BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty7/5/2024, 16:59 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Nathanael 8/11/2014, 11:58

    PavleS (citat):
    kuzma (citat):
    PavleS (citat):
    kuzma (citat):pozdrav!

    mene muci to sto: doug batchelor, walter j. veith, roger morneau etc.,gestikuliraju sotonisticke znakove u svojim javni izlaganjima i izbjegavaju doslovno izricanje imena "Isusa Krista",ne znam da li je to itko primjetio?
    Bečelor je neprikladan u tom društvu. Hajde pokaži nam neke slučajeve gdje oni to rade.
    priznajem to nisam ja osobno primjetio,vec na youtube-u jedan korisnik:

    Roger Monreau:
    https://www.youtube.com/watch?v=awMzPxZfYI4&list=UU9WPRmUbdVRLuldor3ogGCQ&index=3
    https://www.youtube.com/watch?v=CXFAnEldyDs&list=UU9WPRmUbdVRLuldor3ogGCQ&index=2

    Batchelor,Veith,adventicsticko ucenje opcenito:
    https://www.youtube.com/watch?v=oVbHiPt62As&index=8&list=UU9WPRmUbdVRLuldor3ogGCQ
    https://www.youtube.com/watch?v=I37yZ8z5Bpg
    https://www.youtube.com/watch?v=W1l10MrMh-Q

    To me cudi jer Monreau(ostale nisam puno pratio)u svojim knjigama govori istinu i po mom dobro upozorava na zlo,cak govori kako su i neki adventisti skloni pribjegavanju u spiritualizam itd.,i kako treba biti vrlo oprezan i striktno se drzati biblije i onda sam naletio na doticna videa.zanimaju me vasa mislenja
    U osnovi, ljudi na suočavanje sa istinom od Boga, ako je iz nekih razloga ne žele prihvatiti (generalno, razlog je uvijek ljubav prema grijehu), reaguju na dva načina:
    1) Ignorišu poruku i prave se kao da ništa nijesu čuli nastavljajući svojim putem.
    2) Postaju protivnici istine, lukavo je napadajući dok istovremeno grade sopstvenu reputaciju i stiču ugled.
    To se u Bibliji naziva lažno svjedočanstvo, što je posebno težak grijeh, jer predstavlja izvorni duh Sotone.

    Svjedočanstvo od Boga je poruka koja se može lako prepoznati jer donosi osvjedočenje Njegovim Duhom. Ali to ne znači da je nosilac Božje poruke besprekoran u svakom pogledu i da ga trebamo stavljati pod mikroskop prateći svaki njegov ili njen pokret, ne bismo li nekako pronašli nešto što bi ga eventualno diskvalifikovalo. To je zao duh i zla rabota. I to je upravo ono što čini autor ovog video materijala. Uvijek je pametno pogledati šta još postavljaju takvi ljudi na internetu. Već samim tim što se upustio u nalaženje nekakvih fiktivnih mana Rože Mornou, izuzetno posvećenom hrišćaninu i jednom od najvećih Božjih svjedoka poslednjeg vremena, dovoljno govori o kakvoj se nevaljaloj bitangi radi.
    Slično važi za Voltera Fajta, s tim što on nije na nivou posvećnosti Bogu kakav je imao Morno.
    Za Bečelora nemam komentar, jer imam osjećaj da je na neki način prodao dušu sudjelovanjem u obmanjivačkom radu moderne adventističke crkve.

    Apsolutno se slažem sa ovim ,jednako razmišljam ,bravo .
    avatar
    kuzma


    Broj komentara : 38
    Registration date : 2014-11-07

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kuzma 8/11/2014, 13:28

    ma jasno na kraju krajeva svi smo mi grijesnici,ali ti nazivi kojima Monreu naziva boga,mislim to nije slucajno,on itekako zna koje je ime bozje,na kraju krajeva to i sam spominje u svojim knjigama,ali "the great monarch of the galaxies" i slicno,svi znamo otkuda to dolazi...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 8/11/2014, 14:00

    kuzma (citat):ma jasno na kraju krajeva svi smo mi grijesnici,ali ti nazivi kojima Monreu naziva boga,mislim to nije slucajno,on itekako zna koje je ime bozje,na kraju krajeva to i sam spominje u svojim knjigama,ali "the great monarch of the galaxies" i slicno,svi znamo otkuda to dolazi...
    Kakvo ime Božje? Biblija navodi samo imena kao Božje atribute, čak i u slučaju Isusa Hrista. To sa insistiranjem na imenu je isto kao i neka hinduistička mantra. To što je Morno koristio frazu "Veliki vladar galaksija" bio je odličan način da osvjedoči te ljude, pogotovo u Americi gdje su ljudi navikli od djetinjstva i slušajući propovjednike u crkvama da svaka druga riječ bude kao neka matra "Jesus, Jesus"... Eto taj "Jesus" je Sotona a ne onaj na kojeg je mislio Morno, što je više nego silno posvjedočio svojim životom.
    avatar
    kuzma


    Broj komentara : 38
    Registration date : 2014-11-07

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kuzma 8/11/2014, 20:37

    PavleS (citat):
    kuzma (citat):ma jasno na kraju krajeva svi smo mi grijesnici,ali ti nazivi kojima Monreu naziva boga,mislim to nije slucajno,on itekako zna koje je ime bozje,na kraju krajeva to i sam spominje u svojim knjigama,ali "the great monarch of the galaxies" i slicno,svi znamo otkuda to dolazi...
    Kakvo ime Božje? Biblija navodi samo imena kao Božje atribute, čak i u slučaju Isusa Hrista. To sa insistiranjem na imenu je isto kao i neka hinduistička mantra. To što je Morno koristio frazu "Veliki vladar galaksija" bio je odličan način da osvjedoči te ljude, pogotovo u Americi gdje su ljudi navikli od djetinjstva i slušajući propovjednike u crkvama da svaka druga riječ bude kao neka matra "Jesus, Jesus"... Eto taj "Jesus" je Sotona a ne onaj na kojeg je mislio Morno, što je više nego silno posvjedočio svojim životom.

    Meni se vrte dvije teorije u glavi:

    1)Da se sotona osjeca toliko mocnim da moze podjeliti ovako bitne informacije na ustrb nekog veceg cilja(treba otkrit koji?),tj. da je Monreu odpocetka sotonin agent.

    2)Da je Monreu pod stare dane upao pod kandze sotone(mozda ga odvukli ti lazni adventisti kao batchelor i ta ekipa)
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 8/11/2014, 21:11

    kuzma (citat):
    PavleS (citat):
    kuzma (citat):ma jasno na kraju krajeva svi smo mi grijesnici,ali ti nazivi kojima Monreu naziva boga,mislim to nije slucajno,on itekako zna koje je ime bozje,na kraju krajeva to i sam spominje u svojim knjigama,ali "the great monarch of the galaxies" i slicno,svi znamo otkuda to dolazi...
    Kakvo ime Božje? Biblija navodi samo imena kao Božje atribute, čak i u slučaju Isusa Hrista. To sa insistiranjem na imenu je isto kao i neka hinduistička mantra. To što je Morno koristio frazu "Veliki vladar galaksija" bio je odličan način da osvjedoči te ljude, pogotovo u Americi gdje su ljudi navikli od djetinjstva i slušajući propovjednike u crkvama da svaka druga riječ bude kao neka matra "Jesus, Jesus"... Eto taj "Jesus" je Sotona a ne onaj na kojeg je mislio Morno, što je više nego silno posvjedočio svojim životom.

    Meni se vrte dvije teorije u glavi:

    1)Da se sotona osjeca toliko mocnim da moze podjeliti ovako bitne informacije na ustrb nekog veceg cilja(treba otkrit koji?),tj. da je Monreu odpocetka sotonin agent.

    2)Da je Monreu pod stare dane upao pod kandze sotone(mozda ga odvukli ti lazni adventisti kao batchelor i ta ekipa)
    Gluposti zadrži za sebe.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 10/11/2014, 17:26



    Vrlo dobro izlaganje i razotkrivanje crkvene mašinerije obmane.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  N.K. 10/11/2014, 19:59

    Zna se da sotona mrzi istinu ,a ta je  da je Isus sin Božiji  i da nastoji da je sakrije svim srestvima,  a to je najbolje uradio uvodeći trojstvo u kršćanstvo.

    I ne samo da je to najbolje uradio uvodeci trojstvo u hriscanstvo...: Ima i onih koji ne veruju u trojstvo, ali odbacuju i da postoje dve Bozanske licnosti: odbacujuci Boga Oca ili Sina Bozjeg, govoreci da je Isus i jedno i drugo.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 10/11/2014, 20:19

    Nebeski Jerusalim (citat):
    Zna se da sotona mrzi istinu ,a ta je  da je Isus sin Božiji  i da nastoji da je sakrije svim srestvima,  a to je najbolje uradio uvodeći trojstvo u kršćanstvo.

    I ne samo da je to najbolje uradio uvodeci trojstvo u hriscanstvo...: Ima i onih koji ne veruju u trojstvo, ali odbacuju i da postoje dve Bozanske licnosti: odbacujuci Boga Oca ili Sina Bozjeg, govoreci da je Isus i jedno i drugo.
    To su ovi likovi čiji članovi su prisutni na nekim forumima, uključujući i ovaj Smile
    FORUM HRIŠĆANSKIH FUNDAMENTALISTA
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  N.K. 10/11/2014, 20:38

    Zna se da sotona mrzi istinu ,a ta je  da je Isus sin Božiji  i da nastoji da je sakrije svim srestvima,  a to je najbolje uradio uvodeći trojstvo u kršćanstvo.

    I ne samo da je to najbolje uradio uvodeci trojstvo u hriscanstvo...: Ima i onih koji ne veruju u trojstvo, ali odbacuju i da postoje dve Bozanske licnosti: odbacujuci Boga Oca ili Sina Bozjeg, govoreci da je Isus i jedno i drugo.

    To su ovi likovi čiji članovi su prisutni na nekim forumima, uključujući i ovaj  Smile

    FORUM HRIŠĆANSKIH FUNDAMENTALISTA

    To. Smile
    avatar
    Subidubi


    Broj komentara : 16
    Локација : Bozje Kraljevstvo
    Registration date : 2014-11-15

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Subidubi 15/11/2014, 15:06

    A samo da citaju Bibliju pazljivije znali bi koliko je bezveze kad tvrde da je isus i Bog Otac. Isus se obracao Ocu puno puta i Otac njemu i ucenicima kada je rekao: "ovo je moj dobri sin, njega poslusajte"


    Zar bi isus pricao sam sa sobom, obracao se sebi? Pa nije udaren u glavu.
    avatar
    Subidubi


    Broj komentara : 16
    Локација : Bozje Kraljevstvo
    Registration date : 2014-11-15

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Subidubi 15/11/2014, 15:33

    PavleS (citat):

    Vrlo dobro izlaganje i razotkrivanje crkvene mašinerije obmane.

    Pa znaci Zadnjih Vremena, ovo je sve samo pocetak, iskvarivanje Crkava i propovednika. Docice takva vremena gde vise ni na jednu Crkvu ili ni na jednog svestenika neces moci da se oslonis, jer ce izvrtati Bozju Rec. Jel vidite vi kakve clankovi iskacu na internetu? Evo nekih: "Isus imao zenu i decu", "Isus bio kurvar", "Isus nestvarna licnost koja nikad nije postojala" iako cu o njemu pisali cak i Tacit i Josefus i mnogi drugi Rimljani i to u vreme paganskog Rima kada se za pominjanje osobe kao Isus bacalo u arenu ili kavez sa lavovima.

    A zavrsice se sve tako sto ce cak i Biblija da se izvrce, ni na nju vise nece moci da se oslanja.  Vec se pocelo sa kojekakvim novim prevodima, tumacenjima, izbacivanjima tekstova. Jednog dana ce je skroz zabraniti. Zato, citajmo svi Bibliju (Kralj Dzejms verzija) i utvrdjujmo se dok jos mozemo. Vreme istice.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  N.K. 15/11/2014, 22:49

    Pa znaci Zadnjih Vremena, ovo je sve samo pocetak, iskvarivanje Crkava i propovednika. Docice takva vremena gde vise ni na jednu Crkvu ili ni na jednog svestenika neces moci da se oslonis, jer ce izvrtati Bozju Rec. Jel vidite vi kakve clankovi iskacu na internetu? Evo nekih: "Isus imao zenu i decu", "Isus bio kurvar", "Isus nestvarna licnost koja nikad nije postojala" iako cu o njemu pisali cak i Tacit i Josefus i mnogi drugi Rimljani i to u vreme paganskog Rima kada se za pominjanje osobe kao Isus bacalo u arenu ili kavez sa lavovima.

    A zavrsice se sve tako sto ce cak i Biblija da se izvrce, ni na nju vise nece moci da se oslanja.  Vec se pocelo sa kojekakvim novim prevodima, tumacenjima, izbacivanjima tekstova. Jednog dana ce je skroz zabraniti. Zato, citajmo svi Bibliju (Kralj Dzejms verzija) i utvrdjujmo se dok jos mozemo. Vreme istice.

    To vec danas imamo... I u proslosti kroz istoriju su takodje, postojale iskvarene tzv. "Crkve" i propovednici... I kao i pre, tako i danas pogotovo - imamo da covek nemoze da se oslanja na iste: crkve, propovednike, svestenike itd... A i nema potrebe jer: pravi i savrseni covekov Svestenik i Spasitelj je Isus Hrist.

    „Zato i može u potpunosti spasti one koji kroz njega pristupaju Bogu, jer je uvek živ da se zauzima za njih. Jer takav prvosveštenik nam je bio potreban: veran, bezazlen, čist, odvojen od grešnika i uzvišeniji od nebesa“ (Jevrejima 7:25-26). „A u ovome što je rečeno glavno je ovo: imamo takvog prvosveštenika, koji je seo s desne strane prestola Veličanstva na nebesima. On je sluga koji služi za ljude na svetom mestu i u pravom hramu koji je podigao Gospod, a ne čovek“ (Jevrejima 8:1-2).

    Biblija se isto tako izvrcala i izvrce, kao i njeno tumacenje. Sto si tice Biblije (Kralj Dzejms verzija) - bez obzira koliko da je dobra, ipak ne znaju svi engleski. Mislim da je ova Biblija NRP na nasem jeziku jedna od boljih, pa mozda i najbolja na ovim prostorima.

    Ovo za Isusa sto govore sve i svasta, nista novo pod suncem. Za mnogo toga i mnogo cega su se stalno i uvek govorile i govore razno razne lazi, pa evo i ovo za Jerusalim naprimer, sto kazu: kako je star 6000 godina, a ovi ovde: http://politikin-zabavnik.rs/pz/tekstovi/u-srcu-tri-vere - kazu oko 5000 godina... Dakle, mnogo ljudi, misljenja, svega i svakakvih lazi oko svega - a najvise zlih sila i demona koji stoje iza svega.

    Što je bilo, opet će biti, i što se radilo, opet će se raditi, i tako nema ništa novo pod suncem. Postoji li nešto za šta
    bi se moglo reći: „Vidi, ovo je novo”? I to postoji još od davnina. Ono što postoji, nastalo je pre nas. Propovednik (1:9,10)


    Nikola: komentar modifikovan dana: 16/11/2014, 01:50; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  N.K. 16/11/2014, 01:10

    Evo jos nesto kad je rec o pogresnim tumacenjima, tj. sopstvenom umovanju...

    Dr Radisa Antic u svom predavanju pod nazivom: "Smisao zivota u svetu koji se rusi". Za citat iz Knjige Propovednikove - (Propovednik 10:2) ,,Srce je mudrom s desne strane, a bezumnom je srce s leve strane", kaze sledece...

    Citiram: Ne znam sta to znaci, ali... Evo to ovde pise, kaze kod ludog coveka srce je na levoj strani... Ne znam tacno sta je pisac....

    Kao sto se moze videti, covek je upravo zbog sopstvenog umovanja, tumacenja, loseg poznavanja Pisma, ostao nedorecen i svakako, bez odgovora na ovaj citat. A kako i nece kada covek ne slusa Boga, vec slusa koga stigne i ne koristi svoj razum koji je dobio od Boga sa svrhom da misli. Vec slusa sta kaze Fredrik Niche, sta kazu razno razni filozofi itd...  Umesto da dozvoli da Pismo tumaci samo sebe. I da sam, uz naravno Bozju pomoc, malo vise proucava i misli...

    Evo primera kako Pismo samo sebe tumaci, konkretno u vezi ovog stiha.

    Srce je mudrom s desne strane, a bezumnom je srce s leve strane (Propovednik 10:2).
    Jer David o njemu kaže: ‘Gospod mi je uvek pred očima. On mi je s desne strane da ne posrnem. (Dela 2:25).

    Srce je dakle: MUDROM sa DESNE strane. A od koga dolazi mudrost? Od Boga. Sa koje je strane Gospod Davidu? David kaze: On (Gospod) mi je s DESNE strane. Sta zapravo onda govori citat iz Propovednika 10:2 ? Ovo sto Dr Radisa Antic ne zna sta znaci... Govori ili znaci, da lud, bezuman covek, zivi bez Boga svoj zivot, da zivi po srcu svome. Dok onaj covek koji je mudar, zivi po Bozjoj volji. Tj, umesto njega u njemu, njegovim zivotom zivi Hrist.


    Nikola: komentar modifikovan dana: 16/11/2014, 18:27; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 16/11/2014, 09:12

    Malo si nategao to dokazivanje, ali sasvim je tačno, Solomnon se ovdje izražava figurativno i jednostavno kaže da se nerazumni ljudi povode za osjećanjima svoje pale prirode, dok se razumni drže načela koja je Bog dao. Nema nikakve potrebe za drugim citatima.
    Antić izgleda ovih dana drži neka predavanja u Podgorici, vidio sam reklamu na TV.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  N.K. 16/11/2014, 18:04

    Ne znam dali ste gledali to njegovo predavanje, ali evo jos jednom, sta je za taj citat rekao Dr Radisa Antic.

    Bukvalno ovako: Ne znam sta to znaci, ali... Evo to ovde pise, kaze kod ludog coveka srce je na levoj strani... Ne znam tacno sta je pisac...

    Osim sto je ponovio sta pise u drugom delu tog citata, rekao je takodje da ne zna sta znaci.

    Sta mislite zasto ne zna sta znaci?

    U tom njegovom predavanju sam primetio da vise govori o tome, sta je rekao ovaj ili onaj, sta govore ljudi koji su bili ateisti, nego sto se bavi samim Pismom. Kako takav covek onda moze da drzi predavanja? Kada ni sam ne zna. Plus, nije mu to jedina greska, znate i sami da podrzava i trojstvo.

    Nema nikakve potrebe za drugim citatima.

    U pravu si Pavle, slazem se sa tobom. Nema nikakve potrebe za drugim citatima.


    Nikola: komentar modifikovan dana: 16/11/2014, 23:41; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 16/11/2014, 18:50

    Sta mislite zasto ne zna sta znaci?
    To su likovi za koje je Biblija gradivo kao udžbenik filozofije, istorije, biologije... Taj problem je strašno primjetan kod mlađih kadrova, propovjednika, tobožnjih biblijskih naučnika i dr. Na primjer, kad čitate Adventističke biblijske komentare, ako nijesu ubacili neki citat Elen Vajt, odmah se vidi nedostatak duha, kao da svjetovni ljudi obrazlažu materiju.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  N.K. 16/11/2014, 19:28

    To su likovi za koje je Biblija gradivo kao udžbenik filozofije, istorije, biologije...

    Sto nam dalje govori: da takvi likovi nebi ni trebali da drze predavanja o Bogu, Svetom Pismu, i uopste o smislu ovoga zivota.

    Koliko ljudi malo toga znaju o Bibliji i onome o cemu Biblija govori, moze se videti iz ovog komentara sa youtube-a.

    (Ovo spajanje materije sa duhovnim bićem je totalno idiotski, pre samo par stotina godina boga ste smeštali u našoj atmosferi uključujući mesec i sunce kao deo toga a zemlja je bila ravna ploča, onaj ko je tvrdio suprotno zavšio bi na lomači Tvorac je stvorio život po bibliji pre 4000 godina a gledanje u svemir je gledanje u prošlost koja se meri svetlosnim godinama, i šta vi ovim dokazujete, ništa, samo se demantujete.)
    avatar
    Subidubi


    Broj komentara : 16
    Локација : Bozje Kraljevstvo
    Registration date : 2014-11-15

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Subidubi 19/11/2014, 18:56

    E hteo sam da pitam nesto u vezi Adventista. Da li je istina ono sto sam cuo: "Adventisti veruju da je Isus Hrist Arhandjel Mihajlo" Da li je to istina ili blacenje Adventisticke Crkve iz pakosti?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 19/11/2014, 20:39

    Subidubi (citat):E hteo sam da pitam nesto u vezi Adventista. Da li je istina ono sto sam cuo: "Adventisti veruju da je Isus Hrist Arhandjel Mihajlo"  Da li je to istina ili blacenje Adventisticke Crkve iz pakosti?
    Nema govora o blaćenju. Iz Biblije se lako može razumjeti da je Arhi anđeo Mihael (ime koje u prevodu znači "Ko je ili Koji je kao Bog) jedna od manifestacija Sina Božjeg kao Vrhovnog Anđela ili Zapovjednika anđela ili nebeskih vojski. Gospod se nekoliko puta u biblijskoj istoriji javljao ljudima kao anđeo, o čemu jasno svjedoče Stari i Novi Zavjet. Podizanje Mihaela opisano u knjizi proroka Daniela 12. glava je podizanje Hrista na sud poslednjeg vremena (vidi takođe Malahija 3:1; Djela 7:38 itd).
    E sad, druga je stvar što crkva pritiska ljude silom svoje obmane, jer za njih je arhanđel Mihael svetac neki ili anđeo, i onda ljudi pod tim predrasudama pokušavaju da se izruguju sa onima koji vjeruju kako uči Sveto Pismo.
    avatar
    Subidubi


    Broj komentara : 16
    Локација : Bozje Kraljevstvo
    Registration date : 2014-11-15

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Subidubi 20/11/2014, 23:55

    Brate izvini ali Isus je Isus, Mihajlo je Mihajlo.

    Jevrejima 1:5-13

    5 Jer kome od anđela reče kad: sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: ja ću mu biti otac, i on će mi biti sin.
    6 I opet uvodeći prvorodnoga u svijet govori: i da mu se poklone svi anđeli Božiji.
    7 Govoreći kao anđeli reče: koji čini anđele svoje duhove, i sluge svoje plamen ognjeni.
    8 A sinu: prijestol je tvoj, Bože, va vijek vijeka; palica je pravde palica carstva tvoga.
    9 Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh.
    10 I opet: ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su djela ruku tvojijeh:
    11 Ona će proći, a ti ostaješ: i sva će ostarjeti kao haljina,
    12 I savićeš ih kao haljinu, i izmijeniće se: a ti si onaj isti, i tvojijeh godina neće nestati.
    13 A kome od anđela reče kad: sjedi meni s desne strane dok položim neprijatelje tvoje podnožje nogama tvojima?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 21/11/2014, 09:41

    Primijetio sam i do sad da imaš neku bolest u glavi, ali suzdrži se od nebuloznih komentara i citata koji veze nemaju sa predmetom o kome je bilo riječi.
    avatar
    Subidubi


    Broj komentara : 16
    Локација : Bozje Kraljevstvo
    Registration date : 2014-11-15

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Subidubi 21/11/2014, 15:39

    PavleS (citat):Primijetio sam i do sad da imaš neku bolest u glavi, ali suzdrži se od nebuloznih komentara i citata koji veze nemaju sa predmetom o kome je bilo riječi.

    Nema sta, pravi si Hriscanin, jos ja pitam ovog Nikolu da li je ovaj forum nezavisan? Izgleda da nije, nije bas ni Hriscanski, jer nekom ocito smeta sto neko pokazuje da Isus nije Mihajlo i uz to, ni ne tolerise drugacije poglede. Zapisi kad sam poslednji put bio ovde. Drugima cu da kazem da je ovo jereticko uporiste, samo zato sto si bezobrazan. Dovidjenja.

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 21/11/2014, 15:48

    Subidubi (citat):
    PavleS (citat):Primijetio sam i do sad da imaš neku bolest u glavi, ali suzdrži se od nebuloznih komentara i citata koji veze nemaju sa predmetom o kome je bilo riječi.

    Nema sta, pravi si Hriscanin, jos ja pitam ovog Nikolu da li je ovaj forum nezavisan? Izgleda da nije, nije bas ni Hriscanski, jer nekom ocito smeta sto neko pokazuje da Isus nije Mihajlo i uz to, ni ne tolerise drugacije poglede. Zapisi kad sam poslednji put bio ovde.  Drugima cu da kazem da je ovo jereticko uporiste, samo zato sto si bezobrazan. Dovidjenja.

    Zdravo bio i veseo, nemoj što zamjerit. Obavezno obavijesti hrišćansku zajednicu da je ovo opasni jeretički forum, i da anđelima ne damo da su anđeli nego moraju biti Isus.
    avatar
    Subidubi


    Broj komentara : 16
    Локација : Bozje Kraljevstvo
    Registration date : 2014-11-15

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Subidubi 21/11/2014, 15:58

    PavleS (citat):
    Subidubi (citat):
    PavleS (citat):Primijetio sam i do sad da imaš neku bolest u glavi, ali suzdrži se od nebuloznih komentara i citata koji veze nemaju sa predmetom o kome je bilo riječi.

    Nema sta, pravi si Hriscanin, jos ja pitam ovog Nikolu da li je ovaj forum nezavisan? Izgleda da nije, nije bas ni Hriscanski, jer nekom ocito smeta sto neko pokazuje da Isus nije Mihajlo i uz to, ni ne tolerise drugacije poglede. Zapisi kad sam poslednji put bio ovde.  Drugima cu da kazem da je ovo jereticko uporiste, samo zato sto si bezobrazan. Dovidjenja.

    Zdravo bio i veseo, nemoj što zamjerit. Obavezno obavijesti hrišćansku zajednicu da je ovo opasni jeretički forum, i da anđelima ne damo da su anđeli nego moraju biti Isus.


    Tema je bila Dokazi otpada vodjstva Adventisticke Crkve. Ja dokazao Smile Ovde se koliko vidim forsira samo Adventizam, ostali nisu bas dobrodosli. ustvari jesu, i pagani i ostali svi sem pravih Hriscana
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 21/11/2014, 16:02

    Kao i obično, promašio si temu. To pitanje nema veze sa otpadom vođstva ove crkve.
    Izgleda da si ipak riješio da ostaneš?

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 14 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 10/5/2024, 07:50