BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE
Yesterday at 23:27 by PavleS

»  DANILO I OTKRIVENJE
Yesterday at 13:49 by PavleS

» RECEPTI ZDRAVE HRANE
Yesterday at 12:15 by Nina V

» VAKCINACIJA, VIRUSI...
Yesterday at 10:25 by Zdravko Vučinić

» BRAČNI ODNOSI
6/12/2016, 19:38 by Nina V

» HRISTOVA LJUDSKA PRIRODA I NAŠA PRIRODA
6/12/2016, 01:16 by Zdravko Vučinić

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
5/12/2016, 20:32 by PavleS

» LJEKOVI (DRUGS) I TERAPIJE SAVREMENE MEDICINE - DA ILI NE?
5/12/2016, 11:08 by Nikola Šavija

» VASPITANJE
3/12/2016, 16:54 by PavleS

December 2016

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

DANIJEL 9 - JEVREJSKA PERSPEKTIVA

Share

Eliezer

Broj komentara : 139
    Registration date : 2013-10-09

DANIJEL 9 - JEVREJSKA PERSPEKTIVA

Komentar  Eliezer on 29/10/2013, 07:40

Posto se na forumu promovise urbana legenda, kako Jevreji ne smiju da proucavaju Danijela 9,24-27 po prijetnjom kletve, kako je to prorocanstvo koje "razara Judaizam" i sl. (na drugim temama se pricalo usputno o tome), evo otvaram ovde novu temu gdje cu staviti nekoliko korisnih linkova glede Jevrejskog shvatanja pomenutog odjeljka iz Danijela.

I ne brinite... nikakva kletva nece da ga stigne zato sto je proucavao pomenuti odjeljak... Ako nista za sada je ziv i zdrav, a kosti su mu na broju. Rolling Eyes 

Danijel 9 - Jevrejski odgovor i kritika

Sefer HaDanijel - komentar (karaitski haham)

Ja inace izbjegavam da kacim bilo tudje stavove ili razmisljanja, jer sve sto sam ne zakljucim ili nisam u stanju sam da pokazem smatram irelevantnim, ali s obzirom na broj predrasuda sa kojima sam se sreo na ovom forumu nije zgoreg da ipak ostavim neka razmisljanja u kontekstu teme.

Tako da ovo treba shvatiti kao koristan izvor za istrazivanje gdje se moze vidjeti druga strana medalje, s obzirom da u hriscanskom svijetu postoji neka vrsta predrasude ili urbane legende da Jevreji izbjegavaju Danijela, da ga uopste ne proucavaju i sl. (kletve i sl. gluposti).

Vlatko

Broj komentara : 456
    Registration date : 2009-07-04

Re: DANIJEL 9 - JEVREJSKA PERSPEKTIVA

Komentar  Vlatko on 29/10/2013, 08:07

Evo još toga od istog genijalca. Ne znam zašto ti uopće toleriraju da pišeš na ovom forumu, Pavle je banirao i za manje od ovakvih gluposti:

Preko 100 postova si već nalupao od kad si došao, a vrtiš se oko 2-3 iste stvari.

szabatka

Broj komentara : 28
    Registration date : 2013-08-03

Komentar  szabatka on 29/10/2013, 08:24

Tacno sam znao da cete se na njega bazirati, a rekao sam Tako-je da ne racunate na ovo jel blago receno ima propusta. Dakle ajmo npr. kad dolazi mesija po njegovom racunanju ? posle 51 ili 52 godine ali sedam sedmica je 49 godina... A blokirao je komentare tako da mu neces ni odgovoriti.

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2902
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 29/10/2013, 10:11

Lazare, kakav je ovo cirkus?

Zdravko Vučinić
    Admin

Broj komentara : 497
    Registration date : 2013-10-03

Komentar  Zdravko Vučinić on 29/10/2013, 11:09

Eliezer (citat):Posto se na forumu promovise urbana legenda, kako Jevreji ne smiju da proucavaju Danijela 9,24-27 po prijetnjom kletve, kako je to prorocanstvo koje "razara Judaizam" i sl. (na drugim temama se pricalo usputno o tome), evo otvaram ovde novu temu gdje cu staviti nekoliko korisnih linkova glede Jevrejskog shvatanja pomenutog odjeljka iz Danijela.
    Eliezer, ja sam ti tačku po tačku protumačio Danila, onako kako mi mislimo. Sad ti nama napiši ovdje ukratko šta ovaj tip kaže, jer dok me ne zaintrigiraš ja zaista ne mogu da ga slušam dva sata, jer sam već dosta toga čuo. Napiši nam ukratko šta on kaže po određenim stavkama. U suprotnom, moraću ti ovo pobrisati jer nam praviš cirkus ovdje. Mi vama ne nudimo nikakve emisije ili ne znam šta, nego iznosimo detalje. Takođe, vidim da i drugi članovi traže da nam to pojasniš ukratko.

Što se tiče kletve, dao sam ti citat sa izvorom i rekao vam da to vidite. Nijesi odgovorio na to. Zašto je data ta kletva? Definitvno nije za ove ljude koje nam ti ovdje reklamiraš. Data je kletva ako pravilno računaš, jer pravilnim računanjem dolaziš do Isusa Hrista. Nije kletva za ove koji fantaziraju, oni su poželjni. Kletva je očito za ove koji dobro računaju i potvrđuju da je Danilo 9 ispunjeno i da je Mesija došao.
    Međutim, ja čak nijesam ništa tvrdio po pitanju te kletve nego sam vama dao da vi to vidite i provjerite.

Osim toga, šta ćemo sa još stotine drugih proročanstava koji se odnose na Mesiju, koji je defitinivno morao da dođe odavno. Dao sam ti takođe citat vezano za Judino žezlo da i to vidiš, ali ništa.

Momak, ne nudiš nam alternativu, a ovamo me napadaš, kvariš mi posao, da plagijam, da nemam stav ili šta već.
    Daj mi alternativu, daj članovima foruma alternativu pa da uporedimo tvoje tumačenje sa mojim.

Članovi foruma su u pravu, trebali smo da te banujemo i da ti brišemo ove postove, ali mislim da ovime samo potvrđuješ ono što mi ovdje iznosimo.
    Čekamo alternativu, a do tada, vjerujemo ovo što vjerujemo.

Eliezer

Komentar  Eliezer on 29/10/2013, 14:53

szabatka (citat):Tacno sam znao da cete se na njega bazirati, a rekao sam Tako-je da ne racunate na ovo jel blago receno ima propusta. Dakle ajmo npr. kad dolazi mesija po njegovom racunanju ? posle 51 ili 52 godine ali sedam sedmica je 49 godina... A blokirao je komentare tako da mu neces ni odgovoriti.
    Na to pitanje je odgovoreno samo sto ne slusas.

Tumacenje ne ide po sistemu "dan za godinu" nego "sedmica za Shemita ili Sbabatnu godinu", pa tako nakon 7 Shabatnih godina se pojavljuje pomazanik, sto je i dalje u okviru sledeceg Shabatnog ciklusa.

Ne vidim sta je tu problem. I za tumacenje oko Isusa pise da ce pomazanik biti pogubljen nakon 62 sedmice, pa ne smeta da umre 3.5 godine kasnije po tumacenju. Wink

Ali nevezano za ovaj stav, poenta je da postoji tumacenje i da je ono u skladu sa tekstom.

Eliezer

Komentar  Eliezer on 29/10/2013, 15:04

Zdravko Vučinić (citat): Eliezer, ja sam ti tačku po tačku protumačio Danila, onako kako mi mislimo.
    Dotacemo se toga sta ja mislim eventualno kroz dijalog... za sada nema potrebe da ulazimo u detalje jer neke druge stvari su bitnije u ovom trenu.

Zdravko Vučinić (citat): Sad ti nama napiši ovdje ukratko šta ovaj tip kaže, jer dok me ne zaintrigiraš ja zaista ne mogu da ga slušam dva sata, jer sam već dosta toga čuo.
    Pa ako sam ja mogao da slusam onog Majkla Ruda dva sata, a prije toga da procitam hiljade stranica od EGW... zasto ti ne bi odvojio dva sata svoga vremena?

Zdravko Vučinić (citat): Napiši nam ukratko šta on kaže po određenim stavkama. U suprotnom, moraću ti ovo pobrisati jer nam praviš cirkus ovdje.
    Opet ti napominjem... ako sam ja mogao gledati Ruda kao Jevrej, pa da ga iskomentarisem u svrhu ustrazivanja, ne vidim sta je problem da stoji ova tema kao tradicionalno Jevrejsko shvatanje ove teme.

A ti ako hoces brisi, samo sto to nije posteno.

Zdravko Vučinić (citat): Mi vama ne nudimo nikakve emisije ili ne znam šta, nego iznosimo detalje. Takođe, vidim da i drugi članovi traže da nam to pojasniš ukratko.
    Krenuo sam i ja da iznosim detalje, ali ste me brisali pa sam ostavio ove linkove da bar ljudi vide drugu stranu medalje. A usput meni nije smetalo da u svrhu istrazivanja pogledam Majkla Ruda koga je kacio jedan od clanova.

Zdravko Vučinić (citat): Što se tiče kletve, dao sam ti citat sa izvorom i rekao vam da to vidite.
    Citat ti je lazan i izmisljen, kao sto je i Aleksandar Medvedev napisao Tajne Biblije.

Ne postoji takva referenca za Talmud.

Zdravko Vučinić (citat): Nijesi odgovorio na to. Zašto je data ta kletva? Definitvno nije za ove ljude koje nam ti ovdje reklamiraš.
    Tekst koji si ostavio ne postoji u Talmudu, u obliku kako si naveo - a valjda ti je to ocigledno jer vidis da su mnogi izracunavali vremena u Danijelu 9.

Zdravko Vučinić (citat):
    Osim toga, šta ćemo sa još stotine drugih proročanstava koji se odnose na Mesiju, koji je defitinivno morao da dođe odavno. Dao sam ti takođe citat vezano za Judino žezlo da i to vidiš, ali ništa.
    Ne mogu hiljadu stvari odjednom... ionako imam da odgovorim bar na 20ak postova prije toga. Dotacemo se i toga ali idem redom.

Zdravko Vučinić
    Admin

Broj komentara : 497
    Registration date : 2013-10-03

Komentar  Zdravko Vučinić on 29/10/2013, 15:14

Pa ako sam ja mogao da slusam onog Majkla Ruda dva sata, a prije toga da procitam hiljade stranica od EGW... zasto ti ne bi odvojio dva sata svoga vremena?
    Kakav bre Majkl Rud. Nemoj mi zamjeriti ali ja sam ovdje prvi put čuo za toga.

Opet ti napominjem... ako sam ja mogao gledati Ruda kao Jevrej, pa da ga iskomentarisem u svrhu ustrazivanja, ne vidim sta je problem da stoji ova tema kao tradicionalno Jevrejsko shvatanje ove teme.
    Napiši nam u osnovnim crtama, nemoj da bježiš od toga.

A ti ako hoces brisi, samo sto to nije posteno.
    Brisanje je opcija kada neko pretjera u nečemu.

Krenuo sam i ja da iznosim detalje, ali ste me brisali pa sam ostavio ove linkove da bar ljudi vide drugu stranu medalje. A usput meni nije smetalo da u svrhu istrazivanja pogledam Majkla Ruda koga je kacio jedan od clanova.
    Možda griješim, ali mislim da sam ti ja samo pobrisao jedan od posljednjih postova gdje si se bavio samnom i slično. Ne brišem ja postove gdje ljudi daju svoja vjerovanja.

Citat ti je lazan i izmisljen, kao sto je i Aleksandar Medvedev napisao Tajne Biblije.
    Ne postoji takva referenca za Talmud.
    Budi pošten pa provjeri to dobro. Nemoj da ja ulazim sad u te provjere. Ustvari, meni to ne znači mnogo.

Tekst koji si ostavio ne postoji u Talmudu, u obliku kako si naveo - a valjda ti je to ocigledno jer vidis da su mnogi izracunavali vremena u Danijelu 9.
    Da, ali niko od njih nije izračunao da je Mesija došao.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 29/10/2013, 17:56

Lazare, ne zamjeri, ali slušati jednog navodnog Jevreja kako govori da Isus nije morao da se žrtvuje, dok cijeli žrtveni sistem od Adama nadalje govori upravo to, i dok Zakon jasno traži smrt prestupnika - isto je kao kad bi Elton John držao predavanje o moralu...
    Stvarno ste skroz propali...

szabatka

Komentar  szabatka on 30/10/2013, 22:01

Eliezer (citat):
    szabatka (citat):Tacno sam znao da cete se na njega bazirati, a rekao sam Tako-je da ne racunate na ovo jel blago receno ima propusta. Dakle ajmo npr. kad dolazi mesija po njegovom racunanju ? posle 51 ili 52 godine ali sedam sedmica je 49 godina... A blokirao je komentare tako da mu neces ni odgovoriti.
    Na to pitanje je odgovoreno samo sto ne slusas.

Tumacenje ne ide po sistemu "dan za godinu" nego "sedmica za Shemita ili Sbabatnu godinu", pa tako nakon 7 Shabatnih godina se pojavljuje pomazanik, sto je i dalje u okviru sledeceg Shabatnog ciklusa.

Ne vidim sta je tu problem. I za tumacenje oko Isusa pise da ce pomazanik biti pogubljen nakon 62 sedmice, pa ne smeta da umre 3.5 godine kasnije po tumacenju. Wink

Ali nevezano za ovaj stav, poenta je da postoji tumacenje i da je ono u skladu sa tekstom.
    Ajde mi molim te nacrtaj i bolje objasni kako to ima sedam sedmica do pomazanika, a on dodje posle 52 godine ?
    I tacno tako, kaze da ce pomazanik biti pogubljem POSLE 62 sedmice, ne kaze da ima 62 sedmice do pogubljenja nego posle , a za 7 sedmica kaze DO. Velika je razlike, tako do slobodno pojasni, nemoj se ljutiti

Jer je ovo poprilicno zanimljivo jer se izmedju 2 rusenja hrama nalazi tacno ni manje ni vise nego 490 godina. U polovinu poslednje nedelje, dakle, 3 i po godine pre rusenja drugog hrama, je prekinuta dnevna sluzba. Dakle samo da je kir dosao i objavio rec 49te a ne 52 sve bi bilo jasno. Ovo je ujedno i rezime ovog predavanja

Eliezer

Komentar  Eliezer on 31/10/2013, 08:15

szabatka (citat): Ajde mi molim te nacrtaj i bolje objasni kako to ima sedam sedmica do pomazanika, a on dodje posle 52 godine ?  
    Skini naocare "dan za godinu" i sve ce ti biti jasno, pa ponovo procitaj ono sto sam napisao.

Prevedeno i nacrtano za tebe, DO Pomazanika je proslo 7 sedmica, u ovom slucaju 7 Shabatnih godina a ne 8 ili 9, tako da se Kir pojavio poslje 7. sedmice (ili DO Kira je bilo 7 Shabatnih godina) a prije zakljucenja 8. sedmice.

szabatka (citat):[i]Jer je ovo poprilicno zanimljivo jer se izmedju 2 rusenja hrama nalazi tacno ni manje ni vise nego 490 godina. U polovinu poslednje nedelje, dakle, 3 i po godine pre rusenja drugog hrama, je prekinuta dnevna sluzba. Dakle samo da je kir dosao i objavio rec 49te a ne 52 sve bi bilo jasno.
    Prorocanstvo nije dato u godinama nego u "Shabatnim godinama" na osnovu ovog tumacenja, i bas zbog toga nije "problem" da dodje 50, 51 ili 52 godine jer zaista dolazi nakon sto prodje 7 sedmica, znaci DO njegovog dolaska 52. godine "od rijeci" je proslo 7 sedmica, a nije proslo 8 sedmica.

Pretpostavljam da bi u ovom kontekstu kako ti razmisljas trebao da kaze "procice tacno 7,4 sedmice" ili nesto slicno da se uklopi u Kira, ali jednostavno kod brojanja Shabatnih godina ne postoje decimale vec ili 7 ili 8 (svi prirodni brojevi) a do njegovog dolaska je bilo 7 Shabatnih godina, a nije bilo 8. Isto tako ne pise nigdje docice TACNO u taj dan, nego pise DO njegovog dolaska ce proci taj period od 7 sedmica, sto znaci da treba da ga ocekujemo poslje 7 Shabatne godine a prije zakljucenja 8e.

I zato u Isaiji citamo da je Kir zaista Pomazanik, a ujedno i vojvoda, vladar ili princ svog naroda, tj. "Pomazanik vojvoda" kako je Danicic preveo, do njegovog dolaska je proslo 7 sedmica ili Shabatnih godina.

Isaija 44:28  Govorim Kiru: Pastir si moj; i izvršiće svu volju moju, i kazaće Jerusalimu: Sazidaćeš se, i crkvi: Osnovaćeš se.
    Ovako govori Gospod pomazaniku svom Kiru, koga držim za desnicu, da oborim pred njim narode i careve raspašem, da se otvaraju vrata pred njim i da ne budu vrata zatvorena:
    45:2  Ja ću ići pred tobom, i puteve neravne poravniću, vrata bronzana razbiću i prevornice gvozdene slomiću.
    45:3  I daću ti blago tajno i bogatstvo sakriveno, da poznaš da sam ja Gospod Bog Izrailjev, koji te zovem po imenu.
    45:4  Radi sluge svog Jakova i Izrailja izabranika svog prozvah te imenom tvojim i prezimenom, premda me ne znaš.

Kasnije, u Tanahu prva knjiga koja dolazi nakon Danijela je knjiga o Jezdri (sljedi istorijski tok dogadjaja) a ona pocinje sa Kirom kao odgovorom i svime onim sto je uradio i ispunio, a sto je mucilo Danijela u 9om poglavlju.

szabatka (citat): Velika je razlike, tako do slobodno pojasni, nemoj se ljutiti
    Ne ljutim se... Uzeo sam ne bas najbolji primjer a ti si se vise fokusirao na to nego na odgovor oko "problema". Jeste razlika (i zato mi primjer nije bio adekvatan), pogotovo zbog koncepta "dan za godinu" ali evo sada sam do kraja pojasnio. Ocigledno to ljudi "teze shvataju" zbog toga sto im je koncept Shabatnih godina stran u odnosu na ovaj "dan za godinu" pa racunaju godine a ne sedmice.

szabatka

Komentar  szabatka on 31/10/2013, 09:16

Tacnije 7.4285 sedmica sam ocekivao da pise ako cemo u detalje bas   
    Nema sta termin sabatna godina da bude stran, pitanje je, da li bi da je dosao 46te i to uklopili u pricu jer bi onda rekli da je morao doci do sedmog sabata kao sto pise, no nebitno je skroz, ne obaziri se na ovo.
    Sto je postavljen, ne znam sta te je trabalo vuci za jezik da opises ovo i da se skrati prica barem za koju stranu.
    Poz

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 31/10/2013, 09:27

Nastavi Lazo, izgoreh dokle ovu računicu ne izvedeš do kraja.
    Ako sam dobro shvatio, Kir je jedan mesija, a treba i drugi da dođe? Kad se očekuje ovaj drugi prema toj računici, kad se obnavlja hram i to dalje što ide?

Eliezer

Komentar  Eliezer on 31/10/2013, 09:35

szabatka (citat): Tacnije 7.4285 sedmica sam ocekivao da pise ako cemo u detalje bas   
    To bi bilo ono "nesto slicno".  

szabatka (citat): Nema sta termin sabatna godina da bude stran, pitanje je, da li bi da je dosao 46te i to uklopili u pricu jer bi onda rekli da je morao doci do sedmog sabata kao sto pise
    Ne bi moglo, jer pise "do pamazanika vojvode bice (ili procice) 7 sedmica", a 46 godina "od rijeci" ne bi bilo (ili ne bi proslo) 7 Shabatnih godina - nego samo 6!

szabatka (citat): Sto je postavljen, ne znam sta te je trabalo vuci za jezik da opises ovo i da se skrati prica barem za koju stranu.
    Nije mi to bila poenta da dajem bilo koje tumacenje, pa ni ovo, vec da se fokusiram na ono sta tacno tekst kaze, sto je svrha istrazivanja. Ali eto, na kraju sam ostavio, cisto da ne bude da ne postoji nijedno tumacenje izvan ovog ovde na IRI-ju, i da ne ispadne da i "Jevreji isto tako vide" ali eto toliko su ogrezli u bezakonju i otpadu da nemjerno nece to da prihvate i jos proklinju druge da ne bi to slucajno citali (jer kao odmah bi vidjeli da je to sve tako kao sto je ovde na IRI-ju pojasnjeno), sto je pokazalo se laz i kleveta.

P.S. Ja generalno imam averziju prema bilo kakvim racunanjima, pogotovo kada sezu tako daleko u proslost gdje uvjek moramo da se oslanjamo ili na tradiciju ili na sekularne istorijske izvore (koji cesto puta protivrjece), sto nije uvjek zahvalno raditi. Tako da oko tih datuma znamo okvirno tacno, ali opet nije to 100% da covjek "da ruku" za to i da kaze "tacno tog i tog datuma te i te godine...". To niko ne zna vec pretpostavlja na osnovu tradicije ili istorijskih izvjestaja, da bi se sto bolje nesto rekonstruisalo.

I ovde smo to probali da uradimo. Medjutim, za mene licno je mnogo vaznije sta tekst kaze, i koji su "tehnicki detalji" oko teksta, da bi kasnije na osnovu toga covjek mogao da razmislja i donosi zakljucke.

Eliezer

Komentar  Eliezer on 31/10/2013, 09:41

PavleS (citat):
    Ako sam dobro shvatio, Kir je jedan mesija, a treba i drugi da dođe? Kad se očekuje ovaj drugi prema toj računici, kad se obnavlja hram i to dalje što ide?
    Da si samo procitao bilo sta od linkova koje sam ostavio ili da si odvojio dva sata da pogledas (istrazis) ono predavanje na pocetku, sada bi bio "prosvjetljen" za ovo pitanje. study

Ovako, istrazivanje ti je nula, jer nisi u stanju da kriticki sagledas svoju vjeru, niti da odvojis vremena za bilo sta sto izlazi van okvira iste - nego se samo vrtis oko onoga sto je napisala EGW (to ti je temelj) i ako slucajno sta nije pokrila tu malo mudrujes, ali tanko je to.

Sto je najgore jos si nadmen i sarkastican, i ovo je za tebe kao i za vojvodu vise nadmetanje sujete nego li bilo kakvo istrazivanje.

Eliezer: komentar modifikovan dana: 31/10/2013, 10:05; prepravljeno ukupno 3 puta (Reason for editing : Pravopis)

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 31/10/2013, 09:43

Očekujem od tebe da izložiš nauku. Hajde sad kad si počeo.

Vlatko

Komentar  Vlatko on 31/10/2013, 10:20

Eliezer (citat):
    PavleS (citat):
    Da si samo procitao bilo sta od linkova koje sam ostavio ili da si odvojio dva sata da pogledas (istrazis) ono predavanje na pocetku, sada bi bio "prosvjetljen" za ovo pitanje. study

Ovako, istrazivanje ti je nula, jer nisi u stanju da kriticki sagledas svoju vjeru, niti da odvojis vremena za bilo sta sto izlazi van okvira iste - nego se samo vrtis oko onoga sto je napisala EGW (to ti je temelj) i ako slucajno sta nije pokrila tu malo mudrujes, ali tanko je to.

Sto je najgore jos si nadmen i sarkastican, i ovo je za tebe kao i za vojvodu vise nadmetanje sujete nego li bilo kakvo istrazivanje.
    A ti se konstantno vrtiš oko onoga što si čuo od toga rabina. Kako je to drugačije? Rugala se sova sjenici.

Jesi ti uopće u stanju za bilo što drugo osim copy/paste? Ništa čudno, tako funkcioniraju vaše zajednice, svi moraju biti na identično istoj liniji, to su sve zatvoreni krugovi.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 31/10/2013, 10:27

Jesi ti uopće u stanju za bilo što drugo osim copy/paste? Ništa čudno, tako funkcioniraju vaše zajednice, svi moraju biti na identično istoj liniji, to su sve zatvoreni krugovi.
    Misliš da je Lazar član neke sekte?

Vlatko

Komentar  Vlatko on 31/10/2013, 22:38

PavleS (citat):
    Misliš da je Lazar član neke sekte?
    Rabinske kabalističke sekte

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 31/10/2013, 23:01

Ono Zohar, Talmud, drvo života, ezoterija, tajne univerzuma itd.
    Evo ga čekam da rastumači ova vremenska proročanstva do kraja ali nikako da dođe...

Vlatko

Komentar  Vlatko on 31/10/2013, 23:07

PavleS (citat):
    Ono Zohar, Talmud, drvo života, ezoterija, tajne univerzuma itd.
    Evo ga čekam da rastumači ova vremenska proročanstva do kraja ali nikako da dođe...
    Ipak odabrani narod ima neke privilegije i pozna tajne koje drugima nisu otkrivene. Taj okultizam ih je stajao toga da su izgubili prvenstvo, a i dan danas ih stoji duhovne sljepoće, demonske opsjednutosti i konačne propasti. Bitno da drugima pametuju i moraliziraju sa svojom đavolskom mudrošću, a sami su moralno dno dna. Htjeli su se uzdići samoopravdanjem iznad svih, a pali su najdublje u septičku jamu. Tako je to kad pali čovjek sam sebi pokušava postaviti standard i sam sebe spasiti svojim velikim dobrim djelima iz "ljubavi prema Bogu".

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 1/11/2013, 00:25

Ipak odabrani narod ima neke privilegije i pozna tajne koje drugima nisu otkrivene. Taj okultizam ih je stajao toga da su izgubili prvenstvo, a i dan danas ih stoji duhovne sljepoće, demonske opsjednutosti i konačne propasti. Bitno da drugima pametuju i moraliziraju sa svojom đavolskom mudrošću, a sami su moralno dno dna. Htjeli su se uzdići samoopravdanjem iznad svih, a pali su najdublje u septičku jamu. Tako je to kad pali čovjek sam sebi pokušava postaviti standard i sam sebe spasiti svojim velikim dobrim djelima iz "ljubavi prema Bogu".
    Postavio si im dijagnozu kao najbolji dokor, sad da vidimo šta će sa terapijom koju propisuje Biblija.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content Today at 03:05

Danas je 8/12/2016, 03:05