BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

»  DANILO I OTKRIVENJE
Yesterday at 23:11 by PavleS

» DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE
Yesterday at 17:10 by D.Kresac

» TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA
Yesterday at 10:29 by PavleS

» ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...
Yesterday at 09:59 by PavleS

» RECEPTI ZDRAVE HRANE
7/12/2016, 12:15 by Nina V

» VAKCINACIJA, VIRUSI...
7/12/2016, 10:25 by Zdravko Vučinić

» BRAČNI ODNOSI
6/12/2016, 19:38 by Nina V

» HRISTOVA LJUDSKA PRIRODA I NAŠA PRIRODA
6/12/2016, 01:16 by Zdravko Vučinić

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
5/12/2016, 20:32 by PavleS

December 2016

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

ULOGA I ZNAČAJ KRSTA U HRIŠĆANSTVU

Share

Iskren

Broj komentara : 24
    Registration date : 2011-09-14

ULOGA I ZNAČAJ KRSTA U HRIŠĆANSTVU

Komentar  Iskren on 14/9/2011, 11:21

Pre desetak godina sam obradio sa J.Svedocima sve teme pred krštenje. Par dana pre moje odluke da se krstim, jedno njihovo tumačenje Pisma mi nije bilo baš najjasnije. Posle razgovora sa starešinom, nedoumica je ostala. Istraživao sam to evo već skoro 10 godina, i ne da na tu stvar nisam našao odgovor u Pismu, već sam pronašao još 20 ili 30 pogrešnih tumačenja Pisma od strane J.Svedoka. Međutim da ne bude sve tako crno sa našom braćom u Hristu, kod njih sam pronašao, po meni, 3 fantastične stvari:
    1. MISIONSTVO - Ne šta misioniraju, već kako. Mislim da su u ovom delu najbliži istini iz Pisma. Zaista su jako vredni i požrtvovani. Takvi bi trebali biti svi Hrišćani;
    2. LJUBAV - Mene ne vole, jer sam im ko zna koliko puta skrećao pažnju na njihova pogrešna tumačenja iz Pisma, čak su mi i par puta rekli da ne trebam više pričati u crkvi o svojim tumačenjem Pisma. Ali zato kada ih gledam sa strane kako se između sebe ponašaju i poštuju, mislim da su i ovde najbliži Pismu. Da li je ta ljubav iskrena ili licemerna - to samo Bog zna. ALi praktično je najveća od svih Hrićanskih denominacija;
    3. KRST - Ne koriste ga u bilo kom obliku. Vrlo brzo sam to primetio i pitao ih pa kakvi ste vi to Hrišćani kad nemate krst na crkvi, Bibliji, lančiću, zidovima...... A oni su mi odgovorili nešto zbog čega ja i pokrećem ovu temu.
    '' Da tvoj otac ili dete strada od sekire, da li bi ti napravio repliku te sekire i držao je kao simbol podsećanja na smrt tvog oca, deteta......'. Ima rezona. Posle toga dugo sam razmišljo da li bi Hrist više voleo da kao sećanje na njegovu golgotu držimo krst, ili ništa ili ljubav u srcu, ili ne znam šta sve još može čovek da smisli.
    Ja u ovom trenutku nisam za krst. Mene on podseća na mučeničku smrt mog Boga, Spasitelja i Otkupitelja. Više bih voleo da umesto simbola krsta uzmemo simbol iskrene i praktične ljubavi jedni prema drugima, i da nas po tome poznaju ljudi kao pravovernike, a ne po veličini i broju krsteva na našim Biblijama, crkvama, kolima, lančićina, tetovažama, slikama.......
    Znam samo jedno u ovom trenutku, i da sam 100 % u pravu u zadnjoj izjavi - niko se neća odreći krsta. Međutim možda će ga neko prihvatiti - ko ga je odbacio poput J.Svedoka, Male Zajednice, mene, i još podosta drugih vernika.

Pozivam sve iskrene i dobronamerne i nedobronamerne da uzmu učešće u ovoj temi. Jer ako bi došli do argumentovane istine o krstu, u mnogome bi doprineli spoznanju prave crkve i pravih vernika.

Hvala na strpljenju, Gospod s vama braćo i sestre.

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2905
    Registration date : 2008-11-01

Re: ULOGA I ZNAČAJ KRSTA U HRIŠĆANSTVU

Komentar  PavleS on 14/9/2011, 12:58

Hvala na učešću na ovom forumu. Djeluješ zaista iskreno i to je OK.
    Što se tiče tzv. Jehovinih svjedoka, daleko su oni od hrišćanstva, zapravo između ostalih "proročanstava" objavili su i uništenje hrišćanstva. Ispred naziva namjerno stavljam "takozvani" jer to predstavlja kršenje zapovijesti "Ne pronosi ime Božije uzalud".
    1) Što se tiče misionstva, mentalni pritisak koji se vrši na njih kroz literaturu i ispiranje mozga od strane vođstva, donekle je sličan onome prema teolozima u Adventističkoj crkvi gdje se non-stop potencira koliko je ko ljudi "doveo u crkvu", "krstio" i sl.
    Pravo misionstvo proizilazi iz slijeđenja Gospodnjeg naloga i iskrene ljubavi koja nas pokreće prema ljudima, dok dovođenje ljudi u razne sekte i kultove služi samo interesima onih koji vode religijski biznis.

2) Čim izađeš iz sekte ili kulta odmah prestanu da te "vole" i nazivaju "bratom" ili "sestrom", što znači da ta "ljubav" nije bila veća od interesa članstva. Prava ljubav se ogleda u spremnosti da se posluži bližnjima i široj zajednici bez ikakvog interesa ili očekivanja nečega zauzvrat. Takva ljubav takođe uključuje predstavljanje pune Božje istine bez kompromisa i promocije ljudskih ustanova.
    3) Za krst kao religijsko znamenje je sasvim jasno da je u pitanju okultni predmet podmetnut ljudima kao svaka druga paganština u prihvatljivom ruhu. Najbolji dokaz za to je profil osoba koje ga najvišu ističu i koriste, počevši od sveštenika, magova, glumaca, pjevača, narkomana itd. U pitanju je znak Tamuza, lažnog vavilonskog "boga" koji je vješto uveden u zvanično "hrišćanstvo". Naravno da Riječ Božja ni na jednom mjestu ne daje ni najmanjeg nagovješataja da se krst koristi kao religijsko znamenje jer to bi bilo direktno kršenje zapovijesti koja zabranjuje idolatriju.

Iskren

Hvala

Komentar  Iskren on 14/9/2011, 16:42

Brate Admine da li ćemo se ti i ja složiti ili ne to je naša lična stvar, ali da se volimo i poštujemo to je Božja. To moramo, jer nam je to dano uputstvo od Boga. A kada je Bog u pitanju, ja sam za bezrezervnu poslušnost. Apsolutno sam za Boga i kao takav možda delujem i kao fanatik, ali ja nisam kriv što je Bog nešto najbolje i najlepše što nam se desilo u našim životima. S Bogom imamo sve. Bez njega - naše mizerne i bedne kratkotrajne živote.

Djeluješ zaista iskreno i to je OK.
    Bog nas meri na njegovoj vagi (Данило 5:26-28 А ово значе те речи: МЕНЕ, бројао је Бог твоје царство и до краја избројао.ТЕКЕЛ, измерен си на мерила, и нашао си се лак. ФЕРЕС, раздељено је царство твоје, и дано Мидијанима и Персијанима.; Псалам 62:9 Та, синови су простачки ништа, синови су господски лаж, да се метну на мерила, били би лакши него ништа. )uvek i stalno. Tako da se zaista ne isplati biti na ovim forumima licemeran i pristrasan i izgubiti život večni braneći crkvene stavove, ili lične, ili firmine ili forumske ili bilo čije druge sem Božje. Jer jako malo dobijamo s tim a puno gubimo.

1. Što se tiče J.Svedoka i Adventista i ostalih ja imam svoje mišljenje:
    Za mene je sotona neverovatno lukav. Normalno ne volim ni jedan delić njegove doktrine i filozofije, ali ovo samo konstatujem. Po meni dve najudaljenije doktrinalno Hrišćanske verske zajednice su J.S. i Mormoni (Crkva svetaca poslednjih dana). Međutim u njima ima najviše najvažnije hrišćanske osobine – LJUBAVI. Dok crkve koje su najbliže doktrinalno Pismu – A7D i Baptisti – u njima ima najmanje ljubavi. Neverovatno kako sotona precizno i lukavo odvodi ljude od Boga.
    2. Da li je misionstvo prisilno nametnuto ili je ljubav licemerna u bilo kojoj od navedenih crkava treba manje da nas brine. To treba da više brine one koji su to organizovali. Jer će svaki živi stvor kada umre, jednog dana, stati i odgovarati ispred Boga za sva svoja dela i nedela. Međutim tu je nešto mnogo važnije za nas. Koliko mi nelicemerno volimo svoje bližnje i svoje neprijatelje i sve ljude, i koliko iskreno i istinito misionarimo istim. Ja bih se vrlo rado sada izjasnio koliko ja to radim, ali pošto mi nećete verovati, možda nekom drugom zgodnom prilikom, ako se ukaže prilika.

3) Za krst kao religijsko znamenje je sasvim jasno da je u pitanju okultni predmet podmetnut ljudima kao svaka druga paganština u prihvatljivom ruhu. Najbolji dokaz za to je profil osoba koje ga najvišu ističu i koriste, počevši od sveštenika, magova, glumaca, pjevača, narkomana itd. U pitanju je znak Tamuza, lažnog vavilonskog "boga" koji je vješto uveden u zvanično "hrišćanstvo". Naravno da Riječ Božja ni na jednom mjestu ne daje ni najmanjeg nagovješataja da se krst koristi kao religijsko znamenje jer to bi bilo direktno kršenje zapovijesti koja zabranjuje idolatriju.
    3. KRST. Ono zbog čega je pokrenuta ova tema. Upravo i ja imam te podatke. Sem toga dodao bih, bar za sada, još dve stvari:
    3.1. II zapovest glasi.... Svi znate kako. E sada hajde da za trenutak pogledamo samo prvi deo stiha (2. Мојс. 20:4 Не гради себи лик резани нити какву слику од оног што је горе на небу, или доле на земљи, или у води, испод земље. 5.Мојс. 4:23 Пазите да не заборавите завет Господа Бога свог, који учини с вама, и да не градите себи лик резани, слику од које год твари, као што ти је забранио Господ Бог твој.).
    Znači pri deo stiha glasi NE GRADI ! A on ne samo što je sagrađen nego je i stavljen na krov, na ulaz, na propovedaonicu, na stepenice, na bibliju ..... ma gde sam navalio - gde nije? Još ako se uzme njegovo poreklo, to uopšte nije naivna stvar.
    3.2. Niko od prvih, pravih i velikih sledbenika vere Isusa Hrista to nije koristio. Krst se pojavio kao religiski simbol tek u III veku. Znači nekih 200-250 godina posle smrti našeg Gospoda i delanja njegovih apostola. Ako sada uzmemo neke od izjava našeg Gospoda i Pavla ( Matej 7:15 "Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčijem odelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Dela 20:29-31 Јер ја ово знам да ће по одласку мом ући међу вас тешки вуци који неће штедети стада; И између вас самих постаће људи који ће говорити изврнуту науку да одвраћају ученике за собом. Зато гледајте и опомињите се да три године дан и ноћ не престајах учећи са сузама сваког од вас. 2.Tim.4:3,4 Jer doći će vreme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka nego će sebi po vlastitim požudama nagomilavati učitelje kako im godi ušima; od istine će uho odvraćati,a bajkama se priklanjati.), možemo lako zaključiti da krst nije baš najpoželjniji u crkvi i na bilo kom drugom mestu. Uspomenu na Hristovo stradanje trebamo imati u srcu i bubrezima i umu našem a ne na krovu crkve.......

Nešto je, možda, još važnije od svega ovoga. Ako je krst lažni simbol, onda znači da je on sotonski. A to onda znači da postojeće crkve (jer ih i onako ima nekoliko hiljada) možemo drastično reducirati kada je u pitanju Prava Hristova crkva.

4. Ako ti se brate Administratore učini ova tema značajnom i zanimljivom možeš je prebaciti u neki drugi deo foruma, gde je moža veća posećenost forumaša a samim tim i veća mogućnost iznalaženje prave istine kada je KRST u pitanju. A možda i ne samo istine o krstu?

Gospod sa svim forumašima. Radujte se jer se približilo carstvo Božje.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 14/9/2011, 20:18

Nema tu šta da se filozofira oko krsta, jasno bi bilo i malome đetetu. Problem uopšte nije u argumentaciji već, kako to najčešće biva, u snažno ukorijenjenim predrasudama i viševjekovnoj tradiciji.

Iskren

Komentar  Iskren on 15/9/2011, 17:44

[quote14/9/2011, 20:18
    Nema tu šta da se filozofira oko krsta, jasno bi bilo i malome đetetu. Problem uopšte nije u argumentaciji već, kako to najčešće biva, u snažno ukorijenjenim predrasudama i viševjekovnoj tradiciji.][/quote]
    Jasno je sve ovo i meni i to poodavno. Jer kada sam ja skapirao ovo kao laik za bibliju i teologiju, malo dete će još brže (jer ima svežiji mozak). Međutim nešto drugo ne mogu nikako shvatiti, ma koliko se trudio. Kako ovo nisu skapirali diplomirani teolozi, magistri teologije, doktori teologije, akademici teologije, profesori teoloških fakulteta..... Za mene je to isto kao da ja ukapiram da je 2 i 2 4, a uvek sam bio slab iz matematike a profesor matematike kaže nije 4 već 3,99 ili 4.01 ili....
    Okačite ovu temu na forum Svetlost Istine i odmah će vam se javiti 2 ili 3 Adventistička dežurna mudraca i opširno će i uz puno argumenata na 19 strana stručno objasniti kako je za Hrinćanstvo jako bitan časni krst i da je još bitnije da što je veći i sjajniji i što ih ima više u crkvi to je crkva ispravnija. I ako se vi budete opirali da to ne shvatate, biće arogantniji i stroži u oceni vašeg Hrišćanstva i na čijoj ste strani, a ako i to ne pomogne onda ide jedna predivna bratska metoda - zaključavanje teme. Da bi vas naučili pameti.

Vrlo slično bi prošli i na sajtu Jehovinih Svedoka, samo sa malo manje arogancije i pretnje, jer ipak imaju više ljubavi od Adventista. Kada bi pokrenuli temu na čemu je razapet Isus. I oni bi uz stotine argumenata na ko zna koliko strana stručno objasnili da Hrist nije razapet na krstu, nego na stubu-kolcu.

Delimično bi shvatio sve ovo kada bi crkve organizovali polupismeni ili nepismeni ljudi sa 4 razreda osnovne škole ili bez O.Š. Međutim, kada je organizovanje crkvenog ustrojstva povereno već iznetim stručnjacima i naučnicima teologije, onda ja mogu zaključiti samo dve stvari:
    1. Ili sam ja veliki tupson i glupson i ne mogu ukapirati tako proste stvari o KRSTU. ili
    2. U navedenim crkvama, a i ostale slično misle, nije baš sve najčistije. Ima tu dosta prljavog veša. I kada bi ga sada počeli čistiti i ribati, pitanje da li bi ga ubeleli do drugog Hristovog dolaska.

A možda i nisam u pravu?!

marijan

Broj komentara : 37
    Registration date : 2011-05-05

Komentar  marijan on 15/9/2011, 19:41

Iskren (citat):[quote14/9/2011, 20

Okačite ovu temu na forum Svetlost Istine i odmah će vam se javiti 2 ili 3 Adventistička dežurna mudraca i opširno će i uz puno argumenata na 19 strana stručno objasniti kako je za Hrinćanstvo jako bitan časni krst i da je još bitnije da što je veći i sjajniji i što ih ima više u crkvi to je crkva ispravnija. I ako se vi budete opirali da to ne shvatate, biće arogantniji i stroži u oceni vašeg Hrišćanstva i na čijoj ste strani, a ako i to ne pomogne onda ide jedna predivna bratska metoda - zaključavanje teme. Da bi vas naučili pameti.

Za ovo se ne bih ja složio, jer posjećujem adventističku crkvu i istina je da ima jedan križ na zidu, al ljudi koji tamo obitavaju nedoživljavaju to tako.Ja ne znam kako je u Beogradu, al ovdje kod nas negovore tako (da što više križeva to je crkva bolja), mislim da si malo uveličao (nemoj ništa zamjeriti).Ja stojim isto iza toga kao i admin što je reko, al opet naglašavam da zbog neke izjave određenog teologa ili mudraca, nisu svi isti.
    Pozdrav

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 15/9/2011, 19:59

Jasno je sve ovo i meni i to poodavno. Jer kada sam ja skapirao ovo kao laik za bibliju i teologiju, malo dete će još brže (jer ima svežiji mozak). Međutim nešto drugo ne mogu nikako shvatiti, ma koliko se trudio. Kako ovo nisu skapirali diplomirani teolozi, magistri teologije, doktori teologije, akademici teologije, profesori teoloških fakulteta.....
    Crkve se bave politikom dodvoravanja svijetu i nikad neće ozbiljno pokretati takva pitanja niti ih to zanima. Diplomirani teolog je isto što i diplomirani ekonomista ili pravnik i otprilike će jednako biti dobar u teologiji koja ovi drugi u ekonomiji ili pravu. Svi oni samo "odrađuju posao" za koji su plaćeni, čast rijetkim izuzecima.

Za ovo se ne bih ja složio, jer posjećujem adventističku crkvu i istina je da ima jedan križ na zidu, al ljudi koji tamo obitavaju nedoživljavaju to tako.
    Nije presudan lični doživljaj već to što svaki okultni predmet, knjiga ili drugo što predstavlja neku vrstu ulaznice demonima. Iz Tore se jasno vidi da se apsolutno ništa što se koristi u religijske svrhe ne prepušta ličnom uvjerenju. Kako to izgleda u savremenoj praksi naći ćete puno detalja u knjigama Rože Mornoa:
    http://pavlescg.bc-cetinje.com/files_2010/Roze_Morno--Sabrana_djela.pdf

Iskren

Šabat Šalom

Komentar  Iskren on 15/9/2011, 22:11

Za ovo se ne bih ja složio, jer posjećujem adventističku crkvu i istina je da ima jedan križ na zidu, al ljudi koji tamo obitavaju nedoživljavaju to tako.Ja ne znam kako je u Beogradu, al ovdje kod nas negovore tako (da što više križeva to je crkva bolja), mislim da si malo uveličao (nemoj ništa zamjeriti).Ja stojim isto iza toga kao i admin što je reko, al opet naglašavam da zbog neke izjave određenog teologa ili mudraca, nisu svi isti.
    Pozdrav
    Brate Šalom.
    Hvala na učešću u ovoj temi. Šteta je što nema više učesnika, jer bi onda lakše došli do istine. Ovako moja istina ne mora biti istina. Mada me je životno iskustvo naučilo da me Bog vodi kroz život jer sam odlučio braniti Njegovu istinu a ne crkvenu, forumsku, firminu, državnu, ličnu, stranačku..... I zaista bih voleo da me neko demantuje u tome, jer bih onda mogao spoznati na čijoj sam strani.

Nemoj mi se molim te više izvinjavati, jer ti je sve oprošteno unapred kako god se ponašao prema meni u narednih 50 godina, ako budem živ. JER AKO SI PAŽLJIVO ČITAO MOJE POSTOVE mogao si videti i jedan njegov deo (
    Brate Admine da li ćemo se ti i ja složiti ili ne to je naša lična stvar, ali da se volimo i poštujemo to je Božja. To moramo, jer nam je to dano uputstvo od Boga
    .)

Tako da ja ću uvek biti za tebe, kako god se ti odnosio prema meni.

Ne moraš se složiti sa mnom, to je apsolutno normalno. Ja sam ovu temu otvoro smatrajući da je simbol krsta nepoželjan u bilo kom obliku i na bilo kom mestu u našem Hrišćanskom životu. A ne kako na njega gledaju u crkvi koju ti posećuješ. Jer evo ja posećujem jednu, koja je jako reprezentativna, i u njoj ima barem 10 krstоva (MOGU IH IZBROJATI AKO TE INTERESUJE).
    Međutim poenta je u sledećem. Žena ne može biti malo trudna ili puno trudna ili srednje trudna. Ona je ili trudna ili nije. Čovek ne može (može ali to nije dobro) ispoštovati Boga u 58 stvari, a ne u jednoj ili dve ( Јаков 2,10 Јер који сав закон одржи а сагреши у једном, крив је за све,.; Матеј 6,24 Нико не може два господара служити: јер или ће на једног мрзети, а другог љубити; или једном волети, а за другог не марити. Не можете Богу служити и мамони.).
    Trebamo odlučiti da li je krst POŽELJAN u crkvi ili ne, a ne KOLIKI BROJ krstova je dozvoljen. Bog je milostiv, i mnoge će nam grehe oprostiti, ali ja nikako ne bih voleo sutra stati ispred njega i reći ''Bože smiluj se meni, jer sam samo jednom prevario ženu, i samo sam jednog čoveka ubio i samo sam jednom opljačkao banku.....

Podstičem te da se i dalje javljaš na ovu temu i pozdravljam te, a i svu tvoju braću i sestre s JEDNIM, MENI DRAGIM STIHOM:
    3.Мојс. 20,7 Зато посвећујте се, и будите свети, јер сам ја Господ Бог ваш.

Брате Админе
    Admin 15/9/2011, 19:59
    Crkve se bave politikom dodvoravanja svijetu i nikad neće ozbiljno pokretati takva pitanja niti ih to zanima. Diplomirani teolog je isto što i diplomirani ekonomista ili pravnik i otprilike će jednako biti dobar u teologiji koja ovi drugi u ekonomiji ili pravu. Svi oni samo "odrađuju posao" za koji su plaćeni, čast rijetkim izuzecima.

Nešto me je životna praksa odlično naučila: Ako je čovek plaćen od neke organizacije - onda on zastupa interese i politiku te organizacije, a ne svoje, moje, tvoje......., bilo čije. Jer u suprotnom seče granu na kojoj sedi. A obično ta grana je vrlo visoka. Velika plata, privilegije, položaj, mogućnost napredovanja. A i tu je žena koja ne radi, sitna deca, a velika nezaposlenost..........Nije lako, zaista. Teško je odoleti. Matej 19 , 21-22 Рече му Исус: Ако хоћеш савршен да будеш, иди и продај све што имаш и подај сиромасима; и имаћеш благо на небу; па хајде за мном. А кад чу младић реч, отиде жалостан; јер беше врло богат.

I na kraju zaboravili smo našu braću J.Svedoke. Oni imaju 100 argumenata da je Hrist razapet na stubu-kolcu a ne na krstu, tako da smo mi svi, pa i ja u velikoj zabludi, oko stradanja našeg Gospoda i Spasitelja..

Sve najbolje Bog s tobom i svim forumašima.

Iskren

Komentar  Iskren on 19/9/2011, 11:18

Braćo i sestre forumaši. Ako je ćutanje odobavanje, to znači da smo razrešili jednu vrlo bitnu stvar:
    NE MOŽE BITI ISPRAVNA CRKVA KOJA NA SVOJOJ ZGRADI (ili u) IMA KRST BILO KOJE VELIČINE ILI OBLIKA.

A to znači da u ovom trenutku možemo proanalizarit ispravnost samo još 2 ili 3 denominacije (pošto su J.svedoci već jasni i vrapcima sa grane). Ne moramo par hiljada, što umnogome doprinosi bržem pronalaženju prave i istinite denominacije na Planeti.
    Hvala svima na učešću i Gospod s vama.

Vlatko

Broj komentara : 456
    Registration date : 2009-07-04

Komentar  Vlatko on 19/9/2011, 12:46

Iskren (citat):Braćo i sestre forumaši. Ako je ćutanje odobavanje, to znači da smo razrešili jednu vrlo bitnu stvar:
    NE MOŽE BITI ISPRAVNA CRKVA KOJA NA SVOJOJ ZGRADI (ili u) IMA KRST BILO KOJE VELIČINE ILI OBLIKA.

A to znači da u ovom trenutku možemo proanalizarit ispravnost samo još 2 ili 3 denominacije (pošto su J.svedoci već jasni i vrapcima sa grane). Ne moramo par hiljada, što umnogome doprinosi bržem pronalaženju prave i istinite denominacije na Planeti.

Uzalud tražiš pravu među ljudskim denominacijama, takve nema. Sve ljudski organizirane crkve su otpale, ostaje ti samo tražit Boga svim srcem živeći u ovom mračnom svijetu, te uspostavit osoban odnos s Njim. Bog je obećao da će nam poslati Utješitelja i nekog tko će nas voditi, nećeš ga naći ni u jednoj crkvi. Moram priznati da je tako bilo i u vremenima apostola, a bome je i danas, ništa se tu puno nije promjenilo.

Iskren

Prava i Istnita denominacija !

Komentar  Iskren on 19/9/2011, 14:15

Vlatko 19/9/2011, 12:46 Uzalud tražiš pravu među ljudskim denominacijama, takve nema. Sve ljudski organizirane crkve su otpale, ostaje ti samo tražit Boga svim srcem živeći u ovom mračnom svijetu, te uspostavit osoban odnos s Njim. Bog je obećao da će nam poslati Utješitelja i nekog tko će nas voditi, nećeš ga naći ni u jednoj crkvi. Moram priznati da je tako bilo i u vremenima apostola, a bome je i danas, ništa se tu puno nije promjenilo.
    E brate Vlatko, ne staj mi na žulj. Pa ja već preko 10 godna intenzivno tragam za pravom crkvom, i taman kad mislim da sam je našao, neko me demantuje u tome.
    Moja je velika želja da ispoštujem Boga 100 %. I sada ne znam kako ću ispuniti sledeće stihove iz biblije, ako budem ''samostalan strelac'', bez svoje denominacije:
    Јев.10:24,25 И да разумевамо један другог у подбуњивању к љубави и добрим делима,Не остављајући скупштину
    своју, као што неки имају обичај,него један другог саветујући,толико већма колико видите да се приближује дан судни.

Дела 2:41-47 Који дакле радо примише реч његову крстише се; и пристаде у тај дан око три хиљаде душа.И осташе једнако у науци апостолској,и у заједници,и у ломљењу хлеба,и у молитвама.И уђе страх у сваку душу;јер апостоли чинише многа чудеса и знаке у Јерусалиму.А сви који вероваше беху заједно,и имаху све заједно.И течевину и имање
    продаваху и раздаваху свима као што ко требаше.И сваки дан беху једнако једнодушно у цркви,и ломљаху хлеб по кућама, и примаху храну с радошћу и у простоти срца,Хвалећи Бога, и имајући милост у свију људи. А Господ сваки дан умножаваше друштво оних који се спасаваху.

Дела 4:31-35 И пошто се они помолише Богу затресе се место где беху сабрани, и напунише се сви Духа Светог, и говораху реч Божју са слободом. А у народа који верова беше једно срце и једна душа; и ниједан не говораше за имање
    своје да је његово , него им све беше заједничко. И апостоли с великом силом сведочаху за васкрсење Господа Исуса
    Христа;и благодат велика беше на свима њима:Јер ниједан међу њима не беше сиромашан,јер колико их год беше који имаху њиве или куће,продаваху и доношаху новце што узимаху зато,и метаху пред ноге апостолима;и даваше се свакоме као што ко требаше.

Razumem ja tebe u potpunosti, pa i ja tako razmišljam sve ove godine, nego da li ti razumeš mene.
    Hvala na učešću u temi, javi se opet. Bog s tobom.

N.K.

Broj komentara : 108
    Registration date : 2014-10-03

Komentar  N.K. on 10/11/2014, 01:04

Iskren (citat):Braćo i sestre forumaši. Ako je ćutanje odobavanje, to znači da smo razrešili jednu vrlo bitnu stvar:

Razumem te brate u potpunosti o cemu govoris. Ali kada su u pitanju bilo koje od postojecih, svetskih priznatih denominacija na planeti - to zaista i na zalost neces naci. Sto je tuzna slika ovih poslednjih vremena u kojim zivimo.

Prava denominacija, ili bolje receno; pravi Bozji narod je: gde su dvojica ili trojica okupljena u moje ime, onde sam ja među njima.” Matej 18:20

A za krst, sta reci? kad su ga stavili i na novi 3D Jerusalim u ovom snimku, aludirajuci da je krst Bozji simbol, da postoji u Nebeskom Jerusalimu: https://www.youtube.com/watch?v=EX449m329OI

Svako dobro i Gospod s tobom.

Nikola: komentar modifikovan dana: 12/11/2014, 00:55; prepravljeno ukupno 2 puta

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 10/11/2014, 09:44

A za krst, sta reci? kad su ga stavili i na Novi Jerusalim u ovom snimku: https://www.youtube.com/watch?v=EX449m329OI
    Nikad se ne zna, možda Tamuz bude među spasenima i glavna faca u 3D Jerusalimu...

Sponsored content

Komentar  Sponsored content Today at 06:48

Danas je 9/12/2016, 06:48