BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

December 2016

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

SPISI ELEN VAJT

Share

Bogomdani

Broj komentara : 35
    Registration date : 2014-02-16

Re: SPISI ELEN VAJT

Komentar  Bogomdani on 18/3/2014, 19:44

Ako moze u kratkim crtama, sta je najznacajnije sto je obznanila Elen Vajt, a to svijet nije znao prije nje ?

Sta se sve od njenog proricanja do sada ostvarilo, i da li ima kod nje nekih promasaja stvarnih desavanja do sada ?

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2899
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 18/3/2014, 20:43

Bogomdani (citat):Ako moze u kratkim crtama, sta je najznacajnije sto je obznanila Elen Vajt, a to svijet nije znao prije nje ?

Sta se sve od njenog proricanja do sada ostvarilo, i da li ima kod nje nekih promasaja stvarnih desavanja do sada ?
    Pa eto smo na sajtu postavili 10 vezanih članaka, plus stranica posvećena Elen Vajt, i tebi i dalje nije jasno šta je novo rekla.
    Sa teološke strane, novo je to što je Adventni pokret obznanio trostruku anđeosku poruku iz Otkrivenja 14. glava, koja najprije podrazumijeva POVRATAK istinskom Bogu Stvoritelju (svetkovanje Šabata je znak raspoznavanja), zatim objava početka Božjeg istražnog suda (posledak vremena) i napokon poziv za izlazak iz Vavilona (sistema religijske obmane oličenog u palim crkvama).
    Jasno i nedvosmisleno svjedočanstvo lažiranom hrišćanstvu učinilo je smrtnim neprijateljem crkava i onih koji drže duhovni monopol nad zemaljskim stanovnicima.
    Što se tiče života praktične pobožnosti, Elen Vajt je kroz svoje spise, savjete i ukore učinila više u tom pravcu od bilo koje druge reformatorske grupe. Tu posebno možemo izdvojiti zdravu ishranu, porodični život, život u prirodi, moralnu čistotu, i uopšte sve što je potrebno za duhovni i tjelesni napredak.

Proročanstva su priča za sebe, jer ogromna većina vjernika ima potpuno pogrešnu predstavu o ulozi osobe koja se naziva prorokom i Božjem djelovanju preko proroka, tačnije Njegovih glasnika.
    Osnovna razlika između Božjeg proroka i nadahnuća uslovno rečeno "običnog" vjernika je u tome što kod proroka Bog sasvim preuzima kontrolu nad takvom objavom. Dakle, kad prorok djeluje po DIKTATU Božjeg Duha, to je izvorna živa Božja RIJEČ. I tu se temelji osnovna razlika između Božje Riječi - konkretno Biblije - i naklapanja raznih teologa i crkvenih vođa, koji uvijek i po pravilu, žele sebe pozicionirati kao mjerodavniji autoritet od Božje Riječi. Zato su crkvama potrebni drugi autoriteti, kao tradicija i predanje u pravoslavlju i katolicizmu.
    Dakle, Elen Vajt je imala takvo vođstvo Božje i to se ne može osporiti, osim zlonamjernim izvrtanjem, kao što se radi i sa Biblijom. Preko Elen Vajt, Bog je dao osnovne smjernice posletka vremena, i taj dio njenih spisa može se smatrati klasičnim proročanstvima. Drugi dio odnosi se na natprirodni uvid u stanje organizovane zajednice (konkretno adventista sedmog dana) i pojedinaca, a sve u cilju ukorovanja i popravljanja.
    Dalje, kroz spise Elen Vajt mogu se identifikovati međaši vjere koja se razlikuje od svih ostalih poznatih u svijetu koji se naziva hrišćanskim, kao na primjer učenje o Hristovoj službi u nebeskoj svetinji, učenje o milenijumu na Nebu (reviziona faza Božjeg suda), precizna učenja o ispunjenju tipskih praznika i službi, itd.
    Nezavisno od direktnog nadahnuća (jer nijedan prorok nije bio pod stalnim nadahnućem 24 sata na dan), Elen Vajt je mogla imati svoja mišljenja i ubjeđenja o različitim pitanjima, ispravna ili pogrešna, ili biti NEDOVOLJNO informisana, što je očito oko određenih stvari.
    To je suština, a o raznim detaljima može se pričati.

BUDISTA

Broj komentara : 5
    Registration date : 2014-08-12

Komentar  BUDISTA on 12/8/2014, 08:38

PavleS (citat):
    Bogomdani (citat):Ako moze u kratkim crtama, sta je najznacajnije sto je obznanila Elen Vajt, a to svijet nije znao prije nje ?

Pa eto smo na sajtu postavili 10 vezanih članaka, plus stranica posvećena Elen Vajt, i tebi i dalje nije jasno šta je novo rekla.
    Sa teološke strane, novo je to što je Adventni pokret obznanio trostruku anđeosku poruku iz Otkrivenja 14. glava, koja najprije podrazumijeva POVRATAK istinskom Bogu Stvoritelju (svetkovanje Šabata je znak raspoznavanja), zatim objava početka Božjeg istražnog suda (posledak vremena) i napokon poziv za izlazak iz Vavilona (sistema religijske obmane oličenog u palim crkvama).
    Jasno i nedvosmisleno svjedočanstvo lažiranom hrišćanstvu učinilo je smrtnim neprijateljem crkava i onih koji drže duhovni monopol nad zemaljskim stanovnicima.
    Što se tiče života praktične pobožnosti, Elen Vajt je kroz svoje spise, savjete i ukore učinila više u tom pravcu od bilo koje druge reformatorske grupe. Tu posebno možemo izdvojiti zdravu ishranu, porodični život, život u prirodi, moralnu čistotu, i uopšte sve što je potrebno za duhovni i tjelesni napredak.

Proročanstva su priča za sebe, jer ogromna većina vjernika ima potpuno pogrešnu predstavu o ulozi osobe koja se naziva prorokom i Božjem djelovanju preko proroka, tačnije Njegovih glasnika.
    Osnovna razlika između Božjeg proroka i nadahnuća uslovno rečeno "običnog" vjernika je u tome što kod proroka Bog sasvim preuzima kontrolu nad takvom objavom. Dakle, kad prorok djeluje po DIKTATU Božjeg Duha, to je izvorna živa Božja RIJEČ. I tu se temelji osnovna razlika između Božje Riječi - konkretno Biblije - i naklapanja raznih teologa i crkvenih vođa, koji uvijek i po pravilu, žele sebe pozicionirati kao mjerodavniji autoritet od Božje Riječi. Zato su crkvama potrebni drugi autoriteti, kao tradicija i predanje u pravoslavlju i katolicizmu.
    Dakle, Elen Vajt je imala takvo vođstvo Božje i to se ne može osporiti, osim zlonamjernim izvrtanjem, kao što se radi i sa Biblijom. Preko Elen Vajt, Bog je dao osnovne smjernice posletka vremena, i taj dio njenih spisa može se smatrati klasičnim proročanstvima. Drugi dio odnosi se na natprirodni uvid u stanje organizovane zajednice (konkretno adventista sedmog dana) i pojedinaca, a sve u cilju ukorovanja i popravljanja.
    Dalje, kroz spise Elen Vajt mogu se identifikovati međaši vjere koja se razlikuje od svih ostalih poznatih u svijetu koji se naziva hrišćanskim, kao na primjer učenje o Hristovoj službi u nebeskoj svetinji, učenje o milenijumu na Nebu (reviziona faza Božjeg suda), precizna učenja o ispunjenju tipskih praznika i službi, itd.
    Nezavisno od direktnog nadahnuća (jer nijedan prorok nije bio pod stalnim nadahnućem 24 sata na dan), Elen Vajt je mogla imati svoja mišljenja i ubjeđenja o različitim pitanjima, ispravna ili pogrešna, ili biti NEDOVOLJNO informisana, što je očito oko određenih stvari.
    To je suština, a o raznim detaljima može se pričati.

Postovanje Pavle,
    ne znam da li si adventista, ali je toliko ocigledno da zastupas adventisticku dogmu i doktrinu, da se moramo zapitati kome pripadas Question 
    Vajtova jeste bila autoritet adventizmu,a to se u danasnje vreme zove idolopoklonstvo.Zasto?Pa zato kada se sledi neka osoba kao idol, onda to i jeste idolopoklonstvo.A verujem da znas da je Bog Jod-He-Vav_He, striktno zabranio postovanje ljudi i zena.
    Drugo ne znam koliko ti je poznato da je Vajtova bila i mason.Dokaz je njen grob :

Trece: subota o kojoj adventisti stalno pisu i pokusavaju da dokazu da je data u buducnosti pripada samo i Iskljucivo jevrejima, kao izabranom narodu Bozijem.Da vidimo sta pise u sledecim stihovima;
    Jevrejima 4: 5 I na ovom mestu opet: Neće ući u pokoj moj.
    6 Budući, pak, da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najpre javljeno ne uđoše za neposlušanje;
    7 Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se pre kaza: Danas ako glas Njegov čujete, ne budite drvenastih srca.
    8 Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio potom.
    9 Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božijem.
    Uostalom i Isus je bio Gospodar od subote,a inace adventisti rade subotom kao i svim drugim danima.A to bi kod nas nazvali Licemerstvo.
    Samo da te asociram, da u Bozijem carstvu ce svi biti kao andjeli.
    A drugo, kako Isus rece cuvajte se filozofija ljudskih.
    Toliko, pa mozemo da razmenimo jos misljenja

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 12/8/2014, 12:13

Elen Vajt je bila mason, a ti budista.
    Nemam vremena ni volje za drvljenje. Elen Vajt je bila to što je bila, Šabat je to što jeste, i Božji plan spasenja je onakav kakav jeste. Možeš da prihvatiš ili odbiješ, to je sve.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 12/8/2014, 16:34

Za one koji čitaju ovaj forum sa iskrenim namjerama da upoznaju istinu:

Elen Vajt: Opasnost tajnih društava

„Gospodnje uputstvo ‘ne vucite u tuđem jarmu nevjernika’ ne odnosi se samo na brak između hrišćanina i nevjernika, nego i na sve saveze u kojima se stranka dovodi u prisne odnose i u kojima je sklad duha i akcija neophodan.
    Gospod je objavio preko proroka Isaije: 'Združujte se narodi, ali ćete se potrti. Čujte svi koji ste u daljnoj zemlji: oružajte se, ali ćete se potrti. Dogovarajte se, dogovor ce vam se razbiti’… Isaija 8:9-13.
    Neki su u nedoumici da li je na mjesto ako hrišćanin pristupi Slobodnim zidarima i drugim tajnim društvima. Neka svi koji postavljaju ovakva pitanja razmisle o navedenom biblijskom tekstu. AKO SMO UOPŠTE HRIŠĆANI, mi to moramo biti svuda; mi mora da razmišljamo i poštujemo uputstva koja su data da bi od nas učinila hrišćane u skladu sa mjerilima Božje riječi.
    Prihvativši Hrista kao svoga Otkupitelja, prihvatili smo uslov pod kojim se postaje Božiji saradnik. Učinili smo i zavjet s Njim da cijeli pripadamo Njemu, da kao vjerni pristavi Hristove milosti i radimo na izgradnji Njegovog carstva u svijetu. Svaki hrišćanin se obavezuje da posveti um, dušu i tijelo Onome koji je platio otkupninu za naše duše….
    Iako u tim društvima može biti mnogo toga što izgleda dobro, ipak je sa tim pomešano mnogo onoga zbog čega od dobra nema nikakve koristi i što ta društva čini štetnim po dušu…
    Oni koji ne prave razliku,’između onoga koji služi Bogu i onoga koji Mu ne služi’ mogu da budu očarani tim društvima, KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNIČKOGA SA BOGOM. Međutim, nijedan ozbiljan hrišćanin ne može da napreduje u takvoj sredini. TU NEMA ŽIVOTOTVORNE ATMOSFERE NEBA. Njegova duša je pusta i on osjeća da mu je uskraćeno osvježenje Svetoga Duha, kao Gelvujskoj gori rosa i kiša…
    Hristos neće nikada navesti svoje sledbenike da daju zakletve koje bi ih ujedinile sa ljudima KOJI NEMAJU NIŠTA ZAJEDNIČKO SA BOGOM, koji ne stoje pod vladajućim uticajem Njegovog Svetog Duha. Jedino pravo mjerilo karaktera je sveti Božji zakon i nemoguće je da se oni koji ovaj zakon čine pravilom svoga života povezu u tajno i srdačno bratstvo KOJI BOŽJU ISTINU PRETVARAJU U LAŽ I OMALOVAŽAVAJU BOŽJI AUTORITET…
    Oni koji STOJE POD KRVLJU NATOPLJENOM ZASTAVOM KNEZA EMANUELA NE MOGU BITI ČLANOVI SLOBODNIH ZIDARA, NITI BILO KOJE TAJNE ORGANIZACIJE. Pečat živoga Boga neće primiti niko ko održava takvu vezu, nakon što je svjetlost istine obasjala njegovu stazu.
    Gospod kaže: ‘IZAĐITE IZ NJE NARODE MOJ I ODVOJTE SE OD NEČISTOTA NJIHOVIH’…“
    Važno je znati da su u osnivanju SAD jednu od ključnih uloga odigrali masoni, i da je u vrijeme Elen Vajt mnogo uglednih, svjetovno moralnih ljudi i hrišćana po imenu bilo učlanjeno u masonskim organizacijama.

BUDISTA

Komentar  BUDISTA on 13/8/2014, 08:09

PavleS (citat):Elen Vajt je bila mason, a ti budista.
    Nemam vremena ni volje za drvljenje. Elen Vajt je bila to što je bila, Šabat je to što jeste, i Božji plan spasenja je onakav kakav jeste. Možeš da prihvatiš ili odbiješ, to je sve.

Postovanje Pavle, svidja mi se odgovor, sasvim na mestu.
    Greska ti je jedino sto se ovde ne radi o "drvljenju", nego o razmeni misljenja.Ako ti ne zelis razmenu misljenja, zato sto ne znas ili nisi siguran, ili ti to nije zivotno opredeljenje, razumecu.
    Vidim da ste i na glavni sajt postavili adventisticke dogme i doktrine, pa ko velim da napisem ponesto i priupitam.
    Pise sledece:
    Institut za religijska istraživanja (IRI) je nevladina organizacija koja je osnovana u julu 2012. godine u Crnoj Gori sa ciljem promocije i potvrđivanja istinitosti i ispravnosti Biblijske religije. Biblijska religija se zasniva isključivo na učenju Biblije.

IRI je odvojen od svih vjerskih organizacija i njegovi osnivači i članovi ne podržavaju ni jednu vjersku organizaciju, crkvu, sektu, kult ili bilo koju religijsku ustanovu u svijetu.

Ideološka uvjerenja osnivača nastala su kao plod dugogodišnjeg nezavisnog proučavanja i utvrđivanja činjenica iz oblasti religije, nauke, filozofije, istorije, sociologije i drugih srodnih tema.

Ako se ovo bukvalno razume, onda ispada da ste potpuno nezavisna organizacija, medjutim kada se pogleda tematika koju postavljate, onda se vidi da naginjete recimo prema adventizmu.
    Primer: ako ja ne znam puno o Bozijoj reci i pocnem da citam sta je to sve pisala Vajtova,uporedujuci sa Bozijom recju,i bude da je sve u skladu, normalno da cu pokusati da stupim sa adventistima u kontakt i mozda i postanem adventista jednoga dana, ne znajuci, da postoji i druga teoretika koja se uklapa u Boziju rec.

Da li bi mogao da objasnis sta znaci da su osnivaci Dugo godina proucavali i utvrdjivali CINJENICE iz oblasti religije?Da li to znaci da su se osnivaci uverili da adventisti su Apsolutno u pravu i da su oni jedini odabrani kao Boziji narod???
    Pavle, unapred se izvinjavam, da se ne razume pogresno:ne ne znam da li si vernik ili ateista,a sebe cu kratko da predstavim:
    budista nisam i nikada bio nisam, ali vernik jesam, dugo godina,a krstio sam se onako kako pise u :
    Dela Apostolska 2, 38 A Petar im reče: Pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje greha; i primićete dar Svetog Duha;
    Zamolio bih te takodje da mi napises informaciju da li su osnivaci zainteresovani da prouce i druge informacije osim onih koje su vec postavljene na sajtu?

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 13/8/2014, 09:48

Greska ti je jedino sto se ovde ne radi o "drvljenju", nego o razmeni misljenja.Ako ti ne zelis razmenu misljenja, zato sto ne znas ili nisi siguran, ili ti to nije zivotno opredeljenje, razumecu.

Za mene religija nije "mišljenje" tako da je najbolje da potražiš nekog filozofa ili crkvenog teologa, prepopručujem adventističkog, pa razmjenjujte mišljenja dok vam ne dosadi.

Vidim da ste i na glavni sajt postavili adventisticke dogme i doktrine, pa ko velim da napisem ponesto i priupitam.

Da vidiš ne bi dolazio sa glupostima i kao provokator koji mi nešto poznato djeluje sa sajta IRI.

Da li bi mogao da objasnis sta znaci da su osnivaci Dugo godina proucavali i utvrdjivali CINJENICE iz oblasti religije?

Nacrtaću ti kad nađem vremena.
    Da li to znaci da su se osnivaci uverili da adventisti su Apsolutno u pravu i da su oni jedini odabrani kao Boziji narod???
    To znači da su osnivači toliko iskusni da mogu da prepoznaju nevaljštinu na 50 kilometara udaljenosti.

budista nisam i nikada bio nisam, ali vernik jesam, dugo godina,a krstio sam se onako kako pise u :
    Dela Apostolska 2, 38 A Petar im reče: Pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje greha; i primićete dar Svetog Duha;

Odmah se vidi da se radi o nekom duhovniku.

Zamolio bih te takodje da mi napises informaciju da li su osnivaci zainteresovani da prouce i druge informacije osim onih koje su vec postavljene na sajtu?
    Pokreni sajt, ako već nemaš, pa postavi link da vidimo o kakvim se to informacijama radi. Može i knjiga neka u elektronskoj formi.

Zdravko Vučinić
    Admin

Broj komentara : 496
    Registration date : 2013-10-03

Komentar  Zdravko Vučinić on 13/8/2014, 10:00

Za "budistu"

Ako se ovo bukvalno razume, onda ispada da ste potpuno nezavisna organizacija, medjutim kada se pogleda tematika koju postavljate, onda se vidi da naginjete recimo prema adventizmu.
    Primer: ako ja ne znam puno o Bozijoj reci i pocnem da citam sta je to sve pisala Vajtova,uporedujuci sa Bozijom recju,i bude da je sve u skladu, normalno da cu pokusati da stupim sa adventistima u kontakt i mozda i postanem adventista jednoga dana, ne znajuci, da postoji i druga teoretika koja se uklapa u Boziju rec.

Da li bi mogao da objasnis sta znaci da su osnivaci Dugo godina proucavali i utvrdjivali CINJENICE iz oblasti religije?Da li to znaci da su se osnivaci uverili da adventisti su Apsolutno u pravu i da su oni jedini odabrani kao Boziji narod???

Za više informacija o adventizmu pogledaj odjeljak na forumu Dokazi otpada vođstva adventističke crkve, pa kad to pogledaš, ako već nijesi, onda ćeš vidjeti šta je stav IRI-ja o toj crkvi.

BUDISTA

Komentar  BUDISTA on 14/8/2014, 05:35

Zdravko Vučinić (citat):Za "budistu"

Za više informacija o adventizmu pogledaj odjeljak na forumu Dokazi otpada vođstva adventističke crkve, pa kad to pogledaš, ako već nijesi, onda ćeš vidjeti šta je stav IRI-ja o toj crkvi.

Postovanje Zdravko, da li je korisceno objasnjenje o Danilovih 70 sedmica iz adventisticke doktrine?

BUDISTA

Komentar  BUDISTA on 14/8/2014, 06:04

Za mene religija nije "mišljenje" tako da je najbolje da potražiš nekog filozofa ili crkvenog teologa, prepopručujem adventističkog, pa razmjenjujte mišljenja dok vam ne dosadi.

Isus nije bio zainteresovan za religiju, nisam ni ja,ali sam zainteresovan za Duhovnost, a ako se vec trudis da objasnis i pojasnis sta je sta , onda budi korektan.

Da vidiš ne bi dolazio sa glupostima i kao provokator koji mi nešto poznato djeluje sa sajta IRI. Nacrtaću ti kad nađem vremena.

Zasto V-R-E-Dj-A-S, Question Prvi put sam ovde, i nisam tu da bih provocirao, vec da saznam sta novo ima.Zamolio bih te da "crnogorstinu" ostavis kod kuce, a ovde da se ponasas kao Hriscanin.Bog i Isus su rekli da je Druga Zapovest:"Postuj Bliznjega Svoga".

Sto se tice osnivaca,valjda se moze saznati, ako su predstavljeni kao  nevladina organizacija, i odvojeni od svih verskih organizacija, a koji promoviše, potvrđuje i podržava vjeru u Boga koji se ljudima objavio kroz Bibliju, nastala je zbog potrebe za objavom pune istine o najvažnijim životnim pitanjima, a koja se putem raznih  metoda manipulacije iskrivljuje i skriva od ljudi, Odakle im znanje,tj. da li su ikada bili u bilo kojoj denominaciji ili tradicionalnim pravoslavlju ili katolicanstvu?
    Pitanje postavljam, jer me zanima ko stoji iza web sajta, ono sto je napisano "O nama", je samo jedna Uopstena definicija.

Nikakav duhovnik nisam, vec sam se samo krstio krstenjem kojim su Apostoli krstavali buduce Hriscane.

To znači da su osnivači toliko iskusni da mogu da prepoznaju nevaljštinu na 50 kilometara udaljenosti.
    Da nisi ti moze biti osnivac  

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 14/8/2014, 08:32

Prvi put sam ovde, i nisam tu da bih provocirao, vec da saznam sta novo ima.

Sve što imamo već smo rekli, jasno i glasno, ako te ne zanimaju matični brojevi ili imamo li zdravstvene knjižice.
    Ako imaš ti nešto da kažeš, samo naprijed.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 14/8/2014, 15:24

...da li je korisceno objasnjenje o Danilovih 70 sedmica iz adventisticke doktrine?
    Jeste da si uporan da nas utjeraš u neki crkveni rov, ali na ovo se mora odgovoriti.
    Prvo i osnovno, Adventni pokret činili su ljudi pripadnici raznih protestantskih crkava, koji su IZIŠLI iz tih crkava zbog nove svjetlosti od Boga, tj. objave trostruke anđeoske poruke iz Otkrivenja 14. glava, ili najave Istražnog Božjeg suda ili antitipskog Dana pomirenja.
    Ta objava je označila novu fazu Plana spasenja, i to se ne može negirati, osim braneći crkvene dogme ili zlonamjernim izopačavanjem činjenica. Vremenska proročanstva iz Danila mogu se ispravno protumačiti SAMO NA JEDAN NAČIN, a ključna potvrda za to je sam PRVI HRISTOV DOLAZAK.
    Sasvim druga stvar je crkvena ustanova koja se danas lažno baštini na tom nasleđu odnosno Hrišćanska adventistička crkva. Matrica je potpuno ista kao recimo kod Luterana, Anglikanaca i drugih koji nemaju suštinske veze sa reformatorima na čijem nasleđu se baštine. NE POSTOJI NEŠTO TAKVO KAO DUHOVNO NASLEĐE PREKO CRKVENIH INSTITUCIJA. TO JE PREVARA. Slična stvar je recimo sa današnjom državom Izrael putem koje se pokušava lažirati drevni Božji Izrael.
    Dakle, mi visoko cijenimo sve one ljude koji su iznijeli protestantsku reformaciju, jer su svi obavili svoj Bogom dati zadatak i ulogu, ali ne cijenimo crkve lažne naslednice, niti kojoj od njih pružamo podršku. Logična posledica Božjeg djelovanja preko reformatora je progresivno otkrivanje pogaženih istina, uključujući i nove momente Plana spasenja. Ko ne gradi dalje na tim temeljima, zasigurno će negdje zastraniti, naći se kao branilac liberalnih pseudo hrišćanskih dogmi ili ponavljač optužbi usmjerenih protiv Boga i Njegovog naroda od najvećih neprijatelja istine i Isusa Hrista. U ovakvu zamku zbog svoje sujete je upao i Miroljub Petrović koji je pokušavao da postane "slobodni strijelac" a istovremeno manipulisao i uvlačio se gdje mu nije mjesto. To znači da STAJATI ZA BOGA ZAHTIJEVA POTPUNU PRIPADNOST I POKORNOST ISTINI, svidjelo se to nekome ili ne.

Enoh

Broj komentara : 115
    Registration date : 2013-05-12

Komentar  Enoh on 19/8/2014, 21:14

Pavle,u tekstu o 1290 dana ti kazes da je taj period poceo 554.godine kada je Justinijan ostvario obnovu zapadnog rimskog carstva,i kad dodas 1290 na 554. dolazis u 1844.A kad citam ovde u 28 temeljnih verovanja ASD pise da taj period ukazuje na 508.godinu kada je zapocelo uspostavljanje papstva kao verske sile na politickim osnovama,i traje do 1798.To mi deluje logicnije,jer ako je tad papstvo uspostavljeno logicno je da se tad uspostavlja gadost koja pustosi i zamenjuje zrtvu svagdasnju,a zamenjuje dok ne dobije smrtnu ranu(Otkrivenje 13:3).

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 20/8/2014, 01:06

Enoh (citat):Pavle,u tekstu o 1290 dana ti kazes da je taj period poceo 554.godine kada je Justinijan ostvario obnovu zapadnog rimskog carstva,i kad dodas 1290 na 554. dolazis u 1844.A kad citam ovde u 28 temeljnih verovanja ASD pise da taj period ukazuje na 508.godinu kada je zapocelo uspostavljanje papstva kao verske sile na politickim osnovama,i traje do 1798.To mi deluje logicnije,jer ako je tad papstvo uspostavljeno logicno je da se tad uspostavlja gadost koja pustosi i zamenjuje zrtvu svagdasnju,a zamenjuje dok ne dobije smrtnu ranu(Otkrivenje 13:3).
    Ako gledamo Danilo 12:7, to vrijeme se završava 1798. godine. To je godina kada je papstvo izgubilo političku silu i nije više bilo u stanju da razbija Božji narod kao u narečenom periodu.
    Međutim, u Danilu 12:11 imamo drugi momenat. Tu je fokus na ukidanju svakidašnje žrtve. Do Adventnog pokreta pitanje Hristove službe u nebeskoj svetinji praktično je bilo skriveno (pomračeno ili brutalno gaženo) od strane pseudo hrišćanske crkve koja je umjesto toga isticala svoju službu i lažne posrednike pred Bogom.
    Stoga vjerujem da je tumačenje koje sam dao tačno, bez i najmanje prepotencije ili želje za "nepogrešivošću".

Taki

Локација : Podgorica
    Registration date : 2014-06-16

Komentar  Taki on 27/8/2014, 22:41

Odlican video koji pokazuje ko su adventisti, jehovini svjedoci itd izmedju ostalog i Ellen White

https://www.youtube.com/watch?v=F7xRXLQgbfs

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 27/8/2014, 22:50

Taki (citat):Odlican video koji pokazuje ko su adventisti, jehovini svjedoci itd izmedju ostalog i Ellen White

https://www.youtube.com/watch?v=F7xRXLQgbfs

Odlični ti vanzemaljci, odličan ti ovaj video, Ellen White ti je okultista... Ono "moje mišljenje" važi jednako i na ovoj temi, pa ti vidi šta ćeš.

Taki

Komentar  Taki on 27/8/2014, 22:57

Za Ellen White imas dokaz u videu pa sami procjenite.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 27/8/2014, 23:01

Taki (citat):Za Ellen White imas dokaz u videu pa sami procjenite.
    I za vanzemaljce isto imaš dokaze. Procijenio sam ja to davno, druže Taki.

Taki

Komentar  Taki on 27/8/2014, 23:03

I do kakvog zakljucka si dosao? Mogu li cut procjenu?

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 27/8/2014, 23:09

Taki (citat):I do kakvog zakljucka si dosao? Mogu li cut procjenu?
    Naći ćeš spise Ellen White na sajtu IRI. Ellen White je više nego jasna, kao što su više nego jasni i napori Božjih neprijatelja, druže Taki.
    Predlažem da pređemo na sledeću temu: Potomci Isusa Hrista u Francuskoj.

Taki

Komentar  Taki on 27/8/2014, 23:11

Vjerujem u Boga i Bibliju ako vam nije na odmet informacija.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 27/8/2014, 23:14

Taki (citat):Vjerujem u Boga i Bibliju ako vam nije na odmet informacija.
    Vidio sam to čim si došao na forum. Samo ima gi razni, što bi rekla braća sa juga Srbije.

PavleS: komentar modifikovan dana: 28/8/2014, 08:47; prepravljeno ukupno 1 puta

Taki

Komentar  Taki on 27/8/2014, 23:23

ne mozemo se svi sloziti

_Ivan_

Broj komentara : 20
    Registration date : 2014-09-21

Komentar  _Ivan_ on 21/9/2014, 06:28

Nema promjene karaktera kad Isus dođe. – „Kamenje nije pripremano za svoja odgovarajuća mjesta takvo da se odmah postavi u zid hrama; sva podešavanja i planiranje urađeno je prije nego je doneseno na mjesto gradnje. Isto tako se svako tesanje, podešavanje i poliranje karaktera mora izvršiti tokom vremena čovjekovog kušanja. Kad Hrist dođe na zemlju neće biti pročišćavanja i profinjivanja karaktera ljudi, da bi se podesili za Nebo. Njegov posao tada će biti samo da zamijeni njihova raspadljiva tijela i oblikuje ih po Hristovom najproslavljenijem tijelu. Samo skladni i savršeni karakter u taj dan će dati pravo ljudima da konačno dotaknu besmrtnost.“

Ovo je pasus koji je izbačen iz Čežnje vekova, ali me zanima mišljenje oko razumevanja istog. Cilj jeste Hristov karakter ali ovde se navodi da samo skladni i savršeni karakter u taj dan će imati pravo na besmrtnost.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 21/9/2014, 10:11

_Ivan_ (citat):Nema promjene karaktera kad Isus dođe. – „Kamenje nije pripremano za svoja odgovarajuća mjesta takvo da se odmah postavi u zid hrama; sva podešavanja i planiranje urađeno je prije nego je doneseno na mjesto gradnje. Isto tako se svako tesanje, podešavanje i poliranje karaktera mora izvršiti tokom vremena čovjekovog kušanja. Kad Hrist dođe na zemlju neće biti pročišćavanja i profinjivanja karaktera ljudi, da bi se podesili za Nebo. Njegov posao tada će biti samo da zamijeni njihova raspadljiva tijela i oblikuje ih po Hristovom najproslavljenijem tijelu. Samo skladni i savršeni karakter u taj dan će dati pravo ljudima da konačno dotaknu besmrtnost.“

Ovo je pasus koji je izbačen iz Čežnje vekova, ali me zanima mišljenje oko razumevanja istog. Cilj jeste Hristov karakter ali ovde se navodi da samo skladni i savršeni karakter u taj dan će imati pravo na besmrtnost.
    Crkva u kojoj vlada demokratija ne smije o takvim stvarima da priča ljudima i samo je pitanje vremena kad će spise Elen Vajt proglasiti "prevaziđenim", "govorom mržnje" i ko zna šta još, i postepeno istisnuti svu njenu literaturu ili one knjige koje su još u opticaju zamijeniti teškim podvalama kao što je sad "Velika nada".

Naravno da će za spasenje biti podesan samo skladni i savršeni karakteri u našem domenu, koji je U HRISTU. To je od ključne važnosti, presudno za ulazak u vječni život, jer Bog ne može rizikovati novu pobunu, niti klica zla ima šta da traži u poretku održivosti života.

Uzgred, ovaj citat se može naći u knjizi "Komentari biblijskih tekstova". To je odličan materijal i volio bih da ga mogu postaviti online da ljudi čitaju, nego je vrlo nezgodna za skeniranje zbog slabijeg kvaliteta štampe. Ako neko slučajno može da dođe do soft verzije ove knjige, neka javi.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content Today at 15:04

Danas je 6/12/2016, 15:04