BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» Biblijski razgovori
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty14/4/2024, 21:19 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+34
Nikola
JasnaRR
pujo
Aleksandar1204
Ivan__
_Ivan_
Batret
Radule
Dejan79
protivnik
Željko
giga
Srdjan Zr
ljuba79
Be snake and dove
Goran Šušljić
Breath
Jovana
N.K.
Nathanael
kainos
kadosh777
Zdravko Vučinić
Taki
Enoh
Sionski
Bogomdani
Vlatko
SimaS
Melito
Nebojša
beka26
MaрkoЖ
xyz_os
38 posters

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 7/7/2014, 09:17

    ...po Trojstvu Isus je jednak Ocu.
    To je pogrešno, i Biblija to nigdje ne uči, već da je Bog Otac neka vrsta Predsjedavajućeg, a Bog Sin ima izvršnu ulogu.

    "Preko Duha kao zasebne ličnosti, napad na Sina i njegove ovlasti." - Ako mi možeš ovo pojasnit bio bih ti jako zahvalan.
    Pogledaj pažljivo poslednji video materijal koji je postavljen na ovoj temi.

    ...ja ne mislim da Isus ne zna "ni dana ni časa" (Mt 24,36) svog dolaska, a tvoja je stvar ako ti to misliš.
    Još jedan tekst iz kojeg se jasno vidi da je Bog Otac predsjedavajući. Isus, kao Sin čovječiji na zemlji, je bio zavisan od Božjeg Duha kao svi ostali.

    Po tvojoj teoriji Otac je veći Bog od Sina i to mi je dovoljno da vidim na kakvom si putu.
    Nema tu veći i manji Bog, nego prosta logika i odnos Otac - Sin ukazuje ko je ko u hijerarhiji na Nebu. Za Isusa Biblija kaže da je punina Božanstva tjelesno, i sa njim stvorena bića mogu neposredno komunicirati, dok ne mogu sa Bogom Ocem, čak ni anđeli zaklanjači ne gledaju u Njega.

    Je li Duh (Sv. Duh) bio prisutan u SZ?
    Imaš tekstove na sajtu IRI koji se time detaljno bave. Pojačano prisustvo Duha Božjem u NZ je rezultat ostvarenja ključne faze Plana spasenja, kada se vjernicima otvara mnogo nesporedniji pristup spasenju.

    Po meni, nakon uskrsnuća Isus više nije bio čovjek ni Bogočovjek nego Bog kakav je bio i prije rođenja u Betlehemu. To se može jasno vidjeti kad Ga nisu prepoznali po izgledu nakon uskrsnuća
    Glavni razlog neprepoznavanja je njihova zatvorenost predrasudom da je "gotovo" sa njihovim nadama u Mesiju.
    Isus je zadržao obličje čovjeka, čak i ožiljke od klinova kojima je bio prikovan za krst. Naravno da se po vaskrsenju radi o proslavljenom obličju, kakvo će primiti i spaseni.
    avatar
    kadosh777


    Broj komentara : 14
    Registration date : 2014-07-06

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  kadosh777 7/7/2014, 09:26

    Možeš da vjeruješ šta hoćeš, to je tvoje pravo, ali evo ti neka objašnjenja koja će ti možda pomoći da bolje razumiješ ovu temu.
    Otac i Sin su dvije posebne ličnosti, a ne nikakva Božja lica ili antropomorfizmi.

    „Za nas postoji jedan Bog Otac od koga je sve, i mi u Njemu, i jedan Gospod, Isus Hrist, kroz koga
    je sve, i mi kroz Njega“ (1. Korinćanima 8:6).

    „A ovo je život vječni: da upoznaju tebe jedinog istinitog Boga i Isusa Hrista koga si poslao“ (Jovan 17:3).

    „Jer jedan je Bog, i jedan je posrednik između Boga i ljudi, čovjek, Hristos Isus“ (1. Timoteju 2:5).

    „Zato savijam kolena pred Ocem našeg Gospoda Isusa Hrista“ (Efescima 3:14).

    „A znamo da Sin Božji dođe, i dao nam je razum da upoznamo Boga Istinitog, i da budemo u istinitom Sinu njegovom Isusu Hristu“ (1. Jovanova 5:20).

    Ima i drugih dokaza u Bibliji koji govore da su Otac i Sin dvije zasebne ličnosti.
     
    Takođe, Biblija nas obavještava da je Otac Bog Hristu:

    „Isus joj reče: ‘Nemoj me doticati, jer još nisam uzašao k Ocu, nego idi mojoj braći i reci im: ‘Uzlazim k svom Ocu i vašem Ocu, svom Bogu i vašem Bogu’” (Jovan 20:17).

    „Oko devet sati povika Isus veoma glasno: ‘Eli, Eli, lama azavtani? ‘ („Bože moj, Bože
    moj, zašto si me ostavio?”)(Matej 27:46).

    Takođe, Biblija kaže za Oca da je glava ili poglavar Hristu:

    „Ali želim da znate da je svakom mužu glava Hristos, a ženi je glava muž, a Hristu je poglavar Bog“ (1. Korinćanima 11:3).

    Biblija kaže da Sin nije stvoren, nego da je rođen, ili da je proistekao od Oca u vječnosti, prije mjerljivih vremena, a kako i kada se to desilo i na koji način, mi to ne znamo.  

    „On je slika nevidljivog Boga, prvorođeni prije svakog stvorenja“ (Kološanima 1:15).

    „Jer kome je od anđela Bog ikada rekao: „Ti si moj sin, ja te danas rodih”? I još: „Ja ću biti njegov otac, a on će biti moj sin” (Jevrejima 1:5).

    Bog je u jednom trenutku u vječnosti dao da Sin proizađe od Njega i postane vidljiv kako bi Otac kroz Sina boravio u vidljivom obličju među stvorenim bićima. Otac je preko Sina stvarao sve što postoji u svemiru.

    „Bog, koji je u prošlosti mnogo puta i na mnogo načina govorio našim praočevima preko svojih proroka, u ovim posljednjim danima obratio se nama preko Sina, koga je postavio za naslednika svega i kroz koga i svijet stvori“ (Jevrejima 1:1-2).

    „Jer je kroz njega sve bilo stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo da su to prestoli ili uprave ili poglavarstva ili vlasti. Sve je stvoreno kroz njega i za njega. On je prije svega, i sve je u njemu objedinjeno. On je glava tijela, zajednice pozvanih, koji je početak, prvorođeni iz mrtvih, da u svemu bude prvi. Jer je Božja volja bila da sva punina prebiva u njemu...“ (Kološanima 1:15-19).

    Sin ima život u sebi kao što Otac ima život u sebi, a to je izvorni, nepozajmljeni, vječni život i zato je samo taj život mogao biti ponuđen kao otkupnina za grešnog čovjeka, kako bi spasenje bilo pravedno.

    „Jer kao što Otac ima život u sebi, tako je i Sinu dao da ima život u sebi“ (Jovan 5:26).

    Kako je ovaj život dat Hristu? Njegovim božanskim rođenjem i nasleđem, jer je On jedinorodni Sin. To je Očev život koji je Hrist naslijedio proizilaženjem ili rođenjem od Oca.

    "Zatim će, na kraju, kad uništi svaku upravu i svaku vlast i silu, predati carstvo svom Bogu i Ocu. 25 Jer on
    treba da caruje sve dok Bog ne položi sve neprijatelje pod njegove noge. Kao poslednji neprijatelj biće uništena smrt. Jer Bog je sve „pokorio pod njegove noge”. A kad kaže da je „sve pokoreno”, jasno je da je pokoreno sve osim onoga koji mu je sve pokorio. A kad mu sve bude pokoreno, tada će se i sam Sin pokoriti onome koji mu je sve pokorio, da Bog bude sve svima (1. Korinćanima 15:24-28)

    Ovdje apostol Pavle jasno uči da Bog nije podređen Hristu, ali da je Hrist podređen Bogu, koji Mu je dao sav autoritet. Bog je Hristu dao vlast da On može biti sve u svemu i iznad svega. Otac sve stavlja pod vlast Sina, jer je On Njegov Sin, naslednik svega itd itd. Ali Otac sebe ne stavlja pod Sinovu vlast. (A kad mu sve bude pokoreno, tada će se i sam Sin pokoriti onome koji mu je sve pokorio, da Bog bude sve svima)

    Prema Bibliji, postoji jedan, jedini apsolutni Bog koji je Otac svih i postoji Sin Božji - Gospod Isus Hrist koji je naš Spasitelj,  kome je Otac sve podredio i koji je naš Spasitelj.
    Zato u Bibliji imamo jasan stav šta je prava vjera, a to je:

    „Ko ne poštuje Sina, ne poštuje ni Oca koji ga je poslao“ (Jovan 5:23).

    Čovjek može da poštuje Boga isključivo vjerujući u Njegovog Sina, a ne tako što moralno živi, ili ima organsku baštu, ili živi izvan sistema? Zašto je to tako? Zato što je Bog tako odredio:

    „Jer Božje svjedočanstvo je u tome da je on posvjedočio o svom Sinu. Ko vjeruje u Sina Božjeg, prihvata svjedočanstvo koje mu je dato. Ko ne vjeruje Bogu, učinio ga je lažljivcem, jer ne vjeruje u svjedočanstvo kojim Bog svjedoči o svom Sinu. A u ovome je to svjedočanstvo: Bog nam je dao vječni život, i taj život je u njegovom Sinu. Ko ima Sina, ima život, a ko nema Sina Božjeg, nema život“ (1. Jovanova 5:9-12).

    Moralan život, na Biblijski način, je moguć samo onima koji imaju Sina. O tome se radi. To je prava vjera. Prava vjere ili spasenje je u Sinu, a ne u djelima i tehnikama. Kad imamo Sina onda na dobijamo Svetog Duha na dar da bi mogli živjeti ugodan život pred Bogom i suzbili našu grešnu prirodu. Takav je redosljed, a ne obrnuto.

    Biblija uči da Otac i Sin imaju isti Duh.

    „Ali vi ne živite po tijelu, nego po Duhu, ako Božji Duh zaista prebiva u vama. Ali ako neko nema Hristov Duh, taj nije Njegov“ (Rimljanima 8:9).

    Očev Duh ili Hristov Duh je Sveti Duh. To nije neka treća ličnost, treće lice ili energija.

    Biblija potpuno razotkriva ili razara nauku o trojstvu koja ima pagansko porijeklo. Ustvari, trojstvo je tačka koja veže uglavnom sve hrišćanske crkve, na čelu sa katoličkom, ali i adventističkom. To je ono što ih spaja. To je Vavilon.


    Zadovoljan sam odgovorom. Hvala!
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Enoh 7/7/2014, 10:37

    Kazes Pavle da se samo u Mateju raspoznaje da je samo Isus video otvoreno nebo i Duha gde silazi na njega kao goluba,a kod Marka i Luke ne stoji tako i to je tacno.Ali moramo uzeti u obzir jednu stvar.Matej je bio jedan od dvanaestorice apostola a Marko i luka nisu.Luka je pisao Jevandjelje na osnovu onoga sto je cuo od Pavla msm,a Marko od Petra.Sto znaci da je Matejev opis najverodostojniji i da je verovatno samo Isus video otvoreno nebo i Duha kako silazi na njega.
    avatar
    kadosh777


    Broj komentara : 14
    Registration date : 2014-07-06

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  kadosh777 7/7/2014, 11:12

    alhemicar (citat):

    Pogledao sam video. Predavanje je odlično. Moram priznati da sam oduševljen i da sam naučio neke nove stvari. Svakom sekundom videa otvarale su mi se oči sve više. Uvijek sam vjerovao da je Isus Božji Sin i time Bog, ali nisam znao kako je On "nastao" i to je bio problem. Morat ću ponovo sve spise od Ellen G. White detaljno proučiti.

    Dobio sam odgovor koji sam htio i promjenio sam mišljenje o Trojstvu!

    Hvala Bogu! Hvala Zdrvku, Pavlu, i ostalima!
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Vlatko 7/7/2014, 13:58

    kadosh777 (citat):
    alhemicar (citat):

    Pogledao sam video. Predavanje je odlično. Moram priznati da sam oduševljen i da sam naučio neke nove stvari. Svakom sekundom videa otvarale su mi se oči sve više. Uvijek sam vjerovao da je Isus Božji Sin i time Bog, ali nisam znao kako je On "nastao" i to je bio problem. Morat ću ponovo sve spise od Ellen G. White detaljno proučiti.

    Dobio sam odgovor koji sam htio i promjenio sam mišljenje o Trojstvu!

    Hvala Bogu! Hvala Zdrvku, Pavlu, i ostalima!

    Eto vidiš, ali sam ja pun predrasuda. Pogledaj i druga njegova predavanja, istražuj, traži istinu, ne ide drugačije.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 7/7/2014, 14:50

    Dobio sam odgovor koji sam htio i promjenio sam mišljenje o Trojstvu!

    Hvala Bogu! Hvala Zdrvku, Pavlu, i ostalima!
    Bogu hvala da posle dužeg vremena dočekamo nekog ko nije došao da minira biblijski koncept već s namjerom da sazna istinu.
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  SimaS 7/7/2014, 17:16

    hvala Bogu
    evo i ja se pridruzujem ovoj radosti da kroz zajednico traganje i ponekad i koju jacu rec dodjemo do istine
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  SimaS 18/7/2014, 22:14

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 18/7/2014, 22:34

    Ima koristi od ovoga, ali nema nikakve potrebe natezati se oko teksta koji je ubačen kad je zaživjelo Konstantinovo (rimsko) "jevanđelje", negdje posle 325. godine. Onda su 381. godine na saboru u Konstantinopolisu dodali svom simbolu vjere dionicu o Svetom Duhu kao trećem licu Božanstva i crkvi. Dotle taj simbol vjere (kredo) i nije bio tako loš, ali su ga na pomenutom saboru dokusurili.
    Vrlo slična istorija ponovila se u Adventističkoj crkvi (potpuno ista matrica zastranjivanja).
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  kainos 23/7/2014, 10:56

    Ne kradite materijal koji nasa grupa mukotrpno prevodi. Salim se, drago mi je da je clan kadosh777 uvidio pravu istinu o Isusu - jedino na stranici relgija.me i na forumu se za Isusa kaze Bog Sin - niti Biblija niti Duh prorostva nikad tako nisu Isusa nazivali, nego Sin Bozji je najbolji termin - citajte spise duha prorostva i vidite. Gdje kadosh777 nestao, da jos raspravljamo.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  beka26 23/7/2014, 11:53

    I meni se osobno više svidja Sin Božiji, mad au Bibliji nalazimo više primjera
    gdje se Isusa naziva Bogom , a i sam Bog Otac nazvao je Isusa Bogom.
    Suci 6,12 I ukaza mu se Anđeo Jahvin i reče mu: "Jahve s tobom, hrabri junače!
    Suci 6,13 Gideon mu odgovori: "Oh, gospodaru, ako je Jahve s nama, zašto nas sve ovo snađe? Gdje su sva ona čudesa njegova o kojima nam pripovijedahu oci naši govoreći: `Nije li nas Jahve iz Egipta izveo?` A sada nas je Jahve ostavio, predao nas u ruke Midjancima.
    Suci 6,14 Jahve se tad okrenu prema njemu i reče mu:
    Ova j Andje o Jahvin nije niko drugi nego Isus, i ovdje ga se jasno naziva
    Bogom. Isus je rodjen od Oca, i ima božansku prirodu i prema meni nije greška ako ga se naziva Bog Sin, mada kako hoćete.

    Evo u ovom tekstu je Pavle jasno opisao ko je Isus.

    Jevrejima 1,1 Bog koji je negda mnogo puta i različnijem načinom govorio ocevima preko proroka, govori i nama u pošljedak dana ovijeh preko sina,
    Kojega postavi našljednika svemu, kroz kojega i svijet stvori.
    Koji budući sjajnost slave i obličje bića njegova, i noseći sve u riječi sile svoje, učinivši sobom očišćenje grijeha našijeh, sjede s desne strane prijestola veličine na visini,
    I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi.
    Jer kome od anđela reče kad: sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: ja ću mu biti otac, i on će mi biti sin.
    I opet uvodeći prvorodnoga u svijet govori: i da mu se poklone svi anđeli Božiji.
    Tako i anđelima govori: koji čini anđele svoje duhove, i sluge svoje plamen ognjeni.
    A sinu: prijestol je tvoj, Bože, va vijek vijeka; palica je pravde palica carstva tvoga.
    Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 23/7/2014, 14:49

    Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh.
    Ovo je pogrešan prevod.
    "Zato te je Bog, tvoj Bog, pomazao uljem radosti više nego drugove tvoje." (Jevrejima 1:9)
    Naravno ovdje je citiran Psalam 45:6 i ne radi se o nikakvom novom učenju.
    Krivi prevodi tjeraju vodu na mlin trinitaraca, gdje se ne zna ko kome šta dolazi. Interesantno je koliko ta doktrina zahvata brojne ključne aspekte Plana spasenja.
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  kainos 24/7/2014, 13:01

    PavleS (citat):
    Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh.
    Ovo je pogrešan prevod.
    "Zato te je Bog, tvoj Bog, pomazao uljem radosti više nego drugove tvoje." (Jevrejima 1:9)
    Naravno ovdje je citiran Psalam 45:6 i ne radi se o nikakvom novom učenju.
    Krivi prevodi tjeraju vodu na mlin trinitaraca, gdje se ne zna ko kome šta dolazi. Interesantno je koliko ta doktrina zahvata brojne ključne aspekte Plana spasenja.

    Je li mozes malo vise reci o ovom stihu, kako je pogresno preveden?
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  beka26 24/7/2014, 13:43

    Evo kako neki prevodioci prevode psalam, a kako Pavlov tekst:

    Ivan Šarić

    Psalam 45,7 Ljubio si pravicu i mrzio na opačinu: zato te je pomazao Bog, Bog tvoj, uljem radosti pred drugovima tvojim.

    Hebrejima 1,9 Ljubio si pravdu, i mrzio si na bezakonje; zato te pomaza, o Bože, Bog tvoj uljem radosti većma nego drugove tvoje.

    različito prevedeno


    Jeruzalemska Biblija

    Psalam 45,8 Ti ljubiš pravednost, a mrziš bezakonje, stoga Jahve, Bog tvoj, tebe pomaza uljem radosti kao nikog od tvojih drugova.

    Hebrejima 1,9 Ti ljubiš pravednost, a mrziš bezakonje, stoga Bog, Bog tvoj, tebe pomaza uljem radosti kao nikog od tvojih drugova.

    Isto prevedeno

    Tomislav Dreter

    Psalam 45,8 Ti voliš pravdu, ti se gnušaš zla, također Bog, tvoj Bog, te pomazao uljem radosti, pretpostavljajući te tvojim pratiteljima.

    Hebrejima 1,9 Ti zavoli pravdu i zamrzi nepravdu, Zato, o Bože, tvoj Bog tebi dade *pomazanje Jednim uljem radosti, prednosti spram tvojim sudruzima.

    Različito



    Dan-Karadžić

    Psalam 45,7 Ljubiš pravdu i mrziš na bezakonje; toga radi, pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti više nego drugove tvoje.

    Jevrejima 1,9 Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh

    isto prev.




    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 24/7/2014, 14:08

    kainos (citat):
    PavleS (citat):
    Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh.
    Ovo je pogrešan prevod.
    "Zato te je Bog, tvoj Bog, pomazao uljem radosti više nego drugove tvoje." (Jevrejima 1:9)
    Naravno ovdje je citiran Psalam 45:6 i ne radi se o nikakvom novom učenju.
    Krivi prevodi tjeraju vodu na mlin trinitaraca, gdje se ne zna ko kome šta dolazi. Interesantno je koliko ta doktrina zahvata brojne ključne aspekte Plana spasenja.

    Je li mozes malo vise reci o ovom stihu, kako je pogresno preveden?
    Eto vidiš gore iz prevoda. Nigdje ne piše da "Bog pomazuje drugog Boga". Možeš konsultovati nekog Jevreja oko ovog neka ti kaže.

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 24-7-210

    Isto tako, nigdje se ne pominje ime "Jehova" kako je navedeno u ovim donjim prevodima.
    Stoga, koristite Bibliju NRP, boljeg prevoda nema na ex YU govornom području, a neke stvari, posebno u NZ, tačnije su prevedene nego u ijednoj Bibliji na svijetu. Znam da zvuči pretenciozno.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 1/8/2014, 11:00

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 19016a10
    Simboli trojstva

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 2011_010

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 H-53-t10

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Holysy10

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Htfish10

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Images10

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 St_mar10

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Trinit10

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Trinit11

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Trinit12

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Trinit10

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Trinit13

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Trinit14

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Sada-t10
    Knjiga o trojstvu adventističkih autora
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  beka26 10/11/2014, 21:53


    Izgleda da se ovo predavanje nije nekome svidilo pa je uklonjeno.
    Evo ga opet







    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 10/11/2014, 22:15

    Izgleda da se ovo predavanje nije nekome svidilo pa je uklonjeno.
    Evo ga opet
    Vrlo je važno skidati "osjetljive" materijale na svoj komp da bi se po potrebi mogli opet postaviti, jer čine sve da ih skinu, posebno na YouTube-u gdje je mala povreda "autorskih prava" ili nekih njihovih pravila dovoljna da maknu nešto. Tako su recimo maknuli neke mnogo dobre materijale o Jehovinim svjedocima.
    Isto tako, primijetio sam da vrlo brzo mijenjaju i cenzurišu kompromitujuće materijale sa Wikipedije, posebno ako se radi o nekim značajnim crkvenim ličnostima iz istorije ili živih.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  N.K. 10/11/2014, 22:46

    Izgleda da se ovo predavanje nije nekome svidilo pa je uklonjeno. Evo ga opet

    I ovo predavanje je skoro uklonjeno sa jednog kanala, verovatno iz istog razloga... Ali evo nasao sam ga na jednom drugom kanalu.

    Zaboravljena Istina

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 11/11/2014, 00:42

    Ovo predavanje je upravo ono što je potrebno umišljenoj ekipi hrišćanskih fundamentalista sa foruma koji smo već liknovali u temi o otpadu Adventističke crkve, da se pokaju, izvinu onima koje su eventualno zaveli i okanu se dokazivanja svojih pseudo jevrejskih predrasuda.
    Oni očigledno nijesu uticajni kao vojvoda Petrović, ali svejedno čine istu ili sličnu štetu ljudima i prave dodatnu konfuziju od jasne Božje Riječi, kao da ubitačno djelovanje crkava i drugih lažiranih religija nije dovoljno.
    Dakle, poziv je jednak za sve, ne igrajte se sa svojom vječnom sudbinom da biste branili svoje ili tuđe budalaštine koje vrijeđaju i Boga i zdrav razum.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  N.K. 11/11/2014, 01:15

    Ovo predavanje je upravo ono što je potrebno umišljenoj ekipi hrišćanskih fundamentalista sa foruma koji smo već liknovali u temi o otpadu Adventističke crkve, da se pokaju, izvinu onima koje su eventualno zaveli i okanu se dokazivanja svojih pseudo jevrejskih predrasuda. Oni očigledno nijesu uticajni kao vojvoda Petrović, ali svejedno čine istu ili sličnu štetu ljudima i prave dodatnu konfuziju od jasne Božje Riječi, kao da ubitačno djelovanje crkava i drugih lažiranih religija nije dovoljno.
    Dakle, poziv je jednak za sve, ne igrajte se sa svojom vječnom sudbinom da biste branili svoje ili tuđe budalaštine koje vrijeđaju i Boga i zdrav razum.

    Potpisujem sve sto ste rekli, i svaka cast na svemu recenom. Koga zanima istina, puna Biblijska istina, Bozja istina - dakle ne sopstveno umovanje, ne bilo cije umovanje, vec istina koja zaista jeste - ovaj vas poziv, razumece. I takodje, poziv svima da preispitaju svoja uverenja, da dozvole Pismu da govori za sebe. Biblijska istina se spoznaje verom.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Enoh 11/11/2014, 12:38

    Ta predavanja su bila na kanalu LoudCryMinistry i obrisani su od strane admina zato sto pored obilja,99% fenomenalnih stvari koje prica Nader prica i 1% lazi za koju nije ni svestan da propagira,a za koju smo do skoro saznali.I skinuto je iz razloga da ne bi ljude odvelo bas do toga.

    Evo predavanja koje je jako bitno za ove poslednje dane o jednoj jako suptilnoj sotoninoj prevari,i tu ima audio snimak Nadera gde prica tu jeres zbog koje su obrisani neki video materijali:

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 11/11/2014, 12:42

    Enoh (citat):Ta predavanja su bila na kanalu LoudCryMinistry i obrisani su od strane admina zato sto pored obilja,99% fenomenalnih stvari koje prica Nader prica i 1% lazi za koju nije ni svestan da propagira,a za koju smo do skoro saznali.I skinuto je iz razloga da ne bi ljude odvelo bas do toga.

    Evo predavanja koje je jako bitno za ove poslednje dane o jednoj jako suptilnoj sotoninoj prevari,i tu ima audio snimak Nadera gde prica tu jeres zbog koje su obrisani neki video materijali:
    https://www.youtube.com/watch?v=71XJk1emisE&list=UUhRctlyB_KBswIU3l-q0Q6g
    O kakvoj se to navodnoj jeresi radi?
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Enoh 11/11/2014, 12:46

    Da su nasa pala priroda i pali um sami po sebi greh,to je jedna.A druga je da je Isus kao Sin coveciji imao posvecen um,kao Adam pre pada u greh,idu cak tako daleko da kazu da se rodio sa nanovorodjenim telom.Pogledaj predavanje i sve ce ti biti jasno.Sve se podupire Biblijom i Duhom prorostva.I da Pavle,ono sto ce se tebi svideti je to sto covek nije clan institucije,kao ni admin Smile.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 11/11/2014, 13:02

    Enoh (citat):Da su nasa pala priroda i pali um sami po sebi greh,to je jedna.A druga je da je Isus kao Sin coveciji imao posvecen um,kao Adam pre pada u greh,idu cak tako daleko da kazu da se rodio sa nanovorodjenim telom.Pogledaj predavanje i sve ce ti biti jasno.Sve se podupire Biblijom i Duhom prorostva.I da Pavle,ono sto ce se tebi svideti je to sto covek nije clan institucije,kao ni admin Smile.
    OK, proučiću to čim nađem vremena.

    Sponsored content


    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 5 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danas je 19/4/2024, 08:56