BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty24/4/2024, 22:29 by PavleS

» Biblijski razgovori
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+12
Jovana
Be snake and dove
Nathanael
kuzma
Željko
Zdravko Vučinić
Bogomdani
Vlatko
Marko96
Vik
beka26
PavleS
16 posters

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Vlatko 2/12/2015, 21:45

    PavleS (citat):
    Čekaj sad malo Viteže klasične muzike.
    Kad smo već dobili nauku, kad je svijet nepovratno otišao tim putem, nauka jeste neka vrsta nužnog zla, tj. savršeno se uklapa u koncept dobra i zla odnosno satanizam. Ali osnovno je pitanje dobijaju li ili gube ljudi od nauke u pogledu spasenja pa čak i kvaliteta sadašnjeg života.
    Ako je sve ovo dobro, kako to da je Sotona vidio svoju najveću šansu u istoriji upravo kroz naučni i tehnološki "progres" na zemlji?
    Evo jednog citata iz dodatih stranica knjige "Opčinjen tamom":

    To je zato jer je vitez opčinjen tamom. Nevjerovatno je koliko daleko to ide, jednom kad te prožderu i postaneš vitez tame. Sjeti se Pavle da je rekao da na ovom forumu piše zbog drugih ljudi. Ja bi razmislio zbog mentalnog zdravlja tih ljudi, o duhovnom da i ne pričam da mu se to pravo uskrati.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 2/12/2015, 22:25

    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):
    Čekaj sad malo Viteže klasične muzike.
    Kad smo već dobili nauku, kad je svijet nepovratno otišao tim putem, nauka jeste neka vrsta nužnog zla, tj. savršeno se uklapa u koncept dobra i zla odnosno satanizam. Ali osnovno je pitanje dobijaju li ili gube ljudi od nauke u pogledu spasenja pa čak i kvaliteta sadašnjeg života.
    Ako je sve ovo dobro, kako to da je Sotona vidio svoju najveću šansu u istoriji upravo kroz naučni i tehnološki "progres" na zemlji?
    Evo jednog citata iz dodatih stranica knjige "Opčinjen tamom":

    To je zato jer je vitez opčinjen tamom. Nevjerovatno je koliko daleko to ide, jednom kad te prožderu i postaneš vitez tame. Sjeti se Pavle da je rekao da na ovom forumu piše zbog drugih ljudi. Ja bi razmislio zbog mentalnog zdravlja tih ljudi, o duhovnom da i ne pričam da mu se to pravo uskrati.
    Ne znam sad. Lazar me ukorio pa su mi vezane ruke. Smile
    avatar
    Be snake and dove


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2015-11-26

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Be snake and dove 2/12/2015, 22:48

    Pavle vrlo dobro znamo da je Roger govorio o teoriji evolucije ,a ne o zakonima higijene ,prehrane i stotinu drugih zakona uspostavljenih od samog Boga .
    Znanost je ispitala ,kroz 100 000 studija ,mnogo stvari i može se jako,jako puno naučiti kroz studije .Današnji čovjek ,ako čita preporuke što treba jesti i piti ,će biti jako zdrav i sretan ,a ako se zabije u neko selo i jede slaninu dimljenu i pije vino ,iako ima bolje uvjete i živi u prirodi će uništiti zdravlje jer je vjerovao narodnim predajama kako vino liječi i kako je dobra slanina .
    Teorija evolucije ,neki je nazivaju i religija ,roger je to rekao isto ,to je religija .Ali kad kažem znanost ,to je jako širok pojam i ima veliki dio znanosti iz kojega se mogu naučiti mnoge korisne stvari i još više utvrditi sigurnost u biblijsku znanost ,originalnu znanost .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 2/12/2015, 23:01

    Knight of classical music (citat):Pavle vrlo dobro znamo da je Roger govorio o teoriji evolucije ,a ne o zakonima higijene ,prehrane i stotinu drugih zakona uspostavljenih od samog Boga .
    Znanost je ispitala ,kroz 100 000 studija ,mnogo stvari i može se jako,jako puno naučiti kroz studije .Današnji čovjek ,ako čita preporuke što treba jesti i piti ,će biti jako zdrav i sretan ,a ako se zabije u neko selo i jede slaninu dimljenu i pije vino ,iako ima bolje uvjete i živi u prirodi će uništiti zdravlje jer je vjerovao narodnim predajama kako vino liječi i kako je dobra slanina .
    Teorija evolucije ,neki je nazivaju i religija ,roger je to rekao isto ,to je religija .Ali kad kažem znanost ,to je jako širok pojam i ima veliki dio znanosti iz kojega se mogu naučiti mnoge korisne stvari i još više utvrditi sigurnost u biblijsku znanost ,originalnu znanost .
    Viteže, dao sam citat. Ima u knjizi opširno, i riječ je bila o industrijalizaciji i tehnološkom razvoju, a teorija evolucije se tu uklapa u kvazi naučnom domenu koji sve to "intelektualno" prati.
    Sve ovo što današnja nauka "dokazuje", a što ima stvarne koristi za čovjeka, stari ljudi su znali putem prostog razlikovanja stvari koje je dao Bog. I naravno iz Biblije. Možda je dobar primjer medicinska konvencionalna nauka i industrija, koja mnogo više donosi destrukciju i smrt nego što štiti od istih. A tako je i u svim ostalim oblastima.
    Da su naučna i tehnološka dostignuća ovog tipa bili stvarno potrebni čovjeku, imali bismo to u početku stvaranja od Boga, ili makar instrukcije da se ide u tom pravcu. No činjenice dokazuju suprotno: što je čovjek grešniji i nesposobniji, to mu više odgovaraju ovakve stvari.
    avatar
    Be snake and dove


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2015-11-26

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Be snake and dove 2/12/2015, 23:14

    PavleS (citat):
    Knight of classical music (citat):Pavle vrlo dobro znamo da je Roger govorio o teoriji evolucije ,a ne o zakonima higijene ,prehrane i stotinu drugih zakona uspostavljenih od samog Boga .
    Znanost je ispitala ,kroz 100 000 studija ,mnogo stvari i može se jako,jako puno naučiti kroz studije .Današnji čovjek ,ako čita preporuke što treba jesti i piti ,će biti jako zdrav i sretan ,a ako se zabije u neko selo i jede slaninu dimljenu i pije vino ,iako ima bolje uvjete i živi u prirodi će uništiti zdravlje jer je vjerovao narodnim predajama kako vino liječi i kako je dobra slanina .
    Teorija evolucije ,neki je nazivaju i religija ,roger je to rekao isto ,to je religija .Ali kad kažem znanost ,to je jako širok pojam i ima veliki dio znanosti iz kojega se mogu naučiti mnoge korisne stvari i još više utvrditi sigurnost u biblijsku znanost ,originalnu znanost .
    Viteže, dao sam citat. Ima u knjizi opširno, i riječ je bila o industrijalizaciji i tehnološkom razvoju, a teorija evolucije se tu uklapa u kvazi naučnom domenu koji sve to "intelektualno" prati.
    Sve ovo što današnja nauka "dokazuje", a što ima stvarne koristi za čovjeka, stari ljudi su znali putem prostog razlikovanja stvari koje je dao Bog. I naravno iz Biblije. Možda je dobar primjer medicinska konvencionalna nauka i industrija, koja mnogo više donosi destrukciju i smrt nego što štiti od istih. A tako je i u svim ostalim oblastima.
    Da su naučna i tehnološka dostignuća ovog tipa bili stvarno potrebni čovjeku, imali bismo to u početku stvaranja od Boga, ili makar instrukcije da se ide u tom pravcu. No činjenice dokazuju suprotno: što je čovjek grešniji i nesposobniji, to mu više odgovaraju ovakve stvari.

    Industrija je imala dosta loših strana ,dječji rad je bio ,trovanje teškim metalima i sl. , ljudi su bili robovi ,a i danas nije puno bolje .Ljudi prije samo sto godina su imali 50% više kisika u atmosferi 'na raspolaganju ' .Ali sve se to moglo spriječiti ,da je industrija i tehnologija bila u rukama boljih ljudi .Samo po sebi to ništa nije loše ,ali kada novac igra glavnu ulogu ,onda se i najbolje stvari pretvore u problematične opasnosti .

    Samo ,naveo si citate bivšeg sotonista ,o tome što je sam sotona rekao na sastanku 1700'te .A ja sam spomenuo što je rekao Božji prorok EGW .Sada vidimo dvije suprotnosti,ona pohvalila napredak tehnologije i još dodala da je citiram 'Bog podigao ljude ' da pomognu napraviti tehnologiju za proizvodnju hrane i dobara .Ja više vjerujem proroku Božjem ,nego što je neki sotonistički svećenik rekao što je sotonin plan .Sotona ima plan ,ali Bog je taj koji odlučuje što će biti .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 2/12/2015, 23:23

    Samo ,naveo si citate bivšeg sotonista ,o tome što je sam sotona rekao na sastanku 1700'te .A ja sam spomenuo što je rekao Božji prorok EGW .Sada vidimo dvije suprotnosti,ona pohvalila napredak tehnologije i još dodala da je citiram 'Bog podigao ljude ' da pomognu napraviti tehnologiju za proizvodnju hrane i dobara .Ja više vjerujem proroku Božjem ,nego što je neki sotonistički svećenik rekao što je sotonin plan .Sotona ima plan ,ali Bog je taj koji odlučuje što će biti .
    Bog dopušta, što ne znači da je to Njegova volja. EGW je govorila o poljoprivredi a sigurno nije mislila na ovo što danas rade poljoprivredi.
    Hajde navedi jednog naučnika i izumitelja za kojeg bi se s pouzdanjem mogli reći "ovaj je bio biblijski religiozan, spašen je za vječnost". Ja se nešto ne mogu sjetiti, možda imaju neki. A negativnih primjera ima koliko god hoćeš. Činjenica je da su naukom najviše opsjednuti oni koji su predmet ove teme - masoni.
    avatar
    Be snake and dove


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2015-11-26

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Be snake and dove 2/12/2015, 23:35

    PavleS (citat):
    Samo ,naveo si citate bivšeg sotonista ,o tome što je sam sotona rekao na sastanku 1700'te .A ja sam spomenuo što je rekao Božji prorok EGW .Sada vidimo dvije suprotnosti,ona pohvalila napredak tehnologije i još dodala da je citiram 'Bog podigao ljude ' da pomognu napraviti tehnologiju za proizvodnju hrane i dobara .Ja više vjerujem proroku Božjem ,nego što je neki sotonistički svećenik rekao što je sotonin plan .Sotona ima plan ,ali Bog je taj koji odlučuje što će biti .
    Bog dopušta, što ne znači da je to Njegova volja. EGW je govorila o poljoprivredi a sigurno nije mislila ovo što danas rade poljoprivredi.
    Hajde navedi jednog naučnika i izumitelja za kojeg bi s pouzdanjem mogli reći "ovaj je bio biblijski religiozan, spašen je za vječnost". Ja se nešto ne mogu sjetiti, možda imaju neki. A negativnih primjera ima koliko god hoćeš. Činjenica je da su naukom najviše opsjednuti oni koji su predmet ove teme - masoni.

    Nemožeš se sjetiti ? Zar možeš znati tko u što vjeruje i tko će se spasiti ,kako ti možeš biti siguran tko će se spasiti ?

    EGW nije govorila o poljoprivredi samo ,rekla je taj primjer ,da je zemlju sve teže obrađivati ,ali govorila je poduže i to o tome kako je Bog iz milosti prema ljudima ,podigao i dao pamet ljudima da unaprijede tehnologiju .Zašto ? Zato jer vjerovatno ,nakon posljednjih 2000 godina što su ljudi užasno loše živjeli ,degradirali sve više i više ,bitna je tehnologija da ne propadnemo .Evo samo u 100 godina tjelesna visina se povećala dosta ,a da nije bilo Srednjeg Vijeka -kada je znanost bila zabranjena ,koliko bi tek napredovali više .Zamisli samo da je u Srednjem Vijeku znanost bila dopuštena ,a ne da se vjerovalo da je grijeh kupanje ,koliko bi tek smrti bilo spriječeno .

    Rimljani su jako pametni ljudi bili ,studije su pokazale da je prosječni IQ bio 140 u antičkom Rimu .Danas se smatra 130 granica za iznimno talentiranog čovjeka u nekim sferama znanosti ,a prosječni Rimljanin je imao stočeteres ,što znači da su im znanstvenici imali bar 170 ,180 .Napravili su vrhunski sistem čiste vode ,kupanja ,higijene .Kad je rimsko carstvo uništeno ,nije više bilo da se obični puk kupa u kupeljima i da ima šansu za kvalitetan život .Počelo je anti-znanstveno doba ,doba lažnog licemjerja ,nije bilo pesticida ,nije bilo gmo ,ali ljudi su ''napredovali'' čak do 150 cm visine i očekivana dužina života je bila dobrih 40 godina .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 2/12/2015, 23:42

    Nemožeš se sjetiti ? Zar možeš znati tko u što vjeruje i tko će se spasiti ,kako ti možeš biti siguran tko će se spasiti ?
    Ti si stvarno opasni spamer. Pa valjda je očekivano da javne ličnosti javno i ispolje svoju vjeru u Boga.
    Ali ne može se steći slava ovog svijeta pod zastavom Boga nebeskoga.

    Evo samo u 100 godina tjelesna visina se povećala dosta.
    Jeste, "zahvaljujući" nauci i tehnologji u industriji hrane ljudi su se povećali i jako puno zaoblili.

    Rimljani su jako pametni ljudi bili ,studije su pokazale da je prosječni IQ bio 140 u antičkom Rimu
    Ko im je mjerio IQ tada? Ti? Jesu, baš su bili "mudraci", ali za nevaljštinu. Daj nemoj da spamuješ više i trošiš ljudima vrijeme.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Vlatko 3/12/2015, 00:23

    Pavle, ako ti ovaj post o Rimu nije dovoljan da vidiš o kakvom se čovjeku radi, onda stvarno.

    Ajde da se kladimo da su u Babilonu imali još veći IQ nego Rimljani, da su još brže razvijali "civilizaciju" i ne trebaju mi "studije" da mi to dokažu.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 26/1/2016, 14:15

    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Vlatko 23/3/2016, 19:18

    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  beka26 24/3/2016, 00:32

    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Vlatko 24/3/2016, 04:28


    Ja sam isto na prvu reagirao da je ravna zemlja totalna glupost, ali intuicija mi govori da ima tu nečega (a rijetko me kada varala, čak i kad sam bio u totalnom otpadu), uostalom, Biblija na nekim mjestima sugerira baš takav scenarij, kao recimo mjesto da će svi na zemlji vidjeti Kristov drugi dolazak, što je nemoguće na Zemlji kao kugli, jer s koje god da strane dođe, ovi s druge strane ga neće vidjeti, znači neće ga svako oko vidjeti, osim ako ne misli kružiti oko Zemlje. Postoji i niz drugih mjesta koja daju prilog takvom scenariju. Uglavnom, istražit ću to dublje, ne bi bilo prvi put da nam se podvali laž takvog opsega, a posljedice toga da je Zemlja stvarno ravna bi bile katastrofalne za današnje ljudsko znanje. Čak i ako je Zemlja disk, to ne pobija biblijsku tvrdnju o Zemljinom krugu, jer ona i dalje ostaje krug, samo ne dvostruki. Inače svi astronauti NASE su masoni, kao i ostalih svemirskih agencija, tako da ni s te strane nije to slučajno, zašto bi inzistirali da svi te struke budu u ložama, a za druga zanimanja im nije toliko bitno. Što se tiče snimki Zemlje, svatko tko se imalo bavi fotografijom zna da snimka jako ovisi od leće i da se ravne stvari lako mogu zakriviti lećom.

    Evo i ovo, nisam citate provjeravao, ali znam da će Pavle popizdit što to stavljam (zato i stavljam  Very Happy  Very Happy ), s tim da su neki totalna glupost.



    Evo malo i od naučnika:



    A evo i nešto popularno:



    Odgledati cijeli video do kraja, ako ništa barem zanimljiva pitanja postavlja:



    Uglavnom, pogledat i malo razmislit o svemu, dubina prijevare u koju smo uvučeni ide jako daleko, možda su sve ovo gluposti, ali barem daje malo prostora za mislit i otvara neka pitanja na koji način se uopće proizvodi ljudsko znanje i zašto ga je tako lako osporiti u nekim stvarima, također je poznato da znanstvenici nemaju objašnjenja za puno banalnih stvari, možda je ovo jedan od razloga, jer skrivaju velike laži. Također treba gledati i u budućnost i u kontekst spuštanja Nebeskog Jeruzalema koji ima više smisla na "ravnoj ploči/disku" (koji i sam ima temelje, njih 12, pa se tu opet može povuć paralela da ih ima i Zemlja, a također može se povući paralela i s maničnim okultnim obožavanjem kruga i kugle od početka - čemu to?) tako da ga svi mogu vidjeti i da osvjetljava cijelu površinu Zemlje (i ostalo opisano u 21. glavi), makar Bogu ništa nije nemoguće, pa lako može osvjetliti površinu bilo čega.

    Uglavnom, meni je to postalo zanimljivo, a s obzirom kakve sam sve šokove doživio zadnjih 10-tak godina, ne bi se čudio da tako nešto doživim opet oko bilo kojeg pitanja, ne samo ovog, koje niti nije ključno za spasenje i svodi se na razonodu.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Nesto o istoriji?

    Komentar  ljuba79 24/3/2016, 10:50

    Vlatko, sad si naderao zbog ravne Zemlje ;-) Mislim da se ne trebamo previse zaludjivati tim izucavanjem, skretati pogled sa Jevandjelja, ali pratiti...Definitivno su mi one zvanicne cifre "konstrukcije" nase galaksije totalno abnormalne, i lice na brojke iz evolucije...Ja sam neutralan, i otvoren za realnu argumentaciju...

    Nego, u ovom predhodnom videu o tajnim drustvima - interesantno mi je da su u par navrata prozvali Papu, Vatikan...povezali...Vrlo hrabro!
    Zapalo mi je za oko ono njihovo rodoljubivo - mi Hrvati, kroz istoriju...A popljuvase Srbe...Pa da li mi neko moze reci nesto vise o istoriji sa ovih prostora? Ima li neka relevantna knjiga, predavanje? Mozda i ima smilsa to da su Nemanjici dobili podrsku Pape...Zna li iko ista detaljnije o Svetom Savi, Caru Dusanu...Crna Gora, Bosna, Srbija? Ocigledno da nas veze isti jezik, tradicija, ali zna li se kako je to sve nastalo?

    Hvala, svako dobro...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 24/3/2016, 10:57

    Pa dobro, koliko vidim iz ovih "slajdova" (bez gledanja "materijala" naravno) sad shvatam da se okeani zapravo prelivaju preko ploče i tako nemamo nikad viška vode. Ima tu logike.

    Jasno je da postoje zatučeni ljudi i ja nemam ništa protiv njih sve dok su dobronamjerni. Ali ovi što proizvode ovakve stvari i podižu kontra teze, čak i u očiglednim manipulacijama, nijesu nimalo dobronamjerni.

    Sad postavlja se pitanje ko to radi. Masoni nijesu, jer eto oni, kako sam Vlatko tvrdi, drže NASA-u i imaju obilje materijala koji dokazuje da je zemlja kružnog oblika. Ne treba velika pamet da se zaključi da ovakve nebuloze mogu poteći samo iz krugova crkve. Zašto? Jer je crkva vjekovima držala narod u katastrofalnim zabludama, uključujući i ovu. Ljudi su vjerovali svojoj "crkvi" umjesto svojim očima. Jer "crkva" zna. Žreci su to, upućeni u "svete tajne".
    Na šta mislim kad kažem da ljudi nijesu vjerovali svojim očima, već žrecima? Jednostavno ljudi su imali nad sobom zvjezdano nebo. To i Biblija kaže. Mogli su vidjeti mjesec koji nije tako daleko i mjesečeve mijene. Šta su vidjeli, ploču ili krug? Ili su pomislili da je i Mjesec obrađen u Photoshopu? To isto su vrlo jednostavno mogli primijeniti za zemlju, znajući za smjenu dana i noći, izlaske i zalaske sunca, plovidbu po okeanima i sl.
    Ali narod je više volio da bude obmanut mitologijom i hipnotisan paganskim pričama. Kako se pokazuje, čak i danas je moguće oprati mozak ljudima sa istim pričama. Dakle, moje mišljenje je da ovakve gluposti mogu doći samo iz crkvenih krugova kako bi ljudi rekli "aha, eto crkva je vjekovima bila u pravu". Naravno oni koji su još uvijek hipnotisani crkvama.

    Vrlo je vjerovatno da je "let na Mjesec" bio veliki državni, čak svjetski projekat, ne samo proizvod trke "hladnog rata", već metoda da se zadobije globalno povjerenje u visoku nauku i tehnologiju, jer svijetu je trebao jedan "džinovski" poduhvat te vrste. Nakon toga "svemoćna" nauka mogla je da preuzme ljudsku ideologiju i misao. Mogli su da se ulažu ogromni novci tamo gdje masoni vole.

    Ali masoni nijesu kao crkvenjaci. Način na koji su oni uvučeni u igru nije isti. Oni su u jednom domenu čak i viteški nastrojeni i mnogi imaju visok moralni kodeks. Oni su više kao neka vrsta svjetovne inteligencije koja se ne uklapa u dogmatski sistem dirigovanog razmišljanja. To su pokazala nekolika poslednja vijeka, kroz prosvjetiteljstvo i druge stvari.

    S druge strane, crkvenjaci, lica koja vode cijeli taj cirkus, su podmukli, fanatični i ubražđeni u pravolinijsku putanju u negativnom smislu te riječi. Oni su vojnici svoje "nepogrešive crkve". I oni su spremni da upotrijebe sva sredstva da odbrane ono što razum i logika ne mogu odbraniti, da ne pominjemo neodrživost u sučeljavanju sa Božjom Riječi.

    Ako bi se napravilo istraživanje kako je crkva stekla moć, u svim tačkama to je bilo putem prevare. Kao što je neki ateista primijetio komentarišući zločine crkve, sa posebnim osvrtom na Srednji vijek (kad je zemlja bila "ploča" između ostalog), da Katolička crkva nije koristila brutalno nasilje i manipulacije za sticanje svoje dominacije, danas bi bila na nivou manje sekte. Da li bi to bio slučaj i sa izvornim hrišćanstvom? Sve dok je djelovalo u sili Božjoj naravno da ne bi, iako taj koncept ne počiva na kvantitetu već na kvalitetu. Zato su takvi obraćenici uvijek bili smrtni i najgori neprijatelji "crkve". Jer nijesu podložni manipulaciji ni podmićivanju. Vlade mogu da kupe, masone mogu da kupe, obećaju im dio kolača, ali biblijski religoznim ne mogu ništa obećati ni dati na šta bi se ovi primili.

    Još jednom da se vratimo "zemlji ploči". Skupljajte ljudi novac, putujte negdje dalje, dobro će vam učiniti. Samo se pazite, ne naginjite se preko ivice ploče kad stignete do kraja svijeta.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Vlatko 24/3/2016, 12:39

    ljuba79 (citat):Vlatko, sad si naderao zbog ravne Zemlje ;-) Mislim da se ne trebamo previse zaludjivati tim izucavanjem, skretati pogled sa Jevandjelja, ali pratiti...Definitivno su mi one zvanicne cifre "konstrukcije" nase galaksije totalno abnormalne, i lice na brojke iz evolucije...Ja sam neutralan, i otvoren za realnu argumentaciju...

    Nego, u ovom predhodnom videu o tajnim drustvima - interesantno mi je da su u par navrata prozvali Papu, Vatikan...povezali...Vrlo hrabro!
    Zapalo mi je za oko ono njihovo rodoljubivo - mi Hrvati, kroz istoriju...A popljuvase Srbe...Pa da li mi neko moze reci nesto vise o istoriji sa ovih prostora? Ima li neka relevantna knjiga, predavanje? Mozda i ima smilsa to da su Nemanjici dobili podrsku Pape...Zna li iko ista detaljnije o Svetom Savi, Caru Dusanu...Crna Gora, Bosna, Srbija? Ocigledno da nas veze isti jezik, tradicija, ali zna li se kako je to sve nastalo?

    Hvala, svako dobro...

    Daj pogledaj ovo I MATEMATIČKE IZRAČUNE, kako se mogu vidjeti takve udaljenosti ako je zemlja zakrivljena?



    Ako već ne paše teologija, kako ne paše MATEMATIKA? KUTOVI I IZRAČUNI?
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Vlatko 24/3/2016, 13:07

    PavleS (citat):Pa dobro, koliko vidim iz ovih "slajdova" (bez gledanja "materijala" naravno) sad shvatam da se okeani zapravo prelivaju preko ploče i tako nemamo nikad viška vode. Ima tu logike.

    Jasno je da postoje zatučeni ljudi i ja nemam ništa protiv njih sve dok su dobronamjerni. Ali ovi što proizvode ovakve stvari i podižu kontra teze, čak i u očiglednim manipulacijama, nijesu nimalo dobronamjerni.

    Sad postavlja se pitanje ko to radi. Masoni nijesu, jer eto oni, kako sam Vlatko tvrdi, drže NASA-u i imaju obilje materijala koji dokazuje da je zemlja kružnog oblika. Ne treba velika pamet da se zaključi da ovakve nebuloze mogu poteći samo iz krugova crkve. Zašto? Jer je crkva vjekovima držala narod u katastrofalnim zabludama, uključujući i ovu. Ljudi su vjerovali svojoj "crkvi" umjesto svojim očima. Jer "crkva" zna. Žreci su to, upućeni u "svete tajne".
    Na šta mislim kad kažem da ljudi nijesu vjerovali svojim očima, već žrecima? Jednostavno ljudi su imali nad sobom zvjezdano nebo. To i Biblija kaže. Mogli su vidjeti mjesec koji nije tako daleko i mjesečeve mijene. Šta su vidjeli, ploču ili krug? Ili su pomislili da je i Mjesec obrađen u Photoshopu? To isto su vrlo jednostavno mogli primijeniti za zemlju, znajući za smjenu dana i noći, izlaske i zalaske sunca, plovidbu po okeanima i sl.
    Ali narod je više volio da bude obmanut mitologijom i hipnotisan paganskim pričama. Kako se pokazuje, čak i danas je moguće oprati mozak ljudima sa istim pričama. Dakle, moje mišljenje je da ovakve gluposti mogu doći samo iz crkvenih krugova kako bi ljudi rekli "aha, eto crkva je vjekovima bila u pravu". Naravno oni koji su još uvijek hipnotisani crkvama.

    Vrlo je vjerovatno da je "let na Mjesec" bio veliki državni, čak svjetski projekat, ne samo proizvod trke "hladnog rata", već metoda da se zadobije globalno povjerenje u visoku nauku i tehnologiju, jer svijetu je trebao jedan "džinovski" poduhvat te vrste. Nakon toga "svemoćna" nauka mogla je da preuzme ljudsku ideologiju i misao. Mogli su da se ulažu ogromni novci tamo gdje masoni vole.

    Ali masoni nijesu kao crkvenjaci. Način na koji su oni uvučeni u igru nije isti. Oni su u jednom domenu čak i viteški nastrojeni i mnogi imaju visok moralni kodeks. Oni su više kao neka vrsta svjetovne inteligencije koja se ne uklapa u dogmatski sistem dirigovanog razmišljanja. To su pokazala nekolika poslednja vijeka, kroz prosvjetiteljstvo i druge stvari.

    S druge strane, crkvenjaci, lica koja vode cijeli taj cirkus, su podmukli, fanatični i ubražđeni u pravolinijsku putanju u negativnom smislu te riječi. Oni su vojnici svoje "nepogrešive crkve". I oni su spremni da upotrijebe sva sredstva da odbrane ono što razum i logika ne mogu odbraniti, da ne pominjemo neodrživost u sučeljavanju sa Božjom Riječi.

    Ako bi se napravilo istraživanje kako je crkva stekla moć, u svim tačkama to je bilo putem prevare. Kao što je neki ateista primijetio komentarišući zločine crkve, sa posebnim osvrtom na Srednji vijek (kad je zemlja bila "ploča" između ostalog), da Katolička crkva nije koristila brutalno nasilje i manipulacije za sticanje svoje dominacije, danas bi bila na nivou manje sekte. Da li bi to bio slučaj i sa izvornim hrišćanstvom? Sve dok je djelovalo u sili Božjoj naravno da ne bi, iako taj koncept ne počiva na kvantitetu već na kvalitetu. Zato su takvi obraćenici uvijek bili smrtni i najgori neprijatelji "crkve". Jer nijesu podložni manipulaciji ni podmićivanju. Vlade mogu da kupe, masone mogu da kupe, obećaju im dio kolača, ali biblijski religoznim ne mogu ništa obećati ni dati na šta bi se ovi primili.

    Još jednom da se vratimo "zemlji ploči". Skupljajte ljudi novac, putujte negdje dalje, dobro će vam učiniti. Samo se pazite, ne naginjite se preko ivice ploče kad stignete do kraja svijeta.

    Ne prelijevaju se, na rubovima su ogromni ledeni zidovi, kilometrima visoki, voda se smrzava kako se prilazi bliže krajevima, znaš, u svemiru je JAKO hladno, pa se voda zaledi. To su ti oni ogromni ledeni zidovi koje nam prikazuju kao da su sa južnog pola koji po toj teoriji ustvari ne postoji, postoji sjeverni pol koji je u sredini diska, a ti ledeni zidovi su na rubovima, ali ako ideš po kugli, otkud god da kreneš imaš dojam da ideš prema dnu ili vrhu kugle, a tamo te čeka LED. Samo razvuci površinu kugle sa sjevernim polom kao centrom i kud god da kreneš doć ćeš do leda, ili do antarktike na kugli, super zar ne? Nisi TEMELJITO POGLEDAO MATERIJALE, pogotovo onaj o 200 dokaza. To što su druga nebeska tijela lopte, ako uopće jesu, a neka jesu očito, nema nikakve veze sa tim da Zemlja mora biti lopta, valjda je jasno da Zemlja ima poseban i povlašten položaj u svemiru, a i sva nebeska tijela nisu kugle. Moreplovci su plovili uglavnom oko kopna, pa nije bilo problema da dođu do ledenih zidova, a neki i jesu došli, pa su se okrenuli na drugu stranu i nastavili ploviti, znaš i danas se lako dođe do južnog ili sjevernog pola, ali kako to da ih nitko ne probije, pa pređe na "drugu stranu", pogotovo južni pol? Nego im se uvijek ispriječe OGROMNI LEDENI ZIDOVI koje je nemoguće prijeći. Koliko znam nemamo čak niti snimke preleta, da se taj sav led preleti i onda dođe na drugu stranu na kojoj je opet ocean, kako to? Kako objašnjavaš letove aviona koji nemaju NIKAKVE LOGIKE ako je zemlja kugla, ali imaju savršene ako je ravna? Ja ne tvrdim da je to istina, ali kako to onda objasniti? Planeri letova su luđaci? Troše ko pijani milijarderi? Imaju kerozina na bacanje? Ne znaju računati udaljenosti, pa prelijeću tisuće kilometara više nego je potrebno? Misliš da su te učili istinu u školi? Previše je otvorenih pitanja da se to tako lako odbaci. I daj mi Biblijske dokaze s pozicije "zdrave vjere" da je Zemlja kugla. Uglavnom, kako to da nemamo odgovore na stvari koje možemo vidjeti SVOJIM OČIMA, ne teleskopima, ne letovima u svemir, nego SVOJIM OČIMA, znači vidimo neke udaljenosti koje ne bi trebali da je zemlja zakrivljena. I ako su ovo lansirali "prolupali crkvenjaci", otkud to njima? Imaš kakve dokaze da su ljudi u Isusovo vrijeme vjerovali da je Zemlja kugla? Ili u Davidovo vrijeme, ili u vrijeme Noe, ili čak Adama. Dokaz ti je valjda to što su plovili morima, jer se valjda jedino po kugli može ploviti, a i drug Tito je volio male pionire pa su svi od reda znali istinu.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Jovana 24/3/2016, 13:35

    Ja koliko znam iz istorije crkva je u srednjem vijeku spaljivala ljude koji su tvrdili da je zemlja okrugla. Cim crkva (papstvo) zbog toga spaljuje onda jeste stvarno okrugla. Sad posto ne mogu da spaljuju, razradjuju ove metode ne bi li umovima koji su skloni fanaticnim razmisljanjima dometnuli svakave ideje. Da izludi covjek.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 24/3/2016, 13:37

    Čitam i ne vjerujem da ovo pišeš.
    Rekao sam da te "materijale" ne proizvode dobronamjerni tupavci već podmukle bitange koji mogu da se igraju sa matematikom i "proračunima" i prave razne teorije "zavjere" da što više pometu ljudske umove, da ne vjeruju u ništa i oslanjaju se na ništa.
    Da proizvode tupavci, odgledao bih to da se zabavim malo, ovako nemam vremena za gubljenje.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  beka26 24/3/2016, 15:00




    Kada je Kopernik* (inače jezuita) izložio staru ideju (o njoj su govorili još stari Grci, Pitagora i dr.) da se Zemlja kao i drugi planeti, okreće oko Sunca, dok se istodobno vrti oko svoje osi (osmoškolska geografija), u prvi mah je sve prošlo mirno. Međutim, našli su se oni koji su poduprli tu bogohulnu teoriju.

    Reakcija crkvi na podržanu Kopernikovu teoriju je bila bučna. Protestanti i Katolici su se okomili na tu herezu.

    Martin Luther je odmah odbacio heliocentričnu teoriju kao, "šaljivu ideju budale, pa zar nije Jošua (10, 12-13), jasno rekao da je Sunce, a ne Zemlja, zastalo na mjestu?"

    John Calvin ponosno citira Psalam 93, 1: "Čvrsto stoji krug zemaljski, neće se poljuljati."


    Evo još par primjera koji su "pobijali" Kopernika:
    Jošua 10, 12-13
    "I stade sunce i zaustavi se mjesec"

    Izaija 38, 4-8 ; 2. knjiga o kraljevima 20, 7-11
    Jahve na molbu Izaije dva puta pomiče Sunce unazad.

    Po Mateju 24, 29 " - ...zvijezde će padati sa neba."

    Job 38, 12
    Zar si ikad zapovjedio jutru, zar si kazao zori mjesto njeno, da poduhvati zemlju za rubove i da iz nje sve bezbožnike strese; da je pretvori u glinu pečatnu i oboji je k'o kakvu haljinu.

    Job 9, 7
    "Kad zaprijeti suncu, ono se ne rađa, on pečatom svojim i zvijezde pečati. Jedini on je nebesa razapeo i pučinom morskom samo on hodao. Stvorio je Medvjede i Oriona, Vlašiće i zviježđa na južnome nebu."

    Izaija 44, 24
    "Ja sam Jahve koji sam sve stvorio, koji sam nebesa sam razapeo i učvrstio zemlju bez pomoći ičije."

    Propovjednik 1, 5
    "Sunce izlazi, sunce zalazi i onda hiti svojem mjestu odakle izlazi."

    Daniel 4, 7-8 - "Pogledam, kad evo jedno stablo usred zemlje vrlo veliko. Stablo poraste, postade snažno, visina mu doseže nebo, vidjelo se s krajeva zemlje."

    Po Mateju 4, 8 - "Đavao ga onda povede na goru vrlo visoku i pokaza mu sva kraljevstva svijeta i slavu njihovu."

    Ideja da je nešto gore, vrijedi samo u relativnom smislu. U Bibliji, savršenoj Knjizi, uzima se u apsolutnom smislu, Nebo je gore, a mi dolje. Sve je jednom stvoreno i ostalo nepromijenjeno (prije 6000 godina). Ne priznaju se preobrazbe živih bića.

    Zemlja je u središtu Svemira. Ona je okrugla, ravna ploča** nad kojom su čvrste prozirne sfere razapete poput šatora. Ima rubove, četiri kuta, stupove, temelje, ravna je i nepokretna, a sa kakvoga brda se vidi cijeli svijet. Iako se danas "figurativno" upotrebljavaju ti pojmovi isto kao izraz "padaju zvijezde", ove su izreke nastale u vremenima kada to nikako nije bila simbolika ili alegorija, već "činjenica" u koju su čvrsto vjerovali. Iznad "zvjezdanih sfera" je bilo Nebo, gdje prebiva Svemogući.

    'Krajevi Zemlje' nisu bili "samo način govora".

    **U Bibliji piše hebrejska riječ KHUG=krug, a ne DUR=kugla ! Da se radi o krugu, a ne o kugli je nepobitno. Strongova konkordancija (br. 2328 i 2329), "Holladay's A Concise Hebrew" i "Aramaic Lexicon of the Old Testament" (str. 97) i "Brown Driver-Briggs Hebrew" i "English Lexicon" (str. 295) daju i glagolski oblik kao "nacrtati kružnicu". Imenica se prevodi kao "krug" ili "luk". Luk je, naravno, polukružna arkada. Druge pojave riječi khug (vidimo i sličnost s hrvatskim khug<=>KRUG) uključuju:

    Job 26, 10
    On je na vodi označio kružnicu (hebrejski khug) gdje prestaje svjetlost i tmine počinju.

    On stvori zemlju snagom svojom, mudrošću svojom uspostavi krug zemaljski i umom svojim razape nebesa. Kad mu glas zaori, huče vode na nebesima, oblake diže s kraja zemlje; stvara kiši munje, vjetar izvodi iz skrovišta njegovih.

    Jeremija 10, 12
    Ali Jahve dovijeka stoluje, postavi prijesto svoj da sudi: sam po pravdi sudi krug zemaljski

    Grmljavina tvoja u vihoru zaori, munje rasvijetliše krug zemaljski, zemlja se zatrese i zadrhta.

    Tvoja su nebesa i tvoja je zemlja, zemljin krug ti si sazdao i sve što je na njemu; sjever i jug ti si stvorio

    Iz svjetlosti njega u tminu tjeraju, izagnat' ga hoće iz kruga zemaljskog.

    Oblaci pogled njegov zaklanjaju, i rubom kruga on hoda nebeskog.'

    o podne, žari krug zemaljski, i tko bi izdržao žegu njegovu?

    On stoluje vrh kruga zemaljskoga kom su stanovnici poput skakavaca.

    Izreke 8, 27
    BiblijaKad je stvarao nebesa, bila sam nazočna, kad je povlačio krug (hebrejski khug) na licu bezdana.

    Gornji hrvatski prijevodi za khug kao "kružnica" i "krug" su ispravni, jer odlomci govore o crtanju nečega po površini: tj. prikaz u dvije dimenzije.

    Nadalje, u hebrejskom postoji riječ koja označava sferu (ploha koja omeđuje kuglu): dur. Da je autor Izaije 40 na to mislio, sigurno je mogao upotrijebiti tu riječ umjesto riječi khug. Ranije se kod Izaije ta riječ već koristila za opis lopte/kugle:

    Izaija 22, 17-18
    Gle, Jahve će te baciti daleko udarcem jednim jedinim, snažno će te uhvatiti, smotat će te u klupko, kao loptu (hebrejski dur) te baciti po zemlji širokoj!

    Ne čudi stoga, da svi uobičajeni prijevodi Biblija - NRSV, RSV, NASB, ASB, KJV, NKJV, pa čak i fundamentalistička NIV - daju prijevod khug u Izaiji 40, 22 kao "krug tj. kružnica".

    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  beka26 24/3/2016, 15:23

    Još nešto interesantno, tj. ko je lansirao teoriju tzv velikog praska.

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 24/3/2016, 18:27

    Nema što nego da se preselite kod ovog "888freehumanity" ako ima neki forum. Sav je u nekim zavjerama.
    Nego prije nego se vinete u kosmička prostranstva, ne bi bilo od zgorega da malo proputujete našom zemljicom pa ako se okliznite sa zaleđenih ivica, ja ću vas vaditi iz ponora. Smile
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  SimaS 24/3/2016, 19:06

    evo i mene da dodam koju pa kako bude......posto sam od ovih zaostalih i lako me je prevariti ,,,nebi bilo prvi put.....rizikovacu da budem ismejan ..
    naime ima dva meseca od kako sam cuo ovu pricu o ravnoj zemlji i kao i vecina reagovao sam .....opet nekakva prevara...zabluda .....
    medjutim zamoljen sam od prijate;ja da POGLEDAM do kraja sve te nebuloze i ONDA dam neki komentar
    i skoro da nema video o toj temi a da ga nisam pogledao ...napravio sam jednu kampanju i mnogim ljudima raznih struka sam poslao neka od tih predavanja ..
    znaci punih dva meseca sam intenzivno trazio GRESKU ILI TI ZAVERU
    i dosao sam do sledeceg zakljucka
    pojavile su se dve grupe ljudi
    prva koja NIJE POGLEDALA ni jedno od tih predavanja ...iako sam ih zamolio da pre nego li daju bilo kakav komentar pogledaju i prouce celu pricu ....ta grupa je ZNALA sve odgovore a da nije ni pogledala o cemu se radi
    i druga grupa koja je sa sumnjom i sa znatezeljom krenula da pogleda o cemu se tu radi .......nista unapred netvrdeci .....jedva nekolicina ..
    nisam cak ni trazio ,,,dokaze za ravnu ...nego da mi dokazu loptu ....
    nijedan od njih nije mogao da da dokaz o lopti ....nijedan ....
    neki religiozni bi odma odgovarali onu staru frazu pa zar je bitno kakva je .....pa nije nije bitno da li je ravna ili kugla ali po tome mozemo da teramo unazad nije bitno ni trojstvo nije bitna subota ilo nedelja a to sve nije bitno vodi u neverstvo ....
    piloti sa kojima sam pricao su mi bili najbolji .....mislim da je njihova argumentacija o okrugloj zemlji samo za duska dugouska ......
    a za pomorce od kojih sam i ja ....e to je vec za polemiku .....ja sam ceo svet obisao i po struci sam telgrafista ....i mogu da kazem da pojma nemam ...tek sad ....
    eto tako malo da dodam na sve ovo pa da motivisem one koji bi ovo da istrazuju da se neobeshrabre ,,,,,nemoze nista da se izgubi ..ionako i ovako ce biti smatrane moronima koji nemaju pametnija posla .....
    a oni koji znaju ...e njima zavidim na mudrosti i ucenim glavama jer se nedaju lako prevariti .....
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 24/3/2016, 19:16

    SimaS (citat):a za pomorce od kojih sam i ja ....e to je vec za polemiku .....ja sam ceo svet obisao i po struci sam telgrafista ....i mogu da kazem da pojma nemam ...tek sad ....
    Drago mi je rođače i kolega pomorče. Smile
    Dokon si dobro kad imaš kad tolike materijale da pregledaš.
    Obrni se noćas put Mjeseca ako se izvedri pa vidi da se nije i on poravnio od muke.
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  SimaS 24/3/2016, 21:42

    Pavle ti dobro znas da mi koji smo od pocetka ovde sa tobom cenimo to sto radis ..
    .hvala Bogu na tvojoj revnosti i na ulozenom trudu da uradis ovaj sajt za koji tvrdim da je najbogatiji sa informacijama.....i da je mnogima bio i jeste pomoc za razumevanje mnogih pitanja ...
    svako je ovde dao doprinos veci ili manji ali ste ti i zdravko ipak mnogo doprineli razbijanju mnogih zabluda....
    ova tema stvarno izgleda sasavo ali nije za odbaciti je ....ravna ili lopta ..neznam netvrdim nista ali ako stvarno nadjes vremena ,,,ali bas ozbiljno da se pozbavis ovom temom sigurno ces naici na mnoge nelogicnosti ,,,,,izjave i dokaze koji daju pobornici lopte toliko skripe na mnogim mestima da paraju usi .....o tome ni na kraj pameti nisam razmisljao ....ali eto bas sam zagrizao ...i ja a kako vidis ima nas par .....
    da li smo se zaneli ili nesto promasujemo ..stvarno neznam ..nema nikakav problem da priznam i da sam pogresio troseci vreme na ovu temu ....ali bih voleo da se ukljuce ljudi poput tebe i zdravka koji imaju kapacitet da pomognu u analizi i ovakvih tvrdnji
    eto ja toliko Smile

    Sponsored content


    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 5 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 26/4/2024, 11:13