BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

»  DANILO I OTKRIVENJE
Yesterday at 23:11 by PavleS

» DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE
Yesterday at 17:10 by D.Kresac

» TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA
Yesterday at 10:29 by PavleS

» ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...
Yesterday at 09:59 by PavleS

» RECEPTI ZDRAVE HRANE
7/12/2016, 12:15 by Nina V

» VAKCINACIJA, VIRUSI...
7/12/2016, 10:25 by Zdravko Vučinić

» BRAČNI ODNOSI
6/12/2016, 19:38 by Nina V

» HRISTOVA LJUDSKA PRIRODA I NAŠA PRIRODA
6/12/2016, 01:16 by Zdravko Vučinić

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
5/12/2016, 20:32 by PavleS

December 2016

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

OPRAVDANJE VJEROM

Share

Zdravko Vučinić
    Admin

Broj komentara : 497
    Registration date : 2013-10-03

OPRAVDANJE VJEROM

Komentar  Zdravko Vučinić on 22/1/2015, 21:05

Koga zanima šta je zaista opravdanje vjerom, šta je u suštini prava vjera i druge zanimljive stvari koje se direktno i veoma konkretno tiču čovjekovog spasenja, može da pogleda izvanrednu seriju predavanja gospođe Margaret Dejvis.
    Predavanja su značajna naročito za one ljude koji iskreno žele da rastu u vjeri, jer ona, između ostalog, govori o zabludama ljudi koji misle da su pravi vjernici (i navodi primjer sebe i svog supruga koji su dugo bili misionari a nijesu shvatali suštinu hrišćanstva) i objašnjava kako se ustvari postaje pravi vjernik-hrišćanin.
    Po mom ličnom mišljenju, u pitanju su rijetko dobra predavanja koja se mogu pronaći na Internetu vezano za ove značajne teme.

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2905
    Registration date : 2008-11-01

Re: OPRAVDANJE VJEROM

Komentar  PavleS on 19/4/2015, 20:06

Knjiga Margaret Dejvis pod naslovom "Šta mi treba činiti da naslijedim život vječni" biće objavljena na sajtu IRI u seriji članaka:

Šta mi treba činiti da naslijedim život vječni? (1)

Zdravko Vučinić
    Admin

Komentar  Zdravko Vučinić on 27/4/2015, 10:03

Predavanje Zek Punena, člana jedne hrišćanske zajednice sa čijim učenjem se ne slažem (nešto slično kao baptisti), ali sve što ovaj čovjek priča je izuzetno korisno i veoma rijetko se može čuti od propovjednika koji imaju i veću svjetlost možda od njega (u doktrinarnom smislu). Čovjek drži mnogo dobra predavanja, pogađa srž hrišćanstva.

U konkretnom predavanju koje sam postavio on govori, na primjer, da služba Bogu ne znači koliko godina držiš propovjedi, predavanja i slično i koliko je ljudi možda time blagoslovljeno (obraćeno ili čulo za Boga), nego svetost života određuje ko je Božji sluga (Rimljanima 6:22). Za ljude koji kažu da su u službi Bogu (drže propovjedi, predavanja, objavljuju knjige, video materjale itd itd) a nijesu postali bolji, prestali da žude za novcem i častoljubljem i slično, Zek Punen kaže da su u službi sebi, iako je možda preko njih došlo do obraćenja ljudi.
    Ovaj čovjek u ovom predavanju priča i mnoge druge stvari koje je vrijedno čuti, a koje se rijetko mogu čuti od predavača koji za sebe kažu da su religiozni ili da su hrišćani.
    Uz predavanja Margaret Dejvis, mislim da na Internetu nema boljih predavanja na temu opravdanja vjerom, posvećenja i hrišćanskog života, od ovih koje drži Zek Punen (ja bar nijesam još naišao). Naknadno ću postaviti još neka njegova predavanja za koje procijenim da mogu biti od koristi.  

SimaS

Broj komentara : 56
    Registration date : 2011-07-17

Komentar  SimaS on 27/4/2015, 18:38

Zak ima dosta dobrih predavanja ,jedna od meni boljih je o mariji i marti ...no nikako mi nije jasno kakav problem ima sa subotom ....prosto je neverovatno koliko ulazi u prakticno jevandjelje a tu ga promasuje nasiroko ...evo postavio bih ako vec ranije nije Jack Sequeira vredi pogledati ceo ovaj serijal a ovo je u vezi opravdanja verom

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 27/4/2015, 19:18

Ima Zek gafova i bez Šabata, ali evo Zdravko kaže da je na temu opravdanja vjerom i praktičnog hrišćanstva odličan, pa samo u tom kontekstu i preporučujemo ljudima da poslušaju.

To sa doktrinarnim zabludama je samo dokaz koliko pripadnost crkvama može da osakati ljude u pogledu zdravorazumnosti vjere. Slušajući neke crkvenjake, često mi je padalo na pamet da ih pitam šta vam daju tamo da tako otupavite, nego ispalo bi kao vrijeđanje... Izgleda da pored toga što su pod velikim uticajem sile tradicije i opšteprihvaćenih teoloških zabluda, u crkvenim školama i na teološkim fakultetima, religijskim seminarima i sl. toliko su usavršene metode indoktrinacije, pranja mozga i psihološkog profilisanja za stvaranje crkvenih vojnika da su veoma rijetki pojedinci koji to mogu prepoznati i oduprijeti se. Jezuiti su vjerovatno najveći specijalisti na tom polju, mada ja vjerujem da takve instrukcije primaju medijumi od demona, slično kao što se radi kad su u pitanju bitne odluke za različite centre moći...

SimaS

Broj komentara : 56
    Registration date : 2011-07-17

Komentar  SimaS on 3/5/2015, 11:01

prvih desetak minuta malo gnjavi posle jako dobro i prakticno govori o ovoj temi ...
    http://www.hriscanskivideoklub.com/null/videos/viewvideo/698/predavanja/spasenje-verom-erik-wilson

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 11/9/2015, 22:50

Postavili samo knjigu ŠTA MI TREBA ČINITI DA NASLIJEDIM ŽIVOT VJEČNI spremnu za štampu na sajtu IRI.

Ovako će izgledati korice:

PavleS: komentar modifikovan dana: 14/9/2015, 15:59; prepravljeno ukupno 2 puta

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 13/9/2015, 14:00

Prije štampe ove vjerovatno najvažnije knjige koja trenutno postoji o predmetu ulaska u vječni život, dodatno smo iskontrolisali sve tekstove i napravili korekcije gdje god je to potrebno. Sada su skoro svi bibllijski citati iz Biblije NRP a ostalo iz DK. Pored toga, dorađena je koncepcija knjige po tematskim cjelinama. Naravno nijedan citat nije izostavljen ili mijenjan, jer to je autorka odlično odradila.

Dakle, namjeravamo štampati ograničen tiraž, koliko smo u mogućnosti, što ne znači da ova knjiga ne zaslužuje masovnu distribuciju. Najtoplije preporučujemo da je dijelite svima koji teže hrišćanskom životu.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 8/10/2015, 13:25

Knjiga ŠTA MI TREBA ČINITI DA NASLIJEDIM ŽIVOT VJEČNI izašla je iz štampe u Srbiji.
    Svi koji su zainteresovani mogu da se jave na telefon 069-102-1986 da dobiju besplatan primjerak.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 13/1/2016, 20:56

Par riječi vezano za protekle događaje, reakcije ljudi na religiju, uz primjer osobe koja se na ovom forumu predstavljala pod raznim nadimcima, od kojih je poslednje bilo "Be snake and dove"...

Kad ljudi na neki način požele saznati istinu, Bog im je otkriva.
    To je kritičan period za svaku osobu, koliko će pošteno i iskreno odreagovati na osvjedočenje. Zbog toga u Bibliji stoji da su blagosloveni oni koji primaju istinu kao mala djeca. Duh lutanja i bespotrebnog igranja sa svjedočanstvom koje smo dobili proizvodi duhovnu nesigurnost, vječitu nedorečenost, relativizam i sumnju. Ne očekuje Bog od nas da odmah sve razumijemo, zdravo preispitivanje je uvijek dobro sve dok se um potpuno ne učvrsti u biblijskoj vjeri koja se kao takva ne može srušiti na bilo koji način. Naravno ne zato što smo postali fanatici, već zbog utemeljenja na Stijeni vječne istine.
    Upoznao sam više ljudi koji su lutali u vjeri i na kraju je izgubili. Neki misle da moraju probati otrov da bi se uvjerili da je otrovna. Na vrhuncu tog procesa, oni sve počinju da relativizuju, da izlažu različite opcije za potpuno jasna i nedvosmislena učenja Božje Riječi, da bi na kraju sve zdravo odbacili i odali se uživanju u spoticanju onih koji imaju vjeru, ali su kolebljivi.

Ispravna religija se najbolje propovijeda i prenosi životnim primjerom, a zatim živim susretima i svjedočanstvom u zgodnim prilikama koje otvara sam Bog. To što mi ne pišemo o takvim stvarima, nipošto ne znači da ih nema. Ovako preko interneta, ljudi takođe dolaze do spoznaje istine i mnogi se obraćaju za koje mi i ne znamo, ali to nema težinu kao živa riječ. Najprije zato jer nas mnogi od vas učesnika ili čitalaca na forumu ne poznaju, što kod nekih može da proizvede određene sumnje u naše motive, namjere, kakvi smo zaista ljudi, itd.

Sledeća stvar koju bih želio naglasiti je potrebna za poniznim i mirnim duhom. Živimo u vremenu koje sve prije baštini od te osobine. Kao što stoji u Bibliji, poslednje je vrijeme i ljudi su samoživi, materijalisti, hulnici itd. Dakle, ako nekog prepoznate kao biblijskog vjernika, trebate ga cijeniti i poštovati pa makar bio manji od makovog zrna. To je vrlo važno za duhovno zdravlje i izgradnju.

Mi sami, svako za sebe, moramo tačno znati šta vjerujemo. Ne smijemo se oslanjati na svjetske autoritete, već misliti svojom glavom i mudro se poslužiti zaostavštinom onih koji su prije nas prošli put dobre vjere. Istina se vezuje i nadograđuje, ali ona je istovremeno na svoj način i nova za svaku generaciju. Stoga se treba čuvati i od tradicije.

Znam da nije sve jednostavno i da će iskušenja dolaziti, ali pozivam vas da se držite, jer ništa na svijetu nema ovu vrijednost, ni izdaleka.

Ivan__

Broj komentara : 17
    Registration date : 2015-10-27

Komentar  Ivan__ on 19/1/2016, 15:35

Zdravko Vučinić
    Admin

Komentar  Zdravko Vučinić on 16/4/2016, 00:28

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 20/4/2016, 20:49

ljuba79

Broj komentara : 119
    Registration date : 2015-07-23

Komentar  ljuba79 on 22/8/2016, 20:17

Pozdrav,
    da li neko ima link za sjajnu knjigu u pdf u - Poslusnost verom (Moris Venden) - ali na engleskom? Procitao sam je ranije na Iri sajtu, pa zelim da je preporucim strancima...
    Ne mogu da izguglam... Hvala!

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 22/8/2016, 20:44

ljuba79 (citat):Pozdrav,
    da li neko ima link za sjajnu knjigu u pdf u - Poslusnost verom (Moris Venden) - ali na engleskom? Procitao sam je ranije na Iri sajtu, pa zelim da je preporucim strancima...
    Slabo ti šta ima kod zapadnjaka za dž, moj Ljubo.
    Neki haceri kad smo pregovarali s njima da oko objave knjige Opčinjen tamom su bili ubijeđeni da mi pazarimo od online izdanja. Smile

Mato T

Broj komentara : 52
    Registration date : 2016-08-17

Komentar  Mato T on 22/8/2016, 21:58

PavleS (citat):
    ljuba79 (citat):Pozdrav,
    Slabo ti šta ima kod zapadnjaka za dž, moj Ljubo.
    Neki haceri kad smo pregovarali s njima da oko objave knjige Opčinjen tamom su bili ubijeđeni da mi pazarimo od online izdanja. Smile

Uspio sam je ja skinuti za džabe Smile u pdf-u, iako oni nedaju! Kome treba neka mi samo pošalje mail u PP, pa mu pošaljem knjigu! Možda nije baš pametno da je dijelimo javno Smile...

ljuba79

Broj komentara : 119
    Registration date : 2015-07-23

Komentar  ljuba79 on 22/8/2016, 22:33

Nazalost, i Jevandjelje hoce da naplate... Strasno...
    Ok, Mato, hvala, pisacu ti poruku...
    Nego, svaka preporuka za tu knjigu, jedna od najboljih o opravdanju verom koju sam procitao. Ima je na Iriju na nasem jeziku...

Zdravko Vučinić
    Admin

Komentar  Zdravko Vučinić on 22/8/2016, 23:18

Ako Bog da u bliskoj perspektivi bavicemo se malo vise temom opravdanja vjerom kao i posvecenja, sto je usko povezano. U pitanju su najznacajnije teme za jednog hriscanina, ustvari to je temelj, i vjerujem da se neprijatelj iz tog razloga trudi da ove teme budu po malo zapostavljene. Upravo na ovoj temi adventisti su pali jos 1888 godine na cuvenoj konferenciji u Mineapolisu, bez obzira sto im je Bog dao svjetlost preko Vagonera i Dzonsa a Elen Vajt podrzala. Ima o tome na nasem sajtu.
    Gresno, nepokajano srce ne zeli besplatno i nezasluzeno spasenje vjerom, vec u svojoj sili hoce da doprinese svom spasenju. Bavicemo se time detaljnije u bliskoj perspektivi.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content Today at 06:48

Danas je 9/12/2016, 06:48