BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
Today at 09:30 by Dragana B.

» TAJNA VAVILON
19/6/2017, 16:08 by Nebojša

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
19/6/2017, 08:49 by PavleS

» TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA
18/6/2017, 22:42 by Nikola

» MUTNE RADNJE LAŽIRANIH RELIGIJA
18/6/2017, 21:16 by giga

» SVE O ZDRAVLJU - PITANJA I ODGOVORI
15/6/2017, 22:21 by MarioD

» RAČUNARI I INTERNET U SLUŽBI "VELIKOG BRATA"
15/6/2017, 16:46 by JasnaRR

» SPISI ELEN VAJT
15/6/2017, 15:41 by Noemi

» (NE)ZAVISNE ADVENTISTIČKE SLUŽBE/GRUPE
13/6/2017, 16:42 by PavleS

June 2017

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

KO SU 144.000 IZ KNJIGE OTKRIVENJE?

Share

Jelena

Broj komentara : 6
    Registration date : 2016-12-27

Re: KO SU 144.000 IZ KNJIGE OTKRIVENJE?

Komentar  Jelena on 30/12/2016, 15:11

PavleS (citat): Ne pominju se ni mačke u Bibliji pa su ipak tu. Smile
    Nema potrebe za drvljenjem oko detalja koji nijesu presudni za spasenje. Treba da budemo zahvalni na svemu što nam je dato umjesto da stalno jurimo nekakve sumnje i nagađanja.

Mene ne zanimaju toliko detalji koliko mi je bitno šta je Elen Vajt mislila pod tim specijalnim vaskrsenjem da bih znala da li li je ona stvarno imala duh proroštva ili nije. Što se mene lično tiče, ne mogu da prihvatim neke njene spise, a da odbacim neke druge. Već sam oformila stav da je Božji prorok, ali ako piše neke stvari koje nemaju potkrepljenja u Bibliji već mogu druge da navedu na neku vrstu otpada, onda je itekako bitno.

maurico

Broj komentara : 22
    Registration date : 2016-09-24

Re: KO SU 144.000 IZ KNJIGE OTKRIVENJE?

Komentar  maurico on 30/12/2016, 17:52

Pozdrav svima,po prvi puta učestvujem na forumu iako ga pratim par mjeseci.Ja nisam tu da nitko od mene ništa naući jer ste Vi svi puno opismenjeniji od mene što se tiče vjere ,Plana spasenja ili općenito poznavanja Božje Riječi ili zapisa "pionira" Adventnog pokreta.Od svih Vas,osobito Pavla,Zdravka,Mate,i još par starijih vjernih članova dalo se je podosta toga naučiti pa i uvidjeti nekakva razmoilaženja u mišljenjima po pojedinim naslovnim temama.Osobito puno toga dugujem Pavlu,koji je strpljiv samnom već nekoliko mjeseci i odgovorio mi je na više od 200 meilova pa se i u tome može prepoznati veličina i strpljivost čovjeka u pomaganju onima koji su u nedoumici ili nemaju zadovoljavajuće poznanje Istine.Moje viđenje "oslobođenja u ponoć"i "specijalnog uskrsnuća" je slijedeće:Svaki zemaljski zakon ikad donešen stupa na snagu određenog dana,a dan počinje u 24 sata,tj u ponoć.U skoroj budućnosti za očekivat je da vlast donese smrtni dekret protiv onih koji drže Zapovjedi božje,i taj zakon stupit će jednom na snagu u ponoć,stoga vjerne i oćekuje oslobođenje u ponoć, od ušutkavanja,uništenja i pogubljenja.Razumijem da ćemo biti oslobođeni od zemaljskog terora našeg uništenja prije dolaska Spasitelja,tj.prije završetka svih posljednjih zala.
    Mogu se složit i u učenju o"specijalnom uskrsnuću",i to na način da će biti dvije skupine specijalno uskrnutih,oni zli koji su proboli Spasitelja,za koje u Božjoj Riječi stoji obečanje da će i oni vidjeti slavni dolazak Isusa Krista,te po izjavama E.G.W.,uskrsnut će(Uskrsnućem Lazarovim)svi pravednici od 1844 koji su umrli tvoreći Božji zakon i imali vjeru Isusovu.
    Tako,od dviju skupina "specijalnog uskrsnuća",zla skupina će se vratiti u smrt pojavom tj.dolaskom Spasitelja(do izvršnog suda)dok će druga skupina"specijalno uskrsnutih" biti preobražena sa ostalim živućim vjernicima u slavna tijela,po blagodati i sili našeg Gospoda.
    Ako bilo šta ne valja u mojem poimanju ove tematike ,molim Vas svih za komentare i ispravke radi osobnog uzdizanja u svezi duhovnosti.

Danas je 27/6/2017, 12:36