BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty8/3/2024, 18:07 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty5/3/2024, 21:47 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Noemi 31/8/2015, 10:44

    Uticajni pastor crkve ASD propoveda iz Papinog pravilnika igre

    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Noemi 2/9/2015, 17:04

    Seventh-Gay Adventists http://www.sgamovie.com/trailer
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 2/9/2015, 17:19

    Noemi1 (citat):Seventh-Gay Adventists http://www.sgamovie.com/trailer
    Diskoteka Babylon.
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Noemi 2/9/2015, 19:54

    Da baš disko a vidjeh ima toga još https://www.sdakinship.org/
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 2/9/2015, 22:57

    Noemi1 (citat):Da baš disko  a vidjeh ima toga još https://www.sdakinship.org/
    Interesantan sajtić.

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 2015-010
    Obratite pažnju gdje se sve reklamiraju sa gej filmom na ovom baneru.

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 2015-011
    I poučan logo.

    Evo i prevoda dijela teksta sa sajta, gdje se objašnjava svrha "kinship" aktivizma.

    Zar Biblija ne kaže da je biti gej grijeh?

    Zapravo, Biblija ne govori o pitanju homoseksualnosti niti seksualnoj orjentaciji. Mnogi adventistički hrišćani, od laika do profesora, su proučavali određene biblijske tekstove verujući da se odnose na homoseksualne akte i zaključili da ono što Biblija ne kaže je jednako važno kao i ono što piše. Biblija jasno govori protiv požude u bilo kom obliku, ali nigdje ne osuđuje, ili čak pominje homoseksualnost kao seksualnu orjentaciju. Lider rane crkve Elen G. Vajt takođe ne osuđuje homoseksualnost niti ona povezuje homoseksualnost sa bilo kojim od biblijskih tekstova koji se često koriste za osudu i maltretiranje gej osoba.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 3/9/2015, 10:53

    Prethodni post je prilika da se skrene pažnja kojom brzinom se Adventistička crkva prilagođava svjetskim trendovima i kreatorima društvene paradigme. Naime, poznato je da je 1973. godine na inicijativu gay lobija Američka psihijatrijska asocijacija (APA) uklonila homoseksualizam sa liste psihijatrijskih oboljenja i proglasila ga „normalnom varijantom ljudskog seksualnog ponašanja.“

    Na gornjem baneru nalazimo podatak da je aktivizam na "afirmaciji različitosti" u crkvi počeo 1976. godine. Ostale crkve vjerovatno nijesu bile ovoliko "ažurne". Ovako je bilo sa ekumenizmom i svih ostalim "aktuelnim politikama" koje se nameću u svijetu preko različitih međunarodnih centara moći.

    "Tumačenje Biblije" iz primjera u gornjem postu takođe je slika današnje teologije u HAC.

    Dakle, zamolićemo sve one koji dolaze kao advokati HAC-erke da objasne ili upozore kako ova "crkva nije Vavilon", jer je "tako rekla Elen Vajt", ili sličnim glupostima, da čitaoce ove teme poštede jeftine propagande.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  ljuba79 4/9/2015, 12:58

    Posto se osecam in/direktno prozvan od strane Pavla i Dragoslava na ovu temu, izneo bih svoj stav, dobronamerno, u cilju boljeg medjusobnog razumevanja...
    Kao sto sam vec dao do znanja u prethodnim postovima - misljenja sam da je HAC pod velikim uticajem Omega otpada koji se sve jasnije pokazuje na razne nacine...Npr. kroz vodstvo(kako je to E.W. napomenula) , vec decenijama tiha negativna voda breg roni...To se generalno oseti i uopstem stanju neduhovnosti/nesloge medju vernicima, a imamo i konkretna nebiblijska ucenja u 28 verovanja...Mislim da se ta tema dosta razradila na IRI...
    Medjutim, otkud uopste ova "polemika" ovde, koju sam podstakao mojim postom - postovanje prema Adventistickom pokretu? Gledajuci sa strane - (posecujem ovaj sajt vec par godina, manje/vise aktivno) - uvidjam jednu klicu koja lagano izbija, a nakalemljena je sa CPS -a...U kom smislu? Cemu svrstavanje mog predloga u glupost ili advokaturu HAC? Cemu nazivanje nekih "provokatora" avetinjama...Neki rivalitet...To kao da lici na Miroljuba...Ali, na srecu - daleko je od toga...
    Ja vam predlazem slogu, ispomoc, zdravu komunikaciju, cak ljubav i sa neprijateljima - a oni svakako kad tad pokazu pravo lice...
    Zar je lose reci - postujte Adv. pokret - time sto cete priznati da je iznedrio neke velike biblijske istine u citavom svetu, koje se upravo ovde propagiraju...? Koliko ste samo naucili toga dok ste odlazili u tu crkvu? Ali pritom i naglasiti problematiku koja se usunjala na mala vrata i postala gorostas tamo...Zelim da se pomogne tim ljudima, a ne da se odbijaju odavde - jer ce se neprijatno osetiti na prvi pogled - samo zato sto pripadaju negde...Ja sam za - da se bude lovac ljudi, ali mudro, u duhu ljubavi izneti neslaganje - a ne sa tako cvrstom OSUDOM strpavanja vernika u isti kos sa institucijom...Pa sta cemo onda reci braci pravoslavcima? Hajmo korak nazad - hoce li biti medju svima njima(adv., pravoslavci, ...) spasenih? Po veri, i onome sto im je dato...? Neko od njih ovog trenutka umire...Imajmo postovanja...
    Zasto je uopste E.W. pisala Svedocanstva za crkvu, ili propovednike? Ako institucije ne treba da bude...? Ta institucija je odradila dobar posao, mozda radi na nekoj dusi bas sad(na samo Bogu znanom putu)...Ako je otpala(vodstvo, ali cast izuzecima), pa neka - zapisano je...
    Evo srzi problema - ako ima spasenih medju moralnim "ateistima" - zar nece biti medju adv. ljudima? Uzmimo najbolje od njih, neka shvate da su cigle NEVIDLJIVE crkve...Treba se propovedati medju njima...Razluciti istine, argumentovano...Zasto ratovati sa svima - ako smo se "zakacili" sa nekim pojedincima? Imate tamo mladih, koji su srcem dosli, i to im je STEPENIK duhovnosti...Gde u ovom svetu uopste moze jos da se cuje Jevandjelje?
    Za Dragoslava - pa gde to trckaraju ta deca, u crkvi, ili? Znaci ona(E.W.) pise da ce toga biti, i savetuje - koga? Roditelje pripadnike crkve, ili nas na forumu? Znate li da ima ljudi koji ne znaju da upale kompjuter? Mozda takvi trebaju pomoc, zagrljaj, savet, poklon u vidu neke lepe knjige...Ima tamo divnih ljudi, koji su mnogo duhovniji nego mi svi ovde zajedno...A teorija je problem? Aha...
    Cuo sam negde, mozda su me prevarili - da kaze E.W. "...da ce crkva izgledati kao da je pala - ali nece..."Je li to istina, mozemo li pronaci gde je to, i videti kontekst?
    Nista lose, ovo je forum - ili privatna kuca? Pricamo, ili se nadvladavamo?
    Ako nisam u pravu, ok, izvinite? Pomozite mi da to shvatim...Ok, greh treba nazvati pravim imenom, ali mislim da nije advokatura gluposti - pozivanje na ljubav...
    Ovo je za svacije dobro...Zelim da sutra udjem cistog obraza bilo gde, i izadjem - a ne guzicom zatvaram vrata...Pa tako do lomace ako treba!
    Sve najbolje, ljubim vas - pocevsi od onih koji se ne slazu sa mnom...
    cheers

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 4/9/2015, 13:09

    A da, zaboravio sam, HAC-erka je žrtva Omega otpada. Kad to preleži, eto nam je kao nova.
    Uzgred, Adventni pokret i HAC-erka su u rodbinskim vezama koliko RKC ili SPC sa ranim hrišćanstvom.
    avatar
    Breath


    Broj komentara : 28
    Registration date : 2015-08-30

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Breath 4/9/2015, 13:20

    PavleS (citat):A da, zaboravio sam, HAC-erka je žrtva Omega otpada. Kad to preleži, eto nam je kao nova.
    Uzgred, Adventni pokret i HAC-erka su u rodbinskim vezama koliko RKC ili SPC sa ranim hrišćanstvom.

    Ovo je dobro objašnjenje .Vođe crkve (bilo koje) žele uvjeriti stado da su u pravom ,izvornom toru ,a zapravo ih 'čuvaju' vuci sa zubima oštrijim od žileta .
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 4/9/2015, 14:05

    Ja ne znam koliko se puta mora ponoviti kroz povijest ili koliko pokreta mora biti podignuto prije nego ljudi shvate da Božja zajednica nema veze s ljudskim organizacijama.

    Zašto nema Duha u SDA? Možda zato jer se gadi Bogu, pa se onda igra na nasljeđe onih koji su ga imali? Zar to ne rade sve crkve?

    Zar nije Pismo najveće svjedočanstvo tome? Koga treba spašavati? U koga se pouzdati? Koga smatrati odabranim?
    Tko su oni iz 8 glave poslanice Rimljanima?

    Koliko puta se to mora osvjedočiti?

    Ovakve rasprave koje potencira ljuba79 su potpuno besmislene, ništa mi ne moramo "razmišljati" i "špekulirati" i biti "uljudni" s takim idejama i pogledima.

    Oni su nekad bili, a sad su se pokvarili, točno, a kukolj će biti bačen u plamen ognjeni.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  ljuba79 4/9/2015, 15:21

    Vi uopste mene ne citate...Zao mi je... Sad
    Sve najbolje...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 4/9/2015, 15:25

    ljuba79 (citat):Vi uopste mene ne citate...Zao mi je... Sad
    Sve najbolje...
    Nema što da se vrijeđaš. Iz svake druge tvoje rečenice izbija neki kompromis. A to pokrivaš nekom vrstom raznježene sentimentalnosti prema HAC-erki. To je slično kao kad se momak zaljubi u problematičnu đevojku pa opravdava flert.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  ljuba79 4/9/2015, 20:36

    Ne vredjam se, vec konstatujem da me ne razumete...
    Nadam se da cu staviti tacku na raspravu.
    Problem pocinje od mog prvog posta na 33. strani - koji sam ja otvorio kao NOVU TEMU (postovanje prema Adv. pokretu), a administrator je PREBACIO OVDE - pa je samim tim i promasena tema! Ja sam u stvari hteo da napravim jednu paralelu - nadovezivajuci se na ovu temu(dokazi otpada vodstva - sa cime se slazem), i izdvojim onu dobru stranu koju taj pokret ima i dan danas RETROAKTIVNO - jer se mnogi clanovi crkve, sablaznjavajuci se o vodstvo i stanje medju vernicima - upravo okrecu pionirima i stubovima vere i prave tihu "revoluciju"...Hteo sam da se razdvoji CLANSTVO, posetioci, prijatelji crkve od same institucije u bukvalnom smislu, osudjivanju, pecatiranju...Ima tamo dobrih jevandjelista danasnjice, koji ce(ako je Bozija volja) i izvesti ljude iz Vavilona kad budu zreli...
    Bicu slikovit - ovde, na sajtu IRI se dosta "kiti tudjim perijem" - koje je upravo taj Adv. pokret rasirio u vidu biblijskih istina celom svetu, a to sam Bog vodi kao trostruku andjeosku vest - koje jos donekle i ima u Adv. crkvi. Pavle, pa nije bilo tako davno kada si bio clan i ucio o tome tamo...
    Izadjite iz Vavilona za mene PRE SVEGA znaci - ne budimo umno/delotvorno postovaoci zveri/ziga/ikone - svega sto to donosi...Pomislio sam da napravim jedno shvatanje posmatraca(npr. novih tragatelja iz adv. crkve) - da su dobrodosli ovde(na IRI) kao srcni ljubitelji istine bez predrasuda...Ali, nije ovo moj forum...
    Usao sam u neslaganja sa nekim clanovima crkve(samim tim sto se ne podrzavam neke doktrine), a i dalje odlazim tamo kao dobronamernik, brat, u nadi da ce neko shvatiti...To je vec sila Duha koji je, nadam se u meni...Zato sam i ovde i gde god...
    Za mene CRKVA NISU CIGLE OD BLATA - vec od Bozijih ljudi(...) neograniceno bojom koze, jezikom, sazvezdjem, galaksijom...Sa ovim se slazete - znam, pa zasto onda toliko generalizovanja-stavljanja ljudi u isti otpadnicki kos. Odmah sam i ja Hacerovac neprijatelj, advokat...Zasto, da li sam branio homosexualce?
    Kompromis, da - ali sa grehom ne! Nisam sentimentalan prema Hac, vec prema nekim dragim ljudima tamo...
    Za Vlatka - Bog moze raditi na 1001 nacin kroz neku ljudsku organizaciju...Od kukolja napravimo psenicu, zalivajmo je...A pozvace nas On vec kad treba...
    Znate, rad za Boga nije patent, sablon, doktorat, kvantitet...Bog je ljubav! Ali to ne znaci da ima drugog Puta, Istine, Zivota! Mozda sam preozbiljno shvatio ono ..."a ako ljubavi nemate, nista ste...".
    Napisalo se dosta pametnog medju nama, ali ne uzimate me u obzir u celosti...
    Postoje samo dva duha...Neka vas vodi Dobar...
    Ne bih vise o ovome...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 4/9/2015, 20:58

    Problem pocinje od mog prvog posta na 33. strani - koji sam ja otvorio kao NOVU TEMU (postovanje prema Adv. pokretu), a administrator je PREBACIO OVDE - pa je samim tim i promasena tema! Ja sam u stvari hteo da napravim jednu paralelu - nadovezivajuci se na ovu temu(dokazi otpada vodstva - sa cime se slazem), i izdvojim onu dobru stranu koju taj pokret ima i dan danas RETROAKTIVNO - jer se mnogi clanovi crkve, sablaznjavajuci se o vodstvo i stanje medju vernicima - upravo okrecu pionirima i stubovima vere i prave tihu "revoluciju"...
    Već je to istaknuto na više mjesta, jasno i glasno, tako da nema potrebe za novom temom.
    "Revolucija" se može napraviti samo ukraćivanjem podrške mafiji, izlaskom iz Vavilona i otvorenim stajanjem za istinu.

    Ima tamo dobrih jevandjelista danasnjice, koji ce(ako je Bozija volja) i izvesti ljude iz Vavilona kad budu zreli..
    Može biti, nego dok su sami u kompromisu, teško će oni nekoga da izvedu iz Vavilona. To su osobe koje se vrte kao mačka oko vruće kaše.

    Bicu slikovit - ovde, na sajtu IRI se dosta "kiti tudjim perijem" - koje je upravo taj Adv. pokret rasirio u vidu biblijskih istina celom svetu, a to sam Bog vodi kao trostruku andjeosku vest - koje jos donekle i ima u Adv. crkvi.
    Tako je već bolje, otvori se malo, nije ti zmija u tastaturi. Very Happy
    Mi samo, uz Božju pomoć, želimo unaprijediti i dalje nastaviti ono što su pravi reformatori biblijske religije radili, zaključno sa Adventnim pokretom. Ne znam đe vidiš to perje na nama. Eto nemam ni sliku na forumu a kamoli perjem da se razmećem. Smile

    Pavle, pa nije bilo tako davno kada si bio clan i ucio o tome tamo...
    Tamo možeš samo da naučiš kako se vrtjeti u lavirintu poluistina i uvijek zavisiti od lažnih vođa. Od tih osoba ništa korisno nijesam naučio, već iz Biblije i spisa Elen Vajt.

    Izadjite iz Vavilona za mene PRE SVEGA znaci - ne budimo umno/delotvorno postovaoci zveri/ziga/ikone - svega sto to donosi...
    Brkaš pojmove, tipično za HAC-ere. Vavilon je sveobuhvatni sistem satanizma.

    Pomislio sam da napravim jedno shvatanje posmatraca(npr. novih tragatelja iz adv. crkve) - da su dobrodosli ovde(na IRI) kao srcni ljubitelji istine bez predrasuda...Ali, nije ovo moj forum...
    To su tragatelji kao oni što traže posao na birou za zapošljavanje a Boga mole da ga ne nađu.
    Kad se oslobodiš kompromisa, možda ti se svidi forum. Do tada je nezgodan za čitanje.

    Za mene CRKVA NISU CIGLE OD BLATA - vec od Bozijih ljudi(...) neograniceno bojom koze, jezikom, sazvezdjem, galaksijom...Sa ovim se slazete - znam, pa zasto onda toliko generalizovanja-stavljanja ljudi u isti otpadnicki kos. Odmah sam i ja Hacerovac neprijatelj, advokat...Zasto, da li sam branio homosexualce?
    Jesi, HAC-erka ima inkubator za homoseksualce (između ostalih).

    Kompromis, da - ali sa grehom ne! Nisam sentimentalan prema Hac, vec prema nekim dragim ljudima tamo..
    Pa klepni ih po ušima da se osvijeste ako su baš toliko dragi, pošto izgleda nježne metode ne pomažu.

    Napisalo se dosta pametnog medju nama, ali ne uzimate me u obzir u celosti...
    Ne može te niko uzeti za ozbiljno dok se ponašaš kao neki ekumenista. Nijesmo se još prilagodili demokratskom sistemu kao u HAC-erki, stoga nemoj zamjeriti, nije ništa lično.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 5/9/2015, 08:07

    ljuba79 (citat):
    Za Vlatka - Bog moze raditi na 1001 nacin kroz neku ljudsku organizaciju...Od kukolja napravimo psenicu, zalivajmo je...A pozvace nas On vec kad treba...
    Znate, rad za Boga nije patent, sablon, doktorat, kvantitet...Bog je ljubav! Ali to ne znaci da ima drugog Puta, Istine, Zivota! Mozda sam preozbiljno shvatio ono ..."a ako ljubavi nemate, nista ste...".
    Napisalo se dosta pametnog medju nama, ali ne uzimate me u obzir u celosti...
    Postoje samo dva duha...Neka vas vodi Dobar...
    Ne bih vise o ovome...

    Ti si momak promašio vjeru, nikakvim svojim "zalijevanjem" nećeš od kukolja napraviti pšenicu, niti ćeš napraviti da na vinovoj lozi rode smokve.

    Takva vjera se može opisati kao sinagoga sotonina, nikako drugačije.

    Što se tiče Božje ljubavi, to sam već napisao na drugoj temi (Božji zakon). Božja ljubav nije ljudska emocija, niti osjećaj, niti stanje uma, niti išta slično. Božja ljubav je zajednica koja izvire iz Njegovog karaktera, istina, pravednost, obećanja, vlast, milost, sve što je stvorio i napravio za nas i što će tek biti stvoreno u budućnosti kao naša životna okolina zajedno s Njim. Ali ti u tom stvaranju nemaš udjela, niti imaš ikakve mogućnosti napraviti makar i djelić toga, sve izvire iz Božjeg i samo Njegovog karaktera, kao što nije imao niti Lucifer, pa je morao napraviti drugačiji tip zajednice temeljene na "ljubavi" sa svojim argumentima i obećanjima.

    To je ključna stvar, Bog nije uzeo ničiji tuđi karakter kao predložak, nego samo, jedino i isključivo svoj. Luciferu je to jako smetalo, jer nije stvarao iz luciferovog karaktera, po njegovom karakteru, a sami možemo vidjeti što bi se dogodilo da je kojim slučajem to napravio. Naravno Luciferu je dana šansa da sam to napravi na ovom svijetu, pa je onda u svojoj oholoj sili to demonstrirao i vidimo što napravio. Tako će opet biti, niti jedno od milijarde milijardi stvorenja neće imati udio u stvaranju, samo Otac i Sin i to je jedini tip zajednice koji može osigurati svim ostalim stvorenjima da dobiju sve što trebaju kroz cijelu vječnost.

    Tako da promašuješ metu za 10 kilometara kad govoriš o Božjoj ljubavi, ali zato je itekako bitno kada se razmatra ljubav svjetine i ovog svijeta. Takvim ljudima je jako bitno da imaju zajednicu s drugim ljudima u kojoj će svoje misli i emocije moći prenositi jedni na druge, grliti se, ljubiti, ohrabrivati u otpadu, zatirati svoju savjest, davati jedni drugima odobrenje i podršku usred okaljane savjesti. Da ne govorimo o osjećaju nadmoći i izabranosti. Probaj si zamislit da živiš život pustinjaka, daleko od ljudi, koliko bi onda bili bitni tvoji argumenti? Koliko bi ti to vrijedilo? Da nema drugih ljudi oko tebe, samo Bog kojeg toliko "voliš"...
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 5/9/2015, 17:23

    Odlična odbrana HAC-a od strane korisnika ljuba79. Prvo da odgovorim na pitanje koje mi je ljuba79 postavio. Gde trče deca??? U Novom Sadu ne trče nigde. Ja sam naveo citat EGW, da bih prikazao kakve banalnosti mogu da pretvore mesto namenjeno za okupljanje i molitvu u Vavilon. Kad neko uđe u crkvu Novi Sad 1, nalazi se u istom ambijentu kao i na buvljaku. Priča, žamor itd. A crkveni pravilnik sadrži citat iz 5T. "Dostojanstvenost i tišina na mestu bogosluženja - »Kada vernici ulaze na mesto sastanka, to treba da čine dostojanstveno, odlazeći tiho na svoje mesto... Obični razgovori, šaputanja, i smeh ne treba da se dozvoljavaju u domu bogosluženja, bilo pre ili posle bogosluženja. Usrdna, aktivna pobožnost treba da obeležava vernike." (Crkveni pravilnik 106)
    Dakle, mesto Bogosluženja se može pretvoriti u Vavilon na razne načine. Točenjem vina Vavilona, bukom pred Gospodom, pravljenjem buvljaka od mesta za Bogosluženje itd.
    Ljuba79 me je takođe ovde oslovio imenom, što znači da me moj anonimni brat poznaje lično, ili je iz usta zlatoustih pastora i do njega stigla bujica izjava za moju satanizaciju.
    Mislim da je vreme da napišem istinu koja se odigrala u crkvi NS1, jer za razliku od tebe ljubo79, ja verujem da se crkva ne brani lažima, kompromisima ni licemerjem, nego jedino istinom. A istina je da HAC ne poštuje ni sopstveni crkveni pravilnik. U stvari poštuje samo kada odbija da krsti nekoga ko ne veruje u pagansko trojstvo, onda se poziva na taj crkveni pravilnik.
    Istina je takođe da je u crkvi osim trojedinog boga prisutna i masa drugih bogova, koje vernici zovu propovednicima. Svaki od njih radi šta hoće, teroriše crkvu kako hoće, i ne polaže račune za to nikome od pretpostavljenih. Jedan od takvih bogova je mene isključio iz crkve pre nepune dve godine. Napisaću ovde šta se odigralo, i kako je crkveni (crveni) pravilnik pogažen u svim tačkama vezanim za isključenje, i za to niko nije pozvan na odgovornost.
    Propovedniku Željku Begiću sam stalno prigovarao da mora da se pojača duhovna hrana u crkvi, da ovo vodi nizbrdo itd, ali sam uvek naišao na odbojni bedem. Posle izvesnog vremena sam zatražio da budem saslušan pred crkvenim odborom. Dve godine su prošle uz moje ažuriranje i kontaktiranje nekih članova odbora, kao i crkvenog starešine, ali je propovednik (mali bog) stavio tačku na to i do saslušanja nije došlo.
    Tako je došao dan kada sam posmatrajući stanje u NS1 pomislio u sebi da je HAC pao. To je bilo marta 2012. U to vreme sam već bio meta velike hajke od strane propovednika HAC-a. Ni moja porodica nije bila izuzeta od njihovih laži i spletkarenja. U maju 2012 sam bio u crkvi u Lukinom Selu. Na poslepodnevnom Bogosluženju je jedan vernik pročitao prezentacioni materijal za misionski projekat RELAY, koji je na inicijativu RKC pokrenut, kao zajednički projekat RKC i HAC. Pročitao je i imena dvojice katoličkih sveštenika, koji vode RELAY u ime RKC. Ovo je za mene bilo definitivno dosta. Ovo je izdaja Boga i Božjeg dela. Na žalost, ovaj projekat je i odneo svoj danak.
    U junu 2012 sa počeo da odlazim u Reformni Pokret ASD, i rekao sam propovedniku Erdeg Robertu iz HAC-a, da me brišu sa spiska. Proučavajući knjige EGW, koje su mi postale dostupne u RPASD, vratio sam se juna 2013 u HAC. Na moje čuđenje, nisam bio obrisan sa spiska. Bio sam saslušan od strane par bliskih saradnika propovednika Željka Begića (lokalnog propovednika). Trebao sam da objasnim razloge svog povratka. Nisu me isključili, nego mi je rečeno da mogu slobodno dolaziti u HAC i dalje.
    6 meseci kasnije, u januaru 2014 sam razgovarao sa propovednikom Željkom Begićem u vezi jednog mladog čoveka koji je proučavao Bibliju prvo posle gledanja nekih predavanja od Miroljuba Petrovića, a zatim čitanjem članaka sa sajta IRI. Taj mladi čovek je počeo da dolazi u crkvu NS1, ali nije bio oduševljen pijačnom atmosferom i praznim pričama sa propovedaonice. Imao je želju da se krsti. Ja sam 2.januara 2014 razgovarao sa propovednikom Željkom Begićem o tome, i posle nekoliko njegovih iritirajućih i izazivajućih reči, ja sam mu saopštio da sam stekao utisak, da je on bez obzira na propovedničku službu jedan zao čovek koji se ne boji Boga. Dva dana kasnije je propovednik Željko Begić održao sledeću propoved: https://vimeo.com/86918241
    Interesantno je zapaziti kako od 29-minuta propovednik Željko Begić šalje masonske signale, a posle toga prelazi na tajanstvenu najavu svoje namere.
    Posle propovedi je zasedao manji deo odbornika, napravljen je zapisnik sa predlogom za moje isključenje. Nisu imali kvorum, pa su neki odbornici naknadno potpisali zapisnik.
    9.januara 2014, me je nazvao telefonom propovednik Željko Begić, i rekao sledeće: "Draganče, mi smo rešili da te u subotu isključimo iz crkve, pa eto da te obavestim, da možeš doći, i kratko u par reči reći nešto. Ali samo kratko."
    O Ovome crkveni pravilnik kaže sledeće: "Osnovna prava vernika - Vernici imaju osnovno pravo da budu unapred obavešteni o održavanju poslovnog sastanka na kome će se izreći disciplinske mere, kao i pravo da govore u svoju odbranu, da predoče dokaze i dovedu svedoke.
    Nijedna mesna crkva ne treba da glasa o isključivanju vernika u okolnostima kada su verniku uskraćena ta osnovna prava. Pismeno obaveštenje se verniku mora uputiti najmanje dve sedmice pre poslovnog sastanka i u njemu navesti razlozi za disciplinsko saslušavanje." (Crkveni pravilnik 60)

    Možda sam zaostao, ali nikako ne mogu da saberem 2+2 i da ubacim dve sedmice u period od 9.januara 2014 pa do 11.januara 2014. Ako neko može, molim da mi pomogne. scratch  Nisam dobio ni pismeni poziv.
    Došao je dan kada se sastao "pravilno sazvani" radni sastanak. Ni danas mi nije jasno šta je pravilno sazvani radni sastanak, jer je na tom sastanku bilo 90 prisutnih (to je oko 20% od ukupnog broja po spisku), od kojih je bilo nekoliko nekrštenih članova, koji su takođe imali pravo glasa. I iskoristili su to svoje pravo kada je došlo glasanje.
    Na tom "pravilno sazvanom" radnom sastanku 11.januara 2014 sam dobio reč, ali nisam uspeo da izgovorim ni jednu celu rečenicu, jer me je propovednik Željko Begić grubo vukao za rukav, i upadao mi u reč. Jedan mnogopoštovani član crkve, (čije ime ne znam, pa ga zato ne imenujem ovde) je na svaku moju reč dobacivao, kako nije našao uši na ulici da bi ovo slušao. Taj rukopoloženi starešina inače ima problem i sa očima, ne samo sa ušima. Često ga viđam kako svoje oči traži na ženskim zadnjicama. Kada sam video da neću moći ništa da kažem, seo sam na svoje mesto, i tada je nastupio prvi đakon Bora Stamenov. On je urlao na mene na sav glas, a ja sam sedeo i nisam mogao da verujem, da se ovako nešto događa u HAC-u.
    Posle urlanja prvog đakona je reč preuzeo propovednik Željko Begić. Počeo je da laže, i kada sam ga opomenuo, nastavio je tako navijeno da laže, da nisam mogao da se načudim onome što sam čuo. Ko god ima malo mozga u glavi, mogao je da zaključi, da ni sam sotona ne odgovara takvom opisu, kakav je nalagao propovednik Željko Begić. Prošlo je glasanje. Sa podmetanjem nekrštenih ljudi koji nisu članovi, i sa prisutnom pažljivo odabranom manjinom crkve, ja sam isključen sa 60 glasova. Oko 30 je bilo protiv. Pošto tada crkveni odbor nije bio funkcionalan, šta zbog preminulih članova, šta zbog članova odbora koji su imali crkveni ukor, na tom "pravilno sazvanom" radnom sastanku je propovednik Željko Begić vešto formulisao pitanje i dobio glasove prisutnih koji su žurili na subotnji ručak, da on lično naimenuje nove odbornike, da bi odbor mogao da donosi odluke u budućnosti. Time je priznao i to da odbor nije imao dovoljno glasova ni da predloži moje isključenje.
    Ni dan danas nisam dobio dokument o tome, da sam isključen iz crkve, ni pravi razlog za isključenje. Možda sam siktao na "sveca".
    Usmeno sam se požalio sekretaru severne crkvene oblasti propovedniku Erdeg Robertu, i dao sam primedbu, da ovo psihičko zlostavljanje, i kršenje crkvenog pravilnika mesni propovednik Željko Begić nije mogao da uradi bez podrške iz uprave severne crkvene oblasti. Odgovor propovednika Erdeg Roberta je bio, da je svakom propovedniku jedina podrška njegova lokalna crkva. jocolor Uprava oblasti je ćutala do danas, što znači da je propovednik Željko Begić sve ovo uradio pod blagoslovom uprave oblasti.
    17.januara 2015 je predsednik unije Đorđe Trajkovski gostovao u Novom Sadu, i ja sam ga nazvao telefonom da popričamo posle zalaska sunca. Brat Trajkovski je bio spreman da se pomoli sa mnom, ali ništa da preduzme. Ovo sam shvatio iz telefonskog razgovora. Te subote posle podne, krenuo sam u crkvu, i imao sam saobraćajni udes. Bog me je zaustavio, jer samo on zna šta su mi propovednici pripremali. Od tada ne komuniciram sa propovednicima HAC-a. Za mene je to bio znak da primenim u praksi Matej 7:6.
    Tokom 2014 sam još razgovarao sa propovednikom Željkom Begićem u vezi krštenja mladog čoveka koga sam već spomenuo. Taj razgovor je bio u prisustvu tog mladog čoveka. Propovednik je svojim ponašanjem i rečima dao do znanja tom mladiću da može da se prošeta, i taj mladić nikada više nije došao u crkvu. Bog se pobrinuo za njegovo krštenje. Nije kršten u HAC-u, ali drži veru Isusovu i zapovesti Božje, pa me živo interesuje kako će me HAC ubediti, da taj mladić neće biti spašen.
    HAC-u u Novom Sadu je pao kamen sa srca. Nema više ko da prigovara što deca propovednika snimaju mafijaške trilere u crkvenim prostorijama, što snimaju bacanje monitora u crkveno dvorište sa krova, i što unose konjsku balegu u molitveni dom na subotno bogosluženje, i preskaču tu balegu u scenskom prikazu, koji je deo njihove propovedi. Ako neko želi video dokaze o ovome što sam ovde naveo o dešavanju u crkvi u NS1, neka pogleda malo po netu. Ništa nije skriveno. Ta propovednička deca se javno diče svojim podvizima.
    Evo prošle su skoro dve godine od isključenja, a ni jedan član crkve, ni jedan propovednik me nije nazvao telefonom i pružio mi reč utehe ili ohrabrenja. Jedino me jedan brat iz Sombor varoša ubeđuje na FB da mi je mesto u crkvi.
    Ovo ćutanje me čudi, jer se HAC busa po prsima da je "Crkva Gospodnja". U crkvenom (crvenom) pravilniku piše: "Kada neko bude isključen iz članstva, crkva treba, kada je to moguće, da održava vezu s njim i ispoljava duh prijateljstva i ljubavi, trudeći se da ga vrati natrag Gospodu." (Çrkveni pravilnik 63). Dakle, ne poštuje se ni ova odredba crkvenog pravilnika.
    Dalje, HAC se kune da je "Crkva Gospodnja", i da ide stopama svog Učitalja Isusa Hrista. Možda sam senilan, ali se ne sećam da sam igde pročitao, da je Isus javno lagao na brata u Sinagogi, nisam pročitao da je Isus nekog ružio, nisam pročitao da je Isus mrzeo nekog. Nisam nigde pročitao da je Isus nekog i nečiju porodicu satanizovao. Isus je čak dao znak raspoznavanja svojih učenika i sledbenika: "Po tom će svi poznati da ste moji učenici ako uzimate ljubav među sobom." (Jovan 13:35) Pa gde je ovaj znak raspoznavanja u HAC-u?
    Vreme ističe. Uskoro nam je tu nedeljni zakon, pa progonstvo. HAC je totalno nespreman, jer ga propovednici zavode, a narod im veruje. Najveći deo vernika HAC-a će biti izgubljen zato što su im propovednici zatvorili vrata nebeskog carstva.
    Ovo nisam napisao da bih se jadao, ili da iskamčim ponovni prijem u članstvo HAC-a. Ne interesuje me članstvo u HAC-u. Ovo sam napisao da ako zaluta neki vernik crkve ovamo (jer ovo mesto posećuju uglavnom crkveni udbaši HAC-a), da shvati da je u osinjem gnezdu, i da ne veruje propovednicima tako slepo.

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Ojkmkg

    Kresac Dragoslav
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 5/9/2015, 18:19

    Možda još nedostaje ovaj screenshot kao prilog prethodnom komentaru.
    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Zy8tbp
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 5/9/2015, 19:10

    Iz tvog iskustva može se zapaziti kako funkcioniše crkvena mafija po principu hijerahrije odozgo naniže. Oni su napravili kler koji je sam sebi dodijelio neprikosnovenu ulogu, vrlo nalik praksi lažirane hrišćanske crkve u Rimskoj imperiji. Sistem je tako osmišljen da pojedinac ili male grupe koje se eventualno pobune nemaju nikakve šanse da istjeraju pravdu ili objave istinu drugima u okrilju crkve.
    Da se uče tehnikama kompromitacije svojih oponenata, uvjerio sam se na svom primjeru, kada su nakon što su uvidjeli da me ne mogu više zavrbovati ni na koji način, uspjeli sugerisati jednom mojem prijatelju koji me dobro poznaje oko 20 godina da sam "skrenuo", "mentalno popuštio", "pukao", itd. U Podgorici, gdje me ljudi slabije znaju, kružila je priča da sam "pravoslavni špijun".

    Što se tebe tiče, očigledno si se bio nekako mnogo vezao za crkvu, pa se iz ovog iskustva stiče utisak da im i sam još uvijek pridaješ mnogo više značaja nego što zaslužuju.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 5/9/2015, 19:27

    Meni to nije jasno. Što si uopće čekao da te izbace? Svi ste stajali, gledali i ogovarali. Mnogi to rade i danas. Čemu sve to?
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 5/9/2015, 19:38

    Žao mi je žrtava tih lažnih pastira. Ne pamtim kada sam zadnji put bio u NS1. A nemam ni nameru da ikada više prekoračim prag tog doma odmetničkog. Isus je u Mateju 10 poslao svoje učenike u misiju. U stihovima 5-6 je Isus jasno rekao gde treba da idu učenici. "Na put neznabožaca ne idite, i u grad Samarjanski ne ulazite. Nego idite k izgubljenijem ovcama doma Izrailjeva."
    Tu se nalazi još jedno uputstvo u 14.stihu. "A ako vas ko ne primi niti posluša riječi vašijeh, izlazeći iz kuće ili iz grada onoga otresite prah s nogu svojijeh."
    Ja sam svoju misiju u NS1 obavio. Sve što sam govorio, bilo je potkrepljeno Biblijom i Duhom proroštva. Kada sam bio zadnji ili možda predzadnji put, odštampao sam izvod iz SDA Biblijskih komentara, koji govori o tome, da svaka javna molitva treba da bude na kolenima. Podelio sam taj štampani materijal u crkvi. Posle "Bogosluženja" mi je prišao jedan penzionisani propovednik, i rekao mi je, da su braća ovako odlučila, da se u crkvi molimo stojećki, i ima tako da bude.
    Video sam da ne može ništa da se uradi u toj sredini, pa sam i ja otresao prašinu sa nogu svojih. A "braću" koja donose odluke suprotne savetu Biblije i Duha Proroštva ne mogu da prihvatim za braću, jer nismo od istoga oca.
    "Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži." (Jovan 8:44)
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  ljuba79 6/9/2015, 10:54

    Za brata Dragoslava Kresaca.
    Mir Vama, Boziji blagoslov zelim!
    Ne bih zadrzavao temu privatnom prepiskom - ali kratko cu se ovde objasniti...
    Ne poznajemo se licno, ja nisam dugo u Adv. crkvi...Gledao sam Vasa predavanja na internetu, i to retko prezime(Kresac) mi je ostalo upamceno, sto dolazi u paru sa imenom...Zato pretpostavih da ste Vi - jer nisam video nikog drugog sa istim prezimenom u tim(adv.) krugovima, i onako mahinalno sam napisao...Izvinjavam se ako sam pogresio...

    Drugo, moja primedba na citat(E.W.) koji ste naveli - je vise bila na konto toga da se ne treba CELA crkva, tj. bolje receno - clanstvo - svrstavati u Vavilon...Samim tim da je E.W. pisala Svedocanstva za crkvu, i uopste dosta njenih poruka je bilo adresirano na UBUDUCE - za zajdenicu adventista - crkvu. Dakle, posto sam hteo da objasnim Pavlu, Vlatku i ostalima - MOJE STAVOVE(na koje imam pravo) - da u crkvi ima jos dosta istine(pored otpada) , da ima jos dobrih vernih ljudi - samim tim sam naglasio - da bih ja iskazao prijateljstvo/bratsvo prema takvima(clanovima, posetiocima..), i koliko je u mojoj moci - predocavao im istine, upravo iz Biblije i Duha prorostva...Zasto ratovati - ako ih mozemo spasiti, zar to nije Isusov nalog? Dakle crkva kao zajednica postoji, i ima sanse za mnoge vernike u njoj. Ako bude vreme da se i konkretno izadje iz nje, svako ima taj SVOJ tajming...ZATO sam odreagovao na Vas komentar - mislivsi da i Vi takodje stajete u odbranu stavova da je kompletna institucija i CLANSTVO u otpadu...Moj argument je bio - samo koristeci Vas - povratnim smerom - E.W. pise poruke crkvi, pa ako ona opominje, radi na savetovanju clanstva - ZASTO NE BISMO I MI? Vera bi od propovedanja...Tu vec imamo kontakte, sa mnogim predznanjima koja se podrazumevaju...

    Otresati prasinu sa cipela - zbog nesuglasica sa nekim pastorima, pogotovo penzionisanim(mogli ste kleknuti sami pa pokazati pravilo javne molitve), ili samo izbacivanje iz crkve - mene nece obeshrabriti da ponizno i strpljivo, ali cistog obraza - svetlim za ostale, redjim posetama, ili privatno - za one koji ce imati sluha za istinu...Vase povlacenje je upravo igra kojom oni(koga ste naveli iz vodstva) igraju - i zele Vas kao suigraca - da bi odstranili smetalo - a vi ste se uhvatili u kolo i unapred izgubili...
    Moj predlog je da Vas to ne obeshrabri - jer, proci ce igra skrivenih karata koju mnogi igraju, a otvorene ce uvek stajati i prizivati gladne...
    Svako dobro i pohvale za video materijal i trud u propovedanju...

    Za Vlatka nemam komentar, sto ne znaci da ga ne volim...Nismo na istim talasnim duzinama, jer ne cita usrdno sta pisem...Nadam se da ce se to promenuti...
    Za Pavla - izvini za ono ""kicenje tudjim perijem" - izgleda pregrubo, ali znam da me razumes - nista zlonamerno...Veliki je IRI duhovni centar na ovim nasim prostorima, ovo nije podilazenje vec hvala Bogu!
    Sve dalje od mene bi bilo vec visestruko ponavljanje, tako da zavrsavam na ovu temu i sve vas srdacno pozdravljam...
    Srecno...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/9/2015, 12:29

    Jedan mnogopoštovani član crkve, (čije ime ne znam, pa ga zato ne imenujem ovde) je na svaku moju reč dobacivao, kako nije našao uši na ulici da bi ovo slušao. Taj rukopoloženi starešina inače ima problem i sa očima, ne samo sa ušima. Često ga viđam kako svoje oči traži na ženskim zadnjicama.
    Nijesam ginekolog ali mogu da pogledam.

    Ovo što si rekao samo je dodatna potvrda onima koji se love na trikove kako ih "rukopoloženi" propovjednik (starješina, sveštenik) može krstiti, da ne treba da nasijedaju na takvu propagandu. Crkvenjaci U HAC koriste iste zamke kao u svim ostalim crkvama pseudo hrišćanstva. To što su religijski mafijaši "rukopoložili" nekog sebi sličnog na nižem nivou u njihovoj hijerarhiji, bez prisustva i vođstva Božjeg Duha, znači isto koliko i masonska inicijacija.

    Primjer "pomazanog" starješine koji viri ženama u dupe rezultat je činjenice da isti duh vlada u HAC-erki kao u drugim otpalim crkvama, posebno RKC koja ih je odavno preuzela, pa stoga nikakvo iznenađenje ne predstavljaju vijesti o bludu i razvratu, homoseksualizmu, pedofiliji i sl.

    Jedan takođe "pomazani" propovjednik, glavni za Crnu Goru, pitao je momka kojeg su vrbovali za HAC, kakav je noćni život na Cetinju i može li mu što "srediti" za neku curu, prijateljicu od ovog, koja im se usput javila dok su šetali. Za istog se priča da je na "teološkom fakultetu" prisilio neku djevojku na oralni seks i bavio se vračanjem. Međutim, to mu očigledno nije bila nikakva prepreka da "završi studije" i "napreduje", naprotiv.

    ...i tada je nastupio prvi đakon Bora Stamenov. On je urlao na mene na sav glas, a ja sam sedeo i nisam mogao da verujem, da se ovako nešto događa u HAC-u.
    Očigledan dokaz demonizovanosti.

    Nema više ko da prigovara što deca propovednika snimaju mafijaške trilere u crkvenim prostorijama, što snimaju bacanje monitora u crkveno dvorište sa krova, i što unose konjsku balegu u molitveni dom na subotno bogosluženje, i preskaču tu balegu u scenskom prikazu, koji je deo njihove propovedi. Ako neko želi video dokaze o ovome što sam ovde naveo o dešavanju u crkvi u NS1, neka pogleda malo po netu.
    Postavi slobodno te materijale, ako znaš gdje se nalaze, neka vide ljudi.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/9/2015, 12:36

    Dakle, posto sam hteo da objasnim Pavlu, Vlatku i ostalima - MOJE STAVOVE(na koje imam pravo) - da u crkvi ima jos dosta istine (pored otpada)...
    A ja ti opet kažem da je to isto kao da preporučuješ neku kafanu ili "moralniji" bordel. Nije to ono što je ljudima potrebno u smislu spasenja. Ljude treba pozvati na prihvatanje pune istine i potpunog obraćenja Bogu, jednako iz HAC-erke kao bilo odakle iz svijeta.
    Ti uporno poturaš tezu o privilegovanoj crkvi, što je jednako priči o privilegovanim Jevrejima kod dispenzacionalista. Privilegije postoje dok postoji nepodijeljena vjernost Bogu. Nema nikakve tapije na nasleđe, unuci i praunuci.

    Dakle crkva kao zajednica postoji, i ima sanse za mnoge vernike u njoj.
    Postoje i mafijaška udruženja vjekovima, pa to i dalje nije nikakav argument da je to dobro.

    ZATO sam odreagovao na Vas komentar - mislivsi da i Vi takodje stajete u odbranu stavova da je kompletna institucija i CLANSTVO u otpadu...
    Odgovor na ovo je u jednoj jednostavnoj dalmatinskoj poslovici (parafraziram): Vriću držao ili u nju metao, svejedno si lopov.
    Vrića = vreća ili torba u koju lopov stavlja plijen.
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 6/9/2015, 22:55

    Pavle.S (citat):Postavi slobodno te materijale, ako znaš gdje se nalaze, neka vide ljudi.

    Vrlo interesantno. Izgleda da je ovaj forum dosta posećen, i mnogi snimci su od juče nestali sa neta. Ja kao pošteni nalazač, vraćam za ovu priliku dva, a kada pronađem još koji, vratiću i taj. Evo linkova.

    https://vimeo.com/72757881
    U ovom filmu igraju Dejan Vučetić, propovednik HAC-a, i troje dece oblasnog sekretara severne crkvene oblasti HAC-a. Bacaju monitor sa krova crkve NS1 u dvorište crkve. Vredno je poslušati poruku koju pastor Vučetić daje na kraju videa. Zato sam i dao naslov "Šta je u ovome cool?" Napominjem, da je u tom dvorištu crkvena uprava severne oblasti, i da prema tom dvorištu gledaju prozori svih kancelarija oblasnih funkcionera, kao i prozori stana lokalnog pastora crkve, tada Željka Begića.

    https://www.youtube.com/watch?v=Zs8nWVRg3zY
    U ovom drugom videu igraju dvojica aktivnih propovednika HAC-a i naravno opet dva sina sekretara severne crkvene oblasti. Jedan deo filma je snimljen u holu crkve NS1. Zanimljivo! Ovako nešto sme da se snimi u prostorijama HAC NS1, a kada sam tražio neki kutak za snimanje serijala o troanđeoskoj poruci, odbijen sam. Tada sam još bio na spisku članova.

    Naći ću i Harija Pottera u adventističkoj verziji, samo mi treba malo vremena. Takođe ću postaviti screenshot, gde se nalazi priznanje aktera koji je uneo konjsku balegu u HAC NS1. Snimak ne postoji o toj balegi, ali postoji priznanje u jednoj zatvorenoj grupi namenjenoj za članove HAC-a. Još nisam najuren iz te grupe, pošto su admini otpadnici poput mene, koji ne ćute, nego podižu svoj glas protiv bezakonja.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 7/9/2015, 00:16

    Kad su na ovom forumu objavljivane izvjesne stvari, nestajali su preko noći i članci sa Wikipedije ili bili drastično modifikovani. Mada to nije bilo u vezi sa HAC-erima.


    PavleS: komentar modifikovan dana: 7/9/2015, 01:01; prepravljeno ukupno 1 puta

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 21 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/3/2024, 08:45