BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE
Yesterday at 23:27 by PavleS

»  DANILO I OTKRIVENJE
Yesterday at 13:49 by PavleS

» RECEPTI ZDRAVE HRANE
Yesterday at 12:15 by Nina V

» VAKCINACIJA, VIRUSI...
Yesterday at 10:25 by Zdravko Vučinić

» BRAČNI ODNOSI
6/12/2016, 19:38 by Nina V

» HRISTOVA LJUDSKA PRIRODA I NAŠA PRIRODA
6/12/2016, 01:16 by Zdravko Vučinić

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
5/12/2016, 20:32 by PavleS

» LJEKOVI (DRUGS) I TERAPIJE SAVREMENE MEDICINE - DA ILI NE?
5/12/2016, 11:08 by Nikola Šavija

» VASPITANJE
3/12/2016, 16:54 by PavleS

December 2016

SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

DISPENZACIONALIZAM vs OBRAĆENJE JEVREJA

Share

Vlatko

Broj komentara : 456
    Registration date : 2009-07-04

Re: DISPENZACIONALIZAM vs OBRAĆENJE JEVREJA

Komentar  Vlatko on 11/10/2013, 18:08

Tako-je (citat):Zdravko, pa ta prica nema smisla, bez Bozjeg uputstva[Tore], tj morala, da se samo vjera broji, svi slobodno mogu biti gatare, okultisti, ubice, krvojedice, mrzitelji, bludnici, idolopoklonici, masturbatori, necisti i fizicki i duhovno itd

U zapisima koje "hriscani" zovu "NZ", nema detaljno gotovo nikakvih uputstava za ove stvari koje sam nabrojao, a posto smatrate da je Tora ukinuta i nepotrebna, onda za vas nema nikakvih uputstava, tj savjeta, osim koliko je ko ispunjen duhom i vjerom, a posto ne postoji sprava koja mjeri kolika ti je vjera, komotno ni nju ne moras imati, a mozes se pred ljudima pozivati na nju, a npr uz to biti okultista Smile 

A kad sam spominjao moral, uvijek sam mislio na sve zapisano u Tori[Mojsijevo petoknjizje], s tim da oni koji nemaju priliku da citaju Toru, i nisu upoznati, od njih se manje trazi, to i sam znas Smile 

Zivot sa vjerom u jedinog Boga[otac nebeski] po uputstvima zapisanim u Tori predstavljaju karakteristike pravednog i Bozjeg covjeka, tako je bilo prije, tako je i sada, a tako ce i biti Smile Znaci vjera i djela su jedno, jedno bez drugog ne ide, a koliko ko ima vjere[koja takodje podstice i kajanje za greske tokom zivota] i ugodnih djela ce na kraju Sudija da ocijeni i presudi, sto je sasvim pravedno Smile
    bounce bounce Laughing Laughing     

beka26

Broj komentara : 207
    Registration date : 2012-01-24

Komentar  beka26 on 11/10/2013, 18:20

svi slobodno mogu biti gatare, okultisti, ubice, krvojedice, mrzitelji, bludnici, idolopoklonici, masturbatori, necisti i fizicki i duhovno itd.

U zapisima koje "hriscani" zovu "NZ", nema detaljno gotovo nikakvih uputstava za ove stvari koje sam nabrojao, a posto smatrate da je Tora ukinuta i nepotrebna, onda za vas nema nikakvih uputstava, tj savjeta, osim koliko je ko ispunjen duhom i vjerom, a posto ne postoji sprava koja mjeri kolika ti je vjera, komotno ni nju ne moras imati, a mozes se pred ljudima pozivati na nju, a npr uz to biti okultista

Ma nemoj?

1. Korinćanima 5,9 Napisah vam u poslanici da se ne miješate s bludnicima -
    1. Korinćanima 5,10 ne općenito s bludnicima ovoga svijeta, ili lakomcima, ili razbojnicima, ili idolopoklonicima jer biste inače morali iz svijeta izići.
    1. Korinćanima 6,9 Ili zar ne znate da nepravednici neće baštiniti kraljevstva Božjega? Ne varajte se! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni mekoputnici, ni muškoložnici,
    Hebrejima 13,4 Ženidba neka bude u časti u sviju i postelja neokaljana! Jer bludnicima će i preljubnicima suditi Bog.
    Otkrivenje 21,8 Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt.

Zdravko Vučinić
    Admin

Broj komentara : 497
    Registration date : 2013-10-03

Komentar  Zdravko Vučinić on 11/10/2013, 18:26

Tako-je (citat):Zdravko, pa ta prica nema smisla, bez Bozjeg uputstva[Tore], tj morala, da se samo vjera broji, svi slobodno mogu biti gatare, okultisti, ubice, krvojedice, mrzitelji, bludnici, idolopoklonici, masturbatori, necisti i fizicki i duhovno itd

U zapisima koje "hriscani" zovu "NZ", nema detaljno gotovo nikakvih uputstava za ove stvari koje sam nabrojao, a posto smatrate da je Tora ukinuta i nepotrebna, onda za vas nema nikakvih uputstava, tj savjeta, osim koliko je ko ispunjen duhom i vjerom, a posto ne postoji sprava koja mjeri kolika ti je vjera, komotno ni nju ne moras imati, a mozes se pred ljudima pozivati na nju, a npr uz to biti okultista Smile 

A kad sam spominjao moral, uvijek sam mislio na sve zapisano u Tori[Mojsijevo petoknjizje], s tim da oni koji nemaju priliku da citaju Toru, i nisu upoznati, od njih se manje trazi, to i sam znas Smile 

Zivot sa vjerom u jedinog Boga[otac nebeski] po uputstvima zapisanim u Tori predstavljaju karakteristike pravednog i Bozjeg covjeka, tako je bilo prije, tako je i sada, a tako ce i biti Smile Znaci vjera i djela su jedno, jedno bez drugog ne ide, a koliko ko ima vjere[koja takodje podstice i kajanje za greske tokom zivota] i ugodnih djela ce na kraju Sudija da ocijeni i presudi, sto je sasvim pravedno Smile
    Otišao si u krajnost. Mi ovdje ne dijelimo SZ i NZ po važnosti, smatramo ih podjednako važnim. To znači da ne smatramo da je Tora ukinuta. Da je Tora upšte mogla biti ukinuta Isus onda ne bi morao da umre. Hristova smrt je najveći dokaz da je Tora vječna i nepromjeljiva. Problem je što pala ljudska priroda ne može da drži Toru, kao što je to mogao Adam prije pada. U tome problem. Za držanje Tore nam treba Bog, Njegovo djelovanje u nama. Nego vidim da vas to ne zanima ili vam je to neka viša nauka, a onda idete u krajnost pa kažete da smatramo da je Tora ukinuta, ovo ili ono.
    Pa u NZ su dati još strožija pravila nego u starom. U NZ ima je sve to pomenuto što ti kažeš, gatare, okultisti, ubice, krvojedice, mrzitelji, bludnici, idolopoklonici, masturbatori, necisti i fizicki i duhovno itd itd, i kaže se da takvi neće naslijediti Carstva Božijega.
    Da bi se shvatilo jevanđelje i ovo oko vjere, o čemu ja pričlam, treba duhovnosti, a ne samo čitanja.

Zdravko Vučinić: komentar modifikovan dana: 11/10/2013, 18:28; prepravljeno ukupno 1 puta

Tako-je

Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

Komentar  Tako-je on 11/10/2013, 18:27

Beka, to je cisto povrsno nabrajanje iz cega ne mozes nista shvatiti, ja govorim o detaljnim zapisima, a za tebe mogu reci da ti je Pavle bog, a ne pravi Bog Smile

Tako-je: komentar modifikovan dana: 11/10/2013, 18:36; prepravljeno ukupno 1 puta

Tako-je

Komentar  Tako-je on 11/10/2013, 18:36

Na sajtu promovisete da Tora ne vazi, da je ispunjena, a to pogotovo iskazuje PavleS Smile 

A to je vec druga prica Zdravko, kad kazes da Tora nije ukinuta Smile 

Sto se tice vjere uz Toru, ja sa tim nemam problem, to je vazilo uvijek tako Smile 

Zdravko Vučinić
    Admin

Komentar  Zdravko Vučinić on 11/10/2013, 18:43

Tako-je (citat):Na sajtu promovisete da Tora ne vazi, da je ispunjena, a to pogotovo iskazuje PavleS Smile 

A to je vec druga prica Zdravko, kad kazes da Tora nije ukinuta Smile 

Sto se tice vjere uz Toru, ja sa tim nemam problem, to je vazilo uvijek tako Smile 
    Ako mi daš jedan dokaz sa sajta da mi promovišemo da je Tora ukinuta plaćam ti odmor u Izrael. Je li pošteno. Evo to kažem pred svim ljudima ovdje koji dolaze. I ja i Pavle Toru smatramo kao temelj, ali ne spasenja, već mjerila življenja. To je razlika možda između nas i vas. Mi smatramo da Tora nikad nije bila data kao mjerilo spasenja, kao što piše u Bibliju, već da ukaže na grijeh. Za nas je Isus temelj spasenja. Zašto? Jer naša grešna priroda ne može da drži Toru. Tora može da se drži kad Bog djeluje u nama, a to je Dar Svetog Duha, kažemo mi. To dolazi nakon opravdanja vjerom. Tako mi vjerujemo, tako kaže Biblija, pa ti shvati kako hoćeš.

Ovdje moram da dodam da ne mislim na ceremonijalni dio zakona, koji je ukazivao na Hrista.

Zdravko Vučinić: komentar modifikovan dana: 11/10/2013, 18:54; prepravljeno ukupno 1 puta

beka26

Komentar  beka26 on 11/10/2013, 18:47

Ko je ovaj o kome govori prork Danijel u Tori?

Danijel.7.13 Gledao sam dalje u noćnim vizijama, kad eno, na oblacima nebeskim dolazio je neko kao sin čovečiji. Bilo
    mu je dozvoljeno da pristupi Pradavnom i doveli su ga
    pred njega. 14 Njemu je bila predata vlast, čast i carstvo, da mu služe svi narodi, plemena i jezici. Vlast je njegova vlast večna i nikada neće proći, a njegovo car-
    stvo neće propasti.
    Dabijel3.24 Tada se car Navuhodonosor uplašio i brzo ustao. Obrativši se svojim visokim službenicima, upitao ih je:
    „Zar nismo u vatru bacili tri svezana čoveka?” Oni su odgovorili: „Jesmo, caru.” 25 On je na to rekao: „Gle! Ja vidim četiri čoveka kako slobodno hodaju posred vatre, i nije im ništa, a četvrti kao da je sin Božji.” 26 Tada je Navuhodonosor prišao vratima užarene
    ognjene peći i povikao: „Sedraše, Misaše i Abednego,
    sluge Boga Svevišnjeg, izađite i dođite ovamo!” Na to su Sedrah, Misah i Abednego izašli iz vatre.

beka26

Komentar  beka26 on 11/10/2013, 18:54

Pitanje za Elizera.
    Beka, to je cisto povrsno nabrajanje iz cega ne mozes nista shvatiti, ja govorim o detaljnim zapisima, a za tebe mogu reci da ti je Pavle bog, a ne pravi Bog

Ko je ovaj o kome govori prork Danijel u Tori?

Danijel.7.13 Gledao sam dalje u noćnim vizijama, kad eno, na oblacima nebeskim dolazio je neko kao sin čovečiji. Bilo
    mu je dozvoljeno da pristupi Pradavnom i doveli su ga
    pred njega. 14 Njemu je bila predata vlast, čast i carstvo, da mu služe svi narodi, plemena i jezici. Vlast je njegova vlast večna i nikada neće proći, a njegovo car-
    stvo neće propasti.
    Dabijel3.24 Tada se car Navuhodonosor uplašio i brzo ustao. Obrativši se svojim visokim službenicima, upitao ih je:
    „Zar nismo u vatru bacili tri svezana čoveka?” Oni su odgovorili: „Jesmo, caru.” 25 On je na to rekao: „Gle! Ja vidim četiri čoveka kako slobodno hodaju posred vatre, i nije im ništa, a četvrti kao da je sin Božji.” 26 Tada je Navuhodonosor prišao vratima užarene
    ognjene peći i povikao: „Sedraše, Misaše i Abednego,
    sluge Boga Svevišnjeg, izađite i dođite ovamo!” Na to su Sedrah, Misah i Abednego izašli iz vatre.

PavleS
    Admin

Broj komentara : 2902
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 11/10/2013, 19:01

Tako je (citat):...a za tebe mogu reci da ti je Pavle bog...
    Ajde da si rekao guru pa da se nekako toleriše. Štetan li si mali, kao da si neki prikačeni Jevrejčić pa pokušavaš da se dokažeš novom društvu.

beka26

Komentar  beka26 on 11/10/2013, 19:04

Beka, to je cisto povrsno nabrajanje iz cega ne mozes nista shvatiti, ja govorim o detaljnim zapisima, a za tebe mogu reci da ti je Pavle bog, a ne pravi Bog

Ko je Ovo odlični poznavaoće Tore?

Price Solomunove 8,4 Vas vičem, o ljudi, i glas svoj obraćam k sinovima ljudskim.
    Naučite se ludi mudrosti, i bezumni orazumite se.
    Slušajte, jer ću govoriti velike stvari, i usne moje otvorajući se kazivaće što je pravo.
    Jer usta moja govore istinu, i mrska je usnama mojim bezbožnost.
    Prave su sve riječi usta mojih, ništa nema u njima krivo ni izopačeno.
    Sve su obične razumnomu i prave su onima koji nalaze znanje.
    Primite nastavu moju a ne srebro, i znanje radije nego najbolje zlato.
    Jer je bolja mudrost od dragoga kamenja, i što je god najmilijih stvari ne mogu se izjednačiti s njom.
    Ja mudrost boravim s razboritošću, i razumno znanje nalazim.
    Strah je Gospodnji mržnja na zlo; ja mrzim na ponositost i na oholost i na zli put i na usta opaka.
    Moj je savjet i što god jest; ja sam razum i moja je sila.
    Mnom carevi caruju, i vladaoci postavljaju pravdu.
    Mnom vladaju knezovi i poglavari i sve sudije zemaljske.
    Ja ljubim one koji mene ljube, i koji me dobro traže nalaze me.
    U mene je bogatstvo i slava, postojano dobro i pravda.
    Plod je moj bolji od zlata i od najboljega zlata, i dobitak je moj bolji i od najboljega srebra.
    Putem pravednijem hodim, posred staza pravice,
    Da onima koji me ljube dam ono što jest, i riznice njihove da napunim.
    Gospod me je imao u početku puta svojega, prije djela svojih, prije svakoga vremena.
    Prije vijekova postavljena sam, prije početka, prije postanja zemlje.
    Kad jošte ne bijaše bezdana, rodila sam se, kad još ne bijaše izvora obilatijeh vodom.
    Prije nego se gore osnovaše, prije humova ja sam se rodila;
    Još ne bješe načinio zemlje ni polja ni početka prahu vasiljenskom;
    Kad je uređivao nebesa, ondje bijah; kad je razmjeravao krug nad bezdanom.
    Kad je utvrđivao oblake gore i krijepio izvore bezdanu;
    Kad je postavljao moru među i vodama da ne prestupaju zapovijesti njegove, kad je postavljao temelje zemlji;
    Tada bijah kod njega hranjenica, bijah mu milina svaki dan, i veseljah se pred njim svagda;
    Veseljah se na vasiljenoj njegovoj, i milina mi je sa sinovima ljudskim.
    Tako dakle, sinovi, poslušajte me, jer blago onima koji se drže putova mojih.
    Slušajte nastavu, i budite mudri, i nemojte je odbaciti.
    Blago čovjeku koji me sluša stražeći na vratima mojim svaki dan i čuvajući pragove vrata mojih.
    Jer ko mene nalazi, nalazi život i dobija ljubav od Gospoda.
    A ko o mene griješi, čini krivo duši svojoj; svi koji mrze na me, ljube smrt.

Tako-je

Komentar  Tako-je on 11/10/2013, 19:17

Pa na sajtu ima tekstova kako je Isus ispunio Zakon[Toru] i vecinu toga ukinuo, a jedino sto je ostalo je deset zapovjesti Smile 

Sta je to nego negiranje Tore, nju niko nikada nije dijelio, a i u samoj Tori pise da se ne smije nista dodavati niti oduzimati, a za odredbe se kazu da su vjecne Smile

Pa ja pitam vas sa instituta, da li to Bog laze[nikako], kad kaze da su odredbe vjecne, posto su te rijeci izasle direktno iz njegovih "usta"??? Znate li vi koliku tezinu imaju rijeci koje su direktno izasle iz Bozijih usta???

A nas prijatelj Beka, nazalost, ne zna ni sta je Tora Smile 

A sto se tice tebe, Pavlisha, "velika ljudino", nisam mislio na tebe kad sam rekao da je Beki bog Pavle, nego mislio sam na Pavla iz Tarsa, a ti mu guru svakako da jesi, tako je tebi npr guru idol Jelena Vajt, pa i MP, ali nemam ja sa tim problem Smile 

PS Ne radi mi dugme za tacku na tastaturi pa zavrsavam recenice sa smajlijima Smile 

Vlatko

Broj komentara : 456
    Registration date : 2009-07-04

Komentar  Vlatko on 11/10/2013, 19:20

Tako-je (citat):Pa na sajtu ima tekstova kako je Isus ispunio Zakon[Toru] i vecinu toga ukinuo, a jedino sto je ostalo je deset zapovjesti Smile 

Sta je to nego negiranje Tore, nju niko nikada nije dijelio, a i u samoj Tori pise da se ne smije nista dodavati niti oduzimati, a za odredbe se kazu da su vjecne Smile

Pa ja pitam vas sa instituta, da li to Bog laze[nikako], kad kaze da su odredbe vjecne, posto su te rijeci izasle direktno iz njegovih "usta"??? Znate li vi koliku tezinu imaju rijeci koje su direktno izasle iz Bozijih usta???

A nas prijatelj Beka, nazalost, ne zna ni sta je Tora Smile 

A sto se tice tebe, Pavlisha, "velika ljudino", nisam mislio na tebe kad sam rekao da je Beki bog Pavle, nego mislio sam na Pavla iz Tarsa, a ti mu guru svakako da jesi, tako je tebi npr guru idol Jelena Vajt, pa i MP, ali nemam ja sa tim problem Smile 

PS Ne radi mi dugme za tacku na tastaturi pa zavrsavam recenice sa smajlijima Smile 
    Jesi peko šljivovicu ove godine?
    To i Miroljub podržava, može se šljivovicom lijepo nazdraviti i podičiti junaštvima.

Tako-je

Komentar  Tako-je on 11/10/2013, 19:27

Nemam ja veze sa doticnim MP, a tvoje i vase pozivanje na njega, i cijeli sajt koji je skoro posvecen njemu samo govori koliko ste optereceni sa njim Smile 

Uozbilji se, Vlatko Smile

beka26

Komentar  beka26 on 11/10/2013, 19:31

Pa na sajtu ima tekstova kako je Isus ispunio Zakon[Toru] i vecinu toga ukinuo, a jedino sto je ostalo je deset zapovjesti

Isus je svojom žrtvom na križu ispunio ceremonijalni zakon /prinošenje žrtava, obrezivanje i sl./ , a moralni zakon /deset zapovijedi/ Vrijedi za vječnost.
    A to znam li šta je Tora, ili ko je moj guru i najveci autoritet to za vas nije bitno, a ja znam ko je Taj.
    Konkretna pitanja, a ne isprazne rijeci.

beka26

Komentar  beka26 on 11/10/2013, 19:40

Tako je:Pa ja pitam vas sa instituta, da li to Bog laze[nikako], kad kaze da su odredbe vjecne, posto su te rijeci izasle direktno iz njegovih "usta"??? Znate li vi koliku tezinu imaju rijeci koje su direktno izasle iz Bozijih usta???

Jeste Božije zavjet i riječi su vječne, ali zavjet je punovažan samo doku ga obje strane poštuju, a Jevreji su prekršili zavjet.

5. Mojsijeva 31,16 I reče Gospod Mojsiju: evo, ti ćeš počinuti s ocima svojim; a narod ovaj ustavši činiće preljubu za tuđim bogovima one zemlje u koju ide, i ostaviće me i pokvariće zavjet moj, koji učinih s njima.
    5. Mojsijeva 31,20 Jer ću ga odvesti u zemlju za koju sam se zakleo ocima njegovijem, u kojoj teče mlijeko i med; ondje će jesti i nasitiće se i ugojiće se, pa će se onda obratiti k drugijem bogovima i njima će služiti, a za mene neće mariti, i pokvariće zavjet moj.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 11/10/2013, 19:44

Pavle iz Tarsa je bio direktno nadahnut od Boga, tako da u svemu što posluša Pavla ili vjeruje kao on, je isto što i vjerovanje nepogrešivoj Božjoj Riječi. A ne nego će vjerovati u tvoje smjehuljke. Ajde počini avetinjo i pušti Eliezera neka priča, nije loš, za razliku od vas.

beka26

Komentar  beka26 on 12/10/2013, 01:41

Znam ja vrlo dobro da nisi mislio na Pavla S. , nego na Pavla iz Tarza koji je napisao većinu knjiga NZ, a on mi nije nikakav guru niti Bog, nego Onaj pod čijim je nadahnućem on pisao i za koga je pisao. Takodjer znam vrlo dobro da je Tora dio Tanaha i da se odnosi na prvih pet knjiga Mojsijevih.
    Što se tiče Pavla iz Tarza smatram ga jednim od najvećih filozofa koji je živio na zemlji i preporučio bih ti da pročitaš njegove spise, pa onda sudi.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 12/10/2013, 09:32

Što se tiče Pavla iz Tarza smatram ga jednim od najvećih filozofa koji je živio na zemlji i preporučio bih ti da pročitaš njegove spise, pa onda sudi.
    Apostol Pavle nije bio filozof, iako je očigledno poznavao mnoge nauke, uključujući filozofiju. Sa filozofskim nastupom on je pokušao u Atini, obraćajući se tamošnjim filozofima i navodnim mudracima, ali to se prilično loše završilo. Miješanje filozofije i religije, uz pomoć brojnih psiholoških trikova i izazivanja emocija, svojstveno je mnogim savremenim propovjednicima i velikim govornicima. Ljudi se "oduševe" i na taj način crkvama prilazi mnoštvo poluobraćenih, koji zatim životareći u mrtvoj i ispraznoj crkvenoj atmosferi opet gube i to malo duha što su imali, s jedinom razlikom što sada "idu u crkvu", ostavljaju priloge zavaravajući se kako se nalaze na "pravom mjestu".
    Ovo o čemu vas dvojica pričate djeluje kao dijeljenje Biblije na važne i manje važne ili na nadahnute i manje nadahnute knjige i pisce. Tako se i Jevreji ponašaju kao da samo oni postoje na zemlji kao čuvari istine, kao da prije Avrama nije bilo nikoga, ili kao da nema hrišćanstva, a hrišćani se ponašaju kao da sve počinje i završava sa njima. To je skroz pogrešno, jer ljudi teže za nekom vrstom monopola, tačnije tome teže oni koji manipulišu religijom i taj duh prenose na svoje sledbeništvo, koji izgiboše braneći tradiciju, gluposti i tuđe interese.
    Upravo iz tih razloga treba nam svima obraćenje kakvo je apostol Pavle imao. Nije nimalo slučajno što njegovih spisa ima najviše u Novom Zavjetu, jer tu je objašnjeno bukvalno sve na način kako Bog želi da ljudi vide.

Ivan Maslovara

Broj komentara : 5
    Registration date : 2013-10-04

Komentar  Ivan Maslovara on 14/10/2013, 00:35

PavleS (citat):Evo ti je kolega objasnio kako prepoznati jevrejskog mesiju. Izgleda da će CNN direktno prenosit pa da se i mi goji malo edukujemo...

Ljudi koji ne vole ono sto je istina pokusavaju da kompromituju one koje nose istinu jer nemaju dokaze protiv onoga sto se prica. To je onaj sistem - "kad ne mozemo da se borimo protiv istine, boricemo se protiv nosioca istine". Radi se o tome da tvi optuzujete druge ljude i plus na to i pravite karikature(kao vi se salite) i usput ste isplagijali razne dogme.Nema potrebe da se mnogo pravite pametni jer ce napadi na vas biti sve jaci a vasi argumenti ce biti sve vise zasnovani na neistinama. Sad ste vi kao navodno merodavni da utvrdjujete sta je istina, a ne Bog i Sveto Pismo. Drago mi je da su dosli neki ljudi od kojih bi trebali nesto da naucite. Ja sam iznenadjen kolko ovaj institut nazaduje i zaista nisam imao zelju ni volje da bilo sta prozborim sa vama.

Sto se tice isecka.

Gornji isecak je izmontiran, ali i takav pokazuje da rabin Isak Asijel ima mnogo bolje razumevanje pitanja Mesije od Jerotica, koji zastupa klasicno savremeno hriscansko verovanje. Jerotic prica klasicne neistine, naziva Varavu "zilotom", iako on nije bio zilot nego razbojnik, "objasnjava" jevrejski pogled na Mesiju koji nije jevrejski, ni rabinski, nego antisemitski, kaze da su Jevreji vodili oktobarsku revoluciju u Rusiji, a znamo da su to radili jezuiti, itd. Sve sto je rekao rabin o Mesiji je tacno, ja bih samo mogao na to da dodam identitet Mesije.

Dalje, savremenbi hriscani veruju u laznog Mesiju. Oni deklarativno prihvataju da je Isus Hristos Mesija, ali posto ne citaju Bibliju i veruju paganskim pricama koje im se serviraju, sutra kada Sotona bude simulirao Hrista, oni ce ga vecinski prihvatiti. To se i danas vidi po sistemu vrednosti koji "hriscani" prihvataju. Najnemoralnije drzave su one gde su ovakvi "hriscani" u vecini.

Takodje, sam termin "Mesija" na hebrejskom znaci "pomazanik, neko ko je odredjen za neku Bozju misiju". U Bibliji imamo opis o obnovljenju Izraela i velikom cudu obracenja Izraelaca u poslednja vremena. Sigurno je da ce to obracenje Bog podstaknuti preko odredjenih ljudi koji ce tada biti Njegovi "pomazanici" (ili mozda jednog coveka).

Mislim da savremeni Jevreji imaju mnogo bolje razumevanje Mesije od onih koji sebe nazivaju hriscanima, tj. razumevanje koje je mnogo blize biblijskom.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 14/10/2013, 09:35

O reinkarnacijo Miroljuba Petrovića, opet ti. E neka si se vratio da nam rečeš za ovu montažu. Vidi se da je čovjek pravi poznavalac pitanja Mesije. Kakav Jerotić, ko ti je taj? Jel misliš da mi uopšte slušamo te TV likove?
    Ja mislim da su mu montirali i kad je teta Lujza Čikone zvana Madona (Gospa) dolazila u Budvu da održi koncert da joj sprema košer hranu, nego srećom bili su skuvali raštana nekog pa nije obidovala od tog mesa što je Isak spremio. Ada kolege kabalisti ako se neće pomagati, ne znam ko će... Nego koliko vidim po novinama odmetnu se teta u islam...

Zdravko Vučinić
    Admin

Komentar  Zdravko Vučinić on 14/10/2013, 10:16

Ivan Maslovara (citat):
    PavleS (citat):Evo ti je kolega objasnio kako prepoznati jevrejskog mesiju. Izgleda da će CNN direktno prenosit pa da se i mi goji malo edukujemo...

Ljudi koji ne vole ono sto je istina pokusavaju da kompromituju one koje nose istinu jer nemaju dokaze protiv onoga sto se prica. To je onaj sistem - "kad ne mozemo da se borimo protiv istine, boricemo se protiv nosioca istine". Radi se o tome da tvi optuzujete druge ljude i plus na to i pravite karikature(kao vi se salite)  i usput ste isplagijali razne dogme.Nema potrebe da se mnogo pravite pametni jer ce napadi na vas biti sve jaci a vasi argumenti ce biti sve vise zasnovani na neistinama. Sad ste vi kao navodno merodavni da utvrdjujete sta je istina, a ne Bog i Sveto Pismo. Drago mi je da su dosli neki ljudi od kojih bi trebali nesto da naucite. Ja sam iznenadjen kolko ovaj institut nazaduje i zaista nisam imao zelju ni volje da bilo sta prozborim sa vama.

Sto se tice isecka.

Gornji isecak je izmontiran, ali i takav pokazuje da rabin Isak Asijel ima mnogo bolje razumevanje pitanja Mesije od Jerotica, koji zastupa klasicno savremeno hriscansko verovanje. Jerotic prica klasicne neistine, naziva Varavu "zilotom", iako on nije bio zilot nego razbojnik, "objasnjava" jevrejski pogled na Mesiju koji nije jevrejski, ni rabinski, nego antisemitski, kaze da su Jevreji vodili oktobarsku revoluciju u Rusiji, a znamo da su to radili jezuiti, itd. Sve sto je rekao rabin o Mesiji je tacno, ja bih samo mogao na to da dodam identitet Mesije.

Dalje, savremenbi hriscani veruju u laznog Mesiju. Oni deklarativno prihvataju da je Isus Hristos Mesija, ali posto ne citaju Bibliju i veruju paganskim pricama koje im se serviraju, sutra kada Sotona bude simulirao Hrista, oni ce ga vecinski prihvatiti. To se i danas vidi po sistemu vrednosti koji "hriscani" prihvataju. Najnemoralnije drzave su one gde su ovakvi "hriscani" u vecini.

Takodje, sam termin "Mesija" na hebrejskom znaci "pomazanik, neko ko je odredjen za neku Bozju misiju". U Bibliji imamo opis o obnovljenju Izraela i velikom cudu obracenja Izraelaca u poslednja vremena. Sigurno je da ce to obracenje Bog podstaknuti preko odredjenih ljudi koji ce tada biti Njegovi "pomazanici" (ili mozda jednog coveka).

Mislim da savremeni Jevreji imaju mnogo bolje razumevanje Mesije od onih koji sebe nazivaju hriscanima, tj. razumevanje koje je mnogo blize biblijskom.
    Otkud ti Maslovara. Kad slušaš ovog rabina, kojeg sam i ja lično upoznao, vidi se da pojma nema, da je u zabludi (govorim po pitanju Mesije), jednostavno ne zna šta priča. Ali to je ista matrica kao kod svih religija. Svi čekaju nekog mesiju - jevreji, muslimani, jehovini svjedoci čekaju da Hrist nevidljivo dođe, budisti, ovi, oni. Zar ne vidiš da sotona priprema prevaru sa svim religijama da kada se pojavi kao Hrist da će prevara biti velika. Naravno da će većina hrićana biti u toj priči (katolici, pravoslavci, većina protestanata).
    Svi će biti prevareni osim malog broja istinski obraćenih hrišćana (vjerovatno će tu biti i Jevreja) čija glavna karakteristika sigurno neće biti pripadnost nekoj crkvi, nego vjera kao u vrijeme apostola.

Inače, Maslovara, dolaziš ovdje sa komentarima, a ne daješ bilo kakve odgovre samo navodiš neke Miroljubove stavove i izvlačiš citate iz konteksta. Ostao si dužan puno odgovora. Mi se pomučili da ti izađemo u susret, a tebe nema.
    Nemoj da ti drugi vode glavu pa da ti govore šta treba da radiš a šta ne. Evo ti na našem sajtu novi članak Spasenje Jevreja u očima apostola Pavla, pa pročitaj. Ali nemoj kao do sada da počneš da izvlačiš citate koje si pogrešno shvatio, nego ako hoćeš, komentariši konkretne stvari, ono što mi navodimo, pa tu pronađi neku manu. Pročitaj ovaj tekst što sam predložio.

Tako-je

Komentar  Tako-je on 14/10/2013, 10:43

---Zar ne vidiš da sotona priprema prevaru sa svim religijama da kada se pojavi kao Hrist da će prevara biti velika. Naravno da će većina hrićana biti u toj priči (katolici, pravoslavci, većina protestanata).

ovakva tvoja prica ukazuje da ce svi drugi se pokloniti Sotoni, a da hriscani su najblizi Bogu[katolici, pravoslavci, protestanti], i da kao i oni ce dijelom pasti pred Sotonom, ali kao inace su na dobrom putu, ali to ti je velika zabluda

Pozdrav

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 14/10/2013, 11:31

ovakva tvoja prica ukazuje da ce svi drugi se pokloniti Sotoni, a da hriscani su najblizi Bogu [katolici, pravoslavci, protestanti], i da kao i oni ce dijelom pasti pred Sotonom, ali kao inace su na dobrom putu, ali to ti je velika zabluda
    Kako bi ti dobro došlo da promovišemo crkve, a, jedva bi dočekao. Ovako, pošto se nemaš zašta uhvatiti karikiraš izjave. Ne znam kako uopšte imate obraza da se uključujete u razgovor na ovakvim mjestima, mogu shvatiti jezuite i agente kojima je posao da spamuju, ali takvi kao ti nijesu dorasli ni kod vojvode da morališu.

Tako-je

Komentar  Tako-je on 14/10/2013, 11:49

E moj PavleS, opusti se, nesto si previse nervozan[vjerovatno si takav i inace], a vidim imas i pojacan sindrom tog "vojvode" koga stalno spominjes, koristis rijecnik koji ne prilici poboznom covjeku, takodje takvo ponasanje i rijecnik kritikujes kod drugih, a sam si takav

Uglavnom, Svevisnji najbolje zna

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 14/10/2013, 12:03

To je netolerancija na glupost, ne nervoza.

Dakle, evo još jednom velikim slovima da se bolje vidi:
    SAMO BIBLIJSKI RELIGIOZNI OBRAĆENI LJUDI BIĆE U STANJU PRAVITI RAZLIKU IZMEĐU ISTINE I OBMANE U POSLEDNJOJ NAJVEĆOJ PREVARI, ili čak i u manjim pitanjima istine i zablude kao što su neka od ovih na forumu. Kod god bili i gdje god bili na Zemlji.
    ISTINA NIJE INFORMACIJA VEĆ SPOZNAJA - POZNANJE.
    ISUS JE TO OBJASNIO U NEKIM OD SVOJIH KLJUČNIH IZJAVA:
    - Poznaće istinu i ona će vas osloboditi (od ropstva grijehu i svakovrsnim zabludama, religijske i svjetovne prirode).
    - JA SAM (JHVH) Put, Istina i Život, niko neće doći Ocu osim kroz Mene (kraj priče o drugim putevima spasenja).
    - Tada Mu govorahu: Gde je otac tvoj? Isus odgovori: Ni mene znate ni Oca mog; kad biste znali mene, znali biste i Oca mog.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content Today at 03:06

Danas je 8/12/2016, 03:06