BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» Biblijski razgovori
SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty14/4/2024, 21:19 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+21
darka
Nina V
_Ivan_
Nenad
Jovana
Видар
kuzma
Breath
zmajče
Mirko Filipovic
Nathanael
Noemi
goran1
N.K.
Kika
Matija Runje
Storm
Zdravko Vučinić
Tako-je
beka26
PavleS
25 posters

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    avatar
    kuzma


    Broj komentara : 38
    Registration date : 2014-11-07

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  kuzma 15/1/2016, 13:15

    Sto biblija i Bog kazu o transplantaciji krvi?
    Posto znamo da je krv dusa
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  PavleS 15/1/2016, 13:54

    kuzma (citat):Sto biblija i Bog kazu o transplantaciji krvi?
    Posto znamo da je krv dusa
    Hebrejska riječ "nefeš" doslovno znači "živo biće" ili "život". U 3. Mojsijevoj 17:11 objašnjeno je šta je osnovna svrha krvi, ne samo u smislu strujanja života tijelom, već i žrtve koja pokriva grijehe tj. donosi pomirenje. To se pod Starim Savezom ogledalo u obrednom žrtvovanju životnja u tipskoj službi koja je naravno ukazivala na Hrista.
    Drugim riječima, gubitak ili prolivanje krvi predstavlja davanje prava na život u smislu spasenja.
    To je osnovni biblijski smisao, što opet ne stavlja hipoteku na transplantaciju krvi, jer se putem transplantacije može spasiti ljudski život.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty CRONOMETER

    Komentar  ljuba79 4/3/2016, 11:52

    Evo dobrog sajta na kom mozete proveriti nutritivne vrednosti hrane koju unosite. Brza registracija, dobro objasnjeno koriscenje u kratkom videu, i lako snalazenje za one koji prosecno poznaju engleski jezik. Ako se i ne mozete setiti kako se kaze neka namirnica na engleskom, imate online recnik... Dobra stvar :

    Video prezentacija

    Sajt:

    https://cronometer.com
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Debeo, bolestan i skoro mrtav

    Komentar  ljuba79 30/4/2016, 09:01

    Evo malo motivacije za gojazne, kako skinuti kilograme:

    Debeo, bolestan i skoro mrtav

    Fenomenalna priča o postu na sokovima od sirovog voća i povrća.
    Kako promene životnih navika uzrokuju i promene u zdravstvenom stanju. Ono što izgleda nemoguće, može se promeniti u vrlo kratkom roku.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty ISTINA O MINERALIMA I VEŠTAČKOM ĐUBRIVU

    Komentar  ljuba79 4/6/2016, 19:45

    avatar
    Nenad


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2014-07-23

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Nenad 6/8/2016, 21:15

    Zdravko, kakvo je tvoje mišljenje o himalajskoj soli?
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Jovana 6/8/2016, 22:45

    Nenad (citat):Zdravko, kakvo je tvoje mišljenje o himalajskoj soli?
    I ja je koristim, skoro pa redovno. Uglavnom je stavljam kad kuvam nesto. I mene isto zanima. Koliko znam ona je najzdravija i nema stetnih dejstava, cak je osobe sa visokim pritiskom mogu koristiti. No, da cujemo i misljenja strucnjaka. Pa javljajte iskustva sa ovom namirnicom.   Smile
    avatar
    _Ivan_


    Broj komentara : 24
    Registration date : 2014-09-21

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  _Ivan_ 13/12/2016, 11:11

    Pozdrav, imam pitanje vezano za ishranu beba. Naime, da li neko ima iskustva u odgajanju deteta i pri prelasku sa dojenja na čvršću hranu, koji redosled bi bio najprikladniji za dete? Da li je briga o glutenu realna, da li namirnice sa njim treba uzimati pre ili kasnije?
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Nina V 13/12/2016, 18:49

    _Ivan_ (citat):Pozdrav, imam pitanje vezano za ishranu beba. Naime, da li neko ima iskustva u odgajanju deteta i pri prelasku sa dojenja na čvršću hranu, koji redosled bi bio najprikladniji za dete? Da li je briga o glutenu realna, da li namirnice sa njim treba uzimati pre ili kasnije?

    Odgovor je u novoj temi Zdravlje i ishrana djece
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Kako pobediti dijabetes - Dr Milton Teske

    Komentar  ljuba79 24/2/2017, 13:34



    Gledao sam ranije ovo, verujem i neki medju članovima foruma, ali vredno je da se nadje ovde - jer je objašnjeno vrlo dobro - u suštini problematika dijabetesa, o konzumiranju mleka...
    avatar
    Kika


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2014-04-01

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Kika 19/11/2018, 22:27

    Mozete li mi reci sto jedna trudnica smije jesti u trudnoći, a da ne dobije gestacijski dijabetes ili preveliki visak kila? Dobrodosao bi neki jelovnik. Hvala vam puno.
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Nikola Šavija 19/11/2018, 23:50

    Kika (citat):Mozete li mi reci sto jedna trudnica smije jesti u trudnoći, a da ne dobije gestacijski dijabetes ili preveliki visak kila? Dobrodosao bi neki jelovnik. Hvala vam puno.

    Trudnica bi trebala da jede sve ono što treba da jede jedna zdrava žena i pre toga, samo što količina hrane treba da bude veća, jer treba i za bebu, kako beba raste prirodno je da će majka jesti malo više kako ide iz meseca u mesec... Ne treba da jede između obroka nego dva do tri obroka, ne treba da se prejeda (to se valjda podrazumeva) i ne treba da sebi ispunjava one "slatke" želje, jer se tada dešava da im se traže neke stvari koje obično žene koje se hrane zdravo ne bi ni pomislile da pojedu. Zdrava ishrana podrazumeva 100% biljnu ishranu sa što manje šećera (čak i one "zdrave" nerafinisane šećere iz zdravih hrana) to su vam oni zaslađivači tipa agave nektar, javorov sirup, itd... Najbolji šećer je iz svežeg voća, a ukoliko se i nešto zaslađuje ne treba to da bude više od 10-30%. Ukoliko trudnica živi na selu pa ima zdrave koke može s vremena na vreme pojesti i neko jaje (najbolje pečeno), a i neki mlečni proizvod ako ima zdravu kravu koja je večinu vremena napolju i pase, a ne da je u štali po celi dan i da samo jede... što se dešava na selu.. i naravno da tu kravu ne posećuje veterinar jer su neki vetrinari gori od nekih doktora.. Što se tiče proteina neka jede 2 do maks 3 puta nedeljno mahunarke, a jaja i mleko (ako baš voli) ne više od jednom nedeljno... Obavezni integralni hleb bez aditiva, i bilo koju hranu sa aditivima i praškom za pecivo i sodom bikarbonom koju stavljaju bukvalno svugde, to vam je E500, 501 možda još i neki E, vidite na netu. Inače kad idete u radnju ili ta trudnica neka otvori 4 očiju što se kaže, jer radnja je kao minsko polje, tu naći nešto što može da se jede je danas umetnost, ili kako kaže jedan poznati naučnik mudrost. Sreća pa imao internet pa možemo da vidimo šta nam trpaju u hranu. Nije loše da trudnica uzima neki dodatak ishrani tipa (mlad ječam, kopriva, hlorela, spirulina, maka, lucerka, bokvica) zbog kalcijuma i drugih minerala i drugih fitonutrijenata. Evo jedne kratke skripte koju sam pisao pa gledajte da poštujete ono što piše u njoj i nema šta da brinete o višku kg, ako ste naravno umereni u jelu i piću, a dijabetes snalazi one trudnice što na žalost ispunjavaju žele svom stomaku..
    http://www.religija.me/zdravlje/Osnovne_smernice_za_zdrave_navike_i_ishranu.pdf
    avatar
    darka


    Broj komentara : 19
    Registration date : 2018-04-29

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  darka 27/12/2018, 14:58

    Listajuci Svedocanstva Elen Vajt nasla sam jednu recenicu ne mogu da se setim u kojoj svesci, uglavnom pisalo je da oni koji jedu meso nece moci da se odrze u vreme iskusenja i da ce biti nespremni.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  PavleS 27/12/2018, 16:54

    darka (citat):Listajuci Svedocanstva Elen Vajt nasla sam jednu recenicu  ne mogu da se setim u kojoj svesci, uglavnom pisalo je da oni koji jedu meso nece moci da se odrze u vreme iskusenja i da ce biti nespremni.
    Ovo je zdrav stav oko hrane i ulaska u vrijeme kraja. Naravno uvijek ima fanatika koji će od hrane napraviti pitanje spasenja.

    Among those who are waiting for the coming of the Lord, meat eating will eventually be done away; flesh will cease to form a part of their diet. We should ever keep this end in view, and endeavor to work steadily toward it. I cannot think that in the practice of flesh eating we are in harmony with the light which God has been pleased to give us. All who are connected with our health institutions especially should be educating themselves to subsist on fruits, grains, and vegetables. If we move from principle in these things, if we as Christian reformers educate our own taste, and bring our diet to God's plan, then we may exert an influence upon others in this matter, which will be pleasing to God." {CD 380.4}

    „Među onima koji čekaju dolazak Gospodnji, konzumacija mesa naposletku će se ukinuti; meso će prestati da bude dio njihove ishrane. Mi treba uvijek da imamo u vidu ovaj kraj i da nastojimo da postojano radimo ka tome. Ne mogu misliti da smo u praksi konzumiranja mesa u skladu sa svjetlošću koju je Bogu bilo ugodno da nam da. Svi koji su povezani sa našim zdravstvenim ustanovama posebno treba da se edukuju da se podrede voću, žitaricama i povrću. Ako nas u ovim stvarima pokreće načelo, ako kao hrišćanski reformatori vaspitavamo naš vlastiti ukus i vodimo našu ishranu ka Božjem planu, tada ćemo moći vršiti uticaj na druge po ovom pitanju koji je ugodan Bogu.“ (Savjeti o ishrani 380.4)
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Pita 14/2/2019, 20:27

    Molim vas za savjet! Naime, ja i suprug ne jedemo meso, takodje ni nase dijete (godinu dana star), dajemo mu puno spanaca, blitve, bademe, itd jede svo povrce i voce, sve voli, ali od mesa samo ribu i to rijetko. Veceras smo radili krvnu sliku i nisko mu je gvozdje...on stvarno jede bas puno povrca i dobro napreduje, ne znam da li sada zbog ovoga da mu uvodimo meso Sad
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Nikola Šavija 15/2/2019, 08:45

    Pita (citat):Molim vas za savjet! Naime, ja i suprug ne jedemo meso, takodje ni nase dijete (godinu dana star), dajemo mu puno spanaca, blitve, bademe, itd jede svo povrce i voce, sve voli, ali od mesa samo ribu i to rijetko. Veceras smo radili krvnu sliku i nisko mu je gvozdje...on stvarno jede bas puno povrca i dobro napreduje, ne znam da li sada zbog ovoga da mu uvodimo meso Sad

    Poštovana, da li vaše dete jede žitarice, so, orašaste plodove? Najbolje je da mi se javite na mejl nikolacps@yahoo.com pa da popričamo detaljno o svemu.

    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Pita 16/2/2019, 19:37

    Nikola zdravo, moram to sa kompjutera jer mi telefon sporo radi, a i nisam sigurna svakako da znam sifru maila , pa bih morala napraviti novi. Jede zitarice, so jos nismo uveli, orascaste plodove sve! Ne moze ih jesti cijele jer ih ne moze sazvakati ali ih blendamo u kasice. Meso ne jede, par puta je probao ribu samo. Od povrca i voca jede sve i to obilno. Bas zato sto ne jede meso spremamo puno blitve, spanaca, borovnice, maline, ama bas sve. Po njemu se ne vidi nista, jer je bas zivahan, ali eto na donjoj je granici gvozdje...i primijetili smo dva dana da mu se osjeca mokraca, nasli su mu u urinu bakteriju proteus vulgaris. A pazimo samo tako, stalno ispiranje sa vodom, pelena mu nikad ne stoji ni upiskena ni ukakana i evo opet... Dali su nam baktrim sirup da pije...bas sam se uplasila.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  ljuba79 17/2/2019, 08:40

    Pita (citat):Molim vas za savjet! Naime, ja i suprug ne jedemo meso, takodje ni nase dijete (godinu dana star), dajemo mu puno spanaca, blitve, bademe, itd jede svo povrce i voce, sve voli, ali od mesa samo ribu i to rijetko. Veceras smo radili krvnu sliku i nisko mu je gvozdje...on stvarno jede bas puno povrca i dobro napreduje, ne znam da li sada zbog ovoga da mu uvodimo meso Sad


    Evo poucnog videa o ishrani deteta, verujem da cete naci korisne informacije :

    https://www.youtube.com/watch?v=pRbTXStnPy0

    Predavac je Barbara O Neill, hriscanka koja ima veliko iskustvo u prirodnoj medicini, ishrani... Ima life style centar u Australiji...

    Inace preporucujem da se pogleda njen materijal sa sledeceg linka:

    https://www.youtube.com/user/mmhealthretreat/videos

    Svako dobro.
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Nikola Šavija 24/2/2019, 09:33

    Pita (citat):Nikola zdravo, moram to sa kompjutera jer mi telefon sporo radi, a i nisam sigurna svakako da znam sifru maila , pa bih morala napraviti novi. Jede zitarice, so jos nismo uveli, orascaste plodove sve! Ne moze ih jesti cijele jer ih ne moze sazvakati ali ih blendamo u kasice. Meso ne jede, par puta je probao ribu samo. Od povrca i voca jede sve i to obilno. Bas zato sto ne jede meso spremamo puno blitve, spanaca, borovnice, maline, ama bas sve. Po njemu se ne vidi nista, jer je bas zivahan, ali eto na donjoj je granici gvozdje...i primijetili smo dva dana da mu se osjeca mokraca, nasli su mu u urinu bakteriju proteus vulgaris. A pazimo samo tako, stalno ispiranje sa vodom, pelena mu nikad ne stoji ni upiskena ni ukakana i evo opet... Dali su nam baktrim sirup da pije...bas sam se uplasila.

    Ubacite bebi so u ishranu i to će popraviti apsorciju gvožđa, nedostatak soli (natrijum-hlorida i drugih minerala) dovodi između ostalog do loše komunikacije između organa, pomaže održavanje ravnoteže vode u organizmu. Da ne zaboravim, koristite samo himalajsku nerafinisanu ili morsku so. Dnevna doza soli za decu je do 2 grama. Naravno to može da bude i manje, ali nikako više od toga. Lep pozdrav
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Zmajche 14/12/2019, 19:03

    Izneću neka svoja iskustva oko ishrane. Isprobavao sam razne metode, jer sam imao neke sitne zdravstvene probleme.
    Prvo što mi je plao pod ruke su bili Brojs i Ginter, dakle sirova hrana. Kako sam tada bio dosta mlad, nisam mogao da implementiram sto posto takav način ishrane, jer su mi roditelji nametali konvencijalnu ishranu, a i nisam imao ideju kako da uobličim obroke. Druga stvar na koju sam naletao je makrobiotika, tada sam već išao na fakultet, tako da sam dosta naučio o kuvanju i uspeo sam da se izborim da sam sebi kuvam na taj način. Uspomoć takve ishrane sam otklonio sve zdravstvene probleme, ali nastali su drugi problemi tipa velike mršavosti i ishrane van kuće. Pokušavao sam pet godina da povećavam unos mahunarki i semenki bogatih proteinima, ali nije bilo većih rezultata po pitanju telesne mase. Posle sam krenuo da treniram u teretani i ubacio sam belo meso i dobio sam za godinu dana 10 kila, posle sam ubacio i druge vrste mesa, ali gledao sam da budu koliko toliko dobro gajene životinje.
    Pre jedno pet godina, sam krenuo da uzimam neku hemiju za teretanu i upropastio sam se zdravstveno i posle toga mi je trebalo šest meseci da se oporavim. Najveći problem mi je napravio jedan preparat na bazi kofeina, koji mi je izvukao sve hranjive sastojke iz organizma. Iako sam imao na trenutke strašne simptome, na kraju je sve došlo na svoje mesto. U to vreme sam upoznao neku ekipu ljudi koji su deklarisani vegani. Jedan drug me je tada nagovarao da pređem u vegane i pokušavao sam par nedelja tako da se hranim, ali ipak mi je u tim momentima neka standardna ishrana gde sam birao dobre namirnice i biljnog i životinjskog porekla više pomagala. A od njihove ishrane su mi najviše prijali smoothie napici.
    E sad što se tiče veganstva. Sem tog perioda kad sam jeo makrobiotičku ishranu, gde ima malo ribe, koji sam tada jeo možda jednom mesečno, nikada nisam ponovo pokušao duže vremena da budem na sto posto biljnog ishrani, jer ne bih voleo da se ponovo istopim. Vidim da postoje ljudi koji bilduju i sportisti su na sto posto biljnoj ishrani, ali ko zna šta oni uzimaju od suplementata i da li su vegani ili vegetarijanci. Meni se samo veganstvo ideološki ne sviđa, jer vodi u fanatizam. Npr, taj moj drug vegan je u stanju da bude agresivan ako mu neko da nešto sa sirom, misleći da je vegetarijanac. Takođe, pričao sam sa njim o tipskom prinošenju žrtava u drevnom Izraelu, na šta je on rekao da mora da je to neki satanista izmenio Bibliju. Kao zašto bi Bog koji je savršen tražio da mu neko prinosi jagnje, itd. Takođe, oni misle da je priča o Kajinu u Avelju krivotvorena. Inače, mnogi ideološki vegani upražnjavaju discipline okultizma dalekog istoka, kao što su joga, tai chi i meditacija. Imaju i neke elemente sektašenja. Sve ljude nagovaraju da pređu na veganstvo, pričaju kako ljudi koji jedu meso, jedu leševe životinja i imaju neke slične gadosti od izraza za mleko, jaja i med. A između sebe imaju dosta neslaganja oko toga šta treba jesti. Taj moj drug je protiv glutena i žitarica, neki su samo voće i povrće, neki za semenke, neki za su sto posto sirovo, neki za kombinaciju sa kuvanjem, a neki su za i protiv meda.
    Još da dodam jednu stvar vezanu za gluten. Slažem se da je krajnje sumnjiva studija i da nema veze sa životom. Međutim, zašto nekad bezglutenska dijeta pomaže ljudima naročito kod Hašimotoa? Većina komercijalnih peciva sadrži brom, da bi se pecivo što duže održalo u svežem stanju, a brom oduzima jod iz tela koji je važan za funkcionisanje tiroidne žlezde. Tako da u tim slučajevima, izbacivanjem broma iz ishrane, zasluge se lažno pripisuju eliminaciji glutena.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Pita 15/12/2019, 02:26

    Moj muz je imao godinama probleme sa uzasnim bolovima u koljenima, izbacio je meso i mlijecne proizvode i posle samo godinu dana ti problemi su nestali. Nije smrsao skoro uopste, mada smo jeli i posne pite, itd...a sto se tice treninga napredovao je odlicno, nije gubio misicnu masu. Nas prijatelj je vegeterijanac evo 5 godina, trenira redovno pola zivota, i sada izgleda bolje nego ikad, bolje nego kad je jeo meso, kad kazem bolje mislim misici su veci, a ne pije nista od suplemenata, bas nista, cak ni protein. Nekad jede posnu picu, pite, tijesta, ne pazi previse ali mnogo trenira. Lako je izgurati dnevnu dozu proteina na biljnoj bazi, oko toga se nemoj opeterecivati. Ali morao bi da spremas...ako jedes napolje, imas opcija, ali nije idealno da to bude svakodnevno. Sto se tice iskljucivo zdravlja sigurna sam da je najbolja varijanta veganska ishrana sa sto vise svjezih namirnica, obavezno bademi, ljesnici, orasi, ...
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Zmajche 15/12/2019, 16:43

    Gledaću da smanjim hranu životinjskog porekla na minimum. Verujem da kombinacija shoothie šejkova, integralnog hleba, posnih pita, kuvanih mahunarki, semenki i jela kao što su humus i falafel, naravno uz salate i voće mogu dosta dobro da obezbede organizam. Problem makrobiotike je što je previše rigidna, moraš toliko procenata žitarica, toliko povrca, mnogo se kuva i dinsta. Baveći se time godinama, nisam video nijednog makrobiotičara da ima normalnu kilažu. Vegane i vegetarijance sam viđao. Ostaje samo da isprobam na sebi nekih mesec dva, pa da vidim rezultate. Pritom, pozitivna okolnost je što to mogu da radim dok sam još relativno mlad i zdrav i u dobroj fizičkoj formi.
    avatar
    darka


    Broj komentara : 19
    Registration date : 2018-04-29

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  darka 3/3/2020, 10:47

    Da li je korisno koristiti malteks kao zamenu za secer? Pitam zbog procesa fermentacije jecmenog slada.
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Nikola Šavija 3/3/2020, 15:51

    darka (citat):Da li je korisno koristiti malteks kao zamenu za secer? Pitam zbog procesa fermentacije jecmenog slada.

    Svakako da jeste, obiluje belančevinama, mineralima (Na, K, P, Ca, Mg, Fe), vitaminima B kompleksa,, E, provitamin vitamina A. Zdrava namirnica, pogotovo što se dobija ekstrakcijom zrelog zrna pšenice. Može da se koristi kod suvog kašlja i olakšava iskašljavanje.
    avatar
    Kika


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2014-04-01

    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Kika 12/3/2020, 11:22

    Mentalno zdravlje, izvrsno predavanje Barbare O'Neill (s prijevodom).


    Sponsored content


    SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI - Page 3 Empty Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/4/2024, 14:10