BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 EmptyYesterday at 16:59 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    xillisoft


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2012-04-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  xillisoft 25/4/2012, 20:14

    PavleS (citat):
    Ahm, ova tema nije "Kultura razgovora" već ima konkretan naziv "Dokazi otpada vođstva Adventističke crkve". Isto tako ne vjerujem ni da ste vi slučajno baš ovdje te stoga umjesto što se vrtite kao mačka oko vruće kaše, pređite na stvar.
    Jasna istina je Božja nepomiješana poruka sa posebnim naglaskom na trostruku vijest iz Otkrivenja 14. glava, i ponovljena poruka o (ot)padu sistema obmane zvanog Vavilon, u šta se svakako uklapa i HAC, crkva koja se na veoma prepreden način služi slavnom istorijom Adventnog pokreta. Lično bih volio kad bi bilo moguće raspustiti bandu, međutim kako ne namjeravaju da dignu sidro i odreknu se privilegija i novca koji čerupaju od ovaca i biznisa, ostaje nam da čekamo da se ispune završna proročanstva i svemu nečasnom dođe kraj.
    Tačno je da ovo nije tema : "Kultura razgovora". Ali, jasno Vam je šta sam ja napisao. Jedino ako je problem razgovarati sa drugima tako da ih se : uvažava kao ljudske entitete, ne ponižava ukoliko nisu na istom intelektualnom nivou, imaju drugačija shvatanja, ne 'vide' na isti način, itd.
    Tačno je i da Vi niste slučajno aktivirali ovaj sajt, da niste slučajno otvorili ovu sobu, da u ovoj sobi niste slučajno postavili ovu stranicu, niti slučajno odabrali temu sa ovakvim naslovom. A tačno je i da smatrate da su : to što Vam je osnov za temu i ono što ste naveli kao 'dokaze' da je HAC Vavilon, odn. crkva koja je, kako pišete, otpala, za Vas svršena - dokazana stvar.
    Također nije slučajnost da crkveno vođstvo poistovjećujete sa cijelom crkvom, a također da ukupnom vijerništvu crkve dajete epitet : 'otpad', rukovodeći se tezom da je crkveno vođstvo u otpadu.
    Naravno, također nije slučajno ni da sam ja, listajući sajtove, naišao na ovaj i da me je za učešće u razgovoru navelo lično iskustvo 'sudara' sa snagama koje misle da se proročke riječi trebaju ostvariti pod njihovim mini vođstvom i na način kako oni zagovaraju.
    -
    Elem, hajde da vidimo to o čemu napisaste :
    -
    PavleS (citat):Jasna istina je Božja nepomiješana poruka sa posebnim naglaskom na trostruku vijest iz Otkrivenja 14. glava, i ponovljena poruka o (ot)padu sistema obmane zvanog Vavilon, u šta se svakako uklapa i HAC, crkva koja se na veoma prepreden način služi slavnom istorijom Adventnog pokreta. Lično bih volio kad bi bilo moguće raspustiti bandu, međutim kako ne namjeravaju da dignu sidro i odreknu se privilegija i novca koji čerupaju od ovaca i biznisa, ostaje nam da čekamo da se ispune završna proročanstva i svemu nečasnom dođe kraj.
    -
    PavleS :
    - Ko čini Crkvu??
    - Nekolicina ljudi iz 'rukovodstva' Crkve je, kako ustvrdiste, u otpadu, pa je Crkva u otpadu, pa su svih 17.000.000 vijernika u otpadu??
    - Ti milioni vijernika su, bez obzira na Bibliju, indoktrinirani lažnim učenjima ; prihvataju učenja Majke svih crkava, pa su u otpadu??
    - Ne nalaze volju ni za shodno da rastjeraju 'bandu' (kako ste napisali) i ne 'izlaze iz nje' jer ne čuju 'glas onoga koji viče'??
    - ili :
    - Vi ne razumijete Glavu crkve, ne prepoznajete vremena u koja će se, po objašnjenju datom u Bibliji, nešto odigrati i kako??
    - smatrate da narod molitve nema pojma šta se događa u Crkvi i da je zapostavio to jedino, njemu dato oružje vjere koje mu stavlja na raspolaganje svu silu Neba??
    - Vi glasno vičete na Isusa, ljuteći se što ne reaguje i ne čini onako kako Vi smatrate da treba činiti??
    - Vaša uporedba 'ovce' se odnosi na pogrdnu, svjetovnu upotrebu ove riječi, a ne u smislu 'ovce Isusovog stada - vijernike koji slijede Isusa'??
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 25/4/2012, 22:55

    Mnogopoštovani pope, imam osjećaj da se pomalo gubite u svom kulturnom defileu na ovom forumu. No dobro, možda bi vam neki seminar na prestižnim jezuitskim sveučilištima mogao pomoći. Preporučujem onaj kod profesora koji je već pomenut na ovoj temi.
    I šta kažete, zbog problema nekolicine, da propadne 17 miliona? Preskočili ste da objasnite kako ste zadobili tih 17 miliona. Da ste se držali istine, kao što se naravno ne držite apsolutno ni u jednoj tački vjere, pitanje je da li bi ste brojali 17 hiljada. Ali kvantitet donosi pare, a paraše kontroliše čika Dijablo i tako u krug... Ne može i pare i jare, čak ni jednom talentovanom doktoru iz druge najposjećenije teme na ovom forumu to nije uspjelo.

    Neka pitanja neću komentarisati jer su više konstatacije koje stoje.

    Vi ne razumijete Glavu crkve, ne prepoznajete vremena u koja će se, po objašnjenju datom u Bibliji, nešto odigrati i kako??
    Pošto ste stavili veliko G pretpostavljam da mislite na Hrista, a ne na predsjednika Generalne konferencije ili na papu. Nijeste primijetili da u Bibliji stoji "gdje su dva ili tri sabrana u MOJE IME (ime predstavlja Božji karakter), Ja sam među njima"? Vaša ustanova ima s ovim veze otprilike koliko i Evropska komisija za ljudska prava.

    smatrate da narod molitve nema pojma šta se događa u Crkvi i da je zapostavio to jedino, njemu dato oružje vjere koje mu stavlja na raspolaganje svu silu Neba??
    Koji "narod molitve"? Ako mislite na prazno mlaćenje pod paganskim oltarima kojim diriguju lukave starješine i pastori, uz brižljivo osmišljenu scenografiju i poze, zaboravite na to glumatanje. Ne bi ste ni mene prevarili a kamoli Boga. Sa silom Neba vi ste odavno raskrstili. To što nećete da vidite ili priznate je problem svih tzv. crkvi.
    Jedna od rijetkih osoba koji su upražnjavali ispravnu molitvu je Rože Morno, mada on je praktično bio individualac iako se osjećao pripadnikom Adventističke crkve. Ali to je stari kov iz nekih ranijih malo boljih vremena. Naravno crkveni pacovi su se plašili da mu čime ne pomognu kako se ne bi zamjerili demonima (s kojima je crkva sklopila pakt o nenapadanju).

    Vi glasno vičete na Isusa, ljuteći se što ne reaguje i ne čini onako kako Vi smatrate da treba činiti??
    Na tvog "isusa" vičem iz glasa.

    Vaša uporedba 'ovce' se odnosi na pogrdnu, svjetovnu upotrebu ove riječi, a ne u smislu 'ovce Isusovog stada - vijernike koji slijede Isusa'??
    Naravno, sheeple na engleskom, na te ovce sam mislio koje se serijski proizvode u tvojoj ustanovi, kao i u svim ostalim koje su pod svjetovnim sistemom.
    avatar
    xillisoft


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2012-04-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  xillisoft 27/4/2012, 18:38

    PavleS (citat):
    Odgovori su veoma jednostavni.
    ***
    Način na koji je moguće pravazići ove probleme takodje je vrlo prost, a sastoji se u onome što nalaže Božja poruka za posledak vremena: izlazak iz crkava registrovanih pod okriljem svjetskog sistema koje su sve kontrolisane čineći tako otpad koji Biblija naziva Vavilon.
    Nisam baš najbolje razumio ovaj vaš dio (boldirano). Da li vi to smatrate da se tu ubraja i HAC? Ako : 'da', po kojem osnovu? Kada to treba da se realizuje : '... iziđite iz nje naroda moj!'?. Sada kada vi mislite, ili kada anđeo zaviče (kako je navedeno u Otkrivenje 18. poglavlje)?
    Kako razumijete vrijeme kada se javlja ovaj anđeo?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 27/4/2012, 19:33

    xillisoft (citat):
    PavleS (citat):
    Odgovori su veoma jednostavni.
    ***
    Način na koji je moguće pravazići ove probleme takodje je vrlo prost, a sastoji se u onome što nalaže Božja poruka za posledak vremena: izlazak iz crkava registrovanih pod okriljem svjetskog sistema koje su sve kontrolisane čineći tako otpad koji Biblija naziva Vavilon.
    Nisam baš najbolje razumio ovaj vaš dio (boldirano). Da li vi to smatrate da se tu ubraja i HAC? Ako : 'da', po kojem osnovu? Kada to treba da se realizuje : '... iziđite iz nje naroda moj!'?. Sada kada vi mislite, ili kada anđeo zaviče (kako je navedeno u Otkrivenje 18. poglavlje)?
    Kako razumijete vrijeme kada se javlja ovaj anđeo?
    Hmmm, moram priznati da ste poseban sagovornik, drugi bi na prethodni post skinuli svilene rukavice...
    Odgovoriću pitanjem: A gdje bi se drugo mogla ubrojiti kontrolisana i duboko korumpirana ustanova kao HAC koja je odavno postala jedna od mnogih "hrišćanskih" crkvi? Ali ona je samo jedan privezak u Vavilonu, istina prilično uočljiv.
    Poruka o izlasku iz Vavilona objavljuje se i sada, ali "snažni glas" će biti upućen neposredno pred uspostavljanje globalnog totalitarnog političko-religioznog sistema na kojem se uveliko radi. Razložno se može pretpostaviti da će tada veliki broj ljudi u svim krajevima svijeta izaći u bukvalnom smislu te riječi.
    avatar
    xillisoft


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2012-04-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  xillisoft 28/4/2012, 13:55

    Objavljujete li vi trostruku anđeosku vijest?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 28/4/2012, 14:35

    xillisoft (citat):Objavljujete li vi trostruku anđeosku vijest?
    Svjedočim o Bogu na najbolji i najkorektniji način koji znam u skladu sa biblijskom vjerom.
    Smile a vi to pokušavate da se sprdate pomalo?
    avatar
    xillisoft


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2012-04-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  xillisoft 28/4/2012, 15:13

    PavleS (citat):
    xillisoft (citat):Objavljujete li vi trostruku anđeosku vijest?
    Svjedočim o Bogu na najbolji i najkorektniji način koji znam u skladu sa biblijskom vjerom.
    Smile a vi to pokušavate da se sprdate pomalo?
    Moji roditelji su me naučili da poštujem svaku osobu i njena prava ; makar bila za nepoštivanje.
    Kada se to stavi na temelj - Bibliju, nema potrebe da smatrate da se šegačim sa vama. Sve u svoje vrijeme ; ali, šegačenje - ne!
    Elem, to što ste dali kao odgovor je tipično i za svakog adventistu : "Svjedočim o Bogu na najbolji i najkorektniji način koji znam, u skladu sa biblijskom vjerom".
    Ali, malo njih ćete naći da se koriste nekontrolisanom bujicom riječi, da jezičkim smicalicama pokušavaju da iznerviraju onog ko ne nasuprot njih, da sebi daju za pravo da tvrde da znaju šta se događa u čijoj duši, a što je najvažnije, da ne znaju biblijska proročanstva, vrijeme u kojem žive, kad, šta i kako?!
    I malo njih ćete naći da nemaju toliko vjere da ne vjeruju Božijim obećanjima napisanim u Bibliji, a pogotovo da ne vjeruju obećanjima i proroštvima koje opisuju vrijeme u kojem žive i ono što će biti napošljetku.
    Kada bih ustvrdio da su glupe ovce koje šiša ko kako hoće, grdno bih Isusu zgriješio ; to bi bio jasan znak da ne poznajem Biblijske tekstove i da sam stvoren za bjesomučno uzvikivanje : "Velika je Dijana Efeska!!!".
    Smile Niste mi odogovorili na pitanje : "Objavljujete li vi trostruku anđeosku vijest?".
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 28/4/2012, 16:20

    Objavljujem.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  beka26 28/4/2012, 19:50

    Da li je istina da su SDA koristili kao logo tri anđela koja lete , a sad koriste ovaj?

    https://youtu.be/Q28VXTiCgbg
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 28/4/2012, 20:07

    beka26 (citat):Da li je istina da su SDA koristili kao logo tri anđela koja lete , a sad koriste ovaj?

    https://youtu.be/Q28VXTiCgbg
    Na strani 6 ove teme imaš objašnjenje kako je došlo do te promjene. To je obrazac kako sve vješto zamjenjuju, tiho i gotovo neprimjetno, uz prigodna "objašnjenja". Pozadina je uvijek ista - usklađivanje sa opšteprihvaćenom "hrišćanskom" religijom.
    avatar
    xillisoft


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2012-04-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  xillisoft 28/4/2012, 21:22

    PavleS (citat):Objavljujem.
    Dakle, činite ono što čini najveći broj adventista HAC. Još ako dobro poznajete tu materiju, a uz to i ako imate dar da drugima prenosite znanje, i uz to ako to radite pod vođstvom Duha svetoga, onda mogu samo reći : "Bogu hvala za to djelo!".
    Kad se sve sabere, prema onom što vas 'žulja' i što ste ovdje objavili, ostaje da :
    - ne razumijete dobro biblijska objašnjenja i Elenine tekstove o vremenu u kojem živite, ili
    - teza + antiteza = rezultat, Wink ili
    - obadvoje. Wink
    Volio bih da griješim. Ali, na kraju se mnogo toga svede na neprihvatanje biblijskog nauka o desetku i neprihvatanja da Isus i tekako zna šta se događa u svakoj crkvi, a da HAC vodi svojom dobrom i sigurnom rukom.
    Zna dobro narod Božiji da nema Crkve na Zemlji nakon ove.
    Takvo je proročanstvo, objašnjenje iz Biblije, a kako će biti do kraja ; pa i to je objašnjeno. Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 28/4/2012, 21:52

    xillisoft (citat):
    PavleS (citat):Objavljujem.
    Dakle, činite ono što čini najveći broj adventista HAC. Još ako dobro poznajete tu materiju, a uz to i ako imate dar da drugima prenosite znanje, i uz to ako to radite pod vođstvom Duha svetoga, onda mogu samo reći : "Bogu hvala za to djelo!".
    Kad se sve sabere, prema onom što vas 'žulja' i što ste ovdje objavili, ostaje da :
    - ne razumijete dobro biblijska objašnjenja i Elenine tekstove o vremenu u kojem živite, ili
    - teza + antiteza = rezultat, Wink ili
    - obadvoje. Wink
    Volio bih da griješim. Ali, na kraju se mnogo toga svede na neprihvatanje biblijskog nauka o desetku i neprihvatanja da Isus i tekako zna šta se događa u svakoj crkvi, a da HAC vodi svojom dobrom i sigurnom rukom.
    Zna dobro narod Božiji da nema Crkve na Zemlji nakon ove.
    Takvo je proročanstvo, objašnjenje iz Biblije, a kako će biti do kraja ; pa i to je objašnjeno. Smile
    Grrrr. Sad je očito da ste neki adventistički pop koji misli da me svojim vještinama izvrtanja stvari može izmanipulisati. Samo vi uživajte u svojoj "poslednjoj crkvi" i ne brinite za moja shvatanja, sve sam ODLIČNO shvatio. Eto vam ovčica za šišanje na lopate, jedna manje ili više za tako prosperitetnu korporaciju ne znači ništa.
    avatar
    xillisoft


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2012-04-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  xillisoft 29/4/2012, 13:15

    PavleS (citat):
    Grrrr. Sad je očito da ste neki adventistički pop koji misli da me svojim vještinama izvrtanja stvari može izmanipulisati. Samo vi uživajte u svojoj "poslednjoj crkvi" i ne brinite za moja shvatanja, sve sam ODLIČNO shvatio. Eto vam ovčica za šišanje na lopate, jedna manje ili više za tako prosperitetnu korporaciju ne znači ništa.
    Uopšte ne razumijem zašto vam je važno da znate ko sam i da me predstavite kao propovjednika HAC. Zaboravili ste da je svaki vijernik HAC propovjednik. Dakle, ako vam je lakše u duši, što se mene tiče, možete me u svom umu sami sebi predstavljati kako vas volja. Ako, pak, vršite poređenje vašeg i mog intelekta (što provijava u tekstovima), zapamtite da je svaka baka u HAC daleko iznad i mene i vas zajedno. Molim sestre bake da se ne 'uvrijede' što sam ih 'uzeo u usta'.
    Sada kada smo se koliko-toliko upoznali, evo tri detalja : jedna istinita slika, dva biblijska teksta i jedno pitanje.
    - među narodom koji me okružuje i koji sebe smatra za veoma pobožnog, postoji jedan običaj : kada dođe petak, jedan broj od njih prošeta gradom i svakom siromahu koji prosi kraj ceste, kako oni kažu, 'udijele' po novčić-dva. Kada sam pitao jednog kolegu šta to radi, on mi je rekao da tako, udijelivši 'sadaku', obezbjeđuje milost kod Alaha, jer im vjera nalaže da tako rade. Ako to sagledamo iz biblijske perspektive, jasno je i vama i meni da ovo spada u licemjernu religiju vlastitih djela. Također znamo da u tome nema spasenja i da se radi o najobičnijoj sotonskoj (šejtanskoj) prevari. Ali, pogledajmo malo ovu situaciju. Jasno je da je onom koji 'udjeljuje' ovo što čini osuda ; ipak, onom koji prima ovo je blagoslov, jer će za tih novčić-dva moći sebi kupiti hljeba i preživjeti taj petak i još koji dan do sljedećeg primanja 'sadake'. Da napomenem i ovo : nije moje osuđivati ni ulaziti u Božije ovlasti oko poznanja toga ko ovo čini iskreno - iz srca - kao Bogu, tako da napisano se svrstava pod 'očigledne pouke'.
    *
    Prvi biblijski tekst koji ću navesti je ovaj :
    - Matej 13:24-30;36-43 -> Drugu priču kaza im govoreći: carstvo je nebesko kao čovjek koji posija dobro sjeme u polju svojemu,
    A kad ljudi pospaše, dođe njegov neprijatelj i posija kukolj po pšenici, pa otide.
    A kad niče usjev i rod donese, onda se pokaza kukolj.
    Tada dođoše sluge domaćinove i rekoše mu: gospodaru! nijesi li ti dobro sjeme sijao na svojoj njivi? Otkuda dakle kukolj?
    A on reče im: neprijatelj čovjek to učini. A sluge rekoše mu: hoćeš li dakle da idemo da ga počupamo?
    A on reče: ne; da ne bi čupajući kukolj počupali zajedno s njime pšenicu.
    Ostavite neka raste oboje zajedno do žetve; i u vrijeme žetve reći ću žeteocima: saberite najprije kukolj, i svežite ga u snoplje da ga sažežem; a pšenicu svezite u žitnicu moju.
    *
    Tada ostavi Isus ljude, i dođe u kuću. I pristupiše k njemu učenici njegovi govoreći: kaži nam priču o kukolju na njivi.
    A on odgovarajući reče im: koji sije dobro sjeme ono je sin čovječij;
    A njiva je svijet; a dobro sjeme sinovi su carstva, a kukolj sinovi su zla;
    A neprijatelj koji ga je posijao jest đavo; a žetva je pošljedak ovoga vijeka; a žeteoci su anđeli.
    Kako što se dakle kukolj sabira, i ognjem sažiže, tako će biti na pošljetku ovoga vijeka.
    Poslaće sin čovječij anđele svoje, i sabraće iz carstva njegova sve sablazni i koji čine bezakonje.
    I baciće ih u peć ognjenu: ondje će biti plač i škrgut zuba.
    Tada će se pravednici zasjati kao sunce u carstvu oca svojega. Ko ima uši da čuje neka čuje.
    *
    - drugi biblijski tekt koji ću navesti je ovaj : "Jovan 12:3-6 -> A Marija uzevši litru pravoga nardova mnogocjenoga mira pomaza noge Isusove, i otr kosom svojom noge njegove; a kuća se napuni mirisa od mira.
    Onda reče jedan od učenika njegovijeh, Juda Simonov Iskariotski, koji ga poslije izdade:
    Zašto se ovo miro ne prodade za trista groša i ne dade siromasima?
    A ovo ne reče što se staraše za siromahe, nego što bješe lupež, i imaše kovčežić, i nošaše što se metaše u nj".
    *
    I ovo pitanje : Šta za vas predstavljaju upute o desetku?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 29/4/2012, 14:48

    Uopšte ne razumijem zašto vam je važno da znate ko sam i da me predstavite kao propovjednika HAC.
    To je bitno iz dva razloga. Ako ste "pastor" to znači da ste zbog hljeba bez motike i karijere zatvorili oči za istinu, a ako ste običan član (što sigurno nije slučaj) opet su vam zatvorene oči, ali imate manju odgovornost jer ste uhvaćeni u mašinu.

    Zaboravili ste da je svaki vijernik HAC propovjednik.
    Dajte im propovjedničke plate i privilegije, i to je to.

    Dakle, ako vam je lakše u duši, što se mene tiče, možete me u svom umu sami sebi predstavljati kako vas volja.
    Za vas je tipično da se ne predstavljate dok ne obradite žrtvu. I teško mi je u duši zbog toga.

    Ako, pak, vršite poređenje vašeg i mog intelekta (što provijava u tekstovima), zapamtite da je svaka baka u HAC daleko iznad i mene i vas zajedno.
    Ne vršim jer znam odmah da je moj intelekt superioran. A koliko sam ja upoznat sa adventističkim bakama, od konstantnog ispiranja mozga i vrćenja u krug ti siroti ljudi su pogubljeni i u najelementarnijim tačkama vjere. Iz takvog svog stanja ono što zovete "svjedočenjem" pretvara se u čisto sektašenje u najgorem smislu te riječi i sablažnjavanje normalnih ljudi koji bi se inače mogli obratiti Bogu.

    među narodom koji me okružuje i koji sebe smatra za veoma pobožnog, postoji jedan običaj ...
    Bratski pozdrav zemlji Bosni.

    Prvi biblijski tekst koji ću navesti je ovaj :
    - Matej 13:24-30;36-43
    Klasično izvlačenje iz konteksta biblijske nauke, tipično za "hrišćanske" crkve. U osnovi priča naglašava nekolike bitne stvari:
    1) priča je ispričana u opštem kontekstu razumijevanja Božjeg carstva (suprotnom od tadašnjeg opšteg jevrejskog gledišta ili od današnjeg opšteg "hrišćanskog" gledišta);
    2) konačni sud i razdvajanje ljudi na uslovno pravedne i zle ne može se povjeriti čovjeku;
    3) Božji narod ne može da se ponaša kao "vjerska policija", hapsi i satire zle jer to se suprotstavlja Božjem načinu djelovanja na pobunjenoj zemlji i Planu spasenja;
    4) Božji sud će napraviti konačno odvajanje i to je nešto što nikako ljudi ne mogu obaviti između sebe jer generalno svi smo u istom problemu.

    Međutim...

    Što se tiče odgovornosti unutar Božjeg naroda, dakle osoba koje su ušle u savez sa Bogom, tu stvari stoje malo drugačije.
    1) Oni koji su upoznati sa istinom a svjesno je gaze, krše Savez i dovode sebe pod Božju osudu:
    "Jer kad mi griješimo namjerno, pošto smo primili poznanje istine, nema više žrtve za grijehe; nego strašno čekanje suda, i revnost ognja koji će da pojede one koji se suprote." (Jevrejima 10:26, 27)
    2) "Ako se nađe kod tebe u kome od mjesta tvojih, koja ti da Gospod Bog tvoj, čovjek ili žena da učini zlo pred Gospodom Bogom tvojim prestupajući zavjet Njegov, i otide te služi drugim bogovima i klanja im se, ili suncu ili mjesecu ili čemu god iz vojske nebeske, što nisam zapovijedio, i tebi se to javi i ti čuješ, onda raspitaj dobro; pa ako bude istina i doista se učinila ona gadna stvar u Izrailju, izvedi onog čoveka ili onu ženu, koji učiniše ono zlo, na vrata svoja, čovjeka onog ili ženu, i zaspi ih kamenjem da poginu. Na svjedočanstvo dva ili tri čovjeka da se pogubi onaj koga valja pogubiti; ali na svjedočanstvo jednog čovjeka da se ne pogubi. Svjedoci neka prvi dignu ruke na nj da ga ubiju; a potom sav narod; tako izvadi zlo iz sebe." (5. Mojsijeva 17:2-7)
    "Ali ako neka duša uradi nešto namjerno, bilo da je to onaj ko je poreklom Izraelac ili stranac, ona huli na Gospoda. Neka se ta duša istrijebi iz svog naroda. Pošto je prezrela Gospodnju riječ i prekršila njegovu zapovijest, ta duša neka se istrijebi. Neka odgovora za svoj prestup." (4. Mojsijeva 15:30, 31)

    Imajući sve ovo na umu, i uz jasno Božje nastojanje i biblijski stav da se duša sačuva a ne pogubi, svakoj zajednici koja polaža pravo i nadu u Božja obećanja neće biti teško da rasuđuje kako treba. Ali zvanične crkve rade isti posao kao i demokratski i liberalni političari, njegujući i podstičući sve vrste satanizma, dok se u isto vrijeme služe lukavo osmišljenom demagogijom kako bi se opravdali i uzvisili u očima svijeta i zadržali drogirane ovčice pod svoj krov.

    I ovo pitanje : Šta za vas predstavljaju upute o desetku?
    U kraćem članku dao sam jasan odgovor (za razliku od tvoje HAC koja namjerno skriva i manipuliše tekstovima o desetku):
    http://religija.me/teologija_nz/BIBLIJSKI_DESETAK.pdf


    PavleS: komentar modifikovan dana: 8/11/2012, 10:00; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    xillisoft


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2012-04-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  xillisoft 29/4/2012, 19:10

    A-
    PavleS (citat):
    Uopšte ne razumijem zašto vam je važno da znate ko sam i da me predstavite kao propovjednika HAC.
    To je bitno iz dva razloga. Ako ste "pastor" to znači da ste zbog hljeba bez motike i karijere zatvorili oči za istinu, a ako ste običan član (što sigurno nije slučaj) opet su vam zatvorene oči, ali imate manju odgovornost jer ste uhvaćeni u mašinu.

    B-
    Zaboravili ste da je svaki vijernik HAC propovjednik.
    Dajte im propovjedničke plate i privilegije, i to je to.

    C-
    Dakle, ako vam je lakše u duši, što se mene tiče, možete me u svom umu sami sebi predstavljati kako vas volja.
    Za vas je tipično da se ne predstavljate dok ne obradite žrtvu. I teško mi je u duši zbog toga.

    D-
    Ako, pak, vršite poređenje vašeg i mog intelekta (što provijava u tekstovima), zapamtite da je svaka baka u HAC daleko iznad i mene i vas zajedno.
    Ne vršim jer znam odmah da je moj intelekt superioran. A koliko sam ja upoznat sa adventističkim bakama, od konstantnog ispiranja mozga i vrćenja u krug ti siroti ljudi su pogubljeni i u najelementarnijim tačkama vjere. Iz takvog svog stanja ono što zovete "svjedočenjem" pretvara se u čisto sektašenje u najgorem smislu te riječi i sablažnjavanje normalnih ljudi koji bi se inače mogli obratiti Bogu.

    E-
    među narodom koji me okružuje i koji sebe smatra za veoma pobožnog, postoji jedan običaj ...
    Bratski pozdrav zemlji Bosni.

    F-
    Prvi biblijski tekst koji ću navesti je ovaj :
    - Matej 13:24-30;36-43
    Klasično izvlačenje iz konteksta biblijske nauke, tipično za "hrišćanske" crkve. U osnovi priča naglašava nekolike bitne stvari:
    1) priča je ispričana u opštem kontekstu razumijevanja Božjeg carstva (suprotnom od tadašnjeg opšteg jevrejskog gledišta ili od današnjeg opšteg "hrišćanskog" gledišta);
    2) konačni sud i razdvajanje ljudi na uslovno pravedne i zle ne može se povjeriti čovjeku;
    3) Božji narod ne može da se ponaša kao "vjerska policija", hapsi i satire zle jer to se suprotstavlja Božjem načinu djelovanja na pobunjenoj zemlji i Planu spasenja;
    4) Božji sud će napraviti konačno odvajanje i to je nešto što nikako ljudi ne mogu obaviti između sebe jer generalno svi smo u istom problemu.

    Međutim...

    Što se tiče odgovornosti unutar Božjeg naroda, dakle osoba koje su ušle u savez sa Bogom, tu stvari stoje malo drugačije.
    1) Oni koji su upoznati sa istinom a svjesno je gaze, krše Savez i dovode sebe pod Božju osudu:
    "Jer kad mi griješimo namjerno, pošto smo primili poznanje istine, nema više žrtve za grijehe; nego strašno čekanje suda, i revnost ognja koji će da pojede one koji se suprote." (Jevrejima 10:26, 27)
    2) "Ako se nađe kod tebe u kome od mjesta tvojih, koja ti da Gospod Bog tvoj, čovjek ili žena da učini zlo pred Gospodom Bogom tvojim prestupajući zavjet Njegov, i otide te služi drugim bogovima i klanja im se, ili suncu ili mjesecu ili čemu god iz vojske nebeske, što nisam zapovijedio, i tebi se to javi i ti čuješ, onda raspitaj dobro; pa ako bude istina i doista se učinila ona gadna stvar u Izrailju, izvedi onog čoveka ili onu ženu, koji učiniše ono zlo, na vrata svoja, čovjeka onog ili ženu, i zaspi ih kamenjem da poginu. Na svjedočanstvo dva ili tri čovjeka da se pogubi onaj koga valja pogubiti; ali na svjedočanstvo jednog čovjeka da se ne pogubi. Svjedoci neka prvi dignu ruke na nj da ga ubiju; a potom sav narod; tako izvadi zlo iz sebe." (5. Mojsijeva 17:2-7)
    "Ali ako neka duša uradi nešto namjerno, bilo da je to onaj ko je poreklom Izraelac ili stranac, ona huli na Gospoda. Neka se ta duša istrijebi iz svog naroda. Pošto je prezrela Gospodnju riječ i prekršila njegovu zapovijest, ta duša neka se istrijebi. Neka odgovora za svoj prestup." (4. Mojsijeva 15:30, 31)

    Imajući sve ovo na umu, i uz jasno Božje nastojanje i biblijski stav da se duša sačuva a ne pogubi, svakoj zajednici koja polaža pravo i nadu u Božja obećanja neće biti teško da rasuđuje kako treba. Ali zvanične crkve rade isti posao kao i demokratski i liberalni političari, njegujući i podstičući sve vrste satanizma, dok se u isto vrijeme služe lukavo osmišljenom demagogijom kako bi se opravdali i uzvisili u očima svijeta i zadržali drogirane ovčice pod svoj krov.

    G-
    I ovo pitanje : Šta za vas predstavljaju upute o desetku?
    U kraćem članku dao sam jasan odgovor (za razliku od tvoje HAC koja namjerno skriva i manipuliše tekstovima o desetku):
    http://religija.me/teologija_nz/BIBLIJSKI_DESETAK.pdf
    ***
    A-pogrešno! Smile
    B-pogrešno! Smile
    C-pogrešno! Smile
    D-pogrešno! Smile
    E-pogrešno! Smile
    F-pooogrešno! Smile
    G-niste razumjeli pitanje! pogrešno! Smile
    ***
    Hajde da vidim još ovaj tekst, pa da znam šta vam je temeljac :
    Djela apostolska 20:28-32 -> Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
    Jer ja ovo znam da će po odlasku mome ući među vas teški vuci koji neće štedjeti stada;
    I između vas samijeh postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom.
    Zato gledajte i opominjite se da tri godine dan i noć ne prestajah učeći sa suzama svakoga od vas.
    I sad vas, braćo, predajem Bogu i riječi blagodati njegove, koji može nazidati i dati vam našljedstvo među svima osvećenima.
    ***
    p.s. ne zaboravite da vas sve pitam prema ovoj temi, a ne prema tome da pokažete pismoznanstvo. Ne trebaju nikom zakonici. Wink
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 29/4/2012, 19:44

    Djelovao si mi pametnije kad si došao na forum, ali sad je jasno da si proizvod škole sa slike na str. 11 ove teme...
    I što reče, tu si da mi procijeniš temelj? Nezahvalna dužnost te zapala...
    To što si citirao ovaj tekst iz Djela pretpostavljam da znači da sebe smatraš naslednikom i čuvarem vjere, dok sam ja vuk koji kolje ovce i odvlači ih za sobom? Crkvenjaci i Biblija, dva svijeta kao i obično... Ponekad mi se smuči od toga, ali ajde da budem strpljiv. Ove proročke Pavlove riječi su se ispunile nedugo po odlasku apostola. Kad to povežemo sa drugim srodnim proročanstvima i poznatom istorijom, lako ćemo shvatiti tešku manipulaciju koju je napravila zvanična hrišćanska crkva. E sada, pošto se tvoja HAC svim silama trudila da se uvuče svijetu i bude priznata kao "hrišćanska" zajednica (što stoji i u kratici koju koristiš), ko je onda vuk ili mješanac od više vrsta vukova i krvoločnih pasa koji su vjekovima uništavali Božje stado, ti ili ja?
    I trebao si citirati ovaj tekst do kraja 20. glave, ima tu još zanimljivih stvari oko razlike između pastira i vuka.
    avatar
    xillisoft


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2012-04-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  xillisoft 1/5/2012, 11:09

    PavleS, jeste li pošteni?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 1/5/2012, 23:48

    xillisoft (citat):PavleS, jeste li pošteni?
    Kad sam budeš pošten prema Bogu i ljudima, tada ćeš znati. Dotle uživaj u rasadniku poštenjačina zvanom HAC. I ne avetaj više, nijesam tvoje volje.
    avatar
    xillisoft


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2012-04-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  xillisoft 2/5/2012, 14:38

    Bez obzira na način vašeg pisanja prikazan još od prvog posta na ovoj temi, makar 'krajičkom nadanja' sam se ponadao, da će te razgovarati drugačije. Opet, O.K. Šta je - tu je.Iluzija je išta bolje očekivati od osobe koja smatra da bolje zna od Isusa : šta, kako, kada, ...
    *
    ->> Naveo sam vam događaj iz života ; ono o prokletstvu i blagoslovu (kada pomenuste 'bratsku Bosnu' Smile ).
    Niste razumjeli. Ovo što ste u ovoj temi objavili - ovi navodi pojedinačnih 'dokaza' koje ste upakovali da biste 'naučno' dokazali kako je vođstvo Hrišćanske adventističke crkve u otpadu - treba da bude objavljeno ; nešto kao : 'vijesti iz crkve'.
    Budite ubijeđeni da su te vijesti blagoslov za poznavaoce događaja posljednjih dana. Budite ubijeđeni i da su te vijesti poznate vijernicima u HAC. Svaki adventista HAC će vam biti zahvalan za informacije, jer ste pomogli da bolje stekne uvid o poziciji današnjih dana na liniji prorečenih događaja i kraja Velike borbe.
    Ono što je za vas prokletstvo jesu : vaš povod za objavljivanje, vaš način na koji ste vijesti iznijeli, a kao najvažnije, neistinitost naslova ove teme koji ste kao tezu pokušali dokazati svojim pisanjem i prilozima.
    Izgleda da ste zaboravili da, i pored upozorenja, hoćete da iščupate kukolj ne vodeći računa o tome da ćete iščupati i pšenicu. Zaboravili ste da je 'teško onima koji se sablazne', ali, da je 'teško i onom koji sablazni'. Samo što su ovo dva neuporediva pojma : za ovog drugog je 'bolje da si objesi vodenični kamen oko vrata ...', a ovaj prvi pokaza nedostatak vjere.
    *
    ->> Kada napomenuh vaš razlog za objavljivanje teme, svakome je jasno da je taj razlog vaše, ničim izazvano neslaganje sa Isusom, Glavom Crkve, o tome : šta, kad, kako, ... Kao Juda biste prokomentarisali da je 'bolje bilo novac podijeliti siromasima, a ne davati na miro' ; neslaganje koje ide dotle dotle da, radi sopstvenog neznanja, a prije svega neprihvatanja Isusovih planova i načina rada (postupanja), izdade Ga za 30 srebrenika. Bez obzira što ste sami sebe ubijedili u izuzetni intelekt kojeg (kao) imate, ništa drugo ne radite ; jedino što vaši srebrenjaci na sebi imaju Lojolin žig. Pitanje je koliko vam je još vremena ostalo da date i taj trideseti?
    *
    ->> Ne razumijete vi ni šta znači : "Kome je mnogo dato od njega će se mnogo i tražiti, a kome je malo dato od njega će se malo i tražiti". Zato su one sestre-bake koje pomenuh, a koje vi ponižavate (iako u vama nema ni trun 'visine' da biste to mogli), daleko, daleko iznad vas. I ovo nećete razumjeti dok, izgleda, Isus ponovo ne dođe?
    *
    ->> Nema u vama truna vjere u Isusova obećanja, niti truna vjere da On itekako zna šta se događa i da je u Njegovoj vlasti : šta, kako i kada, ...
    Bez srama etiketirate vijernike HAC kao (kako navedoste u više navrata) glupave ovce koje daju desetak lopovima i otpalom vođstvu. čak i kada bi se moglo tako generalizovati - kako za vijernike, tako i za vođstvo - ne znate vi šta je suština desetka. U ostalom, to da ne znate, ne razumijete i namjerno, radi problema vlastitog ega, izvrćete jasnu nauku o ovom, je vidljivo i iz vašeg (kao) naučnog rada o desetku. Ne razumijete vi da je desetak ispit vijernosti Isusu. Ne razumijete vi da je Isus znao da Ga Juda potkrada, a da ga je ostavio do kraja. Ne znate vi, niti imate radost neba, da ste pomogli spasenju i jedne duše - bez obzira na vlastitu cijenu. Zato li Cetinje vrvi od Hristovog naroda - Ostatka?
    Naravno, ne pada mi napamet da opravdavam bilo koga ko je lopov i kradljivac ; posebno ne onog koji je lopov i kradljivac Božijeg.
    Ipak, vama je vrijednost novac, a ne rezultat borbe da se i 'lopovi na krstu' spasu. Nemate vi osjećaj za to, jer ne volite nikoga ; možda sebe. Ali, i to ne vjerujem jer vaši postupci govore u prilog ovoga.
    *
    ->> Nije vam poznato ni da su propovjednici - službenici o čijem će se radu također govoriti na Sudu? Ali, nije vas ni briga za to ; vi biste da budete Sudija? I na Njega ćete se ljutiti jer ne razumjeste da je ono 'što je pred ljudima mudro - za Boga ludo'... čudi me samo, kad su 'toliki lopovi' (kako tvrdite) i kad je 'vođstvo HAC u otpadu', kako to da će ove i iduće godine biti plasirano 130.000.000 (stotinu i trideset miliona) knjiga "Velika borba između Hrista i sotone"? Da i to ne rade jezuiti infiltrirani u vođstvo crkve?
    *
    ->> Niste vi razumjeli ni zašto vam ne citirah biblijske tekstove (osim nekoliko), odn. zašto navedoh baš te, kako boste vi rekli 'jednostavne'?! No, potrebe za nečim drugim nije ni bilo, jer su važni bili vaši odgovori i duh kojim ste odgovarali. Ionako je jasno da ste nivoa pismoznanca - zakonika ; vruća glava i hladno srce ; bolje bi za vas bilo da ništa ne znate, pa da saznate, dozvolite da budete ispunjeni Ljubavlju, te se u dobroj vjeri borite kako za sebe, tako i prije svega, za svaku dušu za koju Isus proli krv.
    *
    ->> Žulja vas desetak više od ičega ; do te mjere da ste u nakani porušiti sve oko sebe (i sami sebe). I sotona pokuša prevariti Isusa kušajući Ga, pa ne uspje.
    čiji to duh ovlada vama? Isusov sigurno nije. Da je Isusov, tužili biste vi i 'posipali se pepelom, obučeni u kostrijet' ; postili biste vi i molili se bez prestanka, a ne biste određivali kako je, kako napisaste, 'Monro jedini koji se znao moliti'. Vi li ste Gospod Duh sveti?!? Vi biste određivali Duhu kako će se neko moliti Bogu.
    Svašta!
    ***
    Može se o ovome još mnogo. Ali, nema potrebe ; ionako, usprkos tolikom intelektu, niste razumjeli da ovo nije napisano vama. Znaju oni kojima je napisano kome je napisano.
    ***
    Sada će gospodar od foruma dodijeliti jedan 'ban', i izvršiti brisanje tekstova člana 'xillisoft' Smile .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 2/5/2012, 16:24

    Bez obzira na način vašeg pisanja prikazan još od prvog posta na ovoj temi, makar 'krajičkom nadanja' sam se ponadao, da će te razgovarati drugačije.
    A šta si očekivao? Da se prenemognem na vaša prazna naklapanja?

    Iluzija je išta bolje očekivati od osobe koja smatra da bolje zna od Isusa : šta, kako, kada, ...
    Ma svakako, "Isus" je predsjednik SDA Corp., a ja sam zabludeo što sam se drznuo da dignem glas protiv te uzvišene ustanove.

    Budite ubijeđeni da su te vijesti blagoslov za poznavaoce događaja posljednjih dana.
    Za mali broj njih biće na blagoslov.

    Budite ubijeđeni i da su te vijesti poznate vijernicima u HAC.
    Ove informacije su ništa u odnosu na ono šta je sve poznato bandi. Međutim, ima ih koji su zalutali tamo i njima nije poznato.

    Svaki adventista HAC će vam biti zahvalan za informacije, jer ste pomogli da bolje stekne uvid o poziciji današnjih dana na liniji prorečenih događaja i kraja Velike borbe.
    Znam to, već su pokušali da me predstave kao otpadnika, mentalno poremećenog, opasnog špijuna, itd, itd. Vjerujem i ja da sam pomogao nekima da shvate na kojoj liniji fronta se nalaze.

    Ono što je za vas prokletstvo jesu : vaš povod za objavljivanje, vaš način na koji ste vijesti iznijeli, a kao najvažnije, neistinitost naslova ove teme koji ste kao tezu pokušali dokazati svojim pisanjem i prilozima.
    Vi pokušali da ugurate pod tepih, ja malo otkrio štapom jer se i tepih odavno ubazdio, i tako smo svi odradili svoj ružni dio posla.

    Kada napomenuh vaš razlog za objavljivanje teme, svakome je jasno da je taj razlog vaše, ničim izazvano neslaganje sa Isusom, Glavom Crkve...
    Znam da su Bosanci puni viceva, ali pretjeruješ ponekad Very Happy

    Bez obzira što ste sami sebe ubijedili u izuzetni intelekt kojeg (kao) imate, ništa drugo ne radite ; jedino što vaši srebrenjaci na sebi imaju Lojolin žig. Pitanje je koliko vam je još vremena ostalo da date i taj trideseti?
    E moj cyber pastore, vidim ja da bi ti da me dobro opleteš. Kad si već tu otkriću ti tajnu za moju inteligenciju. Znaš li zašto je Isus bio nadmoćan u svakoj diskusiji sa "čuvarima vjere"? Jednostavno jer se služio istinom, dok su oni težili da po svaku cijenu odbrane svoju ustanovu pokušavajući na sve načine da iskompromituju Isusa. Slično je s tobom. Sve dok si rob svoje korporacije, sve što možeš da uradiš je da s pomoću psiholoških i drugih trikova nekoga navučeš i prevariš, a u isto vrijeme bićeš nemoćan i protiv malog djeteta koje je u istini.
    Što se para, srebra i zlata tiče, mene nema za šta pas uhvatit, dok se tvoja korporacija razmeće više od svih svjetskih mafijaša na gomilu da se sastave. Dakle, kod koga su srebrenjaci sa Lojolinim žigom?

    Bez srama etiketirate vijernike HAC kao (kako navedoste u više navrata) glupave ovce koje daju desetak lopovima i otpalom vođstvu.
    Naravno da je ovca svako ko dozvoljava (ili mu se tako dopada) da ga neko šašavi.

    ...ne znate vi šta je suština desetka. U ostalom, to da ne znate, ne razumijete i namjerno, radi problema vlastitog ega, izvrćete jasnu nauku o ovom, je vidljivo i iz vašeg (kao) naučnog rada o desetku.
    Zato odlično znaju vođe tvoje korporacije gdje i kako da ulože opljačkani novac.
    A moj rad je ništa više do jednostavno i tačno izlaganje biblijskog koncepta i svrhe desetka.

    Ne razumijete vi da je desetak ispit vijernosti Isusu.
    Znači "Isus" se bacio u biznis? Nijesam znao...

    Zato li Cetinje vrvi od Hristovog naroda - Ostatka?
    Ostavi se ti Cetinja, nijesmo razvaljeni kao vi da proizvodimo brave. Kod nas slabu prođu imaju i ovi što se grade višim duhovnicima i naslednicima od vas.

    Ipak, vama je vrijednost novac, a ne rezultat borbe da se i 'lopovi na krstu' spasu. Nemate vi osjećaj za to, jer ne volite nikoga ; možda sebe. Ali, i to ne vjerujem jer vaši postupci govore u prilog ovoga.
    Jeste novac mi je sve, pokušao sam se zaposliti u SDA Corp. ali oni traže bolje finansijske stručnjake...

    Nije vam poznato ni da su propovjednici - službenici...
    Naravno, isto kao što su policajci državni službenici, ili ljekari službenici medicinske i farmaceutske mafije. Obrazac službe je isti.

    ...kako to da će ove i iduće godine biti plasirano 130.000.000 (stotinu i trideset miliona) knjiga "Velika borba između Hrista i sotone"? Da i to ne rade jezuiti infiltrirani u vođstvo crkve?
    Ta preparirana Velika borba o kojoj pričaš vam samo služi da navučete ljude osjetljive savjesti koje inače ni na jedan drugi način ne bi ste mogli pridobiti, a kad ih uhvatite u mašinu obično je kasno da vide kako između vas i nauke Elen Vajt nema ništa zajedničko. Vjerujem da i jezuiti podržavaju takve metode rada.

    Žulja vas desetak više od ičega ; do te mjere da ste u nakani porušiti sve oko sebe (i sami sebe). I sotona pokuša prevariti Isusa kušajući Ga, pa ne uspje.
    Vidiš, meni se čini da žulja vas i to dobro.

    čiji to duh ovlada vama? Isusov sigurno nije. Da je Isusov, tužili biste vi i 'posipali se pepelom, obučeni u kostrijet' ; postili biste vi i molili se bez prestanka, a ne biste određivali kako je, kako napisaste, 'Monro jedini koji se znao moliti'. Vi li ste Gospod Duh sveti?!? Vi biste određivali Duhu kako će se neko moliti Bogu.
    Svašta!
    Možeš li mi srediti da se pojavim na sledećoj Generalnoj konferenciji da postim i pospem se pepelom sa braćom iz vođstva?

    Može se o ovome još mnogo. Ali, nema potrebe ;
    Slažem se.

    Sada će gospodar od foruma dodijeliti jedan 'ban', i izvršiti brisanje tekstova člana 'xillisoft' Smile .
    Neću jer je "xillisoft" neka korisna aplikacija za obradu video fajlova tako da te to izvadilo ovaj put. A možda te i ova pisanija preporuči za unapređenje, nikad se ne zna...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 13/5/2012, 22:56

    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 29/5/2012, 04:29

    Ovo bi bio sukus otpada SDA:

    Unlikely Leaders je "adaptacija" na sadašnji jezik knjige Acts of the Apostoles i to kakva adaptacija, mora se priznati.

    Evo link na tekst, ali također ima i audio knjiga.
    https://egwwritings.org/?module=writings&params=%28id:1002590592%29

    Uglavnom, svakome imalo teološki pismenom će biti jasno kakav koncept Božje crkve(agencije) zagovara SDA iz ovih nekoliko minuta prvog poglavlja knjige.

    Uvod: https://egwwritings.org/media/mp3/1980/00_Foreword.mp3

    Prvo poglavlje: https://egwwritings.org/media/mp3/1980/01_Gods_Purpose_for_His_Church.mp3

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 29/5/2012, 09:41

    Vlatko (citat):Ovo bi bio sukus otpada SDA:

    Unlikely Leaders je "adaptacija" na sadašnji jezik knjige Acts of the Apostoles i to kakva adaptacija, mora se priznati.

    Evo link na tekst, ali također ima i audio knjiga.
    https://egwwritings.org/?module=writings&params=%28id:1002590592%29

    Uglavnom, svakome imalo teološki pismenom će biti jasno kakav koncept Božje crkve(agencije) zagovara SDA iz ovih nekoliko minuta prvog poglavlja knjige.

    Uvod: https://egwwritings.org/media/mp3/1980/00_Foreword.mp3

    Prvo poglavlje: https://egwwritings.org/media/mp3/1980/01_Gods_Purpose_for_His_Church.mp3

    Opasno su se izvještili, moglo bi se reći jedna od najlukavijih "posredničkih agencija" između Boga i ljudi ikad.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 29/5/2012, 12:23

    PavleS (citat):
    Vlatko (citat):Ovo bi bio sukus otpada SDA:

    Unlikely Leaders je "adaptacija" na sadašnji jezik knjige Acts of the Apostoles i to kakva adaptacija, mora se priznati.

    Evo link na tekst, ali također ima i audio knjiga.
    https://egwwritings.org/?module=writings&params=%28id:1002590592%29

    Uglavnom, svakome imalo teološki pismenom će biti jasno kakav koncept Božje crkve(agencije) zagovara SDA iz ovih nekoliko minuta prvog poglavlja knjige.

    Uvod: https://egwwritings.org/media/mp3/1980/00_Foreword.mp3

    Prvo poglavlje: https://egwwritings.org/media/mp3/1980/01_Gods_Purpose_for_His_Church.mp3

    Opasno su se izvještili, moglo bi se reći jedna od najlukavijih "posredničkih agencija" između Boga i ljudi ikad.

    U tekstu postoje opasne podvale, tipa, tko otpadne od crkve, otpada od Boga i Bog radi preko vjernih ljudi, a ne objašnjavaju dubinu stvari, nego uzimaju nominalno i naravno. To je dovoljno da zatvoriš krug. To je zvjer koja proždire sve pred sobom, preko vjernih ljudi radi Bog i tko otpadne od crkve otpao je od Boga, to je u razini s RKC. Naravno da naivni ljudi tome povjeruju i tako ih drže u "toru". Samo mi nije jasno što je onda Crkva na trećem nebu ili na svim ostalim bezbrojim svjetovima koji nisu otpali. Očito imaju intergalaktičku SDA agenciju. Duh Sveti/Božji upravlja svim Božjim zajednicama u svemiru, Božja zajednica/organizacija ljudi/anđela = Božja Crkva, zato valjda treba toliki broj "vjernih ljudi/anđela" da to sve drži na okupu, pa Bogu može od radosti svaki dan suza na oko doći od silne revnosti, pravednosti i vjernosti. Samo Božjim trudom i milosti može postojati ikakva zajednica živih bića, u početku niti nije postojao nikakv drugačiji koncept organizacije osim Božje Crkve, niti će postojati nakon čišćena zemlje. Božje kraljevstvo i svećenstvo je obećano kršćanima, jer jedno pretpostavlja drugo i uvijek svime upravlja Otac. Zato su ovi i otvorili bar 2 razine i 2 kategorije u svojim crkvama/sektama. Tako da imamo zajednicu u kojoj "vjerni ljudi" posredstvom "duha" rade i vode one otpale, na slavu Bogu, jer otpad od takve svete djelatnosti je otpad od Boga.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2012, 13:17

    03. februar 2012.
    Jan Polson (Jan Paulsen), bivši predsjednik Generalne Konferencije Adventističke crkve, naimenovan za Zapovjednika Kraljevskog norveškog reda za zasluge (Commander of the Royal Norwegian Order of Merit), za zaslužan rad na dobrobiti čovječanstva.

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 J_paul10
    S lijeva na desno: biskup Ole Chr. M. Kvarme, Polson i Knut Vollebak iz OEBS-a

    Izvor: http://www.ted-adventist.org/news/order-of-merit-to-jan-paulsen

    Više o Redu na donjem linku:
    http://www.kongehuset.no/c28560/artikkel/vis.html?tid=28663

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 8 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 8/5/2024, 04:40