BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 EmptyToday at 16:59 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+42
baxterhr1
Kojot87
Djordje J.
Slava Bogu
Dare1
Kika
Zmajche
Ivanpt33
kainos
PavleS
Marko90
darka
Željko
djolo
Pita
giga
Dušann
kadosh777
Djuka
Nino76
StanoR
Nebojša
Batret
zigozago
Paradoks
MarioD
Nenad
Dragana B.
maurico
Mato T
Sergej 92
Vlatko
JasnaRR
Zarko
Grubo
Stefan93
Noemi
-GoRsKi-
_Ivan_
Jovana
ljuba79
Zdravko Vučinić
46 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 18/6/2019, 17:33

    darka (citat):Da li je tacno da ce sotona falsifikovati Danila 11,45 i da ce islam i Turska kao lazni antihrist ili lazni severni car osvojiti ili napasti Jerusalim a da ce zatim papstvo - pravi antihrist i pravi severni car prebaciti svoje sediste u Jerusalim i da ce to biti pravo ispunjenje Danila 11,45?
    To je vjerovatno konstrukcija nekog ko po svaku cijenu insistira u tačnost onoga što je pisao Urija Smit u njegovoj knjizi Danilo i Otkrivenje. To je nelogično i nerealno. Podsjeća me neku knjigu na temu Otkrivenja, čiji naslov sam zaboravio, a "pisac" je izvjesni hacer koji je prethodno insistirao kako je papa Jovan Pavle II (Vojtila) poslednji papa, i onda je, u želji da održi svoju tezu, u sledećem izdanju tvrdio kako Vojtilu bukvalno negdje skrivaju i da će ga pokazati kad dođe pravi trenutak (drže ga zamrznutog ili nešto slično). Ja sam tu knjigu pocijepao i bacio u kontejner da se ne truje narod. Razni crkvenjaci i sektaši se često dohvate eksperimentisanja sa proroštvom i onda kad im se ne ispune očekivanja, nastaju lupetanja razna. Svježi primjer smo imali skoro sa "ekspertom" za kraj vremena (i avione) Dejvidom Gejtsom i nedjeljnim zakonom.

    Činjenica je da su većina ključnih poteza na velikoj sceni nepredvidivi, iako mogu biti prorečeni u Bibliji. Ovo zbog toga što je svijet mnogo kompleksniji, a tako i dešavanja i pokreti unutar sistema globalne zavjere ili čak planova Sotone i palih anđela, nego što mi to ikad možemo sagledati i zamisliti. Mi smo uglavnom zavisni od informacija koje su dostupne javnom mnjenju, i stoga treba biti mudar i ne baviti se takvim stvarima više nego što je svrsishodno, a posebno ne izlijetati sa najavama koje ne mogu proći test Svetog Pisma.
    avatar
    Marko90


    Broj komentara : 10
    Registration date : 2019-02-10

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Marko90 8/7/2019, 14:32

    Postovani imam dva pitanja.Prvo pitanje je zasto se u Otkrovljenju spominju sva plemena Izraela osim Danovog.Naravno mislim na 144000 zapacacenih.A drugo pitanje je da li ste culi za grupu koja sebe naziva Black Hebrew Israelites i sta mislite o njima
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 8/7/2019, 17:00

    Marko90 (citat):Postovani imam dva pitanja.Prvo pitanje je  zasto se u Otkrovljenju spominju sva plemena Izraela osim Danovog.Naravno mislim na 144000 zapacacenih.A drugo pitanje je da li ste culi za grupu koja sebe naziva Black Hebrew Israelites i sta mislite o njima

    U donjim člancima imate odgovore na pitanja zašto na spisku u Otkrivenju nema Dana i Jefrema:
    144.000 ZAPEČAĆENIH NA SPASENJE
    ČETIRI ANĐELA I PEČAĆENJE 144.000

    Za grupu Black Hebrew Israelites prvi put čujem, ali odmah po nazivu mogu pretpostaviti da su to neki crnci koji polažu pravo na jevrejsko nasleđe. Kako stvari stoje, od Anglo-Saksonaca i Francuza na Zapadu do Srba, crnaca (Hajle Selasije je tvrdio da je naslednik Solomona) i pripadnika raznih drugih naroda - svi tvrde da su potomci izgubljenih plemena. Besmislice koje služe za skretanje pažnje sa ozbiljnih stvari.
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zmajche 7/9/2019, 14:30

    Da li imate neki clanak ili knjigu koja opisuje period od izlaska iz vavilonskog ropstva do dolaska Hrista?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/9/2019, 16:02

    Zmajche (citat):Da li imate neki clanak ili knjigu koja opisuje period od izlaska iz vavilonskog ropstva do dolaska Hrista?
    Možemo preporučiti knjigu Istorija proroka i kraljeva.
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  kainos 4/10/2019, 09:39

    Nego smiju li se tekstovi sa stranice religija.me kopirati i koristiti u debatama na forumima, naravno dodati na kraji izvor:religija.me ?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 4/10/2019, 10:24

    kainos (citat):Nego smiju li se tekstovi sa stranice religija.me kopirati i koristiti u debatama na forumima, naravno dodati na kraji izvor:religija.me ?
    Naravno, mogu se kopirati, štampati, prevoditi na druge jezike, samo bez zloupotrebe neke.
    avatar
    darka


    Broj komentara : 19
    Registration date : 2018-04-29

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  darka 6/10/2019, 15:21

    Kako objasniti osobi koja koristi ovaj citat da je dusa = prah zemaljski + dah zivota . Veruje u dualizam duse i tela.

    Ako bi (Bog) zadržao k sebi, k srcu svom, duh njegov i dah njegov pribrao, izdahnulo bi svako tijelo, i čovjek zemaljski u prah bi se vratio. (Jov 34:14,15)

    Ovde se govori o DVOJE, duh i dah.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 6/10/2019, 15:48

    darka (citat):Kako objasniti osobi koja koristi ovaj citat da je dusa = prah zemaljski + dah zivota . Veruje u dualizam duse i tela.

    Ako bi (Bog) zadržao k sebi, k srcu svom, duh njegov i dah njegov pribrao, izdahnulo bi svako tijelo, i čovjek zemaljski u prah bi se vratio. (Jov 34:14,15)

    Ovde se govori o DVOJE, duh i dah.

    U dualizam može vjerovati samo indoktrinirana osoba koja ne poznaje Bibliju. (U osnovi crkvene dogme o trojstvu takođe se nalazi filozofija dualizma tijela i „duše“, gdje je „pneuma“ (duh) proglašena zasebnom ličnošću tj. trećim licem Božanstva. Da se neki biblijski pisac susretne sa takvim „tumačenjima“, vjerovatno bi pomislio da ima posla sa nekim ludacima. Na primjer, Pavle u 1. Korinćanima 2:11 upoređuje „pneumu“ kod čovjeka i „pneumu“ kod Boga, odakle se jasno vidi kako je on tretirao taj termin.) Pojam „duša“ (nefeš) na hebrejskom jeziku označava kompletnog čovjeka kao živog bića, duhovnog bića. Tako grčki pojmovi „pneuma“ i „psiha“ po smislu treba da odgovaraju hebrejskim riječima „nišma“ i „nefeš“ (dah i duša), a ne paganskim filozofskim idejama koje su baštinili Grci.

    U citiranom tekstu Jov 34:14,15 pominju se dva pojma: nišmat i ruah kao klasični paralelizam, sa ciljem da se naglasi duhovna komponenta koja zapravo omogućava život i koja zavisi od Boga, Davaoca života.
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zmajche 14/10/2019, 17:10

    U poslednje vreme se pojavio jedan novi besednik koji tvrdi da je uslov za spasenje vera, a ne dela, nego da se dela odnose na to da li ce nam biti dobro u zivotu, a da samo verom u Hrista mozemo da se spasimo u prvom vaskrsenju. Kakvo je vase misljenje o ovome?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 14/10/2019, 19:27

    Zmajche (citat):U poslednje vreme se pojavio jedan novi besednik koji tvrdi da je uslov za spasenje vera, a ne dela, nego da se dela odnose na to da li ce nam biti dobro u zivotu, a da samo verom u Hrista mozemo da se spasimo u prvom vaskrsenju. Kakvo je vase misljenje o ovome?
    Bez posredničkog djela Isusa Hrista danas ne bismo uopšte ni razgovarali o spasenju. A vjera je samo sredstvo, spona koja nas povezuje sa Bogom i djelom spasenja. Bez vjere nemoguće je ugoditi Bogu, i to određene vjere koja je izložena u Svetom Pismu. No kakvoća naše vjere se pokazuje onim što činimo u životu, po rodovima koje donosimo.

    Što se tiče novih "besjednika", velika većina širi različite jeresi i duhovne otrovi.
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zmajche 15/10/2019, 09:21

    PavleS (citat):Što se tiče novih "besjednika", velika većina širi različite jeresi i duhovne otrovi.

    Apsolutno se slazem, sve ih vise ima kako iz SPC tako i ovih izvornih.
    Danas ljudi ne biraju nacina da budu Youtube zvezde, pa cak i kroz Hriscansko besednistvo,
    a pola njih je mozda jednom procitalo Bibliju i par nekih tekstova na netu, bez neke dubinske posvecenosti i zivota u skladu sa verom.
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zmajche 17/10/2019, 14:41

    Ima par stihova u jevandjeljima koja sadrze nosenje sopstvenog krsta, poput ovog Matej 10.38.
    Ko ne uzme svoj krst i ne ide za mnom, nije me dostojan.
    Svi znamo da krst nosi okultnu simboliku, a i to je Hrist izrekao pre raspeca.
    Da li je zaista tako rekao ili je u pitanju neka greska u prevodu sa grckog?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 17/10/2019, 17:08

    Zmajche (citat):Ima par stihova u jevandjeljima koja sadrze nosenje sopstvenog krsta, poput ovog Matej 10.38.
    Ko ne uzme svoj krst i ne ide za mnom, nije me dostojan.
    Svi znamo da krst nosi okultnu simboliku, a i to je Hrist izrekao pre raspeca.
    Da li je zaista tako rekao ili je u pitanju neka greska u prevodu sa grckog?
    Treba imati na umu da je Matej pisao na hebrejskom jeziku tako da mi ne znamo koja se hebrejska riječ precizno koristila u autografu. U svakom slučaju, značenje teksta u Mateju 10:38 je sasvim jasno, uzevši u obzir ukupni kontekst ove dionice u kojoj Isus objašnjava potrebu za najvećim samopožrtvovanjem za Božje djelo koje može uključiti i razdvajanje od članova uže porodice i čak fizičku smrt.

    Na grčkom se koristi izraz „stavros“, pojam koji je prvobitno označavao uspravni kolac ili stub, ali u Isusovo vrijeme to je bio instrument za mučenje koji su Grci i Rimljani preuzeli od Feničana, sa manjom poprečnom gredicom za zakivanje šaka. Izvjesno je da tada to niko nije percipirao kao „krst“ u smislu u kojem se danas shvata. Simbolika koja upućuje na paganski krst, antički znak vavilonskog boga sunca, Tamuza, koji je korišćen vjekovima prije hrišćanstva, prihvaćena je kao „hrišćanska“ u 3. i 4. vijeku, posebno nakon Konstantinove navodne vizije krsta u suncu.

    „Stavros“, ili koju god riječ da je Isus ovdje upotrijebio na hebrejskom, a vrlo vjerovatno jeste neku koja je srodna hebrejskoj „breme“ (mša) ili nešto što je „teret“ za grešnu prirodu da nosi, predstavlja samoodricanje ili odricanje od sebičnog života radi slijeđenja Hrista.
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zmajche 18/10/2019, 09:34

    PavleS (citat):Isus objašnjava potrebu za najvećim samopožrtvovanjem za Božje djelo koje može uključiti i razdvajanje od članova uže porodice i čak fizičku smrt.
    Ovo me je podsetilo na onaj stih kada je onom čoveku umro otac, pa je Hrist rekao da pusti mrtve da sahranjuju mrtve.
    Da neko danas tako nekome nešto kaže delovalo bi pregrubo i neempatično.
    Da li je kontekst tadašnje situacije bio toliko dramatičan, da je apostolski poziv bio bitniji čak i od tako bitnih stvari kao što je sahranjivanje bližnjeg?
    Ili je ipak nešto drugo u pitanju?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 18/10/2019, 10:25

    Zmajche (citat):
    PavleS (citat):Isus objašnjava potrebu za najvećim samopožrtvovanjem za Božje djelo koje može uključiti i razdvajanje od članova uže porodice i čak fizičku smrt.
    Ovo me je podsetilo na onaj stih kada je onom čoveku umro otac, pa je Hrist rekao da pusti mrtve da sahranjuju mrtve.
    Da neko danas tako nekome nešto kaže delovalo bi pregrubo i neempatično.
    Da li je kontekst tadašnje situacije bio toliko dramatičan, da je apostolski poziv bio bitniji čak i od tako bitnih stvari kao što je sahranjivanje bližnjeg?
    Ili je ipak nešto drugo u pitanju?
    Izvještaj u Mateju 8:21,22 većina ljudi pogrešno razumiju.

    Prvo treba znati da su sahrane među Jevrejima obavljane veoma brzo, isti dan, da se nijesu upražnjavali paganski običaji oko dežuranja mrtvaca više dana i sl. To znači da se zahtjev ovog neimenovanog učenika nije odnosio na neposredni odlazak kući zbog sahrane oca, jer bi to uzelo malo vremena, jedan dan u najgorem slučaju. Zahtjev se stoga odnosio da se vrati doma i čeka dok mu umre otac pa onda da postane Hristov sledbenik. To je podrazumijevalo vremenski nedefinisano odlaganje.

    Dalje, treba razumjeti značenje izjave „neka mrtvi sahranjuju svoje mrtve“. Ovo se odnosi na duhovno „mrtve“ ljude koji su neosjetljivi i nezainteresovani za vječnu dobrobit, koji se bave ovozemaljskim stvarima, biznisom i sl., što znači da su mrtvi za Božje stvari.

    Dakle, imajući ovo na umu, možemo mnogo lakše da razumijemo Hristovu misao. Isus je želio da razbije oklijevanje i svjetovne tendencije kod ovog učenika i da mu pomogne da se opredijeli za ono što u budućnosti donosi vječno dobro. Radi se o postavljanju prioriteta, jer samo u paganizmu se od smrti i od mrtvih prave ceremonije, misticizam i slava.
    avatar
    darka


    Broj komentara : 19
    Registration date : 2018-04-29

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  darka 19/10/2019, 18:58

    U knjizi ,,Opcinjen tamom" Roze Morno se u svojim molitvama koje je naveo molio Isusu Hristu, a u Bibliji pise da se molimo nasem nebeskom Ocu u ime Isusa Hrista.Znam da je Morno bio veoma posvecen covek i da ga je sam Bog izbavio iz spiritizma ali me je to zbunilo.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 19/10/2019, 20:37

    darka (citat):U knjizi ,,Opcinjen tamom" Roze Morno se u svojim molitvama koje je naveo molio Isusu Hristu, a u Bibliji pise da se molimo nasem nebeskom Ocu u ime Isusa Hrista.Znam da je Morno bio veoma posvecen covek i da ga je sam Bog izbavio iz spiritizma ali me je to zbunilo.

    Tačno je da biblijski model molitve podrazumijeva obraćanje Bogu kroz Hrista ili u ime Hristovo kao Posrednika, ali ne smijemo biti isključivi za obraćanje Isusu u molitvi, jer nije bio ni On sam (vidi: Jovan 14:14,15). Imamo i neke biblijske primjere za to:
    1. U Djelima 7:54-60 zapisano je da je Stefan imao viđenje Sina Čovječjeg (Isusa) kako stoji s desne strane Bogu, kojemu se obraća u molitvi (59. i 60. stih).
    2. U 2. Korinćanima 12:7-9 apostol Pavle piše kako je molio Gospoda (misleći očito na Isusa) da ukloni njegov problem.
    Takođe ima i drugih molitava upućenih Gospodu, ali u nekim slučajevima ne možemo biti sigurni da li je molilac pod tim pojmom podrazumijevao Isusa ili Boga Oca.

    Rože Morno nije bio neki ekspert za teologiju ali jeste visoko posvećen za praktičan molitveni život i Bog je veoma blagoslovio njegov rad.
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zmajche 29/10/2019, 16:56

    Hteo bih da se osvrnem na onu rečenicu iz Jevanđelja, kad Hrist kaže da svi koji budu živeli pobožno biće gonjeni.
    Da li se to odnosi i na današnje vreme, jer slabo znam za takve primere ili ne poznajem ljude koji su dovoljno pobožni?
    Opet ako je neko pobožan, a ne eksponira se previše, ne vidim načina da nekog isprovocira.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 29/10/2019, 17:24

    Zmajche (citat):Hteo bih da se osvrnem na onu rečenicu iz Jevanđelja, kad Hrist kaže da svi koji budu živeli pobožno biće gonjeni.
    Da li se to odnosi i na današnje vreme, jer slabo znam za takve primere ili ne poznajem ljude koji su dovoljno pobožni?
    Opet ako je neko pobožan, a ne eksponira se previše, ne vidim načina da nekog isprovocira.
    Što se tog principa tiče, ništa se nije promijenilo od Pada u grijeh do danas, niti će dok postoje grešnici na zemlji. Ono što se mijenja su okolnosti, shodno sistemskom uređenju i paradigmi u kojoj živimo.

    U današnjem vremenu u kojem vrijednosti i poglede na svijetu određuju ateizam, demokratija, tolerancija i sl., postoji privid o ugašenom progonstvu pobožnih ljudi. Međutim, individualno, isti duh mržnje može se zapaziti u direktnim kontaktima gdje se ljudima predočava biblijska religija, što uključuje i najužu porodicu.

    Za razliku od prošlih vremena, postojeće društveno uređenje je kroz razne mehanizme smanjilo uticaj ideoloških konfrontacija i da tako kažemo „prosvijetlilo“ ljude na način da su obrazovaniji i tolerantniji na razlike, naravno uz unaprijeđene mehanizme održavanja reda i mira.

    Čim se promijene okolnosti, što je neminovnost na kraju istorije pobune, progonstva Božjeg naroda će se opet pokrenuti.

    S druge strane, pobožni ljudi su ljudi mira, ne konflikta, a konflikt se rađa iz otpora i mržnje grešnika na Boga i Božjeg poretka života koji napokon predviđa kraj satanizmu.
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zmajche 6/11/2019, 12:06

    Onaj besednik, koga sam pominjao u prethodnom pitanju, se zove Dušan Govedarica.
    Vidim da je mlad momak, bio je u Balkan Info-u i redovno pravi klipove na Youtube-u.

    Za onu tezu da se ljudi spasavaju po veri, a ne po delima, se vodi stihovima Efescima 2.8-9.
    Za monahe tvrdi da neće biti spaseni, jer pokušavaju da se opravdaju delima tela, koje je grešno i propadljivo.

    Pored toga, vidim da tvrdi da su Bog i Isus ista ličnost, a to je povezao preko onog alef i tav iz 1. Mojsijeve 1.1.
    i onoga kada Isus kaže da je alfa i omega.

    Za krst tvrdi da nije paganski simbol, nego da Sotona zloupotrebljava simbole.
    Čak tvrdi da je krst simbol spasenja, jer ono slovo tav iz starog hebrejskog je u obliku krsta, a alef je glava bika.

    Inače, smatram da su mu klipovi odlični. Pored Biblijske nauke, ukazuje na zablude crkvenih doktrina, opasnost okultizma i priča o zdravoj ishrani.
    Podseća me na Petrovića sa početka karijere, čak ga je u jednom klipu jako objektivno i asertivno kritikovao.

    Pavle, ako nekada nađete vremena, možda bi mogli da uradite članak o njegovom radu, kao što ste uradili sa Miroljubom i Zdravkom?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 6/11/2019, 12:32

    Zmajche (citat):Onaj besednik, koga sam pominjao u prethodnom pitanju, se zove Dušan Govedarica.
    Vidim da je mlad momak, bio je u Balkan Info-u i redovno pravi klipove na Youtube-u.

    Za onu tezu da se ljudi spasavaju po veri, a ne po delima, se vodi stihovima Efescima 2.8-9.
    Za monahe tvrdi da neće biti spaseni, jer pokušavaju da se opravdaju delima tela, koje je grešno i propadljivo.

    Pored toga, vidim da tvrdi da su Bog i Isus ista ličnost, a to je povezao preko onog alef i tav iz 1. Mojsijeve 1.1.
    i onoga kada Isus kaže da je alfa i omega.

    Za krst tvrdi da nije paganski simbol, nego da Sotona zloupotrebljava simbole.
    Čak tvrdi da je krst simbol spasenja, jer ono slovo tav iz starog hebrejskog je u obliku krsta, a alef je glava bika.

    Inače, smatram da su mu klipovi odlični. Pored Biblijske nauke, ukazuje na zablude crkvenih doktrina, opasnost okultizma i priča o zdravoj ishrani.
    Podseća me na Petrovića sa početka karijere, čak ga je u jednom klipu jako objektivno i asertivno kritikovao.

    Pavle, ako nekada nađete vremena, možda bi mogli da uradite članak o njegovom radu, kao što ste uradili sa Miroljubom i Zdravkom?
    S kilometra se vidi da je pomenuti "besjednik" igraonica za demone.  Nemam šta da ga komentarišem.
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zmajche 6/11/2019, 14:28

    Ako možete samo da razjasnite da li se to vidi na osnovu ovoga što sam napisao, ili znate njegove stavove od ranije?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 6/11/2019, 17:05

    Zmajche (citat):Ako možete samo da razjasnite da li se to vidi na osnovu ovoga što sam napisao, ili znate njegove stavove od ranije?
    Vidio sam ga skoro. A za tebe savjet, naravno ako želiš da zdravo duhovno i mentalno napreduješ: kad vidiš da neko iznosi ozbiljniju nebulozu ili jeresi, treba da se sklanjaš odatle. Neizgrađena zdrava vjera i lutanja po internetu su loša kombinacija, mnogima je to došlo glave (duhovno).
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zmajche 6/11/2019, 17:17

    PavleS (citat):
    Vidio sam ga skoro. A za tebe savjet, naravno ako želiš da zdravo duhovno i mentalno napreduješ: kad vidiš da neko iznosi ozbiljniju nebulozu ili jeresi, treba da se sklanjaš odatle. Neizgrađena zdrava vjera i lutanja po internetu su loša kombinacija, mnogima je to došlo glave (duhovno).
    Zato sam i ovde da pitam za sve nejasnoće.

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 7/5/2024, 18:40