BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

»  DANILO I OTKRIVENJE
Yesterday at 23:11 by PavleS

» DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE
Yesterday at 17:10 by D.Kresac

» TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA
Yesterday at 10:29 by PavleS

» ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...
Yesterday at 09:59 by PavleS

» RECEPTI ZDRAVE HRANE
7/12/2016, 12:15 by Nina V

» VAKCINACIJA, VIRUSI...
7/12/2016, 10:25 by Zdravko Vučinić

» BRAČNI ODNOSI
6/12/2016, 19:38 by Nina V

» HRISTOVA LJUDSKA PRIRODA I NAŠA PRIRODA
6/12/2016, 01:16 by Zdravko Vučinić

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
5/12/2016, 20:32 by PavleS

December 2016

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

PITANJA - RELIGIJA

Share

Batret

Broj komentara : 71
    Registration date : 2016-04-24

Re: PITANJA - RELIGIJA

Komentar  Batret on 23/11/2016, 17:44

Pozdrav, tek sad sam video ovaj tekst http://religija.me/crkve/Tradicija.pdf

i procitao ovaj tekst Tradicija u molitvama

Hteo bih da znam zasto je pogresno moliti se Isusu? Zar ne bi trebalo da budemo povezani sa njim?  Zar ne treba da imamo odnos sa Isusom? Znam da treba da se molimo Ocu u Isusovo ime ali ne vidim zasto je pogresno da se molimo i direktno Isusu?

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2905
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 23/11/2016, 17:54

Batret (citat):Pozdrav, tek sad sam video ovaj tekst http://religija.me/crkve/Tradicija.pdf

i procitao ovaj tekst Tradicija u molitvama

Hteo bih da znam zasto je pogresno moliti se Isusu? Zar ne bi trebalo da budemo povezani sa njim?  Zar ne treba da imamo odnos sa Isusom? Znam da treba da se molimo Ocu u Isusovo ime ali ne vidim zasto je pogresno da se molimo i direktno Isusu?
    To je hacer neki pisao. Ima tu mnogo dobrih stvari oko tradicije, ali još bolje je objašnjena u knjizi ISTINA POSTOJI - OBMANA SE IZMIŠLJA.

Što se tiče molitve, ona se upućuje Bogu Ocu u Isusovo ime koje podrazumijeva zasluge i žrtvu Spasitelja putem koje imamo pravo na pristup Bogu u vjeri.
    Molitva koja isključuje Boga Oca je problematična i taj obrazac ne postoji u novosaveznim spisima niti negdje drugo u Bibliji.

Batret

Broj komentara : 71
    Registration date : 2016-04-24

Komentar  Batret on 23/11/2016, 18:05

Ivan 14,14 Ako me za što zamolite u ime moje, ja ću to učiniti.

Sta mislite o ovom stihu?

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 23/11/2016, 18:11

Batret (citat):Ivan 14,14 Ako me za što zamolite u ime moje, ja ću to učiniti.

Sta mislite o ovom stihu?
    Mislim da si ga izvadio iz konteksta. Smile

I što god zamolite u moje ime, učiniću to, da bi se Otac proslavio u Sinu. Ako nešto zatražite u moje ime, ja ću učiniti.

Molba u nečije ime podrazumijeva da je taj posrednik prema višoj instanci, u ovom slučaju naravno Bogu Ocu.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 25/11/2016, 13:50

Prenosimo jedno pitanje dobijeno preko e-pošte. Nije od zgoreg da ljudi vide i nauče lakše praviti razliku oko nekih predmeta u pogledu stvaranja.

On 2016-11-25 00:35, **** wrote:
    …U pogledu Božjeg stvaranja nebesa i zemlje zbunjuje me jedna stvar, a to je voda. Voda koja je opisana u postanku kao da nije stvorena nego kao da se već nalazila u postojanju prije zemlje jer je i pokrivala svu zemlju a i usudio bi se reći sve do neba je bila voda. Dal ju je (vodu) Gospod stvorio još prije stvaranja neba i zemlje, ili?

Bog prvobitno stvara bez postojeće materije bilo kakve vrste (Postanje 1:1). To grubo stvaranje univerzuma i zemlje podrazumijevalo je zemlju kao neku ogromnu kapljicu vode (po svemu sudeći kompletna planeta je prvog dana bila isključivo vodena masa) prekrivenu tamom. Prvog dana Bog uvodi i svjetlost kojom je postavio osnove za računanje dana (Postanje 1:2).
    Petar potvrđuje da je zemlja prvobitno bila iz vode (2. Petrova 3:5). U paganskoj mitologiji takođe je voda prvobitni oblik života. To se čak uzima kao osnov i u teoriji evolucije.
    Važno je zapaziti da ne postoji nikakv međuperiod od početka stvaranja do završnog šestog dana. U Bibliji NRP stoji pravilan prevod za Postanje 1:2, "zemlja je postala", ne "bila" kao u većini prevoda, jer tu se ostavlja prostor za špekulacije. Slično tome u 3. glavi, za zmiju pravilan prevod je "postala" umjesto "bila". "Postala" naravno ukazuje na promijenjeno stanje stvari.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content Today at 06:45

Danas je 9/12/2016, 06:45