BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+5
Nikola Šavija
Jovana
PavleS
Zdravko Vučinić
Breath
9 posters

    RECEPTI ZDRAVE HRANE

    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nikola Šavija 22/1/2016, 12:55

    Suši od susama i karfiola

    Sastojci:

    - 300 grama svežeg karfiola
    - 1/2 šolje integralnog susama
    - 2 supene kašike maslinovog ulja
    - 4 supene kašike pirinčanog sirćeta
    - 1/2 čajne kašikice himalajske soli
    - 4 lista alge nori
    - 1/2 šargarepe isečene po dužini
    - 1/2 avokada isečenog po dužini

    Priprema: Oprati karfiol i odvojiti listove. Prvih pet sastojaka staviti u multipraktik i miksovati dok sama ne postane kompaktna i kašasta. Položiti trsku za suši i alu foliju preko staviti list norija. Razvući smesu do pola norija dodati šargarepe, i avokado i uviti.

    Napomena: Nori se seče jako oštrim nožem jer je alga veoma gumena. Jedna čaša je 2,5 dl.

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Vshtu8
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Zdravko Vučinić 11/2/2016, 22:57

    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 20/2/2016, 19:38

    Čia puding - sirovo, ukusno, jednostavno
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 20/2/2016, 22:11

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  PavleS 20/2/2016, 22:16

    Ima li junaka ili junakinje da napravi recept za trajnu vegetarijansku paštetu (da može u frižideru desetak dana stajati), ili ćemo morati da tražimo pomoć od doktora svih nauka i njegovog ekspertskog tima? Smile
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Jovana 21/2/2016, 01:25

    PavleS (citat):Ima li junaka ili junakinje da napravi recept za trajnu vegetarijansku paštetu (da može u frižideru desetak dana stajati), ili ćemo morati da tražimo pomoć od doktora svih nauka i njegovog ekspertskog tima? Smile
    Nisam junakinja ali mogu reci Very Happy hehe... Very Happy Ja sam bas nocas napravila vegetarijansku pastetu nesto slicno po Nininom receptu. Meni je ona ekstra i drzim je od 7-10 dana u frizideru, mala teglica mi moze trajati lagano, uopste ne promijeni ni boju, ni ukus. Smile A sastav je sledeci: 200gr indijskih oraha (otprilike manje vise ja nikad ne stavljam striktno toliko i toliko) susama od 30 do 50 gr ne vise, 2-3 kasike maslinovog ulja, soli pola cajne kasicice (ja stavljam krupnu nerafinisanu jer sitnu nikad i nikako ne koristim)  i malo vode dospes u zavisnosti koju cvrstinu pastete zelis (otprilike na ovu kolicinu trecinu neke manje case vode). Rado bih i ubacila sliku da ti pokazem kako to izgleda ali ne umijem... Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  PavleS 21/2/2016, 05:28

    Kalina7 (citat):
    PavleS (citat):Ima li junaka ili junakinje da napravi recept za trajnu vegetarijansku paštetu (da može u frižideru desetak dana stajati), ili ćemo morati da tražimo pomoć od doktora svih nauka i njegovog ekspertskog tima? Smile
    Nisam junakinja ali mogu reci Very Happy hehe... Very Happy Ja sam bas nocas napravila vegetarijansku pastetu nesto slicno po Nininom receptu. Meni je ona ekstra i drzim je od 7-10 dana u frizideru, mala teglica mi moze trajati lagano, uopste ne promijeni ni boju, ni ukus. Smile A sastav je sledeci: 200gr indijskih oraha (otprilike manje vise ja nikad ne stavljam striktno toliko i toliko) susama od 30 do 50 gr ne vise, 2-3 kasike maslinovog ulja, soli pola cajne kasicice (ja stavljam krupnu nerafinisanu jer sitnu nikad i nikako ne koristim)  i malo vode dospes u zavisnosti koju cvrstinu pastete zelis (otprilike na ovu kolicinu trecinu neke manje case vode). Rado bih i ubacila sliku da ti pokazem kako to izgleda ali ne umijem... Smile
    Ima uputstvo za ubacivanje slika u kategoriji Tema po izboru, Obavještenja. Može se koristiti i neki drugi server za postavljanje slika pa kopirati putanja pomoću ikonice do ove.

    Indijski orah i ostalo iz tog recepta su trajni sami po sebi. Može li neka pašteta kojoj je osnova pasulj da se napravi trajnija, da se dodaju prirodni konzervansi neki?
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Jovana 21/2/2016, 12:48

    PavleS (citat):
    Kalina7 (citat):
    PavleS (citat):Ima li junaka ili junakinje da napravi recept za trajnu vegetarijansku paštetu (da može u frižideru desetak dana stajati), ili ćemo morati da tražimo pomoć od doktora svih nauka i njegovog ekspertskog tima? Smile
    Nisam junakinja ali mogu reci Very Happy hehe... Very Happy Ja sam bas nocas napravila vegetarijansku pastetu nesto slicno po Nininom receptu. Meni je ona ekstra i drzim je od 7-10 dana u frizideru, mala teglica mi moze trajati lagano, uopste ne promijeni ni boju, ni ukus. Smile A sastav je sledeci: 200gr indijskih oraha (otprilike manje vise ja nikad ne stavljam striktno toliko i toliko) susama od 30 do 50 gr ne vise, 2-3 kasike maslinovog ulja, soli pola cajne kasicice (ja stavljam krupnu nerafinisanu jer sitnu nikad i nikako ne koristim)  i malo vode dospes u zavisnosti koju cvrstinu pastete zelis (otprilike na ovu kolicinu trecinu neke manje case vode). Rado bih i ubacila sliku da ti pokazem kako to izgleda ali ne umijem... Smile
    Ima uputstvo za ubacivanje slika u kategoriji Tema po izboru,  Obavještenja. Može se koristiti i neki drugi server za postavljanje slika pa kopirati putanja pomoću ikonice do ove.

    Indijski orah i ostalo iz tog recepta su trajni sami po sebi. Može li neka pašteta kojoj je osnova pasulj da se napravi trajnija, da se dodaju prirodni konzervansi neki?
    Aha super. Smile
    A sto se tice pastete od pasulja ja iskreno ne znam da li to moze i kako bi izgledalo,  jer mahunarke nikad nisam koristila u tu svrhu. Javite se sirovojedci da cujemo vasa iskustva. Smile
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  ljuba79 21/2/2016, 14:29

    Pozdrav,
    imam ponesto iskustva oko tih recepata...
    Pravim pastete stapnim mixerom, i shvatio sam da je to razno semenje(suncokret, lan, golice, leblebije..) najbolje prvo potopiti(npr. preko noci).
    Onda uz malo maste u obliku zacina, (pa limuna, maslina za kiselost, svezeg korijandera, mirodjije, bosiljka...) i kombinacija uopste samih semenki(ne bih se vezivao za recepte u gramima...vec sa onim sto imamo) - moze ispasti svasta lepo(mozda nekad ne i preukusno) - ali je najbitnije da je zdravo...Treba se ipak naviknuti...
    Sto si tice pasulja i tih tvrdjih mahunarki, sociva itd. - mislim da se isto treba natapati - ali i posle malo dokuvati, jer ipak su tvrde...
    Trajnost odlucuju sastojci - ako ima belog luka, ili nesto kvarljivo - onda naravno necemo praviti vece kolicine...Mada i to dobro zatvoreno(mozda cak vakumske plasticne posude) - moze trajati u frizideru bar sedmicu...
    Mislim da se treba eksperimentisati najbolje u ritmu sa sezonskom hranom, ali ne i previse raznovrsnoh sastojaka...2-3 vrste, zbog varenja...
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nikola Šavija 21/2/2016, 17:09

    Biće uskoro nekih namaza od graška, soje, pasulja samo strpljenja. Do tad je dobar i pesto đenoveze Smile.

    Mahunarke je najbolje prvo potopiti preko noći pa ih tek sutradan kuvati. To je dobro iz razloga jer se kuvanjem gube nutrijenti, a što se kraće kuva to je bolje. Potapanjem smanjujete vreme kuvanja i brze oslobađate enzime tako da se kasnije mahunarke lakše vare. Kada se mahunarke dobro obrade (natope, pa skuvaju) manje nadimaju. Obavezno je kuvati mahunarke jer su toksične u maloj meri i može doći do bolova u stomaku. Nemojte slušati razne stručnjake kao ja nekada davno pa kad sam jednom pojeo tako azuki pasulj boleo me stomak nekoliko sati. Oni doduše kažu da se isklijale mahunarke mogu jesti, što nije tačno. Mogu se jesti klice, ali ne i plod.

    Ljuba je dao dobre ideje. Ali neko ko nema iskustva u pripremanju hrane ne može bez recepata spremiti nešto ukusno. Ukus je bitan. Da nije Bog bi stvorio neukusnu hranu. Elen Vajt priča u knjizi: Saveti o životu i ishrani da je mnogo bitno da je zdrava hrana jednostavna i ukusna. Posebno je to bitno ljudima koji sa mesne ishrane prelaze na biljnu. Uzgred nisam sirovojedac Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  PavleS 22/2/2016, 23:46

    Nikola Šavija (citat):Pašteta od soje

    Sastojci:

    - 3 supene kašike mlevene golice
    - 3 supene kašike mlevenog suncokreta
    - 3 supene kašike kuvane soje
    - 3 supene kašike pivskog kvasca
    - 150 ml hladno ceđenog suncokretovog ulja
    - 150 do 200 ml vode
    - 1/2 supene kašike suvog vlašca
    - 1/2 supene kašike morske soli
    - 1/2 čajne kašike suvog belog luka
    - po želji dodati ljutu alevu papriku

    Priprema:

    Sve sastojke izblendovati u blenderu malo jače snage 3 minuta.

    Pašteta može da stoji u frižideru od 7 do 10 dana.
    Da se pravi. Smile
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 23/2/2016, 11:32

    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 24/2/2016, 11:39

    Namaz od bundeve i bosiljka - zdrava verzija "pesto đenovezea"

    Može da stoji u frižideru 10 dana i više.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  ljuba79 24/2/2016, 16:00

    Nina, pretpostavljam da ste za ovaj "pesto", kao i za onu predhodnu pastetu od soje - koristili semenke bundeve(golice-kao sto je napisao Nikola u nekom od predhodnih postova)? Ne bi bilo lose naglasiti, jer moze ispasti zabuna - pa da neko uzme npr. "meso" bundeve...
    Sve pohvale za recepte...
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 24/2/2016, 16:19

    ljuba79 (citat):Nina, pretpostavljam da ste za ovaj "pesto", kao i za onu predhodnu pastetu od soje - koristili semenke bundeve(golice-kao sto je napisao Nikola u nekom od predhodnih postova)? Ne bi bilo lose naglasiti, jer moze ispasti zabuna - pa da neko uzme npr. "meso" bundeve...
    Sve pohvale za recepte...

    Da, sjemenke bundeve su u pitanju. U članku smo ispravili da su u pitanju sjemenke.
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 25/2/2016, 14:14

    Pašteta od soje i suncokreta

    Jednostavan recept, pašteta je ukusna i bogata mineralima, proteinima...
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 3/3/2016, 18:51

    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 6/3/2016, 15:47

    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  ljuba79 6/3/2016, 17:26

    Pozdrav, samo mali predlog na osnovu ovog prethodnog recepta...  Idea  Mozda da isprobate u nekoj od "kora" za tortu - dakle ta podloga pre fila, da ubacite neke zitarice. Najbolje one presovane pahuljice za musli...Ovsene vezuju masu...Kao i Chia semenke ili lanene kao zamena za jaja...Naravno, prvo se pahuljice potope(ne previse) - za to se moze koristiti sok od narandze. Moze malo da se narenda kora citrusa u isto(onaj narandzasti deo nije gorak), a sve u nekoj varijanti gde ce i preliv gore biti od narandze - pulpe...Chesse cake od narandze, ili kao plazma torta, jaffa...Listici sveze mente odlicno pasu za ukras ;-)
    Mislim da se tako moze dobiti zamena za belo testo, zdravo je, izbegne se previse masnoca iz orasastih proizvoda, a bitno - ekonomicnije je...
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 25/5/2016, 18:47

    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 28/6/2016, 17:49

    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 29/9/2016, 17:11

    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 30/9/2016, 16:22

    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 6/11/2016, 16:24

    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Nina V 6/11/2016, 16:28

    Sirovo, ukusno i jednostavno za napravit. Kolač od bademove pulpe i kokosovog maslaca.

    http://www.buditezdravi.info/recepti-zdrave-hrane/466-kolac-od-bademove-pulpe-i-kokosovog-maslaca

    Sponsored content


    RECEPTI ZDRAVE HRANE - Page 2 Empty Re: RECEPTI ZDRAVE HRANE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/3/2024, 20:38