BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 26 EmptyToday at 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  giga 30/6/2015, 21:03

    PavleS (citat):
    giga (citat):pomaze Bog dobri ljudi nije mi najjasnije MATEJ 5-32 ,,A ja vam kazem ko se razvede od svoje zene osim zbog bluda navodi je da ucini preljubu.I ko se ozeni razvedenom cini preljubu''
    Treba li da uzvratimo sa "Bog ti pomogao, junače". Very Happy

    Nema tu ništa nejasno. Božanski standard je jedan muž + jedna žena = jedno tijelo. Sve što ima tendenciju izlaska iz iz te svete zajednice iz sebičnih pobuda naziva se kratko i jasno - preljuba. Preljuba se ne odnosi samo na fizički čin, već, kao i svako kršenje Božjeg Zakona, začinje prvo u pokvarenom umu.

    Pošto su Jevreji Isusovog vremena postali pravi specijalisti u iznalaženju "razloga" za razvod koje bi mogli nekako uskladiti sa Mojsijevim zakonom pretočenim u ljudske tradicije, Isus je istakao da je preljuba jedini validni razlog za rastavu braka. Sebični razlozi koje su oni koristili u stvarnosti su predstavljali tjeranje žene u preljubu. Takođe i onaj ko se oženi razvedenom ženom čini preljubu, jer to više nije sveti spoj u jedno tijelo.

    Uzgred, zbog toga mi smatramo da priča o telegoniji (u drugoj temi na ovom forumu) itekako ima osnova, iako je to na određeni način prožeto mistikom i donekle se zloupotrebljavalo u prošlosti. Mi danas očekujemo da nam nauka precizira odgovore na takva pitanja, a ljudi u prošlosti su to znali bez ikakve posebne nauke.
    Hvala na odgovoru sve jasno pise u bibliji ja sam samo nazalost trazio izgovor ili drugo misljene jer mi je tesko da prihvatim da ko se ozeni razvedenom cini preljubu i greh a poznajem par razvedenih devojaka koje su patile u braku a dobre su u dusi ali ko sam ja da sumnjam u BOZJU REC
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 30/6/2015, 21:58

    Hvala na odgovoru sve jasno pise u bibliji ja sam samo nazalost trazio izgovor ili drugo misljene jer mi je tesko da prihvatim da ko se ozeni razvedenom cini preljubu i greh a poznajem par razvedenih devojaka koje su patile u braku a dobre su u dusi ali ko sam ja da sumnjam u BOZJU REC.
    Da, dobre su u duši, ali zbog neznanja, povođenja za prolaznim osjećanjima i vizuelnim utiscima, najčešće zaglave u braku. S druge strane, u mnogim slučajevima pokaže se ipak da je "šerpa našla poklopac".

    Jedan od najdjelotvornijih načina za odvajanje ljudi od Božjeg obličja je kroz nemoral. To demoni odlično znaju i zato se svi oblici nemorala podstiču među ljudima, uključujući preljube, razvode, predbračne odnose i sl. Tako se gube oni fini osjećaji za razlikovanje dobra od zla, svetog od nesvetog, prljavštine od čistote. Danas živimo u vremenu kad savremene generacije skoro da su lišene svakog "senzora" za pravljenje tih sudbonosnih razlika.

    Međutim, Bog se i dalje zalaže za spasenje ljudi, pa tako jedan od načina može biti i kroz spajanje razvedenih iz kategorije koju si ti naveo u novu zajednicu koja može biti na blagoslov. Jedan upečatljiv primjer takve veze iz biblijske prošlosti je slučaj Rute Moavke.

    Presudna je, dakle, naša tendencija: da li nakon što smo doživjeli brodolom i shvatili da stvari nijesu onakve kakvima pali svijet prikazuje i da se sreća ne nalazi u narkomaniji i bolesnim strastima, stvarno želimo da popravimo svoj život i usmjerimo svoju volju na stranu dobra. Ako je odogovor pozitivan, u tom slučaju novi brak može biti na blagoslov, tj. Bog može pomoći takvima, kao što pomaže i u slučajevima drugih prekršaja Božjeg Zakona kad se ljudi pokaju i odaberu pravi put. Međutim, posledice i tragovi prokletstva usled grijeha ostaju na nama, tako da ne treba miješati tu činjenicu sa Božjom milošću koja se prima vjerom.
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  SimaS 30/6/2015, 22:04

    na ovoj stranici su predavanja sang lee , deseto predavanje o razvodu je takodje dosta dobro objasnjeno ...vredi pogledati
    https://www.youtube.com/watch?v=FinIgJh4UrY
    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  giga 30/6/2015, 23:26

    hvala Pavle na odgovoru i hvala alhemicaru za video po meni je odlican
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 2/7/2015, 02:45

    Postovanje Pavle! Ima ovde jedan lik koji ima zanimljivih klipova i nesto mi je zagrebalo usi..Sta mislite o njemu? Pogledajte od 17:35 ...Deo o svetkovanju subote. https://www.youtube.com/watch?v=nRTyzmb7BVA
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 2/7/2015, 12:27

    MiroslavB. (citat):Postovanje Pavle! Ima ovde jedan lik koji ima zanimljivih klipova i nesto mi je zagrebalo usi..Sta mislite o njemu? Pogledajte od 17:35 ...Deo o svetkovanju subote. https://www.youtube.com/watch?v=nRTyzmb7BVA
    Ovakva priča može da prođe kod onih koji sebe nazivaju pravoslavci a o teologiji ne znaju praktično ništa, osim što su čuli iz popovske propagande. Ovi sa pozicije svog uticaja napadaju neke "sekte", a sami su najgora paganska sekta. Bavljenje ovim stvarima je zaglupljivanje i gubljenje vremena. Izvorna biblijska religija može da se prihvati samo na jedan način, a odbija se na 1001, najčešće koristeći tradicionalne vjere kao izgovor.
    Generalno, nema šta da se komentariše o bilo kakvim teološkim konceptima koji iznose red istine, red zablude. To je odlika satanističke ideologije. Samo neznalica ili zlonamjerna osoba (crkveni vojnik) može koristiti Kološanima poslanicu ili neki drugi novozavjetni tekst za "dokazivanje" prestanka važnosti Subote ili Božjeg Zakona uopšte.
    avatar
    Mihajlo91


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2015-07-08

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty zeitgeist

    Komentar  Mihajlo91 8/7/2015, 19:38

    Pozdrav dobri ljudi,zanima me da li znate neke dobre clanke ili video klipove koji se odnose na film zeitgeist i one njihova poredjenja Isusa,Bude,Horusa itd...
    Zanima me ako je neko od dobrih poznavalaca istorije napisao dobar clanak u kome obara ta njihova poredjenja,tipa ono da su i Buda i Horus rodjeni od strane device,da su razapeti i te ostale gluposti koje ovaj film spominje...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 8/7/2015, 21:31

    Mihajlo91 (citat):Pozdrav dobri ljudi,zanima me da li znate neke dobre clanke ili video klipove koji se odnose na film zeitgeist i one njihova poredjenja Isusa,Bude,Horusa itd...
    Zanima me ako je neko od dobrih poznavalaca istorije napisao dobar clanak u kome obara ta njihova poredjenja,tipa ono da su i Buda i Horus rodjeni od strane device,da su razapeti i te ostale gluposti koje ovaj film spominje...
    Nema potrebe ni za kakvim dubljim istraživanjem Zeitgeista.
    Ja sam se negdje 2009, bavio time. Članak je u pdf-u na donjem linku:

    ZEITGEIST ili DUH VREMENA
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 2/8/2015, 16:30

    avatar
    SnezaDjak


    Broj komentara : 25
    Age : 40
    Локација : Pancevo
    Registration date : 2013-11-26

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  SnezaDjak 7/8/2015, 21:14

    ne znam da li je za ovu rubriku, ali imam jedno pitanje...

    “I dojučerašnjeg mrtvaca sad već kao Boga poštuje i odredi svojim podanicima tajne obrede i žrtve. One koje ljudi nisu mogli u osobi njihovoj poštovati, jer su predaleko od njih prebivali, približavahu sebi njihovo daleko obličje, te je svetina, ponesena lepotom dela počela pridavati božanske počasti onome koga je nedavno slavila kao čoveka. ... Nas nije zaveo nikakav izum opakih ljudskih sposobnosti, ni jalovo slikarsko delo, ukrašeni likovi koji u budalama potiču žudnju te žude za neživim obličjem mrtvoga lika. Ljubitelji su zla i dostojni takvih nada oni koji ih čine ili žele ili poštuju.”
    (Mudrosti Solomunove 15,4-6)

    ne mogu da nadjem ove citate u Bibliji, a tako pise u knjizi Milosa Bogdanovica... da li je greska u pitanju ili ne, da li Vi mozda znate gde se to nalazi?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/8/2015, 21:51

    SnezaDjak (citat):ne znam da li je za ovu rubriku, ali imam jedno pitanje...

    “I dojučerašnjeg mrtvaca sad već kao Boga poštuje i odredi svojim podanicima tajne obrede i žrtve. One koje ljudi nisu mogli u osobi njihovoj poštovati, jer su predaleko od njih prebivali, približavahu sebi njihovo daleko obličje, te je svetina, ponesena lepotom dela počela pridavati božanske počasti onome koga je nedavno slavila kao čoveka. ... Nas nije zaveo nikakav izum opakih ljudskih sposobnosti, ni jalovo slikarsko delo, ukrašeni likovi koji u budalama potiču žudnju te žude za neživim obličjem mrtvoga lika. Ljubitelji su zla i dostojni takvih nada oni koji ih čine ili žele ili poštuju.”
    (Mudrosti Solomunove 15,4-6)

    ne mogu da nadjem ove citate u Bibliji, a tako pise u knjizi Milosa Bogdanovica... da li je greska u pitanju ili ne, da li Vi mozda znate gde se to nalazi?
    Znam đe se nalazi, ali ovo nema nikakve veze sa Biblijom. U pitanju je apokrif pod nazivom "Premudrosti Solomonove". Ima prevod na Internetu od Amfilohija Radovića.
    http://www.mitropolija.me/stari/dvavoda/prevodi/mit_pre-premudrosti_l.html

    Za tvoje duhovno zdravlje, oprezno sa učenjima g-dina Miloša Bogdanovića. Ima tu korisnih stvari i analiza (mi smo nešto postavili na IRI sajt), ali i vrlo varljivog duha.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nathanael 7/8/2015, 22:45

    PavleS (citat):
    SnezaDjak (citat):ne znam da li je za ovu rubriku, ali imam jedno pitanje...

    “I dojučerašnjeg mrtvaca sad već kao Boga poštuje i odredi svojim podanicima tajne obrede i žrtve. One koje ljudi nisu mogli u osobi njihovoj poštovati, jer su predaleko od njih prebivali, približavahu sebi njihovo daleko obličje, te je svetina, ponesena lepotom dela počela pridavati božanske počasti onome koga je nedavno slavila kao čoveka. ... Nas nije zaveo nikakav izum opakih ljudskih sposobnosti, ni jalovo slikarsko delo, ukrašeni likovi koji u budalama potiču žudnju te žude za neživim obličjem mrtvoga lika. Ljubitelji su zla i dostojni takvih nada oni koji ih čine ili žele ili poštuju.”
    (Mudrosti Solomunove 15,4-6)

    ne mogu da nadjem ove citate u Bibliji, a tako pise u knjizi Milosa Bogdanovica... da li je greska u pitanju ili ne, da li Vi mozda znate gde se to nalazi?
    Znam đe se nalazi, ali ovo nema nikakve veze sa Biblijom. U pitanju je apokrif pod nazivom "Premudrosti Solomonove". Ima prevod na Internetu od Amfilohija Radovića.
    http://www.mitropolija.me/stari/dvavoda/prevodi/mit_pre-premudrosti_l.html

    Za tvoje duhovno zdravlje, oprezno sa učenjima g-dina Miloša Bogdanovića. Ima tu korisnih stvari i analiza (mi smo nešto postavili na IRI sajt), ali i vrlo varljivog duha.

    Miloš je prosvjetitelj ,dakle javno promovira i piše o Prosvjetiteljstvu .A to su osnovali Illuminati .Prosvjetiteljstvo je osnovano sa idejom da je znanost jedina važna stvar ,a da je razum ,mozak jedino bitno u tijelu ,dakle nema osjećaja ,nema vjerovanja ,samo znanost ,bez religije .Dugo to proučavam i osobno sam mu rekao da se ostavi toga ,ali nije htio .Vjerovatno jer mu se cijeli život ,rad ,temelji na tome .On nikada ne stavlja adventističke stvari u javnost ,iako je revni član KAC .Čovjek mi je jako drag i u dobrim sam odnosima sa njim i ne mislim da je on osobno kao Illuminati ,ali dijelom je upleten u ideje koje su direktno oni izumili -prosvjetiteljstvo . A za laike ,Illuminati su najbliži Sotoni na Zemlji ,daleko veći sotonisti od masona i svih drugih 'elita' .

    Nisam čitao Pavle tvoje analize o njemu idem baš pogledati , naslov sam vidio prošle godine ,ali nisam čitao .

    P.S .Ellen White je o jednom od najvećih prosvjetitelja svih vremena ,živio je u Americi rekla da je ' najgori čovjek od svih ljudi ,koji mrzi Zakon i Boga ' . Riječ je o Thomasu Painu .A Miloš ga je pohvalio kada je jedan momak postavio njegovu sliku i citate njegove ,Miloš je rekao da je istog mišljenja kao Paine .Mislim da je Miloš suptilno uvučen u to i da će se izvući ,smatram ga dragim i pozitivnim čovjekom .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/8/2015, 22:53

    Nijesam analizirao Bogdanovića, nego sam pomenuo članke na sajtu IRI koji su izvučeni iz njegovih spisa.
    Nema potrebe za analizom, ko poznaje Božju Riječ sam će vidjeti što treba. Evo i njegovog sajta:
    http://www.svetlost.org/knjige.htm
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 8/8/2015, 09:15

    Ellen White je o jednom od najvećih prosvjetitelja svih vremena ,živio je u Americi rekla da je ' najgori čovjek od svih ljudi ,koji mrzi Zakon i Boga ' . Riječ je o Thomasu Painu .A Miloš ga je pohvalio kada je jedan momak postavio njegovu sliku i citate njegove ,Miloš je rekao da je istog mišljenja kao Paine .Mislim da je Miloš suptilno uvučen u to i da će se izvući ,smatram ga dragim i pozitivnim čovjekom .
    "Dragi" ti je i sam izjavio da je bio demonizovan, a nešto mi se čini da ni sad ti demoni nijesu daleko, samo su taktiku malo modifikovali. Sve što radi liči na samopromociju, plus glas koji ga bije za nemoral. On je nervirao čak i propovjednike i starješine hacere, za koje znaš kakvi su inače, odvajao im grupe mladih, s nekim curama i ljubavio, bilo je tu i pedofilije, pa su ga bili izbacili iz crkve, ali kad se vratio postao je jedan od najvećih njenih branitelja.
    Ali za pravoslavce je vakcina sa cijanidom. Very Happy
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nathanael 8/8/2015, 10:01

    PavleS (citat):
    Ellen White je o jednom od najvećih prosvjetitelja svih vremena ,živio je u Americi rekla da je ' najgori čovjek od svih ljudi ,koji mrzi Zakon i Boga ' . Riječ je o Thomasu Painu .A Miloš ga je pohvalio kada je jedan momak postavio njegovu sliku i citate njegove ,Miloš je rekao da je istog mišljenja kao Paine .Mislim da je Miloš suptilno uvučen u to i da će se izvući ,smatram ga dragim i pozitivnim čovjekom .
    "Dragi" ti je i sam izjavio da je bio demonizovan, a nešto mi se čini da ni sad ti demoni nijesu daleko, samo su taktiku malo modifikovali. Sve što radi liči na samopromociju, plus glas koji ga bije za nemoral. On je nervirao čak i propovjednike i starješine hacere, za koje znaš kakvi su inače, odvajao im grupe mladih, s nekim curama i ljubavio, bilo je tu i pedofilije, pa su ga bili izbacili iz crkve, ali kad se vratio postao je jedan od najvećih njenih branitelja.
    Ali za pravoslavce je vakcina sa cijanidom. Very Happy

    Sve mi je to mala greška i oprostivo ,vjerovatno se pokajao za sve to ,vjerujem da jest .Ali nemogu mu prijeći preko toga da ne širi 3 anđeosku vijest,nego širi prosvjetiteljstvo ,misli prosvjetitelja i sl.
    Hehe jest za pravoslavce je nevjerovatan ,svaki dan ih ukorava ,da se i sam čudi što ga nisu ubili dosad ,ne jer nešto im krivo govori ,nego znajući kakve su opasnosti kada direktno ukoravaš ,a ne hvališ .
    On ukorava javno pravoslavne i muslimane ,ali i katoličku vjeru .Mislim da ima velik potencijal ,ali da se previše bavi jako opasnim stvarima poput prosvjetiteljstva .U biti on uzdiže protestantizam ,ali što to ljudima danas znači ,ne puno ,ništa spasonosno .Ako ljude ne pozovemo ili bar ukažemo na Subotu ,na Zdravstvenu Reformu jasno ,otvoreno ,transparentno ,onda nemožemo očekivati da ćemo im pomoći .Inače piše Miloš knjige o zdravom načinu životu ,to je pohvalno .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 8/8/2015, 10:19

    Sve mi je to mala greška i oprostivo ,vjerovatno se pokajao za sve to ,vjerujem da jest .
    I to što kažeš. I za nemoral je potrebno najmanje dvoje, tako da nije bio sam u tome. Nego ima jedan problem sa pokajanjem. Pokajan je onaj ko ne ponavlja više određeni grijeh, a kod MB teško da je to slučaj.

    Ali nemogu mu prijeći preko toga da ne širi 3 anđeosku vijest,nego širi prosvjetiteljstvo ,misli prosvjetitelja i sl.
    Imanuel Kant je veliki "mislilac", a troanđeoska vijest je previše suvoparna i ima nezgodan poziv na izlazak iz Vavilona. A u Vavilonu svi veliki "prosvetitelji" i "poslednja crkva".
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nathanael 8/8/2015, 14:13

    PavleS (citat):
    Sve mi je to mala greška i oprostivo ,vjerovatno se pokajao za sve to ,vjerujem da jest .
    I to što kažeš. I za nemoral je potrebno najmanje dvoje, tako da nije bio sam u tome. Nego ima jedan problem sa pokajanjem. Pokajan je onaj ko ne ponavlja više određeni grijeh, a kod MB teško da je to slučaj.

    Ali nemogu mu prijeći preko toga da ne širi 3 anđeosku vijest,nego širi prosvjetiteljstvo ,misli prosvjetitelja i sl.
    Imanuel Kant je veliki "mislilac", a troanđeoska vijest je previše suvoparna i ima nezgodan poziv na izlazak iz Vavilona. A u Vavilonu svi veliki "prosvetitelji" i "poslednja crkva".

    Po mom mišljenju bitka za pobjedu protiv Sotone i grijeha se vodi u teologiji .Ako osoba ne poznaje način kako se Jahve štuje ,ništa od te pobožnosti .MB mi je rekao da sam opsjednut Sotonom kada sam mu rekao da sam protiv Trojstva .Trojstvo nije neka sporedna stvar ,to je prva od Pet glavnih istina Katoličke vjere .Ako osoba ne štuje Jahvu kako On želi ,od toga nema ništa .Sad će netko reći ,ako osoba puši ,radi grijehe ,a vjeruje pravilno ,onda je to licemjerje i bitnije je čisto srce .E baš je u tome varka ,nema šanse da Jahve otkrije pravu teologiju onima koji nečisto žive ,to je jedan od najvažnijih uvjeta za primanje duhovnih darova od samog Jahve .
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nathanael 8/8/2015, 14:22

    PavleS (citat):
    Sve mi je to mala greška i oprostivo ,vjerovatno se pokajao za sve to ,vjerujem da jest .
    I to što kažeš. I za nemoral je potrebno najmanje dvoje, tako da nije bio sam u tome. Nego ima jedan problem sa pokajanjem. Pokajan je onaj ko ne ponavlja više određeni grijeh, a kod MB teško da je to slučaj.

    Ali nemogu mu prijeći preko toga da ne širi 3 anđeosku vijest,nego širi prosvjetiteljstvo ,misli prosvjetitelja i sl.
    Imanuel Kant je veliki "mislilac", a troanđeoska vijest je previše suvoparna i ima nezgodan poziv na izlazak iz Vavilona. A u Vavilonu svi veliki "prosvetitelji" i "poslednja crkva".

    Mala greška hehe šala naravno,ali stvarno prema tome da uopće ne sudjeluje u objavljivanju 3 anđeoske vijesti jest mala stvar .Mislim da je kod adventista starijih od 30 godina problem što su već formirane osobnosti i što je teško da će se obratiti na učenja Ellen White ,radije ostaju u tradiciji .Isus je rekao da se prvo trebaju obratiti sinovi Izraelovi ,a ne stranci .Tako da ima smisla što Nader i ostali idu prvo obavijestiti adventiste ,a tek onda ostale .Iako to malo poduže traje ,nikako da se svijetu uputi poruka ,ali da budemo realni ,javno sve rade pa se svi mogu educirati ,tko god ima volje ,doći će do istine bez ikakvih problema .
    avatar
    Breath


    Broj komentara : 28
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Crkve Za ili Protiv

    Komentar  Breath 7/9/2015, 11:22

    https://www.youtube.com/watch?v=wn9-ON2-6eM

    Zanima me što je to zaista crkva i jeli istina da jedna zajednica ako želi da se proglasi crkvom ,mora prihvatiti Trojstvo i učlaniti se u raznorazne mega zajednice koje nisu biblijske ?
    Pavle pošto mnogi u ovome griješe ,volio bi da objasniš ili ovdje preneseš neke linkove koje si već pisao ,jer ovo je jako ,jako bitna tema .Ako čovjek ovo ne shvati ,može lako doći u opasnosti nikolaitske tiranije .
    avatar
    Breath


    Broj komentara : 28
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Breath 7/9/2015, 11:25

    Breath (citat):https://www.youtube.com/watch?v=wn9-ON2-6eM

    Zanima me( i mnoge ljude ) što je to zaista crkva i jeli istina da jedna zajednica ako želi da se proglasi crkvom ,mora prihvatiti Trojstvo i učlaniti se u raznorazne mega zajednice koje nisu biblijske ?
    Pavle pošto mnogi u ovome griješe ,volio bi da objasniš ili ovdje preneseš neke linkove koje si već pisao ,jer ovo je jako ,jako bitna tema .Ako čovjek ovo ne shvati ,može lako doći u opasnosti nikolaitske tiranije .
    Znam da Stvoritelj upozorava da on mrzi nikolaitska djela i da je nikolaitska ideja bila da se pokoravaju vodstvu crkve .


    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/9/2015, 11:42

    Breath (citat):
    Breath (citat):https://www.youtube.com/watch?v=wn9-ON2-6eM

    Zanima me( i mnoge ljude ) što je to zaista crkva i jeli istina da jedna zajednica ako želi da se proglasi crkvom ,mora prihvatiti Trojstvo i učlaniti se u raznorazne mega zajednice koje nisu biblijske ?
    Pavle pošto mnogi u ovome griješe ,volio bi da objasniš ili ovdje preneseš neke linkove koje si već pisao ,jer ovo je jako ,jako bitna tema .Ako čovjek ovo ne shvati ,može lako doći u opasnosti nikolaitske tiranije .
    Znam da Stvoritelj upozorava da on mrzi nikolaitska djela i da je nikolaitska ideja bila da se pokoravaju vodstvu crkve .
    Imaš na sajtu IRI u kategoriji OSTALE TEME link pod nazivom Crkve gdje je sasvim dovoljno kazano o tome.

    Što se tiče tvoje primjedbe na tekst iz Otkrivenja koji pominje sektu "nikolinaca", to nema veze sa ustrojstvom ustanove zvane "crkva", a još manje sa pokoravanjem vođstvu "crkve", već se odnosi na grupe ljudi u Efesu i Pergamu u prvom vijeku koji su promovisali poligamiju i učestvovali u idolatrijskim gozbama, što odgovara današnjim slavama. "Nikolinci" u Efesu nijesu imali uspjeha u podrivanju zdravosti zajednice pozvanih vjernih, jer u tom gradu djelovao je apostol Jovan, dok je u Pergamu situacija bila lošija, jer su neki primili ta učenja kao "hrišćanska". Na drugim mjestima u NZ, kao u Pavlovim poslanicama, nalazimo da su je bilo kvazi vjernika koji su zloupotrebljavali pojam hrišćanske slobode koristeći to kao dozvolu za činjenjenje grijeha, što je i danas česta praksa.
    Uzgred, Biblija ne uči pokoravanju nikakvom crkvenom vođstvu, niti "crkva" kao pojam postoji u Bibliji, već Bogu, kroz TEST NJEGOVE RIJEČI, kojemu je podložno sve, pa i oni koji su nosioci djela ili imaju određenu istaknutu ulogu. Biblija uči organizaciji i redu, ali u Božjem sistemu vrijednosti to ima potpuno drugačije konotacije od onoga što pali ljudi rade u svojim ustanovama. Naravno sve dok je ovakvo stanje na zemlji, Bogu vjerne osobe treba da su pokorne i zemaljskim autoritetima kao dobri i primjerni građani (ukoliko građanske ili druge vlasti ne zahtijevaju nešto što se suproti Božjim zapovijestima).
    avatar
    natalis


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2015-09-10

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty ....

    Komentar  natalis 10/9/2015, 18:25

    Postovani ,nisam citala sva pitanja ,tako da ne znam da li ste pisali o ovome ,ali zanima me ,ako je krst kao paganski deo obicaja ubacen u hriscanstvo ,da li se sa tim(paganskim) obicajima povezuje i kada se prekstimo,tacnije koristimo tri prsta da bi napravili krst na grudima ? Smile Nigde ne mogu pronaći konkretno objasnjenje... Question
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 10/9/2015, 19:39

    natalis (citat):Postovani ,nisam citala sva pitanja ,tako da ne znam da li ste pisali o ovome ,ali zanima me ,ako je krst kao paganski deo obicaja ubacen u hriscanstvo ,da li se sa tim(paganskim) obicajima povezuje i kada se prekstimo,tacnije koristimo tri prsta da bi napravili krst na grudima ? Smile Nigde ne mogu pronaći konkretno objasnjenje... Question
    Sasvim sigurno da se radi o znaku osjenjivanja krstom sa TRI prsta, koji se koristio u različitim oblicima vavilonske misterijske religije, uključujući vračanje i gatanje. Pošto potičem iz sredine gdje su prakse vračanja još vrlo žive, imao sam prilike da gledam više puta kako vračara nakon mrmljanja magijskih riječi (na nepoznatom jeziku) "zakršta" okruglu konzervu sa vodom, da bi se zatim sva voda pokupila ispod te limenke koja se prethodno prevrne na metalnom tanjiriću ispod. Naravno, to je samo jedan mali primjer.

    Ono što nam daje pouzdane materijalne dokaze o tome su PRETHRIŠĆANSKI arheološki nalazi u raznim iskopinama i paganskim hramovima.

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 01_bud10
    Kip Bude sa paganskim znacima prstima

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 02_hin10
    Hinduističko božanstvo daje znake osjenjivanja krstom

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 03_zav10
    Prethrišćanska "zavjetna šaka"

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 04_nor10
    Kip šake jednog nordijskog plemena

    U pseudo hrišćanstvu nastalom u Rimskoj imperiji, svi paganski običaji iz vavilonske misterijske religije našli su svoje mjesto u objektima zvanim "crkve", raznim ritualima, kao i narodnim običajima.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 11/10/2015, 12:47

    Postoji li negdje na internetu ili da neko zna nekog ''pravoslavnog'' ''svestenika'' da je odbacio ''pravoslavlje'' i vratio se izvornoj Bozijoj rijeci-Bibliji ? Nalazila sam i katolika, i budista, i muslimana ali pravoslavaca nikako.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nathanael 11/10/2015, 13:54

    Kalina7 (citat):Postoji li negdje na internetu ili da neko zna nekog ''pravoslavnog'' ''svestenika'' da je odbacio ''pravoslavlje'' i vratio se izvornoj Bozijoj rijeci-Bibliji ? Nalazila sam i katolika, i budista, i muslimana ali pravoslavaca nikako.  

    Zanimljivo ,impresivna (vjerujem) činjenica ,dok se ne dokaže suprotno .

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 26 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 2/5/2024, 22:03