BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE EmptyToday at 00:16 by PavleS

» Biblijski razgovori
SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


2 posters

    SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE

    avatar
    Pavela


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2014-10-24

    SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE Empty SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE

    Komentar  Pavela 24/10/2014, 18:04

    Molila bih savjete u vezi naslovljenih stanja žene kada je u pitanju sirova hrana ili vegetarijanska. Naime, svugdje se naglašava važnost životinjskih proteina, čak i Malahov, za normalnu izgradnju stanica, a pogotovo se ističe njena važnost pri želji da se zatrudni.
    U nedoumici sam zbog ovog pitanja budući da sam odradila generalno čišćenje organizma u dva navrata ove godine: post na vodi i sokovima 20 dana, potom post uz kompletni program čišćenja prema Šulcu uz paket tinktura i ne uspijevam začeti. Ovulacije imam redovito, uz nešto kašnjenja od uobičajenih 14 dana, ali krajnjeg rezultata nema. Imam dojam da mom organizmu nedostaje nešto jače pogonsko gorivo. Zna se da folikul nužno ne mora sadržavati jajnu stanicu, te da ista ima različite kvalitete. Stoga me zanima da li bih trebala uključiti u prehranu krto meso, jaja i sl za veću energetiku jajnika, hormona? I kako nadalje, u trudnoći s prehranom?
    Unaprijed zahvaljujem.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE Empty Re: SAVJETI ZA ISHRANU PRIJE I ZA VRIJEME TRUDNOCE

    Komentar  Zdravko Vučinić 24/10/2014, 18:47

    Pavela (citat):Molila bih savjete u vezi naslovljenih stanja žene kada je u pitanju sirova hrana ili vegetarijanska. Naime, svugdje se naglašava važnost životinjskih proteina, čak i Malahov, za normalnu izgradnju stanica, a pogotovo se ističe njena važnost pri želji da se zatrudni.
    U nedoumici sam zbog ovog pitanja budući da sam odradila generalno čišćenje organizma u dva navrata ove godine: post na vodi i sokovima 20 dana, potom post uz kompletni program čišćenja prema Šulcu uz paket tinktura i ne uspijevam začeti. Ovulacije imam redovito, uz nešto kašnjenja od uobičajenih 14 dana, ali krajnjeg rezultata nema. Imam dojam da mom organizmu nedostaje nešto jače pogonsko gorivo. Zna se da folikul nužno ne mora sadržavati jajnu stanicu, te da ista ima različite kvalitete. Stoga me zanima da li bih trebala uključiti u prehranu krto meso, jaja i sl za veću energetiku jajnika, hormona? I kako nadalje, u trudnoći s prehranom?
    Unaprijed zahvaljujem.

    To jace pogonsko gorivo dobijate koriscenjem prirodnih izvora vitamina, minerala, enzima, proteina i ostalih hranljivih i ljekovitih sastojaka koji su izmedju ostalog zaduzeni za regulisanje hormona u organizmu i uopste funkcionisanja reproduktivnog sistema. U tom smislu trebalo bi da koristite dodatke ishrani. Konkretno, moja zena je mjesecima prije zaceca koristila Superfood koji smo kupovali od Sulca iz SAD. Kasnije smo mi poceli da pravimo slicne stvari. Evo vam jedan sjajan recept - alga spirulina u prahu, alga hlorela u prahu, jecmena trava u prahu, psenicna trava u prahu, sjeme konoplje u prahu, inaktivisani kvasac, chia sjemenke, laneno sjeme. Sve se to promijesa i koristi svakodnevno po 2 do 3 cajne kasike, a moze i vise, neposredno prije obroka, mozda desetak minuta prije jela. Na ovaj nacin dobili bi ste zaista to jace gorivo, ali i proteine, jer sjeme konoplje, ali i alga spirulina sadrze znacajne kolicine proteina, a to su zdravi proteini, za razliku od zivotinjskih.
    Osim toga, ja savjetujem, da nabavite Zensku formulu koja se pravi prema Sulcovom receptu i da je koristite svaki dan po 3 do 5 cajnih kasicica. Takodje, mozete da pijete caj, bez obzira da li cete uzimati zensku formulu, od korjena andjelike i bobica konopljike koje su sjajne za povecanje plodnosti i uopste za regulisanje hormona i poboljsanje rada reproduktivnih organa.
    Takodje, po mom misljenju, osoba treba da vjeruje u Boga i da se uzda u Bozju pomoc. I osoba suprotnog pola, muz, trebalo bi da bude zdrava osoba, odnosno da pokusa da prodje ove tretmane prociscavanja, koriscenja superhrane ili cak, ako je potrebno, da koristi biljke koje poboljsavaju rad muskog reproduktivnog sistema. Takodje, vi najbolje poznajete sebe, i treba da procijenite kad je najbolje vrijeme za potencijalno zacece, malo se informisite oko toga itd itd.

      Similar topics

      -

      Danas je 27/4/2024, 02:27