BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 EmptyToday at 00:16 by PavleS

» Biblijski razgovori
IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+10
ljuba79
Lazar.A.
Nathanael
giga
N.K.
serbfromcroatia
Zdravko Vučinić
kainos
Vik
beka26
14 posters

    IDENTITET ANTIHRISTA

    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  Jovana 16/10/2015, 00:53

    Tragi-komicno. Pavle, veceras sam mogla cuti nekoliko recenica cuvenog monaha Arsenija koji je napisao knjigu Bog i rock&roll. Isprica covjek za rimsku crkvu svasta i ajde sve to "popi vodi", akcenat je bio na tome kako su papisti uzdigli Madonu-majku Mariju iznad Hrista i napravili neku idolatriju, ali da tragedija bude veca "pravoslavna" crkva je zadrzala izvorno postovanje presvete bogorodice i postovanje majke Bozije. Da pojednostavim ljudima koji ne znaju trip crkava, jedino je moja crkva prava ( u ovom slucaju pravoslavna) i samo mi to razumijemo kako treba.
    avatar
    Lazar.A.


    Broj komentara : 16
    Локација : Crna Gora
    Registration date : 2015-10-23

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Antihrist koji sedi u Crkvi-Hramu Bozjem

    Komentar  Lazar.A. 26/10/2015, 00:21

    Molim ucesnike foruma da razmisle o ovom textu iz Biblije:

    2 Solunjanima 2:3.4
    "3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,

    4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog."

    Nikad mi nije bilo jasno o kojoj crkvi se radi u ovom prorocanstvu.
    Po mom misljenju to ne moze biti kat.crkva jer oni to nisu, tj crkva Bozja.

    I jos jedno podpitanje:
    U prevodu Biblije KJV iz 1611 sam nasao rec "CRKVA" u Mateju 16:18

    http://www.kingjamesbibleonline.org/1611_Matthew-Chapter-16/#18

    Da li je Gospod Isus podrazumevao da ce sazidati Pokret ili Hram?
    Sta pise u originalu na grckom jeziku na tom mestu?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  PavleS 26/10/2015, 08:57

    Lazar.A. (citat):Molim ucesnike foruma da razmisle o ovom textu iz Biblije:

    2 Solunjanima 2:3.4
    "3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,

    4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog."

    Nikad mi nije bilo jasno o kojoj crkvi se radi u ovom prorocanstvu.
    Po mom misljenju to ne moze biti kat.crkva jer oni to nisu, tj crkva Bozja.

    I jos jedno podpitanje:
    U prevodu Biblije KJV iz 1611 sam nasao rec "CRKVA" u Mateju 16:18

    http://www.kingjamesbibleonline.org/1611_Matthew-Chapter-16/#18

    Da li je Gospod Isus podrazumevao da ce sazidati Pokret ili Hram?
    Sta pise u originalu na grckom jeziku na tom mestu?
    U Bibliji - Novi revidirani prevod imaš sve što je potrebno znati o pojmu "crkva", kao i u člancima i analizama na sajtu IRI.

    O antihristu imaš sasvim dovoljno materijala u ovoj temi.

    Što se tiče King James verzije Biblije i termina "crkva", pod pritiskom Katoličke crkve u 3. izdanju Erazmovog prevoda ubačen je taj pojam, iako je u prethodnim izdanjima grčka riječ "eklesija" prevođena kao "skupština" (assembly).
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  kainos 26/10/2015, 09:03

    Prijevod Ivana Vrtarića u Mateju isto kaže crkva dok u Solunjanima stoji hram...inače Vrtarić je hrvatska verzija King Jamesa.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  PavleS 26/10/2015, 10:42

    Taj tekst u Solunjanima lako se može razumjeti.
    U osnovi, on kaže da će antihrist sjesti u hramu Božjem, tvrdeći da je on umjesto Boga.

    Sažeto:
    1) Antihrist je neko ko tvrdi da je UMJESTO Hrista. To podrazumijeva da je i protiv Hrista, iako se lažno predstavlja u Njegovo ime.
    2) Hram Božji je mjesto gdje Bog prebiva odnosno manifestuje svoje prisustvo. Pošto od Hristovog dolaska, hram kao centralni objekat za tipski prikaz Plana spasenja više ne postoji, ovdje je "hram" duhovni pojam i odnosi se na zbirno vjerništvo pod NS.
    3) Termin "čovjek bezakonja" jasno ukazuje na vidljivu glavu tj. čovjeka u stanju grijeha (bezakonja) koji tvrdi da mijenja Hrista odnosno Boga.
    4) Ta ustanova će preuzeti monopol nad hrišćanskom religijom. I to je "tajna bezakonja".

    Ako dodamo tome poznatu istoriju, sve je više nego jasno.

    Uzgred, sve "crkve" koje insistiraju da se preko njihovog "sveštenstva" ili ustanove dolazi do spasenja, takođe su u istoj priči sa "čovjekom bezakonja".
    avatar
    Lazar.A.


    Broj komentara : 16
    Локација : Crna Gora
    Registration date : 2015-10-23

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  Lazar.A. 26/10/2015, 11:58

    PavleS (citat):Taj tekst u Solunjanima lako se može razumjeti.
    U osnovi, on kaže da će antihrist sjesti u hramu Božjem, tvrdeći da je on umjesto Boga.

    Sažeto:
    1) Antihrist je neko ko tvrdi da je UMJESTO Hrista. To podrazumijeva da je i protiv Hrista, iako se lažno predstavlja u Njegovo ime.
    2) Hram Božji je mjesto gdje Bog prebiva odnosno manifestuje svoje prisustvo. Pošto od Hristovog dolaska, hram kao centralni objekat za tipski prikaz Plana spasenja više ne postoji, ovdje je "hram" duhovni pojam i odnosi se na zbirno vjerništvo pod NS.
    3) Termin "čovjek bezakonja" jasno ukazuje na vidljivu glavu tj. čovjeka u stanju grijeha (bezakonja) koji tvrdi da mijenja Hrista odnosno Boga.
    4) Ta ustanova će preuzeti monopol nad hrišćanskom religijom. I to je "tajna bezakonja".

    Ako dodamo tome poznatu istoriju, sve je više nego jasno.

    Uzgred, sve "crkve" koje insistiraju da se preko njihovog "sveštenstva" ili ustanove dolazi do spasenja, takođe su u istoj priči sa "čovjekom bezakonja".

    Meni uopste nije jasno.
    "2) Hram Božji je mjesto gdje Bog prebiva odnosno manifestuje svoje prisustvo" ova izjava protivreci izjavi "4) Ta ustanova će preuzeti monopol nad hrišćanskom religijom." i "ovdje je "hram" duhovni pojam i odnosi se na zbirno vjerništvo pod NS. "

    Ako se sve sumira iz ovih vasih 4 tacaka, ispada da je ta "ustanova"-zbirno vjernistvo u kome Bog prebiva. I TU se pojavljuje COVEK BEZAKONJA?
    kako moze Covek Bezakonja-antihrist da se pojavi u zbirnom vernistvu gde Bog prebiva?Istorijski gledano da li se to VEC dogodilo i gde?Ili TEK treba da se dogodi i gde?Sta govori Otkrivenje i Danilo to znam.Ali kako ove textove iz Solunjanima povezati sa Vavilonom, papstvom,itd?Da li to znaci da je Rimokatolicka Crkva u jednom periodu bila "Hram Bozji"-gde je zbirno vernistvo u kome obitava Bog?
    Ovo je za mene misterija i tajna.

    Ocekujem Biblijski odgovor sa citatima iz Biblije a ne tumacenje ljudsko.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  PavleS 26/10/2015, 12:13

    Ocekujem Biblijski odgovor sa citatima iz Biblije a ne tumacenje ljudsko.
    A ja očekujem ako budeš mnogo mlatio i oduzimao ljudima vrijeme da ćeš uskoro biti banovan.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  ljuba79 26/10/2015, 14:31

    Lazare, mislim da se ovde pre svega misli na simboliku - ne doslovno zasedanje na prestolu...Dakle, sve crkve/skupstine na zemlji su pod uticajem necastivog - tako sto se predstavljaju za prave, jedine nasledne od apostola - i njihov bog je zauzeo ono mesto u koje bi trebali da gledaju...U nerukotvorenu Crkvu - Hram nebeski, gde je od 1844 Hrist u Svetinji nad svetinjama...Po meni je i samo verovanje u trojstvo, ili bilo kakvo drugo bozanstvo(sem doslovnog Oca - Tvorca i Njegovog Sina) - u stvari prihvatanje sotonine nauke - koji je oduvek hteo da se vazdigne (Isaija 14.,12)...Mozda bi se tu mogao i naglasiti broj 666, koji je u suprotnosti sa 2 gomile hleba od po 6 komada, na stolu sa dvostrukom krunom u Svetinji...Mozda ce necastivi i zasesti u nekom trecem ekumenskom hramu, u vidu Pape...Mozda na to aludira Hrist kada govori o tome u Mateju 24.,15 o paraleli sa Danilom...
    Pavle, meni se cini da je Lazar dobronameran, uljudan, kulturan i nije za banovanje...On je samo gladan, kao i mnogi, i pita ono sto se tebi odavno podrazumeva i jasno ti je...Jedino sto bi mogao prvo malo da preceslja ceo forum, i sajt... Sreca pa nije nesredjen kao kod Miroljuba - vec lepo razvrstan po temama...
    Svako dobro...
    avatar
    Lazar.A.


    Broj komentara : 16
    Локација : Crna Gora
    Registration date : 2015-10-23

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  Lazar.A. 26/10/2015, 19:13

    Hvala Ljubo79 na podrsci.

    A admin ako smatra da lupetam, mlatim, drvim neka me banuje.

    Samo ja nisam robot koji prima instrukcije, ja razmisljam svojom glavom.
    Nije hriscanski da umesto odgovora na logicno pitanje odgovara pretnjom.

    Stigao sam do 5 stranice teme "Dokazi otpada..."-zao mi je sto je markoni otisao odavde, tako je lepo pisao.

    U Ceznji Vekova pise da je Isus u kontaktu sa ljudima birao reci.

    Ne znam da li bih sledio takvog Isusa kako pise Admin.
    On nije ocigledno svestan kakav karakter otkriva drugima ovde.

    Ponasa se despotski-"ili prihvati kako ti ja kazem ili idi napolje odavde!"

    Dejavu-vec vidjeno.

    Isto tako u pocetku druzenja sa poznatim Milosem Bogdanovicem, je sve izgledalo kao pravi brat u Hristu, ali kada sam proziveo, kao gost u njegovom stanu nekoliko nedelja, otkrio je svoje pravo lice, da je cak dobio ukor od svog prijatelja Damira Supera-da je duhovno ohol!
    A mene je Damir Super stitio od nezasluzenog napada kritike.

    Bas mi je zao da tako malo ima uravnotezenih hriscana.
    Djavo stalno ljude vodi u krajnosti.Ili duhovno neozbiljni ili duhovni oholi da
    "samo se usudi da se samnom ne slozis".Odmah salju munje i gromove.

    Ovaj forum nebi trebao biti duhovna tamnica za um citalaca i clanova po mom misljenju.I nadam se da tome ne tezi.
    Svako bi trebao imati slobodu misljenja i razmenjivati sa drugima.
    I bez uvrede, ljubazno, sa uzajamnim postovanjem.

    Ja razumem da smo svi mi ljudi jos "sirovi" i "grubi" u svom karakteru, ali blizina Duha Svetoga u nasem srcu treba nas uciniti poniznim, ljubaznim, krotkim.I bez toga dzabe nam poznavanje svih tajni i svih znanja, EGW, Biblije, onda smo samo zvono koje zvoni i praporci koji zvece!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  PavleS 26/10/2015, 20:05

    Samo ja nisam robot koji prima instrukcije, ja razmisljam svojom glavom.
    Još će dosta voda da protekne dok počneš da misliš svojom glavom. Ako se to uopšte dogodi, skeptičan sam...
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  Noemi 15/11/2015, 01:51

    Pope Francis Calls Bible a Dangerous Book | Catholic Church Burned Bibles



    Pope Francis is stating that the Bible is a dangerous book while at the same time encouraging Catholic youth to read the Youcat Bible, which is actually not a Bible at all. It's a Catechism including some Bible citations.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  Jovana 15/11/2015, 02:06

    Noemi1 (citat):Pope Francis Calls Bible a Dangerous Book | Catholic Church Burned Bibles



    Pope Francis is stating that the Bible is a dangerous book while at the same time encouraging Catholic youth to read the Youcat Bible, which is actually not a Bible at all. It's a Catechism including some Bible citations.
    Opasna, opasna... Itekako... Raskrinkava cijeli lazni, odvratni sistem "bogosluzenja" i idolatrija i svega laznog.
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  Noemi 9/12/2015, 16:30

    Noemi1 (citat):

    Ponovo... Pope says Cross & God a failure

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  PavleS 9/12/2015, 16:38

    Lako je za to, nego evo kaže otvara Vrata milosti (za teže grešnike, koliko sam shvatio, abortus, LGBT i sl.)

    Papa Franjo otvorio Sveta vrata i započeo Jubilej milosrđa
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  Jovana 9/12/2015, 17:16

    PavleS (citat):Lako je za to, nego evo kaže otvara Vrata milosti (za teže grešnike, koliko sam shvatio, abortus, LGBT i sl.)

    Papa Franjo otvorio Sveta vrata i započeo Jubilej milosrđa

    Kao slag na torti, himna Oprosne godine: Oliver Dragojevic-Oprosti nam pape ! Crying or Very sad
    Show...
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  Noemi 15/12/2015, 20:11

    Papa kaže da vjera u Isusa Krista nije neophodna za spasenje

    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  Noemi 16/12/2015, 15:48

    TOTALNO JE ‘IN’: Papa Franjo oduševio vjernike svojim prvim selfiejem na Instagramu

    http://net.hr/danas/svijet/totalno-je-in-papa-franjo-odusevio-vjernike-svojim-prvim-selfiejem-na-instagramu/

    "Papa Franjo još je jednom pokazao da je u toku sa suvremenim medijima, a njegov je ‘selfie’ dosad skupio preko 43 tisuće lajkova.
    Vjernici diljem svijeta oduševili su se kada je na Instagramu osvanuo prvi selfie pape Franje koji je u samo jednom danu skupio 43,5 tisuće lajkova."
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  PavleS 16/12/2015, 17:25

    Noemi1 (citat):TOTALNO JE ‘IN’: Papa Franjo oduševio vjernike svojim prvim selfiejem na Instagramu

    http://net.hr/danas/svijet/totalno-je-in-papa-franjo-odusevio-vjernike-svojim-prvim-selfiejem-na-instagramu/

    "Papa Franjo još je jednom pokazao da je u toku sa suvremenim medijima, a njegov je ‘selfie’ dosad skupio preko 43 tisuće lajkova.
    Vjernici diljem svijeta oduševili su se kada je na Instagramu osvanuo prvi selfie pape Franje koji je u samo jednom danu skupio 43,5 tisuće lajkova."
    Ovakve vijesti imaju težinu koliko i javni istup Dalaj Lame ili selfie Leonarda Di Kaprija. Dok je idolopoklonika biće i idola.

    Samo da ne ratuje protiv crkve ostatka, pa ćemo lako za ostalo. Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  PavleS 17/12/2017, 17:37

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Papina10

    Torta Franćesku za 81. rođendan.
    Kao što se može vidjeti, nosi okrpljeni svijet na svojim plećima i aktovku punu vrlina.
    Sublimirana poruka: ja sam gospodar i spasitelj svijeta.
    avatar
    Dunjam96


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2017-12-17

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  Dunjam96 17/12/2017, 19:05

    Krajnje je ocigledno da ce nadolazeci antihrist biti Vestacka Inteligencija
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  PavleS 17/12/2017, 20:21

    Dunjam96 (citat):Krajnje je ocigledno da ce nadolazeci antihrist biti Vestacka Inteligencija
    Interesantan pogled. Pošto većina tipuje na staru pokvarenu prirodnu inteligenciju, kako objašnjavate vaš stav?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  PavleS 15/2/2019, 18:56

    Sledeća četiri stiha iz Jovanovih poslanica su jedina mjesta u cijeloj Bibliji gdje se koristi riječ antihrist. Primijetićete da Jovan kaže da su ljudi koje naziva antihristima bili dio rane hrišćanske Zajednice ali su otpali i otišli vlastitim putem i bili aktivni za njegovog života. Oni su, dakle bili deklarativni hrišćani, ali su počeli učiti nešto što je pogrešno. Koju su to zabludu učili što je navelo Jovana da ih nazove antihristima. Vidjećemo da Jovan govori da su oni poricali Oca i Sina i da je Isus došao u tijelu. Ali kako hrišćanin može poreći Oca i Sina? Čitaćemo da otkrijemo pošto je ovo pitanje spasenja.

    1. Jovanova 2:18,19: „Djeco, poslednji je čas, i kao što ste čuli, dolazi Antihrist, ali već sada su se pojavili mnogi antihristi. Po tome znamo da je poslednji čas. Izašli su od nas, ali nisu bili od nas, jer da su bili od nas, ostali bi s nama. Ali izašli su da bi se vidjelo da nisu svi od nas.“

    1. Jovanova 2:22,23: „Ko je lažljivac ako ne onaj ko poriče Isusa kao Hrista? To je Antihrist, onaj koji poriče Oca i Sina. Ko god poriče Sina, nema ni Oca. Ko priznaje Sina, ima i Oca.“

    1. Jovanova 4:2,3: „Po ovom prepoznajte Duha Božijeg: svaki duh koji priznaje da je Isus Hristos u tijelu došao, od Boga je; a svaki duh koji ne priznaje da je Isus Hristos u tijelu došao, nije od Boga: i to je duh antihrista, za kog čuste da dolazi, i sad je već na svijetu.“

    2. Jovanova 1:7: „Jer su mnoge varalice izašle u svijet. Onaj koji ne priznaje dolazak Isus Hrista u tijelu je varalica i antihrist.“

    Jovan je imao dva učenika od kojih je jedan bio Ignjacije. Pod Jovanovim vođstvom i smjernicama, oni su učili da je Isus doslovni Sin Božji.

    Ignjacije iz Antiohije bio je učenik apostola Jovana kome je Bog povjerio knjigu Otkrivenje. Vidjećemo iz poslanice ovog Jovanovog učenika da su se različite zablude uvlačile u ranu Zajednicu. Da li bi Jovan ispravio Ignjacija da je bio u zabludi? I što je još značajnije, zapazite da Ignjacije nije vjerovao da su Otac, Sin i Sveti Duh jedan Bog ili da je Isus su-vječan sa Ocem.

    „Oni su predstavili Boga kao nepoznato Biće; oni pretpostavljaju da je Hrist nezačet; … Neki od njih kažu da je Sin bio prosto čovjek, i da su Otac, Sin i Sveti Duh zapravo jedna ista osoba, i da je stvaranje djelo od Boga, ne preko Hrista, već nekom drugom stranom silom. Budite stoga na oprezu od takvih osoba.“ (The Epistle of Ignatius to the Trallians, Chapter VI - Abstain from the Poison of Heretics)

    Kao što smo već vidjeli, Ignjacije je konstatovao da su neki pogrešno učili da su sve troje jedan Bog, baš kao što doktrina o trojstvu uči danas. Koga, dakle, Jovan naziva antihristom? One koje su učili da je troje jedan bog. Zašto je to antihrist? Zato što učenje da su troje jedan isti bog poriče da postoje doslovni Otac i Sin i tako poriče i Oca i Sina. Doktrina o trojstvu uči da je jedan Bog igrao ulogu Sina koji je umro na krstu i otuda poriče da je Isus došao u tijelu kao Sin Božji. Poricanjem da je Isus Sin Božji takođe se poriče da je Bog Otac, što znači poricanje Oca i Sina. To je ono što je rečeno u 1. Jovanovoj 2:22,23.

    Doktrina o trojstvu tvrdi da je bio jedan Bog koji je umro na krstu a ne doslovni Sin Božji te tako poriče da je Isus došao u tijelu kao Sin Božji. Ovo je zapanjujuće otkrivenje koje otkriva istinu i ozbiljnost stvari.

    Ovo je glavni razlog zašto Biblija uči da je papska crkva antihrist. Antihrist nije samo jedan čovjek, iako to papa može biti kao neko ko se postavlja umjesto Hrista. To je prvenstveno cijeli sistem lažiranog hrišćanstva na čelu sa Katoličkom crkvom. Oni kažu: „Misterija trojstva je centralna doktrina katoličke vjere. Na njoj su bazirana sva ostala učenja crkve.“ (Handbook for Today’s Catholic, p. 11) To je antihrist jer poriče Isusa tako što poriče da je On zaista doslovni Sin Božji koji je došao u tijelu.

    Ovakvo poricanje Oca i Sina ne samo što direktno atakuje na Božji identitet, već takođe ruši kompletan Plan spasenja i pravi ga fikcijom. Ovo je, dakle, pitanje spasenja i nije uopšte nevažno kako bi ga neki željeli predstaviti u pokušaju stvaranja kompromisa.

    Dakle, Jovan je nazvao antihristom određene špekulacije sa identitetom Oca i Sina koje su, po svemu sudeći, bile srodne idejama o trojstvu. Da li će oni koje je Jovan nazvao antihristima biti spaseni? Teško je vjerovati u to! O tome treba dobro da razmisle svi oni koji pozivaju na kompromis i kažu da vjerovanje ili nevjerovanje u trojstvo nije stvar spasenja.

    Sponsored content


    IDENTITET ANTIHRISTA - Page 3 Empty Re: IDENTITET ANTIHRISTA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 27/4/2024, 05:04