BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty7/5/2024, 16:59 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 10/10/2015, 14:22

    Rastavi ga ti na proste činioce. Smile
    Dobro mu je ovaj na Twiteru rekao. A ribica mu je zakon. Ihtus. Stavili smo referencu o tome u u Bibliji NRP, 1. Samuelova 5:2, gdje se pominje Dagon (bog-riba).
    Očigledno je on za sve što propagira moderno "hrišćanstvo" i "demokratski" sistem. Kao i sveti mu lider, tamo njemu.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 12/10/2015, 13:44

    "Hrišćanska" ribica u malo dorađenoj varijanti.
    Simpatično se igraju ovi okultisti.

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Pablo10
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Noemi 12/10/2015, 20:01

    The Sda, Catholic Connection - Something to Think About

    http://www.testimonypress.org/web_documents/sda_church___romanism.pdf
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kainos 12/10/2015, 21:26

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 12/10/2015, 21:52

    Kao naučnik i istraživač trebao bi da zna malo više o "crkvi" umjesto što se pravi grbav. Nego sentiment i nostalgija proradili.
    Crkva mu je prodata na aukciji. Najbolje uslove ponudila je RKC.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  ljuba79 15/10/2015, 17:34



    Prevedeno.

    http://www.hightime1311.com/sermons/lgbt-accepted-as-members-and-pastors-by-nad-lake-union-conference-andrews-university/

    Prihvatanje homosexualizma u okviru Andrews univerziteta(SDA)...
    O ovakvim stvarima se ne prica u crkvi adventista, kao ni o rukopolozenju zena...Mnogo je ljudi u velikoj zabludi i ne vidi omega otpad...
    Moj apel je da proucavaju bez predrasuda, i otpocnu "glasnu viku"...
    Svako dobro...


    ljuba79: komentar modifikovan dana: 16/10/2015, 21:08; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Nikola Šavija 16/10/2015, 09:46



    Veran si ako daješ desetak.....


    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 16/10/2015, 10:08

    Nikola Šavija (citat):

    Veran si ako daješ desetak.....


    Ovaj je čini mi se bio blagajnik pa zna kako se treba boriti za pare.
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Noemi 16/10/2015, 15:41

    Ben Carson kaže da ne zna koliko je točno stara Zemlja

    They have no basis for saying that. I don't know how old the earth is. It says "In the beginning God created the heaven and earth," and then there's a period there. You don't know how much time elapsed. The other thing is, people don't realize, he's God. If he wanted to create an earth that was billions of years old, he could do it.

    U ovom linku je video, a izjava počinje nakon 4-te  minute intervjua :

    http://www.theblaze.com/stories/2015/10/14/ben-carson-unveils-his-beliefs-on-god-genesis-and-the-age-of-the-earth-after-bill-oreilly-asks-are-you-really-a-creationist/
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 16/10/2015, 17:51

    Noemi1 (citat):Ben Carson kaže da ne zna koliko je točno stara Zemlja

    They have no basis for saying that. I don't know how old the earth is. It says "In the beginning God created the heaven and earth," and then there's a period there. You don't know how much time elapsed. The other thing is, people don't realize, he's God. If he wanted to create an earth that was billions of years old, he could do it.

    U ovom linku je video, a izjava počinje nakon 4-te  minute intervjua :

    http://www.theblaze.com/stories/2015/10/14/ben-carson-unveils-his-beliefs-on-god-genesis-and-the-age-of-the-earth-after-bill-oreilly-asks-are-you-really-a-creationist/
    Još jednom se potvrđuje tačnim ono što je Rože Morno pisao u knjizi "Kad su vam potrebni nevjerovatni odgovori na molitvu" da iz visokoobrazovnih adventističkih ustanova izlaze ateisti. On je to obrazložio povećanom demonskom aktivnošću nad umovima tih mladih kadrova, u šta nema sumnje, ali jedan drugi aspekt je mnogo da tako kažemo "zemaljskiji", a to je da su te ustanove odavno u rukama Božjih neprijatelja, a sistem obrazovanja u njima manipulativan kao svaki svjetovni gdje se jure velike titule.

    Inače kad smo već kod ovakve argumentacije koju potežu mnogi, u knjizi Postanja ne stoji "Zemlja je bila bez obličja i pusta", što može da se zloupotrijebi u korist nekog neodređenog perioda, već "Zemlja je POSTALA bezlična i pusta", što ukazuje na kratkoću stvaranja, tj. da se sve dogodilo u okviru PRVOG DANA stvaranja.
    Slično tome, u Postanju 3:1 ne stoji da je zmija "BILA" lukavija od ostalih životinja, već da je to "POSTALA". Ovo takođe ima veze sa stvaranjem, jer bi se (pogrešno) moglo zaključiti da je Bog stvorio zmiju sa osobinom lukavosti na zlo.
    Iz ovih i mnogih drugih razloga, Bibliji NRP treba praviti promociju i preporuku u odnosu na druge prevode.
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kainos 16/10/2015, 21:24

    avatar
    SnezaDjak


    Broj komentara : 25
    Age : 40
    Локација : Pancevo
    Registration date : 2013-11-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  SnezaDjak 16/10/2015, 21:46

    [quote="kainos"]Falsifikovanje Spisa Ellen White




    jel se to samo meni cini ili je ovaj propovednik mnoogo cudan? Sve dok prica mu je pre, prenaglaseno...nisam mogla ni da odgledam predavanje Smile
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 16/10/2015, 22:35

    [quote="SnezaDjak"]
    kainos (citat):Falsifikovanje Spisa Ellen White





    jel se to samo meni cini ili je ovaj propovednik mnoogo cudan? Sve dok prica mu je pre, prenaglaseno...nisam mogla ni da odgledam predavanje Smile

    A malo je emocionalan, ali inače to je dobar kanal komunikacije današnjeg čovjeka, ljudi prosuđuju emocijama, ne oslanjaju se na razum, tako da kad on emocionalno prenaglasi, ljudi će zapamtit. Moraš ih doslovno lupat po glavi, nije više dosta samo jednom smireno reć.
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Noemi 16/10/2015, 22:50

    [quote="SnezaDjak"]
    kainos (citat):Falsifikovanje Spisa Ellen White





    jel se to samo meni cini ili je ovaj propovednik mnoogo cudan? Sve dok prica mu je pre, prenaglaseno...nisam mogla ni da odgledam predavanje Smile
    Meni osobno jedan od rijetkih  normalnijih adventista i simpatično mi priča. Very Happy , mislim da se on uživio u to što priča pa ispadne malo neobično  Smile


    Noemi1: komentar modifikovan dana: 17/10/2015, 11:46; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 16/10/2015, 22:54

    Jeste, iako ima glas kao da je iz Cuca (odakle ja potičem), element se iskrenosti je očit. Treba provlačiti kroz 9 filtera one koji su mnogo fini za govornicom, elokventni, nalickani, namontirani, sve po propisu...

    I ja kad govorim o teološkim stvarima, bilo javno ili ne, uvijek imam emotivni dodatak, iako ne vičem i ne gestikuliram, ali unesem se sasvim.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 16/10/2015, 23:16

    PavleS (citat):Jeste, iako ima glas kao da je iz Cuca (odakle ja potičem), element se iskrenosti je očit. Treba provlačiti kroz 9 filtera one koji su mnogo fini za govornicom, elokventni, nalickani, namontirani, sve po propisu...

    I ja kad govorim o teološkim stvarima, bilo javno ili ne, uvijek imam emotivni dodatak, iako ne vičem i ne gestikuliram, ali unesem se sasvim.

    Usput, kad ćeš postavit predavanja koja si držao sa Zdravkom, postavili ste oko zdravstvenih tema, ali ona teološka predavanja nisi još stavio koliko ja znam.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 16/10/2015, 23:33

    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):Jeste, iako ima glas kao da je iz Cuca (odakle ja potičem), element se iskrenosti je očit. Treba provlačiti kroz 9 filtera one koji su mnogo fini za govornicom, elokventni, nalickani, namontirani, sve po propisu...

    I ja kad govorim o teološkim stvarima, bilo javno ili ne, uvijek imam emotivni dodatak, iako ne vičem i ne gestikuliram, ali unesem se sasvim.

    Usput, kad ćeš postavit predavanja koja si držao sa Zdravkom, postavili ste oko zdravstvenih tema, ali ona teološka predavanja nisi još stavio koliko ja znam.
    Kad budu nova, od onih pola audio snimaka je oštećeno.
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kainos 17/10/2015, 08:29

    Adventistički muški rukopoloženi pastori, otkazuju svoje rukopoloženje u znak solidarnosti sa ženema koje ne mogu biti rukopoložene.

    http://www.religionnews.com/2015/10/15/male-adventist-pastors-forgo-ordination-credentials-solidarity-unordained-women/
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  beka26 17/10/2015, 10:34

    Samo je bilo vremena kada će i zvanično prihvatiti.



    A šta će sa ovim tekstovima ?

    Levitski zakonik 18,22 Ne smiješ općiti s muškarcem kao sa ženom! Bio bi to čin gadan.
    3. Mojsijeva 20,13 Ko bi muškarca obležao kao ženu, učiniše gadnu stvar obojica; da se pogube; krv njihova na njih.
    1. Korinćanima 6,9 Ne znate li vi da nepravednici neće baštiniti *kraljevstva Božjeg? Ne prevarite se u tome! ni razvratnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni pederasti svih vrsta, (ovaj je prevod dobar)
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 17/10/2015, 11:04

    Takvi i slični tekstovi su proglašeni govorom mržnje u Bibliji. Izgleda da ih Bog mrzi pa će ga staviti van zakona...

    Gay je Okay, ako prilaže desetak i darove.
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 18/10/2015, 00:14

    Pavle.S (citat):Kao naučnik i istraživač trebao bi da zna malo više o "crkvi" umjesto što se pravi grbav. Nego sentiment i nostalgija proradili.
    Crkva mu je prodata na aukciji. Najbolje uslove ponudila je RKC.

    Veoma je interesantna pozadina u adventističkoj crkvi gde ujka Walter propoveda kako želi nazad svoju crkvu.

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Xb9y76
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 18/10/2015, 00:22

    beka26 (citat):Samo je bilo vremena kada će i zvanično prihvatiti.

    " Vo poznaje gospodara svojega i magarac jasle gospodara svojega, a Izrailj ne poznaje, narod moj ne razumije." (Isaija 1:3)

    Donosioce i podupirače ovog bezbožničkog čina Božja Reč rangira ispod mentalnog nivoa stoke. Uz dužno poštovanje prema njihovim teološkim diplomama sa naznakama dr. mr. cvrc i ostalo.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 18/10/2015, 00:44

    Veoma je interesantna pozadina u adventističkoj crkvi gde ujka Walter propoveda kako želi nazad svoju crkvu.
    Zanimljivo. Ja nijesam ni gledao ovaj video jer znam da su te žalopojke gubljenje vremena. On se inače prilično pogubio sa tim egzibicijama oko crkve.
    Jasno je da su ovo paganske ikone sa oreolima sunčevih diskova, ali ne vidim dobro šta je ovo ispod??
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kainos 21/10/2015, 23:06

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 21/10/2015, 23:18

    Opet ovaj Cuca, izgleda da ih je dobro zaletio. Smile

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 24 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 12/5/2024, 00:07