BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 32 EmptyToday at 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 29/2/2016, 21:05

    PavleS (citat):
    PavleS (citat):
    Kalina7 (citat):Imate li mozda negdje na IRI-ju obradjenu temu konkretno egzorcizma ? Zanima me jer mozda ste i culi, ovih dana je veoma aktuelno na YouTubu i portalu Vijesti egzorcizam koji je izvrsen nad nekom djevojkom pod manastir Ostrog a koji je izvrsio u pravoslavlju veoma poznat monah Arsenije Jovanovic (autor knjige Bog i rokenrol i nekadasnji prijatelj sad vec preminulih clanova ExYu rock grupe EKV). Voljela bih da imam negdje studiju ili dobro obradjen clanak za neke prijatelje i poznanike kojima bi vjerujem to pomoglo. Jer su "cuda" poslednja i veoma bitna stavka koja narod odvraca od potpunog obracenja.
    Ne mogu da vjerujem. Smile Prije  par dana sam upravo uradio članak na tu temu, kompletnu analizu da mogu čitati i shvatiti i oni koji o tome ne znaju skoro ništa.
    Čekao sam da se završi serija članaka o trojstvu i Božjem identitetu pa da ide ta objava. Evo mislio sam sjutra ali može i večeras samo da nađem neku ilustraciju i eto članka na netu.
    Egzorcista
    Eto vidis. Smile  Super. Smile Bas cu da procitam ovo.
    avatar
    ro004


    Broj komentara : 8
    Registration date : 2013-06-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ro004 18/3/2016, 18:30

    Pozdrav!

    Imam jedno pitanje. Šta se u pravo krije iza Rotary klubova?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 18/3/2016, 18:32

    ro004 (citat):Pozdrav!

    Imam jedno pitanje. Šta se u pravo krije  iza Rotary klubova?
    Ništa posebno. To je neka vrsta regrutnog centra za više forme masonerije.
    avatar
    ro004


    Broj komentara : 8
    Registration date : 2013-06-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ro004 18/3/2016, 18:45

    Se pravi rotarijci još nisu masoni, nego između njih uzimaju kandidate?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 18/3/2016, 19:26

    ro004 (citat):Se pravi rotarijci još nisu masoni, nego između njih uzimaju kandidate?
    U Rotari klub, kao i u sve slične organizacije, ulazi se po preporuci postojećeg člana. Oni regrutuju u svoje redove ljude "visoke reputacije" u društvu. Na tom nivou udruživanja, oni djeluju kao humanitarna organizacija, pridržavajući se moralnih standarda kakvi se cijene u svijetu.
    Mnogi karijeristi vide članstvo u nekom od brojnih rotari klubova kao odskočnu dasku za brže napredovanje, a nerijetko pristupaju i ljudi koji imaju izražen osjećaj viteštva, časti i poštenja.
    Na ovom nivou obmana je vrlo suptilna i ne može se prepoznati osim od strane biblijski religioznih osoba.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 25/3/2016, 03:23

    Sta ce biti kada Hristos napusti Nebesku Svetinju nad Svetinjama i kad krene da dolazi da spase svoj narod,  mislim da li se moze desiti da neko od izabranih pogrijesi i ako pogrijesi sta ce biti s njim kad u Nebeskoj Svetinji vise nema posrednika i nema koga da obrise taj grijeh ?
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 25/3/2016, 06:00

    Jovana (citat):Sta ce biti kada Hristos napusti Nebesku Svetinju nad Svetinjama i kad krene da dolazi da spase svoj narod,  mislim da li se moze desiti da neko od izabranih pogrijesi i ako pogrijesi sta ce biti s njim kad u Nebeskoj Svetinji vise nema posrednika i nema koga da obrise taj grijeh ?

    Radi se o posebnoj Božjoj milosti i NITKO od izabranih neće griješiti jer će imati ogromnu zaštitu, prisutnost i navođenje Duha Svetog, veće nego ikada u povijesti. Božji odabrani neće griješiti (ovo što gore navodiš se neće dogoditi niti u jednom slučaju odabranih), niti će im u to vrijeme trebati posrednik, on je svoj posao tada završio. Bog će također skratiti to vrijeme jer nitko od odabranih ne bi izdržao da je duže od potrebnog. Znači svi odabrani će biti pod osobitom Božjom pažnjom, zaštitom i milošću, to je već sam kraj kraja i tu će ustvari sve biti gotovo, tko je unutra, unutra je, tko nije, gotov je za vječnost, nema više uvjeta za pokajanje pred Bogom. To će biti ta konačna tragedija svih nepokajanih, jer dio njih će pred sam kraj otvoriti oči, tražiti savjete i objašnjenja svetih, ali će im biti kasno. To ti je onaj trenutak kad se ostvari i ispuni - GOVORILI SMO VAM, ALI NISTE NAS SLUŠALI!
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 6/4/2016, 10:13

    Imaju li andjeli, poslusni i pali (demoni) polove kao kod nas musko zensko ? Nemojte se smijati sto sam ovo pitala PITANJA - RELIGIJA - Page 32 311903
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 6/4/2016, 14:03

    Jovana (citat):Imaju li andjeli, poslusni i pali (demoni) polove kao kod nas musko zensko ? Nemojte se smijati sto sam ovo pitala PITANJA - RELIGIJA - Page 32 311903

    Nemaju
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 6/4/2016, 21:29

    Vlatko (citat):
    Jovana (citat):Imaju li andjeli, poslusni i pali (demoni) polove kao kod nas musko zensko ? Nemojte se smijati sto sam ovo pitala PITANJA - RELIGIJA - Page 32 311903

    Nemaju
    Interesantno je da demoni ponekad uzimaju ženska imena, ali očigledno da je to samo zbog njihovih radnji sa čovječanstvom.
    Anđeli Božji se uvijek predstavljaju muškim imenima. Nije ni logično da je Bog stvorio dvopolne anđele sa mogućnošću razmnožavanja, najprije zbog činjenice da su oni stvoreni kao duhovna bića u službi Bogu, a ne u svrhu pravljenja porodice i života na određenoj planeti.

    Miroljub Petrović je jednom izvalio na svom forumu da je moguće da se anđeli razmnožavaju partenogenezom (kao rakovi, grinje i sl.). Smile
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 6/4/2016, 23:34

    PavleS (citat):
    Vlatko (citat):
    Jovana (citat):Imaju li andjeli, poslusni i pali (demoni) polove kao kod nas musko zensko ? Nemojte se smijati sto sam ovo pitala PITANJA - RELIGIJA - Page 32 311903

    Nemaju
    Interesantno je da demoni ponekad uzimaju ženska imena, ali očigledno da je to samo zbog njihovih radnji sa čovječanstvom.
    Anđeli Božji se uvijek predstavljaju muškim imenima. Nije ni logično da je Bog stvorio dvopolne anđele sa mogućnošću razmnožavanja, najprije zbog činjenice da su oni stvoreni kao duhovna bića u službi Bogu, a ne u svrhu pravljenja porodice i života na određenoj planeti.

    Miroljub Petrović je jednom izvalio na svom forumu da je moguće da se anđeli razmnožavaju partenogenezom (kao rakovi, grinje i sl.). Smile
    Da da kao Astarota i slicne. Pa zbog toga i pitah imaju li pol. Uh, kako ne volim kad ljudi lupaju u prazno. Bezglavlje. Cuj partenogeneza ccccc... Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/4/2016, 07:25

    Astarota je jedno od imena poznate obožene gospe Semiramis. Smile
    Jedno demonsko žensko ime koje se pominje u Bibliji je Nehuštan, medicinski demon koji je stajao iza idolatrije sa bronzanom zmijom.
    U novije vrijeme demoni često koriste ženska imena zbog obmane, mada moj je utisak da to nije uvijek u funkciji drugačije manipulacije već više što su poremećeni... Jedan od oblika poremećaja identiteta i psihe kod ljudi takođe je zamjena ili miješanje polova.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 9/4/2016, 03:17

    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  beka26 9/4/2016, 09:03

    Tko su ovi ?

    Vidim da se spominje tzv. automatsko pisanje, tj. osoba koja piše se koristi od nekoga samo kao kanal kroz koji se piše, bez ikakvog voljnog upliva u temu pisanja od osobe koja piše. Na ovakav način su napisane mnoge okultističke knjige, tako da je ovo čisti okultizam.
    S kime komuniciraju možete zamisliti.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 9/4/2016, 10:10

    Normalan čovjek se ne može načuditi kako svaki đavo nađe sledbenike. I povrh toga neko se trudio da prevodi na hiljade stranica "objava" te lujke...
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 14/4/2016, 01:13

    Ne vjerujem u trojstvo ali zasto Hrist kaze srusite ovaj hram i ja cu ga podici za 3 dana ? Posto se radi o prenesenom znacenju, kako On sam sebe da podigne iz mrtvih ? Zar ga ne podize Bog iz mrtvih ?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 14/4/2016, 09:24

    Jovana (citat):Ne vjerujem u trojstvo ali zasto Hrist kaze srusite ovaj hram i ja cu ga podici za 3 dana ? Posto se radi o prenesenom znacenju, kako On sam sebe da podigne iz mrtvih ? Zar ga ne podize Bog iz mrtvih ?
    Hrist govori o sebi kao obnovitelju hrama, jer Njegova misija i Žrtva za grijehe kvalifikovala ga je da po vaskrsenju zaista preuzme tu službu u Nebeskom hramu. To je jedan aspekt. Drugi poznati biblijski argument je da je sam vjernik, u ovom slučaju Hrist kao Primjer vjere, stvarni hram Svetog Duha. To je neuporedivo važnije od Božjeg prisustva u zemaljskom svetilištu ili kasnije hramu zbog tipske obredne i praznične službe koje su, biblijskim jezikom govoreći, bile sjenke onog što dolazi. I to je ono što kvazi vjernici nikako ne mogu da svare, jer njima najviše odgovara da postoje neka pravila kojih bi se oni pridržavali, da nešto rade u svojoj sili, da se hvale hramom, nasleđenjm, ovim i onim.

    Uzgred, u ovom tekstu Hrist se uopšte ne bavi mehanizmima vaskrsenja. To je doslovno rečeno na drugim mjestima u Bibliji.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  beka26 14/4/2016, 14:30


    Jovana (citat):
    Ne vjerujem u trojstvo ali zasto Hrist kaze srusite ovaj hram i ja cu ga podici za 3 dana ? Posto se radi o prenesenom znacenju, kako On sam sebe da podigne iz mrtvih ? Zar ga ne podize Bog iz mrtvih ?

    KO je to uskrsnuo Isusa Duhom svojim?
    Odgovara apostol Pavle.

    Rimljanima 8,11 A ako li stanuje u vama Duh onoga, koji je uskrsnuo Isusa, onaj, koji je uskrsnuo Isusa Krista od mrtvih, oživjet će i vaša smrtna tjelesa Duhom svojim, koji stanuje u vama.
    avatar
    ZoranJ


    Broj komentara : 11
    Registration date : 2015-12-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  ZoranJ 16/4/2016, 08:37

    Zamolio bih Pavla ili Zdravka, ako su upoznati, da malo detaljnije opise kako se praznuje nova Pasha, kako bi ljudi trebalo da se ponasaju, da li moze da se koristi sok od grozdja koje je trenutno u prodavnicama, beskvasni hleb iz proda nice i sl.

    Ako se ne varam,  mlad jecan primecen u Izrelu 9. aprila, sto znaci da Pasha pocinje 23. aprila sa zalaskom sunca?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 16/4/2016, 21:58

    ZoranJ (citat):Zamolio bih Pavla ili Zdravka, ako su upoznati, da malo detaljnije opise kako se praznuje nova Pasha, kako bi ljudi trebalo da se ponasaju, da li moze da se koristi sok od grozdja koje je trenutno u prodavnicama, beskvasni hleb iz proda nice i sl.

    Ako se ne varam,  mlad jecan primecen u Izrelu 9. aprila, sto znaci da Pasha pocinje 23. aprila sa zalaskom sunca?
    Objašnjeno je sve u 1. Korinćanima 11:23-26.
    Praznik Pashe je ISPUNJEN u Hristu (vidi 1. Korinćanima 5:7) a ono što su vernici dalje upražnjavali je spomen na Hristovu smrt (Žrtvu), i to se nije činilo jedanput u godini nego vrlo često.
    Što se tiče soka od grožđa, idealno bi bilo da bude pravi, kao i beskvasni hljeb domaći, ali ne treba od toga praviti fanatizam.

    To što tobožnji Jevreji u Izraelu pokušavaju da ožive ili zadrže prakse koje više nikakve veze nemaju sa Planom spasenja i službom Bogu, problem je njihovog nacionalizma i namjernog ignorisanja Hrista. Džaba im je i mladi ječam i mladi ovas ako se ne pokaju i obrate, ali pojedinačno svaki za sebe, ne kao nacija, jer takvo obraćenje ne postoji.
    avatar
    Stefan68


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2016-04-20

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Stefan68 20/4/2016, 11:35

    Pozdrav, kako može čovek da se izleči od prehlade, jer je otišao na Ostrog, šta je pozadina toga, i kako mogu da pričaju sa Vasilijem? Zar to nisu demoni? Zašto se daje tolika pažnja i zašto se veličju takve stvari. Je li Vasilije vaznet na nebo ili ne?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 20/4/2016, 13:42

    Stefan68 (citat):Pozdrav, kako može čovek da se izleči od prehlade, jer je otišao na Ostrog, šta je pozadina toga, i kako mogu da pričaju sa Vasilijem? Zar to nisu demoni? Zašto se daje tolika pažnja i zašto se veličju takve stvari. Je li Vasilije vaznet na nebo ili ne?
    Mojsije je vaskrsnut kao primjer onih koji će vaskrsnuti iz mrtvih o Drugom dolasku, pa ne znam jesi li čuo da mu se neko moli da ga izliječi od prehlade. Ne nego sprej za sinuse da mu propiše.
    Biblija je jasna po svim pitanjima vjere, i po ovom oko komunikacije sa mrtvima posebno, pa kome je do toga neka ide ako će kod sv. Alojzija Stepinca ili Dalaj Lame na Tibet. Biblijski religiozna osoba nema ništa sa paganizmom. Na ovom svijetu što je nešto bogohulnije i gluplje to se prihvata sa većim fanatizmom.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Zemljotres

    Komentar  Batret 25/4/2016, 07:52

    Pozdrav, evo jedno pitanje za vas koji drzite ovaj sajt i naravno za sve clanove. Sta mislite o zemljotresu, da li je tamo gde je najveci nemoral ili da li se desava slucajno?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3724
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 25/4/2016, 09:26

    Batret (citat):Pozdrav, evo jedno pitanje za vas koji drzite ovaj sajt i naravno za sve clanove. Sta mislite o zemljotresu, da li je tamo gde je najveci nemoral ili da li se desava slucajno?
    To za najveći nemoral i zemljotrese mogao si čuti ili pročitati kod najvećeg internet viteza Smile
    Pošto mi ne dajemo lakonske odgovore na takva pitanja, evo ukratko:

    Pad u grijeh ili odvajanje od Božjeg zakona života i uredbi poremetio je ne samo duhovni već i materijalni svijet. Priroda je postala podložna kvarenju i različitim manifestacijama nepravilnosti koje dovode u opasnost živa stvorenja. Ti mehanizmi naročito su pogoršani od Potopa i usled Potopa.
    Svi stanovnici zemlje ispaštaju zbog posledica grijeha i poremećaja u prirodi, među kojima su i zemljotresi. Jednostavno postoje neminovnosti posledica pobune koje pogađaju sve ljude na planeti.

    Bog izvjesno djeluje u pravcu ublažavanja posledica grijeha tamo gdje su ljudi voljni da se pokaju i obrate, ili, s druge strane, mnogo manje može da se miješa u korist čovjeka na mjestima gdje su ljudi ogrezli u bezakonje i nemoral. Ali to ne znači da su zemljotresi i druge direktne posledice kršenja Božjeg zakona života namjenska i ciljana kazna Božja za određeno područje pogođeno zemljotresom. To bi bilo isto kao da kažemo da je neka bolest Božja kazna za određenu grupu ljudi. Mi svi trpimo posledice grijeha, a način na koji Bog sve to kontroliše kao cjelinu i kao odnos sa svakim pojedinim živim bićem previše je složen da bismo mi mogli shvatiti.

    Iz Biblije znamo da kad Bog povuče svoju zaštitu, po prestanku vremena milosti, prirodne sile takođe će biti oslobođene na veliku destrukciju. I to je Božje dopuštenje da se punina problema izlije na prestupnike, kao što se Bog direktno umiješao prilikom Potopa zbog nepopravljivog bezakonja i zla.

    Konačno, to što može i neki obraćeni čovjek stradati od zemljotresa kao jedne od posledica grijeha i poremećaja u prirodi, ne mora da znači ništa loše u pogledu njegovog konačnog spasenja, jednako kao što ne znači ako je recimo stradao od ruke bezbožnika ili umro od neke bolesti. Božji konačni cilj je spasenje za vječnost, a privremene ovozemaljske privilegije su relativan pojam.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 25/4/2016, 15:51

    PavleS (citat):
    Batret (citat):Pozdrav, evo jedno pitanje za vas koji drzite ovaj sajt i naravno za sve clanove. Sta mislite o zemljotresu, da li je tamo gde je najveci nemoral ili da li se desava slucajno?
    To za najveći nemoral i zemljotrese mogao si čuti ili pročitati kod najvećeg internet viteza Smile
    Pošto mi ne dajemo lakonske odgovore na takva pitanja, evo ukratko:

    Pad u grijeh ili odvajanje od Božjeg zakona života i uredbi poremetio je ne samo duhovni već i materijalni svijet. Priroda je postala podložna kvarenju i različitim manifestacijama nepravilnosti koje dovode u opasnost živa stvorenja. Ti mehanizmi naročito su pogoršani od Potopa i usled Potopa.
    Svi stanovnici zemlje ispaštaju zbog posledica grijeha i poremećaja u prirodi, među kojima su i zemljotresi. Jednostavno postoje neminovnosti posledica pobune koje pogađaju sve ljude na planeti.

    Bog izvjesno djeluje u pravcu ublažavanja posledica grijeha tamo gdje su ljudi voljni da se pokaju i obrate, ili, s druge strane, mnogo manje može da se miješa u korist čovjeka na mjestima gdje su ljudi ogrezli u bezakonje i nemoral. Ali to ne znači da su zemljotresi i druge direktne posledice kršenja Božjeg zakona života namjenska i ciljana kazna Božja za određeno područje pogođeno zemljotresom. To bi bilo isto kao da kažemo da je neka bolest Božja kazna za određenu grupu ljudi. Mi svi trpimo posledice grijeha, a način na koji Bog sve to kontroliše kao cjelinu i kao odnos sa svakim pojedinim živim bićem previše je složen da bismo mi mogli shvatiti.

    Iz Biblije znamo da kad Bog povuče svoju zaštitu, po prestanku vremena milosti, prirodne sile takođe će biti oslobođene na veliku destrukciju. I to je Božje dopuštenje da se punina problema izlije na prestupnike, kao što se Bog direktno umiješao prilikom Potopa zbog nepopravljivog bezakonja i zla.

    Konačno, to što može i neki obraćeni čovjek stradati od zemljotresa kao jedne od posledica grijeha i poremećaja u prirodi, ne mora da znači ništa loše u pogledu njegovog konačnog spasenja, jednako kao što ne znači ako je recimo stradao od ruke bezbožnika ili umro od neke bolesti. Božji konačni cilj je spasenje za vječnost, a privremene ovozemaljske privilegije su relativan pojam.

    Ja znam da ne mozemo da kazemo 100% da je tako, ali ako Bog je svemoguc i sve kontrolise on (sto jeste tako) sigurno je da zemljotres ne moze se sam od sebe izazivati.

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 32 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 2/5/2024, 23:05