BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE
Yesterday at 23:27 by PavleS

»  DANILO I OTKRIVENJE
Yesterday at 13:49 by PavleS

» RECEPTI ZDRAVE HRANE
Yesterday at 12:15 by Nina V

» VAKCINACIJA, VIRUSI...
Yesterday at 10:25 by Zdravko Vučinić

» BRAČNI ODNOSI
6/12/2016, 19:38 by Nina V

» HRISTOVA LJUDSKA PRIRODA I NAŠA PRIRODA
6/12/2016, 01:16 by Zdravko Vučinić

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
5/12/2016, 20:32 by PavleS

» LJEKOVI (DRUGS) I TERAPIJE SAVREMENE MEDICINE - DA ILI NE?
5/12/2016, 11:08 by Nikola Šavija

» VASPITANJE
3/12/2016, 16:54 by PavleS

December 2016

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

SPISI ELEN VAJT

Share

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2902
    Registration date : 2008-11-01

Re: SPISI ELEN VAJT

Komentar  PavleS on 22/7/2015, 13:10

Imam nove informacije vezano za spomenik Vajtovima u obliku obeliska.
    Kao što sam i mislio, takva vrsta spomenika bila je uobičajena u Americi njihovog vremena, i oni, očigledno, nijesu u tome vidjeli nikakve veze sa masonskom simbolikom obeliska niti o tome razmišljali.

Džordž I. Batler (George I. Butler) koji je bio predsjednik Generalne konferencije kad je umro Džejms Vajt 1881. godine i nekoliko narednih godina, pisao je 12. februara 1884. Elen Vajt sledeće: „Onaj crni granitni spomenik u B.C. [Batl Kriku] koji si vidjela naručio sam za grob tvoga muža prošle sedmice na poziv tvog sina Vilija. Rekao mi je da račun dostavim tebi.“

Iako je Batler bio prilično ratoboran i jogunast lik koji je od Elen Vajt primao neke ukore, ne postoji ništa što bi ukazivalo da je imao bilo kakve veze sa masonima ili tajnim društvima.

Dakle, mi ne možemo i ne smijemo projektovati zavjere tamo gdje one očigledno ne postoje.

Nathanael

Broj komentara : 171
    Registration date : 2014-10-31

Komentar  Nathanael on 22/7/2015, 16:01

PavleS (citat):Imam nove informacije vezano za spomenik Vajtovima u obliku obeliska.
    Kao što sam i mislio, takva vrsta spomenika bila je uobičajena u Americi njihovog vremena, i oni, očigledno, nijesu u tome vidjeli nikakve veze sa masonskom simbolikom obeliska niti o tome razmišljali.

Džordž I. Batler (George I. Butler) koji je bio predsjednik Generalne konferencije kad je umro Džejms Vajt 1881. godine i nekoliko narednih godina, pisao je 12. februara 1884. Elen Vajt sledeće: „Onaj crni granitni spomenik u B.C. [Batl Kriku] koji si vidjela naručio sam za grob tvoga muža prošle sedmice na poziv tvog sina Vilija. Rekao mi je da račun dostavim tebi.“

Iako je Batler bio prilično ratoboran i jogunast lik koji je od Elen Vajt primao neke ukore, ne postoji ništa što bi ukazivalo da je imao bilo kakve veze sa masonima ili tajnim društvima.

Dakle, mi ne možemo i ne smijemo projektovati zavjere tamo gdje one očigledno ne postoje.

Ja sam saznao tu informaciju prije par tjedana ,u to doba se tako stavljalo .I kada sam bio protiv adventizma u doba kada sam bio moderni protestant i tada mi takve stvari nisu predstavljale nikakav dokaz protiv White .Uzeo sam da pročitam njene knjige ,glavne i nakon samo dvije knjige ja sam jasno vidio da je ona u pravu ,a svi ovi protiv nje da su samo našli neke minorne slučajne greške ,a i laži pišu da dokažu svoje teze .Sve to 'drvlje i kamenje' koje bacaju na nju ,prave ,hrabre kršćane samo sve više uvjerava da moraju vidjeti tko je ona i što je pisala ,tako da rade uslugu samo ,jer protiv istine se nemože nitko boriti .

_Ivan_

Broj komentara : 20
    Registration date : 2014-09-21

Komentar  _Ivan_ on 18/9/2015, 17:40

Možete li mi reći o poglavljima u novijem izdanju Velike Borbe, kao što je o francuskoj revoluciji, Husu i Jeronimu i drugim kojih nema u izdanju iz 1884, zasto mislite da su nepreporucljuva za citanje? Druga nemaju identičan sadržaj, ali mi deluje da je poruka nepromenjena.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 18/9/2015, 19:35

_Ivan_ (citat):Možete li mi reći o poglavljima u novijem izdanju Velike Borbe, kao što je o francuskoj revoluciji, Husu i Jeronimu i drugim kojih nema u izdanju iz 1884, zasto mislite da su nepreporucljuva za citanje? Druga nemaju identičan sadržaj, ali mi deluje da je poruka nepromenjena.
    Ta istorijska poglavlja su vjerovatno dodali izdavači, konkretno Urija Smit, koji je tada šefovao izdavačkom kućom. Istorijske dionice dodate u izdanju Velike borbe iz 1888. godine nijesu nikakav problem, osim što su to iskoristili neprijatelji spisa Elen Vajt za optužbe o plagijatorstvu. Treba napomenuti da u to vrijeme nije ni bilo uobičajeno da se navode reference.

Problem jesu teološke izmjene koje su napravili vođe u cilju glađenja crkve i nezamijeranja drugim "hrišćanskim" crkvama.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 18/9/2015, 19:55

Na neki način, ovo možemo porediti sa prevođenjem Biblije. Naime, ako u prevodu koristimo dodatne riječi ili smislenije sklopove rečenica od onoga kako stoji na originalnom jeziku kad se radi o opisima određenih istorijskih događaja ili situacija, ili čak u nekim proročkim vizijama komplikovanijim za razumijevanje, tada to nije problem. Ali ako namjerno mijenjamo Božju Riječ tako da izopačimo ili obesmislimo jasnu teološku poruku ili važne istine Biblije, onda radimo đavolji posao, uperen protiv Boga i čovjeka.
    Tu je osnovna razlika.

Zdravko Vučinić
    Admin

Broj komentara : 497
    Registration date : 2013-10-03

Komentar  Zdravko Vučinić on 11/10/2015, 20:36

Slavo - Slunj (citat):Obavjest:

za nešto minuta  doći ću sa argumetima protiv spisa i "prorokovanja" Helene Vajtove. Moderator mi je obrisao mnoge postove danas pa i post  sa argumentima protiv Heleninog "nebeskog" nadahnuća...ali mi je dao mogućnost da se ovdje dokazujem na ovoj temi. I hoću.

Možeš da iznosiš argumente koliko hoćeš, ali ispoštuj neka osnovna pravila - budi jasan, postavi pitanje ili napiši kritiku konkretno, nemoj da otvaraš 50 tema na 10 mjesta.

giga

Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-02-08

Komentar  giga on 11/10/2015, 20:54

Slavo - Slunj (citat):Obavjest:

za nešto minuta  doći ću sa argumetima protiv spisa i "prorokovanja" Helene Vajtove. Moderator mi je obrisao mnoge postove danas pa i post  sa argumentima protiv Heleninog "nebeskog" nadahnuća...ali mi je dao mogućnost da se ovdje dokazujem na ovoj temi. I hoću.
    Lepo od tebe sto hoces da nam pomognes ali da te posavetujem kao mladja osoba da se ne radi to tako ne moze na silu odma si upao i ja znam mnogo ja cu da vam pomognem ja cu da vas spasem ko ce te shvatiti za ozbiljno mora samo fino i polako.To treba da znas za drugi put za neki drugi forum posto ovde s takvim stavom neces dugo,sve najbolje u daljem radu.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 11/10/2015, 21:49

Ćuj Slavo Slunjski, upokojen si, tačnije postao si žrtva moderatora sektaša koji ti eto ne da da progovoriš jer smatra da si amalgamacija čovjeka i demona.

Druže Slavo avetna glavo, imaš Facebook, imaš blogova besplatnih pa ospi paljbu, nemoj da si lijen. A ovo je ozbiljan forum i nikakva antibiblijska propaganda nije dozvoljena. Znam da nije u skladu sa najboljom europskom demokratskom praksom i politikom otvorenog dijaloga pa će mi vjerovatno ombudsman foruma zamjeriti.

P.S. Nadam se da su ljudi prije ovog gnusnog čina banovanja uspjeli da iskopiraju tvoje mudrosti.

Breath

Broj komentara : 29
    Registration date : 2015-08-30

Komentar  Breath on 12/10/2015, 14:12

PavleS (citat):Ćuj Slavo Slunjski, upokojen si, tačnije postao si žrtva moderatora sektaša koji ti eto ne da da progovoriš jer smatra da si amalgamacija čovjeka i demona.

Druže Slavo avetna glavo, imaš Facebook, imaš blogova besplatnih pa ospi paljbu, nemoj da si lijen. A ovo je ozbiljan forum i nikakva antibiblijska propaganda nije dozvoljena. Znam da nije u skladu sa najboljom europskom demokratskom praksom i politikom otvorenog dijaloga pa će mi vjerovatno ombudsman foruma zamjeriti.

P.S. Nadam se da su ljudi prije ovog gnusnog čina banovanja uspjeli da iskopiraju tvoje mudrosti.

Euro demokratska praksa zvana radi što želiš ,zadovoljavaj sve svoje želje .samo ne diraj u drugoga i ne smetaj kapitalu da se gomila Very Happy !

drug Slavo je nešto ljut ovih dana ,ja mu poručujem da su vremena zla,djeca ne slušaju roditelje i svatko piše javno Smile

Vlatko

Broj komentara : 456
    Registration date : 2009-07-04

Komentar  Vlatko on 12/10/2015, 20:12

Breath (citat):
    PavleS (citat):Ćuj Slavo Slunjski, upokojen si, tačnije postao si žrtva moderatora sektaša koji ti eto ne da da progovoriš jer smatra da si amalgamacija čovjeka i demona.

Euro demokratska praksa zvana radi što želiš ,zadovoljavaj sve svoje želje .samo ne diraj u drugoga i ne smetaj kapitalu da se gomila Very Happy !

drug Slavo je nešto ljut ovih dana ,ja mu poručujem da su vremena zla,djeca ne slušaju roditelje i svatko piše javno Smile

Duhovni Babilon, religija lažne bezbrižnosti u kojoj možeš radit što hoćeš bez ikakave grižnje savjesti ili straha zbog moguće kazne. Ukoliko kazna i dođe, nema veze, popet ćeš se na kulu i bit siguran.

Ivan__

Broj komentara : 17
    Registration date : 2015-10-27

Komentar  Ivan__ on 1/11/2015, 11:13

Možete li mi reći zbog čega kod vas na sajtu ima 9 svedočanstava za crkvu a na drugim mestima nalazim i 14? O čemu se tu radi?

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 1/11/2015, 12:42

Ivan__ (citat):Možete li mi reći zbog čega kod vas na sajtu ima 9 svedočanstava za crkvu a na drugim mestima nalazim i 14? O čemu se tu radi?
    To su sabrana Svjedočanstva koja su prevedena kod nas u 9 svesaka, tačnije Unija reformnog pokreta ASD je to odradila, dok ih je velika HAC-erka dodatno frizirala i izdala samo dvije kompilovane knjige, i to ranije dok je bila manja demokratija.

Postoji originalnih 30 svesaka Svjedočanstava koja na engleskom jeziku možeš preuzeti sa OVOG LINKA ,

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 5/11/2015, 20:22

Na IRI stranici Audio knjige Elen Vajt postavili smo linkove za preuzimanje još 5 knjiga u mp3 formatu, pored Velike borbe:

1) Patrijarsi i proroci
    2) Proroci i carevi
    3) Čežnja vjekova
    4) Djela apostola
    5) Put Hristu

Ivan__

Komentar  Ivan__ on 29/11/2015, 14:20

Da li znate sta Elen Vajt govori o ostatku (remnant) iz Otkrivenja?

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 29/11/2015, 15:05

Ivan__ (citat):Da li znate sta Elen Vajt govori o ostatku (remnant) iz Otkrivenja?
    Najprije treba imati ispravno razumijevanje Otkrivenja, hronologije i konteksta pojma "ostatak", i onda je vrlo lako shvatiti ulogu protestantizma i Amerike, uključujući Adventni pokret i ono što je govorila Elen Vajt.
    Bez tog šireg uvida, može se manipulisati sa pojmom "ostatak", podupirati crkve, sektašiti... Zapravo, Božji narod ima status ostatka u svim vjekovima od pada u grijeh, ali to posebno dolazi do izražaja u posletku vremena.

Ako čitaš engleski, imaš pretragu za spise Elen Vajt i pojam "ostatak".

Ivan__

Komentar  Ivan__ on 27/12/2015, 22:33

Ovde kaže Elen Vajt da Adventna crkva nije Vavilon. Šta mislite o ovim rečima?

Those who have proclaimed the Seventh-day Adventist Church as Babylon, have made use of the Testimonies in giving their position a seeming support; but why is it that they did not present that which for years has been the burden of my message--the unity of the church? Why did they not quote the words of the angel, "Press together, press together, press together"? Why did they not repeat the admonition and state the principle, that "in union there is strength, in division there is weakness"? It is such messages as these men have borne that divide the church, and put us to shame before the enemies of truth; and in such messages is plainly revealed the specious working of the great deceiver, who would hinder the church from attaining unto perfection in unity. These teachers follow the sparks of their own kindling, move according to their own independent judgement, and cumber the truth with false notions and theories. They refuse the counsel of their brethren, and press on in their own way until they become just what Satan would desire to have them--unbalanced in mind. RH SEP.12,1893 (TM 56)

God has a church upon the earth who are His chosen people, who keep His commandments. He is leading, not stray offshoots, not one here and one there, but a people. The truth is a sanctifying power; but the church militant is not the church triumphant. There are tares among the wheat. `Wilt thou then that we . . . gather them up?' was the question of the servant; but the master answered, `Nay; lest while ye gather up the tares, ye root up also the wheat with them.' The gospel net draws not only good fish, but bad ones as well, and the Lord only knows who are His.

It is our individual duty to walk humbly with God. We are not to seek any strange, new message. We are not to think that the chosen ones of God who are trying to walk in the light compose Babylon. The fallen denominational churches are Babylon. Babylon has been fostering poisonous doctrines, the wine of error. This wine of error is made up of false doctrines, such as the natural immortality of the soul, the eternal torment of the wicked, the denial of the pre-existence of Christ prior to His birth in Bethlehem, and advocating and exalting the first day of the week above God's holy and sanctified day. These and kindred errors are presented to the world by the various churches, and thus the Scriptures are fulfilled that say, `For all nations have drunk of the wine of the wrath of her fornication.' It is a wrath which is created by false doctrines, and when kings and presidents drink this wine of the wrath of her fornication, they are stirred with anger against those who will not come into harmony with the false and satanic heresies which exalt the false sabbath, and lead men to trample underfoot God's memorial. TM 61

Zdravko Vučinić
    Admin

Komentar  Zdravko Vučinić on 27/12/2015, 22:53

Problem je što su vođe crkve falsifikovali njene spise i spaljivali kritike koje je ona upućivala na račun Generalne konferencije itd i onda treba biti oprezan sa svime time, odnosno sve to treba uporediti sa Biblijom.
    Sa Biblijske tačke gledišta procijeni da li je adventisčka crkva Vavilon? Da li bi Elen Vajt bila danas u toj crkvi, ili možda apostol Pavle? Šta bi pioniri adventnog pokreta rekli za današnu crkvu? Šta bi, na primjer, oni kazali kad najveći autoritet crkve za Otkrivenje izbjegava da kaže da je papstvo i njegove titule 666 i slično, i preskače to poglavlje? Gdje je tu troanđeoska vijest? Šta bi kazali za pagansko trojstvo iza kojeg stoje Sotona i Rim? I još puno toga bi moglo da se kaže i dokaže da su oni dio Vavilona. Tu mislim na vođstvo crkve i politiku crkve.
    Što se tiče vjernika, jedan dio, manji dio, su izvjesno Božji narod, ali nemaju još svjetlost da treba da otkažu podršku svake vrste vođstvu i da "izađu". Kad kažem da izađu, to ne znači da moraju vrate članske karte li slično, nego da otvoreno kaže da se ne slažu sa vođstvom i da se vrate izvornom učenju itd itd, pa da vidimo da li će ih ovi otjerati ili ne.

Ivan__

Komentar  Ivan__ on 27/12/2015, 23:10

Elen Vajt dosta poziva na ujedinjenje crkve, i ovde se navode reči andjela "Press together". Danas ima dosta razjedinjenosti, pa i kod Adventista. A ne znam ko je najveci autoritet kod Adventista za Otkrivenje, možete li mi reci ko je to?

I šta mislite o Pokretu koji spominje Elen u knjizi Velika borba?
    "Zato јe pokret simbolizovan anđelom koјi silazi s neba, rasvetljuјući Zemlju svoјom slavom i vičući moćno sa јakim glasom obјavljuјući grehe Vavilona. U vezi sa njegovom vešću čuјe se poziv: „Iziđite iz nje, narode moј.“ Kako se te opomene pridružuјu vesti trećeg anđela ono prerasta u glasnu viku."

Zdravko Vučinić
    Admin

Komentar  Zdravko Vučinić on 27/12/2015, 23:30

Ivan__ (citat):Elen Vajt dosta poziva na ujedinjenje crkve, i ovde se navode reči andjela "Press together". Danas ima dosta razjedinjenosti, pa i kod Adventista. A ne znam ko je najveci autoritet kod Adventista za Otkrivenje, možete li mi reci ko je to?

"Zato јe pokret simbolizovan anđelom koјi silazi s neba, rasvetljuјući Zemlju svoјom slavom i vičući moćno sa јakim glasom obјavljuјući grehe Vavilona. U vezi sa njegovom vešću čuјe se poziv: „Iziđite iz nje, narode moј.“ Kako se te opomene pridružuјu vesti trećeg anđela ono prerasta u glasnu viku."

Ranko Stefanović je taj njihov autoritet, napisao je veliku knjigu o Otkrivenju, držao brojna predavanja i seminare, profesor je na Endrus univeritetu itd.
    Da li se tu misli na adventni pokret? Nijesam čitao to što navodiš, ne znam kontekst itd. U svakom slučaju danas u svijetu postoje izvorni hrišćani, da kažem "sljedbenici" Božjeg adventnog pokreta ali to nema veze sa podržavanjem vođstva današnje crkve i vjerovanje u njihove doktrine (postoje ljudi koji još nijesu dobili svjetlost vezano za stanje njhove crkve, odnosno da je u otpadu i da je "pala"). Pala je zato što je kontrolišu satanisti. Postoje vjernici koji nemaju veze sa tim.

Be snake and dove

Broj komentara : 33
    Registration date : 2015-11-26

Komentar  Be snake and dove on 28/12/2015, 09:18

Ivan__ (citat):Elen Vajt dosta poziva na ujedinjenje crkve, i ovde se navode reči andjela "Press together". Danas ima dosta razjedinjenosti, pa i kod Adventista. A ne znam ko je najveci autoritet kod Adventista za Otkrivenje, možete li mi reci ko je to?

'danas ima dosta razjedinjenosti '

zašto bi to bio problem ,dakle ti si za jedinstvo ,u čemu točno ? prvi kršćani su bili mala skupina vjernika ,a ne današnje vjerske skupine koje vidimo da su popularne i velike ,Bogu nije bitan broj ,i 300 je dosta za pobjedu i proglašenje Istine cijelom svijetu

'pa i kod adventista'

što je rješenje ,nudiš li kakvo rješenje problema ,ako uopće postoji problem ,dakle problem je što je nejedinstvo ? tko je uzrokovao to stanje ?

Zdravko Vučinić
    Admin

Komentar  Zdravko Vučinić on 28/12/2015, 22:24

Propovijedanje jevanđelja na kraju istorije ne podrazumijeva iznošenje istine samo onima koji vjeruju i imaju neki temelj u vjeri, već cijelom svijetu, odnosno neznabošcima itd. Adventisti dok god su pod okriljem jezuitske generalne konferencije taj posao obavljaju mnogo slabije nego što bi to mogli da rade, jer su kriterijumi sniženi i sprovodi se crkvena politika.
    Tek nakon što pojedinci i grupe u okviru adventista otkažu javno podršku vrhu crkve koje treba označiti kao papske sluge, onda će početi drmanje svjetskom scenom, kada će se i privući pažnja svijetu. Tada će se "spojiti" svi iskreni vjernici po cijelom svijetu, adventisti i neadventisti, koji su duhovni Izrael, i propovijedaće jevanđelje i usprotiviti se novom svjetskom poretku i nedeljnom zakonu. Kad kažem spojiti tu ne mislim ništa hijerarhijski ili organizaciono, nego više duhovno, u saradnji, bratskom odnosu itd.

ljuba79

Broj komentara : 119
    Registration date : 2015-07-23

Komentar  ljuba79 on 29/12/2015, 17:40

Amin! cheers

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 7/1/2016, 13:01

„Čovjek se kroz grijeh potpuno odvojio od živog Boga. Njegova duša je mahinacijama Sotone, začetnika grijeha, bila potpuno paralisana. Sam po sebi, on je postao nesposoban da osjeti odvratnost grijeha, nesposoban da cijeni i prihvati božansku prirodu. U njoj, iako mu je bila na domaku, nije bilo ničega što bi njegovo srce prirodno moglo da poželi. On je bio kao opčinjen silom Sotoninom. Svaki izgovor, kojeg se neprijatelj u svojoj prepredenosti mogao dosjetiti, predočen je njegovom umu da bi svaki podsticaj na dobro bio spriječen. Sve Bogom dane sposobnosti i sile čovjekovog bića bile su korišćene kao oružje protiv njegovog božanskog Dobročinitelja. Tako mu Bog, iako ga je volio, nije sa sigurnošću mogao davati darove i blagoslove kojima je želio da ga obaspe.“

Jovana

Broj komentara : 156
    Registration date : 2015-08-30

Komentar  Jovana on 28/3/2016, 15:14

Kad otvorim ovu stranicu na IRI-ju gdje su audio knjige Elen Vajt, nijednu ne mogu da slusam osim Velike Borbe, jer, cim kliknem na neku drugu npr.Patrijarsi i Proroci pocne da je preuzima (naravno bezuspjesno jer je nemoguce otvoriti fajl). E da, i u desktop i u mobilnoj verziji je isti problem. Da li mozda jos neko od clanova foruma ima isti problem kao ja ?    

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 28/3/2016, 20:01

Jovana (citat):Kad otvorim ovu stranicu na IRI-ju gdje su audio knjige Elen Vajt, nijednu ne mogu da slusam osim Velike Borbe, jer, cim kliknem na neku drugu npr.Patrijarsi i Proroci pocne da je preuzima (naravno bezuspjesno jer je nemoguce otvoriti fajl). E da, i u desktop i u mobilnoj verziji je isti problem. Da li mozda jos neko od clanova foruma ima isti problem kao ja ?    
    Možda su uklonjeni linkovi ali sad ne mogu da vidim jer nemam neta na komp. Preusmjeriću audio na zvanični sajt EGW zaostavštine. Samo treba znati da su neke od tih knjiga prepravljane na mjestima koja nijesu odgovarala crkvici...
    U Put Hristu je dodat uvod ili šta je god na početku kojeg u originalu nije bilo ali to je uglavnom ok.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content Today at 03:02

Danas je 8/12/2016, 03:02