminovnosti posledica pobune koje pogađaju sve ljude na planeti.

    Bog izvjesno djeluje u pravcu ublažavanja posledica grijeha tamo gdje su ljudi voljni da se pokaju i obrate, ili, s druge strane, mnogo manje može da se miješa u korist čovjeka na mjestima gdje su ljudi ogrezli u bezakonje i nemoral. Ali to ne znači da su zemljotresi i druge direktne posledice kršenja Božjeg zakona života namjenska i ciljana kazna Božja za određeno područje pogođeno zemljotresom. To bi bilo isto kao da kažemo da je neka bolest Božja kazna za određenu grupu ljudi. Mi svi trpimo posledice grijeha, a način na koji Bog sve to kontroliše kao cjelinu i kao odnos sa svakim pojedinim živim bićem previše je složen da bismo mi mogli shvatiti.

    Iz Biblije znamo da kad Bog povuče svoju zaštitu, po prestanku vremena milosti, prirodne sile takođe će biti oslobođene na veliku destrukciju. I to je Božje dopuštenje da se punina problema izlije na prestupnike, kao što se Bog direktno umiješao prilikom Potopa zbog nepopravljivog bezakonja i zla.

    Konačno, to što može i neki obraćeni čovjek stradati od zemljotresa kao jedne od posledica grijeha i poremećaja u prirodi, ne mora da znači ništa loše u pogledu njegovog konačnog spasenja, jednako kao što ne znači ako je recimo stradao od ruke bezbožnika ili umro od neke bolesti. Božji konačni cilj je spasenje za vječnost, a privremene ovozemaljske privilegije su relativan pojam.

    Ja znam da ne mozemo da kazemo 100% da je tako, ali ako Bog je svemoguc i sve kontrolise on (sto jeste tako) sigurno je da zemljotres ne moze se sam od sebe izazivati.
    Jedna je stvar Božje dopuštenje djelovanja određenih posledica pobune i mehanizama, a sasvim drugo pripisivati Bogu da izaziva takve stvari. Kazati da Bog izaziva zemljotrese je isto što i tvrditi da izaziva bolesti.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 26/4/2016, 07:46

    Marijina ukazanja.

    Posto vidim da imate na stranici tamo "Vatikanske Ubice" Alberto Riviera i tamo pise svasta o rimokatilicima i o Lurdu. Evo naprimjer Medjugorje kako moze demon da se pojavi, i demon da kaze da citate bibliju svaki dan i ja jedino ocu da vam donesem Isusa i da postite na hljeb i vodi srijedom i petkom itd.. je li to od demonskih sila? Meni se ne cini tako..

    On ne bi htio da mi postimo i da citamo bibliju svaki dan..
    To mi se ne cini da je govor od demona.

    Tako objasnjava Mirjana iz Medjugorja koja i dan danas ima ukazanja.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 26/4/2016, 09:48

    Batret (citat):Marijina ukazanja.

    Posto vidim da imate na stranici tamo "Vatikanske Ubice" Alberto Riviera i tamo pise svasta o rimokatilicima i o Lurdu. Evo naprimjer Medjugorje kako moze demon da se pojavi, i demon da kaze da citate bibliju svaki dan i ja jedino ocu da vam donesem Isusa i da postite na hljeb i vodi srijedom i petkom itd.. je li to od demonskih sila? Meni se ne cini tako..

    On ne bi htio da mi postimo i da citamo bibliju svaki dan..
    To mi se ne cini da je govor od demona.

    Tako objasnjava Mirjana iz Medjugorja koja i dan danas ima ukazanja.
    Rivera je odgojen i učen u rimokatolicizmu, a mogao se učiti i tajnim znanjima skrivenim običnim vjernicima, tako da je odlično shvatio ko je "Marija", simbole i službe u toj crkvi.
    Ne može jedna ili dvije objave koje IZGLEDAJU kao da su u skladu sa istinom opravdati cijelu tu manifestaciju natprirodnih sila. Način na koji se takve izjave upućuju takođe je mističan i idolopoklonički. To je slično kao kad bismo nekog istaknutog sveštenika proglasili Božjim glasnikom samo zato što s vremena na vrijeme kaže ponešto ispravno ili na osnovu njegovog impozantnog izgleda.
    Božja Riječ je standard. Ko to ne shvata i ne prihvata biće obmanut po svom vlastitom izboru.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 26/4/2016, 15:19

    Batret (citat):Marijina ukazanja.

    Posto vidim da imate na stranici tamo "Vatikanske Ubice" Alberto Riviera i tamo pise svasta o rimokatilicima i o Lurdu. Evo naprimjer Medjugorje kako moze demon da se pojavi, i demon da kaze da citate bibliju svaki dan i ja jedino ocu da vam donesem Isusa i da postite na hljeb i vodi srijedom i petkom itd.. je li to od demonskih sila? Meni se ne cini tako..

    On ne bi htio da mi postimo i da citamo bibliju svaki dan..
    To mi se ne cini da je govor od demona.

    Tako objasnjava Mirjana iz Medjugorja koja i dan danas ima ukazanja.
    Slazem se sa Pavlem, ali jos da dodam da imas ti ljude koji zive asketskim nacinom zivota. Poste po cijeli dan i citaju Bibliju, ali sta to znaci ? E BAS NISTA ! Zasto ? Jer rade svojom silom i kad radis svojom silom pogresan duh te vodi. Ovo sve gore sto si pomenuo bas nije ono sto vidimo da nas Biblija uci Opravdanje Vjerom. Vjerujem da smo vjerovatno manje-vise svi prosli kroz ovo "u svojoj sili" da se trudimo da doprinesemo obracenju. Ali, toga nema. Sve radi Duh Boziji i Hristov.  Smile
    avatar
    ZoranJ


    Broj komentara : 11
    Registration date : 2015-12-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ZoranJ 7/5/2016, 13:11

    Da li moze detaljnije objasnjenje zenine podredjenosti muzu, jer se oko toga dize dosta prasine, a sve u skladu sa

    Ženi reče: „Veoma ću umnožiti tvoje muke u trudnoći i u bolovima ćeš decu rađati. Žudećeš za svojim mužem, a on će nad tobom gospodariti.”
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/5/2016, 14:06

    ZoranJ (citat):Da li moze detaljnije objasnjenje zenine podredjenosti muzu, jer se oko toga dize dosta prasine, a sve u skladu sa

    Ženi  reče:  „Veoma  ću  umnožiti  tvoje  muke  u  trudnoći  i  u  bolovima  ćeš  decu rađati.  Žudećeš  za  svojim  mužem,  a  on  će nad tobom gospodariti.”
    Ovo je iz knjige Postanja je objava direktnih posledica pada u grijeh. Pored ostalog, nastao je poremećaj u međuljudskim odnosima, što je odmah postalo uočljivo iz načina na koji su dvoje ljudi (Adam i Eva) pokušavali opravdati pred Bogom svoj prestup. "Zakon jačega" proističe iz poremećenih odnosa i novog poretka stvari u svijetu prožetom grijehom. Baš kao što je težak fizički rad posledica prokletstva na pobunjenoj zemlji, tako su i problematični porodični odnosi i uopšte odnos muškarca i žene. Ali oboje je ujedno i blagoslov za ljude u postojećem stanju zbog postavljanja određenih brana prema grijehu i sprečavanja potpune degradacije osnovnih vrijednosti i duhovnosti. Sebičnost lažnog novog "boga", "nezavisnog" ljudskog bića uvijek teži većoj sebičnosti i destruktivnijim oblicima ponašanja. Zbog toga je dobra određena hijararhija, kao što su dobri i ljudski zakoni i pravni sistem. Naravno, ovdje se riječ "dobar" koristi u uslovnom smislu.
    Svaki zdravo religiozan čovjek prepoznaje potrebu za redom i hijerarhijom u najpozitivnijem smislu koji se može dobiti ovdje i sada na zemlji. Svaka dobra žena takođe treba da bude svjesna tih stvari. Što je porodica duhovno bliža Bogu (teokratiji u pravom smislu te riječi), to će više nestajati ovozemaljska hijerarhija a uspostavljati se nebeska načela u njihovim životima.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 7/5/2016, 20:00

    ZoranJ (citat):Da li moze detaljnije objasnjenje zenine podredjenosti muzu, jer se oko toga dize dosta prasine, a sve u skladu sa

    Ženi  reče:  „Veoma  ću  umnožiti  tvoje  muke  u  trudnoći  i  u  bolovima  ćeš  decu rađati.  Žudećeš  za  svojim  mužem,  a  on  će nad tobom gospodariti.”

    "Rob si onog tko te svlada", a budući da je sotona prevario Evu, ona je trebala postati rob sotone. Bog da ju spasi ropstva sotoni, postavio ju je "robom" Adamu, a Adama robom Kristu.

    Adam ju je volio više nego itko, tako da to ima određeno opravdanje (ljubav je osnova Božje zajednice), a što se tiče žudnje, to bi trebalo shvatiti unutar okriva da je Bog glava Kristu, Krist mužu, a muž ženi. Tako je zajednica Oca i Sina proširena na istim načelima na zajednicu muža i žene, jer je zajednica s Bogom definirana upravo odnosom Oca i Sina koji su prvi postojali . Krist je dao zapovjed, volite svoje žene kao što sam ja volio vas/crkvu, znači dao je život za nas, muž isto mora biti spreman na to kada ulazi u zajednicu s ženom (ovdje je očito da se jedino ženin karakter može uzeti kao kriterij za to, jer jedino budala bi dala život za "sise i guzice").
    Žena također bira svoju glavu, nekoga tko će ju voditi, nekoga koga će slušati i biti mu pomoćnica (ovdje također jedino karakter dolazi u obzir, bez obzira na medijsko ispiranje mozga sa svim ostalim "kriterijima"). Njih dvoje postaju jedno tijelo, znači postaju isti u ključnim Božjim kategorijama.
    To je jedan od najjačih Božjih modela, model jedno tijelo i on implicira jednakost, ali jednakost u svrsi i namjeri, sadržaju. Što onda znači da kada se dvoje spoje, oni imaju jednako poimanje što je to ljubav, što je to pravednost, što je to istina, što je to vjernost, revnost, itd. Božje kategorije su mjerilo, a sadržaj Božjih kategorija kriterij spajanja u jedno tijelo. Znači žena će se ravnati prema mužu i tako ga odabrati i ustvari uvijek to tako ide, čak i u otpalim brakovima, jer Božji model uvijek drži, samo što onda postaje prokletstvo.

    Dat ću jedan mali primjer:
    Recimo, ako je ženi cilj samouzdizanje (možda i u braku, ne samo prema drugim ljudima, nego da ponizi muškarca u želji da se izjednači s njim, puno je takvih žena danas, feministica koje žele biti ravnopravne) po bilo kojem kriteriju (izgled, obrazovanje, materijalni status, slava, itd.), onda će tražiti takvu glavu, muža kojem je to isto cilj i smatrati ga "veličinom, ispravnim, pametnim, istinitim, nekim tko će joj osigurati da se uzdigne, itd." (to je ono što sam gore pisao o Božjim kategorijama, jer one su kriterij procjene, a sadržaj tih kategorija filter za odabir, uglavnom, ovo bi išlo u pravednost, njima je pravednost da moraju biti iznad drugih ljudi po tom nekom kriteriju koji su odabrali), točnije kvalificirati će ga kao nekoga tko je dostojan biti njena glava i vođa.
    Ono što ona ne razumije je, budući da se radi o modelu jedno tijelo, da će taj muškarac biti isti takav kao i ona. Njemu će isto samouzdizanje biti cilj i tako ga je ona ustvari odabrala. Kada se to dogodi, samo je pitanje vremena kada će mu njegova žena postati objekt preko kojeg će postići svoje samouzdizanje, točnije počet će gaziti po njoj da sebe uzdigne. Njoj naravno ništa neće biti jasno, trpit će nasilje (feministice ga često trpe, samo šute da se ne obrukaju od svoje silne pameti), a njega i dalje smatrati ispravnim čovjekom koji je "zastranio" jer ne radi da uzdigne nju, nego sebe. To je samo jedna od posljedica ignoriranja i nepoznavanja Božjeg modela gdje je žena mužu pomoćnica, a on njoj glava.

    Krist je zaručnik, crkva je zaručnica. Te teme imali smo još u Starom zavjetu (pogledati Ezekiela). Znači taj odnos između muža i žene je djelomično prikazan odnosom Sina i Oca, ali i odnosom Sina i njegove crkve dok je Krist živio s nama. Uvijek se oslanjao na Oca, uvijek ga slušao (to Krist traži i od žene, da uvijek bude podložna i poslušna mužu), uvijek svoje emocije prenosio na Oca, nikako ne na svjetinu, nego na Oca, svoje žudnje, strahove, strepnje, itd. To će i žena htjeti raditi prema svom mužu, to je ta žudnja, kada žena želi svoje emocije koje ne može nositi na sebi prebaciti na svog muža i ako ne uspije onda počne "šiziti", ali također da i on ostvari neke stvari za nju (isto onako kako se Krist uzdao u Oca u ostvarenje svoje misije, ili kako su se apostoli uzdali u Krista u ostvarenje svoje misije kao Božji pomoćnici, vide se mnoge paralele). Zato danas ima toliko "ludih" žena koje stalno "šize", to je zato jer ne poznaju i ne poštuju Božje modele.

    Bog radi tako da replicira zajednicu sa svojim Sinom na ostala bića koja će ući u tu zajednicu, odnos njih dvojice je predložak za širenje i povećavanje broja sudionika u toj zajednici. Zato Krist svako Božje dijete pretvara u sebe, jer je on savršeno Božje dijete koje ima karakter točno po volji Oca.

    To je dio objašnjena modela gospodara/pomoćnice za koji treba imati solidno znanje teologije da bi se objasnio i rastumačio i da bi se moglo shvatiti što on znači i implicira. Tako da žena zna što treba tražiti i u što ulazi, ali i muškarac i da prema tome biraju. Danas taj model gotovo nitko ne zna i to skupo plaćamo. Čak i da se proba nekome to objasniti smatrao bi te luđakom.

    S tim da treba imati u vidu da je prvi brak bio Božji dar ljudima i da je tu situacija ista kao i s ostalim Božjim darovima. Znači ljudi sami po sebi nemaju sve preduvjete i sposobnosti da ga ostvare odvojeni od Boga, nego Duhom Božjim i vjerom će to funkcionirati. Isto kako je Krist svoje emocije prebacivao na Oca Duhom Božjim te prihvaćao i dobivao vodstvo, kako su to radili apostoli Duhom Božjim na Krista, tako će to raditi i žena na svog muža. Bez podrške Duha, to neće biti moguće.

    Također treba zapaziti da su nekada brakovi bili dogovoreni što uopće nije problem kada oboje poznaju Božji model, znaju koje su njihove dužnosti i slijede Krista. Savršeno će funkcionirati makar se prvi puta u životu vide, jer kršćan će u svojoj ženi vidjeti Kristov karakter (makar ne savršeni) za kojeg je po vjeri odabrao položiti svoj život ako treba, jer Krist je to učinio za njega, a onda će u njemu vidjeti Kristov karakter (ne savršeni, ali u nekim crtama) kojeg ionako slijedi, kojem vjeruje i koji joj je glava.


    Vlatko: komentar modifikovan dana: 7/5/2016, 21:30; prepravljeno ukupno 2 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/5/2016, 20:48

    Da ti čovjek oprosti zemlju ploču pa taman se ja okliznuo sa ivice Very Happy
    Ako si voljan da pišeš članke za IRI na ovu ili druge teme, samo naprijed. Jedino male korekcije bi trebao napraviti oko nepostojećih biblijskih termina kao što je "crkva". Crkva je ono što su napravili car Konstantin i njegov kler.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 7/5/2016, 21:03

    PavleS (citat):Da ti čovjek oprosti zemlju ploču pa taman se ja okliznuo sa ivice Very Happy
    Ako si voljan da pišeš članke za IRI na ovu ili druge teme, samo naprijed. Jedino male korekcije bi trebao napraviti oko nepostojećih biblijskih termina kao što je "crkva". Crkva je ono što su napravili car Konstantin i njegov kler.

    Usput, to objašnjava Miška, se sjećaš kako je optuživao ženu da izigrava "muškarca u kući"?
    Obojima im je cilj bio samouzdizanje, pa je Miško dočekao efekte svog divnog karaktera. Na kraju je otjerao ženu, jer nije više mogao trpiti njeno samouzdizanje, bahaćenje, gordost, sujetu pored svog karaktera koji je isti takav.

    Inače mislim da sam ti još davno obećao napisati članak o muško-ženskim odnosima, ozbiljniji nego ovaj gore tekst, ali nekako uvijek to odgodim. Ajde, kad uhvatim vremena izvuć ću citate i malo detaljnije, makar trebalo bi za dubisko razmatranje i nekoliko članaka i tema koje ste već obradili na drugim mjestima, tipa odnos Oca i Sina, Božja zajednica itd.

    Inače taj model, ali sada kao jedno duhovno tijelo se može prošitiri i na šire organizacije/zajednice (ustvari on uvijek vrijedi) i na cijelu Kristovu zajednicu na Zemlji koja je jedno duhovno tijelo kojem je On glava.


    Vlatko: komentar modifikovan dana: 7/5/2016, 21:12; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/5/2016, 21:06

    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):Da ti čovjek oprosti zemlju ploču pa taman se ja okliznuo sa ivice Very Happy
    Ako si voljan da pišeš članke za IRI na ovu ili druge teme, samo naprijed. Jedino male korekcije bi trebao napraviti oko nepostojećih biblijskih termina kao što je "crkva". Crkva je ono što su napravili car Konstantin i njegov kler.

    Usput, to objašnjava Miška, se sjećaš kako je optuživao ženu da izigrava "muškarca u kući"?
    Obojima im je cilj bio samouzdizanje, pa je Miško dočekao efekte svog divnog karaktera. Na kraju je otjerao ženu, jer nije više mogao trpiti njeno samouzdizanje pored svog karaktera koji je isti takav.
    Popuštila je i ona sad, čujem da izjavljuje kako je bolje bilo da ga je slušala. Smile
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 7/5/2016, 21:14

    PavleS (citat):
    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):Da ti čovjek oprosti zemlju ploču pa taman se ja okliznuo sa ivice Very Happy
    Ako si voljan da pišeš članke za IRI na ovu ili druge teme, samo naprijed. Jedino male korekcije bi trebao napraviti oko nepostojećih biblijskih termina kao što je "crkva". Crkva je ono što su napravili car Konstantin i njegov kler.

    Usput, to objašnjava Miška, se sjećaš kako je optuživao ženu da izigrava "muškarca u kući"?
    Obojima im je cilj bio samouzdizanje, pa je Miško dočekao efekte svog divnog karaktera. Na kraju je otjerao ženu, jer nije više mogao trpiti njeno samouzdizanje pored svog karaktera koji je isti takav.
    Popuštila je i ona sad, čujem da izjavljuje kako je bolje bilo da ga je slušala. Smile

    Eto ti ga na. Samo moraš uzet da je teško podčiniti se takvom čovjeku, ali samo dokazuje da model drži, ona ga i dan danas vjerovatno smatra ispravnim čovjekom, jer tako ga je i odabrala. Očito oboje imaju karakter koji se ne mijenja i koji ne žele promijeniti, završili bi opet isto.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/5/2016, 21:35

    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):
    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):Da ti čovjek oprosti zemlju ploču pa taman se ja okliznuo sa ivice Very Happy
    Ako si voljan da pišeš članke za IRI na ovu ili druge teme, samo naprijed. Jedino male korekcije bi trebao napraviti oko nepostojećih biblijskih termina kao što je "crkva". Crkva je ono što su napravili car Konstantin i njegov kler.

    Usput, to objašnjava Miška, se sjećaš kako je optuživao ženu da izigrava "muškarca u kući"?
    Obojima im je cilj bio samouzdizanje, pa je Miško dočekao efekte svog divnog karaktera. Na kraju je otjerao ženu, jer nije više mogao trpiti njeno samouzdizanje pored svog karaktera koji je isti takav.
    Popuštila je i ona sad, čujem da izjavljuje kako je bolje bilo da ga je slušala. Smile

    Eto ti ga na. Samo moraš uzet da je teško podčiniti se takvom čovjeku, ali samo dokazuje da model drži, ona ga i dan danas vjerovatno smatra ispravnim čovjekom, jer tako ga je i odabrala. Očito oboje imaju karakter koji se ne mijenja i koji ne žele promijeniti, završili bi opet isto.
    Pitanje je šta je ona tada vidjela u njemu, jer je to bilo u fazi dok je bio poluobraćeni hacer, a ne vitez kao sad.
    Vitez naravno može da se ženi koliko god hoće puta. Smile
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 7/5/2016, 21:41

    PavleS (citat):
    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):
    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):Da ti čovjek oprosti zemlju ploču pa taman se ja okliznuo sa ivice Very Happy
    Ako si voljan da pišeš članke za IRI na ovu ili druge teme, samo naprijed. Jedino male korekcije bi trebao napraviti oko nepostojećih biblijskih termina kao što je "crkva". Crkva je ono što su napravili car Konstantin i njegov kler.

    Usput, to objašnjava Miška, se sjećaš kako je optuživao ženu da izigrava "muškarca u kući"?
    Obojima im je cilj bio samouzdizanje, pa je Miško dočekao efekte svog divnog karaktera. Na kraju je otjerao ženu, jer nije više mogao trpiti njeno samouzdizanje pored svog karaktera koji je isti takav.
    Popuštila je i ona sad, čujem da izjavljuje kako je bolje bilo da ga je slušala. Smile

    Eto ti ga na. Samo moraš uzet da je teško podčiniti se takvom čovjeku, ali samo dokazuje da model drži, ona ga i dan danas vjerovatno smatra ispravnim čovjekom, jer tako ga je i odabrala. Očito oboje imaju karakter koji se ne mijenja i koji ne žele promijeniti, završili bi opet isto.
    Pitanje je šta je ona tada vidjela u njemu, jer je to bilo u fazi dok je bio poluobraćeni hacer, a ne vitez kao sad.
    Vitez naravno može da se ženi koliko god hoće puta. Smile

    Ona isto dolazi iz Hacerke? Vidjela je čovjeka koji svjedoči za istinu jer je vjerovala da je to što on govori istina. Vidjela je čovjeka koji je bio pravedan po njenim kriterijima (valjda zato je je bio u hacerki nasuprot svijetu), da pozna Boga, da ima čvrst karakter (vjernost), da će joj osigurati zajednicu temeljenu na ljubavi i ispuniti njene zamisli/fantazije/čežnje, itd. Uglavnom, nisu toliko sporne njegove, nego njene pobude i namjere. Da je ona bila čistih namjera, vidjela bi da nešto s njim gadno ne valja. Oboje su kasnije pokazali kuda je vodio njihov tadašnji karakter.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/5/2016, 21:48

    Vlatko (citat):Ona isto dolazi iz Hacerke?
    Naravno, ona je bila hacerka prije Miška i udata za nekog hacera takođe.
    Dugo je išla u HAC i nakon braka sa Miškom, ne znam da li još ide...
    Kako god, izgleda da nijedno ni drugo tada nije bilo upoznato sa nekim aspektima Mojsijevog zakona, o kojima se slabo šta može čuti u HAC-u. Smile
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 7/5/2016, 21:59

    PavleS (citat):
    Vlatko (citat):Ona isto dolazi iz Hacerke?
    Naravno, ona je bila hacerka prije Miška i udata za nekog hacera takođe.
    Dugo je išla u HAC i nakon braka sa Miškom, ne znam da li još ide...
    Kako god, izgleda da nijedno ni drugo tada nije bilo upoznato sa nekim aspektima Mojsijevog zakona, o kojima se slabo šta može čuti u HAC-u. Smile

    Očito je taj lik bio mrtvo puhalo, nije imao "divlji" i nemiran duh u sebi kao što ga ima Miško ili ona sama. Odmah je to osjetila očito, Miško je bio lik za velike stvari.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/5/2016, 22:53

    Sad očekujemo članak "Zašto žene šize" ili kako god se zvao.
    Stvarno to može da bude vrlo interesantna tema.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 10/5/2016, 20:17

    PavleS (citat):Sad očekujemo članak "Zašto žene šize" ili kako god se zvao.
    Stvarno to može da bude vrlo interesantna tema.
    Dijelite na društvenim mrežama, da se makar neke žene osvijeste.

    Žena kao predmet manipulacije
    avatar
    Nikola


    Broj komentara : 3
    Age : 36
    Registration date : 2016-04-21

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nikola 14/5/2016, 09:30

    .


    Nikola: komentar modifikovan dana: 18/6/2017, 15:30; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 14/5/2016, 18:48

    Filip2 (citat):Da li je ovo okultni predmet?

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Xm4k2a

    Očigledno je da služi toj svrsi.
    Nijedan biblijski religiozan čovjek neće se "primati" na takve stvari, bez obzira kako ih ljudi zvali ili im možda pripisivali funkciju nakita, ukrasa i sl. U najboljem slučaju, želja ljudi da posjeduju te predmete je manifestacija taštine.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 17/5/2016, 15:30

    Postavili smo još jednu knjigu na sajtu IRI koja može biti od velike koristi u pronalaženju odgovora na "teška" i sporna pitanja.
    U pitanju je uglavnom kompilacija radova, ne samo naših, tako da smo mi više u svojstvu priređivača djela.

    ISTINA POSTOJI - OBMANA SE IZMIŠLJA

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Istina10


    PavleS: komentar modifikovan dana: 19/5/2016, 23:51; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 17/5/2016, 18:58

    Pozdrav, ako sam dobro informisan vase misljenje o krstu da je okultni simbol, zasto je onda naopako satanski simbol krsta? I kako objasnjavate fenomen stigme? Ja mislim da su stigme od Boga.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 17/5/2016, 19:05

    Batret (citat):Pozdrav, ako sam dobro informisan vase misljenje o krstu da je okultni simbol, zasto je onda naopako satanski simbol krsta? I kako objasnjavate fenomen stigme? Ja mislim da su stigme od Boga.
    Sve navedeno je okultizam, relikvije su pozivnica za demone, a stigme direktno djelovanje demona.
    Naopaki krst ili pravilno postavljeni krst je otprilike isto što i pentagram u jednom ili drugom položaju.
    Bog ne odobrava apsolutno nikakvu idolatriju pa kome je do toga, eto mu crkve.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 17/5/2016, 19:20

    PavleS (citat):
    Batret (citat):Pozdrav, ako sam dobro informisan vase misljenje o krstu da je okultni simbol, zasto je onda naopako satanski simbol krsta? I kako objasnjavate fenomen stigme? Ja mislim da su stigme od Boga.
    Sve navedeno je okultizam, relikvije su pozivnica za demone, a stigme direktno djelovanje demona.
    Naopaki krst ili pravilno postavljeni krst je otprilike isto što i pentagram u jednom ili drugom položaju.
    Bog ne odobrava apsolutno nikakvu idolatriju pa kome je do toga, eto mu crkve.

    Pa onda po vama Bog tamo sjedi na nekom cosku ne djeluje uopste nema moc, i dopusta sve. Molim vas to je apsurdno slazem se svama o nekim stvarima ali vi pretjerujete.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 17/5/2016, 19:37

    Batret (citat):
    PavleS (citat):
    Batret (citat):Pozdrav, ako sam dobro informisan vase misljenje o krstu da je okultni simbol, zasto je onda naopako satanski simbol krsta? I kako objasnjavate fenomen stigme? Ja mislim da su stigme od Boga.
    Sve navedeno je okultizam, relikvije su pozivnica za demone, a stigme direktno djelovanje demona.
    Naopaki krst ili pravilno postavljeni krst je otprilike isto što i pentagram u jednom ili drugom položaju.
    Bog ne odobrava apsolutno nikakvu idolatriju pa kome je do toga, eto mu crkve.

    Pa onda po vama Bog tamo sjedi na nekom cosku ne djeluje uopste nema moc, i dopusta sve. Molim vas to je apsurdno slazem se svama o nekim stvarima ali vi pretjerujete.
    Da, po Bibliji takve "moći" ne koristi nego radi na pokajanju, obraćenju i izgradnji hristolikog karaktera kod onih koji primaju Njegovu Riječ. E sad, pošto je to poslednje što ljudi traže i žele, istina je da je malo pasivan, ne svojom krivicom.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 18/5/2016, 06:52

    PavleS (citat):
    Batret (citat):
    PavleS (citat):
    Batret (citat):Pozdrav, ako sam dobro informisan vase misljenje o krstu da je okultni simbol, zasto je onda naopako satanski simbol krsta? I kako objasnjavate fenomen stigme? Ja mislim da su stigme od Boga.
    Sve navedeno je okultizam, relikvije su pozivnica za demone, a stigme direktno djelovanje demona.
    Naopaki krst ili pravilno postavljeni krst je otprilike isto što i pentagram u jednom ili drugom položaju.
    Bog ne odobrava apsolutno nikakvu idolatriju pa kome je do toga, eto mu crkve.

    Pa onda po vama Bog tamo sjedi na nekom cosku ne djeluje uopste nema moc, i dopusta sve. Molim vas to je apsurdno slazem se svama o nekim stvarima ali vi pretjerujete.
    Da, po Bibliji takve "moći" ne koristi nego radi na pokajanju, obraćenju i izgradnji hristolikog karaktera kod onih koji primaju Njegovu Riječ. E sad, pošto je to poslednje što ljudi traže i žele, istina je da je malo pasivan, ne svojom krivicom.

    Lako je vama da pricate ovdje kako ne valjaju sve crkve samo ovaj forum je u pravu. Samo zamislite kako je biti misionar fratar ili casna sestra koji ostave svoje roditelje i idu da sluze narodu pa cak i u Africi.. lako je da napises post iz kompjutera. Slazem se da ima manipulacija ali nije da oni ucestvuju u manipulacijama.. Vi ne govorite o dobrim stvarima koja radi katolicka crkva..

    Imate mnogo primjera.. i ubijaju ih zbog imena Isus nedavno su ubili cetiri casne sestre..

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 33 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 7/5/2024, 20:30