BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
 ŠTA JE SEKTA? EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
 ŠTA JE SEKTA? Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
 ŠTA JE SEKTA? Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
 ŠTA JE SEKTA? Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
 ŠTA JE SEKTA? Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
 ŠTA JE SEKTA? Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
 ŠTA JE SEKTA? Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
 ŠTA JE SEKTA? Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
 ŠTA JE SEKTA? Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+2
Gresnik
Zdravko Vučinić
6 posters

    ŠTA JE SEKTA?

    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     ŠTA JE SEKTA? Empty ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  N.K. 20/11/2014, 04:51

    Kada neko kaze ili se po nekome vidi, da se drzi samo ucenja Svetog Pisma - taj neko se odma od strane takozvanih "crkava", njenih sledbenika, kao i mnogih drugih ljudi proglasava za sektasa. Odma se svrstava pod to da pripada nekakvoj il nekoj sekti, ili necemu slicnom...

    Bilo bi dobro da se na ovu temu kaze nesto vise, da probamo da raskrinkamo o cemu se tu zapravo radi.

    Vikipedija inace brani stav institucije, crkve - jer ocito, naglasava da je sekta sve sto se odvoji od: ZVANICNOG UCENJA SAME CRKVE - umesto da kazu od: UCENJA SVETOG PISMA!

    Evo sta tacno kaze vikipedija. <-Из Википедије, слободне енциклопедије->

    Секта (лат. secta и лат. sequi и под утицајем лат. secare) је издвојена или затворена група људи која чврсто следи своја начела. Најчешће се секта формира насупрот основној групи из које је потекла, развијајући учење, које је по уверењу чланова секте, исправније у односу на учење основне групе. За све чланове секте карактеристично је да имају чврсту организацију и јединствене обавезне ритуале. У једном броју монотеистичких религија свако одступање од прокламованих догми, проглашава се сектом.

    У почетку секта је била неутралан појам за једну мањинску групу која би долазила у конфликт са већином. Тај појам се најчешће користио у античким филозофским круговима, описујући мање филозофске групе. У том смислу и рано хришћанство може да се разуме као секта унутар јудаизма. У средњем веку појмом секте су описиване јеретичке групе које су се одвајале од већинске Цркве. У модерно доба се под сектама најчешће подразумевају затворене верске групе, односно култови.

    <-Подела->

    Псеудохришћанске секте, секте које су се одвојиле од званичног учења цркве.

    Псеудохиндуистичке и далекоисточне секте, основа ових секти су будизам и хиндуизам.

    Синкретистичке секте, ове секте представљају мешавину разних религијских праваца, као и окултизма и магије.

    Сатанистичке секте, секте које заговарају Сатану као врховног Бога.

    <-Дефиниције->

    По немачком социологу Максу Веберу (нем. Max Weber), секте се од Цркве разликују по механизмима примања чланства у своје редове. Док се по правилу, након личне одлуке кандидата а пре пуноправног учлањивања у секту, мора проћи одређена процедура провере услова за пријем, верници Цркве су већ као такви рођени. Америчко аустријски социолог Петер Бергер (нем. Peter Ludwig Berger) у сектама види организациони модел самозаштите колективних мањина.


    Koja je definicija sekte? <-Sa sajta got questions->

    Odgovor: Kad cujemo rec “sekta”, cesto mislimo na grupu koja proslavlja sotonu, zrtvuje zivotinje ili ucestvuje u zlim, bizarnim i paganskim ritualima. Kako god, u stvarnosti, vecina sekti izgleda bezazlenije. Specificna hriscanska definicija sekte je “religijska grupa koja porice jednu ili vise osnovnih biblijskih istina”. Jednostavnije receno, sekta je grupa koja naucava nesto sto ce prouzrokovati da se neko ne spasi, ako u to veruje. Za razliku od religije, sekta je grupa koja tvrdi da je religijska, ali koja porice osnovne istine te religije. Hriscanska sekta je grupa koja porice jednu ili vise osnovnih istina hriscanstva, dok za sebe tvrdi da je hriscanska.

    Dva najuobicajenija ucenja sekti su da Isus nije Bog i da se spasenje ne postize samo verom. Poricanje Hristovog bozanstva rezultuje naucavanjem da Isusova smrt nije dovoljna cena za nase grehe. Poricanje spasenja po veri dovodi do ucenja da se spasenje postize nasim delima, a to je nesto sto Biblija izricito odbacuje. Dva najpoznatija primera sekti su Jehovini svedoci i Mormoni. Obe grupe za sebe tvrde da su hriscanske, ali obe poricu bozanstvo Hristovo i spasenje po veri. Jehovini svedoci i Mormoni veruju mnogo toga sto je u skladu ili slicno onome sto Biblija uci. Ipak, cinjenica da poricu Hristovo bozanstvo i propovedaju spasenje delima, svrstava ih u sekte. Mnogo Jehovinih svedoka, Mormona i clanova drugih sekti su “dobri ljudi”, koji iskreno veruju da se drze istine. Kao hriscanima, nasa nada i molitva mora biti da mnogi ljudi koji su ukljuceni u sekte uvide laz i budu privuceni istini spasenja kroz veru u Isusa Hrista.


    avatar
    Gresnik


    Broj komentara : 17
    Локација : Bijeljina
    Registration date : 2014-11-13

     ŠTA JE SEKTA? Empty Re: ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  Gresnik 20/11/2014, 09:51

    Da doprinesem temi koliko mogu...

    Etiketu "sektas" smislili su i priljepili ljudi koji misle da imaju monopol na teologiju i na duhovni zivot covjeka. Kod nas su to danasnji katolicizam i pravoslavlje (oni koji sebe nazivaju crkvom). Sve sto oni smatraju da nije u skladu sa njihvom shvatanjima nazivaju sektom ili jeresima (usput jeres "heresis" znaci izbor). Naravno neuk narod koji voli da neko drugi za njega misli i preuzima odgovornost pokorava se svojim popovima, fratrima i hodzama i na prvu loptu odbijaju ponudjenu Istinu iz Biblije. Mnogo je ljudi pod uticajem savremenih fariseja i ti ljudi su toliko uplaseni da smatraju da je cak grijeh citati Bibliju jer toboze nismo dostojni da je citamo (al naravno fariseji "jesu"). Ljudi ostaju u mraku ususkani u laznu formu relgioznosti, sire pogresna shvatanja iz neznanja i naravno, ako ne otvore svoje srce za primanje Istine, duhovno propadaju.

    Onaj ko je cvrst u Istini, koji stoji u Hristu vjerom i ljubavlju prema Njemu i Njegovim Zakonima, moze samo zaliti ove sto ga nazivaju sktasem.
    Svi mi kojima je mrak skinut sa ociju i koji smo se cjelim bicem obratili Bogu, prosli smo korz tu osjetljivu fazu kada nam smeta da nas nazivaju tako ali molitvom i milosti Hristovom dobijemo snagu da se sa time izborimo. Kad se sjetimo samo sta je sve Hristos istrpio zbog nas i naseg spasenja, najmanji problem treba da nam bude to sto nas neko zove sektasem.

    Usput mislim da o tome sta je i ko je zaista danas sketa moze dati ovo predavanje Valtera Fajta koje imate na sajtu religija.me koje na FANTASTICAN nacin objasnjava sta Biblija ziasta jeste, kako da se tumaci i kako su jezuite neke dijelov mjenjali kada su vidjeli da je ne mogu pobjediti fizickim unistavanjem https://www.youtube.com/watch?v=F7J2Yo5C_3c

    Mislim da Pavle i Zdravko imaju nekoliko clanaka napisanih na temu "sekta" i moze se naci sve na sajtu.

    Pozdrav!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

     ŠTA JE SEKTA? Empty Re: ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  PavleS 20/11/2014, 10:03

    Etiketu "sektas" smislili su i priljepili ljudi koji misle da imaju monopol na teologiju i na duhovni zivot covjeka. Kod nas su to danasnji katolicizam i pravoslavlje (oni koji sebe nazivaju crkvom).
    Ista matrica je kad nemoralna žena (kurva) galami o moralu i stalno potencira to pitanje ogovarajući i napadajući druge. Tako i crkve (najveće sekte).
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

     ŠTA JE SEKTA? Empty Re: ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  Zdravko Vučinić 20/11/2014, 10:11

    Apostola Pavla su najviše proganjali njegovi sunarodnici, Jevreji, i religijske vođe tog doba. Nazivali su ga i kolovođem sekte. Ta matrica se ponavlja kroz cijelu istoriju.

    „Utvrdili smo da je ovaj čovjek kuga, da izaziva pobune među svim Judejcima po cijelom svijetu, da je kolovođa nazarećanske sekte...“ (Djela 24:5).

    „Ali priznajem ti da živim po učenju koje oni nazivaju ‘sektom’, i po tom učenju služim Bogu svojih praočeva, vjerujući sve što je izneseno u Zakonu i napisano u Prorocima“ (Djela 24:14).
    avatar
    Gresnik


    Broj komentara : 17
    Локација : Bijeljina
    Registration date : 2014-11-13

     ŠTA JE SEKTA? Empty Re: ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  Gresnik 20/11/2014, 10:59

    Podjelio bih sa vama misljenje jednog mog prijatelja sa jednog foruma kada sam ga ja pre par godina upitao sta je sekta i ko je dao tu "etiketu" . Imajte strpljena i procitajte (na gramaticke greske ne obracajte panju):

    "Pored svega, kod katolika se na sluzbi jasno i glasno citaju delovi biblije i drze se propovedi iz nje slicno kao i kod protestanta.
    Pa je i tako ljudima Biblija bliza.
    A kod nas u pravoslvnoj crvki znas i sam kako.
    Katolici su prinudjenid a tako popstupaju, zbog konkurencije. Zbog protestanata. Inace bi i oni sakrivali od ljudi sa ciljemd a ne vide istinu i da uce pogresno.

    Zasto je to tako kod pravoslavaca?
    Crkva se boji konkurencije. Videli su kako su katolici imali stalne pokrete ljudi koji su pokusvali da uvedu pravu veru na osnovu Biblije i na kraju se podleili na katolike i protestante.
    Takve su onda katolici ubijali 1260 godina dugo. Kod pravoslavnih je bilo isto takvih koji su pokusvali, ali daleko manje jer im nije bila biblöija dostupna i poznata.
    Pravoslavna crkva je sve te koji su pokusvali, istrebila gore nego katolici.
    I danas, bojeci se da ce ljudi da napuste crkvu i da ce oni oslabiti i da ce se dizati vise pokreta unutar crkve i vani ako se narod dohavti do Biblije ili ako nauci iz nje nesto, drze ga u neznanju na taj nacin sto mu pevaju bibliju na strani jezik.

    Sada cu ti pokazati kako su se svi ti pokreti u pravoslvlju zvali.
    To su sve Srbi koje su oni pobili i istrebili.
    Mi kao narod nosimo to prokletstvo i krv svoje brace.
    I nikad se nismo pokalai i priznali. Katolici su isto to radili, ali nisu uspeli tako radikalno da istrebe sve te ljude kao pravoslvna crkva.
    Posle kada je katolicka crkva izgubila moc, i prestala da progoni, mnogi su odna osnovali crkve.
    Dok u prvoslavlju tu nemamo ni jednu drugu crkvu. jer su ih sve pobili. To potvrdjuje i jedan ruski pisac.

    Mnogi su se pored svega od katolika, takodje spasili od istrebljenja jer su od katolickog progonstva pobegli u ameriku
    . I ucestvovali su u osnivanju te drzave u kojoj je bilo najvece gradjasnko pravo i versko ikada vidjeno
    . Zato je ta zemlja blagoslovljena. Ali se onda i sama kvari kako opisúje otrkivenje jovanovo.
    Procitaj moju temu istina o drugoj zveri vise nije tajna

    Evo svih tih pokreta koji su proistekli iz pravoslavlja:

    Iz takozvane „Svete, saborne i apostolske crkve“ je proistekao i čitav niz kako ih oni zovu, sekti,

    Popovci

    Auškovci,

    Černabiljci

    Bespopovci

    Teodosijevci

    Stranjici

    Spelevci

    Pastuhovci

    Samokreščenci

    Akuljinovci

    Stefanovci

    Srednjaci

    Čislenici

    Hlisti

    Skopci

    Napoleonovci

    Subotari (nisu advnetisti, mnogo pre)

    komunisti (hrišćanski, ne ovi sto su bili nedvano)

    Joaniti

    Jovanovci

    Bogumili

    Danas ih nema nigde, jer su ih sve pobili.

    Bogumili su pobegli u Bosnu i tamo su neko vreme ziveli na miru a onda su pravolsavci poceli da ih istrebljuju.
    Onda su prihvatili islam da bi ih ovi zastitili. Ne zbog vere. Ali su vremnom skroz postali muslimani naredne generacije.
    Pa smo nedavno ratovali sa vecim brojem njih u Bosni. Oni koji nisu prihvatili Islam, su nasi istrebili do deteta u kolevci.
    Najvise se u tome pod blagoslovm crklve isticao Brat od Svetog save.

    Crkva je zasluzna da su mnogi od tih srba Bogumila, prihvatili islam.
    Nedvano sam geldao kako ovi muslimani tragaju za svojim precima u bosni.
    I nasli su mnoge dokaze da poticu od bogumila.

    Mnogi se pitaju, pa zasto su ti srbi u bosni, prihvatili islam a mi nismo?
    Kako su samo mogli?
    Zamisli, sam Islam nam je ostavio slobdu vere.
    A nasi svojim srbima nisu, nego su ih ubijali.
    I ovi su morali a prihvate islam da ih ne pobiju sve.
    Ali su vremnom deca njihova, skroz prihvatila islam.
    Naravno da ima i srba pravoslvaca koji su prihvatili islam. Ali ne toliko puno. jer ih niko nije gonio.
    Mnogi od Srba pravoslvaca, kada su videli kako su Srbi Bogumili bili ispod njih a sada odjedared iznad njih i kako im dobro ide i imaju previlegije, i sami prihvatili islam, misleci samo provizorno.
    Ali nove generacije su onda zaglibile.

    Danas su druga vremena, pa crkva nema vlast, pa nemogu da nas pobiju, nego na takav nacin rade protiv nas, da nas u ocima ljudi predstave lose i ocrne.
    I ne prezaju da to ucine i sa Biblijom, povezujuci je sa nama.
    Ucinili su da je narodu ona strana.
    Danas mi se ajvila jedna muslimanka iz bosne i hoce samnomd a proucava Bibliju na pp.
    Cak je i njima, pojam biblija blizi i srodniji."
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     ŠTA JE SEKTA? Empty Re: ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  N.K. 20/11/2014, 13:55

    Pravoslavna crkva izmedju ostalih - sve one ljude koji ne zastupaju njihovo pravoslavno ucenje, naziva sektasima i optuzuje za sektase, a tome uci i svoje sledbenike. Pravoslavna crkva kao i njeni sledbenici bi trebali da pogledaju u svoje dvoriste... Koliko oni zapravo vode racuna o tome sta to uce ljude, i koliko uopste znaju sta je prava vera - govori i slucaj jedne zene moje nekadasnje prijateljice - koja ispoveda pravoslavnu veru, a sa istom spaja: reinkarnaciju, cistiliste, meditaciju, vesticarenje i cita knjige Paola Koelja umesto Biblije za koju kaze: da nemoze nju da cita, jer joj je odbojna i dosadna... Uz sve to, ona ipak ispoveda pravoslavnu veru, il bar misli da to cini... Sto je dokaz da ta crkva, ne samo da ne uci ljude pravoj veri, vec im ne ukazuje na neke stvari koje Biblija jasno osudjuje.


    Nikola27: komentar modifikovan dana: 20/11/2014, 17:23; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Gresnik


    Broj komentara : 17
    Локација : Bijeljina
    Registration date : 2014-11-13

     ŠTA JE SEKTA? Empty Re: ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  Gresnik 20/11/2014, 14:39

    Kad me pljuju, govore da sam sektas, kad su bijesni na mene, kad mi pakoste sa svih strana, kad udarce primam radi Hrista ja se radujem, jer znam da sam na pravom putu. Zato svi oni koji su u Istini i koji stoje u Hristu neka se raduju svakom udarcu u zivotu koji primaju zaradi Hrista. Svijetilite gdje mozete, dajite primjer svojim ponasanjem onima koji su u duhovnoj tami. Svi smo pozvani od Hrista ne da sudimo (bar ne jos u ovom zivotu) nego da pripovjedamo Jevandjelje ("Žetva je velika, a poslanika malo." Matej 9,37). Bice vremena braco za sud. Valja nam se prvo odrzati u vjeri. O tome mislite.



    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     ŠTA JE SEKTA? Empty Re: ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  N.K. 20/11/2014, 15:17

    Kad me pljuju, govore da sam sektas, kad su bijesni na mene, kad mi pakoste sa svih strana, kad udarce primam radi Hrista ja se radujem, jer znam da sam na pravom putu. Zato svi oni koji su u Istini i koji stoje u Hristu neka se raduju svakom udarcu u zivotu koji primaju zaradi Hrista. Svijetilite gdje mozete, dajite primjer svojim ponasanjem onima koji su u duhovnoj tami. Svi smo pozvani od Hrista ne da sudimo (bar ne jos u ovom zivotu) nego da pripovjedamo Jevandjelje ("Žetva je velika, a poslanika malo." Matej 9,37). Bice vremena braco za sud. Valja nam se prvo odrzati u vjeri. O tome mislite.

    Mnogo pljuvanja, ruznih i svakakvih reci primamo radi Hrista, sto je samo jos veci znak da stojimo u istini i da se za istinu borimo. Mnogo puta sam i sam sve to doziveo i na one od kojih sam doziveo sve to, nisam se ljutio. Mi ne treba da sudimo, mi nismo pozvani radi toga - ali takodje, ne treba ni da imamo zalost ovoga sveta koja donosi smrt. Govorimo istinu ma koliko se zbog iste ljudi ljutili na nas. Steta je kad oni kojima se istina govori, ne znaju da se govori za njihovo dobro, i sto upravo oni koji su u zabludi misle da smo u zabludi mi... A sto se tice svega ovde recenog: mislim da ovim sto smo izneli nikome ne sudimo, vec zapravo, skrecemo paznju na neke jako vazne stvari. I sto je rekao PavleS u jednoj temi ovde na forumu: ko ima uho da cuje, cuce, videce i znace - Ljudi i treba da se pitaju i da traze. Svi ljudi koji se nalaze upravo u nekim od ovih postojecih sekti ukljucujuci i ovu zenu koju sam naveo kao primer, a koju licno poznajem, su zrtve lazne vere koju Sotona promovise kroz lazne crkve. Cilj svega ovoga je dakle: da se vidi da sve te lazne crkve, ne uce bas nista dobro mnoge ljude koje drze u svojim kandzama, a cega izgleda i na zalost, ni sami nisu svesni.

    ,,Na kraju, braćo moja, jačajte u Gospodu i u njegovoj silnoj moći. Obucite svu Božju ratnu opremu da biste mogli da se oduprete Đavolovim spletkama. Jer se ne borimo protiv krvi i tela, nego protiv vrhovnih poglavara, protiv sila, protiv kosmičkih vladara tame ovog doba, protiv zlih duhovnih sila na nebesima. Zato uzmite svu Božju ratnu opremu, da biste mogli da se oduprete u zli dan i da ostanete postojani nakon što učinite sve što je potrebno. (Efescima 6:10-13)
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

     ŠTA JE SEKTA? Empty Re: ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  PavleS 20/11/2014, 17:33

    Podjelio bih sa vama misljenje jednog mog prijatelja sa jednog foruma kada sam ga ja pre par godina upitao sta je sekta i ko je dao tu "etiketu" .
    Vrlo dobar sažetak, da znaju kako stoje stvari oni koji se zanose iluzijama da je pravoslavna crkva "dobra" a katolička "loša". Radi se o istoj crkvi proizvedenoj u rimskoj imperiji čija funkcija je upravo bila uništavanje izvornog hrišćanstva i stvaranje lažnog religijskog brenda čija suština je paganska i ekumenska. Treba samo napomenuti da iz katolicizma nijesu izlazile nikakve crkve, već ljudi koji su upoznavanjem sa biblijskim istinama shvatili gdje se nalaze. Crkve su formirane kasnije i sve zastranjivale po istom obrascu kopiranja "Majke kurve", dok su istovremeno tvrdili kako se baštine na nasleđu reformatora. Kod Boga takvo nasleđe jednostavno ne postoji.
    avatar
    Subidubi


    Broj komentara : 16
    Локација : Bozje Kraljevstvo
    Registration date : 2014-11-15

     ŠTA JE SEKTA? Empty Re: ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  Subidubi 20/11/2014, 23:12

    To je tako. Svet je navikao da postoje samo tri velike Crkve: Katolicka, Pravoslavna i Protestantska koje po rangovima kada se gleda broj vernika tako i idu po tom redosledu, prvo mesto: Katolicka, drugo mesto: Pravoslavna i trece mesto: Protestantska. I onda na sve ostale manje Crkve koje imaju i manji broj vernika se stavlja etiketa da su sekte pa cak i da su jeretici. Danas gotovo nikome ne mozes verovati, ni vecim ni manjim Crkvama. Treba se samo na Bibliju oslanjati i ne biti clan ni jedne Crkve ni verske organizacije. Prava Crkva je unutar nas
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

     ŠTA JE SEKTA? Empty Re: ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  Nathanael 22/11/2014, 09:24

    PavleS (citat):
    Podjelio bih sa vama misljenje jednog mog prijatelja sa jednog foruma kada sam ga ja pre par godina upitao sta je sekta i ko je dao tu "etiketu" .
    Vrlo dobar sažetak, da znaju kako stoje stvari oni koji se zanose iluzijama da je pravoslavna crkva "dobra" a katolička "loša". Radi se o istoj crkvi proizvedenoj u rimskoj imperiji čija funkcija je upravo bila uništavanje izvornog hrišćanstva i stvaranje lažnog religijskog brenda čija suština je paganska i ekumenska. Treba samo napomenuti da iz katolicizma nijesu izlazile nikakve crkve, već ljudi koji su upoznavanjem sa biblijskim istinama shvatili gdje se nalaze. Crkve su formirane kasnije i sve zastranjivale po istom obrascu kopiranja "Majke kurve", dok su istovremeno tvrdili kako se baštine na nasleđu reformatora. Kod Boga takvo nasleđe jednostavno ne postoji.

    Istina,ni stari Izrael dok je bio Božji narod davno ,nije imao ustroj kao svijet.Niti kralja niti crkve .A one koje su nazivali svećenicima ,Bog je zapovjedio da ih smatraju svetima i poštuju .Danas pošto smo svi razbacani po svijetu,koji smo moderni 'Izrael' (kršćani koji drže Zakon i imaju znanje) ,nemoguće je uspostaviti državu ,ali smatram da oni koji su istaknuti u propovjedanju (istine bez laži) ,su neka vrsta svećenika i treba ih poštovati ,smatram da je nepoštovanje prema takvima velika uvreda i samom Bogu .

    Sponsored content


     ŠTA JE SEKTA? Empty Re: ŠTA JE SEKTA?

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/3/2024, 18:28