BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+11
ljuba79
Jovana
NatasaNatasa
Zdravko Vučinić
Gresnik
N.K.
Nebojša
Tako-je
Vlatko
Eliezer
beka26
15 posters

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  beka26 28/10/2014, 23:23

    Pečat Božji i žig zveri. Koji su dublji problemi i načela u ovoj bici obožavanja? (eng.)

    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  N.K. 21/11/2014, 13:47

    Komisija katoličkih biskupskih konferencija zemalja članica Evropske Unije (COMECE) zauzima se za to da se u evropskoj direktivi o radnom vremenu, nedelja definiše kao neradni dan. Ovo telo katoličke crkve na svom novembarskom zasedanju navelo je da je finansijska kriza u kojoj se nalazi i Evropa samo otkrila dublju duhovnu krizu i pogrešna merila vrednosti.

    U duhu umerenosti, kako se dalje navodi u medijima, biskupi su zatražili od EU da uvede poštovanje nedelje za dan od odmora kao jednog od temelja evropskog socijalnog modela pa i balansa između radnog i porodičnog vremena. U kontekstu prisutne ekonomske krize, konferencija biskupa tražila je od članova evropskog parlamenta da se prihvate odgovornosti i uključe zaštitu nedelje na proteklom decembarskom zasedanju evropske skupštine.

    Međutim do prihvatanja ovog predloga od strane EU parlamenta ipak nije došlo. Generalni sekretar konferencije biskupskih zemalja Europske unije (COMECE) prof. Piotr Mazurkiewicz saopštio je juče, da neradna nedelja neće biti uključena u buduću evropsku direktivu o radnom vremenu, premda je usklađivanje rada i porodičnog života jedan od glavnih ciljeva te direktive. Odluku EU parlamenta prof. Mazurkiewicz je ocenio nedoslednom i “propuštenom prilikom” kad se uzme u obzir šta danas evropski građani očekuju u socijalnoj Evropi koja štiti radnike i njihove porodice. Zahvalio je svima koji su se zauzeli u prilog nedeljnoga odmora – prenosi KTA (Katolička novinska agenicija biskupske konferencije BiH).

    Zastupnici Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Thomas Mann i Hubert Pirker predložili su dva amandmana o uvođenju nedelje kao nedeljnog dana za odmor. Amandmane je potpisalo više od 40 zastupnika svih političkih usmerenja, a podržali su ih crkveni predstavnici, udruženja za zaštitu nedelje i sindikati više zemalja članica. Mazurkiewicz izražava žaljenje što se zbog proceduralnih razloga nisu mogli izjasniti o amandmanima te je tako popuštena prilika za raspravu o tom za evropske građane važnom pitanju. „S obzirom na snage koje su se zauzele za pitanje slobodne nedelje u izglasavanju evropske direktive o radnom vremenu, važno je da Crkve, nevladine organizacije i sindikati ostanu budni i nastave se u svojim zemljama zajednički i složno zauzimati naročito kada su u pitanju temeljna socijalna prava“, poručio je Mazurkiewicz – dodaje agencija.

    Početkom novembra u Bruxellesu je predsedavajući odbor Evropskoga parlamenta za zapošljavanje i socijalna pitanja odbio da u glasanje uvrsti amandmane grupe zastupnika o uključivanju neradne nedelje u buduću evropsku direktivu o radnom vremenu. Generalni sekretar COMECE-a tada je pozvao zastupnike da iskoriste mogućnost da do rasprave dođe na plenumu sredinom decembra u Strasbourgu, istaknuvši kako je neradna nedelja ključna za izgradnju evropskoga socijalnog modela te ima centralno značenje za mnoštvo evropskih radnika i njihove porodice – donosi KTA.

    Vatikan zahteva da se donese zakon o praznovanju Nedelje

    U pronalazenju razloga sadasnje globalne ekonomske krize, Vatikan je izjavio da je jedan od uzroka nepostovanje Nedelje.

    Konferencija biskupa podnela je zahtev Evropskom parlamentu da ulozi napore u „zastiti Nedelje“ i ovaj zakljucak treba da podnese Parlamentu na glasanje.

    Zvanican dokument na engleskom jeziku mozete preuzeti sa sledeceg linka: http://www.catholic-ew.org.uk/ccb/content/pdf/4049

    „Nedeljni zakon“ na snazi u Hrvatskoj

    (Associated Press) Hrvatski parlament doneo je odluku o stupanju na snagu tzv. Nedeljnog zakona – javljaju svetski mediji. Na redovnom sastanku parlamenta zakonodavci, uz dopustenje Rimokatolicke crkve, izglasali su zakon kojim se zabranjuje rad nedeljom.

    Katolicka crkva u Hrvatskoj godinama je vodila borbu kako bi nedeljni dan posvetili Misi i porodici koja u 90 odsto slucajeva pripada ovoj verskoj zajednici. Hrvati su do sada vikend uglavnom provodili kupujuci po trgovackim centrima koji su preplavili zemlju sa otvorenim vratima u svih sedam dana.

    Medjutim novi zakon, koji je usvojen drugom polovinom jula, stupa na snagu vec 1. januara iduce godine i nece tolerisati prekrsioce. Izuzetci pravila bice trgovci u vreme letnje turisticke sezone i bozicnih praznika – pisu mediji.

    Nedeljni rad dopustice se onima koji drze standove i klupe za prodaju cveca i sveca te kioska za prodaju stampe kao i pekarama. „Na ovakve se odredbe dugo cekalo jer“, kako je rekao premijer Hrvatske Ivo Sanader, „trebalo je usaglasiti stavove svih socijalnih partnera“.

    Ovi podaci su inace stari par godina...

    Sajt organizacije koja se zalaze za uvodjenje nedelje kao globalnog zakonski obaveznog verskog praznika: www.europeansundayalliance.eu


    https://www.youtube.com/watch?v=hrXgK7C10m8
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  PavleS 21/11/2014, 15:04

    Subotari u crkvama nemaju čega se plaše, njima je država garantovala vjerska prava, a i primljeni su u veliku hrišćansku zajednicu...
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  N.K. 21/11/2014, 19:09

    Subotari u crkvama nemaju čega se plaše, njima je država garantovala vjerska prava, a i primljeni su u veliku hrišćansku zajednicu...

    Zig zveri je zapravo ovo sto kaze Goran Nikolic: Odbijanje Hristovog jevandjelja - krivo pogresno verovanje, verovanje u svakakve lazi i paganstine. Sto znaci, da i oni koji drze Subotu mogu primiti zig. A kad drzava nesto garantuje odma se zna koliko ima sati... Jer drzava skoro sve izopacuje i radi sve ono sto nije u skladu sa Svetim Pismom i samim Bozjim zapovestima.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  N.K. 21/11/2014, 23:18

    .... Šubi Dubi

    Isus i jeste Mihajlo, a ti svojom izjavom i ponasanjem ides protiv Bozje Reci. Nema ovde ni priblizno istih verovanja sa Jehovinim svedocima, cak sta vise, i oni su ovde raskrinkani.
    avatar
    Gresnik


    Broj komentara : 17
    Локација : Bijeljina
    Registration date : 2014-11-13

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  Gresnik 26/12/2014, 15:04

    Pavle imam za vas jednostavno pitanje...da se ne bi pretvorili u fariseje i da napravimo jasnu razliku izmedju Subote koja je teret i Subote koja je milina...(zbog drugih clanova foruma koji su u dilemi da li i kako to treba da izgleda)

    Opsite nam kako vi svetujete Sabat odnosno Subotu 7 dan? Kakav je vas odnos sa Bogom posebno tog dana?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  PavleS 26/12/2014, 19:06

    Gresnik (citat):Pavle imam za vas jednostavno pitanje...da se ne bi pretvorili u fariseje i da napravimo jasnu razliku izmedju Subote koja je teret i Subote koja je milina...(zbog drugih clanova foruma koji su u dilemi da li i kako to treba da izgleda)

    Opsite nam kako vi svetujete Sabat odnosno Subotu 7 dan? Kakav je vas odnos sa Bogom posebno tog dana?
    Nema potrebe da se pretvaramo, to je najzaludnjija rabota koju ljudi rade inače Smile
    Isto tako, Subota nije nikakav teret, ako mi sami od nje ne pokušavamo naparaviti nekakav posebni trip, kao što je to recimo uobičajeno među adventistima. Naša vjera ne treba da zavisi od osjećanja i trenutnog raspoloženja, koje može biti promjenljivo i subotom kao ostalim danima. Osnova zdravog odnosa sa Bogom su vjera i poslušnost. Što se mene tiče, skoro sam isti u svim danima, bez nekih oscilacija, osim što naravno Subotom ne radim biznis nikakav. Da sad ne bi ispalo da sam ostalim danima "biznismen", to naravno ne ide uz moj karakter, jer novac i uopšte materijalna blaga doživljavam skroz neopterećeno, nikad me to nije privlačilo, niti sam u tome vidio vrijednost. Sve što je najbitnije za čovjeka ne kupuje se ni prodaje.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  Zdravko Vučinić 22/1/2015, 20:45

    Koristan video o papinim aktivnostima u 2014. godini koje idu u prilog ispunjavanju Biblijskih proročanstava. Autor videa je Dag Bečeler, adventistički pastor, koji mi je oduvijek bio nešto sumnjiv, ali ovaj video mu je dobar.

    avatar
    NatasaNatasa


    Broj komentara : 3
    Registration date : 2015-01-22

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Biometrijska dokumenta

    Komentar  NatasaNatasa 22/1/2015, 23:16

    Nisam bas najsigurnija da li cu uspeti postaviti ovo pitanje gde treba, ali...da pokusam. Izvinjavam se unapred ako ovaj post nije tamo gde bi trebalo da bude. Zaista se ne snalazim ovde.
    Imam veliku dilemu i muku. Treba da uradim licnu kartu ali nema drugog izbora osim biometrijske LK sa ili bez cipa. Citala sam i gledala video snimke u kojima se govori da samom izradom takvog dokumenta, primamo na sebe zig zveri i odricemo se Gospoda Isusa Hrista. To je nesto sto ja necu i ne zelim da uradim. Da li mi mozete pojasniti i uputiti me sta mi je ciniti. Znamo svi da je po zakonu licna karta obavezna. Koju vi licnu kartu posedujete ? Hvala unapred.
    avatar
    NatasaNatasa


    Broj komentara : 3
    Registration date : 2015-01-22

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  NatasaNatasa 23/1/2015, 00:02

    Hvala Vam mnogo na odgovoru i linkovima koje ću odmah da pogledam.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  Vlatko 23/1/2015, 00:06

    NatasaNatasa (citat):Nisam bas najsigurnija da li cu uspeti postaviti ovo pitanje gde treba, ali...da pokusam. Izvinjavam se unapred ako ovaj post nije tamo gde bi trebalo da bude. Zaista se ne snalazim ovde.
    Imam veliku dilemu i muku. Treba da uradim licnu kartu ali nema drugog izbora osim biometrijske LK sa ili bez cipa. Citala sam i gledala video snimke u kojima se govori da samom izradom takvog dokumenta, primamo na sebe zig zveri i odricemo se Gospoda Isusa Hrista. To je nesto sto ja necu i ne zelim da uradim. Da li mi mozete pojasniti i uputiti me sta mi je ciniti. Znamo svi da je po zakonu licna karta obavezna. Koju vi licnu kartu posedujete ? Hvala unapred.

    Ne lovi se za gluposti, ta karta je potreba sistemu da te nekako identificira. Sjeti se Mesije kad ga je Pilat pitao da li je kralj židova, a ovaj mu je odgovorio: "Ti kažeš". Jednostavno trebao ga je nekako identificirati, Mesiji to nije bilo bitno. Žig zvijeri nema veze s načinom identifikacije u fizičkoj dimenziji, nego u duhovnoj. Za to ne postoji "karta" na ovom svijetu.
    avatar
    NatasaNatasa


    Broj komentara : 3
    Registration date : 2015-01-22

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  NatasaNatasa 23/1/2015, 01:00

    Hvala na odgovoru.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  beka26 20/3/2015, 13:01

    Evo sada sa prevodom...
    Zapazite od 51:06 do 51:39

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  PavleS 10/4/2016, 14:15

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  PavleS 14/4/2016, 10:03

    Otkriće BIBLIJSKIH razmera: Identifikovana ZVER koja se krije iza broja 666?

    Ovakva im je svaka "nauka" vezano za ključna pitanja ljudske egzistencije i Božje objave. Sve je moguće i prihvatljivo osim istine.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  beka26 14/4/2016, 14:45

    Ovakva im je svaka "nauka" vezano za ključna pitanja ljudske egzistencije i Božje objave. Sve je moguće i prihvatljivo osim istine.


    Mogu da objavljuju šta god hoće, da je car Trajan, Kaligula , računar itd.
    protiv ovog stiha ne mogu ništa:

    Danilo 7,23 Ovako reče: četvrta zvijer biće četvrto carstvo na zemlji, koje će se razlikovati od svijeh carstava, i izješće svu zemlju i pogaziti i satrti.

    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  Jovana 14/4/2016, 16:42

    PavleS (citat):Otkriće BIBLIJSKIH razmera: Identifikovana ZVER koja se krije iza broja 666?

    Ovakva im je svaka "nauka" vezano za ključna pitanja ljudske egzistencije i Božje objave. Sve je moguće i prihvatljivo osim istine.
       
      http://www.blic.rs/riznica/misterije/americki-mediji-vanzemaljci-postoje-a-dokaz-se-krije-u-ovom-srpskom-manastiru/v4rnmzm

    Evo i ovo Very Happy Dobro neko rece za ove novine, ne Blic, nego Bljuc ! Very Happy
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  PavleS 14/4/2016, 22:59

    Jovana (citat):
    PavleS (citat):Otkriće BIBLIJSKIH razmera: Identifikovana ZVER koja se krije iza broja 666?

    Ovakva im je svaka "nauka" vezano za ključna pitanja ljudske egzistencije i Božje objave. Sve je moguće i prihvatljivo osim istine.
       
      http://www.blic.rs/riznica/misterije/americki-mediji-vanzemaljci-postoje-a-dokaz-se-krije-u-ovom-srpskom-manastiru/v4rnmzm

    Evo i ovo Very Happy Dobro neko rece za ove novine, ne Blic, nego Bljuc ! Very Happy
    Ne može ni freskopisac unijeti malo mašte u svoj rad da mu odmah ne pripišu vanzemaljce i NLO. Smile
    Isto tako neko mene sjutra može da optuži da vjerujem u zagrobni život zbog određenih pjesničkih izleta u epskom ostvarenju o najvećem srpskom junaku iz Crne Gore. Very Happy
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty 666 - broj coveka i broj zveri?

    Komentar  ljuba79 2/5/2016, 21:28

    Azdaja ili stara zmija je Lucifer. Zver je papstvo. Druga zver koja izlazi iz zemlje, ili ikona zverina je Amerika. Zig zveri je postovanje njenog sistema, zakona, to jest na nekin nacin piti vino vavilonsko. E sad, interesuje me zasto je broj coveka i broj zveri 666? Zasto da se opet i to daje za identifikaciju zveri - papastva, ako je vec markirana u prvom objasnjenju o nasledju 4. carstva? Vicarius fili dei, ok - ima smisla...ali zasto je to i broj covekov - u kom to smislu? Citao sam Pavle tvoju - Otkr. zivota i apokalipsa smrti...ali da li bi se taj broj 666 jos nekako mogao protumaciti - jer je i covekov broj? Neko kaze da je to ona treca gomila od 6 hlebova koje neprijatelj zeli da postavi na stolu sa dvostrukom krunom, na severnoj strani u svetinji - da je to kao "trojstvo"?
    Hvala...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  PavleS 2/5/2016, 21:47

    ljuba79 (citat):Azdaja ili stara zmija je Lucifer. Zver je papstvo. Druga zver koja izlazi iz zemlje, ili ikona zverina je Amerika. Zig zveri je postovanje njenog sistema, zakona, to jest na nekin nacin piti vino vavilonsko. E sad, interesuje me zasto je broj coveka i broj zveri 666? Zasto da se opet i to daje za identifikaciju zveri - papastva, ako je vec markirana u prvom objasnjenju o nasledju 4. carstva? Vicarius fili dei, ok - ima smisla...ali zasto je to i broj covekov - u kom to smislu? Citao sam Pavle tvoju - Otkr. zivota i apokalipsa smrti...ali da li bi se taj broj 666 jos nekako mogao protumaciti - jer je i covekov broj? Neko kaze da je to ona treca gomila od 6 hlebova koje neprijatelj zeli da postavi na stolu sa dvostrukom krunom, na severnoj strani u svetinji - da je to kao "trojstvo"?
    Hvala...
    "Čovjek" je vidljiva glava te ustanove. Imaš to proročeno i u Danilu 7:8.
    "Posmatrao sam rogove, i gle, jedan drugi, mali rog, izrastao je među njima, i tri prethodna roga bila su iščupana pred njim. I gle, na tom rogu bile su oči kao oči ljudske i usta koja su govorila velike stvari."
    Vrlo precizno proročanstvo.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  PavleS 2/5/2016, 22:30

    Neko kaze da je to ona treca gomila od 6 hlebova koje neprijatelj zeli da postavi na stolu sa dvostrukom krunom, na severnoj strani u svetinji - da je to kao "trojstvo"?
    Na osnovu onoga što predstavlja sto sa hljebovima u simbolici, i kako je bio okrenut, to je hipotetički ispravno gledište.
    Trojstvo je prosto pokušaj ubacivanja treće ličnosti tamo gdje joj nije mjesto, slično kao u braku. Božji prvobitni plan za porodicu bio je dvoje kao "jedno tijelo", par koji zatim iz te ljubavi djeluje kreativno na svom nivou tako što reprodukcijom djece po svom obličju ponovo otvara mogućnost za nove parove koji će postati "jedno tijelo". Zato se kaže da je čovjek stvoren po Božjem obličju. Naravno termin "čovjek" podrazumijeva muškarca i ženu, kao što i termin "Bog" podrazumijeva Oca i Sina. U nijednom od navedenog nema mjesta za "troje".
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  ljuba79 3/5/2016, 10:25

    Ok,to u Danilu je samo potvrda ko je olicenje/poglavar zveri - Papstvo. Naravno da su Danilo i Otkrivenje paralele koje se dopunjuju, ali taj stih koji si naveo iz Danila - ne mora da znaci i direktno objasnjava broj 666.
    Evo recimo u Otkrivenju se i dalje spominju ta negativna prihvatanja bezboznika - pored tog u Otk. 13.,17-18, dalje u Otk. 14.,11(bez broja 666)  i Otk. 15.,2(sa brojem 666) ,ali stoji odvojeno te 3 karakteristike/imena (zver/ikona; zig ili broj). Nije mi jasno zasto da se ponavlja zver(gde smo kroz rog koji govori videli ko je) i broj njen - koji opet ukazuje na isto...Mozda samo kao pojasnjenje...
    Mozda je pogresno prevedeno u 13.,18 - mozda bi pravilnije bilo da se kaze - a broj coveka/zveri je 666(kao olicenja-poglavara Vavilona-Pape), ili jednostavno covek-kao ljudsko bice ima neki broj 666? Svasta se spekulise tu od cipovanja do nekih DNK teorija...prave zablude, ali nije mi bas 100% jasno.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  PavleS 3/5/2016, 12:31

    ljuba79 (citat):Ok,to u Danilu je samo potvrda ko je olicenje/poglavar zveri - Papstvo. Naravno da su Danilo i Otkrivenje paralele koje se dopunjuju, ali taj stih koji si naveo iz Danila - ne mora da znaci i direktno objasnjava broj 666.
    Evo recimo u Otkrivenju se i dalje spominju ta negativna prihvatanja bezboznika - pored tog u Otk. 13.,17-18, dalje u Otk. 14.,11(bez broja 666)  i Otk. 15.,2(sa brojem 666) ,ali stoji odvojeno te 3 karakteristike/imena (zver/ikona; zig ili broj). Nije mi jasno zasto da se ponavlja zver(gde smo kroz rog koji govori videli ko je) i broj njen - koji opet ukazuje na isto...Mozda samo kao pojasnjenje...
    Mozda je pogresno prevedeno u 13.,18 - mozda bi pravilnije bilo da se kaze - a broj coveka/zveri je 666(kao olicenja-poglavara Vavilona-Pape), ili jednostavno covek-kao ljudsko bice ima neki broj 666? Svasta se spekulise tu od cipovanja do nekih DNK teorija...prave zablude, ali nije mi bas 100% jasno.
    Sve dok sam spekulišeš u glavi, imaćeš problem, slično kao ovi sa zemljom pločom. Koji god vjetar dune, kazaćeš: aha, ima tu nešto.
    To je poslednje što treba ljudima kako se bliži kraj vremena milosti.

    Još jednom: tekst iz Danila objašnjava da "mali rog", poistovjećen sa antihristom, funkcioniše sa vidljivom glavom, čovjekom na čelu. U kontekstu 13. glave Otkrivenja daju se dodatne karakteristike te iste sile, sa precizno određenim vremenskim periodom njene supremacije. U Otkrivenju 13:3 jasno je navedeno odakle ova institucija crpi svoju silu, odakle joj harizma i tolika moć. Tako računicu broja 666 ne možemo nikako tražiti izvan tog kruga, jer sve ostalo su lažni mamci.
    A dok je jezuita, koji regrutuju i imaju visoko inteligentne "kadrove", biće i teorija koje neprekidno odvlače pažnju ljudi zainteresovanih za religiju u pogrešnim smjerovima.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  Zdravko Vučinić 3/5/2016, 16:31

    ljuba79 (citat):Azdaja ili stara zmija je Lucifer. Zver je papstvo. Druga zver koja izlazi iz zemlje, ili ikona zverina je Amerika. Zig zveri je postovanje njenog sistema, zakona, to jest na nekin nacin piti vino vavilonsko. E sad, interesuje me zasto je broj coveka i broj zveri 666? Zasto da se opet i to daje za identifikaciju zveri - papastva, ako je vec markirana u prvom objasnjenju o nasledju 4. carstva? Vicarius fili dei, ok - ima smisla...ali zasto je to i broj covekov - u kom to smislu? Citao sam Pavle tvoju - Otkr. zivota i apokalipsa smrti...ali da li bi se taj broj 666 jos nekako mogao protumaciti - jer je i covekov broj? Neko kaze da je to ona treca gomila od 6 hlebova koje neprijatelj zeli da postavi na stolu sa dvostrukom krunom, na severnoj strani u svetinji - da je to kao "trojstvo"?
    Hvala...

    Sve što je Pavle rekao i još ovo: Papstvo, trojstvo, 666 i obožavanje Sotone
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  Vlatko 3/5/2016, 16:59

    PavleS (citat):
    ljuba79 (citat):Ok,to u Danilu je samo potvrda ko je olicenje/poglavar zveri - Papstvo. Naravno da su Danilo i Otkrivenje paralele koje se dopunjuju, ali taj stih koji si naveo iz Danila - ne mora da znaci i direktno objasnjava broj 666.
    Evo recimo u Otkrivenju se i dalje spominju ta negativna prihvatanja bezboznika - pored tog u Otk. 13.,17-18, dalje u Otk. 14.,11(bez broja 666)  i Otk. 15.,2(sa brojem 666) ,ali stoji odvojeno te 3 karakteristike/imena (zver/ikona; zig ili broj). Nije mi jasno zasto da se ponavlja zver(gde smo kroz rog koji govori videli ko je) i broj njen - koji opet ukazuje na isto...Mozda samo kao pojasnjenje...
    Mozda je pogresno prevedeno u 13.,18 - mozda bi pravilnije bilo da se kaze - a broj coveka/zveri je 666(kao olicenja-poglavara Vavilona-Pape), ili jednostavno covek-kao ljudsko bice ima neki broj 666? Svasta se spekulise tu od cipovanja do nekih DNK teorija...prave zablude, ali nije mi bas 100% jasno.
    Sve dok sam spekulišeš u glavi, imaćeš problem, slično kao ovi sa zemljom pločom. Koji god vjetar dune, kazaćeš: aha, ima tu nešto.
    To je poslednje što treba ljudima kako se bliži kraj vremena milosti.

    Još jednom: tekst iz Danila objašnjava da "mali rog", poistovjećen sa antihristom, funkcioniše sa vidljivom glavom, čovjekom na čelu. U kontekstu 13. glave Otkrivenja daju se dodatne karakteristike te iste sile, sa precizno određenim vremenskim periodom njene supremacije. U Otkrivenju 13:3 jasno je navedeno odakle ova institucija crpi svoju silu, odakle joj harizma i tolika moć. Tako računicu broja 666 ne možemo nikako tražiti izvan tog kruga, jer sve ostalo su lažni mamci.
    A dok je jezuita, koji regrutuju i imaju visoko inteligentne "kadrove", biće i teorija koje neprekidno odvlače pažnju ljudi zainteresovanih za religiju u pogrešnim smjerovima.

    Nije baš tema, ali evo malo o ravnoj Zemlji, jer Pavlu ne duva vjetar u glavi. Uvjeren sam Pavle i to pogotovo nakon što BARACK OBAMA govori da imamo dovoljno znanstvenih dokaza da je Zemlja okrugla. Zašto bi se lik poput Obame zamarao time? I ovo nije jedini put da to govori i nije jedini na takvom položaju koji to govori. Ja vjerujem Baracku kad kaže da je nešto istina, a pogotovo vjerujem njegovoj motivaciji da se time uopće bavi ako je nevažno, glupo i besmisleno. Pogledaj mu malo izraze lica, uopće mu nije bilo ni smiješno ni zabavno, a ovo je samo vrh ledene sante. Iduće očekujem papu i kongregaciju biskupa da počnu žestoko napadat sve koji tvrde da je zemlja imalo drugačija od kugle, pogotovo što je to njihova propaganda.

    Sponsored content


    ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA - Page 3 Empty Re: ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 29/3/2024, 08:07