BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE
Yesterday at 23:27 by PavleS

»  DANILO I OTKRIVENJE
Yesterday at 13:49 by PavleS

» RECEPTI ZDRAVE HRANE
Yesterday at 12:15 by Nina V

» VAKCINACIJA, VIRUSI...
Yesterday at 10:25 by Zdravko Vučinić

» BRAČNI ODNOSI
6/12/2016, 19:38 by Nina V

» HRISTOVA LJUDSKA PRIRODA I NAŠA PRIRODA
6/12/2016, 01:16 by Zdravko Vučinić

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
5/12/2016, 20:32 by PavleS

» LJEKOVI (DRUGS) I TERAPIJE SAVREMENE MEDICINE - DA ILI NE?
5/12/2016, 11:08 by Nikola Šavija

» VASPITANJE
3/12/2016, 16:54 by PavleS

December 2016

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

Share

Sionski

Broj komentara : 29
    Registration date : 2014-02-16

Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

Komentar  Sionski on 6/6/2014, 19:23

Nije to nikakav "dar" nego prevara naivnih ljudi koji ne poznaju dovoljno Bibliju. Dar jezika isključivo je dat da se ljudima koji govore drugim jezikom prenese evandjelelje, a ne da trabunjaju i blebeću nesto bezveze što ni sami ne razumiju. (citat):

Таčno slažem se, treba poznavati Bibliju. A u njoj uviđamo da postoje tri vrste govorenja jezika:

1.Jezik za propovedanje koji razumeju narodi što slušaju.
    2.Jezik koji treba tumača a nosi poruku pojedincu ili zajednici.
    3.Jezik koji služi za ličnu izgradnju i molitvu gde ne treba tumač jer Bogu govori a ne ljudima.

Dakle na osnovu Pisma možemo odrediti o kom se daru konkretno radi, takođe postoje manipulacije kod raznih ljudi i zajednica koje možemo samo na osnovu Pisma razobličiti.

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2902
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 6/6/2014, 20:06

Sionski (citat):

Таčno slažem se, treba poznavati Bibliju. A u njoj uviđamo da postoje tri vrste govorenja jezika:

1.Jezik za propovedanje koji razumeju narodi što slušaju.
    2.Jezik koji treba tumača a nosi poruku pojedincu ili zajednici.
    3.Jezik koji služi za ličnu izgradnju i molitvu gde ne treba tumač jer Bogu govori a ne ljudima.

Dakle na osnovu Pisma možemo odrediti o kom se daru konkretno radi, takođe postoje manipulacije kod raznih ljudi i zajednica koje možemo samo na osnovu Pisma razobličiti.

Ne mogu ti oponirati na ovo, jer si najvećim dijelom u pravu. Stavke 1. i 2. su u redu, ali kod stavke 3. postoji 99,9% vjerovatnoća da onog ko traži ili stremi ovakvim stvarima opsjednu demoni. Među harizmaticima siguran sam da je taj procenat 100%, bez izuzetka.
    U vrijeme rane hrišćanske zajednice svjedočanstvo ove vrste bilo je svrsihodno, a vjerujem da je ovo što si naveo pod 3, a o čemu piše apostol Pavle, već u to vrijeme rađeno pod nadahnućem demonskih duhova koji su vidjeli priliku da se ubace. U 1. Korinćanima 14. glava treba posebnu pažnju obratiti na retke 13-28 iz kojih se jasno vidi da nije dopušteno nikakvo avetanje i nesvrsihodna upotreba jezika. U istom kontekstu Pavle govori o sebi kao najboljem poznavaocu jezika, što je takođe jako važno za pravilno shvatanje ovog pitanja.

Sionski

Komentar  Sionski on 6/6/2014, 21:44

Ne znam za te koji streme kao ovome jer je ovo najmanji dar samo za ličnost i on se daje onome kojima je to potrebno po Božijoj volji. Tkođe to nije za dar za prikazivanje u crkvi jer služi samo pojedincu.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 6/6/2014, 21:55

Sionski (citat):Ne znam za te koji streme kao ovome jer je ovo najmanji dar samo za ličnost i on se daje onome kojima je to potrebno po Božijoj volji. Tkođe to nije za dar za prikazivanje u crkvi jer služi samo pojedincu.
    Izogrećeš negdje bez metka, ako već nijesi...
    Malo sam ti gledao ovaj forum, opasniji ste od vojvode Miška Smile 

Sionski

Komentar  Sionski on 6/6/2014, 21:58

Izogrećeš negdje bez metka, ako već nijesi.. (citat):

Question 

Malo sam ti gledao ovaj forum, opasniji ste od vojvode Miška (citat):

Nego šta!

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 6/6/2014, 22:05

Sionski (citat):

Question 

Nego šta!
    Pa evo da ti kažem, zaslužio si toliko.
    Prvo, ne sviđa mi se izraz "fundamentalista", jer to podrazumijeva nekog ko je upregnut u jaram i gleda samo pravo. Znam, Bog je rekao "ni lijevo, ni desno", ali nije mislio na fundamentalizam. Nego to je manje bitna stvar.
    Od Božjih čuda bilo koje vrste ne smije se praviti obrazac. Provjeri to u Bibliji. To je ekstremno bitno da se shvati, inače skoro na svaku želju ili težnju za nekim čudom, može i ima prava da se umiješa i odgovori demon.
    Naravno kad je u pitanju dar jezika, polje za zloupotrebe te vrste je skoro neograničeno.

Sionski

Komentar  Sionski on 6/6/2014, 22:21

Ja sam objašnjavao već taj naziv, radi se o osnovama (fundamentima) od kojih se polazi u našoj veri, a to je Reč Božija. Druga je stvar što taj naziv izaziva pogrešne zaključke pojedinaca.

Naravno, samo ja nemam problem sa tim niti težim tome. Dar je dar i ako ga neko dobije AMEN a i ako ga ne dobije opet AMEN jer u darovima ne stoji spasenje.

Tačno tako, samo još opasnije je istinski Dar jezika proglasiti za demonsko delo i tako pohuliti na Svetog Duha, tako da treba najpre proveriti pa onda davati dijagnoze.

Evo jednog grafikona koji bi mogao pomoći u razlučivanju:

http://www.isus-krist.net78.net/slike/tablica.jpg

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 7/6/2014, 00:20

Sionski (citat):Ja sam objašnjavao već taj naziv, radi se o osnovama (fundamentima) od kojih se polazi u našoj veri, a to je Reč Božija. Druga je stvar što taj naziv izaziva pogrešne zaključke pojedinaca.

Naravno, samo ja nemam problem sa tim niti težim tome. Dar je dar i ako ga neko dobije AMEN a i ako ga ne dobije opet AMEN jer u darovima ne stoji spasenje.

Tačno tako, samo još opasnije je istinski Dar jezika proglasiti za demonsko delo i tako pohuliti na Svetog Duha, tako da treba najpre proveriti pa onda davati dijagnoze.

Evo jednog grafikona koji bi mogao pomoći u razlučivanju:

http://www.isus-krist.net78.net/slike/tablica.jpg
    Kako god okreneš, ovako je kako sam ti rekao. Danas dar jezika može biti krajnje rijedak slučaj, i sasvim sigurno ne u nekoj od tih crkava koje mašu s tim.

Sionski

Komentar  Sionski on 11/6/2014, 14:29

Danas dar jezika može biti krajnje rijedak slučaj, (citat):

Ne zašto? Sveti Duh je tu, dar je tu, vernici su tu.

i sasvim sigurno ne u nekoj od tih crkava koje mašu s tim. (citat):

Nema to veze sa crkvama jer dar je dar!

Preporučujem ovu knjigu Dereka Prinsa na temu duhovnih darova, njihove primene i prepoznavanje falsifikata.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 11/6/2014, 15:48

A ko ti je ovaj princ?
    Koliko vidim sa ove stranice "kršćanske udruge", i on je imao "dar jezika".
    http://www.derekprince.hr/index.html

Sionski

Komentar  Sionski on 11/6/2014, 16:46

A ko ti je ovaj princ? (citat):

Jedan propovednik. Imaš više o njemu na netu, nije loš. Ja nisam ograničen nekom crkvom i teologijom pa volim poslušati razne propovednike.

Koliko vidim sa ove stranice "kršćanske udruge", i on je imao "dar jezika". (citat):

Imao je i darove isceljenja.

Matija Runje

Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

Komentar  Matija Runje on 11/6/2014, 17:08

darove liječenja imaju svi novi protestantski lažni učitelji i proroci kao Benny Hin ,TB Yoshua i mnogi ,pa opet očigledno je da su sotonisti .

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 11/6/2014, 17:28

Sionski (citat):

Jedan propovednik. Imaš više o njemu na netu, nije loš. Ja nisam ograničen nekom crkvom i teologijom pa volim poslušati razne propovednike.

Imao je i darove isceljenja.

Pa naravno, princ ima sledbenike i udruge, a na onom sajtu samo mlaćenje prazne slame i perfidno navođenje na okultizam kroz priču o "darovima".
    Princa preporučuješ a Elen Vajt ti ne valja jer žena ne može da "uči". A vuca se avetinjo otrovana da te ne gledam više.

Sionski

Komentar  Sionski on 11/6/2014, 17:56

A vuca se avetinjo otrovana da te ne gledam više. (citat):

U redu preosvećeni. Aj zdravo!

Mir i Božji blagoslov

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 11/6/2014, 18:15

"Preosvećeni" dijele "hrišćanske blagoslove" kao čarobnjak iz šešira, baš kao ti sad. To od mene nijesi sigurno vidio.
    Da si pametan, kao što nijesi, dovoljno bi ti bilo onih par redaka na sajtu prinčeve "kršćanske udruge" gdje kaže kako je na nepoznatom jeziku dobio uputstvo da je neka ženska "prava" za njega, što je shvatio kad mu je došao drugi "tumač" (demon) i preveo mu to na engleski. E sad zamisli "boga" koji se tako igra sa ljudima.
    Ajde sad avetinjo, pa svrati ponekad da naučiš nešto korisno.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content Today at 03:06

Danas je 8/12/2016, 03:06