BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

»  DANILO I OTKRIVENJE
Yesterday at 23:11 by PavleS

» DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE
Yesterday at 17:10 by D.Kresac

» TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA
Yesterday at 10:29 by PavleS

» ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...
Yesterday at 09:59 by PavleS

» RECEPTI ZDRAVE HRANE
7/12/2016, 12:15 by Nina V

» VAKCINACIJA, VIRUSI...
7/12/2016, 10:25 by Zdravko Vučinić

» BRAČNI ODNOSI
6/12/2016, 19:38 by Nina V

» HRISTOVA LJUDSKA PRIRODA I NAŠA PRIRODA
6/12/2016, 01:16 by Zdravko Vučinić

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
5/12/2016, 20:32 by PavleS

December 2016

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

EKUMENIZAM OTVARA SVA VRATA

Share

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2905
    Registration date : 2008-11-01

EKUMENIZAM OTVARA SVA VRATA

Komentar  PavleS on 9/12/2010, 19:53

08.12.2010. Hanuka u Beogradu - Patrijarh sprski i drugi velikodostojnici u kabalističkom jevrejskom ritualu.
    http://www.mondo.rs/motion/play.php?vid=5084

http://www.ekumenizam.com/

Admin: komentar modifikovan dana: 26/5/2011, 23:26; prepravljeno ukupno 1 puta

PavleS
    Admin

Re: EKUMENIZAM OTVARA SVA VRATA

Komentar  PavleS on 3/4/2011, 14:38

Ekumenizam - Srbija i mračne sile

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 26/5/2011, 22:50

Beograd – Dok je javnost danas bila u potpunosti zaokupljena hapšenjem Ratka Mladića, doneto je nekoliko ključnih odluka koje u medijima nisu došle do izražaja, slučajno ili namerno procenite sami.
    Vlada je, bez obzira na današnju vanrednu situaciju, donela odluku da JP „Železnice Srbije“ proglasi akcionarskim preduzećem, a na Saboru SPC su „stidljivo“ objavili da će na Milanski Sabor u Niš ipak pozvati Papu!
    - Naša crkva je odlučila da na najdostajanstveniji način proslavi 1700 godina Milanskog edikta u Nišu koji je označio sticanje slobode ispovedanja hrišćanske vere. Isključivi domaćin i organizator biće Srpska pravoslavna crkva, proslava će biti sveobuhvatna i imaće pomesni karakter na nivou zemlje domaćina i svepravoslavni karakter. Na proslavu će biti pozvani poglavari pravoslavnih crkava i svehrišćanskih, biće pozvane sve hrišćanske crkve koje nisu do sada bile u jedinstvu sa pravoslavnom crkvom, ali imaju mnoga zajednička načela i vrednosti sa njom, a to su na istoku koptska i jermenska i na zapadu rimokatolička – precizirao je Irinej bački.

Izvor: http://www.vaseljenska.com/drustvo/u-senci-hapsenja-mladica-spc-odlucio-da-pozove-papu/

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 24/6/2011, 20:05

PavleS
    Admin

MAJKA ZOVE PROTESTANTE...

Komentar  PavleS on 30/8/2011, 22:56

http://domboziji.org/
    Ovaj sajt je odličan primjer zloupotrebe Božje Riječi i zdravog razuma, a vjerujem da takođe može pomoći brojnim protestantima da shvate kako sami zloupotrebljavaju Bibliju i vjeru.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 3/10/2011, 13:34

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 3/10/2011, 13:38

Saradnja adventista i rimokatolika na Andrews univerzitetu:
    http://www.sdaapostasy.org/Andrews%20University.pdf

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 3/10/2011, 13:39

Vlatko

Broj komentara : 456
    Registration date : 2009-07-04

Komentar  Vlatko on 4/10/2011, 17:37

Admin (citat):Vatikanski pakt sa islamom:
    http://www.vesti011.com/2011/10/vatikanski-pakt-s-islamizmom/

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4129577,00.html

http://www.ynetnews.com/home/0,7340,L-3083,00.html

Ynetnews: Israel at Your Fingertips

Ne vjeruj ničijoj propagandi, a žrtava terorizma ima na sve strane, samo negdje teroristi imaju i cijelu državu.

Evo još jedan članak sa istog site-a da vidiš kako židovi funkcioniraju i kako se postaje "neonacista", čim se ne radi kako oni kažu.

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4126380,00.html

marijan

Broj komentara : 37
    Registration date : 2011-05-05

Komentar  marijan on 19/11/2011, 21:20

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 13/1/2012, 22:39

Video spot Instituta za hebrejski jezik iz Beograda (Željko Stanojević)...

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 8/3/2012, 15:46

Zvanični spisak registrovanih vjerskih zajednica u Srbiji za 2011. godinu
    Pogledajte kako velika većina, čak i onih čija učenja se nijesu slagala sa opšteprihvaćenim hrišćanstvom, kao što su adventisti i tzv. Jehovini svjedoci, stavljaju odrednicu "hrišćanska", što u prevodu znači "i mi smo dio velike hrišćanske svjetske zajednice".

Link prema zvaničnom dokumentu na sajtu vlade RS:
    http://www.mvd.gov.rs/download/dokumenti/spisak_crkava_i_verskih_zajednica_srb2011.pdf

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 14/3/2012, 12:41

Evo i Ekumenske Biblije u izdanju "Kršćanske sadašnjosti" iz 2011:

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 25/3/2012, 20:05

beka26

Broj komentara : 207
    Registration date : 2012-01-24

Komentar  beka26 on 14/4/2012, 13:09

Svećenik Donald Minchew sa vjernicima koji su prešli u Katoličku Crkvu
    London, 14. travanj 2012.

LONDONSKI ANGLIKANSKI ŽUPNIK SA ŽUPLJANIMA PREŠAO U KATOLIČKU CRKVU

Obred prijelaza u Katoličku Crkvu vodio je bivši anglikanski biskup John Broadhurst

http://www.ktabkbih.net/info.asp?id=32739

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 4/6/2012, 11:06

Ekumenizam na delu… u Varšavi otvorena “međuverska kapela” za potrebe Evropskog prvenstva u fudbalu!

10 maja Narodni stadion u Varšavi bio je domaćin ceremonije otvaranja međuverske kapele, posvećene Evropskom fudbalskom prvenstvu (jun – jul 2012). Događaju su prisustvovali katolici, protestanti, pravoslavni hrišćani, jevreji i muslimani.

Na Nacionalnom stadionu otvorena je međuvreska kapela. Svečanosti su prisustvovali predstavnici različitih vera. Kasnije na terenu Narodnog stadiona odigrana je fudbalska utakmica.

Unutrašnjost kapele projektovana je na takav način da ljudi različitih religija mogu da se okupljaju da se zajedno mole. Jedinstvo vere je ogleda u univerzalnoj simbolici svetlosti. – Zajednički elemenat svake religije je svetlo, kao široko priznat simbol božanstva. Za kreiranje unutrašnjosti kapele korišćena su dva komplementarna klasična elementa: Stubovi i svetlo – čitamo u medijskom investitoru.

Kapela je dizajnirana tako da bude ne samo funkcionalna, već i svestrana i da bez stalnih verskih simbola stimuliše duhovni domen čoveka, i njegov motiv za razmišljanje, bez obzira na religiju. Unutrašnjost je napravljena pomoću dva komplementarna elementa pozivajući se na verske arhitekture mnogih religija: stubove i svetlost. Stubovi razdvajaju funkcionalne zone, simbolično odvajaju kapelu od ostatka stadiona, ali i vizuelno povećavaju prostor. Svetlost, koja simbolizuje suštinu Boga, stvara atmosferu i, u zavisnosti od potrebe ističe pravac molitve.

Ceremoniji otvaranja prisustvovali su predstavnici kapele različitih vera. Posle zvaničnog dela odigrana je na fudbalskom stadionu fudbalska utakmica. Igrali su, između ostalog Pomoćni Episkop Eparhije Varšavskog-Praga, Otac Marek Solarczik i imam muslimanske verske zajednice u Varšavi – Imam Nezar Kalifa.

Izvor: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,11702590,Na_Narodowym_otworzyli_kaplice__Uniwersalny_projekt.html

beka26

Komentar  beka26 on 4/6/2012, 21:41

Unutrašnjost kapele projektovana je na takav način da ljudi različitih religija mogu da se okupljaju da se zajedno mole. Jedinstvo vere je ogleda u univerzalnoj simbolici svetlosti. – Zajednički elemenat svake religije je svetlo, kao široko priznat simbol božanstva. Za kreiranje unutrašnjosti kapele korišćena su dva komplementarna klasična elementa: Stubovi i svetlo – čitamo u medijskom investitoru.

Ako je svjetlo simbol tog njihovog božanstva, treba li bi ga nazvati njegovim pravim imenom : Svjetlonoša!

Evo sta Biblija kaže o njihovom bogu:

Isa 14:12 Kako pade s neba, zvijezdo danice, kćeri zorina? kako se obori na zemlju koji si gazio narode?
    Isa 14:13 A govorio si u srcu svom: izaći ću na nebo, više zvijezda Božijih podignuću prijesto svoj, i sješću na gori zbornoj na strani sjevernoj;
    Isa 14:14 Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s višnjim.

Eze 28:12 Sine čovječji, nariči za carem Tirskim, i reci mu: ovako veli Gospod Gospod: ti si pečat savršenstva, pun si mudrosti, i sasvijem si lijep.
    Eze 28:13 Bio si u Edemu vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamanat, hrisolit, onih, jaspid, safir, karbunkul, smaragad i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale.
    Eze 28:14 Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti bješe na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenoga.
    Eze 28:15 Savršen bješe na putovima svojim od dana kad se rodi dokle se ne nađe bezakonje na tebi.
    Eze 28:16 Od mnoštva trgovine svoje napunio si se iznutra nasilja, i griješio si; zato ću te baciti kao nečistotu s gore Božje, i zatrću te između kamenja ognjenoga, heruvime zaklanjaču!
    Eze 28:17 Srce se tvoje ponese ljepotom tvojom, ti pokvari mudrost svoju svjetlošću svojom; baciću te na zemlju, pred careve ću te položiti da te gledaju.
    Eze 28:18 Od mnoštva bezakonja svojega, od nepravde u trgovini svojoj oskvrnio si svetinju svoju; zato ću izvesti oganj ispred tebe, koji će te proždrijeti, i obratiću te u pepeo na zemlji pred svjema koji te gledaju.
    Eze 28:19 Svi koji te poznaju među narodima prepašće se od tebe; bićeš strahota, i neće te biti dovijeka.

Što se tiče njihovog ujedinjavanja evo šta apostol Pavle kaže:

2Co 6:14 Ne vucite u tuđemu jarmu nevjernika; jer šta ima pravda s bezakonjem? ili kakvu zajednicu ima vidjelo s tamom?
    2Co 6:15 Kako li se slaže Hristos s Velijarom? ili kakav dijel ima vjerni s nevjernikom?
    2Co 6:16 Ili kako se udara crkva Božija s idolima? Jer ste vi crkve Boga živoga, kao što reče Bog: useliću se u njih, i življeću u njima, i biću im Bog, i oni će biti moj narod.
    2Co 6:17 Zato iziđite između njih i odvojte se, govori Gospod, i ne dohvatajte se do nečistote, i ja ću vas primiti,
    2Co 6:18 I biću vam otac, i vi ćete biti moji sinovi i kćeri, govori Gospod svedržitelj

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 3/9/2012, 22:05

Intervju sa Patr. Irinejem na HTV-u, 2012.

Voditelj: Vaš posjet ima poruku mira. Može li se učiniti hrabar ikorak u traženju praštanja i pomirenja između Patrijarha Irineja , upućen i katolicima, i Pravoslavnima, i drugima, zajedno sa Hrvatima i Srbima i ostalima?
    Patr.: „Pa, mi smo predstavnici Crkve, i Pravoslavni i Rimo- katolici, i mi nosimo božansku poruku mira svetu, pre svega našim vernima, a kada govorimo o našim vernima, onda se to odnosi na mnogo šire. To je naša, pre svega, i dužnost i naša vokacija, ono što očekuje i Onaj Koji nas je izabrao i poslao, a to očekuje i narod. Mislim da je vreme da se to čini, jer Crkva ima mnogo mogućnosti. Crkva ima mnogo i odgovornosti i mogućnosti da doprinese miru i blagostanju sveta u kome živimo.

Nažalost, bilo je mnogo nemirnih dana, bilo je mnogo prošlosti i događaja, prošlosti koja nas i danas opterećuje. Ali, mi smo pozvani da lečimo rane jedni drugima, pre svega na svome biću, i među ostalima, i da tako, na kraju krajeva, ispunimo ono što i Gospod od nas očekuje.

Voditelj: Hvala ljepa.

Patr.: Kako vidite ekumenske odnose između Srpske Pravoslavne Crkve i Rimo- katoličke crkve, kao i na međureligijski dijalog na ovim prostorima, mislim tu na Bosnu i Hercegovinu, Kosovo i Crnu Goru?

Patr.: Znate, religija ima veliku moć, veliku mogućnost…i u Srbiji. Govorim lično u svoje ime i u ime svoje Crkve- činimo sve da ti odnosi, pogotovo sa katolicima i drugim hrišćanskim zajednicama, da budu na jednoj visini, jer i drugi gledaju na naše odnose i sude o nama. Ne samo imajući poglede drugih i očekivanja drugih, ali to je i priroda našeg poziva da volimo svakog čoveka bez obzira kojoj religiji pripada, kojoj naciji pripada, bez obzira na stepen njihove kulture, jer imamo u vidu čoveka kao čoveka, koji je stvorenje, savršeno stvorenje Božije, i svaki čovek, bez obzira kojoj religiji pripada nosi sliku i priliku Božiju u sebi.

Voditelj: Mislite tu i prema Muslimanima na Kosovu?

Patr.: I prema Muslimanima. Da, trudimo se koliko do nas stoji. To je uglavnom, sem jednog dela Muslimana gde imamo malo jedan problem, inače, sa velikim delom, pogotovo sa predstavnicima Muslimana u Beogradu, u Srbiji, imamo korektne odnose.

Voditelj: Čini se da su odnosi između SPC i Vatikana zahlađeni. Šta je tome uzrok, i kako pojačati međusobnu saradnju, naime tu mislim i na eventualni pohod pape Republici Srbiji? Hoće li papa prvo pokoriti (prim. -ili je rekao: pohoditi) Moskvu, pa onda Vašu zemlju? Je li iduća, 2013. tu prilika, u objetnici 1 700 godina Kršćanstva, da se takav kršćanski samit u Nišu i dogodi ?

Patr.: Pa, ja ne bih rekao da su odnosi između Vatikana i naše Crkve zahlađeni. Možda oni nisu kakvi bi se želelo da budu, ipak, imamo odnose. Mi smo imali 2-3 susreta zvanična sa „svetim ocem”, i mislim da su ti odnosi korektni i dobri. Oni uvek mogu da budu bolji. Mi nemamo nekih problema sa Vatikanom (!) Malo u Pravoslavnom svetu postoji problem sa Rusijom u vezi unijatstva, to je jedan problem sa Rusijom, koji se malo reflektuje i na ostale Pravoslavne Crkve. To bi bilo dobro kad bi se našla rešenja, ali Jevanđelska rešenja u tom pitanju, u tom problemu. Verovatno bi to doprinelo bržem zbližavanju i boljim odnosima sa Rimo- katoličkom „crkvom”.

Voditelj: A sad, u vezi ovog obeležavanja objetnice 1700 godina kršćanstva u Nišu, ima li mogućnosti da se dogodi tu samit?

Patr. : Po meni je to jedan krupan događaj našeg vremena. Tih odnosa i susreta nije bilo podosta odavno, još od 11. veka. To JE JEDAN JEDINSTVENI PRIMER, I UPRAVO PRILIKA GDE BI MOGLO DA SEDNU SVI PREDSTAVNICI , POGOTOVU PREDSTAVNICI PRAVOSLAVNE I RIMO-KATOLIČKE CRKVE, JER ONI PREDSTAVLJAJU HRIŠĆANSTVO U SVETU. Naravno tu ima i drugih, ali to su najveće zajednice, iz kojih su se rodile druge hrišćanske zajednice, i mislim da je to prilika da se jedanput sretnemo jednom konkretno, u jednom kontaktu i razgovoru, bez koga nema dogovora, bilo dogovora…

Voditelj: Znači, još niste pozvali Rimo-katolike…?

Patr.: Ne, nismo pozvali. Upravo smo doneli odluku da pozovimo najviše predstavnike drugih „crkava”, pojedinačno predstavnike Pravoslavnih Crkava, a najviše predstavnike i drugih „crkava”, u koje najviše računamo predstavnike Vatikana.

Voditelj: Kako ocjenjujete položaj Vaše Crkve u Republici Srbiji? Pred kojim se Ona sve izazovima nalazi, imajući u vidu pad moralnih vrijednosti, usled potrošačkog društva i slično? Smatra se da Pravoslavna Crkva ima golemi utjecaj na tamošnju politiku. Kako bi to komentarisali?

Patr.: Da, ne bih rekao da ima preveliki uticaj na politiku. Naši odnosi sa predstavnicima države su vrlo korektni, pogotovo posle pada komunizma to ima velike promene, priznali ili ne priznali to. Stanje je apsolutno drugačije u odnosu na prethodno vreme. Mi nismo prisutni u nekim krupnijim i svim političkim zbivanjima, ali , uglavnom, Republika Srbija ima u vidu položaj Crkve, i sa svoje strane, da li čini mnogo ili malo, to je, ovako, posebno pitanje, ali čini ono što može. Smatramo da se i država nalazi u teškom materijalnom stanju i prilikama, i ne očekujemo mnogo. Ali, čini ono što može. Mi smo za to blagodarni.

Jedan od krupnijih događaja, koji smo postigli nedavno, a to je da je država prihvatila da socijalno osigura sve predstavnike, i Pravoslavne, i Rimo- katolike, i druge verske zajednice priznate u Srbiji. Da uplaćuju socijalno osiguranje. Istina, to je najniži stepen osiguranja, ali mi ćemo dopuniti koliko to možemo. Ipak, to predstavlja i sigurnost za naše sveštenike . Jer, na žalost, problem , koji je prisutan ovde- naša sela su sve praznija, sve manji broj domaćinstava, sliva se sve više u gradove, i onda je tamo pritisak na grad. Imamo mnogo parohija gde ne možemo da ostavimo narod bez sveštenika, ali ne može sveštenik da živi od naroda. Kao što je poznato- naše sveštenistvo živi uglavnom od prihoda koje mu narod pruža.

Voditelj: Pa, šta mislite na prijedlog i na ideju u kršćanskom razmišljanju, da bi došla ideja od dobrih ljudi dobre volje, da zajedno Patrijarh Irinej i Kardinal Bozanić, kao dva moralna autoriteta na ovim prostorima, i sa dve verske zajednice, služite zajedno Liturgiju u Jasenovcu u i Vukovaru? Da li bi se Vi odazvali – to kao gest dobre volje?

Patr.: Pa, ovako, imamo ovako malo i kanonskih prepreka.

Voditelj: Na primjer?

Patr.: Po nekim odlukama i dosadašnjoj praksi ne možemo služiti. Možemo biti prisutni , kao što smo vrlo često prisutni na misama, kao što su predstavnici Rimo-katolika prisutni na našim Liturgijama. To su zaista prijateljski odnosi, ali ne bi mogli, pri sadašnjem stanju odnosa sa Rimo- katolicima, da učestvujemo.

Voditelj: A da to bude molitva, ne mora biti Liturgija, molitva na takvim zajedničkim skupovima, da li bi prihvatili? Da li bi to moglo da se dogodi? Evo, ja Vas osobno pitam.

Patr.: JA LIČNO NE BIH IMAO NIŠTA PROTIV TOGA, ALI MI IMAMO ZILOTE, KOJI BI TO ITEKAKO ISKORISTILI. TO BI SE ODRAZILO VRLO NEGATIVNO NA NARODU. Mi održavamo odnose, odlazimo na praznike i druge događaje, kad je Pasha, Božić,…mi smo prisutni, i obrnuto, oni su prisutni u našim Liturgijama. Tako imamo jedan zajednički doživljaj . Smatramo to jednim korakom bliže jedni drugima, a molimo se Bogu da ispunimo onu Reč Hristovu u Jevanđelju „da svi jedno budu…”, da budemo jedno kao nekada. Ali, tom Evharistijskom zajedništvu prethodi, ipak, raščišćavanje drugih pitanja i problema, koji su vremenom bili nastali.

Voditelj: Vaša Svetosti, u ime naših gledatelja , i u moje osobno ime, hvala Vam na ovom razgovoru.

Patr.: Hvala i Vama.

beka26

Komentar  beka26 on 7/11/2012, 21:59

Neka bude svjetlost, Walter Veith

U doba Martina Luthera, Katolička Crkva je vladala poznatim svijetom Europe. Diktirala je politiku kraljevima i kraljicama. Luther se suprotstavio Crkvinom javnom krivom predstavljanju Krista i Pisma. Povijest Crkve sastojala se od progonstava kršćana koji su vjerovali da je nepogrešiva samo Božja Riječ, a ne naredbe papinstva. Kroz ovo predavanje, ući ćemo u trag Lutherovom životu i vidjeti što je Crkva učinila danas kako bi ponovno ujedinila svijet pod svoj autoritet. Ekumenizam je postigao svoj željeni cilj, a ovo predavanje otkriva nova i zabrinjavajuća kretanja u trenutnoj religijsko-političkoj misli.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 1/4/2013, 23:18

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 25/4/2013, 11:14

Čudan hobi Ivana Zankovića: "Osnovao" četiri crkve

Zanković podnio prijave za osnivanje Crnogorske katoličke crkve, Crnogorske protestantske, Crnogorske demohrišćanske i Crnogorske adventističke crkve
    http://www.vijesti.me/vijesti/cudan-hobi-ivana-zankovica-osnovao-cetiri-crkve-clanak-125192

beka26

Komentar  beka26 on 11/3/2014, 00:20

Uskoro će se mati i kćerke ujediniti.
    Otkrivenje 17,4 I žena bijaše obučena u grimiz i skerlet i nakićena zlatom i kamenjem dragim i biserom, i imala je čašu zlatnu u ruci svojoj punu gada i nečistoće bluda svojega.
    Otkrivenje 17,5 I na čelu njezinu napisano ime: "Tajna! Babilon veliki, mati bludnicama i gadovima zemlje."

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 11/3/2014, 10:24

Jeli se ovaj Dag otcijepio od majke crkve?

Kika

Broj komentara : 14
    Registration date : 2014-04-01

Hereze pape Franje

Komentar  Kika on 1/4/2014, 13:06

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 1/4/2014, 14:21

Ovaj video je neka vrsta zamke u zamci, vjerovatno pravljen od strane "konzervativnih" katolika koji se protive "svestranosti" novog pape jezuite.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content Today at 06:46

Danas je 9/12/2016, 06:46