BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» Biblijski razgovori
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty14/4/2024, 21:19 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 11/5/2016, 15:36

    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):Nije Mensur loš, vidi se da je inteligentan i da zna puno, ozbiljno sad.
    Neka se Ameri bave njime, što bismo mi, nije iz Cuca ni iz Zagorja zelenog. Smile

    Nije Nader držao, nego Imad Awde, njegov pajdaš. Lik je prije imao neku građevinsku firmu, a onda se ostavio toga i počeo "raditi za Boga".
    Pa dobro, lakše je propovijedati nego miješati beton. Smile
    Amerika je prepuna raznih vjerskih organizacija i pojedinaca sa milion nekakvih finesi u religiji.
    Naše je da se držimo istine, a hacere smo morali dohvatiti malo sa istim motivom kao Miroljuba Petrovića. Ne moramo sad pojedinačno da se bavimo njima. To što je neko antitrinitarac ne podrazumijeva ispravnost učenja.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 11/5/2016, 15:41

    PavleS (citat):
    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):Nije Mensur loš, vidi se da je inteligentan i da zna puno, ozbiljno sad.
    Neka se Ameri bave njime, što bismo mi, nije iz Cuca ni iz Zagorja zelenog. Smile

    Nije Nader držao, nego Imad Awde, njegov pajdaš. Lik je prije imao neku građevinsku firmu, a onda se ostavio toga i počeo "raditi za Boga".
    Pa dobro, lakše je propovijedati nego miješati beton. Smile
    Amerika je prepuna raznih vjerskih organizacija i pojedinaca sa milion nekakvih finesi u religiji.
    Naše je da se držimo istine, a hacere smo morali dohvatiti malo sa istim motivom kao Miroljuba Petrovića. Ne moramo sad pojedinačno da se bavimo njima. To što je neko antitrinitarac ne podrazumijeva ispravnost učenja.

    Haceri su mala djeca, pogle ovog proroka:

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 11/5/2016, 18:41

    Ne znam zašto uopšte pratiš takve osobe. To je isto kao da ideš kod klasičnog okultiste.
    Od ovakvih možeš samo da navučeš neku duhovnu zarazu.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 11/5/2016, 20:37

    PavleS (citat):Ne znam zašto uopšte pratiš takve osobe. To je isto kao da ideš kod klasičnog okultiste.
    Od ovakvih možeš samo da navučeš neku duhovnu zarazu.

    Ne pratim, ljudi stave na fejs ili mi skoči kao ponuđeno na youtube-u iz Hrvatske, ima dosta pregleda pa tako izabere. Uglavnom, predviđam da će kako vrijeme bude išlo, manipulacija ići više u tom smjeru, kad već ne možeš uništiti zajednicu, odsjeci je od izvora i prepusti samoj sebi.
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kainos 29/5/2016, 20:30

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 16/6/2016, 19:12

    dr Lidija Runić koja je istovremeno pastor crkve Teološkog fakulteta i profesor Homiletike i Hrišćanske duhovnosti.
    Izvor

    Ovi se skroz demokratizovali i modernizovali.
    Samo po rodnosenzitivnom jeziku, trebalo bi da se zove pastorka, kad već slijede moderne tekovine društva.

    Ne kažu uzalud "poslednja crkva". Ko shvati situaciju i izađe, izvjesno će mu biti poslednja.
    avatar
    _Ivan_


    Broj komentara : 24
    Registration date : 2014-09-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  _Ivan_ 22/6/2016, 15:50

    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 27/6/2016, 09:00

    Situacija u Hrvatskoj:

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Ilg110
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 27/6/2016, 09:41

    Vlatko (citat):Situacija u Hrvatskoj:

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Ilg110
    Hacerka treća sa oko 1,5 milon eura.
    Mora im se priznati da umiju s parama. Cool
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 27/6/2016, 09:49

    PavleS (citat):
    Vlatko (citat):Situacija u Hrvatskoj:

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Ilg110
    Hacerka treća sa oko 1,5 milon eura.
    Mora im se priznati da umiju s parama. Cool

    Četvrta ustvari, jer ovo su "ostali" pored RKC koja je dobila oko 6 milijardi Kn u zadnjih 10 god + na to ide sve što još sami zarade:

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-dokument-koliko-je-milijardi-crkva-dobila-iz-proracuna-u-posljednjih-10-godina/783912.aspx

    http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/prvi-put-dostupni-podaci-o-uplatama-od-2003.-godine-kaptol-je-od-drzave-dobio-6-milijardi-kuna/579238/
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 27/6/2016, 09:55

    Đe ćeš bolje, imaju svoj biznis, muzu ovce i još im doda država.
    I mi treba da se čudimo što upravo tu vide najveću opasnost od "otpadnika".
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 3/7/2016, 09:32

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 2vt8e1z

    Izvor

    Ovi ne mogu bez megalomanije ili brkaju osnovne pojmove iz Biblije. Ne mogu se zadovoljiti statusom male ćerkice u Vavilonu nikako.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 11/7/2016, 14:41

    Putin vs Haceri

    Predsednik Putin potpisao je zakon uprkos apelu koji mu je upućen i molitvama vernika Crkve.

    „Biblijska proročanstva nam kažu da će na kraju vremena verska sloboda biti pod ozbiljnim udarom“, navodi se u izjavi. „Zato je tako važno da vođe i službenici Adventističke crkve grade dobre odnose sa državnim autoritetima, kao i društvenim i religijskim vođama. Veći deo sastanka proveden je u razgovoru na ovu temu.“
    Izvor

    Vjerovatno ne postoji oblik vlasti u svijetu kojima se ovi neće uvući i sa kojima neće naći neki kompromis. To je potvrdila i istorija adventista u Njemačkoj za vrijeme 2. svjetskog rata:

    Adventisti u Njemačkoj za vrijeme Drugog svjetskog rata

    Vođe su tu da srede uznemirenim vjernicima povlastice u svijetu. Ako treba i parom, ima se odakle.
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kainos 20/7/2016, 12:14

    Samo da kazem da ce uskoro u PDF formatu biti objavljena knjiga od Albina Mocnika - "Istorija novozavjetnc crkve". Neko rece da je ova knjiga vrlo rijetka. Evo i jednog komentara u vezi ove knjige od jedne clanice na facebooku - "tata mi je pričao kako je tu knjigu imalo više članova crkve i od svih (osim mog tate, koji je mudro ćutao da je ima Smile ...bila "pozajmljivana" i praktično nikome nije vraćena...sve se nekako "slučajno" dešavalo da članovi ne dobiju istu knjigu nazad.

    Da li u ovoj knjizi mozemo naci i vjerovanje crkve po pitanju trojstva jos ne znamo, ali sljedece sedmice ce se vise znati kada bude objavljena. Premda kako sam cuo sadrzi dobro objavljene tekstove drzanja subote u svijetu kroz istoriju. Mozda je to razlog zasto je skrivena, kao i knjiga od profesora Wilkinsona o tom predmetu. Nesto je Pavle spominjao da bi tu knjigu od njega preveo, pa ako nam mozes reci dokle si stigao sa tim projektom?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 20/7/2016, 12:32

    kainos (citat):Samo da kazem da ce uskoro u PDF formatu biti objavljena knjiga od Albina Mocnika - "Istorija novozavjetnc crkve". Neko rece da je ova knjiga vrlo rijetka. Evo i jednog komentara u vezi ove knjige od jedne clanice na facebooku - "tata mi je pričao kako je tu knjigu imalo više članova crkve i od svih (osim mog tate, koji je mudro ćutao da je ima Smile ...bila "pozajmljivana" i praktično nikome nije vraćena...sve se nekako "slučajno" dešavalo da članovi ne dobiju istu knjigu nazad.

    Da li u ovoj knjizi mozemo naci i vjerovanje crkve po pitanju trojstva jos ne znamo, ali sljedece sedmice ce se vise znati kada bude objavljena. Premda kako sam cuo sadrzi dobro objavljene tekstove drzanja subote u svijetu kroz istoriju. Mozda je to razlog zasto je skrivena, kao i knjiga od profesora Wilkinsona o tom predmetu. Nesto je Pavle spominjao da bi tu knjigu od njega preveo, pa ako nam mozes reci dokle si stigao sa tim projektom?
    Izgubili smo prevodioca kao na karte, što se kaže u narodu. Smile
    Mada nešto sumnjam da se Vilkinson bavio trojstvom.
    Mi smo shvatili da je u cijeloj toj priči o ranoj "crkvi" manipulantima najbitnije da se pravi kontinuitet rane zajednice i crkve kao rimske ustanove, što je biblijski i istorijski neodrživo. Stoga i ne treba koristiti nebiblijski termin crkva jer im se tu odmah otvara prostor. Ako se u startu napravi taj otklon, tada se raskida i sa svim zabludama, uključujući trojstvo i sve ono što protestantska reformacija nije završila do kraja. Ujedno to je i jedini pravi nastavak djela Adventnog pokreta.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 26/7/2016, 16:25

    Veoma talentiran mladac

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 2/8/2016, 10:17

    Evo jednog od ključnih razloga zašto "poslednja crkva" ("slučajno" registrovana kao korporacija) neće "pasti".

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Nl4nr8

    Ove brojke nalaze se u Godišnjem statističkom izvještaju crkve ASD za 2016. godinu (2016 Annual Statistical Report).
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 2/8/2016, 13:41

    Stvarne brojke su puno veće izražene u današnjim dolarima, jer dolaru je jako opala kupovna moć kroz godine. Po ovom grafu 1$ iz 1913 vrijedi kao današnjih 20$, tako da to treba imat na umu.

    http://visual.ly/purchasing-power-us-dollar-1913-2013

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Purchasing-power-of-the-us-dollar-1913-to-2013_517962b78ea3c_w1500
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 2/8/2016, 16:28

    Vlatko (citat):Stvarne brojke su puno veće izražene u današnjim dolarima, jer dolaru je jako opala kupovna moć kroz godine. Po ovom grafu 1$ iz 1913 vrijedi kao današnjih 20$, tako da to treba imat na umu.

    http://visual.ly/purchasing-power-us-dollar-1913-2013
    To se podrazumijeva, ali ono što čini ove iznose neuporedivo većima nije kupovna moć dolara već biznis u kojem je ova crkva (korporacija) upletena.
    Grafikon i rast ukupnih prihoda do gotovo 3,5 milijardi dolara u 2014. godini svjedoči o korporativnom pristupu vođstva crkve. Na isti način djeluje bilo koja veća korporacija ili kompanija u svijetu, ciljevi su uvijek fokusirani na povećanju prihoda. Zato se vrši presija na nižim nivoima da što više ljudi dovuku u crkvu i prikupe što više sredstava. S druge strane, unijske vođe pokušavaju da očerupaju koliko mogu iz glavne kase ili od bogatih pojedinaca, nerijetko izmišljajući potrebe "djela" u zemlji iz koje dolaze.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 13/8/2016, 17:19

    Ovo proročko viđenje u snu Elen Vajt danas se doslovno i u potpunosti ispunilo, najprije kroz konstantno oduzimanje značaja nadanutih spisa u odnosu na crkvenu zvaničnu doktrinu koja se sve više prilagođavala opšteprihvaćenom hrišćanstvu po imenu, do osakaćenog izdanja "Velike borbe" pod imenom "Velika nada" u višemilionskom tiražu pod pokroviteljstvom Teda Vilsona i Generalne konferencije. Crkvene vođe postale su dio katoličke procesije, i sa krstom (simbol otpalog hrišćanstva) i mjeračkom trskom (simbol suda) proskribuju istinu.

    Te noći sam sanjala da se nalazim u Batl Kriku i da kroz stranično okno na vratima posmatram kako se jedna povorka, dva i dva u redu približava našoj kući. Ljudi u povorci izgledali su strogi i odlučni. Dobro sam ih poznavala i pošla sam da otvorim vrata sobe za prijem da bi ih dočekala, ali sam ipak još jednom pogledala kroz prozor. Prizor se izmijenio. Povorka je sad ličila na katoličku procesiju. Jedan je u ruci držao krst a drugi jednu trsku. Kad su se približili kući onaj što je nosio trsku obišao je kuću i rekao triput: „Ova kuća se proskribuje [stavlja van zakona, zabranjuje, uz mogućnost konfiskacije ili zaplene – prim. prev]. Stvari se moraju zaplijeniti. One govore protiv našeg svetog reda.“ Užas me je obuzeo i potrčavši kroz kuću izašla sam na vrata prema sjeveru i našla se usred jedne grupe nekih koje sam poznavala, ali se nisam usuđivala ni riječ da prozborim iz straha da ne budem izdana. Tražila sam neko skrovito mjesto gdje bih mogla plakati i moliti se i gdje me neće pratiti žudne, ispitivačke oči gdje god se okrenem. Stalno sam ponavljala: „Kad bih samo mogla razumjeti sve ovo. Kad bi mi samo htjeli reći šta sam rekla ili učinila.“

    Puno sam plakala i molila dok sam gledala kako se naše stvari plijene. Pokušala sam da pročitam saosjećanje ili sažaljenje u pogledima onih oko sebe, i zapazila nekoliko izraza naklonosti od onih koji bi htjeli pričati samnom ili me tješiti kad se ne bi plašili da bi ih ostali mogli primijetiti. Pokušala sam jednom da umaknem iz te gomile, ali vidjela sam da sam pod prismotrom i prikrila sam svoje namjere. Počela sam glasno plakati i govoriti: „Kad bi mi samo kazali šta sam učinila ili šta sam rekla!“

    Moj muž, koji je spavao u krevetu u istoj sobi, čuo je moj glasni plač i probudio me. Jastuk mi je bio mokar od suza, a na meni žalosna potištenost duha.
    avatar
    _Ivan_


    Broj komentara : 24
    Registration date : 2014-09-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  _Ivan_ 13/8/2016, 20:21

    Kako to mislis danas?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 13/8/2016, 20:28

    _Ivan_ (citat):Kako to mislis danas?
    U smislu sadašnjeg vremena, mada to je bio kontinuiran proces.

    Poslednja Generalna konferencija je dodatno oduzela ingerencije Elen Vajt što se tiče doktrina crkve i dodijela joj neku vrstu savjetodavne uloge.
    A Vilson i GK su bukvalno izvršili najveću podvalu sa "Velikom nadom" i sakaćenjem najznačajnije knjige Elen Vajt.

    Za one koji možda ne znaju, Batl Krik je u vrijeme primanja ove vizije bio sjedište vođstva crkve ASD, kao što je danas u Silver Springu (Merilend).
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 26/8/2016, 09:31

    Iako se ne slažem sa nekim njegovim manje važnim teološkim stavovima koje su posljedica dugogodišnje vezanosti za Adventističku crkvu, u suštini imam pozitivno mišljenje o Aleksandru Petroviću koji kvalitetno razotkriva manipulacije u samoj Adventističkoj crkvi. U ovom serijalu koji sam postavio on dokazuje da je takozvana OMEGA JERES koju je najavljivala Elen Vajt ustvari ništa drugo nego TROJSTVO u koje nijesu vjerovali pioniri Adventnog pokreta i osnivači te crkve.
    Iz ovog serijala sam, između ostalog, samo potvrdio ono što sam već znao - da je Adventistička crkva odavno pala, a formalo i suštinski kada je izglasala zvanično vavilonsku doktrinu o trojstvu. Još od vremena Elen Vajt, a naročito nakon njene smrti, vođe crkve su počele da iskrivljuju istinu i postepeno uvlačili, između ostalog, i Trojstvo kao sotonin pečat obožavanja.

    Neka predavanja iz serijala su veoma kratka, a neka malo duža. 




























    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 26/8/2016, 11:26

    Samo da ne nikne neka nova poslednja crkvica iz ove američke akcije. Smile
    Bolje bi bilo da se cijela ta ekipa prvo izliječila od crkvenitisa, rehabilitovala se i onda izašla sa potpuno zdravom naukom, jer u ovakvim situacijama kad se iznesu javno određene stvari obavezno proradi stara boljka - sujeta i držanje zauzetih pozicija po svaku cijenu.
    Tako ni dobri Valter, koji je nivo više iznad ovih, nije danas spreman da raskrsti sa trojstvom jer je to javno promovisao u svojim predavanjima, a sa crkvom još manje, jer "Leviti" sjede u GC Corp. pa da im ne uskrati prava na materijalnu naknadu (siromasi, nemaju ni kuće ni kućišta Smile ).
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 26/8/2016, 11:38

    Liječenje je proces koji teče, pa da vidimo, to i sam kaže Petrović u jednom od ovih predavanja. Za početak je dobro što su uvidjeli prevaru, to je dobar početak. Dajmo im vremena.
    Poenta je da je on u ovom serijalu potpuno raskrinkao, ne samo Trojstvo (o kojem smo upoznati), već i kako crkva i vođe manipulišu sa tom naukom i kako se lažno predstavlja šta su vjerovali osnivači, koji su inače bili protiv Trojstva.
    Svaki normalni adventista koji želi da bude vjeran Bogu a ne crkvi kada sve ovo čuje mora da izađe, odnosno u najmanju ruku da javno kaže da crkva uči vavilonsku, odnosno katoličku doktrinu, i da odbaci vjernost crkvi-organizaciji u svakom smislu. Nedostatak hrabrih i vjernih je upravo razlog što je ova crkva postala ruglo, čast izuzecima i pojedincima koji su svijetle tačke.

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 30 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/4/2024, 08:19