BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» Biblijski razgovori
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty14/4/2024, 21:19 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+16
Nikola Šavija
Be snake and dove
Jovana
ljuba79
Nathanael
giga
Enoh
SimaS
Eliezer
Vlatko
Nebojša
Tako-je
beka26
Zdravko Vučinić
Ivan Maslovara
PavleS
20 posters

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Zdravko Vučinić 11/10/2013, 11:38

    Ovaj gornji video klip sa rabinom Isakom Asijelom, koji je inače klao ovcu u hotelu Splendid na košer način, kada je Madona dolazila u CG, jer je ona tražila rabina, je možda dobronamjeran čovjek ali vidi se da ne zna što priča, vidi se da ima neku svoju sliku u glavi koju su mu nametnule njegove vođe.
    Njegova priča se zaista lijepo uklapa u koncept dolaska antihrista, jer svi čekaju mesiju, i jevreji, i muslimani, i budisti, i novo doba, čak i katolici i slični imaju neku priču o zemaljskom mesiji, zemaljskoj pravdi, čak i jehovini svjedoci očekuju neki nevidljiv dolazak mesije itd. Zašto svi imaju istu priču?
    Zato što na vrhu tih religija sjede satanisti i pripremaju formiranje novog svjetskog poretka. Kao što sam u jednom od ranijih postova rekao, oni su na vrhu "braća", braća u masoneriji. Oni su redom satanisti. Govorim o ljudima sa vrha. Pripremaju teren za jednu od najvećih prevara svih vremena na zemlji. A obični vjernici idu za njima kao ovce za klanje.
    Samo istinski biblijski hrišćani znaju šta se sprema, ko stoji iza ovih dešavanja.
    Iz aviona se vidi da će doći do neke vrste ujedinjenja religija, kao što su dans Ujedinjene nacije, nešto slično će biti i sa religijama, jer ih na vrhu vode satanisti, bukvalno satanisti, ljudi koji se bave magijom, koji imaju rituale prizivanja demona i slično. Naravno, samo istinski Biblijski hrišćani neće pristati na tako nešto i onda slijedi progon.

    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 11/10/2013, 12:19

    A ti istinski vjernici po vama ste vi iz instituta, i adventisti, msm vi i adventisti ste jedno svakako Very Happy

    Ali to je kad se ode u fanatizam, i onda samo mislite da vi znate istinu i sve, a da niko u svijetu nema pojma, da su svi, pa i najobicniji, skromni ljudi, satanisti itd

    Pricati o posljednjim dogadjajima je bezumno, ono sto je najvaznije za pricu je vracati ljude moralu koji sto se tice Pisma je opisan u Mojsijevim knjigama, jer to je najvaznije bilo i prije, i sada, a i za one u posljednjim vremenima, i time treba da se svi bavimo, a sto se tice posljednjih dogadjaja samo ce oni sa visokim moralom biti na Bozjoj strani u tim dogadjajima Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  PavleS 11/10/2013, 12:25

    Pricati o posljednjim dogadjajima je bezumno, ono sto je najvaznije za pricu je vracati ljude moralu koji sto se tice Pisma je uglavnom opisan u Mojsijevim knjigama...
    Pametniji si kad ne pričaš ništa. Evo nešto i za tebe.

    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 11/10/2013, 12:37

    Tamo gdje djela govore, rijeci su beznacajne... SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 918427 
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Zdravko Vučinić 11/10/2013, 13:03

    Tako-je (citat):A ti istinski vjernici po vama ste vi iz instituta, i adventisti, msm vi i adventisti ste jedno svakako Very Happy

    Ali to je kad se ode u fanatizam, i onda samo mislite da vi znate istinu i sve, a da niko u svijetu nema pojma, da su svi, pa i najobicniji, skromni ljudi, satanisti itd

    Pricati o posljednjim dogadjajima je bezumno, ono sto je najvaznije za pricu je vracati ljude moralu koji sto se tice Pisma je opisan u Mojsijevim knjigama, jer to je najvaznije bilo i prije, i sada, a i za one u posljednjim vremenima, i time treba da se svi bavimo, a sto se tice posljednjih dogadjaja samo ce oni sa visokim moralom biti na Bozjoj strani u tim dogadjajima Smile
    Imaš na našem sajtu odjeljak CRKVE pa tamo čitaj šta mislimo o adventistima, a i ovdje na forumu imaš temu o otpadu crkve itd.

    Što se tiče posljednjih događaja, to je veoma važna tema jer se tiče svih nas i onoga što se dešava i sprema, tako da to ne može biti bezumno.

    A što se tiče priče o moralu ili vraćati ljude moralu, ne vidim šta je problem tu. Pa mi valjda ovdje ne pričao o nemoralu. Naravno, mi vjerujemo da ne može čovjek da određuje šta je moralno a šta ne, nego Bog. Jer u svakoj državi na svijetu imate moralne ljude na osnovu shvatanja morala u njihovom okruženju. Na primjer, u Kini imate jako moralne ljude sa njihove i možda vaše tačke gledišta. U Japanu isto tako. Japanac napravi sitnu grešku, pa hoće da se ubije. Isto tako imate u islamskim zemljama gdje ima moralnih ljudi prema njihovom poimanju morala.
    Međutim, to nije moral o kojem Bog govori.

    Pošto mi vjerujemo da su SZ i NZ u Bibliju jednaki, odnosno ne treba ih odvajati, mi onda moramo na osnovu Biblije da utvrđujemo šta je moralno i šta znači moralno živjeti. Na osnovu cjelokupne Biblije, čovjek je apsolutno grešno biće, 100 odsto grešnik. Svaki čovjek, i Jevrejin i neznabožac, kako to apostol Pavle apsolvira na početku poslanice Rimljanina.
    U toj situaciji svaka navodno dobra djela čovjeka su pred Bogom prljave haljine, i to jasno piše i u NZ i u SZ. Zašto?
    Zato što je čovjek grešan po prirodi, priroda mu je grešna, sebična, egocentrična i sve što radi radi sa pogrešnim motivima. Stoga moral o kojem vi pričate je motivisan sa nekim od sljedeećih razloga:
    - da pokušate ugoditi Bogu da bi ste bili nagrađeni ovdje ili na Nebu
    - da pokušate izbjeći kaznu od Boga ovdje ili na sud
    - da ljudi o vama lijepo misle
    - ili neki drugi sebičan motiv

    Naravno, Biblija ima rješenje kako može čovjek da čini dobra djela i koja su to dobra djela. Odgovor je Isus Hrist. Čovjek može samo "u Hristu" da čini dobra djela. Dakle, to je Božje djelovanje u čovjeku a ne ljudsko djelovanje.
    Samo kad Bog djeluje u čovjeku onda čovjekova djela više nijesu prljave haljine. A da bi Bog djelovao u čovjeku potrebno je obraćenje, potrebna je vjera. Jaka vjera. Ovo je jevanđelje. Čitajte o tome na našem sajtu.

    Zato se manite vašeg morala - čini ovo ili ne čini ono. Ne. To je skup pravila. To je legalizam. Tako su fariseji učili Jevreje. Zato su otpali, kako kaže Pavle, jer nijesu tražili spasenje vjerom nego djelima. Čitaj o tome. To Biblija osuđuje.
    Samo kad Bog djeluje u čovjeku, kada Bog čovjeku daruje jedan od velikih darova - ljubav-agape, onda čovjek iz ljubavi prema Hristu čini dobro, a ne zato da bi dobio nagradu ili izbjegao kaznu ili da ga ljudi vide. Ali to čovjek ne može sam od sebe, to je Božji dar. Dakle, Bog mora da ti usadi tu ljubav, jer je to dar, ali je potrebno obraćenje, vjera, jer će pravednik od vjere živjeti, kako piše na više mjesta.
    E to je razlika u poimanju morala Biblijski religioznih ljudi i svih ostalih ljudi.

    Pozdrav
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  beka26 11/10/2013, 13:21

    Pročitao sm te vaše rasprave i mogu samo reći da su besplodne i da ne
    dokazuju ništa, nego samo zbunju one koji bo možda htjeli da nešto nauče. Evo šta apostol pavle kaže o tome.

    1. Timoteju 1,3 Prema onome što sam ti ja preporučio pri mom odlasku za Makedoniju, ostani u Efezu da bi naložiti stanovitima da ne poučavaju neki drugi nauk,i da ne prianjaju uz legende i uz rodoslovlja bez kraja; to podstiče rasprave prije nego Božji nacrt, koji se ostvaruje u vjeri.
    Cilj ovoga naloga, to je ljubav koja dolazi iz jednog *čistog srca, iz jedne dobre savjesti i iskrene vjere.

    Da bi se odstranili s te crte, neki su zalutali u praznim brbljarijama;
    oni sebe vide *učiteljima zakona, dok u stvari, ne znaju ni što govore, ni što tako postojano tvrde.
    1. Timoteju 6,20 O Timoteju, sačuvaj, što ti je povjereno, kloneći se nevaljalih i ispraznih riječi u govoru i prepiranja i lažno nazvanoga znanja,

    1.Petr. A bijaše i lažnijeh proroka u narodu, kao što će i među vama biti lažnijeh učitelja, koji će unijeti jeresi pogibli, i odricaće se gospodara koji ih iskupi i dovodiće sebi naglu pogibao.
    I mnogi će poći za njihovijem nečistotama kojima će se huliti na put istine.
    I u lakomstvu loviće vas izmišljenijem riječima. Njihov sud odavno ne docni, i pogibao njihova ne drijema.
    2. Petrova 3,3 I ovo znajte najprije da će u pošljednje dane doći rugači koji će življeti po svojijem željama,
    I govoriti: gdje je obećanje dolaska njegova? Jer otkako oci pomriješe sve stoji tako od početka stvorenja.





    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 11/10/2013, 18:01

    Zdravko, pa ta prica nema smisla, bez Bozjeg uputstva[Tore], tj morala, da se samo vjera broji, svi slobodno mogu biti gatare, okultisti, ubice, krvojedice, mrzitelji, bludnici, idolopoklonici, masturbatori, necisti i fizicki i duhovno itd

    U zapisima koje "hriscani" zovu "NZ", nema detaljno gotovo nikakvih uputstava za ove stvari koje sam nabrojao, a posto smatrate da je Tora ukinuta i nepotrebna, onda za vas nema nikakvih uputstava, tj savjeta, osim koliko je ko ispunjen duhom i vjerom, a posto ne postoji sprava koja mjeri kolika ti je vjera, komotno ni nju ne moras imati, a mozes se pred ljudima pozivati na nju, a npr uz to biti okultista Smile 

    A kad sam spominjao moral, uvijek sam mislio na sve zapisano u Tori[Mojsijevo petoknjizje], s tim da oni koji nemaju priliku da citaju Toru, i nisu upoznati, od njih se manje trazi, to i sam znas Smile 

    Zivot sa vjerom u jedinog Boga[otac nebeski] po uputstvima zapisanim u Tori predstavljaju karakteristike pravednog i Bozjeg covjeka, tako je bilo prije, tako je i sada, a tako ce i biti Smile Znaci vjera i djela su jedno, jedno bez drugog ne ide, a koliko ko ima vjere[koja takodje podstice i kajanje za greske tokom zivota] i ugodnih djela ce na kraju Sudija da ocijeni i presudi, sto je sasvim pravedno Smile
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Vlatko 11/10/2013, 18:08

    Tako-je (citat):Zdravko, pa ta prica nema smisla, bez Bozjeg uputstva[Tore], tj morala, da se samo vjera broji, svi slobodno mogu biti gatare, okultisti, ubice, krvojedice, mrzitelji, bludnici, idolopoklonici, masturbatori, necisti i fizicki i duhovno itd

    U zapisima koje "hriscani" zovu "NZ", nema detaljno gotovo nikakvih uputstava za ove stvari koje sam nabrojao, a posto smatrate da je Tora ukinuta i nepotrebna, onda za vas nema nikakvih uputstava, tj savjeta, osim koliko je ko ispunjen duhom i vjerom, a posto ne postoji sprava koja mjeri kolika ti je vjera, komotno ni nju ne moras imati, a mozes se pred ljudima pozivati na nju, a npr uz to biti okultista Smile 

    A kad sam spominjao moral, uvijek sam mislio na sve zapisano u Tori[Mojsijevo petoknjizje], s tim da oni koji nemaju priliku da citaju Toru, i nisu upoznati, od njih se manje trazi, to i sam znas Smile 

    Zivot sa vjerom u jedinog Boga[otac nebeski] po uputstvima zapisanim u Tori predstavljaju karakteristike pravednog i Bozjeg covjeka, tako je bilo prije, tako je i sada, a tako ce i biti Smile Znaci vjera i djela su jedno, jedno bez drugog ne ide, a koliko ko ima vjere[koja takodje podstice i kajanje za greske tokom zivota] i ugodnih djela ce na kraju Sudija da ocijeni i presudi, sto je sasvim pravedno Smile
    bounce bounce Laughing Laughing SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 559795 SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 559795 SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 222412 SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 222412 
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  beka26 11/10/2013, 18:20

    svi slobodno mogu biti gatare, okultisti, ubice, krvojedice, mrzitelji, bludnici, idolopoklonici, masturbatori, necisti i fizicki i duhovno itd.

    U zapisima koje "hriscani" zovu "NZ", nema detaljno gotovo nikakvih uputstava za ove stvari koje sam nabrojao, a posto smatrate da je Tora ukinuta i nepotrebna, onda za vas nema nikakvih uputstava, tj savjeta, osim koliko je ko ispunjen duhom i vjerom, a posto ne postoji sprava koja mjeri kolika ti je vjera, komotno ni nju ne moras imati, a mozes se pred ljudima pozivati na nju, a npr uz to biti okultista


    Ma nemoj?


    1. Korinćanima 5,9 Napisah vam u poslanici da se ne miješate s bludnicima -
    1. Korinćanima 5,10 ne općenito s bludnicima ovoga svijeta, ili lakomcima, ili razbojnicima, ili idolopoklonicima jer biste inače morali iz svijeta izići.
    1. Korinćanima 6,9 Ili zar ne znate da nepravednici neće baštiniti kraljevstva Božjega? Ne varajte se! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni mekoputnici, ni muškoložnici,
    Hebrejima 13,4 Ženidba neka bude u časti u sviju i postelja neokaljana! Jer bludnicima će i preljubnicima suditi Bog.
    Otkrivenje 21,8 Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Zdravko Vučinić 11/10/2013, 18:26

    Tako-je (citat):Zdravko, pa ta prica nema smisla, bez Bozjeg uputstva[Tore], tj morala, da se samo vjera broji, svi slobodno mogu biti gatare, okultisti, ubice, krvojedice, mrzitelji, bludnici, idolopoklonici, masturbatori, necisti i fizicki i duhovno itd

    U zapisima koje "hriscani" zovu "NZ", nema detaljno gotovo nikakvih uputstava za ove stvari koje sam nabrojao, a posto smatrate da je Tora ukinuta i nepotrebna, onda za vas nema nikakvih uputstava, tj savjeta, osim koliko je ko ispunjen duhom i vjerom, a posto ne postoji sprava koja mjeri kolika ti je vjera, komotno ni nju ne moras imati, a mozes se pred ljudima pozivati na nju, a npr uz to biti okultista Smile 

    A kad sam spominjao moral, uvijek sam mislio na sve zapisano u Tori[Mojsijevo petoknjizje], s tim da oni koji nemaju priliku da citaju Toru, i nisu upoznati, od njih se manje trazi, to i sam znas Smile 

    Zivot sa vjerom u jedinog Boga[otac nebeski] po uputstvima zapisanim u Tori predstavljaju karakteristike pravednog i Bozjeg covjeka, tako je bilo prije, tako je i sada, a tako ce i biti Smile Znaci vjera i djela su jedno, jedno bez drugog ne ide, a koliko ko ima vjere[koja takodje podstice i kajanje za greske tokom zivota] i ugodnih djela ce na kraju Sudija da ocijeni i presudi, sto je sasvim pravedno Smile
    Otišao si u krajnost. Mi ovdje ne dijelimo SZ i NZ po važnosti, smatramo ih podjednako važnim. To znači da ne smatramo da je Tora ukinuta. Da je Tora upšte mogla biti ukinuta Isus onda ne bi morao da umre. Hristova smrt je najveći dokaz da je Tora vječna i nepromjeljiva. Problem je što pala ljudska priroda ne može da drži Toru, kao što je to mogao Adam prije pada. U tome problem. Za držanje Tore nam treba Bog, Njegovo djelovanje u nama. Nego vidim da vas to ne zanima ili vam je to neka viša nauka, a onda idete u krajnost pa kažete da smatramo da je Tora ukinuta, ovo ili ono.
    Pa u NZ su dati još strožija pravila nego u starom. U NZ ima je sve to pomenuto što ti kažeš, gatare, okultisti, ubice, krvojedice, mrzitelji, bludnici, idolopoklonici, masturbatori, necisti i fizicki i duhovno itd itd, i kaže se da takvi neće naslijediti Carstva Božijega.
    Da bi se shvatilo jevanđelje i ovo oko vjere, o čemu ja pričlam, treba duhovnosti, a ne samo čitanja.


    Zdravko Vučinić: komentar modifikovan dana: 11/10/2013, 18:28; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 11/10/2013, 18:27

    Beka, to je cisto povrsno nabrajanje iz cega ne mozes nista shvatiti, ja govorim o detaljnim zapisima, a za tebe mogu reci da ti je Pavle bog, a ne pravi Bog Smile


    Tako-je: komentar modifikovan dana: 11/10/2013, 18:36; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 11/10/2013, 18:36

    Na sajtu promovisete da Tora ne vazi, da je ispunjena, a to pogotovo iskazuje PavleS Smile 

    A to je vec druga prica Zdravko, kad kazes da Tora nije ukinuta Smile 

    Sto se tice vjere uz Toru, ja sa tim nemam problem, to je vazilo uvijek tako Smile 
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Zdravko Vučinić 11/10/2013, 18:43

    Tako-je (citat):Na sajtu promovisete da Tora ne vazi, da je ispunjena, a to pogotovo iskazuje PavleS Smile 

    A to je vec druga prica Zdravko, kad kazes da Tora nije ukinuta Smile 

    Sto se tice vjere uz Toru, ja sa tim nemam problem, to je vazilo uvijek tako Smile 
    Ako mi daš jedan dokaz sa sajta da mi promovišemo da je Tora ukinuta plaćam ti odmor u Izrael. Je li pošteno. Evo to kažem pred svim ljudima ovdje koji dolaze. I ja i Pavle Toru smatramo kao temelj, ali ne spasenja, već mjerila življenja. To je razlika možda između nas i vas. Mi smatramo da Tora nikad nije bila data kao mjerilo spasenja, kao što piše u Bibliju, već da ukaže na grijeh. Za nas je Isus temelj spasenja. Zašto? Jer naša grešna priroda ne može da drži Toru. Tora može da se drži kad Bog djeluje u nama, a to je Dar Svetog Duha, kažemo mi. To dolazi nakon opravdanja vjerom. Tako mi vjerujemo, tako kaže Biblija, pa ti shvati kako hoćeš.

    Ovdje moram da dodam da ne mislim na ceremonijalni dio zakona, koji je ukazivao na Hrista.


    Zdravko Vučinić: komentar modifikovan dana: 11/10/2013, 18:54; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  beka26 11/10/2013, 18:47

    Ko je ovaj o kome govori prork Danijel u Tori?


    Danijel.7.13 Gledao sam dalje u noćnim vizijama, kad eno, na oblacima nebeskim dolazio je neko kao sin čovečiji. Bilo
    mu je dozvoljeno da pristupi Pradavnom i doveli su ga
    pred njega. 14 Njemu je bila predata vlast, čast i carstvo, da mu služe svi narodi, plemena i jezici. Vlast je njegova vlast večna i nikada neće proći, a njegovo car-
    stvo neće propasti.
    Dabijel3.24 Tada se car Navuhodonosor uplašio i brzo ustao. Obrativši se svojim visokim službenicima, upitao ih je:
    „Zar nismo u vatru bacili tri svezana čoveka?” Oni su odgovorili: „Jesmo, caru.” 25 On je na to rekao: „Gle! Ja vidim četiri čoveka kako slobodno hodaju posred vatre, i nije im ništa, a četvrti kao da je sin Božji.” 26 Tada je Navuhodonosor prišao vratima užarene
    ognjene peći i povikao: „Sedraše, Misaše i Abednego,
    sluge Boga Svevišnjeg, izađite i dođite ovamo!” Na to su Sedrah, Misah i Abednego izašli iz vatre.


    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  beka26 11/10/2013, 18:54


    Pitanje za Elizera.
    Beka, to je cisto povrsno nabrajanje iz cega ne mozes nista shvatiti, ja govorim o detaljnim zapisima, a za tebe mogu reci da ti je Pavle bog, a ne pravi Bog

    Ko je ovaj o kome govori prork Danijel u Tori?


    Danijel.7.13 Gledao sam dalje u noćnim vizijama, kad eno, na oblacima nebeskim dolazio je neko kao sin čovečiji. Bilo
    mu je dozvoljeno da pristupi Pradavnom i doveli su ga
    pred njega. 14 Njemu je bila predata vlast, čast i carstvo, da mu služe svi narodi, plemena i jezici. Vlast je njegova vlast večna i nikada neće proći, a njegovo car-
    stvo neće propasti.
    Dabijel3.24 Tada se car Navuhodonosor uplašio i brzo ustao. Obrativši se svojim visokim službenicima, upitao ih je:
    „Zar nismo u vatru bacili tri svezana čoveka?” Oni su odgovorili: „Jesmo, caru.” 25 On je na to rekao: „Gle! Ja vidim četiri čoveka kako slobodno hodaju posred vatre, i nije im ništa, a četvrti kao da je sin Božji.” 26 Tada je Navuhodonosor prišao vratima užarene
    ognjene peći i povikao: „Sedraše, Misaše i Abednego,
    sluge Boga Svevišnjeg, izađite i dođite ovamo!” Na to su Sedrah, Misah i Abednego izašli iz vatre.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  PavleS 11/10/2013, 19:01

    Tako je (citat):...a za tebe mogu reci da ti je Pavle bog...
    Ajde da si rekao guru pa da se nekako toleriše. Štetan li si mali, kao da si neki prikačeni Jevrejčić pa pokušavaš da se dokažeš novom društvu.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  beka26 11/10/2013, 19:04

    Beka, to je cisto povrsno nabrajanje iz cega ne mozes nista shvatiti, ja govorim o detaljnim zapisima, a za tebe mogu reci da ti je Pavle bog, a ne pravi Bog

    Ko je Ovo odlični poznavaoće Tore?

    Price Solomunove 8,4 Vas vičem, o ljudi, i glas svoj obraćam k sinovima ljudskim.
    Naučite se ludi mudrosti, i bezumni orazumite se.
    Slušajte, jer ću govoriti velike stvari, i usne moje otvorajući se kazivaće što je pravo.
    Jer usta moja govore istinu, i mrska je usnama mojim bezbožnost.
    Prave su sve riječi usta mojih, ništa nema u njima krivo ni izopačeno.
    Sve su obične razumnomu i prave su onima koji nalaze znanje.
    Primite nastavu moju a ne srebro, i znanje radije nego najbolje zlato.
    Jer je bolja mudrost od dragoga kamenja, i što je god najmilijih stvari ne mogu se izjednačiti s njom.
    Ja mudrost boravim s razboritošću, i razumno znanje nalazim.
    Strah je Gospodnji mržnja na zlo; ja mrzim na ponositost i na oholost i na zli put i na usta opaka.
    Moj je savjet i što god jest; ja sam razum i moja je sila.
    Mnom carevi caruju, i vladaoci postavljaju pravdu.
    Mnom vladaju knezovi i poglavari i sve sudije zemaljske.
    Ja ljubim one koji mene ljube, i koji me dobro traže nalaze me.
    U mene je bogatstvo i slava, postojano dobro i pravda.
    Plod je moj bolji od zlata i od najboljega zlata, i dobitak je moj bolji i od najboljega srebra.
    Putem pravednijem hodim, posred staza pravice,
    Da onima koji me ljube dam ono što jest, i riznice njihove da napunim.
    Gospod me je imao u početku puta svojega, prije djela svojih, prije svakoga vremena.
    Prije vijekova postavljena sam, prije početka, prije postanja zemlje.
    Kad jošte ne bijaše bezdana, rodila sam se, kad još ne bijaše izvora obilatijeh vodom.
    Prije nego se gore osnovaše, prije humova ja sam se rodila;
    Još ne bješe načinio zemlje ni polja ni početka prahu vasiljenskom;
    Kad je uređivao nebesa, ondje bijah; kad je razmjeravao krug nad bezdanom.
    Kad je utvrđivao oblake gore i krijepio izvore bezdanu;
    Kad je postavljao moru među i vodama da ne prestupaju zapovijesti njegove, kad je postavljao temelje zemlji;
    Tada bijah kod njega hranjenica, bijah mu milina svaki dan, i veseljah se pred njim svagda;
    Veseljah se na vasiljenoj njegovoj, i milina mi je sa sinovima ljudskim.
    Tako dakle, sinovi, poslušajte me, jer blago onima koji se drže putova mojih.
    Slušajte nastavu, i budite mudri, i nemojte je odbaciti.
    Blago čovjeku koji me sluša stražeći na vratima mojim svaki dan i čuvajući pragove vrata mojih.
    Jer ko mene nalazi, nalazi život i dobija ljubav od Gospoda.
    A ko o mene griješi, čini krivo duši svojoj; svi koji mrze na me, ljube smrt.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 11/10/2013, 19:17

    Pa na sajtu ima tekstova kako je Isus ispunio Zakon[Toru] i vecinu toga ukinuo, a jedino sto je ostalo je deset zapovjesti Smile 

    Sta je to nego negiranje Tore, nju niko nikada nije dijelio, a i u samoj Tori pise da se ne smije nista dodavati niti oduzimati, a za odredbe se kazu da su vjecne Smile

    Pa ja pitam vas sa instituta, da li to Bog laze[nikako], kad kaze da su odredbe vjecne, posto su te rijeci izasle direktno iz njegovih "usta"??? Znate li vi koliku tezinu imaju rijeci koje su direktno izasle iz Bozijih usta???

    A nas prijatelj Beka, nazalost, ne zna ni sta je Tora Smile 

    A sto se tice tebe, Pavlisha, "velika ljudino", nisam mislio na tebe kad sam rekao da je Beki bog Pavle, nego mislio sam na Pavla iz Tarsa, a ti mu guru svakako da jesi, tako je tebi npr guru idol Jelena Vajt, pa i MP, ali nemam ja sa tim problem Smile 

    PS Ne radi mi dugme za tacku na tastaturi pa zavrsavam recenice sa smajlijima Smile 
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Vlatko 11/10/2013, 19:20

    Tako-je (citat):Pa na sajtu ima tekstova kako je Isus ispunio Zakon[Toru] i vecinu toga ukinuo, a jedino sto je ostalo je deset zapovjesti Smile 

    Sta je to nego negiranje Tore, nju niko nikada nije dijelio, a i u samoj Tori pise da se ne smije nista dodavati niti oduzimati, a za odredbe se kazu da su vjecne Smile

    Pa ja pitam vas sa instituta, da li to Bog laze[nikako], kad kaze da su odredbe vjecne, posto su te rijeci izasle direktno iz njegovih "usta"??? Znate li vi koliku tezinu imaju rijeci koje su direktno izasle iz Bozijih usta???

    A nas prijatelj Beka, nazalost, ne zna ni sta je Tora Smile 

    A sto se tice tebe, Pavlisha, "velika ljudino", nisam mislio na tebe kad sam rekao da je Beki bog Pavle, nego mislio sam na Pavla iz Tarsa, a ti mu guru svakako da jesi, tako je tebi npr guru idol Jelena Vajt, pa i MP, ali nemam ja sa tim problem Smile 

    PS Ne radi mi dugme za tacku na tastaturi pa zavrsavam recenice sa smajlijima Smile 
    Jesi peko šljivovicu ove godine?
    To i Miroljub podržava, može se šljivovicom lijepo nazdraviti i podičiti junaštvima.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 11/10/2013, 19:27

    Nemam ja veze sa doticnim MP, a tvoje i vase pozivanje na njega, i cijeli sajt koji je skoro posvecen njemu samo govori koliko ste optereceni sa njim Smile 

    Uozbilji se, Vlatko Smile
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  beka26 11/10/2013, 19:31

    Pa na sajtu ima tekstova kako je Isus ispunio Zakon[Toru] i vecinu toga ukinuo, a jedino sto je ostalo je deset zapovjesti

    Isus je svojom žrtvom na križu ispunio ceremonijalni zakon /prinošenje žrtava, obrezivanje i sl./ , a moralni zakon /deset zapovijedi/ Vrijedi za vječnost.
    A to znam li šta je Tora, ili ko je moj guru i najveci autoritet to za vas nije bitno, a ja znam ko je Taj.
    Konkretna pitanja, a ne isprazne rijeci.

    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  beka26 11/10/2013, 19:40

    Tako je:Pa ja pitam vas sa instituta, da li to Bog laze[nikako], kad kaze da su odredbe vjecne, posto su te rijeci izasle direktno iz njegovih "usta"??? Znate li vi koliku tezinu imaju rijeci koje su direktno izasle iz Bozijih usta???

    Jeste Božije zavjet i riječi su vječne, ali zavjet je punovažan samo doku ga obje strane poštuju, a Jevreji su prekršili zavjet.

    5. Mojsijeva 31,16 I reče Gospod Mojsiju: evo, ti ćeš počinuti s ocima svojim; a narod ovaj ustavši činiće preljubu za tuđim bogovima one zemlje u koju ide, i ostaviće me i pokvariće zavjet moj, koji učinih s njima.
    5. Mojsijeva 31,20 Jer ću ga odvesti u zemlju za koju sam se zakleo ocima njegovijem, u kojoj teče mlijeko i med; ondje će jesti i nasitiće se i ugojiće se, pa će se onda obratiti k drugijem bogovima i njima će služiti, a za mene neće mariti, i pokvariće zavjet moj.

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  PavleS 11/10/2013, 19:44

    A sto se tice tebe, Pavlisha, "velika ljudino", nisam mislio na tebe kad sam rekao da je Beki bog Pavle, nego mislio sam na Pavla iz Tarsa, a ti mu guru svakako da jesi, tako je tebi npr guru idol Jelena Vajt, pa i MP, ali nemam ja sa tim problem Smile
    Pavle iz Tarsa je bio direktno nadahnut od Boga, tako da u svemu što posluša Pavla ili vjeruje kao on, je isto što i vjerovanje nepogrešivoj Božjoj Riječi. A ne nego će vjerovati u tvoje smjehuljke. Ajde počini avetinjo i pušti Eliezera neka priča, nije loš, za razliku od vas.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  beka26 12/10/2013, 01:41

    A sto se tice tebe, Pavlisha, "velika ljudino", nisam mislio na tebe kad sam rekao da je Beki bog Pavle, nego mislio sam na Pavla iz Tarsa, a ti mu guru svakako da jesi, tako je tebi npr guru idol Jelena Vajt, pa i MP, ali nemam ja sa tim problem Smile
    Znam ja vrlo dobro da nisi mislio na Pavla S. , nego na Pavla iz Tarza koji je napisao većinu knjiga NZ, a on mi nije nikakav guru niti Bog, nego Onaj pod čijim je nadahnućem on pisao i za koga je pisao. Takodjer znam vrlo dobro da je Tora dio Tanaha i da se odnosi na prvih pet knjiga Mojsijevih.
    Što se tiče Pavla iz Tarza smatram ga jednim od najvećih filozofa koji je živio na zemlji i preporučio bih ti da pročitaš njegove spise, pa onda sudi.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  PavleS 12/10/2013, 09:32

    Što se tiče Pavla iz Tarza smatram ga jednim od najvećih filozofa koji je živio na zemlji i preporučio bih ti da pročitaš njegove spise, pa onda sudi.
    Apostol Pavle nije bio filozof, iako je očigledno poznavao mnoge nauke, uključujući filozofiju. Sa filozofskim nastupom on je pokušao u Atini, obraćajući se tamošnjim filozofima i navodnim mudracima, ali to se prilično loše završilo. Miješanje filozofije i religije, uz pomoć brojnih psiholoških trikova i izazivanja emocija, svojstveno je mnogim savremenim propovjednicima i velikim govornicima. Ljudi se "oduševe" i na taj način crkvama prilazi mnoštvo poluobraćenih, koji zatim životareći u mrtvoj i ispraznoj crkvenoj atmosferi opet gube i to malo duha što su imali, s jedinom razlikom što sada "idu u crkvu", ostavljaju priloge zavaravajući se kako se nalaze na "pravom mjestu".
    Ovo o čemu vas dvojica pričate djeluje kao dijeljenje Biblije na važne i manje važne ili na nadahnute i manje nadahnute knjige i pisce. Tako se i Jevreji ponašaju kao da samo oni postoje na zemlji kao čuvari istine, kao da prije Avrama nije bilo nikoga, ili kao da nema hrišćanstva, a hrišćani se ponašaju kao da sve počinje i završava sa njima. To je skroz pogrešno, jer ljudi teže za nekom vrstom monopola, tačnije tome teže oni koji manipulišu religijom i taj duh prenose na svoje sledbeništvo, koji izgiboše braneći tradiciju, gluposti i tuđe interese.
    Upravo iz tih razloga treba nam svima obraćenje kakvo je apostol Pavle imao. Nije nimalo slučajno što njegovih spisa ima najviše u Novom Zavjetu, jer tu je objašnjeno bukvalno sve na način kako Bog želi da ljudi vide.

    Sponsored content


    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 4 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/4/2024, 10:33