BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 35 EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 26/6/2016, 15:38

    PavleS (citat):Biblijske e-lekcije

    Još jednom, ohrabrujemo sve koji bi to htjeli da se prijave na kurs Biblijske e-lekcije.
    Evo jedne razloga osobe koja se danas prijavila:
    Koji su vas razlozi naveli da se prijavite na ovaj kurs?: Smatram da je Biblija knjiga nadahnuta od samog Boga i da je to najkorsniji vodič za naš život na Zemlji. Zbog toga sam zainteresovana da je istražujem celog svog života i uvek želim da čujem različita mišljenja o knjizi koja mi je najvažnija u životu. Još uvek sam mlada, tako da mi se stalno nameću neka nova pitanja koja zahtevaju odgovore. Prezadovoljna sam Vašim sajtom i još uvek nisam naišla na neki Vaš tekst koji je u kontradiktornosti sa samom Biblijom. Baš mi je drago što ste smislili ovakav način da sa svakim individualno prodiskujete o najvažnijoj temi. Bog Vas blagoslavio. Amin.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 3/7/2016, 10:11

    Pozdrav, jedno pitanje:

    Da li moze da se osjeti stvarno Bozja prisutnost u molitvi?

    P.S Ja vjerujem da je on sveprisutan, ali da li se stvarno moze da se osjeti ta blizina & prisutnost?

    Koja su vasa iskustva? Ako nemate problem da ih podjelite sa nama.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 3/7/2016, 11:08

    Batret (citat):Pozdrav, jedno pitanje:

    Da li moze da se osjeti stvarno Bozja prisutnost u molitvi?

    P.S Ja vjerujem da je on sveprisutan, ali da li se stvarno moze da se osjeti ta blizina & prisutnost?

    Koja su vasa iskustva? Ako nemate problem da ih podjelite sa nama.
    Božje posebno prisustvo u uslovima grijeha na zemlji ostvaruje se samo zahvaljujući Planu spasenja. Ovo zato jer sveti Bog i grijeh nikako ne mogu biti združeni. Tako je na primjer kroz starosaveznu tipsku službu Bog bio na poseban način prisutan u zemaljskom svetilištu, ali isključivo pod uslovima punog posvećenja i striktnog pridržavanja uputa koje su dobili od Boga. Veza između Boga i čovjeka ostvaruje se uglavnom preko anđela, službenih duhova koji sarađuju sa ljudima na spasenju. Anđelima zapovijeda Hrist i sam se stavlja u ulogu Zapovjednika anđela. Svima onima koji prihvate dar spasenja, Bog ima pravo pomagati na poseban način preko Svetog Duha koji određenom mjerom djeluje u životu tih pojedinaca. Osnovna funkcija te posebne intervencije je preobražavanje karaktera vjernika po Hristovom obličju, bez čega nije moguće jedinstvo u Hristu.

    Što se tiče molitve, ako je molitva pokajnička, iskrena i u skladu sa Božjom otkrivenom voljom, takve molitve se primaju i sam Duh Hristov i Božji ih usmjerava, uobličava i vodi. U posebnim prilikama, ako Bog nađe za shodno, molitelj može da bude osvjedočen da Bog sluša njegovu/njenu molitvu. Takođe u posebnim prilikama, anđeli mogu neposredno da intervenišu u odgovoru na molitvu.
    Veoma je važno da se mi ne smijemo ponašati kao narcisoidni glupani koji uslovljaju nečim Boga u molitvi. Svako ko insistira na nekim mantrama, moli se lažnim posrednicima, traži "znakove" i sl. realno može očekivati da na takve zahtjeve odgovore demoni. To uključuje i posebne osjećaje koje demoni daju u takvim prilikama (ushićenje, emotivni zanos, velike izlive emocija, plač i dr.) čime se takvi utvrđuju u pogubnim zabludama.

    Pravi vjernik nema potrebu za nikakvim posebnim "znacima", osim ako Bog nađe za shodno da posebno interveniše.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 3/7/2016, 15:14

    Jos jedno pitanje ako nije problem:

    Npr. Isus nas poziva na ustrajnost u molitvi a kako da budemo ustrajni ako pogledamo ovo.

    „Kad se molite, ne brbljajte kao neznabošci jer oni misle da će zbog mnogo riječi biti uslišeni“ (Matej 6:7).

    Kako da molimo ustrajno ako pogledamo ovaj teskt, na koji nacin?

    Hvala unaprijed.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 3/7/2016, 15:53

    Batret (citat):Jos jedno pitanje ako nije problem:

    Npr. Isus nas poziva na ustrajnost u molitvi a kako da budemo ustrajni ako pogledamo ovo.

    „Kad se molite, ne brbljajte kao neznabošci jer oni misle da će zbog mnogo riječi biti uslišeni“ (Matej 6:7).

    Kako da molimo ustrajno ako pogledamo ovaj teskt, na koji nacin?

    Hvala unaprijed.
    Počeo si smisleno da razmišljaš, dako Bog da da se dozoveš pameti.

    Istrajnost u Bibliji i u Isusovim poukama je od ključne važnosti. Naša pala priroda uvijek ima tendenciju skretanja ka "liniji manjeg otpora" tj. predavanja grijehu. Zato se u Bibliji kaže "blagosloveni (srećni) su oni koji istraju DO KRAJA".
    Slično važi za molitvu. Ako Bog nije odgovorio na način i u vrijeme kad smo mi to očekivali, to ne znači da treba da odustanemo. Ali u molitvenom životu je jako važno da razlikujemo šta je Božja volja, jer Bog nije automat za ispunjavanje naših glupih i sebičnih želja.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 4/7/2016, 15:37

    Da su studenti Biblije vrijedni u svom proučavanju, pokazuje i ovaj primjer u pitanjima vezano za Lekciju br. 5.
    Treba napomenuti da su lekcijama iznesene samo osnovne biblijske teze i da se ne ide puno u dubinu, jer se radi o osnovnom biblijskom kursu.


    imam dva pitanja
    1. kad je izbio rat na nebu? prije nego sto je Bog stvorio zemlju ili kasnije. jer pise da je Sotona zbacen na zemlju znaci zemlja je vec postojala?
    a drugo pitanje?
    mozete li mi pokrijepiti citatom iz Biblije ovo sto ste napisali. (zanima me ova trecina njih)

    Apostol i Petar i Juda izričito ističu da su uz Lucifera pristali i
    drugi anđeli, trećina njih, i da su zajedno sa svojim vođom pobune
    zbačeni na Zemlju (2. Petrova 2:4; Juda 1:6).
    u ovim citatima se nespominje trecina (spominju se samo andjeli)?

    Odlična pitanja koja govore da razmišljate o onom što čitate.
    Očigledno da se pobuna na Nebu desila upravo negdje vremenski vrlo blizu stvaranja Zemlje i našeg univerzuma.
    Lucifer je usmjerio svoje težnje prema položaju Sina Božjeg koji je želio za sebe. Pošto u Bibliji stoji da je kroz Hrista sve stvoreno i da je On neka vrsta izvršnog stvaraoca, razumno je pretpostaviti da je Lucifer takođe bio ljubomoran što nema uvid u plan i tajne stvaranja.
    Novostvoreno moralno biće po Božjem obličju na Zemlji - čovjek - našao se tako potencijalno na meti Lucifera.
    U knjizi Postanja, 3. glava, nalazimo da je Lucifer djelovao na zemlji protiv prvog para ljudi, što znači da je već bio protjeran sa Neba. To protjerivanje odnosi se na gubitak svake prilike za Sotonu i trećinu pobunjenih anđela da se vrate Bogu. Ali u knjizi o Jovu, 1. glava nalazimo izvještaj iz kojeg saznajemo da je Sotona još uvijek imao pristup nebeskim savjetima na kojima je mogao iznositi svoj koncept i optužbe protiv Božje vladavine. Očito stvorenim bićima na Nebu, samim Bogu lolajnim anđelima nije bila jasna sva težina velike borbe i suptilog koncepta Lucifera.
    Tek nakon pokazane surovosti i stvarnih namjera prema Sinu Božjem, Isusu Hristu, tj. nakon raspeća i vaskrsenja, Sotona je potpuno izgubio svako pravo među stanovnicima Neba i ograničen je isključivo na našu planetu, na koju polaže određena prava zbog opredjeljenja ljudi za njegov koncept - satanizam.
    Tako uvodni stihovi Otkrivenja 12. glava govore generalno o pobuni Sotone i prvom zbacivanju sa Neba njega i trećine pobunjenih anđela (demona), ali od 7. do 17. stiha iz konteksta je više nego jasno da se konačno zbacivanje bez dalje mogućnosti pristupa Nebu dogodilo posle Hristovog vaznesenja.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 8/7/2016, 11:16

    Ima li koji  teoloski fakultet na nasim prostorima da je dobar?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 8/7/2016, 11:34

    Batret (citat):Ima li koji  teoloski fakultet na nasim prostorima da je dobar?
    Iza svakog fakulteta stoji neka od crkava. Ti fakulteti služe za proizvodnju crkvenih vojnika.
    Mi mislimo da na svijetu ne postoji nijedan dobar teološki fakultet, jer su svi pod kontrolom sistema.
    Teološka škola se završava učeći se iz Biblije, onako kako je Isus Hrist učio.
    avatar
    Nenad


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2014-07-23

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nenad 16/7/2016, 18:56

    Oce biti neki clanak o Danilu 11 i 12 glava ?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 16/7/2016, 19:56

    Nenad (citat):Oce biti neki clanak o Danilu 11 i 12 glava ?
    U planu je da se detaljnije radi tipska služba i to bi išlo u jednoj seriji ozbiljnih članaka.

    Danilo 11. i 12. glava je dobro obradio Valter Fajt, osim eshatološkog dijela 11. glave, od 40. retka nadalje, gdje pokušava da to nekako spoji sa crkvom ASD u kojoj projekciji ispada je Generalna konferencija Zemlja krasote (41. stih).
    Što se istorijskog dijela tumačenja tiče, nemam primjedbi.
    avatar
    Nenad


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2014-07-23

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nenad 27/7/2016, 00:07

    Da li je Sotona sveprisutan na Zemlji u smislu da se u istom trenutku nalazi na vise mesta ?
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Jovana 27/7/2016, 01:27

    Nenad (citat):Da li je Sotona sveprisutan na Zemlji u smislu da se u istom trenutku nalazi na vise mesta ?
    Njegov duh pobune je prisutan u svakom gresniku e sad da je on kao on sveprisutan to nisam nalazila u Bibliji, ako grijesim neka me neko ispravi. Ipak je on stvorenje, mislim da tu moc ima samo Stvoritelj tj. Otac i Njegov Sin preko svoga Duha.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 27/7/2016, 03:51

    Jovana (citat):
    Nenad (citat):Da li je Sotona sveprisutan na Zemlji u smislu da se u istom trenutku nalazi na vise mesta ?
    Njegov duh pobune je prisutan u svakom gresniku e sad da je on kao on sveprisutan to nisam nalazila u Bibliji, ako grijesim neka me neko ispravi. Ipak je on stvorenje, mislim da tu moc ima samo Stvoritelj tj. Otac i Njegov Sin preko svoga Duha.

    Nije sveprisutan, ali ima uza sebe ogrmonu količinu demona koja je kao on, tako da se može ustvari pojavljivati (simulirati da se pojavljuje) na više mjesta od jednom. Svi ti demoni će se predstaviti kao Sotona osobno i koordinirati širok broj ljudi od jednom. Jako su dobro uvježbani i koordinirani, postoje tisućama godina i znaju jako dobro što rade pa ne moraju uvijek dogovarati sve detalje, metode rada im se poklapaju.
    Tako da je moguće komunicirati sa Sotonom na puno mjesta na planeti od jednom, naravno Sotona se može pojaviti na jednom mjestu u jedno vrijeme, ali njegovi imitatori i on rade koordinirano. To što je Sotona fizički ograničen na jedno anđeosko tijelo efektivno ne znači ništa, jer ima masu tih suradnika koji ga dobro poznaju i mogu imitirati, a u tom slučaju efektivno postoji ogroman broj "Sotona".
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 28/7/2016, 08:53

    Pozdrav, evo jedno pitanje.

    Sta mislite, je li blizu Isusov dolazak? Znam da to niko ne zna ali bih voleo da vidim sta mislite vi i da diskutujemo malo.

    Hvala, pozdrav.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 28/7/2016, 10:58

    Batret (citat):Pozdrav, evo jedno pitanje.

    Sta mislite, je li blizu Isusov dolazak? Znam da to niko ne zna ali bih voleo da vidim sta mislite vi i da diskutujemo malo.

    Hvala, pozdrav.
    Već smo govorili o tome. Prema hronologiji iz Otkrivenja i ostalim biblijskim proročanstvima o posletku vremena ostalo je jako malo neispunjenih događaja koji se tehnički mogu vrlo brzo završiti. Koliko je to brzo, vidjećemo.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 3/8/2016, 14:32

    Pozdrav, jedno pitanje.

    Npr ako se ja krstim mogu li ja posle mog krstenja da krstim moju sestru, ili nekog druga i tako?
    Jer krstio sam se kao beba ali shvatio sam da to ne vrijedi.. i htio bih da znam da li mogu nekoga da krstim.

    Hvala unaprijed
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 3/8/2016, 15:34

    Batret (citat):Pozdrav, jedno pitanje.

    Npr ako se ja krstim mogu li ja posle mog krstenja da krstim moju sestru, ili nekog druga i tako?
    Jer krstio sam se kao beba ali shvatio sam da to ne vrijedi..  i htio bih da znam da li mogu nekoga da krstim.

    Hvala unaprijed
    To vrlo specifično pitanje.
    Prema onome koliko sam ja osvjedočen u tim stvarima, krštenje može da obavlja čovjek koji je potpuno u istini, iskusan u vjeri i sposoban da prepozna i procijeni kad je kandidat spreman za krštenje, da poduči i sve ostalo što treba.
    Ne mislim da to svako treba da radi.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 3/8/2016, 16:15

    PavleS (citat):
    Batret (citat):Pozdrav, jedno pitanje.

    Npr ako se ja krstim mogu li ja posle mog krstenja da krstim moju sestru, ili nekog druga i tako?
    Jer krstio sam se kao beba ali shvatio sam da to ne vrijedi..  i htio bih da znam da li mogu nekoga da krstim.

    Hvala unaprijed
    To vrlo specifično pitanje.
    Prema onome koliko sam ja osvjedočen u tim stvarima, krštenje može da obavlja čovjek koji je potpuno u istini, iskusan u vjeri i sposoban da prepozna i procijeni kad je kandidat spreman za krštenje, da poduči i sve ostalo što treba.
    Ne mislim da to svako treba da radi.

    Ok, hvala.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 6/8/2016, 13:13

    Sta mislite da li je grijeh imati u kuci ovakve stvari?
    https://static.trinityroad.com/prod/2000/2006006.jpg
    Samo kao simbol da vas podsjecaju na patnju, spasitelja itd, a niposto da se klanjamo i molimo?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 6/8/2016, 13:21

    Batret (citat):Sta mislite da li je grijeh imati u kuci ovakve stvari?
    https://static.trinityroad.com/prod/2000/2006006.jpg
    Samo kao simbol da vas podsjecaju na patnju, spasitelja itd, a niposto da se klanjamo i molimo?
    U pitanju je najprimitivniji oblik idolatrije.
    Ovi crkveni "rekviziti" po pravilu uvijek prikazuju Isusa Hrista mrtvog i slomljenog na krstu. To je ono što je želio Sotona, jer prilikom preuzimanja grijeha svijeta Isus se morao potpuno predati na raspolaganje zemaljskim silama (vidi Matej 17:22, 23). Takve stvari nose i promovišu najveći satanisti u svijetu, rock i metal bendovi i slični.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Patnja, vase misljejne?

    Komentar  Batret 8/8/2016, 07:27

    Pozdrav, voleo bih da malo diskutujemo o ovoj temi ako se nije vec ranije.

    Prema Bibliji Bog je sve prisutan, sve moguc itd a jest, npr on je sve prisutan i gleda nekoga da ima pozar u kuci ili slicne stvari i on gleda moze da reaguje da ga spasi i nista.. on umre u kuci od pozara. I slicne stvari.. a sto se tice ubistava i drugih  stvarima znam da to ima veze sa slobodnom voljom ali sta mislite o ovim pitanjima? Znam da je tesko dati odgovor na ovo pitanje cak i nemoguce ali sto da ne diskutujemo o tome. I malo je problem
    shvatiti ova pitanja tek kad nam se desi nesto nama ili u okolini tada vidimo kakvo je ovo pitanje mocno zapravo.

    Evo da dodam jos nesto: http://www.kurir.rs/region/makedonija/poplave-ostavile-pustos-i-odnele-20-zivota-ovako-izgleda-makedonija-posle-katastrofalnog-nevremena-clanak-2386741


    Hvala unaprijed.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 8/8/2016, 10:35

    Batret (citat):Pozdrav, voleo bih da malo diskutujemo o ovoj temi ako se nije vec ranije.

    Prema Bibliji Bog je sve prisutan, sve moguc itd a jest, npr on je sve prisutan i gleda nekoga da ima pozar u kuci ili slicne stvari i on gleda moze da reaguje da ga spasi i nista.. on umre u kuci od pozara. I slicne stvari.. a sto se tice ubistava i drugih  stvarima znam da to ima veze sa slobodnom voljom ali sta mislite o ovim pitanjima? Znam da je tesko dati odgovor na ovo pitanje cak i nemoguce ali sto da ne diskutujemo o tome. I malo je problem
    shvatiti ova pitanja tek kad nam se desi nesto nama ili u okolini tada vidimo kakvo je ovo pitanje mocno zapravo.

    Evo da dodam jos nesto: http://www.kurir.rs/region/makedonija/poplave-ostavile-pustos-i-odnele-20-zivota-ovako-izgleda-makedonija-posle-katastrofalnog-nevremena-clanak-2386741


    Hvala unaprijed.
    Odgovor nije težak. Na zemlji vladaju grijeh i anarhija.
    Božji plan spasenja ne anulira posledice grijeha koje se sve više akumuliraju.
    Samo je život usklađen sa Božjim zakonima garancija nepostojanja zla.

    Imaš opširno o tome u knjizi ISTINA POSTOJI.
    avatar
    Radule


    Broj komentara : 24
    Registration date : 2016-01-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Radule 9/8/2016, 02:44

    Da li zig zvjerin iz Otkrovenja znaci da ljudi krse boziji zakon.. i da su u tolikom moralnom i karakternom posrnucu da nema povratka? Hocu reci da li je do odredjene tacke moguce pokajanje a ako se ona predje onda ona prestavlja zig zvjerin?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 9/8/2016, 11:08

    Radule (citat):Da li zig zvjerin iz Otkrovenja znaci da ljudi krse boziji zakon.. i da su u tolikom moralnom i karakternom posrnucu da nema povratka? Hocu reci  da li je do odredjene tacke moguce pokajanje a ako se ona predje onda ona prestavlja zig zvjerin?
    Žig zvijerin je pečaćenje na satanizam, kad se ljudi svjesno opredijele protiv Boga zbog svojih privremenih interesa. Žig zvijerin predstavlja autoritet zemaljskih sila, okrenutih protiv Boga i Njegovog Zakona. To je upravo ono što se dešava u sadašnjem vremenu. Kad se zamka gotovo sklopi, ljudi će biti po poslednji put suočeni sa istinom, a prevagu će napraviti zapovijest koju ljudi najviše izbjegavaju - Subota.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 23/8/2016, 17:37

    Pozdrav, jedno pitanje. Ja sam krsten kao beba u Katolickoj crkvi i odgojen sam u tom duhu, tradicionalno samo. Vec nekoliko mjeseci gledam videove u youtube raznih pastora, vas sajt itd i video sam da mnoge doktrine katolicke crkve su nebiblijske. Problem je u tome sto nemam nijednu crkvu blizu kuce samo katolicku crkvu, sta mislite da treba da uradim osim molitve, citanje biblije da li je to dovoljno ili treba da budem u nekoj zajednici gdje se ljudi interesuju za ove stvari, mislim ovako imam samo ovu opciju citanje biblije i molitve kuci, je li to stvarno dovoljno?

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 35 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/3/2024, 11:58