BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

»  DANILO I OTKRIVENJE
Yesterday at 23:11 by PavleS

» DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE
Yesterday at 17:10 by D.Kresac

» TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA
Yesterday at 10:29 by PavleS

» ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...
Yesterday at 09:59 by PavleS

» RECEPTI ZDRAVE HRANE
7/12/2016, 12:15 by Nina V

» VAKCINACIJA, VIRUSI...
7/12/2016, 10:25 by Zdravko Vučinić

» BRAČNI ODNOSI
6/12/2016, 19:38 by Nina V

» HRISTOVA LJUDSKA PRIRODA I NAŠA PRIRODA
6/12/2016, 01:16 by Zdravko Vučinić

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
5/12/2016, 20:32 by PavleS

December 2016

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

IMA LI ŽIVOTA NA OSTALIM PLANETAMA U SUNČEVOM SISTEMU

Share

Karlo

Broj komentara : 2
    Registration date : 2016-10-16

IMA LI ŽIVOTA NA OSTALIM PLANETAMA U SUNČEVOM SISTEMU

Komentar  Karlo on 16/10/2016, 17:18

Poštovanje svima,

Stvoritelj je stvorio planete da se živi na njima, a ne da budu prazne i puste.

Ako pogledamo naš Sunčev sistem. Sa središtem odnosno Suncem u sredini sustava.

Merkur ima da se prži-život nemoguć!

Te zadnji planetI u sistemu Pluto, Neptun, Uran.. itd prehladno-život nemoguć!

Ostale prazne, znantvenici tvrde stijene, plinovi nema života.

Što kaže Riječ - Međutim ovako govori GOSPOD, stvoritelj nebesa, on, Bog koji je stvorio i načinio zemlju, koji ju je učvrstio, koji ju nije stvorio praznom, već ju stvorio da se nastani: To sam ja GOSPOD, nema drugoga. Izajia 45:18

Nešto je tu nelogično?

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2905
    Registration date : 2008-11-01

Re: IMA LI ŽIVOTA NA OSTALIM PLANETAMA U SUNČEVOM SISTEMU

Komentar  PavleS on 16/10/2016, 17:53

Karlo (citat):Poštovanje svima,

Stvoritelj je stvorio planete da se živi na njima, a ne da budu prazne i puste.

Ako pogledamo naš Sunčev sistem. Sa središtem odnosno Suncem u sredini sustava.

Merkur ima da se prži-život nemoguć!

Te zadnji planetI u sistemu Pluto, Neptun, Uran.. itd prehladno-život nemoguć!

Ostale prazne, znantvenici tvrde stijene, plinovi nema života.

Što kaže Riječ - Međutim ovako govori GOSPOD, stvoritelj nebesa, on, Bog koji je stvorio i načinio zemlju, koji ju je učvrstio, koji ju nije stvorio praznom, već ju stvorio da se nastani: To sam ja GOSPOD, nema drugoga. Izajia 45:18

Nešto je tu nelogično?
    Poštovani,
    Hvala na učešću na forumu.
    Najprije, Sunčev sistem je samo jedan dio našeg univerzuma, a isto tako i navedene planete. Kao što se vidi iz izvještaja o stvaranju, cilj stvaranja kompletnog našeg univerzuma bio je život na Zemlji. Sam univerzum morao je biti stvoren sa potencijalom vječnog života i održivosti. Zbog brzog pada u grijeh posle stvaranja, mi danas ne znamo detalje Božjeg plana sa ovim univerzumom, ali ono što znamo je da je kompletna tvorevina postala podložna propadljivosti zbog grijeha. O tome govori i činjenica da Tvorac najavljuje novo stvaranje (obnovu) ne samo naše planete već i cijelog univerzuma.
    Stoga se logično drugi svjetovi sa moralnim bićima stvorenim po Božjem obličju moraju nalaziti negdje izvan ovog univerzuma koji je sada kao karantin dok se ne riješi problem grijeha i zla.

Karlo

Broj komentara : 2
    Registration date : 2016-10-16

Komentar  Karlo on 29/10/2016, 15:42

PavleS (citat):
    Poštovani,
    Najprije, Sunčev sistem je samo jedan dio našeg univerzuma, a isto tako i navedene planete. Kao što se vidi iz izvještaja o stvaranju, cilj stvaranja kompletnog našeg univerzuma bio je život na Zemlji. Sam univerzum morao je biti stvoren sa potencijalom vječnog života i održivosti. Zbog brzog pada u grijeh posle stvaranja, mi danas ne znamo detalje Božjeg plana sa ovim univerzumom, ali ono što znamo je da je kompletna tvorevina postala podložna propadljivosti zbog grijeha. O tome govori i činjenica da Tvorac najavljuje novo stvaranje (obnovu) ne samo naše planete već i cijelog univerzuma.
    Stoga se logično drugi svjetovi sa moralnim bićima stvorenim po Božjem obličju moraju nalaziti negdje izvan ovog univerzuma koji je sada kao karantin dok se ne riješi problem grijeha i zla.

Naime, iz samog izvještaja o Stvaranju se može zaključiti da je naš planet stvoren ograničeno.
    I reče Bog: "Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama, (15) i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!" I bi tako. (16) I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje da vlada noću - i zvijezde. (17) I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju, (18) da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje Bog da je dobro. (19) Tako bude večer, pa jutro - dan četvrti.

Iz ovoga izvještaja se može konstatirati nešto sasvim suprotno. Da su nebeska tijela sunce i mjesec, također i zvijezde postavljene na svod nebeski.

Dakle, nama je sad da se obrazloži gdje je taj SVOD NEBESKI.

Neka se ljuti srce Vaše, ako mi dopustite da izrazim svoje mišljenje i stav.

Ako je taj svod nebeski izvan, odnosno neka, nazovimo je granica sunčevog sustava. Onda proizlazi da je cijeni Sunčev sistem u propadljivom, odnosno zaraženom grijehu.
    No, ako je tako kako tvrdiš da je naš sustav u izolaciji zbog grijeha, kako to onda pobožna Ellen G White vidje bića ponesena u duhu u tzv. našem sunčevom sistemu, na jednoj od planeta u našoj blizini. Kada je Ellen upitala ta visoka i vitka bića, čudesne ljepote i sjaja. Zašto su tako drugačija od nas zemljana. Oni su joj rekli da nisu pali kao vi (zemljani) dolje.

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2905
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 29/10/2016, 18:12

Karlo (citat):
    PavleS (citat):
    Poštovani,

Naime, iz samog izvještaja o Stvaranju se može zaključiti da je naš planet stvoren ograničeno.
    I reče Bog: "Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama, (15) i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!" I bi tako. (16) I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje da vlada noću - i zvijezde. (17) I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju, (18) da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje Bog da je dobro. (19) Tako bude večer, pa jutro - dan četvrti.

Iz ovoga izvještaja se može konstatirati nešto sasvim suprotno. Da su nebeska tijela sunce i mjesec, također i zvijezde postavljene na svod nebeski.

Dakle, nama je sad da se obrazloži gdje je taj SVOD NEBESKI.

Neka se ljuti srce Vaše, ako mi dopustite da izrazim svoje mišljenje i stav.

Ako je taj svod nebeski izvan, odnosno neka, nazovimo je granica sunčevog sustava. Onda proizlazi da je cijeni Sunčev sistem u propadljivom, odnosno zaraženom grijehu.
    No, ako je tako kako tvrdiš da je naš sustav u izolaciji zbog grijeha, kako to onda pobožna Ellen G White vidje bića ponesena u duhu u tzv. našem sunčevom sistemu, na jednoj od planeta u našoj blizini. Kada je Ellen  upitala ta visoka i vitka bića, čudesne ljepote i sjaja. Zašto su tako drugačija od nas zemljana. Oni su joj rekli da nisu pali kao vi (zemljani) dolje.
    To što si naglasio odnosi se na Božje uređivanje univerzuma stvorenog još prvog dana i stvari koji se tiču zemlje kao planete u odnosu na nama bitna nebeska tijela (Sunce, Mjesec) u astronomskom smislu.
    Čitao sam negdje tu viziju Elen Vajt (moguće u Ranim spisima), ali se ne sjećam geografske (astronomske) odrednice navedene planete. Cilj te vizije sigurno nije bio njeno informisanje iz astronomije.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content Today at 06:48

Danas je 9/12/2016, 06:48