BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» Biblijski razgovori
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty14/4/2024, 21:19 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+34
Nikola
JasnaRR
pujo
Aleksandar1204
Ivan__
_Ivan_
Batret
Radule
Dejan79
protivnik
Željko
giga
Srdjan Zr
ljuba79
Be snake and dove
Goran Šušljić
Breath
Jovana
N.K.
Nathanael
kainos
kadosh777
Zdravko Vučinić
Taki
Enoh
Sionski
Bogomdani
Vlatko
SimaS
Melito
Nebojša
beka26
MaрkoЖ
xyz_os
38 posters

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  giga 15/8/2015, 17:56

    PavleS (citat):
    giga (citat):
    Eto pričaju neki HAC-eri da je Nader mala maca u odnosu na njihove teologe koji brane trojstvo.
    Ne znam ovog predavaca ali koliko sam mogao da razumem cini mi se da je video dobar
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Nathanael 15/8/2015, 18:06

    PavleS (citat):
    giga (citat):
    Eto pričaju neki HAC-eri da je Nader mala maca u odnosu na njihove teologe koji brane trojstvo.

    Rekao bi Ciceron da papir podnosi sve ,sve što se napiše na nečemu Very Happy .
    Najjači su mi ti vjerni pristaše korporacija ,spremni da poginu za korporaciju ,a u isto vrijeme se protive učenju Biblije i Ellene White i svima koji su pravedni .
    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  giga 15/8/2015, 21:55

    Martin from Germany (citat):
    PavleS (citat):
    giga (citat):
    Eto pričaju neki HAC-eri da je Nader mala maca u odnosu na njihove teologe koji brane trojstvo.

    Rekao bi Ciceron da papir podnosi sve ,sve što se napiše na nečemu Very Happy .
    Najjači su mi ti vjerni pristaše korporacija ,spremni da poginu za korporaciju ,a u isto vrijeme se protive učenju Biblije i Ellene White i svima koji su pravedni .
    Ne znam da li sam ludji ja sto sam postavio video ili ti Martine sto si ga prokomentarisao Smile
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Vlatko 30/8/2015, 15:47

    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Jovana 30/8/2015, 23:58

    Da li ima negdje sa prevodom Naderovih predavanja ili konkretno ovog predavanja ?
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  ljuba79 31/8/2015, 10:16

    Kalina7 (citat):Da li ima negdje sa prevodom Naderovih predavanja ili konkretno ovog predavanja ?    

    Pozdrav, imate prevedenih predavanja na :
    https://www.youtube.com/user/istinaus/videos

    Mada bih ja bio oprezan u prihvatanju svega sa Naderove strane...Ima dobrih poruka, ali se ja licno ne slazem npr. sa sledecim izjavama u prilozenom videu(od 34.oo pa nrednih nekoliko minuta) :

    https://www.youtube.com/watch?v=kdUEQt8HlsA

    Navodno su pocele izjave od strane grupacije u kojoj je i Nader - da je zig zveri - homosexualnost...

    Oko ovih tema bih predlozio sjajnog predavaca Adriana Ebensa, evo jednog od predavanja :

    https://www.youtube.com/watch?v=NfDgJraiU_w

    A koji ne razumeju engleski, mogu potraziti prevedeni materijal ovde :

    http://www.maranathamedia.rs/videoteka/

    Zelim vam blagosloveno proucavanje, i da napomenem - ovo su moji stavovi, a vi sami tragajte...
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Jovana 31/8/2015, 12:50

    Da, da jasno mi je. Hvala puno. Ovo je jedna od kljucnih tema, zato je mnogo bitno biti dobro upucen, jer ako se nismo upoznali sa pravim Bozijim karakterom i prirodom ne mozemo ni razumjeti njegove namjere i postupke.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  beka26 31/8/2015, 13:41

    Navodno su pocele izjave od strane grupacije u kojoj je i Nader - da je zig zveri - homosexualnost.

    Ne bih rekao da je to Nadarov stav. On jasno kaže u svojim predavanjima da je žig zvijeri nedjelja, tj. ne nedjelja kao dan od odmora nego bog koji je predstavljan nedljeljom, a taj bog  je trojstvo, tj lažni bog. Takodjer nedjelja predstavlja autoritet  i vlast Papstva bilo u svjetovnim,  bilo u religijskim poslovima nad čitavim svijetom, zato se žig zvijeri i prima na desnicu ruku ili na čelo (um).
    Četvrta  zapovjed dekaloga uzdiže subotu kao dan od odmora, ali još više uzdiže Boga kao tvorca svijet i utemeljitelja subote.
    Taj Bog definitivno nije trojstvo, niti bilo koje lažno božanstvo u koje ljudi danas vjeruju.
    Zato je bitno da se objavi trojstruka anđeoska vijest koja jasno upućuje ljude :Otkrivenje 14,7 I govoraše velikijem glasom: bojte se Boga, i podajte mu slavu, jer dođe čas suda njegova; i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju i more i izvore vodene.
    Zato Nader manje stavlja naglasak na dan od odmora kao žig zvijeri, a više na onoga koga taj dan od odmora predstavlja, a to nije pravi pravi Bog. Uzalud ljudi drže subotu, a istovremenu se klanjaju bogu nedjelje, koji nije pravi Bog (trojstvo).
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  ljuba79 31/8/2015, 15:10

    Slazem se, a mislim da samo ne bi trebalo izdvajati neko od uslovljavanja - koje ce nametati taj lazni bog, koji je u stvari skup svih tih (po nama) jeresi - i prevara kojih mnogi nisu svesni...Nacuh da, po nekima, ce zig zveri u stvari predstavljati prihvatanje homosexualizma...Pre bih dao prednost - da ce to biti nedelja, ali nikad se ne zna - treba biti spreman na sve i stati iza istine Biblije!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 31/8/2015, 20:46

    Zato Nader manje stavlja naglasak na dan od odmora kao žig zvijeri, a više na onoga koga taj dan od odmora predstavlja, a to nije pravi pravi Bog. Uzalud ljudi drže subotu, a istovremenu se klanjaju bogu nedjelje, koji nije pravi Bog (trojstvo).
    Apsolutno tačno, i to ne mora biti vezano samo za trojstvo, iako je od velike važnosti naglasak baš na tom predmetu. Mnogi sektaški svetovatelji Subote (koji su ovaj posvećeni dan svojim sektašenjem udaljili i omrazili običnim ljudima) nijesu što se tiče žiga zvijeri u ništa boljem položaju od onih koji svetkuju nedjelju ili petak.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  beka26 31/8/2015, 23:30



    Izgleda da je Adrijan uredu, peporučujem.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Vlatko 1/9/2015, 03:49

    PavleS (citat):
    Zato Nader manje stavlja naglasak na dan od odmora kao žig zvijeri, a više na onoga koga taj dan od odmora predstavlja, a to nije pravi pravi Bog. Uzalud ljudi drže subotu, a istovremenu se klanjaju bogu nedjelje, koji nije pravi Bog (trojstvo).
    Apsolutno tačno, i to ne mora biti vezano samo za trojstvo, iako je od velike važnosti naglasak baš na tom predmetu. Mnogi sektaški svetovatelji Subote (koji su ovaj posvećeni dan svojim sektašenjem udaljili i omrazili običnim ljudima) nijesu što se tiče žiga zvijeri u ništa boljem položaju od onih koji svetkuju nedjelju ili petak.

    Točno to i Nader govori, pogledao sam skoro sva njegova predavanja, u ključnim stvarima nije zastranio, upravo na tome inzistira, na štovanju pravog Boga. Zato drži ta predavanja, objašnjava odnos Oca i Sina, zavjet s nama, tko je Bog, itd.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Vlatko 5/9/2015, 13:37

    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):
    Zato Nader manje stavlja naglasak na dan od odmora kao žig zvijeri, a više na onoga koga taj dan od odmora predstavlja, a to nije pravi pravi Bog. Uzalud ljudi drže subotu, a istovremenu se klanjaju bogu nedjelje, koji nije pravi Bog (trojstvo).
    Apsolutno tačno, i to ne mora biti vezano samo za trojstvo, iako je od velike važnosti naglasak baš na tom predmetu. Mnogi sektaški svetovatelji Subote (koji su ovaj posvećeni dan svojim sektašenjem udaljili i omrazili običnim ljudima) nijesu što se tiče žiga zvijeri u ništa boljem položaju od onih koji svetkuju nedjelju ili petak.

    Točno to i Nader govori, pogledao sam skoro sva njegova predavanja, u ključnim stvarima nije zastranio, upravo na tome inzistira, na štovanju pravog Boga. Zato drži ta predavanja, objašnjava odnos Oca i Sina, zavjet s nama, tko je Bog, itd.

    Evo i video koji to dokazuje, đaba držat Šabat ako ne štuješ Boga koji je uspostavio taj Šabat

    avatar
    Breath


    Broj komentara : 28
    Registration date : 2015-08-30

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Breath 5/9/2015, 14:57

    Pisao sam Naderu i saznao sam nešto što mi je bilo zanimljivo .Naime ,rekao je da je dugo godina jeo biljnu hranu ,a onda prije 2 godine počeo jesti i mliječnu hranu ,jaja ,drugo nije htio govoriti u detalje ,ali rekao je da meso ipak ne jede .Zanimljivo mi je ,da je najbolja predavanja radio dok je bio na skroz biljnoj hrani .Druga stvar ,u zadnje vrijeme su mu predavanja učestala ,pošto radi kampove po Europi ,svako malo izbaci predavanje koje tamo snima gdje se nađe .Ja ga smatram dobrim radnikom za Krista ,ali smatram da je prije imao bolja predavanja ,možda zbog prehrane ili nešto drugo ,ja vjerujem da ,dok je jeo kao Daniel ,da je bio znatno jači u istini .Nije uzalud Biblija nazvala Daniela 10 puta pametnijim od svih Babilonskih genija ,a tamo su u to doba bili najpametniji ljudi svijeta .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 5/9/2015, 15:38

    Breath (citat):Pisao sam Naderu i saznao sam nešto što mi je bilo zanimljivo .Naime ,rekao je da je dugo godina jeo biljnu hranu ,a onda prije 2 godine počeo jesti i mliječnu hranu ,jaja ,drugo nije htio govoriti u detalje ,ali rekao je da meso ipak ne jede .Zanimljivo mi je ,da je najbolja predavanja radio dok je bio na skroz biljnoj hrani .Druga stvar ,u zadnje vrijeme su mu predavanja učestala ,pošto radi kampove po Europi ,svako malo izbaci predavanje koje tamo snima gdje se nađe .Ja ga smatram dobrim radnikom za Krista ,ali smatram da je prije imao bolja predavanja ,možda zbog prehrane ili nešto drugo ,ja vjerujem da ,dok je jeo kao Daniel ,da je bio znatno jači u istini .Nije uzalud Biblija nazvala Daniela 10 puta  pametnijim od svih Babilonskih genija ,a tamo su u to doba bili najpametniji ljudi svijeta .
    Antitrinitarci u okviru HAC previše forsiraju i ponavljaju istu priču, rasplinjuju se i zalaze u nepotrebno detaljisanje, misleći valjda da na svako glupo i neargumentovano dokazivanje trinitaraca moraju odgovoriti. Tako se od toga pravi sektašnje, slično kao što adventisti radili napadnim isticanjem subote.

    Čudno je to za Mensura sa hranom, mislim nemam ništa protiv da je neko ovolakto vegetarijanac, ali to mu dođe kao prelazak s konja na magarca...
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Zdravko Vučinić 7/9/2015, 22:10

    Evo odlomak iz knjige "Napad na crkvu, Trojstvo?", autora Gorana Šušljića iz Štutgarta, adventiste, antitrinitarca, koji pripada onom krilu crkve koje smatra da su jezuiti preuzeli HAC itd itd. Pročitajte, možda će nekome biti zanimljivo.

    - „Načini i sto od drveta sitima.“ {2. Mojsijeva 25,23}
    - „I pokuj ga čistim zlatom, i načini mu venac zlatan unaokolo. I načini mu oplatu unaokolo
    !149
    s podlanice, I načini zlatan venac oko oplate.“ {2. Mojsijeva 25,24.25}
    - „I metaćeš na sto hlebove, da su postavljeni svagda preda Mnom.“ {2. Mojsijeva 25,30}
    - „I postavi ih u dva reda, po šest u jedan red, na čistom stolu pred Gospodom.“ {3.
    Mojsijeva 24,6}

    U Starom Zavetu vidimo u svetinji jedan sto sa 12 tankih hlebova, čiji se broj uprkos mnogim
    upravo očajnim pokušajima ne mogu drugačije interpretirati nego da kao broj predstavljaju 12
    plemena. Taj sto je okružen zlatnim vencom, koji je opet i sam okružen od drugog većeg
    zlatnog venca. Onda na sredini stola leže tih 12 lepinja. Kada jedna kruna ne stoji na glavi
    vladara, onda ono što ona okružuje ili na čemu stoji predstavlja područje njegove vlasti. Da
    jedan venac simboliše krunu i vlast, i naravno i žrtvu, smo mogli da vidimo na Isusovom
    raspeću, iako su Sotonine sluge Isusu stavili venac sa trnjem, da bi ismejavali Njegovu
    vladavinu nad svemirom. Julius Cezar je kao krunu nosio venac bez trnja. Sto u svetinji
    reprezentuje apsolutno sve, pošto je okružen sa dva zlatna venca, koji predstavljaju krune i
    vlast Boga Oca i Njegovog Sina Isusa. Istovremeno vidimo da je Isus po vladarskoj poziciji
    ispod Oca, zato što veći venac Očeve krune okružuje manji venac Isusove krune. Sa druge
    strane su Obojica potpuni Vladari nad celim svemirom, jer su sva ostala stvorena bića i pod
    Ocem i pod Sinom.
    Dodatnu potvrdu vladavine samo njih Dvojice vidimo u samom Otkrivenju, i to kada je
    navodna uloga trećeg „Bića“ kao „samo radi toga u okviru plana spasenja u pozadinu
    povučenog“ Svetog Duha već završena, jer je tu opisana nebeska konstelacija nakon
    pobede nad grehom! Zašto onda Isus još uvek nosi ime Jagnje, kao deo plana spasenja?
    Zato što će zauvek zadržati ljudsku prirodu i ožiljke kao sećanje na Njegovu žrtvu i pobedu
    nad grehom!

    - „I više neće biti nikakve prokletinje; i presto Božji i Jagnjetov biće u njemu; i sluge
    Njegove posluživaće ga.“ {Otkrivenje 22,3}

    Ako je taj Bog to Trojstvo a ne Otac, onda Isus „ima“ dva puta mesto na prestolu i dvostruku
    egzistenciju, jer sa jedne strane „postoji“ u „Bogu“ Trojstvu, a sa druge strane istovremeno
    kao Jagnje! Ako je Sveti Duh Bog, zašto onda i On ne sedi na prestolu, koji je ovde opisan
    nakon završene misije spasenja? Tu Sveti Duh više ne nosi „povučenu“ ulogu u „okviru“
    plana spasenja, jer je on završen. Kod dubljeg čitanja Biblije uviđamo sve jače koliko je lažna
    nauka o Trojstvu i matematički besmislena, jer broj 2 ne znači 3! A najžalosnije je što tako
    jednostavanim nivoom računanja vladaju i najmanja deca, dok istovremeno teolozi sa
    najvećim profesorskim titulama ne shvataju da 2 nije nikada bilo niti jeste niti će ikada biti 3!
    Ova istina se pojačava kroz 12 hlebova, koji su simbol doslovnih 12 plemena Starog Zaveta,
    a istovremeno i 12 plemena Novog Zaveta iz Otkrivenja. 12 plemena predstavljaju 1 Božji
    narod na zemlji. Isto tako kroz prisutnost 12 plemena u oba Zaveta dobijamo potvrdu da se
    ovde radi o večnom principu nebeske vladavine, a ne samo o temporalnoj simbolici žrtvenog
    sistema Starog Zaveta. Ti tanki hlebovi su poređani raspolovljeni u 2 gomile sa po 6 hlebova,
    čime vidimo da Otac i Sin kao 2 Bića dele vlast i zajedno vladaju nad Božjim narodom, i da
    Isus nad Božjim narodom ima isti autoritet vlasti kao i Otac. Ovih 12 hlebova su podeljeni
    samo u dve gomile tj. 2x6=12 a ne u 3 tj. 3x4=12, zato što Biblija ne uči Trojstvo i tri
    Božanska Bića na prestolu tj. 4x3, nezavisno da li se radi o vremenu pre nastanka greha, za
    vreme njega ili nakon njegovog uništenja! Zašto su tih 12 hlebova podeljeni na pola? Ne
    postoji nijedan drugi odgovor, osim da postoje samo 2 Božanska Bića i Vladara, a ne 3.
    Zašto ne postoji 3 venca, ili zašto npr. i u Psalmu 110,1 iz Starog Zaveta samo dva Božanska
    Bića sede na tronu. U celoj Bibliji ne postoji ni jedno mesto koje kaže da i Sveti Duh sedi na
    prestolu, iako su Otac i Sin sami duhovna Bića!

    - „I namesti sto u šatoru od sastanka na SEVERNU stranu šatora pred zavesom.“ {2.
    Mojsijeva 40,22}
    - „A govorio si u srcu svom: izaći ću na nebo, više zvezda Božjih podignuću presto svoj, i
    !150
    sešću na gori zbornoj na strani SEVERNOJ; Izaći ću u visine nad oblake,
    IZJEDNAČIĆU se s Višnjim.“ {Isaija 14,13.14}

    Da ova dva venca zapravo simbolišu krune i vlast Oca i Sina vidimo još jače i kroz činjenicu
    da taj sto okružen sa dve krune tj. dva venca stoji na severnoj strani, kao i Božji presto na
    nebu, koji je isto na severnoj strani! A sa druge strane vidimo da sam Sotona želi da otme
    Bogu presto na severnoj strani, koji je upravo simbolisan ovim stolom sa 2x6 hlebova. Na
    koji način Sotona može da svoju želju izjednačenja sa Svevišnjim prenese i na simboličko
    područje? Samo kroz dodavanje treće gomile od 6 hlebova, da bi time pred celim svemirom
    "pokazao" da i on ima "jednak" autoritet kao sam Bog!
    Čak i kada bi neko odbio da prihvati činjenicu sa dva krunska venca, tu ipak ostaju 12
    hlebova u dve gomile po 6 jedna pored druge, tako da vidimo dve cifre 6 jednu pored druge,
    tj. broj 66 u geometrijskom ali NE aritmetickom smislu. Ne postoji drugi način tumačenja
    ovog dela, bez obzira koliko to pokušavali! Iz tog razloga i ne slučajno naši telolozi tu
    simboliku podele 12 hlebova u svetinji u dve grupe ili 2 venca uopšte ne uče na fakultetu,
    slično kao što i rabini ne dobijaju obrazovanje o knjizi proroka Danila, jer bi ih odvela ka istini
    o Isusu, kao i kod nas to, da Trojstvo nije Biblijska nauka, nego "slučajno" deo skoro svih
    paganskih religija od Vavilona pa do danas.
    U pokušajima neprijatelja da se izjednači sa istinitim Bogom možemo da shvatimo, zašto on
    želi treću gomilu od 6 hlebova kao znak moći i vlasti. Zato on donosi kao falisifikat taj treći
    broj 6, kao treću gomilu od svaki put 6 hlebova u svetinji, znači treći broj na postojeći Očev i
    Sinov broj 66 znači 66+6 = 666. Time on želi da zaslepi neutvrđene ljude da je i on „Bog“ i da
    ima „istu“ moć kao i pravi Bog. I upravo je to rekla Helena Blavatsky, satanistkinja i jedan od
    osnivača spiritističke sekte Teozofa, sa izjavom da „na žalost“ postoji silan Bog Jehova, ali da
    je i njihov „Bog“ „jednako“ moćan.
    Sotona je ovde uradio još nešto. On je stopio Očev broj 6, Hristov broj 6, i svoj broj 6 u jednu
    cifru 666 i tako načinio Trojstvo! Očev broj 6 i Sinov broj 6 se ne stapaju u jednu cifru 66, jer
    bi to tada značilo Dvojstvo. Bog nije Dvojstvo! Ne postoji Jedan Bog: Otac i Sin. Izraz: Jedan
    Bog se uvek i isključivo odnosi samo na Oca! Mi vidimo iz celokupne Božje Reči da Sin uvek
    uzdiže Oca, i iako je bio jedno sa Svojim Ocem u mislima, namerama, ciljevima, nikada nije
    hteo da se izjednači s Višnjim.

    - „Koji, ako je i bio u obličju Božjem, nije se otimao da se uporedi s Bogom; nego je ponizio
    Sam Sebe...“ {Filibljanima 2,6.7}

    Sotona je taj koji želi da se izjednači s Višnjim, koji hoće da nam usadi u misli, u veru, u
    nauku, tu laž, da je Jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh. Na taj način stvara Trojstvo. Kao slika
    tog Trojstva te šestice bivaju spojene u jedan broj 666.
    Kod Živog Boga se te šestice ne spajaju! Svaka gomila hlebova stoji za sebe na stolu i one
    se ne stapaju u jednu cifru. Jasno je odvojena Očeva gomila hlebova na stolu od Hristove
    gomile i te dve odvojene gomile hlebova se ne smeju označiti brojem 66. Mogu se označiti
    ovako: 12=6+6 ili 12=2x6.

    - „I uzmi belog brašna, i ispeci dvanaest kolača, svaki kolač da bude od dve desetine efe.
    I postavi ih u dva reda, po šest u jedan red, na čistom stolu pred
    Gospodom.“ {3.Mojsijeva 24.5.6}

    U Svetoj Božjoj Reči nalazimo taj broj 666, gde je jasno naznačeno čiji je to broj, da je to broj
    zveri. Broja 66 nema nigde ni u Božjoj Reči, niti u Duhu Proroštva.

    - „Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog.
    Ovde je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zveri: jer je broj čovekov i broj njen šest
    stotina i šezdeset i šest.“ {Otkrivenje 13,17.18}
    !151

    Sada možemo da prepoznamo, da upravo broj 666, tj. Trojstvo priznaje Lucifera kao „Boga“,
    isto kao što i nedelja donosi „istinu“ da je on „pravi Bog“ koji dobija molitvu na zemlji. Kao što
    znamo, taj simboličan presto, tj. sto sa krunama i hlebovima stoji kao i pravi nebeski presto
    na severnoj strani i simboliše Božju i Isusovu moć i vladavinu. Pošto Sotona želi da preuzme
    moć i vladavinu, i on donosi svojih 6 hlebova na tu severnu stranu. To je našlo potpuno
    ispunjenje kako u trostrukom Božanstvu neznabožačkih religija, tako i u palom Hrišćanstvu,
    sa izvrnutim brojem 66 u Trojstvo tj. 666.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 7/9/2015, 22:35

    Kad ova knjiga bude konačno završena, postavićemo je na sajtu IRI.
    Odlično je ovo tumačenje simbolike 2 reda po 6 hljebova u Svetinji i paralela sa Sotoninim "trojstvom". Ujedno to upotpunjuje shvatanje teksta u Otkrivenju 13:18 kako je 666 istovremeno broj čovjeka i broj zvijeri (Sotone).

    Ne čudi uopšte što teološke škole HAC izbjegavaju ovaj predmet, jer je ta crkva odavno članica Vavilona. Na sličan način, oni vješto izbjegavaju i ključne tekstove o desetku i sve drugo što ne odgovara religijskoj mafiji.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 8/9/2015, 01:26

    U neznatno prerađenom obliku, ovo će ići u novom štampanom izdanju knjige OTKRIVENJE ŽIVOTA I APOKALIPSA SMRTI, s obzirom da se tiče tumačenja 666. Upravo je to ono što je nedostajalo cjelokupnoj slici tog tumačenja. U online izdanju sa gornjeg linka, dodat je novi podnaslov "Jedno više razumijevanje ili zašto je 666 i broj Zvijeri (Sotone)", počevši od str. 105.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  ljuba79 8/9/2015, 09:17

    Ja imam tu knjigu gotovu, neke citate od E.W. koje sam skoro postavio su upravo iz nje...Ako treba javi...Pohvala za Susljica!
    Evo par stihova ohrabrenja s pocetka knjige :

    - „Mi hoćemo Svetog Duha, šta je Isus Hristos.“ {Ellen White: Letter 66 April 10, 1894 par. 18}
    - „Spasitelj je naš Utešitelj. Dokazala sam da je On to.“ {Ellen White: Manuscript Releases Volume 8, p. 49, 1892}
    - „Rad Svetog Duha je nemerljivo velik. Iz ovog izvora dolazi Božjem radniku sila i efikasnost; i Sveti Duh je Utešitelj, kao lična prisutnost Hrista u duši.” {Ellen White: Review and Herald, November 29, 1892 par. 3}
    - „Ograničen ljudskom prirodom Isus nije mogao da na svakom mestu bude istovremeno Lično prisutan. Zato je svima bilo od koristi, da ih ostavi, da bi otišao kod Svog Oca, i poslao im Svetog Duha kao Njegovog Zastupnika na zemlji. Sveti Duh je lično On, odvojen od Svog ljudskog personaliteta i zato nezavisan od njega. Sam ON je SVEPRISUTAN kroz Svog Svetog Duha.“! {Ellen White: Manuscript Release, V. 14, p. 23, 1883}
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 8/9/2015, 09:42

    ljuba79 (citat):Ja imam tu knjigu gotovu, neke citate od E.W. koje sam skoro postavio su upravo iz nje...Ako treba javi...Pohvala za Susljica!
    Evo par stihova ohrabrenja s pocetka knjige :

    - „Mi hoćemo Svetog Duha, šta je Isus Hristos.“ {Ellen White: Letter 66 April 10, 1894 par. 18}
    - „Spasitelj je naš Utešitelj. Dokazala sam da je On to.“ {Ellen White: Manuscript Releases Volume 8, p. 49, 1892}
    - „Rad Svetog Duha je nemerljivo velik. Iz ovog izvora dolazi Božjem radniku sila i efikasnost; i Sveti Duh je Utešitelj, kao lična prisutnost Hrista u duši.” {Ellen White: Review and Herald, November 29, 1892 par. 3}
    - „Ograničen ljudskom prirodom Isus nije mogao da na svakom mestu bude istovremeno Lično prisutan. Zato je svima bilo od koristi, da ih ostavi, da bi otišao kod Svog Oca, i poslao im Svetog Duha kao Njegovog Zastupnika na zemlji. Sveti Duh je lično On, odvojen od Svog ljudskog personaliteta i zato nezavisan od njega. Sam ON je SVEPRISUTAN kroz Svog Svetog Duha.“! {Ellen White: Manuscript Release, V. 14, p. 23, 1883}
    Nije gotova, jer je zbog načina sklapanja rečenica i gramatičkih grešaka treba lekturisati da ne ide kilava u narod.

    Kad sam radio jednu od poslednjih ilustracija za knjigu Otkrivenje tj. skicu Svetilišta, bio sam u nedoumici da li su na stolu za hljebevo oni bili postavljeni u 2 reda po 6, ili u dvije hrpe po 6. Ipak, tekst u 3.Mojsijevoj 24:5, 6 razjašnjava da su bila u 2 reda po 6. Nije ni logično da su slagani u dvije hrpe, jedan na drugi, zbog nestabilnosti.
    avatar
    Goran Šušljić


    Broj komentara : 1
    Локација : Nemačka
    Registration date : 2015-09-13

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Trojstvo? Adventizam do 1931 i 666

    Komentar  Goran Šušljić 13/9/2015, 22:01

    Knjiga: Trojstvo? 

    Ko želi objektivnu knjigu o ovoj izuzetno važnoj istini, gde svako konkretno pitanje ima posebno poglavlje, i koja sadrzi sve citate, koji se ne mogu drugačije razumeti, kao i istorijske činjenice, dole stoji link za download.

    Ovo nije nova otpadna nauka, ovo su Adventisti učili sve do 1931 godine!


    • Mi hoćemo Svetog Duha, šta je Isus Hristos.“ {Ellen White: Letter 66 April 10, 1894 par. 18}


    • Spasitelj je naš Utešitelj. Dokazala sam da je On to.“ {Ellen White: Manuscript Releases Volume 8, p. 49, 1892}


    • „Rad Svetog Duha je nemerljivo velik. Iz ovog izvora dolazi Božjem radniku sila i efikasnost; i Sveti Duh je Utešitelj, kao lična prisutnost Hrista u duši.” {Ellen White: Review and Herald, November 29, 1892 par. 3}


    • „Ograničen ljudskom prirodom Isus nije mogao da na svakom mestu bude istovremeno Lično prisutan. Zato je svima bilo od koristi, da ih ostavi, da bi otišao kod Svog Oca, i poslao im Svetog Duha kao Njegovog Zastupnika na zemlji. Sveti Duh je lično On, odvojen od Svog ljudskog personaliteta i zato nezavisan od njega. Sam ON je SVEPRISUTAN kroz Svog Svetog Duha.“! {Ellen White: Manuscript Release, V. 14, p. 23, 1883}


    • „Postoji jedan Bog (Otac), jedan Spasitelj (Isus) i jedan Duh, HRISTOV DUH, da donese jedinstvo.“  {Ellen White: Testimonies Volume 9, p. 189 1909}


    • „Prisiljena sam da ljudima kažem da ne shvataju da đavo preuzima jedan stub za drugim, i iznosi ih u pravcu koji oni ne očekuju. Sotonini agenti će izmisliti način da napravi grešnike od svetih. Upravo vam sada kažem, da će KADA budem otišla u grob, doći do VELIKE promene. Ja ne znam kada ću biti uzeta, ali želim da vas upozorim na delovanje Sotone. Želim da svi znaju, da su upozoreni pre moje smrti.“! {Ellen White: Manuscript 1, 24. February 1915} (http://www.llu.edu/webapps/univ_library/speccolls/EGWManuscripts.php) (https://egwwritings.org -> English -> EGW Writings -> Letters & Manuscripts -> 1915 -> Manuscript 1)


    Goran Š.: komentar modifikovan dana: 14/9/2015, 22:54; prepravljeno ukupno 2 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 14/9/2015, 19:08

    Evo linka za preuzmanje knjige TROJSTVO.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 24/9/2015, 10:40

    Mislim da bi bilo dobro još malo pojasniti stvari oko pitanja Duha Božjeg, jer antitrinitarci koji djeluju u okviru Adventističke crkve, pored nesporno pouzdanih istina koje iznose, nekako malo naginju određenim oblicima fanatizma. Na šta mislim?

    Citati Elen Vajt u gornjim postovima gdje ona navodi da je Sveti Duh = Duh Hristov odnosno da je On obećani Utješitelj. Tačno? Da, bez sumnje. Na primjer, kad pogledamo biblijske tekstove Rimljanima 8:9, 10; 1. Petrova 1:11; Galatima 6:4; čak i 1. Petrova 3:18, koji se inače teško zloupotrebljava od "besmrtnika", to se jasno može vidjeti.
    Međutim, kad je riječ o ovako složenom predmetu, ne smijemo biti ograničeni i isključivi: to je Duh Hristov, i nema više. Gledajte, na primjer, ovo:
    "A utješitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh." (Jovan 14:26)
    Šta znači "u ime moje"? Ako znamo šta predstavlja ime u hebrejskom jeziku, onda nemamo problem da ovo razumijemo. Dakle, Duh Sveti koji je potreban učenicima odnosno vjernicima je HRISTOV DUH PO KARAKTERU. Isus kaže da taj Duh šalje Bog Otac. U Jovan 15:26 kaže da Duh od Oca izlazi, a šalje ga Isus. U Mateju 28:19 Isus kaže "evo ja sam s vama u sve dane do svršetka ovog doba (eona)". To je izvodivo samo kroz Njegovo duhovno prisustvo. I da ne dokazujemo dalje, jer nema potrebe.

    Ali... Duh Božji nije ograničen samo na ovo. U nastavku teksta u Rimljanima koji smo već citirali stoji:
    "A ako živi u vama Duh Onog koji je vaskrsao Isusa iz mrtvih, Onaj koji je podigao Hrista iz mrtvih oživjeće i vaša smrtna tijela Duhom svojim koji živi u vama." (Rim. 8:11)
    Duh Boga Oca je vakrsao Hrista iz mrtvih. Dakle, tada to nije mogao biti Hristov duh, jer Hrist je predat prvoj smrti. Ali je Hrist umro u tijelu noseći Duh života, te shodno tome, Pavle obrazlaže da će tim istim Božjim Duhom biti vaskrnuti i svi oni koji primaju taj Duh. Ovo može da zvuči malo komplikovano, ali nije kad pogledamo i uporedimo više tekstova u Bibliji koji govore o djelovanju Duha Božjeg. Na primjer, odmah u izvještaju o stvaranju nalazimo da je Duh Božji lebdio nad vodenom površinom (ruah Elohimov). Ovdje je Duh u funkciji Božje stvaralačke sile održavanja. Da li je ovdje Duh Božji = Božji Sin u duhu? Naravno da nije, već Duh Boga Oca, koji se u Tori predstavlja kao JEDAN ili JEDINI BOG (vidi 5. Mosjijeva 6:4).

    Dakle, bez daljeg detaljisanja, a o ovome bi se mogla napisati opširna studija, Duh Božji je Božja prisutnost na način koji je potreban tamo gdje je prisutan, ako u vjernicima, onda kao Duh Hristov, ako za druge potrebe, onda shodno tim potrebama. Da ga ne ograničavamo, uvjeren sam da nam je tako mnogo pametnije.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Vlatko 24/9/2015, 19:42

    PavleS (citat):Mislim da bi bilo dobro još malo pojasniti stvari oko pitanja Duha Božjeg, jer antitrinitarci koji djeluju u okviru Adventističke crkve, pored nesporno pouzdanih istina koje iznose, nekako malo naginju određenim oblicima fanatizma. Na šta mislim?

    Citati Elen Vajt u gornjim postovima gdje ona navodi da je Sveti Duh = Duh Hristov odnosno da je On obećani Utješitelj. Tačno? Da, bez sumnje. Na primjer, kad pogledamo biblijske tekstove Rimljanima 8:9, 10; 1. Petrova 1:11; Galatima 6:4; čak i 1. Petrova 3:18, koji se inače teško zloupotrebljava od "besmrtnika", to se jasno može vidjeti.
    Međutim, kad je riječ o ovako složenom predmetu, ne smijemo biti ograničeni i isključivi: to je Duh Hristov, i nema više. Gledajte, na primjer, ovo:
    "A utješitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh." (Jovan 14:26)
    Šta znači "u ime moje"? Ako znamo šta predstavlja ime u hebrejskom jeziku, onda nemamo problem da ovo razumijemo. Dakle, Duh Sveti koji je potreban učenicima odnosno vjernicima je HRISTOV DUH PO KARAKTERU. Isus kaže da taj Duh šalje Bog Otac. U Jovan 15:26 kaže da Duh od Oca izlazi, a šalje ga Isus. U Mateju 28:19 Isus kaže "evo ja sam s vama u sve dane do svršetka ovog doba (eona)". To je izvodivo samo kroz Njegovo duhovno prisustvo. I da ne dokazujemo dalje, jer nema potrebe.

    Ali... Duh Božji nije ograničen samo na ovo. U nastavku teksta u Rimljanima koji smo već citirali stoji:
    "A ako živi u vama Duh Onog koji je vaskrsao Isusa iz mrtvih, Onaj koji je podigao Hrista iz mrtvih oživjeće i vaša smrtna tijela Duhom svojim koji živi u vama." (Rim. 8:11)
    Duh Boga Oca je vakrsao Hrista iz mrtvih. Dakle, tada to nije mogao biti Hristov duh, jer Hrist je predat prvoj smrti. Ali je Hrist umro u tijelu noseći Duh života, te shodno tome, Pavle obrazlaže da će tim istim Božjim Duhom biti vaskrnuti i svi oni koji primaju taj Duh. Ovo može da zvuči malo komplikovano, ali nije kad pogledamo i uporedimo više tekstova u Bibliji koji govore o djelovanju Duha Božjeg. Na primjer, odmah u izvještaju o stvaranju nalazimo da je Duh Božji lebdio nad vodenom površinom (ruah Elohimov). Ovdje je Duh u funkciji Božje stvaralačke sile održavanja. Da li je ovdje Duh Božji = Božji Sin u duhu? Naravno da nije, već Duh Boga Oca, koji se u Tori predstavlja kao JEDAN ili JEDINI BOG (vidi 5. Mosjijeva 6:4).

    Dakle, bez daljeg detaljisanja, a o ovome bi se mogla napisati opširna studija, Duh Božji je Božja prisutnost na način koji je potreban tamo gdje je prisutan, ako u vjernicima, onda kao Duh Hristov, ako za druge potrebe, onda shodno tim potrebama. Da ga ne ograničavamo, uvjeren sam da nam je tako mnogo pametnije.

    Ima smisla, jer je Krist prvo Božje dijete i savršeni primjer kako treba izgledati zajednica Oca i Sina tog Oca, to je prototip tog odnosa. Naravno da će Bog prenositi taj Duh i karakter na ostalu djecu koja će ići u zajednicu s Njim. Nema tu puno manevarskog prostora, Krist mora biti u nama, živjeti u nama, jedino tako možeš biti Božje dijete, ali doslovno. Zato Bog šalje Duh Kristov u svako svoje posvojeno dijete, da ga taj Duh digne i transformira tako da može ući u tu zajednicu. Tu ide ona cijela priča o vjeri i Kristu u nama, Kristov Duh se "pripaja" našem i živi Zakon za nas, nosi taj teret, umiljuje nas Ocu, lijepo objašnjeno u Ivanu 6,44. Morala su postojati dvojica u početku da se stvori zajednica mnogih bića, jednostavno je moralo biti tako da se zajednica s Bogom može proširivati drugim inteligentnim bićima. Barem meni tako izgleda iz ljudske perspektive. Svi koji zagovaraju trojstvo stavljaju teret biti dostojan Krista na sebe (sami biraju sebe za djecu Božju), život Krista na sebe, posredovanje Krista na sebe, uopće miču zasluge Krista s Njega na sebe. Tako su postali otpale ljudske organizacije bez imalo Duha, jer što će im On uopće?
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  beka26 11/11/2015, 23:30

    PavleS (citat):
    Ovo je sasvim u redu, ali nijesam nešto uvjeren da se Fajt trsio dogme o trojstvu. Jedan naš prijatelj iz Njemačke kaže da se Fajt izjasnio protiv trojstva u seriji predavanja "Sveopšti napad" (Total Onslaught), ali slušajući sve što je iznio, ne stiče se taj utisak, već da on samo naglašava razliku između ezoteričkog trojstva tradicionalne crkve - otac, majka i sin - nasuprot, po njemu, biblijskom trojstvu - Otac, Sin, Sveti Duh


    Prema ovome kako govori u ovom predavanju izgleda da je Veith odbaco trojstvo.
    Pogledati od 18 do 20-te minute.


    Sponsored content


    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 9 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danas je 19/4/2024, 16:28