BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
VJERNOST U BRAKU EmptyToday at 19:20 by Aleksandar

» Biblijski razgovori
VJERNOST U BRAKU Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
VJERNOST U BRAKU Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
VJERNOST U BRAKU Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
VJERNOST U BRAKU Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
VJERNOST U BRAKU Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
VJERNOST U BRAKU Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
VJERNOST U BRAKU Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
VJERNOST U BRAKU Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


4 posters

    VJERNOST U BRAKU

    avatar
    Kika


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2014-04-01

    VJERNOST U BRAKU Empty VJERNOST U BRAKU

    Komentar  Kika 15/10/2014, 18:13

    Poštovani,

    imam pitanje vezano uz nevjeru u braku mojih i muževih bliskih prijatelja.
    Radi se o bračnom paru koji su desetak godina u braku i imaju djevojčicu. Dobri su nam prijatelji, međutim, moja prijateljica je našla nekog drugog, a da to njen suprug ne zna. Ona se meni par puta povjerila i meni je jako teško sad njenom mužu pogledati u lice znajući ono što znam. I ja sam u braku i suprug i ja stvarno mrzimo prevaru i ne znamo što da radimo. On kaže da se ne miješam, da je to njihov život, ali mislim da je licemjerno nastaviti se družiti s njima tj. viđati se, kad znamo to što znamo. Što bi bilo najispravnije učiniti u tom slučaju? Iskreno, takvih slučajeva ima sve više i više, na poslu pogotovo.
    Ako post nije prikladan ovom forumu, slobodno ga izbrišite, neću zamjeriti...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    VJERNOST U BRAKU Empty Re: VJERNOST U BRAKU

    Komentar  PavleS 15/10/2014, 21:55

    Kika (citat):Poštovani,

    imam pitanje vezano uz nevjeru u braku mojih i muževih bliskih prijatelja.
    Radi se o bračnom paru koji su desetak godina u braku i imaju djevojčicu. Dobri su nam prijatelji, međutim, moja prijateljica je našla nekog drugog, a da to njen suprug ne zna. Ona se meni par puta povjerila i meni je jako teško sad njenom mužu pogledati u lice znajući ono što znam. I ja sam u braku i suprug i ja stvarno mrzimo prevaru i ne znamo što da radimo. On kaže da se ne miješam, da je to njihov život, ali mislim da je licemjerno nastaviti se družiti s njima tj. viđati se, kad znamo to što znamo. Što bi bilo najispravnije učiniti u tom slučaju? Iskreno, takvih slučajeva ima sve više i više, na poslu pogotovo.
    Ako post nije prikladan ovom forumu, slobodno ga izbrišite, neću zamjeriti...
    Nema naravno nikakvog razloga za brisanje, taman posla. Brisani mogu biti samo postovi članova koji namjerno propagiraju neku destrukciju i obmanu.

    Što se tiče tvoje prijateljice, Biblija jasno definiše taj problem kao tjelesnost. Osoba koja "tjelesno" razmišlja i postupa nema iskustvo obraćenja Bogu i djeluje po nalozima svoje pale prirode, iako se prividno može dovesti u red tako da liči na religioznu osobu.
    Njoj bi bilo najpametnije da smjesta prekine s tim, jer tu se radi o porodici, ne samo o njoj. Ti kao njena prijateljica treba da joj skreneš pažnju, i ako ona insistira na tom putu, onda se vi praktično razilazite.
    Ukoliko je njen muž čovjek kako treba, biblijski religiozan, trebalo bi i on da zna za problem koji ima, mada vrlo je čudno ako ne zna, jer su to stvari koje je teško sakriti.
    Osnovno pitanje je šta je zaista dobro za tu familiju. Činjenica je da ta gospođa radi protiv sebe i svoje familije. Ako nije spremna da sve to odbaci i pokaje se pred Bogom, onda je razlaz jedina opcija. Međutim, ako je njen suprug takođe sklon takvim "izletima" ili nepouzdan na neki drugi način, onda je najbolje ne miješati se uopšte.
    avatar
    Kika


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2014-04-01

    VJERNOST U BRAKU Empty Re: VJERNOST U BRAKU

    Komentar  Kika 15/10/2014, 22:03

    Ma govorila sam ja njoj da to ne cini, sa pokusa porazgovarati sa suprugom o njihovim problemima, da mu prizna sve,da imaju dijetw skupa i tako, ali mislim da od ljubavnika dobiva paznju koju od supruga ne dobiva i to ju je odvuklo na krivi put. Inace, nisu bas biblijski religiozni, formalni katolici su, ali su stvarno pouzdani prijatelji, sto je je.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    VJERNOST U BRAKU Empty Re: VJERNOST U BRAKU

    Komentar  PavleS 15/10/2014, 22:19

    Kika (citat):Ma govorila sam ja njoj da to ne cini, sa pokusa porazgovarati sa suprugom o njihovim problemima, da mu prizna sve,da imaju dijetw skupa i tako, ali mislim da od ljubavnika dobiva paznju koju od supruga ne dobiva i to ju je odvuklo na krivi put. Inace, nisu bas biblijski religiozni, formalni katolici su, ali su stvarno pouzdani prijatelji, sto je je.
    Ne znam kako neko može biti "pouzdan prijatelj" ko je spreman izdati svoju familiju. Ljudi su obično "pouzdani" i "dobri" dok im tako odgovara.
    Ništa tu ne vrijedi osim potpunog obraćenja i posvećenja Bogu.
    avatar
    Kika


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2014-04-01

    VJERNOST U BRAKU Empty Re: VJERNOST U BRAKU

    Komentar  Kika 15/10/2014, 22:28

    U potpunosti se slazem s vama. Hvala na odgovoru.
    avatar
    NinkovicM


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2015-03-28

    VJERNOST U BRAKU Empty Re: VJERNOST U BRAKU

    Komentar  NinkovicM 18/9/2015, 21:02

    VJERNOST U BRAKU Wuqmaw
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    VJERNOST U BRAKU Empty Re: VJERNOST U BRAKU

    Komentar  PavleS 19/12/2015, 01:49

    Važan članak na temu braka pod naslovom Uzvišena funkcija braka.
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    VJERNOST U BRAKU Empty Re: VJERNOST U BRAKU

    Komentar  Nina V 28/2/2017, 17:35

    Žene su često kušači. Ovim ili onim izgovorom privlače pažnju muškaraca, oženjenih ili neoženjenih, i navode ih da prestupe Božji zakon, da upropaste svoje sposobnosti, a svoje duše izlože opasnosti...
    Ima toliko nametljivih djevojaka i slobodnih žena koje su sposobne da skrenu pažnju na sebe; vole da budu u društvu mladih ljudi, da privlače pažnju, da im se udvaraju oženjeni i neoženjeni muškarci, koje će zacijelo upasti u sotoninu mrežu ukoliko ne budu nepokolebljivo gledale u Hrista. Kao Hristov poslanik, ja vas preklinjem, vas koji tvrdite da ispovijedate sadašnju istinu, da brzo uočite svako približavanje nemoralnosti i napustite društvo onih koji iznose nečiste misli. Gnušajte se tih oskvrnjujućih grijeha s najvećom odvratnošću. Bježite od onih koji bi makar samo u razgovoru, podsticali um da se bavi tim grijesima, jer "usta govore od suviška srca"...
    Ne treba ni za jedan trenutak da se zadže na nečistoj i preljubotvornoj misli, jer i to pogani dušu, kao što voda kalja cijev kroz koju prolazi.
    Elen Vajt - Temelji srećnoga doma.
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    VJERNOST U BRAKU Empty Re: VJERNOST U BRAKU

    Komentar  Nina V 28/2/2017, 18:12

    Kako pažljiv mora da bude muž i otac da bi sačuvao vjernost svom bračnom zavjetu! Koliko opreznosti mora da pokaže u svojoj službi, da ne bi kod mladih djevojaka ili čak kod udatih žena ohrabrio misli koje nisu u skladu s uzvišenim, svetim mjerilom - zapovjestima Božjim!

    Rečeno mi je da kažem oženjenim ljudima: dugujete ljubav i poštovanje svojim suprugama, majkama svoje djece. Poklonite im svoju pažnju, a vaše misli neka budu zauzete planovima koji će ih usrećiti.

    Ako žena iznosi svoje porodične nevolje ili se tuži na svog muža nekom drugom čovjeku, ona prestupa svoj bračni zavjet; ona sramoti svog supruga i ruši ograde podignute da sačuvaju svetost bračne veze; ona široko otvara vrata i poziva sotonu da uđe sa svojim podmuklim iskušenjima. To je upravo ono što sotona želi. Ako neka žena dodje bratu u Hristu sa pričom o svojim jadima, razočarenjima i nevoljama, on joj uvjek mora savjetovati da, ako već mora nekom povjeriti svoje teškoće, izabere sestre za svoje povjerenice, i tada neće biti ni najmanje prilike za zlonamjerna nagađanja, zbog kojih bi Božije djelo moglo da pretrpi sramotu.

    Elen Vajt - Temelji srećnoga doma

    Sponsored content


    VJERNOST U BRAKU Empty Re: VJERNOST U BRAKU

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 26/4/2024, 23:31