BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 EmptyToday at 13:10 by Aleksandar

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+42
baxterhr1
Kojot87
Djordje J.
Slava Bogu
Dare1
Kika
Zmajche
Ivanpt33
kainos
PavleS
Marko90
darka
Željko
djolo
Pita
giga
Dušann
kadosh777
Djuka
Nino76
StanoR
Nebojša
Batret
zigozago
Paradoks
MarioD
Nenad
Dragana B.
maurico
Mato T
Sergej 92
Vlatko
JasnaRR
Zarko
Grubo
Stefan93
Noemi
-GoRsKi-
_Ivan_
Jovana
ljuba79
Zdravko Vučinić
46 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    maurico


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2016-09-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  maurico 9/9/2017, 18:25

    Hvala Pavle,mogu reći da sam iz tvog odgovora razumio da je i staro i novo vino ispravan i neiskvaren nauk o Planu spasenja
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 9/9/2017, 18:46

    maurico (citat):Hvala Pavle,mogu reći da sam iz tvog odgovora razumio da je i staro i novo vino ispravan i neiskvaren nauk o Planu spasenja
    Postoji tu i malo dublje značenje. Istina je povjerena palom čovjeku. Vremenski faktor ne ide u prilog istini ukoliko čovjek nije spreman da oživotvori Božju istinu i to svakodnevno. U tom smislu „vino“ postaje staro – konzervativizam osvaja mjesto žive istine. Kad se jednom završi taj proces, posledica je nespremnost da se primi novo „vino“, dok se starom „vino“ dodaje ljudski „konzervans“ sa namjerom da se trajno sačuva. Tako se od starog „vina“ pravi status kvo, ili religija koja je sama sebi svrha, bez žive sile. Ovo je najmanje loš scenario, a problemi se uvećavaju sa svakim daljim odstupanjem od Božje Riječi u korist ljudske tradicije. Isus je po prirodi svoje misije znao da se treba kloniti religijskih zvaničnika u svakom smislu, jer je njihovo „vino“ bilo nepovratno oštećeno.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 9/9/2017, 19:15

    Čovječe, tko si ti zapravo da se pravdaš s Bogom? Zar da djelo rekne tvorcu: "Što si me ovakvim načinio? Ili zar lončar nema vlasti nad glinom da od istoga tijesta načini posudu sad časnu, sad nečasnu. Rimljanima 9,20-21

    Ovdje treba dobro razlikovati tko je ustvari ovdje lončar jer Bog ne može biti iskušavan na zlo. A daljnje oblikovanje karaktera je objašnjeno i ovdje:

    "I pristupe učenici pa ga zapitaju: "Zašto im zboriš u prispodobama?
    On im odgovori: "Zato što je vama dano znati otajstva kraljevstva nebeskoga, a njima nije dano.
    Doista, onomu tko ima dat će se i obilovat će, a onomu tko nema oduzet će se i ono što ima.
    U prispodobama im zborim zato što gledajući ne vide i slušajući ne čuju i ne razumiju.
    "Tako se ispunja na njima proroštvo Izaijino koje govori: Slušat ćete, slušati - i nećete razumjeti; gledat ćete, gledati - i nećete vidjeti!
    Jer usalilo se srce naroda ovoga: uši začepiše, oči zatvoriše da očima ne vide, ušima ne čuju, srcem ne razumiju te se ne obrate pa ih izliječim." Matej 13,10-15

    Znači jasno se govori o tipu karaktera koji treba kultivirati:

    A Gospodin mu reče: "Da, vi farizeji čistite vanjštinu čaše u zdjele, a nutrina vam je puna grabeža i pakosti. Bezumnici! Nije li onaj koji načini vanjštinu načinio i nutrinu. Luka 11,39-40
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sergej 92 12/9/2017, 20:22

    Ima li spasenja izvan divljine ? Smile

    Čuo sam zanimljivo vjerovanje da će pri uspostavi nedjeljnog zakona biti potrebno da svi izađu iz gradova , radi zabrane kupovanja . Što se događa sa onim što ostanu u gradovima , ne mislim toliko na to dali će umrijeti od gladi i te tjelesne stvari , nego dali se mogu spasiti . Meni je nekoliko ljudi koji žive na selu reklo da je egw napisala da se nemožemo spasiti u gradu ( kad se uspostavi ned zakon ) , nekako kao da ti ljudi vole osuđivati i lažirati egw , jer koliko znam sam Lot je bio u Sodomi , koja je gora i od današnjih najgorih gradova . Koliko znam piše ako budemo vjerni Bogu , bit ćemo blagoslovljeni u gradu i u polju , dakle ne piše samo na selu , nego i u gradu . Još nešto , ne piše egw ni Pismo da idemo na selo , dakle nema nikakve priče da se selimo na selo nego u čistu prirodu . Ljudi na selu kao da misle da građani nikad na selu nisu bili i neznaju što se tamo sve događa . Na selu u pravilu imaš jednu veliku zgradu - crkvu . Baš taj što mi je rekao da se nemogu spasiti ljudi koji ostanu u gradu , je također rekao da živi 20 m od katoličke crkve . Ja sam mu rekao zamisli ispod te crkve kakve sprave za mučenje možda postoje Very Happy .

    Nisam za gradove ovozemaljske , jer je su gradovi sami po sebi zlo , nego što je danas veliki stres u gradovima , jao onima što moraju u većim gradovima boraviti , jao njima . Tko nemože da pođe u prirodu i osjeti što je mir , taj ne živi radosno , nego preživljava . Ali isto tako ni za sela ovozemaljska nisam . Isus kaže Ocu ne molim Te da ih uzmeš sa svijet a, nego da ih zaštitiš od Zloga . Postoji sada opcija da mi idemo direktno u čistu prirodu da živimo , ali kome bi tamo bili sol i svjetlost ja neznam . Pitam se dosta toga , nadam se da ću dobiti odgovore , jer postoji dosta fanatizma i lažiranja , manipulacije sa spisima duha proroštva , pa se pitam dali netko zna apsolutnu istinu o ovom pitanju .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 12/9/2017, 23:32

    Sergej 92 (citat):Ima li spasenja izvan divljine ? Smile

    Čuo sam zanimljivo vjerovanje da će pri uspostavi nedjeljnog zakona biti potrebno da svi izađu iz gradova , radi zabrane kupovanja . Što se događa sa onim što ostanu u gradovima , ne mislim toliko na to dali će umrijeti od gladi i te tjelesne stvari , nego dali se mogu spasiti . Meni je nekoliko ljudi koji žive na selu reklo da je egw napisala da se nemožemo spasiti u gradu ( kad se uspostavi ned zakon ) , nekako kao da ti ljudi vole osuđivati i lažirati egw , jer koliko znam sam Lot je bio u Sodomi , koja je gora i od današnjih najgorih gradova . Koliko znam piše ako budemo vjerni Bogu , bit ćemo blagoslovljeni u gradu i u polju , dakle ne piše samo na selu , nego i u gradu . Još nešto , ne piše egw ni Pismo da idemo na selo , dakle nema nikakve priče da se selimo na selo nego u čistu prirodu . Ljudi na selu kao da misle da građani nikad na selu nisu bili i neznaju što se tamo sve događa . Na selu u pravilu imaš jednu veliku zgradu - crkvu . Baš taj što mi je rekao da se nemogu spasiti ljudi koji ostanu u gradu , je također rekao da živi 20 m od katoličke crkve . Ja sam mu rekao zamisli ispod te crkve kakve sprave za mučenje možda postoje Very Happy .

    Nisam za gradove ovozemaljske , jer je su gradovi sami po sebi zlo , nego što je danas veliki stres u gradovima , jao onima što moraju u većim gradovima boraviti , jao njima . Tko nemože da pođe u prirodu i osjeti što je mir , taj ne živi radosno , nego preživljava . Ali isto tako ni za sela ovozemaljska nisam . Isus kaže Ocu ne molim Te da ih uzmeš sa svijet a, nego da ih zaštitiš od Zloga . Postoji sada opcija da mi idemo direktno u čistu prirodu da živimo , ali kome bi tamo bili sol i svjetlost ja neznam . Pitam se dosta toga , nadam se da ću dobiti odgovore , jer postoji dosta fanatizma i lažiranja , manipulacije sa spisima duha proroštva , pa se pitam dali netko zna apsolutnu istinu o ovom pitanju .

    Bitno je da čovjek nije materijalista, da ga ne zarobljavaju stvari, i naravno još bitnije da nije fanatik, a kad dođe vrijeme za sklanjanje prepoznaće se i Bog će otvoriti izlaz.

    Tragikomično je koliko ima fanatizma po tom pitanju. Kod nominalnih adventista to je izraženo na dva nivoa: progonstvo i nedjeljni zakon. Dovoljno je da vrabac naleti na prozor crkve ili da nekog malo najure zbog sektaškog ponašanja i „počinje progonstvo“, ili da neki zvaničnik pomene molitvu nedjeljom odmah ide nedjeljni zakon.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 13/9/2017, 05:50

    Trazila sam temu na koju da postavim ovo pitanje, nisam nasla zato cu postaviti ovdje, ako sam pogrijesila slobodno upozorite. -Da li je stetno po nas da se nadjemo u drustvu nekoga ili nekih ljudi koji zive pogresno i nisu vjernici? To je dosta tesko izbjeci i zbog posla a i ovako. Jako je malo ljudi koji su pravi Hriscani, i tesko je izbjeci drustvo ljudi koji to nisu. U pitanju su dobri ljudi, kad kazem dobri mislim jako ucinjeni, spremni da pomognu ali jednostavno teoloski pooootpuno neobrazovani i za istinu slijepi. Ne znam koliko je "stetno" druzenje sa njima ako uzmemo u obzir da smo teoloski malo bolje nacitani i da ce tesko izmanipulisati nama? Tj da ne mogu imati takav uticaj na nas...je li pogresno bjezati od njih i je li pogresno druziti se sa njima?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 13/9/2017, 07:17

    Pita (citat):Trazila sam temu na koju da postavim ovo pitanje, nisam nasla zato cu postaviti ovdje, ako sam pogrijesila slobodno upozorite. -Da li je stetno po nas da se nadjemo u drustvu nekoga ili nekih ljudi koji zive pogresno i nisu vjernici? To je dosta tesko izbjeci i zbog posla a i ovako. Jako je malo ljudi koji su pravi Hriscani, i tesko je izbjeci drustvo ljudi koji to nisu. U pitanju su dobri ljudi, kad kazem dobri mislim jako ucinjeni, spremni da pomognu ali jednostavno teoloski pooootpuno neobrazovani i za istinu slijepi. Ne znam koliko je "stetno" druzenje sa njima ako uzmemo u obzir da smo teoloski malo bolje nacitani i da ce tesko izmanipulisati nama? Tj da ne mogu imati takav uticaj na nas...je li pogresno bjezati od njih i je li pogresno druziti se sa njima?
    Štetno je ukoliko je vjerujuća osoba slaba i povodljiva da joj stil života oblikuju svjetski ljudi. Naravno druženje treba staviti u prikladne okvire bez nepotrebnog izlaganja grijehu. Treba da postoji empatija jer svima je potrebno spasenje, bez razlike.

    Uopšteno, mnogo je opasnije druženje sa teološki upućenim ljudima koji su nosioci različitih obmana, bilo da se radi o predstavnicima crkava i sekti ili pojedincima. Nesposobnost da se napravi razlika je često pogubna za pogrešne odluke u životu. Većina ignoriše upozorenja koja u tom pogledu daju nadahnuti biblijski pisci. Izvorna Božja religija nikad nije religija kompromisa. Zbog toga je vjera više ugrožena iznutra nego spolja. Slično tome, kroz druženje sa svetskim ljudima veća opasnost smo mi nego oni.
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sergej 92 13/9/2017, 07:56

    Ima skupina ljudi koja je u grijehu , ali kao da je spremna dosta dobrih djela učiniti nosiocima istine Pita @. Oni imaju bolje srce od drugih , a i sami su mnogi od njih u manjini i progonjeni . To su ljudi koji imaju životnog iskustva sa teškoćama , nebitno što su u drugoj vjeri i sl. Pa i sami mi smo nekoć bili u svemu tome , zar bi u tom stadiju mi poštovali ikoga tko nas osuđuje ? Bolje se prema ljudima postaviti kao Isus i voljeti . Međutim što znači to voljeti to je pitanje .

    Bitno je da imaš utjecaj na dobro , da budeš oruđe Božje u svijetu , pa ne živimo na Marsu he he . Postoji dan postoji noć , postoji kafana i disko klub postoji ulica i park , postoji pozdravljanje na ulici i razgovor i postoji noćni izlazak i nemoralno ponašanje i druženje . Mi kao djeca svjetlosti odabiremo svaki dan i noć između dva izbora . Ja sam čak i kao teški paganin odabirao život po danu , jer mi se nelogično činilo da se uništavam i dokazivam . Čitao sam često i Pismo i filozofiju i tražio odgovore , ali nisam imao nikoga da mi reče što je istina . Jer religija je toliko vješto spojila paganstvo i biblijski nauk da čovjek se boji odreći paganstva i nije lako to . Dug je put iz Babilona u Jeruzalem Smile i rijetki ga propješače , boje se da će ostati bez popularnosti i $ .
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sergej 92 13/9/2017, 08:08

    Mi moramo da se družimo sa Bogom koliko god to svijetu čudno zvučalo i moramo da čisto živimo i rastemo , napredujemo . Mi nismo svijet da ćemo biti nogometaši i pjevači i uspješni , mi moramo da vježbamo pobožnost i da služimo . Ako netko postane neka velika faca kao što su govorili da će Ben Carson obratiti pola Amerike , uvijek se pokaže da ni on sam više ne drži šabat , a kamoli da će ga nekome drugome pokazati Very Happy .

    To je veliki uspjeh , da te ljudi vole Pita i to moraš koristiti za njihovo dobro , jer mi ne vrbujemo nikoga nigdje , osim u nebesku duhovnu skupštinu . Petar apostol je bio u bankrotu i uzdržavan je kod neke obitelji gdje je rukama radio pomagao , služio i bio 'malen' . Ivan Krstitelj je bio toliko malen u užitku , da je postao najveći u Carstvu . Tako to ide . . nema veličine u ovom svijetu i da te ljudi hvale i veličine u Carstvu .
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 13/9/2017, 18:13

    Hvala puno na odgovorima! A je li stetno ovako-ako je neko recimo homoseksualac, gresan, ima pooootpuno pogresne statove, demonizovan, a opet se cini kao jako dobra osoba (koja te ne ubjedjuje ni u sta) mogu li ti demoni na nas da uticu? Opet kazem ako nam je jasno sta je iza tog njegovog ponasanja.
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sergej 92 13/9/2017, 19:32

    Pita (citat):Hvala puno na odgovorima! A je li stetno ovako-ako je neko recimo homoseksualac, gresan, ima pooootpuno pogresne statove, demonizovan, a opet se cini kao jako dobra osoba (koja te ne ubjedjuje ni u sta) mogu li ti demoni na nas da uticu? Opet kazem ako nam je jasno sta je iza tog njegovog ponasanja.

    a neznam stvarno , ja osobno nemogu podnijeti njihovo društvo , znao sam jednu osobu ženskog roda koja je imala biseksualno opredjeljenje i jako loš karakter je pokazala , a sve se činilo u redu na početku , čak smo ušli duboko u teologiju i ona sama nije bila za crkve i kipove i to . ali očito da ima nešto jako tamno iza tih liberalnih ljudi , neka velika umišljenost ili nešto , neznam nisam imao nikad prijatelja homoseksualca niti prijateljicu lezbijku , a ovo mi je dosta bilo sa biseksualkom za cijeli život pouka . dakle iskustvo je bilo da ako ja potpuno nisam poslušan njenim planovima ona nije spremna bila ni ukazati prijateljstvo , potpuno egocentrično stvorenje . a pošto je dosta starija i nije mi bila bračni potencijalni izbor svakako , samo sam htio prenijeti joj velike istine i to sam uspio sasvim slučajno bi je sreo negdje gdje bi ja išao , jer nisam htio nikad trčao za njom , nego bi pustio da sve bude spontano . i jednom prilikom sam joj sve ispričao i žrtvovao se par sati najboljih tog dana sam ostavio sve planove i na ljetnoj žegi joj objašnjavao sve istine bitne za naše vrijeme . ali ni to nije bilo dovoljno ,dakle nije crkvenjarka imala je u djetinjstvu loša iskustva sa crkvom , nije ateist , nego vjeruje u nešto i to je najveći potencijal da postane biblijska vjernica . Međutim to je samo tako u teoriji , ti ljudi pošto nikad nisu imali nikakva ograničenja u moralu imaju strašnu neugodu kad vide biblijske ljude , jer oni nisu neke velike face u svijetu , nisu skloni prljavim užitcima i mnogo čemu drugom . zadovoljni su sa dovoljno , ne trče za popularnošću i parama i to danas se ne cijeni . puno ćeš više dobrih iskustava imati sa discipliniranim 'mrgudima' , nego sa liberalnim ljudima i sektama i sl. , nažalost tako je . liberalni ljudi kao skoro sve prihvaćaju što govorimo , ali nisam još vidio da se itko obratio od njih , a sve su mi potvrdili da sam istinu rekao i da i oni tako misle , ali i dalje ih Đavo drži daleko daleko od Božjih ljudi i drži pod svojom vlašću . stanje svijeta je katastrofalno , Đavo obuzima snažnom mržnjom velike mase ljudi protiv male skupine , ali ne bi Đavo mogao da ih obuzme da oni nisu njegovi . Oni su Đavlov zakonski plijen i mi s njima nemožemo imati prijateljstvo . Teško je to zaista , biti dio male skupine , nama se to još čini loše i čudno i preteško , ali to je Božja volja , jer dok mi ne ostanemo sami i omrznuti , nikad se nećemo uteći Njemu i vidjeti što je pravo društvo i da nas je svijet samo zavodio . Ti danas ako nećeš u kafanu , ako nećeš gdje se puši , gdje se loša glazba pušta , gdje se ljudi natječu u poganskim stvarima sporta , grčko rimske filozofije , umjetnosti i ostalih izričaja poganske misli , ako nećeš u crkve , politike i drugo , ti nemaš gdje , nego k Bogu u samoću . Zato Isus kaže mrzit će vas svi radi mene , prolazit ćete kroz muke , nećete vi biti u radosti , ja ću vam dati poseban mir i zaštitu da izdržite jer cijeli svijet će biti protiv vas .

    Nove metode se moraju stvoriti i Bog traži ljude spremne za inovaciju , to je prorekao duh proroštva za današnje dane . Ti moraš naći načine na koje se može pokazati tim ljudima nepromjenjivost i svetost Zakona Božjeg . Daji istinu indirektno i direktno zavisno o osobe do osobe kakvu tko narav ima . Ako netko svetkuje zabranjene stvari kao Božić , Uskrs i jede nečisto i sl. svakome od njih ti reci istinu direktno ili indirektno neka istina dođe do njih . Nije tvoje da se družiš sa njima stalno i da ugađaš i onda tek slučajno nekad tamo u budućnosti da rečeš istinu , a mjesecima ili godinama te je to druženje toliko zagadilo nikotinom , psovkama , bilo čim lošim , to je onda više štete nego koristi .

    Mi smo mala skupina , netreba činiti od toga elitizam , ali netreba ni bacati biserje pred svinje i mješati se sa svijetom . Vidio sam jako puno primjera otpada koji ovako u pravilu ide . Par godina proučavam to uživo i na društvenim mrežama . Na društvenim mrežama kršćani dodaju svjetovne i pobožne ljude zajedno . Obično dodaju i muslimane i katolike i pravoslavce i ateiste i komuniste i sve moguće druge skupine . Sotona radi um na um metodu i adventisti počinju biblijsko 'vino' razblaživati sa vodom , pa sve više i više i više dok ta poruka postane neka potpuno liberalno poganska tekućina koja je čisti otrov . Nitko direktno ne propovjeda više , samo iznimke se još ponekad čuju i proglašene su problematičnima i fanaticima . Prepuni su profili polugolih žena i muškaraca i svakovrsnog zla , a kršćani njima još lajkaju slike i to je jedna vrsta evangelizacije postala , znam neke koji su spremni i rock svirati samo da pridobiju lajkove i prijatelje na fb . Rođendani su idealna prilika , nema veze što su potpuno poganski blagdan , poganima treba čestitati i tako ih 'evangelizirati ' .

    Teško je znati gdje je granica , ali takav je život , mi smo u većoj opasnosti ako se posvađamo sa Bogom nego sa ljudima . Danas da bi bio dobar čovjek za svijet , moraš da se posvađaš sa Bogom i onda možeš da skačeš opsjednut i drogiran na pozornici i bit ćeš heroj nacije , ne jedne nego mnogih , samo prodaj dušu vragu i voljet će te svi od 10 do 90 godina Very Happy . Budi vjeran Božjem Zakonu u Isusu Kristu i bit ćeš na udaru svih mogućih struja u svijetu i samo će te Bog sačuvati od te mržnje . Ali što me to briga kad je sam Bog za mene i kad mi život nije dosadan , nego me Bog stavlja na najbolji put , koji nije put hedonizma , nego put rasta .
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 13/9/2017, 19:53

    Sergej hvala puno sto si se potrudio da odgovoris ovako detaljno!
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 14/9/2017, 11:30

    Imam jos jedno pitanje. Da li je u redu nekome cestitati rodjendan? Taj neko ne organizuje slavlje za rodjendan i slicno, znaci samo cestitati to kao dan kad se rodio, nikakav praznik i slicno...da li je pogresno?
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sergej 92 14/9/2017, 12:08

    Pita (citat):Imam jos jedno pitanje. Da li je u redu nekome cestitati rodjendan? Taj neko ne organizuje slavlje za rodjendan i slicno, znaci samo cestitati to kao dan kad se rodio, nikakav praznik i slicno...da li je pogresno?

    Ako ta osoba smatra rođendan samo kao obilježavanje dana kad se rodio/la , onda neće ni tražiti pozornost niti ćeš imati problema sa takvima . Ali ljudi dobro glume i svatko i najgori sadisti u javnosti znaju glumiti uzorne ljude .  Međutim koliko ima ljudi koji ne slave rođendan na bilo koji način , koliko ima ljudi koji se samo sjete kad im je Bog dao priliku za život i ne prave od toga pogansku proslavu svoga velikog JA ? Druga stvar je kad tebi netko ide čestitati Božić , Uskrs , rođendan , onda fino daš ruku i rečeš ' sretno ' . Sretno njima njihovo , a ti imaš pravo na svoje , nemoj da ti ništa nitko pogansko nameće silom , jer nije Božja volja da mi patimo i budemo gaženi , nije Bog predvidio stalno progonstvo , nego vrijeme rasta i sazrijevanja i kratko vrijeme progonstva , nije biblijski život život patnje , nego punina života . Vidjet ćeš kako će tokom velikih blagdana poganskih mnogi ljudi hrliti doslovno da ti 'od srca' čestitaju poganske blagdane , dok oni koji znaju da štuješ Božji blagdan Sedmog Dana ti NIKADA u životu NEĆE čestitati šabat , zapamti ovo i kušaj me i vidi . Ako ti ikada itko čestita biblijski blagdan , mislim na ljude koji ga ne slave , dajem glavu na panj pa neka je slobodno netko odsječe . Toliko o ljubavi ovog svijeta , čiji je vođa sam Đavao , pisano je ' cijeli svijet je pod Zlim ' i samo je mali broj Božjih ljudi . Ljudi koji Boga štuju na način koji je On zapovjedio , a ne neke kojekakve tradicije poganske .

    Zašto ti nikad nitko ne čestita Šabat biblijski , a zašto će čak Židovima da čestitaju , Židove se puno više cijeni u svijetu nego adventiste , to ćeš isto vidjeti u životu . Pri zaposlenju i bitnim stvarima pogotovo , nedavno mi je jedan mladi čovjek rekao da mu je šefica rekla nemože ako nisi Židov , nemožeš imati šabat slobodan .Ja sam ga doveo do istine ,  ali Đavo ga je odmah snažno obeshrabrio , iako mladić nije baš plašljiv , Đavo je morao da ga udari gdje je najtanji i da mu zatvori vrata zaposlenju , a ima financijskih problema i dugova . I evo mjesecima mu svjedočim i opet je odlučio da će se boriti za slobodan biblijski dan . Najbolji ljudi u nacijama su svedeni na marginu društva i samo Bog ih štiti da ih ne unište . U samo u sili Isusa Krista sveti pobjeđuju i time će se Sin Božji proslaviti i dokazati što je istina cijelom čovječanstvu . Samo postojanje svetih i teškim uvjetima i inkvizicijama današnjice je ČUDO BOŽJE .

    Najmanji ti je problem da čestitaš drugima po fb i uživo rođendane Smile . Voljeti ljude neznači da im gladiš ego , svi ti lažno liberalni ljudi koji vole ' slobodu ' će ti pokazati takvu mržnju čim im prestaneš da ugađaš , njihovom destruktivnom životu , pokazat će ti pravo lice i nećeš vjerovati koliko ćeš malo prijatelja imati koji će te voljeti . Imat ćeš ljude oko sebe uvijek , netreba da ideš u planine , ali nećeš vjerovati očima koliko ćeš nepravde doživjeti od poštenog naroda . To je sve prorečeno i nemoj da se bojiš toga , traži Boga i miči se od zla .
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 14/9/2017, 13:15

    Hvala puno Sergej! Sve mi je ovo jasno ali jako je tesko takvo nesto izbjeci...recimo kad je ljudima koje volis rodjendan, i svi im cestitaju a ti ne. Opet kazem nije slavlje u pitanju, samo je taj dan, eventualno mozda rucak. Znam da si u pravu za sve ovo, ali zasto je lose jednostavno nekome reci "srecan rodjendan" kao kad neko kupi auto pa mu kazes "srecno da koristis", to je vise stvar postovanja, manira?
    avatar
    Nebojša


    Broj komentara : 143
    Registration date : 2013-08-19

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nebojša 14/9/2017, 15:38

    Pita (citat):Imam jos jedno pitanje. Da li je u redu nekome cestitati rodjendan? Taj neko ne organizuje slavlje za rodjendan i slicno, znaci samo cestitati to kao dan kad se rodio, nikakav praznik i slicno...da li je pogresno?

    Nije problem da čestitaš čak ni da odeš na rođendan (ako je kao što kažeš ručak i sl. a ne neka raskalašna žurka). Problem je kada čovek sablažnjava druge svojim sektašenjem. Ako odeš na rođendan, nemoj da zaboraviš koga predstavljaš. Gledaj da ti pozitivno utičeš na druge a ne da oni negativno utiču na tebe. To znači da širiš radosnu vest. Na koji način? Ne teološkom pričom već svojim ponašanjem. Ako ljudi znaju da veruješ u Hrista i ako se ponašaš prema tome prikladno ti na taj način širiš Božji koncept. Ljudi hoće to da vide. Ljudi neće da slušaju o teološkim teorijama već hoće na delu da vide tu teologiju. Tako se privlače ljudi. A odbijaju se raznoraznim zabranama koje su posledica teološke ograničenosti.
    Ovo važi ako je čovek stabilan i učvršćen u veri. Ko se još koleba i ko je povodljiv, za njega je najbolje da izbegne ako je moguće neka okupljanja.
    Isus je širio radosnu vest među carinike i velike grešnike. Nije gledao ko je kakav i nije odbijao kada su ga zvali.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 14/9/2017, 15:53

    Hvala puno Nebojsa! Malo se lose osjecam kad nekome iz porodice svi cestitaju rodjendan a ja cutim. Pogotovo mom suprugu, majci, itd... Mi inace ne slavimo rodjendane, tj ne pravimo nikakve feste, samo sjednemo da pojedemo kolac, rucak, ili tako nesto. Inace to nismo voljeli previse ni ranije kad nismo znali istinu. Muzu sam objasnila kakav stav imam i kakve su cinjenice, pa sam cestitala rodjendan...i on se potpuno slozio u vezi toga. Samo sam to htjela da pitam, je li problem da kazem jednostavno "srecan rodjendan"
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sergej 92 14/9/2017, 21:17

    To je nevjerovatno , ali istina je da u adventizmu i konzervativnom protestantizmu nažalost postoji ta iz prošlosti zaostala grešna tradicija da se ide po Božićima i rođendanima i ostalim poganskim blagdanima sličnog tipa . Nema veze očito ljudima što Biblija sve te stvari zabranjuje direktno i što je naša zadaća reći tim ljudima da se maknu od toga i upozoriti ih na Božje sudove . Ne samo to , nego nam je teško kao Božjem narodu da se čak promjenimo mi sami , pa 99% protestanata slavi čak Božiće i rođendane . .
    Ne samo da se ide po tim proslavama , nego Božji narod to i sam slavi , kao što su prije 3000 godina slavili i neki drugi ljudi , o kojima kad čitamo u Pismu , osuđujemo ih i mašemo glavom kako su mogli , zar su tako jadni bili . Zašto su ubijali i progonili proroke koji su ih ukoravali ?! O kako su mogli .

    Isti ti adventisti će reći nekome tko pođe pogledati neki film u bioskop , reći da je to teški grijeh , dok u Bibliji nema nikakve osude za takvo što , osim ako je film okultan i negativan . Ja osobno ne idem po bioskopima , ali Nebojša me inspirao sa tezom da slobodno podje na rođendansku proslavu , tamo ti se ponašaj fino, jer to je naša vjera , ponašati se ljubazno , a ne propovjedati direktno biblijske istine i zabrane . Sad pošto sam prestao ići u bioskop , iako to nije poganska proslava i nema nigdje u Pismu zabrane , iako je u doba pisanja NZ i čak SZ dijelom postojao je teatar . Što hoću reći , da ću ići u bioskop , ne . Zato jer nema filmova kako treba , ne uživam u tome i neću ići .

    Bili su u Jugoslaviji u bioskopima i porno filmovi , što je na razini grešnosti kao pogledati neki okultni film kojih danas ima napretek . Ali to je društveno događanje i mnogo ljudi je tamo išlo i bilo je smijeha i prijateljstva . Pazite rođendan je spomenut u Sotonskoj Bibliji od A.S. La Vey-a pod definicijom da je rođendan NAJveći sotonski blagdan . Pavle S je o tome cijeli članak napravio . Pazite na što spušta Nebojša Isusa Krista , na čovjeka koji je išao na najveće sotonske blagdane . Što dalje imamo pričati , očito da smo mi legalistički fanatici koji nećemo poći na rođendan . A Pita ti se loše osjećaš ako ne čestitaš drugima rođendan i druge blagdane toliko da moraš da ideš na te proslave i sada si dobila čak poticaj da širiš tamo biblijske istine ? Što će biti kada ti netko prisloni pištolj na glavu i reče moraš poštovati nedjeljni zakon , ako sada u miru tražiš sve moguće razloge da ipak ispoštuješ sotonske blagdane . Samo se pitam , za tvoje dobro , jer da te nevolim pohvalio bi te radi toga i uništio , a ovako ću te savjetovati i ukazati ti kakvo je tvoje stvarno stanje po tom bitnom pitanju .
    Nebojšin Isus nije Isus biblijskih priča , nego Isus poganskih priča . Nije to pravi Isus Krist , nego Isus koji ide po najvećim sotonskim blagdanima , po rođendanima kako La Vey kaže u Sotonskoj Bibliji , što je takvom ' isusu' teško poći onda na Halloween party i plesati obučen u čarobnjaka ? Što mu je teško poći na porno film i tamo obraćati ljude . Ništa treba onda po toj teologiji spojiti porno film , noć vještica i rođendan , zajedno sa 25. decembra kada se poganski bog ( Đavo ) rodio prema poganskim vjerovanjima . A gdje je tek šlag na kraju zvan Uskrs u čast Đavla pod imenom Ištar , Aštarta , stara biblijska 'drugarica' Božjeg naroda, zar Pismo niste čitali kad govori o tim blagdanima ? Zar Božji narod tada , tadašnji protestanti i adventisti nisu živote gubili kad bi Bog povukao zaštitu i kad bi Đavo počeo da ubija , jer je narod poštovao te poganske tradicije . I onda mi kažu da je egw Božić štovala i na razne načine sve moguće gadove pred Bogom opravdavaju , Božić i Uskrs i rođendane . Porno film je ništa za to , a tek poći u javnu kuću i tamo propovjedati , stvarno takvo kršćanstvo je primamljivo svima .


    Sergej 92: komentar modifikovan dana: 14/9/2017, 21:24; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : .)
    avatar
    maurico


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2016-09-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  maurico 14/9/2017, 22:24

    Poštovana braćo,budući da nisam razbojnik imam li pravo smatrati se boljim,dostojnijim,primjerenijim od razbojnika sa križa,koji je spašen milošću Božjom?Gledajući na razbojnikovo spasenje dal se itko od nas može bar malo uzvisiti i ohrabriti u svezi spasenja jer nismo ni ubojice ni razbojnici,griješnici jesmo,ali tragamo za Isusom više od razbojnika sa križa?Hvala.
    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  giga 14/9/2017, 22:40

    Nebojša (citat):
    Pita (citat):Imam jos jedno pitanje. Da li je u redu nekome cestitati rodjendan? Taj neko ne organizuje slavlje za rodjendan i slicno, znaci samo cestitati to kao dan kad se rodio, nikakav praznik i slicno...da li je pogresno?

    Nije problem da čestitaš čak ni da odeš na rođendan (ako je kao što kažeš ručak i sl. a ne neka raskalašna žurka). Problem je kada čovek sablažnjava druge svojim sektašenjem. Ako odeš na rođendan, nemoj da zaboraviš koga predstavljaš. Gledaj da ti pozitivno utičeš na druge a ne da oni negativno utiču na tebe. To znači da širiš radosnu vest. Na koji način? Ne teološkom pričom već svojim ponašanjem. Ako ljudi znaju da veruješ u Hrista i ako se ponašaš prema tome prikladno ti na taj način širiš Božji koncept. Ljudi hoće to da vide. Ljudi neće da slušaju o teološkim teorijama već hoće na delu da vide tu teologiju. Tako se privlače ljudi. A odbijaju se raznoraznim zabranama koje su posledica teološke ograničenosti.
    Ovo važi ako je čovek stabilan i učvršćen u veri. Ko se još koleba i ko je povodljiv, za njega je najbolje da izbegne ako je moguće neka okupljanja.
    Isus je širio radosnu vest među carinike i velike grešnike. Nije gledao ko je kakav i nije odbijao kada su ga zvali.

    Sestro Pita,Nebojša ti je lepo objasnio problem je samo što ima raznih ljudi koji su na granici sa fanatizmom i svojim savetima mogu da učine i čine više štete nego koristi,gde se širi ljubav i radosna vest tu ne može biti greške,jer to je poenta biblije,uostalom ako i grešimo u nečemu Bog će nam to jasno i na vreme pokazati.
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sergej 92 15/9/2017, 15:09

    Problem vam je što ima ljudi koji nazivaju stvari kakve jesu . . umjesto da vam je problem što ste tvrdokorni i uporni u pobuni .

    Samo ti dalje komentiraj , potpuno se razoktirvaš kako si dijametralno suprotan prvim kršćanima koje su pogani nazivali mrziteljima ljudskog roda , jer su kao ja ukoravali grijeh , iz ljubavi , ja nikoga nisam napao kao što ti proglašavaš ljude fanaticima i spuštaš se nisko sa tim kratkim crticama propagande koja je toliko intelektualno niska da si zapravo ti moj najbolji advokat i najviše ćeš upravo ti svojim ispadima  potvrditi ovo što govorim .

    Dakle rođendan je najveći od svih blagdana prema učenju oficijelne Sotonske crkve u Kalifornijiž . Dakle ne čak noć vještica i sl. Pavle S je o rođendanima cijeli članak napisao čak i još više od mene napao taj blagdan . Onda ako na to možemo poći i drugima to bojati se ne čestitati , onda nam nikakav problem nije poći sa našim prijateljima  ( svi mi smo rođeni u doba kada smo izmješani sa svijetom , nije ovo nikakvo teokratsko vrijeme i mjesto u doba Salomona i Davida itd. ) . Svi mi 'moramo' ispoštovati mnoge ljude svaki dan , pitanje je hoćemo li poštovati Boga i ne raditi kompromis i izazvati gnjev Sotone preko tih 'divnih' ljudi . Zašto nema ljubavi prema nama koji imamo svoje mišljenje i stav protiv poganskih stvari i čvrsto zastupamo Biblijske principe . Zašto smo mi nazivani čak i od kukolja u našim redovima da smo fanatici i svakva pogrdna imena i laži na nas . Gdje vam je religija ljubavi kada treba Boga ljubiti i maknuti se od zla . Ja nisam protiv toga da mi pođemo u svijet i slučajno se nađemo bilo gdje , Bog će nas upotrijebiti ako je to Njegova volja . Ali ići planirano lažno evangelizirati po rođendanu , je isto kao ići u striptease bar da se družimo i ljubimo ljude i budemo fini , ići na horor film sa ekipom ili ići u disko sa prijateljima , ista stvar ! Slobodno vi pođite u striptease bar , nema tu grijeha ako ćete stati kraj tih ljudi i blago , ali jasno im početi propovjedati da se obrate ! A ne da im društvo pravite po rođendanima i nazivate to sve ljubavlju kršćanskom . Na ulici se naći sa bilo kim i pomagati ljudima je super i ja to radim kad god mogu . Bilo gdje je dobro pomagati , ali pristajati ići na proslave poganske , sotonske , da bi tamo držali svijeću poganima dok rade najveće gadove pred Bogom , to je zaslužilo ukor i dao sam ga i opet ću dok god živ budem . I anđele će sveti suditi kaže Pavao , zar da ne sude ono svagdanje ?! Giga ti si koliko znam znan po tome da si propovjedao da će Bog rješiti naš problem sexualnosti na način da će nam Bog zadovoljiti sexualnu želju i da o tome Pismo piše .  O kakvoj ti ljubavi , miru i radosti pričaš Giga , ti nemaš veze sa Pismom čovječe opsjednut si sa 77 demona . Ti propovjedaš gadove koji vrijeđaju Nebo gore nego Sodoma što je vrijeđala  i jučer si rekao da je dopušteno šabatom raditi i poticao Pitu koja je tek nova u ovome da pređe na skroz fanatičnu - tvoju lažno liberalnu stranu . Prava liberalnost je oslobađanje od grijeha , a nema većih grijehova od biblijskih gadova . Gad pred Bogom je na prvom mjestu poganski blagdan , što nam se onda vrijedi čuvati od manjih problema , kad otvoreno slavimo poganske blagdane . U Bibliji imamo tisuće primjera kakve su posljedice tih loših izbora , ja sam rekao istinu i nebojim se . Vi me nećete kupiti ni prestrašiti ničim , ne samo da sam u pravu u ovome , nego je ovo jako , jako bitna tema , ne radi se ovdje hoćemo li jesti krumpir ili lješnjake , nego hoćemo li odabrati najveće gadove ili ih odbaciti !
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sergej 92 15/9/2017, 15:24

    ''gde se širi ljubav i radosna vest tu ne može biti greške,jer to je poenta biblije,uostalom ako i grešimo u nečemu Bog će nam to jasno i na vreme pokazati.''

    Evo ovdje si sumirao sve , ako ovo netko povjeruje i po ovome živi , taj nema nikakve veze sa biblijskom religijom . Tko ovo podrži , toga ne bi probudile sve munje i gromovi sa Sinaja , ovo je na djetinji način rečeno od Gige , ali je super uspješno sumirano sve što je istinski pogansko u jednoj rečenici . Ovo je čisti poganski koncept , ti si čovječe jedan mini Origen i mini Šimun Mag , iako su oni vjerovatno intelektualno bili osebujniji , ipak duh koji te vodi vodio je i njih pa si inspiriran i to samo teče iz tebe . .
    Da ne zaboravimo da si ti si i inovator , ti si izmislio posebno učenje da će nam Bog smiriti seksualnu želju i onda si pred par stotina ljudi na fb objasnio na koji način . Tu neću uopće ulaziti , jer je vulgarno do kraja . Mislim da si sa ovim love and unity konceptom jako dobar sljedbenik Z vučinića i ostalih i da su ponosni na tebe .

    Djela vam pokazivaju da je ta ljubav lažna . Kad bi vi voljeli Boga , imali bi Njegovu ljubav u sebi . Dokazali bi da ga volite time što bi stajali na strani istine . Vi ste u laži i vi slijedite nekoga drugoga , a ne Boga .

    avatar
    Nebojša


    Broj komentara : 143
    Registration date : 2013-08-19

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nebojša 15/9/2017, 20:18

    Sergej 92 (citat):To je nevjerovatno , ali istina je da u adventizmu i konzervativnom protestantizmu nažalost postoji ta iz prošlosti zaostala grešna tradicija da se ide po Božićima i rođendanima i ostalim poganskim blagdanima sličnog tipa . Nema veze očito ljudima što Biblija sve te stvari zabranjuje direktno i što je naša zadaća reći tim ljudima da se maknu od toga i upozoriti ih na Božje sudove . Ne samo to , nego nam je teško kao Božjem narodu da se čak promjenimo mi sami , pa 99% protestanata slavi čak Božiće i rođendane . .
    Ne samo da se ide po tim proslavama , nego Božji narod to i sam slavi , kao što su prije 3000 godina slavili i neki drugi ljudi , o kojima kad čitamo u Pismu , osuđujemo ih i mašemo glavom kako su mogli , zar su tako jadni bili . Zašto su ubijali i progonili proroke koji su ih ukoravali ?! O kako su mogli .

    Isti ti adventisti će reći nekome tko pođe pogledati neki film u bioskop , reći da je to teški grijeh , dok u Bibliji nema nikakve osude za takvo što , osim ako je film okultan i negativan . Ja osobno ne idem po bioskopima , ali Nebojša me inspirao sa tezom da slobodno  podje na rođendansku proslavu  , tamo ti se ponašaj fino, jer to je naša vjera , ponašati se ljubazno , a ne propovjedati direktno biblijske istine i zabrane . Sad pošto sam prestao ići u bioskop , iako to nije poganska proslava i nema nigdje u Pismu zabrane , iako je u doba pisanja NZ i čak SZ dijelom postojao je teatar . Što hoću reći , da ću ići u bioskop , ne . Zato jer nema filmova kako treba , ne uživam u tome i neću ići .

    Bili su u Jugoslaviji u bioskopima i porno filmovi , što je na razini grešnosti kao pogledati neki okultni film kojih danas ima napretek . Ali to je društveno događanje i mnogo ljudi je tamo išlo i bilo je smijeha i prijateljstva . Pazite rođendan je spomenut u Sotonskoj Bibliji od A.S. La Vey-a pod definicijom da je rođendan NAJveći sotonski blagdan . Pavle S je o tome cijeli članak napravio . Pazite na što spušta Nebojša Isusa Krista , na čovjeka koji je išao na najveće sotonske blagdane . Što dalje imamo pričati , očito da smo mi legalistički fanatici koji nećemo poći na rođendan . A Pita ti se loše osjećaš ako ne čestitaš drugima rođendan i druge blagdane toliko da moraš da ideš na te proslave i sada si dobila čak poticaj da širiš tamo biblijske istine ? Što će biti kada ti netko prisloni pištolj na glavu i reče moraš poštovati nedjeljni zakon , ako sada u miru tražiš sve moguće razloge da ipak ispoštuješ sotonske blagdane . Samo se pitam , za tvoje dobro , jer da te nevolim pohvalio bi te radi toga i uništio , a ovako ću te savjetovati i ukazati ti kakvo je tvoje stvarno stanje po tom bitnom pitanju .
    Nebojšin Isus nije Isus biblijskih priča , nego Isus poganskih priča . Nije to pravi Isus Krist , nego Isus koji ide po najvećim sotonskim blagdanima , po rođendanima kako La Vey kaže u Sotonskoj Bibliji , što je takvom ' isusu' teško poći onda na Halloween party i plesati obučen u čarobnjaka ? Što mu je teško poći na porno film i tamo obraćati ljude . Ništa treba onda po toj teologiji spojiti porno film , noć vještica i rođendan , zajedno sa 25. decembra kada se poganski bog ( Đavo ) rodio prema poganskim vjerovanjima . A gdje je tek šlag na kraju zvan Uskrs u čast Đavla pod imenom Ištar , Aštarta , stara biblijska 'drugarica' Božjeg naroda, zar Pismo niste čitali kad govori o tim blagdanima ? Zar Božji narod tada , tadašnji protestanti i adventisti nisu živote gubili kad bi Bog povukao zaštitu i kad bi Đavo počeo da ubija , jer je narod poštovao te poganske tradicije . I onda mi kažu da je egw Božić štovala i na razne načine sve moguće gadove pred Bogom opravdavaju , Božić i Uskrs i rođendane . Porno film je ništa za to , a tek poći u javnu kuću i tamo propovjedati , stvarno takvo kršćanstvo je primamljivo svima .

    Preuveličavaš i daješ neadekvatne primere.

    Pita je rekla da li je problem da čestita mužu rođendan uz ručak, kolač itd. Ti si to povezao odmah sa bioskopom, halloween-om, diskotekama itd. Pa da li će ona da ide na sva ta mesta pošto je mužu čestitala rođendan da ne bi sablaznila teološki nepismene ljude oko sebe? O čemu pričaš? Pričamo ovde o konkretnom slučaju, zna ona da je to paganski praznik kao što znam i ja i ostali sa foruma. Tvoj problem je što slepo držiš zakon, tačnije telesno. To se zove farisejstvo, a legalizam je neodvojivi njegov deo.

    Kako to znamo? Npr. u ranijim postovima kada smo pričali o Šabatu ti si postavio klasična farisejska pitanja vezana za njegovo držanje, tipa da li sme da se koristi mikrotalasna, blender itd. I što je najzanimljivije, napao si me kada sam pričao o duhovnom i telesnom držanju Šabata a sam si se otkrio tako što si pokazao, da ti zakon i Šabat kao deo tog zakona, upravo držiš telesno a ne duhovno. Kako to znamo? Posvađao si se sa Mauricijom bez problema na Šabat, a verujem da si ga savršeno održao po pitanju toga šta se sme, a šta ne u telesnom smislu. Kako se to zove? Licemerje.
    Da li si ti u Božjim očima držao zakon ili ne? Naravno da nisi, jer ti gledaš na greh kao na određeni čin, a ne kao na stanje srca i uma. Već sam o tome pisao ali ti to nećeš da vidiš.

    Isto je po pitanju rođendana. Bitno je da se ne počini greh (slavljenje rođendana) ali nije bitno stanje srca i uma. Nije bitno što na forumu izigravaš sveznalca, što provociraš, svađaš se, nepotrebno raspravljaš i ulaziš u sukobe itd. To nije bitno, ali ako neko, ne da ode na rođendan, nego ga proslavi u krugu porodice, da tu istu porodicu ne bi sablaznio, sektašio i fanatično se ponašao, onda je to problem.

    Slovo zakona neuporedivo je lakše držati nego njegov duh.

    U 2. Korinćanima 3,6 piše "slovo ubija (pisani zakon) a Duh oživljuje..."

    Ti slepo držiš zakon, to je tvoj problem.

    Pročitaj šta Pavle kaže u 1. Korinćanima 19-23 : "Jer premda sam slobodan od svih, samog sebe učinio sam slugom svima da što više njih PRIDOBIJEM. I tako sam Judejcima bio kao Judejac, da pridobijem Judejce. Onima pod zakonom bio sam kao pod zakonom - premda ja nisam pod zakonom - da pridobijem one pod zakonom. Onima bez zakona bio sam kao bez zakona - premda nisam bez Božjeg zakona, nego sam pod HRISTOVIM ZAKONOM - da pridobijem one bez zakona. SLABIMA sam bio slab, da pridobijem slabe. Svima sam bio sve, da na svaki mogući način neke spasem. A sve činim radi DOBRE VESTI, da bih je propovedao drugima."

    I dalje važi ova za tebe, iz Priča 18,2




    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sergej 92 15/9/2017, 20:29

    podje ti u ekumenizam , neboj se Nebojša druže da ću ja ikad tvoju demagogiju poštovati , ima bit da je Pavle išao na noć vještica i plesao do rane zore . . tvoj govor je uvreda svakom visokom principu Pisma .

    ti govoriš sada o Probabilismu . bitni su ti motivi , ne priznaješ protestantski koncept da postoji apsolutna istina , po tebi nema apsolutne istine : Dekaloga , vi lažni učitelji ako imate pravi motiv , možete i ubiti i ukrasti i silovati , bitno je da nije motiv loš . ima bit da si puno učio od miloša bogdanovića , koji se nedavno osvrnuo na duhovnu formaciju , ali nikako da se odreče Probabilisma koji je također babilonski koncept .

    toliko o tome konceptu da je bitan samo motiv , da cilj opravdava sredstvo stoga , to prodaji nekome drugome . ja vjerujem u samo jednu istinu , netreba mi demagogijom , sofizmom i filozofijama objašnjavati tvoje sulude misterije , jer ja misterije ne priznajem .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 15/9/2017, 21:01

    Bez ratnih igara, moliću. Smile

    Sergej očigledno ima tvrde i principijelne stavove, što nije loše, pod uslovom da se ne isključuju ostali atributi dobre vjere: razboritost, ljubav, milosrđe, saosjećanje...

    Uzgred, apsolutna istina postoji u smislu sveobuhvatnosti Božje namjere i poretka, ali primjena apsolutne istine u sistemu u kojem živimo nije izvodiva od strane čovjeka, bio vjernik ili ne. Apsolutno može biti samo ono što definiše realnost, a to je Bog. Za čovjeka u stanju u kojem se nalazi definicije ispravnog i pogrešnog daje Božji Zakon, ali zapažamo da je to UVIJEK u domenu koji je praktično primjenljiv i lako shvatljiv za nas u stanju u kojem se nalazimo (i Dekalog je dat na takav način).

    Dakle, univerzalne istine i univerzalni zakoni svakako postoje, u to nema nikakve sumnje. Inače Isus ne bi mogao da objavi: ja sam put, istina i život. Ali mi nemamo takvo pravo. Stoga nikad ne smijemo nametati drugima svoj put kao definiciju ispravnosti. Različiti ljudi se nalaze u različitim prilikama, različite su njihove sposobnosti i različiti su nivo i brzina njihovog rasta.

    Bilo je dosta rasprave o Suboti, spiskova „čini ili ne čini“, ali ako izgubimo iz vida činjenicu da je Subota načinjena zbog čovjeka a ne čovjek zbog Subote, nalazimo se u problemu. Naša pravednost ne dolazi kroz Zakon, niti je to moguće, nego kroz vjeru čiji su rodovi u poslušnosti Bogu i odražavanju Božjeg karaktera.

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 26/4/2024, 15:53