BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+2
Radule
Nikola Šavija
6 posters

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  Nikola Šavija 12/3/2016, 19:19

    Pokrećem ovu temu jer me je dosta ljudi zvalo u zadnjih nekoliko meseci gde su se žalili na "lečenje" lažnih doktora sa Fakulteta za prirodnu medicinu http://institutpm.com/ .
    Ova teme nije otvorena samo za Miškove doktore nego i za razne druge šarlatane koji blate koncept prirodne medicine, kao što su Slađana Velkov, i drugi..

    Pogledaj prepisku sa fejsa kontaktirao me je jedan čovek koji ima bolesnu unuku. Moji odgovori su boldovani.

    Postovani, nadam se da sam slobodan da Vam se obratim sa jednim problemom. Naime, moja unuka se leci prirodnom terapijom dr Sulca od Hockinovog limfoma od maja prosle godine. Nakon prvih mesec dana posta na sokovima, zlezde na vratu su se izgubile, a laboratorijski nalazi su bili u normali. Nakon toga, sa svakim novim vadjenjem krvi (na dva meseca) rezultati su bili za nijasnu losiji svaki put, a lekar sa kojim radimo je imao uvek objasnjenje. Sada, vise od 10 meseci kasnije, imamo veliko uvecanje zlezdi, vece nego ikad cini mi se, a javili su se cak i bolovi u predelu ledja uslovljeni postojanjem nakupljene limfne tecnosti tu. Da li imate neku preporuku, savet kako resiti bolove i sta uraditi jer ocito terapija koju sprovodimo ne daje rezultate? Napominjem da je uradjeno preko 35 kupki. Srdacan pozdrav!


    Ko vam je davao savete?
    Bilo bi dobro da me pozovete pa da detaljno popričamo. Ili želite da komuniciramo preko facebooka?



    Dr Nikola Markovic. Ako je Vama lakse nazvace Vas moja unuka, prenecu joj sutra. Samo mi dajte broj telefona.


    Da li je vaša unuka bila na 100% sirovoj hrani?


    Jeste. Od 5.maja, u potpunosti. I uradila je jedan detoks od 30 dana na sokovima, a zatim dva puta po 7 dana.


    Kad je zadnji put jela nešto kuvano? Tipa krompir?, integralni hleb? pasulj?


    Negde krajem aprila, posto je pre odlaska kod dr Nikole na lecenje vec pocela sa sirovom hranom nekih par dana, do nedelju.

    Krajem aprila prošle godine?

    Da,da.

    Znate, najveci problem je njena psiha. Dr Nikola je vise puta razgovarao sa nama o tome. Cesto je u grcu,stresu, nervozi. Takva je od malena, a onda se sa bolescu to pojacalo. I eto, radi se terapija, a napretka nema. Imate li Vi neke metode kojima pomazate obolelima da rese psihicke probleme?


    Dragi Bože, ona može da umre... Mora početi da jede kuvanu hranu?
    Vi me odmah pozovite. Ovde se nije šaliti i čekati...
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  Zdravko Vučinić 12/3/2016, 23:27

    Prvi problem kod ovih Miškovih sljedbenika je to što se predstavljaju kao doktori, drugi je to što misle da su pametni, a treći to što su došli do novca koji im postaje glavni smisao i onda se spuštaju moralni i svaki drugi kriterijumi, i onda su umislili da ih Bog blagoslovi jer su doktori, pametni i još zarađuju.
    Ja ne kažem da neki od njih nijesu nešto naučili o prirodnom liječenju ili da nijesu nekome pomogli, ali sa njima treba očigledno biti oprezan. Problem je i taj što "doktori" nijesu shvatili šta je hrišćanstvo niti ih to možda interesuje.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  PavleS 12/3/2016, 23:39

    Zdravko Vučinić (citat):Prvi problem kod ovih Miškovih sljedbenika je to što se predstavljaju kao doktori, drugi je to što misle da su pametni, a treći to što su došli do novca koji im postaje glavni smisao i onda se spuštaju moralni i svaki drugi kriterijumo, i onda su umislili da ih Bog blagoslovi jer su doktori, pametni i još zarađuju.
    Ja ne kažem da neki od njih nijesu nešto naučili o prirodnom liječenju ili da nijesu nekome pomogli, ali sa njima treba očigledno biti oprezan. Problem je i taj što "doktori" nijesu shvatili šta je hrišćanstvo niti ih to možda interesuje.  
    Narod naivan i pun predrasuda, kako se i vidi iz gornjeg primjera, lako se prima na titule, makar bile i lažne. Dresirani u Vavilonu.
    Dovoljno je da se neko predstavi kao "doktor", slično kao u komercijalnoj medicinskoj praksi, i ljudi ga uvažavaju, cijene, pozivaju... a to što je ajvan ispod bijelog mantila ili je uramio lažnu diplomu, nema veze. Može diploma bit i prava a da je isto ajvan. Dovoljno je sjesti 10 minuta u nekoj čekaonici tzv. "domova zdravlja" i posmatrati kako se osoblje ponaša. Lako se može vidjeti da je zdravlje poslednja stvar koja ih u životu zanima.
    A za ove Miškove šarlatane trebalo bi primjeniti Mojsijev zakon, do 40 po dupetu i da se sami izliječe po skraćenoj proceduri.
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  Nikola Šavija 29/7/2016, 14:55

    Želeo sam da posvedočim Slavku Zecu jer sam mislio da ne zna da je prevara ceo "fakultet" i "doktorati".
    Evo dobrog primera gde se vidi koliko neke ljude (većinu) neinteresuje istina... Plaše se čak i da je pročitaju jer bi ona posle nekog vremena uticala na njihovu savest. Gde bi posle određenog vremena shvatili - ili počeli da uzimaju neke lekove-alkohol, ili nešto treće kako bi svoju savesti umirili. Neki koriste za umirivanje savesti "dobra dela" koja ne rade iz ljubavi nego iz osećaja krivice. Ili da bi ih drugi više cenili i tako idu za poštovanjem ljudi ovoga sveta koji su Božiji protivnici.

    "Dr" Slavko Zec ili je glup ili svesno vara - nema treće opcije. Moja prepiska sa njim preko facebooka.

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA 25jk3s7

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA 25jk3s7

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA 104lymx

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA 28iszk2

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA 2it26u9

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA 16j0dua

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA 2u6z613

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA El401t

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA 15zp7aa













    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  PavleS 29/7/2016, 16:43

    Čovjek zadovoljava svoju grešnu potrebu za samouzdizanjem i preko titula, svejedno da li su one "prave" ili lažne. Nije slučajno sitem u kojem živimo ovakav kakav jeste. Sve što vidimo oko nas je ustanovljeno na principima satanizma, iako mnoge stvari djeluju kao "dobre".
    "Dr" Zec nije nikakav izuzetak, samo se uklapa u opšte stanje.
    Džaba mu ti sad pišeš i pokazuješ, on se već eksponirao kao "doktor", isto kao što se Petrović eksponirao kao dekan ili direktor raznih "fakulteta". Posle ovog čovjek se može poniziti i pokajati i pasti u prašinu, ili istrajavati na putu prevare, Nema treće opcije.
    avatar
    Radule


    Broj komentara : 24
    Registration date : 2016-01-04

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  Radule 30/7/2016, 09:46

    Ja mislim da ce istrajati na putu prevare sve dok ne uzmu boziju rijec, prihvate je i njom da mjere koliko su 'dobri' tj gresni. Sve ovo sto Miroljub radi je dokaz samo otudjenja od Bozije rijeci. Ja vjerujem da stvarno on misli da radi korisne stvari.. jer on to mjeri kroz prizmu danasnjeg svijeta kao i svako ko se odvoji od Biblije i postane sam bog da licno rasudjuje sta je dobro a sto lose. Po tome svjetovni ljudi su svi sami za sebi licni zakonodavci bitisanja na ovoj planeti i oni kao takvi prosudjuju na osnovu svojih zelja dje su oni najpravicniji. Time uzdizu svoj ego sve vise i vise.

    Mislim da i iz tog razloga stariji ljudi se tesko obrate bogu. Jer su prosle godine i godine samouzdizanja, bas iz tog razloga sto su licno oni za sebe bili zakonodavci, dje su te licne zakone prilagodili njihovim zeljama dje su najpravicniji. Taj uzviseni ego u visine tesko je srusiti. Kao karcinom u odmakloj fazi.

    Zato svjetovni danasnji ljudi u principu svi misle sami za sebe da su najbolji i najpravicniji. Tako mislim i za Miroljuba, on sigurno misli za sebe da je moralitet i karakter za primjer itd...
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  Vlatko 30/7/2016, 12:41

    Radule (citat):Ja mislim da ce istrajati na putu prevare sve dok ne uzmu boziju rijec, prihvate je i njom da mjere koliko su 'dobri' tj gresni. Sve ovo sto Miroljub radi je dokaz samo otudjenja od Bozije rijeci. Ja vjerujem da stvarno on misli da radi korisne stvari.. jer on to mjeri kroz prizmu danasnjeg svijeta kao i svako ko se odvoji od Biblije i postane sam bog da licno rasudjuje sta je dobro a sto lose. Po tome svjetovni ljudi su svi sami za sebi licni zakonodavci bitisanja na ovoj planeti i oni kao takvi prosudjuju na osnovu svojih zelja dje su oni najpravicniji. Time uzdizu svoj ego sve vise i vise.

    Mislim da i iz tog razloga stariji ljudi se tesko obrate bogu. Jer su prosle godine i godine samouzdizanja, bas iz tog razloga sto su licno oni za sebe bili zakonodavci, dje su te licne zakone prilagodili njihovim zeljama dje su najpravicniji. Taj uzviseni ego u visine tesko je srusiti.  Kao karcinom u odmakloj fazi.

    Zato svjetovni danasnji ljudi u principu svi misle sami za sebe da su najbolji i najpravicniji. Tako mislim i za Miroljuba, on sigurno misli za sebe da je moralitet i karakter za primjer itd...

    To je put bez povratka, kao vir te uhvati i potegne na dno. Uhvatiš se u vrtlog obećanja koja nikada neće moći biti ispunjena, ali u glavi svih tih ljudi to je protumačeno kao nedostatak vlastitog utjecaja ili dosega i ta emocionalna tenzija ih tjera dalje. Miroljub da ima pare ili dovoljan utjecaj bi "spasio" cijeli svijet prema svojem nahođenju. Svi su oni sami sebi kriterij pravednosti, milosrđa, istine, vjernosti, postojanosti, itd. jer drugačije niti ne može biti, sami se odlučili postaviti se u centar zajednice nad kojom žele vladati. Ograničeni su Božjim modelom kojeg ispunjavaju, jer Bog je tako želio, kao što to rade i svi ostali ljudi i anđeli. Tako će se vidjeti tko je čiji. Svi mi ispunjavamo isti obrazac, kao recimo kada podnosimo poreznu prijavu, koja prazna izgleda isto za sve, ili pismeni ispit iz bilo čega koji je isti za sve prisutne u dvorani/učioni, svi dobivamo ista pitanja (ustvari kategorije) koje moramo napuniti sadržajem i prema sadržaju ćemo biti ocijenjeni. Tako se reflektira Božja pravednost, svima će biti suđeno jednako prema tome kojeg "vina" smo se napili i kakvo "ulje" sadržava naša posuda, kakav duh naš hram, itd. Naša slobodna volja je taj poklopac koji propušta duh u nas. Čovjek je u Bibliji uspoređen s posudom u kojoj je sadržan duh i znanje. Znači ulje i vino.

    "Čovječe, tko si ti zapravo da se pravdaš s Bogom? Zar da djelo rekne tvorcu: "Što si me ovakvim načinio? Ili zar lončar nema vlasti nad glinom da od istoga tijesta načini posudu sad časnu, sad nečasnu.! Rimljanima 9,20-21

    "A Gospodin mu reče: "Da, vi farizeji čistite vanjštinu čaše u zdjele, a nutrina vam je puna grabeža i pakosti. Bezumnici! Nije li onaj koji načini vanjštinu načinio i nutrinu." Luka 11,39-40

    "I nitko ne ulijeva novo vino u stare mješine. Inače će vino poderati mješine pa propade i vino i mješine. Nego - novo vino u nove mješine!" Marko 2,22

    Što bi značilo da mi svojom voljom biramo samo koji duh ćemo sadržavati u sebi, nikako ne oblikujemo taj duh niti imamo vlast nad njim, nego smo oblikovani da ga možemo primiti i držati u sebi, a duh će vladati nad nama. Čovjek je stvoren kao izvršni kadar, nikako kao netko tko će davati znanje ili savjete Stvoritelju nego netko tko će izvršavati naredbe. Znači izvršna razina, nikako ne razvojna/dizajnerska/ona koja odlučuje, stvara i dizajnira stvari. Pokajanjem također samo otvaramo poklopac, nikako ne ulijevamo novi duh i vino u sebe, sve to rade oni kojima smo podređeni, a tijelo je podređeno duhu. S tim da posuda NIKADA nije prazna, uvijek je nešto unutra jer je tako dizajnirana i to je plan. Jako opasna situacija ako se ne pozna stvar. Naravno sve je to kompatibilno i s Božjim planom spasenja i s vječnim životom, jer upravo to će biti svi koji uđu u život vječni, do kraja Duhom Božjim napunjene posude.

    Zato je Miroljub takav kakav je, on nije direktno ni kriv za to ponašanje jer ga on nije utemeljio, on je donio odluku (za koju je kriv) da prihvati taj duh u sebe, a sada je njegov rob i izvršitelj. Pokajanjem također može samo "otvoriti poklopac", a Bog mu mora uliti svoje vino i ulje u njega. Zato je opasno oslanjati se na svoje znanje i zaključke, točno ono što Miroljub radi, jer donosi odluke koje ga otvaraju prema duhovnoj dimenziji bez da je svjestan kako. Nikada na kraju čovjek niti ne radi čisto svoja djela, nego samo aktualizira, materijalizira, izvršava ono što je u njemu i što možda niti nije odabrao svojom voljom kao svoje željeno ponašanje ili cilj u trenutku odabira, jer obećanja su jedno, a Božji modeli i posljedice Božjeg dizajna nešto drugo o čemu neposvećeni čovjek ne zna ništa.

    Znači dano nam je obećanje ostvarivanja poštovanja drugih ljudi ukoliko se uzdignemo nad njima po bilo kojem kriteriju, ali pravi rezultat toga biti će da ćemo samo gaziti po drugim ljudima (samouzdizanje) i tako postići upravo suprotno. To je posljedica obmana kojima raspolaže otac laži i koje prenosi na čovjeka. Sve to skupa daje prespektivu na ostvarenje spasenja svojim djelima kada imalo poznajemo situaciju.
    avatar
    Green


    Broj komentara : 6
    Registration date : 2016-07-18

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  Green 7/9/2016, 15:39

    Mene zanima odgovor Zdravka i ostalih koji su protiv medicine kako to da je Jelena Vajt poslala Kelloga na medicinu , zajedno sa mužem dala pare da se Kellog školuje za doktora medicine ?, kada svi udaraju protiv medicine i nauke tog tipa , kako to da je Jelena bila da on dobije diplomu i ugled doktora . . Baš radi tog utjecaja na društvo , pa zašto onda Kellog nije naučio 8 doktora i par stvarčica i krenuo liječiti narod ?

    Ja sam protiv loših stvari u medicini , ali samo školovanje i postajanje doktorom , mi se danas toga ježimo zbog utjecaja nekih očito lažnih struja . Kako to EGW je poslala da ovaj postane doktor medicine , zašto on nije postao doktor prirodne medicine ili nešto slično ? Miroljub , ovaj i onaj , neznam uopće kako to dođe kod nas , valjda mediji , da se prirodna medicina proglasila boljom i jedinom kvalitetnom , i svatko tvrdi da je njegov stil jedini pravi i valjan , a svi drugi su šarlatani Very Happy .

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  PavleS 7/9/2016, 17:56

    Sarita (citat):Mene zanima odgovor Zdravka i ostalih koji su protiv medicine  kako to da je Jelena Vajt poslala Kelloga na medicinu , zajedno sa mužem dala pare da se Kellog školuje za doktora medicine ?, kada svi udaraju protiv medicine i nauke tog tipa , kako to da je Jelena bila da on dobije diplomu i ugled doktora . . Baš radi tog utjecaja na društvo , pa zašto onda Kellog nije naučio 8 doktora i par stvarčica i krenuo liječiti narod ?

    Ja sam protiv loših stvari u medicini , ali samo školovanje i postajanje doktorom , mi se danas toga ježimo zbog utjecaja nekih očito lažnih struja . Kako to EGW je poslala da ovaj postane doktor medicine , zašto on nije postao doktor prirodne medicine ili nešto slično ?  Miroljub , ovaj i onaj , neznam uopće kako to dođe kod nas , valjda mediji , da se prirodna medicina proglasila boljom i jedinom kvalitetnom , i svatko tvrdi da je njegov stil jedini pravi i valjan , a svi drugi su šarlatani Very Happy .

    Evo dok se pojave Zdravko i medicinari da ja kažem dvije.
    Elen Vajt se zalagala za obrazovanje koje uključuje opšte grane edukacije, ali čiji je osnov i nadogradnja biblijska religija. Cilj osnivanja sanatorijama u Batl Kriku, na čijem čelu je bio dr Kelog, bila je primjena i razvoj načela zdravstvene reforme. Kako je ona pomogla školovanje dr Keloga, ne znam, ali znam šta je bila svrha sanatorijuma. Kad se Kelog samouzvisio i teološki zastranio, primio je upozorenje kao svi ostali.
    Svjetovno obrazovanje može donekle pomoći ako je potčinjeno Božjem učenju. Kad se studenti počnu navoditi da misle kako u svjetskom obrazovnom sistemu ima nešto superiorno i neophodno za sticanje visokih zvanja, titula i ugleda, oni postaju podređeni sistemu i dalje ih profiliše sistem a ne Bog. Izgleda paradoksalno da što je viši stepen navodnog obrazovanja mladih koji jure titule i ugled, školujući se čak u ustanovama koje navodno kontrolišu crkve, sami postaju ateisti (ateizam se negdje čini kao krajnja ljestvica te "edukacije"). Osim toga, takve "skolare" odlikuje veliko intelektualno nepoštenje kojem su naučeni u obrazovnim institucijama.

    Što se tiče odnosa prirodne i zvanične medicine, ne treba velika pamet da se napravi izbor. Ali pametan čovjek neće odbaciti aposlutno sve što nudi zvanična medicina, već će procijeniti šta valja a šta ne. I tačno je da za prirodnu medicinu nije potrebno nikakvo "visoko obrazovanje", jer sve što je logično i razumno nema tendenciju ispiranja mozga i zavijanja u nemušti jezik koji samo visoko obrazovani navodno razumiju.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  Zdravko Vučinić 7/9/2016, 21:46

    Sarita (citat):Mene zanima odgovor Zdravka i ostalih koji su protiv medicine  kako to da je Jelena Vajt poslala Kelloga na medicinu , zajedno sa mužem dala pare da se Kellog školuje za doktora medicine ?, kada svi udaraju protiv medicine i nauke tog tipa , kako to da je Jelena bila da on dobije diplomu i ugled doktora . . Baš radi tog utjecaja na društvo , pa zašto onda Kellog nije naučio 8 doktora i par stvarčica i krenuo liječiti narod ?

    Ja sam protiv loših stvari u medicini , ali samo školovanje i postajanje doktorom , mi se danas toga ježimo zbog utjecaja nekih očito lažnih struja . Kako to EGW je poslala da ovaj postane doktor medicine , zašto on nije postao doktor prirodne medicine ili nešto slično ? Miroljub , ovaj i onaj , neznam uopće kako to dođe kod nas , valjda mediji , da se prirodna medicina proglasila boljom i jedinom kvalitetnom , i svatko tvrdi da je njegov stil jedini pravi i valjan , a svi drugi su šarlatani Very Happy .

    Nikad se mi nijesmo izjasnili da smo apsolutno protiv medicine. To ne bi bilo normalno. Smatram da prirodna medicina ima prednost u većini slučajeva u odnosu na savremenu, ali isto tako savremena medicina ima prednost u nekim slučajevima u odnosu na prirodnu, poput hitne pomoći i slično. Da ne govorim o tehnologiji, dijagnostici i hirurgiji koje spasavaju živote...
    Kada se Kelog školovao medicina nije bila kao ova današnja, farmacija nije imala primat na ovaj način niti je bila razvijena itd. Elen Vajt, da je živa, danas sigurno ne bi bilo koga upućivala na medicinske fakultete, isto kao što ne bi bilo koga upućivala da podržava današnju Advenstističku crkvu.
    Prirodna medicina je ustvari prava medicina da tako kažem, a ovo danas je tehnologija i sintetika od kojih može biti koristi. Kada su tajkuni poput Rokfelera i sličnih uvidjeli da mogu da naprave posao od medicine počeli su da je stavljaju pod kontrolu na način što će, za početak, licencirati one koji mogu da liječe. Naravno, licencu dobija samo onaj koji radi kako sistem kaže i promoviše njihove ljekove (sintetičke), a ne onaj koji promoviše prirodno liječenje itd. Tada su oni koji su znali da liječe prirodno ostali van sistema, a ovi koji su bili u sistemu su postali "pravi" doktori. Ali to ne znači da ovi "pravi" znaju bolje da liječe. Iza "pravih" stoji jaka industrija, mediji, reklama, sistem i oni su zato "pravi" itd. A ovi što bolje znaju da liječe i imaju znanje koje je staro vjekovima oni su "nadriljekari". Naravno, pošto zaista postoje nadriljekari-šarlatani kao i u svemu, oni su ustvari samo povod sistemu da i dalje prirodno liječenje drži u ilegali.
    Iz ličnog iskustva znam da prirodna medicina liječi bolesti koje savremena medicina ne može, a to su najrasprostranjenije bolesti današnjice poput dijabetesa i slično.
    Slično je i sa religijom - ako nijeste u nekoj crkvi vi nijeste "pravi" vjernik, ako ne završite crkvene teološke fakultete vi ne može poznavati Bilbiju i slično. To je u suštini prevara isto kao i medicina, ali od medicine može biti koristi, uglavnom privremene, i u tom smislu treba je iskoristiti.
    avatar
    Green


    Broj komentara : 6
    Registration date : 2016-07-18

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  Green 7/9/2016, 23:38

    Da , mala je šansa da je danas isto vrijeme kao onda ... . . .
    ali da se primjetiti da pacijenti sami kažu ' daj neki lijek , da mogu nastaviti jesti slaninu i sira , piti alkohola , pušiti , ne biti aktivan i u prirodi ' . . A tako isto u religiji , puk je pokvaren do srži , a ne samo kler . 'Pošteni narod' je prijavljivao u inkviziciji , tako isto i u medicini , nemože se očekivati nažalost od puno ljudi da će promjeniti navike .

    Čar i ljepota Božje prirode i zakona koje je On ustanovio je da nema kraja čudima i složenosti svega . Primjetihda i prirodni medicinari i alopatičari , staju odmah na malom znanju i nevjeruju da je sve složeno , nego idu prirodnjaci na 8 doktora i nešto malo još , a alopatičari dobro načitani nebitnih većinom informacija , popuštaju pacijentima i daju lijekove šakom i kapom , dok nova istraživanja kazuju da prehrana , stil života , ono što unosiš u sebe . Ne samo u usta , nego očima što gledaš i što ušima slušaš , kakav zrak udišeš nikotin ili ne . . jače puno djeluje od lijekova , koji imaju svoje mjesto kad ništa drugo ne pomaže , da spase život , makar naštetili , treba ih uzeti . Postoje i bolesti koje se nemogu izliječiti , ali mogu se zaliječiti i može se dobrano produžiti život - a to je olako shvaćeno .
    Da narodu medicinari kažu ' evo za 10 000 evra imaš lijek za tešku vbolest ' narod bi odmah skupio novac za svoje drugove i dao medicini pare . A da prirodni , ali dobro znanstveno potkovani medicinar kaže ' evo 100 eura jedno savjetovanje ' narod bi se smijao , pa gdje su ti aparati , gdje ti je ugled , gdje ti je sve što imaju alopati ? A za 100 eura bi dobio taj pacijent toliko , ali ne , podsmijeh i poruga . .
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  Nikola Šavija 1/10/2018, 10:04

    Evo jednog lepog iskustva osobe koja je iskrena u tome da sazna istinu i da se obogati pravim informacijama na polju (PM) prirodne medicine. Koja sigurno neće svesno manipulisati sa bolesnim osobama i kojoj novac nije na prvom mestu. Ovakvi ljudi ukoliko budu istrajni do kraja sigurno će raširiti zdravstvenu reformu gde god budu mogli, što je najbitnije na jeziku običnih ljudi kako bi razumeli suštinu prirodne medicine. Suština nije diploma nego praktično znanje koje služi drugima...

    Pozdrav Nikola, nisam mogao da nadjem drugi nacin da stupim sa vama u kontakt nego preko fejsbuka. Dosta sam zainteresovan za prirodnu medicinu i zaista iskreno zelim da pomognem i sebi i drugima. Hteo sam da upisem Miroljubov fakultet iskljucivo iz razloga da naucim sto vise o PM ali sam na forumu religija.me procitao vase iskustvo u vezi sa tim, pa sada radije ne bih upisivao taj fakultet. Imam par pitanja za Vas, prvo da li mozete da mi preporucite neke sajtove, literaturu ili bilo sta sto bi mi pomoglo da vise naucim o PM? Drugo, da li imate literaturu tj. "udzbenike" sa Miroljubovog fakulteta koji se dobijaju kada se upise fakultet, pretpostavljam da ste i Vi dobijali te "udzbenike" kada ste upisali , jer vidim da ima stvari kao sto su anatomija, fizionomija, patologija, virusi,emulgatori, itd. Zanimaju me te stvari, a iskreno ne daju mi se tolike pare da bi mi bile dostupne, pa bih Vas zamolio ako imate da mi posaljete.
    Izvinjavam se zbog dugacke poruke

    Suština kritike nije čovek, nego delo, jer kao što Bog voli grešnika, a mrzi greh...

    Sponsored content


    FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA Empty Re: FANATIZAM I KOMPROMITACIJA BOŽJEG KONCEPTA PRIRODNE MEDICINE OD STRANE ŠARLATANA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/3/2024, 20:57