BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» Biblijski razgovori
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty14/4/2024, 21:19 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+19
JasnaRR
Jelena
Mato T
ro004
AlenK
Nenad
Jovana
Radule
Ivan__
kainos
PavleS
szabatka
Tako-je
Zdravko Vučinić
Storm
Eliezer
Splanzlajs
Vlatko
beka26
23 posters

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 17:24

    Zdravko Vučinić (citat): Ali nije ovo poenta, poenta je njegova nauka.
    Po rodovima njihovim poznacemo ih, jel tako?

    A ukoliko je nekim slucajem Pavle i pisao tu famoznu poslanicu, nama Jevrejima - onda ga to cini ogromnim licemjerom, posto je i sam prinosio zrtve poslje Isusove smrti.

    Zdravko Vučinić (citat): Kroz cijele poslanice vidiš ko mu je bio opozicija - judaisti, "čuvari Mojsijevog zakona", ovi što insistiraju na obrezanje i legalizam itd itd.
    Ne kontas ti to bas najbolje, jer ne razumijes odnose u prvom vjeku oko razlicitih struja unutar Judaizma, razlicitih halaha razlicitih sekti (pristup primjene zapovjesti), ali polako... ima vremena, naucices ako budes htio.

    Zdravko Vučinić (citat): Budite pošteni pa kažite, Pavle nije naučavao judaizam niti obrezanje niti ovo niti ono. Vi mu ne morate vjerovati, ali mu makar ne spočitavajte da je podržavao judaizam, a ustvari najviše ga je razarao.
    Samo analiziramo sta je Pavle ucio, na osnovu njegovih postupaka.

    Idemo redom, kao sto ti Misku u debati hoces da kazes, jedno po jedno.

    Za sada vidimo da je Pavle ipak prinosio zrtve i da ga niko na to nije nagovorio - vec je to uradio pri cistoj svjesti i zdravoj pameti bez pritisaka sa strane.


    Zdravko Vučinić (citat): Poslanica Jevrejima je melem za dušu meni, a vama šamar, stoga Pavle iz Tarsa mora biti loš momak.  
    Nemam ja problem da ti to bude "melem za dusu". Problem je samo sto Bog kaze drugacije i Pavle iz Tarsa radi drugacije.

    A jedini "samar" koji ovde postoji jeste samar teoriji o "prestanku zrtava" u Djelima 21, navodno od njenog autora koji jedno prica, drugo radi, trece misli.

    Uzgrijed, kao sto se i sam pozivas na to (ali ne praktikujes) autoritet za religioznog Jevrejina jeste Bozji zakon ili Tora, ono sto Bog kaze - a ne neka pisanija za koja se ne zna ni ko je autor.

    Zdravko Vučinić (citat): A ovi hrišćani što imaju dileme ko je pisao tu poslanicu...
    Crkveni oci koji su i pravili kanon i sakupili NZ su imali te nedoumice i dileme, ali ti bolje znas i od njih. Bar postuj to sto su ti ostavili u amanet.

    Zdravko Vučinić (citat): Ništa nevidimo suprotno. U Djelima 24 on samo govori o nečemu u šta se bio uvukao, kao kad neko odgovara na neke napade itd itd, ali nigdje on to promoviše.
    To sto ti ne zelis da vidis, to je tvoj problem - ali zato oni koji ovo citaju, a zele nesto da nauce neka obrate paznju na stihove 17 i 18, gdje jasno pise da je jedna od namjera dolaska u Jerusalim pored priloga bila i ta da izvrsi nazirejski zavjet (Djela 18,18) i prinese zrtve po Zakonu.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 17:26

    Kakav si ti "kralj". Nadam se da sa Miskom u diskusiji na argumente neces samo govoriti "bravo majstore bravo". Nismo u top listi nadrealista. ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 435304
    Na neke tvoje izjave čovjem može samo da se smije i da ti govori bravo.

    A ne znam ja sta je sa tvojim mozgom, jer ocigledno je ukljucena centrifuga. Jer mozak mora biti dobro ispran da bi u Danilu vidio da su "Jevreji pa pa", kako ti pricas, posto Bog kaze sledece...
    Jevreji su pa pa, kao izabrani narod. Isteklo im je vrijeme milosti, odbacili su Mesiju, i kao što je to Isus potvrdio na više mjesta: kome će se oduzeti carstvo, vinograd i ostalo, neće ostati kamen na kamenu od hrama itd itd. Naravno, pojedinci se spasavaju i jednaki su pred Bogom kao i svi drugi, ali baklja vam je oduzeta. Pa pa.

    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 17:34

    Nego kad mi vec brises postove na kojima povrjedjujem tvoju sujetu i neznanje, hajde crnogorske ti casti osvrni nam se malo na ovo oko Pavla i prinosenje zrtava.

    Odgovori nam na ona pitanja koja sam postavio, ali nemoj samo da "ubijas u mozak" sa stavovima EGW - probaj ovaj put nesto svoje da kazes, jel ona kad je to pisala zaboravila je na Djela 18,18 i Djela 24 - sto je vjesto u svojim djelima preskocila i nije nam nista rekla oko toga jer "ubija u mozak" tvrdnje da ga bilo ko na to nagovorio. ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 918995 


    Eliezer: komentar modifikovan dana: 29/10/2013, 17:36; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 17:35

    A ukoliko je nekim slucajem Pavle i pisao tu famoznu poslanicu, nama Jevrejima - onda ga to cini ogromnim licemjerom, posto je i sam prinosio zrtve poslje Isusove smrti.
    Bravo.

    Ne kontas ti to bas najbolje, jer ne razumijes odnose u prvom vjeku oko razlicitih struja unutar Judaizma, razlicitih halaha razlicitih sekti (pristup primjene zapovjesti), ali polako... ima vremena, naucices ako budes htio.
    Bravo. Pavle jasno kaže ko su neprijatelji jevanđelja, dakle, on im daje karakteristike. Oni koji su propagirali ovu tvoju priču i neki tzv mesijanski jevreji.

    Uzgrijed, kao sto se i sam pozivas na to (ali ne praktikujes) autoritet za religioznog Jevrejina jeste Bozji zakon ili Tora, ono sto Bog kaze - a ne neka pisanija za koja se ne zna ni ko je autor.
    Ovo je ključna razlika između nas. Ja sam umro zakonu a ti se spasavaš "držanjem" zakona. U tome je razlika.

    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 17:38

    Zdravko Vučinić (citat): Ovo je ključna razlika između nas. Ja sam umro zakonu a ti se spasavaš "držanjem" zakona. U tome je razlika.
    E jesi isprana mozga to je strasno! Pa covjece milion puta sam ovde rekao da se spasavam VJEROM U BOGA, a tu vjeru pokazujem drzanjem Zakona - sto pokazuje kolika mi je vjera!


    Sto si bolan ko pokvarena ploca i trudis se da ljude ocrnis, kako bi sebe uzdigao u ocima okoline.


    Eliezer: komentar modifikovan dana: 29/10/2013, 17:41; prepravljeno ukupno 2 puta
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 17:40

    "Eliezer"]Nego kad mi vec brises postove na kojima povrjedjujem tvoju sujetu i neznanje, hajde crnogorske ti casti osvrni nam se malo na ovo oko Pavla i prinosenje zrtava.

    Odgovori nam na ona pitanja koja sam postavio, ali nemoj samo da "ubijas u mozak" sa stavovima EGW - probaj ovaj put nesto svoje da kazes.
    Dali smo ti te odgovore oko žrtava. Ako ti nijesu jasni i nijesi zadovoljan, ne mogu ti ja ništa. Neka bude da je Pavle promovisao žrtve, neka bude da je poslanica Jevrejima fatamorgana.
    Neka ti Pavle S objašnjava ako ima strpljenja, ja nemam sad.

    Nemam ja ništa svoje da kažem u ovom smislu, jer moji stavovi su ono što Bog kaže, ili ako hoćeš, ono što ja vjerujem da Bog kaže. Dakle, nemam ja svoj stav u tom smislu. Moj stav je Isus Hrist. On mi je sve. Bez njega sam ništa. On je moja istina, moja pravda. Potpuno sam zavistan od njega. Moji stavovi su zavisni od njega. Dakle, ja sam njegov rob, ako tako hoćeš.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 17:42

    Pa covjece milion puta sam ovde rekao da se spasavam VJEROM U BOGA, a tu vjeru pokazujem drzanjem Zakona - sto pokazuje kolika mi je vjera!
    [/b]
    Bravo. Samo ti drži zakon. Bravo. Dobro je kad možeš.

    Sto si bolan ko pokvarena ploca i trudis se da ljude ocrnis, kako bi sebe uzdigao u ocima okoline.
    Kako da te ocrnim kad niko ne zna ovdje ko si i šta si. Možeš da pišeš svašta i nemaš nikakvu odgovornost. Mi bar nastupamo imenom i prezimenom.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 17:44

    I ti meni govoris kako treba u detalje da ti nesto pojasanjavam oko prorocanstava, gdje me konstantno sjeces i brises jer te "ubijam u mozak", a nisi u stanju da odgovoris na jednostavno pitanje:

    Ko je Pavla nagovorio u Kenhreji, puno prije Jerusalima, da uradi nazirejski zavjet? KO? Nista nisi objasnio!

    Kazes da ga Jakov nagovorio i da je to ispalo lose, da on to nije nikada sam planirao! Ja na tu tvoju tvrdnju (ustvari tvrdnju EGW) tebe pitam jednostavno pitanje. Ali dobro, tjesi se ti da si odgovorio jer ustvari vidimo da je "maca pojela jezik".

    Toliko o Pavlu i tvojim teorijama.


    Eliezer: komentar modifikovan dana: 29/10/2013, 17:46; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 17:46

    Da ne bi bilo zabune. Brišu se samo postovi koji nemaju veze sa temom, forumom i svime što se ovdje priča. Ne morate vi da nam ukazujete da smo loši, da smo netolerantni i slično. To možete da radite kad budemo na nekom neutralnom mjestu, a ne u našoj kući. I previše smo tolerantni. Što kaže onaj momak, trebali smo vas brisati, ali nećemo za sada, jer istina najviše svijetli kad se napada ovako kako vi radite. Dakle, manite se toga kakvi smo mi ovdje, nego bavite se temom.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 17:47

    Eliezer (citat):I ti meni govoris kako treba u detalje da ti nesto pojasanjavam oko prorocanstava, gdje me konstantno sjeces i brises jer te "ubijam u mozak", a nisi u stanju da odgovoris na jednostavno pitanje:
    Ko je Pavla nagovorio u Kenhreji, puno prije Jerusalima, da uradi nazirejski zavjet? KO? Nista nisi objasnio!
    Kazes da ga Jakov nagovorio i da je to ispalo lose, da on to nije nikada sam planirao! Ja na tu tvoju tvrdnju (ustvari tvrdnju EGW) tebe pitam jednostavno pitanje. Ali dobro, tjesi se ti da si odgovorio jer ustvari vidimo da je "maca pojela jezik".
    Toliko o Pavlu i tvojim teorijama.
    Imaš na jutjub predavanja o tome pa gledaj.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 29/10/2013, 17:48

    Eliezer (citat):Nego kad mi vec brises postove na kojima povrjedjujem tvoju sujetu i neznanje, hajde crnogorske ti casti osvrni nam se malo na ovo oko Pavla i prinosenje zrtava.

    Odgovori nam na ona pitanja koja sam postavio, ali nemoj samo da "ubijas u mozak" sa stavovima EGW - probaj ovaj put nesto svoje da kazes, jel ona kad je to pisala zaboravila je na Djela 18,18 i Djela 24 - sto je vjesto u svojim djelima preskocila i nije nam nista rekla oko toga jer "ubija u mozak" tvrdnje da ga bilo ko na to nagovorio. ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 918995 
    O čemu ti to Lazo? Obnovi malo gradivo. Imaš o tome u knjizi "Djela Apostola" na str. 255 i dalje, podnaslov "Pavle kao zatvorenik".
    http://religija.me/ellen_white/Djela_Apostolska.pdf
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 17:53

    Zdravko Vučinić (citat): Kako da te ocrnim kad niko ne zna ovdje ko si i šta si. Možeš da pišeš svašta i nemaš nikakvu odgovornost. Mi bar nastupamo imenom i prezimenom.
    I ja opet ispadam legalista?

    Jesi mozda razmislio o svojim postupcima gdje si me optuzio za nesto sto nigdje nisam rekao. Meni tvoje ime i prezime ne znaci nista i bas me briga ko si i sta si, fokusiram se na tvoje pisanje. Mi ovde pricamo i na osnovu pisanja se moze vidjeti ko sta zastupa, a svi nosimo odredjenu odgovornost u skladu sa znanjem i poznanjem.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 17:58

    Obrezanje je zapovjest za ulazak u Savez i Pecat ili Znak Saveza!
    Oni koji to znaju a svjesno to krse i odbacuju IMAJU PROBLEM, i u najmanju ruku ne mogu za sebe da tvrde da su dio Bozjeg naroda.
    Ali opet to je njihova stvar sa Bogom, ja samo ovde govorim da se ne moze govoriti da je svinjetina cista i da je obrezanje nebitno, jer Bog kaze drugacije, i to su prevashodno MORALNI zakoni - pa tek onda sve ostalo!
    Ne, ne. Jedenje svinje nije moralni zakon. Moralni zakon važi i za anđele, vječan je, a na nebu nema svinja i slično. Isus je skoro uvijek citirao 10 zapovjesti. Pavle kada govori o zakonu koji je došao kaže "ne poželi", dakle mislina 10 zapovjesti.

    Kako ce to biti uredjeno, i da li ce bracni drugovi koji su bili na zemlji sada to ostati i na obnovljenoj zemlji?
    Sta sa zenama koje su imale vise muzeva i svi budu spaseni? Cija ce onda ona zena biti i kako ce to biti regulisano... volio bih da cujem, posto si rekao da znas ali neces u detalje.
    Kad na rastumačiš mesijanska prorčanstva, ukratko, da se ne mučiš mnogo, onda možemo da pričamo o raznim temama.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 17:58

    PavleS (citat):
    Eliezer (citat):Nego kad mi vec brises postove na kojima povrjedjujem tvoju sujetu i neznanje, hajde crnogorske ti casti osvrni nam se malo na ovo oko Pavla i prinosenje zrtava.

    Odgovori nam na ona pitanja koja sam postavio, ali nemoj samo da "ubijas u mozak" sa stavovima EGW - probaj ovaj put nesto svoje da kazes, jel ona kad je to pisala zaboravila je na Djela 18,18 i Djela 24 - sto je vjesto u svojim djelima preskocila i nije nam nista rekla oko toga jer "ubija u mozak" tvrdnje da ga bilo ko na to nagovorio. ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 918995 
    O čemu ti to Lazo? Obnovi malo gradivo. Imaš o tome u knjizi "Djela Apostola" na str. 255 i dalje, podnaslov "Pavle kao zatvorenik".
    http://religija.me/ellen_white/Djela_Apostolska.pdf
    I dje tu Jelena spominje Djela 18,18 i 24?! Nigdje! Nego samo gusla svoju izmisljenu pricu, kako ga je Jakov nagovorio da to uradi... a mimo te infantilne tvrdnje - kao da je nazirejski zavjet nesto sto se moze "u danu" uraditi i nagovoriti.

    Jedini nagovor je bio da to uradi ZAJEDNO sa ostalim revnim hriscanima koji su kao i on radili nazirejski zavjet i vidi cuda svi zajedno prinosili zrtve u Hramu, i to jos poslje Isusove smrti. Oni ocigledno nisu citali ovu Jevrejima poslanicu Shocked
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 29/10/2013, 18:02

    I dje tu Jelena spominje Djela 18,18 i 24?! Nigdje! Nego samo gusla svoju izmisljenu pricu, kako ga je Jakov nagovorio da to uradi... a mimo te infantilne tvrdnje - kao da je nazirejski zavjet nesto sto se moze "u danu" uraditi i nagovoriti.

    Jedini nagovor je bio da to uradi ZAJEDNO sa ostalim revnim hriscanima koji su kao i on radili nazirejski zavjet i vidi cuda svi zajedno prinosili zrtve u Hramu, i to jos poslje Isusove smrti. Oni ocigledno nisu citali ovu Jevrejima poslanicu Shocked
    E Lazo, Lazo. Upravo zato što su podlegli pritisku judaista, nedugo kasnije potpuno su nestali kao hriščanska zajednica. Voliš ti ovaj NZ, ali samo one manje djelove koji ti odgovaraju Very Happy 
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 18:04

    Jesi mozda razmislio o svojim postupcima gdje si me optuzio za nesto sto nigdje nisam rekao. Meni tvoje ime i prezime ne znaci nista i bas me briga ko si i sta si, fokusiram se na tvoje pisanje. Mi ovde pricamo i na osnovu pisanja se moze vidjeti ko sta zastupa, a svi nosimo odredjenu odgovornost u skladu sa znanjem i poznanjem.
    Momak, ako ti je cilj da nas ovdje naučiš istini i da drugi ovdje čuju istinu, onda se ponašaj u skladu sa tim.
    Mani se priče o nama, o tome koliko mi nemo stav, plagijatori smo i slično.
    Samim tim što zastupamo koncept Isusa Hrista, to znači da nam je ON sve i ja ne mogu da imam stav po pitanju religije koji je izvan Njega. Možemo da pričamo o zdravlju i drugim temama pa da ti dam svoj stav, ali o religiji ja nemam stav u tom smislu u kojem ti pričaš. Ja ne mogu biti nezavisan od Hrista. Ne zato što sam glup (možda i jesam), nego zato što mi je On jedini izlaz u životu za sve i zato što imam ljubav i poštovanje prema svemu što je učinio za mene i sve nas. Moj cilj je da se ta ljubav i poštovanje svakog dana povećavaju, a ti ovdje naglabaj sa svojom pričom koliko hoćeš.
    Dok si bio izbiljan odgovarali smo ti fino, od kad si se malo uzburkao po malo te ignorišemo.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Tako-je 29/10/2013, 18:04

    Vidim da se Eliezer dotakao Pavla i drzanja Tore[praznika, prinosenja, zavjeta itd], pa sam odlucio da se malo potrudim, tako da cu u narednom periodu kad budem imao vremena sastaviti jedan tekst, sa svim citatima i dokazima vezano za to...
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 18:21

    Evo samo jedan citat apostola Pavla, koji se otprilike ponavlja i na druga mjesta.

    Galatima 6 glava, 15, 16.
    Jer u Hristu Isusu niti šta koristi obrezanje ni neobrezanje, već novo stvorenje. A na svima koji budu po ovom pravilu živeli, na njima neka bude mir i milosrđe - na Izraelu Božjem.

    Na neki način ovo je srž hrišćanstva. Novorođenje. Novorođenje se ne može steći legalizmom i insistiranjem na ceremonijama, simbolima i žrtvama. Ali zato novorođena osoba, u Hristu, može da bude poslušna i da se drži Božjih pravila zato što to Bog čini u toj osobi. Novorođene osobe su Izrael Božji. To je poenta.
    Da bi se ovo shvatilo potrebna je duhovna komponenta kod čovjeka, Božje djelovanje, a ne čitanje, intelekt ili ne znam šta. Zato mislim da su ljudi poput Eliezera na potpuno pogrešnom putu, jer i dalje nijesu proglasili sopstveni bankrot kada je u pitanju sopstvena moć, sila ili mogućnost da se nešto uradi da bi se stekla Božja naklonost.
    Nije lako ovo shvatiti. Imao sam problema sa ovim na početku. Teško mi je bilo da shvatim kako to da ja ništa ne mogu da doprinesem svom spasenju. To je udar na ljudski ego. Za mene je bilo nevjerovatno otkriće kada sam shvatio da samo u Hristu mogu biti pravedan, da mi samo ON može omogućiti da živim ugodno pred Bogom (posvećenje) itd itd.
    Ali kako doći Hristu. Vjera i samo vjera. E o tome treba da se priča. O vjeri. Šta je to vjera, kako vjera, zašto vjera, a ne da li treba prinositi žrtve ili da li važe zakoni o mjesečnom ciklusu žene i šta kaže onaj rabin koji tvrdi da Isus nije morao da umre.
    Uozbiljite se ljudi.


    Zdravko Vučinić: komentar modifikovan dana: 29/10/2013, 18:23; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 18:21

    Zdravko Vučinić (citat):  Ne, ne. Jedenje svinje nije moralni zakon.  
    Ma dje bi bio moralni zakon! Jedenje svinjetine je prekrsaj koji nikakve veze sa moralom nema... to je dato onako usput da ponekad cisto da budu zdravi i fini u licu.

    I zabrana pederluka nije moralni zakon, definitivno... nema ga nigdje u Dekalogu, i to je isto tako radi zdravlja digestivnog trakta. Eureka! pale 
    Zdravko Vučinić (citat): Isus je skoro uvijek citirao 10 zapovjesti. Pavle kada govori o zakonu koji je došao kaže "ne poželi", dakle mislina 10 zapovjesti.  
    Vidim ja da ti robujes Hagari i planini Sinaj a ne nebeskom Jerusalimu.

    Steta sto Isus Navin, David, Solomon, Isaija, Jezekilj, Malahija i ostali nisu citali EGW... Ovako prozivise u neznanju oko toga sta je to Bozji zakon.

    Mal 4:4 Pamtite zakon Mojsija sluge mog, kome zapovedih na Horivu za svega Izrailja uredbe i zakone.
    Mal 4:5 Evo, ja ću vam poslati Iliju proroka pre nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji;
    Mal 4:6 I on će obratiti srce otaca k sinovima, i srce sinova k ocima njihovim, da ne dođem i zatrem zemlju.


    Ovaj Malahija izgleda nije znao da prije posljednjih dana pola Tore je svakako ukinuto i da nam je samo Dekalog ostao?! Kakve uredbe, to je sve ukinuto? Rolling Eyes 

    Neh 10:29 Pristaše s braćom svojom, glavarima svojim, i dođoše te se zakleše i kletvom zavezaše da hodimo po zakonu Božijem, koji je dat preko Mojsija, sluge Božijeg, i da držimo i izvršujemo sve zapovesti Gospoda Boga svog i zakone Njegove i uredbe Njegove.


    E moj Nehemija, pa kako mozes da kazes da je Bozji zakon Mojsijevo petoknjizje... cccc affraid 

    A sto se tice Mesijanskih prorocanstava, problem je sto ti je u zivotu sve neko rastumacio, a nisi u stanju da sam pogledas stihove u njihovom kontekstu, pa bi sada ja trebao da skacem sa teme na temu.

    Oko toga mi se neda tipkati, jer to je posao za razgovor - a kada ti nama objasnis zasto se Pavle zavjetovao u Kenhreji i kako to da nam pise poslanicu u kojoj sam "sebe ubija u mozak" - e onda kad prodjemo i ovu dogmu oko Dekaloga i vaseg ukidanja Zakona, e onda dok dodjemo do Malahije itd itd. dok udjemo u NZ i Mesijanska prorocanstva ima dosta puta da predjemo - jer ko sto ti Misku fino predlozi, ima neki red pa se zna sta prvo ide.

    Ne mogu ja sa Mormonom da pricam o Tori i Izraelu kada on hoce da ja sa njim raspravljam o Moruni i sl. stvarima kojim izvrce koncepte u toj istoj Tori i kompletnom Tanahu.


    Eliezer: komentar modifikovan dana: 29/10/2013, 18:39; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 18:32

    Zdravko Vučinić (citat):  ali o religiji ja nemam stav u tom smislu u kojem ti pričaš. Ja ne mogu biti nezavisan od Hrista. Ne zato što sam glup (možda i jesam), nego zato što mi je On jedini izlaz u životu za sve i zato što imam ljubav i poštovanje prema svemu što je učinio za mene i sve nas.  
    Sve je to fino i lijepo... ne branim ja to tebi. Samo nemoj da pricas neistine o Bozjem zakonu, kako su Jevreji pa pa na osnovu Tanaha i sl. izmisljotine. Mozda to jesu na osnovu hriscanskih dogmi, ali Pismo (SZ) je jasno i neda se negirati niti izbrisati.

    Prema tome, tako i muslimani kazu za Muhameda, pa hajd ti sad njemu pokazi kako Tanah nije izmjenjen i prekrojen od strane demonizovanih Jevreja.

    Zdravko Vučinić (citat):  Momak, ako ti je cilj da nas ovdje naučiš istini i da drugi ovdje čuju istinu,  
    Nije mi to cilj! Jer znam da na duze staze nema nikakve koristi da bilo ko uci od drugog covjeka i mantra moje ili ko zna cije stavove.

    Cilj je da probudim mastu oko nekih pitanja i postavim pitanja koja ce dugo vremena da stoje u glavama onih koji ovo citaju, jer u mnogim stvarima pogadjaju u srz problema i ko je iskren nece to lako zaboraviti i morace o tome da razmislja dugo dugo dugo... a odgovora u okviru dogmi koji se ovde iznose nece biti!

    Zdravko Vučinić (citat):  Moj cilj je da se ta ljubav i poštovanje svakog dana povećavaju, a ti ovdje naglabaj sa svojom pričom koliko hoćeš.  
    Kad to jos primjenis u praksi, bice super.

    Zdravko Vučinić (citat):  Dok si bio izbiljan odgovarali smo ti fino, od kad si se malo uzburkao po malo te ignorišemo.  
    Posto ste se previse rasirili i krenuli da me nipodastavate, morao sam da ubacim u vecu brzinu, samo da vam pokazem neke stvari.

    A svjestan sam da cete da ignorisete pitanja jer su "malo nezgodna".
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 18:42

    [quote]
    Eliezer (citat):
    Zdravko Vučinić (citat):  Ne, ne. Jedenje svinje nije moralni zakon.  
    Ma dje bi bio moralni zakon! Jedenje svinjetine je prekrsaj koji nikakve veze sa moralom nema... to je dato onako usput da ponekad cisto da budu zdravi i fini u licu.
    I zabrana pederluka nije moralni zakon, definitivno... nema ga nigdje u Dekalogu, i to je isto tako radi zdravlja digestivnog trakta. Eureka! No 
    Što više pričaš o ovim stvarima sve više pokazuješ da ne poznaješ Božji zakon. Možda znaš slovo, ali ne i duh zakona.

    Vidim ja da ti robujes Hagari i planini Sinaj a ne nebeskom Jerusalimu.
    Ti živiš u prošlosti, a ne ja. Mi se spasavamo "u Hristu", a ti, kako sam kažeš, vjerom u Boga a tu vjeru dokazuješ držanjem zakona.
    Ovdje se vidi razlika između nas. Zato ja ne mogu sa tobom da pričam o Zakonu. Za mene je Zakon dat da se otkrije grijeh, da se uvjerim da sam moralno u bankrotu i da me takvo stanje - moralni bankrot, odvede Hristu.
    A za tebe je Zakon nešto što je uslov spasenja. Sad ćeš ti da kažeš da nije tako. Pa nije tako, ali ti se tako ponašaš očigledno.

    color=#ff3333]Mal 4:4 Pamtite zakon Mojsija sluge mog, kome zapovedih na Horivu za svega Izrailja uredbe i zakone.
    Mal 4:5 Evo, ja ću vam poslati Iliju proroka pre nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji;
    Mal 4:6 I on će obratiti srce otaca k sinovima, i srce sinova k ocima njihovim, da ne dođem i zatrem zemlju.[/color]
    Ovaj Malahija izgleda nije znao da prije posljednjih dana pola Tore je svakako ukinuto i da nam je samo Dekalog ostao?! Kakve uredbe, to je sve ukinuto? Rolling Eyes 
    Ti misliš da si u prednosti ako tvoj sagovornik tvrdi da je Tora ukinuta ili da je pola Tore ukinuto. Imaš problem. Ja to ne tvrdim. Ali tvrdim sljedeće. Na primjer, žrtve su se prinosile dok prava Žrtva nije prinesena i nastavila sa službom na Nebu. Ili, praznici su praznovani dok nijesu ispunjeni. Dakle, ti to možeš da zoveš kako hoćeš, ali kad se nešto ispuni to je ispunilo svoju svrhu. Dalje, obrezanje je bilo pečat opravdanja vjerom. Ali to je bilo vrijeme kada se vjerovalo u obećanja itd itd. Jedna strana nije ispoštovala savez. Sada imamo obnovljeni ili novi savez, kada više nije vjera u obećanja nego vjera u realnost, u ono što je ispunjeno (rođenje, život i smrt Isusa Hrista), kada krštenje predstavlja pečat opravdanja vjerom (krštenje nema smisla ako čovjek nije obraće i novorođena osoba, isto kao što ni obrezanje nije imalo smisla u takvoj situaciji).
    Što se tiče svinjetine, ženskog ciklusa i ostalo, to nije ukinuto niti je ispunjeno niti ne znam šta. Dakle to su propisi koje je Bog dao i koji su u službi čovjeka. Ponavljam, ja ne mislim da su uslov spasenja, ali ako ja znam za te propise onda treba da ih poštujem kao nešto što je Bog dao za svoj narod.

    Dakle, vidiš da ništa nije ukinuto, nego je problem što si ti ostao u prošlosti (SZ), a ja živim u sadašnjosti (NZ). Ti možeš da negiraš Mesiju i NZ, ali onda nemoj da mi spočitavaš da sam nešto ukino, jer nijesam.

    Isto ovo važi i za citate Nehemije koje si naveo.

    Da su David i ostali koje pominješ živi, oni bi bili hrišćani, u smislu vjerovali bi da je Isus njihov Spasitelj i da za njih sada obavlja službu na Nebu i znali bi da ne moraju više da prinose žrtve.

    Dakle, dosta sa tim ukinuto itd.

    A sto se tice Mesijanskih prorocanstava, problem je sto ti je u zivotu sve neko rastumacio, a nisi u stanju da sam pogledas stihove u njihovom kontekstu, pa bi sada ja trebao da skacem sa teme na temu.
    Ovdje si u pravu. Da, prije mene je ovo rastumačeno. Nijesam morao da čekam tebe, Miška ili ne znam koga da bih saznao za protumačena proročanstva. Ja vjerujem da je Bog imao svoje ljude kroz cijelu istoriju i to je kontinuitet Božjeg djelovanja. Ja nemam nikakvu novu nauku, osim možda imam neki svoj stil objašnjavanja svega toga.

    Oko toga mi se neda tipkati, jer to je posao za razgovor - a kada ti nama objasnis zasto se Pavle zavjetovao u Kenhreji i kako to da nam pise poslanicu u kojoj sam "sebe ubija u mozak" - e onda kad prodjemo i ovu dogmu oko Dekaloga i vaseg ukidanja Zakona, e onda dok dodjemo do Malahije itd itd. dok udjemo u NZ i Mesijanska prorocanstva ima dosta puta da predjemo - jer ko sto ti Misku fino predlozi, ima neki red pa se zna sta prvo ide.
    Ima red, ali još nijesmo od tebe čuli ništa konkretno. Samo ponavljaš istu pjesmu. Evo sam ti rekao šta mislim o tvojoj tvrdnji da je zakon ukinut.

    Ne mogu ja sa Mormonom da pricam o Tori i Izraelu kada on hoce da ja sa njim raspravljam o Moruni i sl. stvarima kojim izvrce koncepte u toj istoj Tori i kompletnom Tanahu.
    Tačno. Ne mogu ni ja da pričam o suštini religije sa nekim ko još nije shvatio da je moralno bankrotirao, da je rob smrti i grijehu i da mu treba Spasitelj.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 29/10/2013, 18:46

    Tako-je (citat):Vidim da se Eliezer dotakao Pavla i drzanja Tore [praznika, prinosenja, zavjeta itd], pa sam odlucio da se malo potrudim, tako da cu u narednom periodu kad budem imao vremena sastaviti jedan tekst, sa svim citatima i dokazima vezano za to...
    Očekujem da bude na nivou predavanja dr Miroljuba Petrovića o obraćenju Izraela. Valjda nas nećeš razočarati...
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 18:48

    Samo nemoj da pricas neistine o Bozjem zakonu, kako su Jevreji pa pa na osnovu Tanaha i sl. izmisljotine. Mozda to jesu na osnovu hriscanskih dogmi, ali Pismo (SZ) je jasno i neda se negirati niti izbrisati.
    Gore sam ti napisao na ovu temu, pa vidi to.

    A svjestan sam da cete da ignorisete pitanja jer su "malo nezgodna".
    Nema nezgodnih pitanja i odgovora kada čovjek želi da sazna istinu. Ja kažem šta mislim i šta vjerujem, ti isto to kažeš, ali ja neću da tolerišem napadno ponašanje na svom forumu. Dakle, razdvoj ponašanje od pitanja. To je poenta.
    Dok si se bavio religijom niko ti ništa nije brisao, a kad si prešao na egzibicije i "ubijanje u mozak", doveo si do toga da mi malo promijenimo ponašanje prema tebi. E sad, pošto smo valjda nekakvi domaćini ovdje, mi imamo pravo da odlučujemo šta je "ubijanje u mozak". Ubijanje je počelo kad si počeo da mantraš a da ne nudiš odgovore i rješenja, a ja se ubih da pojašanjavam. Takođe, ideš u krajnost itd itd, ili da bi izbjegao neka pitanja i teme ili zato što ti odgovara da se tako ponašaš.
    Dakle, bavi se temom i ponašaj se pristojno i nema problema.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 29/10/2013, 18:49

    Što više pričaš o ovim stvarima sve više pokazuješ da ne poznaješ Božji zakon. Možda znaš slovo, ali ne i duh zakona.
    Upravo kao u knjizi "Košer seks" - Jevreji su majstori u izvrtanju Zakona i smisla Božje Riječi.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 19:03

    I dje tu Jelena spominje Djela 18,18 i 24?! Nigdje![/b] Nego samo gusla svoju izmisljenu pricu, kako ga je Jakov nagovorio da to uradi... a mimo te infantilne tvrdnje - kao da je nazirejski zavjet nesto sto se moze "u danu" uraditi i nagovoriti.

    Jedini nagovor je bio da to uradi ZAJEDNO sa ostalim revnim hriscanima koji su kao i on radili nazirejski zavjet i vidi cuda svi zajedno prinosili zrtve u Hramu, i to jos poslje Isusove smrti. Oni ocigledno nisu citali ovu Jevrejima poslanicu Shocked
    Evo kratko da kažem nešto. O ovome može dosta da se priča ali je gubljenje vreme. Čak da ja ne progovorim ni jednu riječ na ove primjedbe Eliezera vezano za apostola Pavla, dovoljno je da se pogleda šta je Pavle naučavao krzo sve svoje spise i onda se lako dolazi do zaključka da li je Pavle uradio to što je uradio zato što je to ugodno pred Bogom ili iz nekog drugog razloga o kojem mi pričamo ovdje. To je najbolji odgovor Eliezeru. Evo neka pročita samo poslanicu Galatima od 6 poglavlja, a da ne govorim o Jevrejima poslanicu.

    Evo ako je neko spreman da se pozabavi ovdje samnom sa Jevrejima poslanicom, citat po citat, pa da vidimo šta Pavle hoće da kaže o judaizmu.

    Sponsored content


    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 6 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/4/2024, 07:16